MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2017
NATO PA BAHAR OTURUMU TİFLİS'TE BAŞLADI

NATO PA Türk Delegasyonu Başkanı, AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak'ın, Türkiye'nin nüfusuna oranla NATO PA'da az üyeyle temsil edildiği gerekçesiyle üye sayısının arttırılması talebi, Tiflis'te gerçekleştirilen NATO PA Daimi Komisyonu toplantısında gündeme alındı ve kabul edildi. Türkiye'nin üye sayısı 12'den 18'e çıkarıldı.
26 Mayıs 2017 Cuma
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ERDOĞDU'NUN BASIN TOPLANTISI...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin Meclis Araştırma Komisyonunun taslak raporuna ilişkin değerlendirmede bulundu.
26 Mayıs 2017 Cuma
15 TEMMUZ FETÖ DARBE GİRİŞİMİNİN ARAŞTIRMA KOMİSYONU BAŞKANI PETEK'İN BASIN TOPLANTISI...

TBMM 15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, AK Parti İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır ile Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimini, darbelerin ve gizli oluşumların siyaset üzerindeki etkilerini araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonunun taslak raporunu açıkladı.
26 Mayıs 2017 Cuma
2016
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, ÇANKIRI TANITIM GÜNLERİ'NİN AÇILIŞINA KATILDI

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen Çankırı Tanıtım Günleri'nin açılışına katıldı.
26 Mayıs 2016 Perşembe
HDP İZMİR MİLLETVEKİLİ DOĞAN'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 24 Mayıs'ta 677 Sayılı Tekke ve Zaviyelerle Türbelerin Seddine ve Türbedarlıklar ile Bir Takım Unvanların Men ve İlgasına Dair Kanunun yürürlükten kaldırılmasına ilişkin tekliflerini TBMM Başkanlığına sunduğunu söyledi.
26 Mayıs 2016 Perşembe
ANKARA BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ NAZLIAKA'NIN BASIN TOPLANTISI...

Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, "ikamet ettiği sitede kaçak su kullandığı ve usulsüz atık su deşarjı yaptığı" iddiasıyla hakkında açılan ve bugün sonuçlanan davaya ilişkin TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
26 Mayıs 2016 Perşembe
AB UYUM KOMİSYONU BAŞKANI GÜLPINAR'IN KABUL܅

AB Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, Avrupa Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Birimi, Strateji ve Türkiye Masası Direktörü Simon Mordue ve beraberindeki heyeti TBMM'de kabul etti.
26 Mayıs 2016 Perşembe
TBMM BASIN, YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI'NIN BASIN AÇIKLAMASI…

TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, "Hükümetin politikalarına muhalefet eden sendikalara yönelik baskıların devamı olarak, Disk Genel Başkanı Kani Beko'ya giriş yasağı konulduğu" yönünde bazı basın ve yayın organlarında yer alan haber üzerine basın açıklaması yaptı.
26 Mayıs 2016 Perşembe
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BEKAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, AK PARTİ ve HDP'nin dokunulmazlıklar üzerinden CHP'ye yönelik algı operasyonu yapmaya çalıştıklarını iddia etti.
26 Mayıs 2016 Perşembe
2015
AB UZMAN HEYETİNİN TBMM'Yİ ZİYARETİ…

"Avrupa Birliği ile Vize Serbestisi Diyaloğu" çerçevesinde ülkemizi ziyaret eden AB uzmanları TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu uzmanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.
26 Mayıs 2015 Salı
TBMM GENEL SEKRETER YARDIMCISI KAYA, MALİ ULUSAL PARLAMENTOSU GENEL SEKRETERİ DİALLO İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Kemal Kaya, Mali Ulusal Parlamentosu Genel Sekreteri Dr. Madou Diallo ve heyeti ile TBMM'de bir araya geldi.
26 Mayıs 2015 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, GALATASARAY'IN ŞAMPİYONLUĞUNU KUTLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek'i kutladı.
26 Mayıs 2015 Salı
2014
MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ, TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İ ZİYARET ETTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı'na "çatı aday" önerisiyle ilgili ziyaretleri kapsamında TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile görüştü.
26 Mayıs 2014 Pazartesi
CHP'Lİ PAVEY'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey, beraberinde TBMM AB Uyum Komisyonu'nun CHP üyeleri İzmir Milletvekili Oğuz Oyan ve İstanbul Milletvekili Ayşe Eser Danışoğlu ile parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Soma'da yaşanan felaketin Avrupa Konseyi'nin İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği'ni iyileştirmeye dönük hiçbir tedbirinin dikkate alınmadığını gösterdiğini söyledi.
26 Mayıs 2014 Pazartesi
TBMM VE İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Sağlık yardımından yararlanan milletvekillerinin muayene ve tedavi edilmeleri ile ilgili İstanbul Üniversitesine bağlı Çapa ve Cerrahpaşa Tıp Fakülteleri ile TBMM Genel Sekreterliği arasında TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Haydar Çiftçi ve İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Murat tarafından protokol imzalandı.
26 Mayıs 2014 Pazartesi
2012
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN ORHAN BORAN'IN VEFATI İLE İLGİLİ BAŞSAĞLIĞI MESAJI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Orhan Boran'ın vefatı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
26 Mayıs 2012 Cumartesi
YUNUS EMRE CAMİİ AÇILIŞ TÖRENİ...

Gölbaşı Bahçelievler Mahallesi'nde yaptırılan Yunus Emre Camisi ve Kültür Merkezi'nin açılışına katılan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, ''Camiler dini eğitim açısından da önemli bir görev ifa ediyor'' dedi.
26 Mayıs 2012 Cumartesi
2011
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, İstanbul'da meydana gelen patlamayla ilgili olarak, ''Maalesef seçimlere doğru bir takım terör örgütleri ortalığı karıştırmak için bu tür eylemler yaparak Türkiye'de seçim güvenliği yokmuş gibi göstermeye çalışıyorlar'' dedi.
26 Mayıs 2011 Perşembe
MLADİÇ'İN YAKALANMASI…

AKPM Başkanı Çavuşoğlu: ''Bosnalı Sırpların eski komutanı Ratko Mladiç'in yakalanması, Sırbıstan'ın geleceği için oldukça güzel bir haberdir''
26 Mayıs 2011 Perşembe
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU BAŞKANI ÜSKÜL'ÜN AÇIKLAMASI...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Tolga Baykal Ceylan ve Cemil Kırbayır'ın kaybolmalarından hareketle, kayboldukları iddia edilen kişilerin akıbetinin araştırılması için kurulan alt komisyonun, hazırlayarak sunduğu raporların görüşülmesi için bir araya geldi. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Üskül, komisyon toplantısının ardından gazetecilere açıklama yaptı.
26 Mayıs 2011 Perşembe
TATARİSTAN MECLİS BAŞKANI MUHAMETŞİN'İN, TBMM ZİYARETİ…

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan, Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Devlet Konseyi Meclis Başkanı Farid Muhametşin ve beraberindeki parlamento heyeti onuruna TBMM Tören Salonunda öğle yemeği verdi.
26 Mayıs 2011 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Tolga Baykal Ceylan'ın Kaybolmasından Hareketle Gözaltında İken Kayboldukları İddia Edilen Kişilerin Akıbetinin Araştırılması İçin Kurulan Alt Komisyonun raporunu görüşmek üzere, saat 14.00'de F Blok 714 nolu toplantı salonunda toplanacak.
26 Mayıs 2011 Perşembe
2010
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI TEŞKİLAT KANUNU TASARISI...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Diyanet İşleri Başkanlığının kuruluş ve görevlerini yeniden düzenleyen tasarının 4 maddesi daha kabul edildi.
26 Mayıs 2010 Çarşamba
TÜRKİYE-AB KARMA PARLAMENTO KOMİSYONU 64. TOPLANTISI SONA ERDİ

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) 64. Toplantısı, çevre politikaları konusunda yapılan oturumun ardından takip edilecek konuların belirlenmesiyle sona erdi.
26 Mayıs 2010 Çarşamba
TBMM KİT KOMİSYONU...

TBMM KİT Komisyonunda Et Balık Kurumu (EBK)'nun 2008 yılı hesapları görüşüldü. EBK Genel Müdürü Bekir Ulubaş, kurumun çalışmaları hakkında bilgi verdi.
26 Mayıs 2010 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe, Türkiye'de kooperatif hareketinin çok eskiye dayanmadığını, buna rağmen kooperatifçilikte şimdiye kadar daraltıcı politikalar uygulandığını söyledi. Ünlütepe bir kooperatif bakanlığı kurulması ve ülkede kooperatifçilik hareketine ivme kazandırılması gerektiğini vurguladı.
26 Mayıs 2010 Çarşamba
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen, 7 yeni devlet üniversitesi kurulmasına ilişkin kanun tasarısının görüşmeleri ertelendi. Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir, Konya, Kayseri ve Erzurum'da üniversite kurulmasına ilişkin tasarıyı komisyona sunan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Türkiye'de üniversite eğitimine ilişkin talebin giderek arttığını söyledi. Çubukçu ayrıca, Muğla'da yaşanan olayın öğrencinin Kürt olmasıyla hiçbir ilgisi bulunmadığını söyledi.
26 Mayıs 2010 Çarşamba
TBMM KANSER HASTALIĞINI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

Kanser Hastalığı Konusunun Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu ilk toplantısını yaptı.
26 Mayıs 2010 Çarşamba
ESKİ CHP GENEL BAŞKANI DENİZ BAYKAL TBMM'DE GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Eski CHP Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 340 bin dolara tekne satın aldığına dair haberi, ''Bunlar deli saçması, abuk sabuk laflar. Hayatımda hiçbir zaman böyle bir tekneye ayıracağım 340 bin dolarım olmadı'' diyerek yalanladı.
26 Mayıs 2010 Çarşamba
TÜRKİYE-AB KARMA PARLAMENTO KOMİSYONU 64. TOPLANTISI...

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Eş Başkanı Lütfi Elvan, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu 64. Toplantısı kapsamında Eş Başkan Helene Flautre ile düzenledikleri basın toplantısında, toplantıya Avrupa Parlamentosu ve TBMM'den 40'ın üzerinde parlamenterin katıldığını, toplantıda 1967 yılından beri değiştirilmeyen iç tüzüğü ilk kez değiştirdiklerini belirtti.
26 Mayıs 2010 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplanan TBMM Genel Kurulu'nda, ''Kooperatifler Kanunu ve Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi''nin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.
26 Mayıs 2010 Çarşamba
MHP'DEN DURAK'IN GÖREVE İADE EDİLMESİ TALEBİ...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım ve MHP Adana milletvekilleriyle birlikte TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
26 Mayıs 2010 Çarşamba
TÜRKİYE-AB KARMA PARLAMENTO KOMİSYONU 64. TOPLANTISI...

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Lütfi Elvan, "Katılım öncesi yardımlar konusunda komisyonun yaklaşımının bölgesel gelişme anlamında çok doğru olmadığını düşünmüyorum" dedi.
26 Mayıs 2010 Çarşamba
ESKİ MİLLETVEKİLİ BALTA İÇİN TBMM'DE TÖREN DÜZENLENDİ

Trafik kazasında hayatını kaybeden 16. Dönem CHP Rize Milletvekili Yılmaz Balta (73) için TBMM'de tören düzenlendi.
26 Mayıs 2010 Çarşamba
BDP'Lİ BİRDAL'IN BASIN TOPLANTISI...

BDP Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında cezaevlerinde insan hakları ihlallerinin devam ettiğini ileri sürdü.
26 Mayıs 2010 Çarşamba
TBMM DEPREM ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

TBMM Deprem Riskinin Araştırılarak Deprem Yönetiminde Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu üyeleri İdris Güllüce başkanlığında toplanarak değerlendirmelerde bulundu.
26 Mayıs 2010 Çarşamba
TBMM BAŞKANVEKİLİ PAKDİL'İN BASIN TOPLANTISI…

TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, AzerbaycanMilli Meclisinde bulunan Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesinin (TÜRKPA) bürosunu 24 Mayısta açtıklarını anımsatarak Türk dili konuşan ülkeler arasında ortak dil konusunda mutabakata varılmasının temel hedefleri olduğunu belirtti. Pakdil, ''Bunun için ortak bir alfabenin ortaya çıkması, düşünülen konulardan biridir'' dedi.
26 Mayıs 2010 Çarşamba
ENDONEZYA TEMSİLCİLER MECLİSİ BAŞKANI MARZUKİ ALİE, TÜRKİYE'Yİ ZİYARET EDECEK

Endonezya Temsilciler Meclisi Başkanı Marzuki Alie beraberinde bir parlamento heyetiyle birlikte, 25-29 Mayıs 2010 tarihlerinde ülkemizi ziyaret edecek.
26 Mayıs 2010 Çarşamba
CHP'Lİ ÖZBOLAT'IN BASIN TOPLANTISI…

''Türkiye küçük Millet Meclisleri (TkMM)'' Mayıs 2010 Raporu, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat'ın katıldığı basın toplantısıyla açıklandı.
26 Mayıs 2010 Çarşamba
ESTONYA PARLAMENTOSU ANAYASA KOMİSYONU HEYETİNİN TBMM'DEKİ TEMASLARI...

TBMM Kadın, Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Güldal Akşit ve komisyon üyeleri, Estonya Parlamentosu Anayasa İşleri Komisyonu Başkanı Vaino Linde ve beraberindeki heyet ile görüştü.
26 Mayıs 2010 Çarşamba
ESTONYA PARLAMENTOSU ANAYASA KOMİSYONU HEYETİNİN TBMM'DEKİ TEMASLARI...

Resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye'de bulunan Estonya Parlamentosu Anayasa İşleri Komisyonu Başkanı Vaino Linde ve beraberindeki parlamento heyeti, bugün saat 10.30'da TBMM Kadın, Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Güldal Akşit ile Tarım Komisyonu Toplantı Salonunda görüşecek. Heyet saat 11.30'da TBMM'yi gezecek.
26 Mayıs 2010 Çarşamba
2009
YILDIZ PORSELEN'İN RESTORAN VE SATIŞ REYONU HİZMETE GİRDİ

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Edirne'deki sarayların, Antalya'da Kaş Patara bölgesinde Likya uygarlığına ait dünyanın ilk demokratik parlamento binasının ortaya çıkarılması için gayret sarf ettiklerini belirterek, ''Amacımız, 2010 yılı içerisinde orada bir dünya parlamentosu başkanları toplantısı yapmak'' dedi.
26 Mayıs 2009 Salı
KREDİ GARANTİ FONUNA HAZİNE DESTEĞİ...

Kredi Garanti Fonuna Hazine desteği sağlayan yasa tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
26 Mayıs 2009 Salı
DTP MİLLETVEKİLLERİNİN İFADE VERMEMELERİ

TBMM Başkanı Köksal Toptan, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'ün ''ifade vermeye gitmeyeceğiz'' açıklamasıyla ilgili olarak, ''İyi niyetle olaya yaklaşılması halinde çözüm bulunabilir diye düşünüyorum. Burada sadece bir taraftan, birilerinden gelişmeler beklememek lazım. Herkesin olumlu yaklaşması lazım. Buna DTP'li arkadaşlar da dahil'' dedi.
26 Mayıs 2009 Salı
TBMM GENEL KURULU...

Meclisin, iki haftalık gündemi ve çalışma saatlerine ilişkin AK Parti grup önerisi, çalışma süresi dolduğu için oylanamadı. TBMM Genel Kurulu, bugünkü çalışmasını tamamladı.
26 Mayıs 2009 Salı
ÇİN HALK CUMHURİYETİ ULUSAL HALK KONGRESİ HEYETİ TBMM'DE...

Çin Halk Cumhuriyeti Ulusal Halk Kongresi İçişleri ve Adli İşler Komisyon Başkanı Liu Zhenhua ve beraberindeki heyet, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya'yı ziyaret etti.
26 Mayıs 2009 Salı
YAZICIOĞLU KAZASIYLA İLGİLİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili olarak kurulan TBMM Araştırma Komisyonu, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ı dinledi.
26 Mayıs 2009 Salı
TBMM GENEL KURULU...

MHP'nin, işsizlik sorununun araştırılmasına ilişkin önergesinin bugün TBMM Genel Kurulunda görüşülmesi istemi reddedildi. TBMM Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplanan Meclis Genel Kurulunda, 3 milletvekili gündemdışı söz aldı.
26 Mayıs 2009 Salı
CHP GRUP TOPLANTISI..

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, halen TBMM'de görüşülmekte olan Suriye sınırındaki mayınlı arazilerin temizlenmesini öngören kanun tasarısını eleştirerek, ''Kanunla yapılan yanlışı, Anayasa mahkemesi belirler, belirleyecek. Çok açık, net'' dedi.
26 Mayıs 2009 Salı
DTP GRUP TOPLANTISI...

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, DTP'li milletvekillerinin ifadelerinin istenmesinin hukuksuzluk olduğunu öne sürerek, ''Bu hukuksuzluğun ortağı olmamak için ifade vermeyeceğiz'' dedi.
26 Mayıs 2009 Salı
BURSA ŞEVKET YILMAZ DEVLET HASTANESİNDEKİ YANGIN...

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Bursa Milletvekili Onur Öymen ve CHP Bursa Millitvekili Abdullah Özer, parlamentoda düzenledikleri basın toplantısında, 8 kişinin hayatını kaybettiği Şevket Yılmaz Devlet Hastanesinin acil tahliye planının bulunmadığı, yangın merdivenine açılan kapıların kilitli olduğu iddialarını sordu.
26 Mayıs 2009 Salı
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN KABULÜ...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ve beraberindeki SP Başkanlık Divanı üyeleri ile bir grup eski milletvekilini kabul etti.
26 Mayıs 2009 Salı
MHP GRUP TOPLANTISI...

Partisinin TBMM Grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, öğrenci andının kaldırılmasına yönelik tartışmaları, ''Ne mutlu Türküm diyene'' sözünün silinme çabalarını anlamının mümkün olmadığını belirterek, ''Alçaklık boyutlarına ulaştığına şahit olunan bu zihniyetlerin hız kesmeden ilerledikleri çürümenin sonu, bu gidişle, Türkiye'nin adının ve İstiklal Marşının tartışılmasına kadar varacaktır'' dedi.
26 Mayıs 2009 Salı
TBMM ONUR ÖDÜLÜ...

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, TBMM Onur ve Üstün Hizmet Ödülü'nün, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Türkan Saylan'a verilmesini önerdi.
26 Mayıs 2009 Salı
BURSA ŞEVKET YILMAZ DEVLET HASTANESİNDEKİ YANGIN...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Bursa Yıldırım Merkez İlçesi Şevket Yılmaz Devlet Hastanesinde çıkan yangın sonucu sekiz vatandaşımızın hayatını kaybetmesi dolayısıyla Bursa Valisi Şahabettin Harput'a başsağlığı ve geçmiş olsun mesajı gönderdi.
26 Mayıs 2009 Salı
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN MESAJI...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Tunceli'nin Çiçekli bölgesinde yürütülen operasyon sırasında terör örgütü ile çıkan çatışmada Uzman Çavuş Hüseyin Özden'in şehit olması dolayısıyla, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'a başsağlığı mesajı gönderdi.
26 Mayıs 2009 Salı
2008
ÇALIŞMA HAYATINA YENİ DÜZENLEME...

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda kabul edilen tasarıya göre, can ve mal kurtarma işlerinde, cenaze ve defin işlerinde, kamu kuruluşlarınca yürütülen itfaiye hizmetlerinde, noterlik hizmetlerinde, su elektrik, doğalgaz üretimi, tasfiyesi ve dağıtım işlerinde grev ve lokavt yapılamayacak.
26 Mayıs 2008 Pazartesi
ÇALIŞMA HAYATINA YENİ DÜZENLEME...

Sendikalar ile Toplu İş Sözleşmesi, Grev ve Lokavt kanunlarında değişiklik öngören yasa teklifi, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda kabul edildi.
26 Mayıs 2008 Pazartesi
KANADA DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI EDWARDS, TBMM'DE…

TBMM Türkiye- Kanada Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Kadir Tıngıroğlu, Kanada Dışişleri Bakan Yardımcısı Leonard Edwards ve beraberindeki heyet ile görüştü.
26 Mayıs 2008 Pazartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN, SAYIŞTAY BAŞKANI DAMAR İLE YENİ SEÇİLEN ÜYELERİ KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın Sayıştay Başkanı Mehmet Damar ile yeni seçilen Sayıştay üyelerini kabulu görüntü alınmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.
26 Mayıs 2008 Pazartesi
TBMM SAĞLIK KOMİSYONU...

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, Sendikalar Kanunu ile Toplu İş Sözleşmeli, Grev ve Lokavt Kanununda değişiklik yapılmasını düzenleyen kanun teklifinin görüşmelerine başladı.
26 Mayıs 2008 Pazartesi
TUNUS DIŞİŞLERİ BAKANI ABDULLAH, TBMM'DE...

Tunus Dışişleri Bakanı Abdulvahab Abdullah'ı kabul eden TBMM Başkanı Toptan, Türkiye ile Tunus arasında geçmişi, tarihi ve derinliği olan sıcak ilişkilerin bulunduğunu belirtti.
26 Mayıs 2008 Pazartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN KABULÜ

TBMM Başkanı Köksal Toptan, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Şahin başkanlığındaki, AK Parti Kadın Kollarının Olağan Kongresine katılmak üzere yurtdışından gelen kadınlardan oluşan heyeti kabul etti. Görüşme basına kapalı olarak gerçekleşti.
26 Mayıs 2008 Pazartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Van'ın Muradiye ilçesinde meydana gelen trafik kazasında iki uzman çavuş ve bir erin şehit olması dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a bir başsağlığı mesajı gönderdi.
26 Mayıs 2008 Pazartesi
6. ULUSLARARASI TÜRKÇE OLİMPİYATLARI...

TBMM Başkanı Toptan, Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Tertip Heyeti Başkanı AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam ve olimpiyatlara katılan öğrencileri kabul etti.
26 Mayıs 2008 Pazartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN: "PARLAMENTO BU KADAR AĞIR İTHAMLARI KESİNLİKLE HAKETMEDİ"

TBMM Başkanı Köksal Toptan, CNN Türk'te, gündemdeki konulara ilişkin Ankara Temsilcisi Yavuz Oğhan'ın sorularını yanıtladı.
26 Mayıs 2008 Pazartesi
TOPTAN'DAN NURİ BİLGE CEYLAN'A KUTLAMA

TBMM Başkanı Toptan, Cannes Film Festivali'nde 'En İyi Yönetmen' ödülünü kazanan Ceylan'a bir kutlama mesajı gönderdi.
26 Mayıs 2008 Pazartesi
TBMM'DE BU HAFTA...

TBMM Genel Kurulu'nda, bu hafta, amme alacaklarının tahsiline ilişkin tasarı ile TRT Kanununda değişiklik yapılmasını öngören tasarı görüşülecek.
26 Mayıs 2008 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Toptan, saat 11.30'da Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Tertip Heyeti Başkanı AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam ve beraberindeki heyeti divan salonunda, saat 13.00'te AK Parti Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin ve beraberindeki yabancı konukları tören salonunda, saat 14.30'da ise Tunus Dışişleri Bakanı Abdulwahab Abdullah ve beraberindeki heyeti divan salonunda kabul edecek.
26 Mayıs 2008 Pazartesi
2007
AB PARLAMENTO BAŞKANLARI KONFERANSI...

TBMM Başkanı Arınç, Slovakya Cumhuriyeti Ulusal Konseyinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Avrupa Birliği Parlamento Başkanları Konferansına katılmak üzere gittiği Slovakya'dan döndü
26 Mayıs 2007 Cumartesi
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, Merkezi Finans ve İhale Biriminin, Hazine Müsteşarlığı ile idari ilişkisini, istihdam ve bütçe esaslarını düzenleyen kanun tasarısı kabul edildi.
26 Mayıs 2007 Cumartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ BRATİSLAVA'DA...

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Anayasa değişikliği paketinin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından Meclis'e geri gönderilmesini değerlendirirken, "Meclis'te tekrar görüşülecektir. Cumhurbaşkanı'nın ikinci defa geri gönderme yetkisi yok. İmzalayacaktır veya referanduma götürecektir" dedi.
26 Mayıs 2007 Cumartesi
4. DÖNEM TÜRKİYE ÖĞRENCİ MECLİSİ TOPLANDI

81 ilden seçilerek gelen Öğrenci Meclisi üyeleri ant içti. Yapılan seçim sonucunda Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığına seçilen Eskişehir temsilcisi Hakan Karahan konuşmasında düşünceler arasında fark olabileceğini belirterek, Türkiye'yi çağdaş uygarlık seviyesine çıkarmak istediklerini söyledi.
26 Mayıs 2007 Cumartesi
TBMM GENEL KURULU...

AK Parti'nin 'Bazı Tasarı ve Tekliflerin Gündemin Ön Sıralarına Alınması ve Anayasa Değişikliğiyle İligili Kanunun, 48 Saat Geçmeden Komisyonda Görüşülmesi Önerisi' kabul edildi.
26 Mayıs 2007 Cumartesi
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNİN İADESİ...

TBMM Anayasa Komisyonu, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in geri gönderdiği Anayasa değişikliğiyle ilgili yasayı bugün görüşecek.
26 Mayıs 2007 Cumartesi
TBMM MİLLİ EĞİTİM KOMİSYONU

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Diyanet İşleri Başkanlığının, 1976 yılından bu yana faaliyet gösteren yurtdışı teşkilatını yasal dayanağa kavuşturmayı amaçlayan kanun teklifini kabul etti.
26 Mayıs 2007 Cumartesi
TBMM DANIŞMA KURULU TOPLANAMADI

AK Parti, Cumhurbaşkanı Sezer'in, bir kez daha görüşülmek üzere geri gönderdiği Anayasa değişikliğiyle ilgili kanunun 48 saat geçmeden TBMM Anayasa Komisyonunda görüşülmesi için tavsiye kararı alınmasını talep edecek.
26 Mayıs 2007 Cumartesi
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, Sendika Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı kabul edildi.
26 Mayıs 2007 Cumartesi
TÜRKİYE ÖĞRENCİ MECLİSİ 4. ÖZEL BİRLEŞİMİNİ YAPIYOR

İlk toplantısını 24 Nisan 2004'te yapan Öğrenci Meclisi, 4. Özel Birleşimini bugün yapıyor. 81 İlden seçilerek gelen İl Öğrenci Meclisi Başkanları 'Özel Birleşim'de Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanını seçiyor.
26 Mayıs 2007 Cumartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ BRATİSLAVA'DA…

AB Parlamento Başkanları Toplantısı için Slovakya'nın başkenti Bratislava'da bulunan TBMM Başkanı Bülent Arınç, bugün, toplantının sona ermesinin ardından Türkiye'nin Bratislava Büyükelçiliği'nde bir basın toplantısı düzenleyecek.
26 Mayıs 2007 Cumartesi
TBMM'DE BUGÜN...

4. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi Özel Birleşimi saat 10:00'da TBMM Eski Senato Salonu'nda yapılacak. TBMM Genel Kurul'u saat 11:00'de toplanacak. Cumhurbaşkanı Sezer tarafından iade edilen Anayasa değişikliği paketi Anayasa Komisyonu'nda görüşülecek.
26 Mayıs 2007 Cumartesi
2006
TBMM BAŞKANI ARINÇ SAYIŞTAY'IN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

TBMM Başkanı Arınç: "Ülkemizin ilk yüksek mahkemesi olan Sayıştay denetleme, inceleme, hükme bağlama ve uygunluk bildirme görevleri ile kamu maliyesine çok önemli katkılar sağlamıştır."
26 Mayıs 2006 Cuma
BOZKURT İÇİN TBMM'DE TÖREN DÜZENLENDİ..

Bir süredir tedavi gördüğü Bayındır Hastanesi'nde dün vefat eden eski senatörlerden Ömer Naci Bozkurt için TBMM'de tören düzenlendi.
26 Mayıs 2006 Cuma
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖYMEN: ''BÜYÜKELÇİYE SAYGI GÖSTERMEK HERKESTEN ÖNCE BAŞBAKANIN GÖREVİDİR''

Öymen, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Berlin'de türbanla ilgili bir soruya verdiği cevap dolayısıyla Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi'ne karşı sergilediği tavrın son derece yanlış, incitici ve devlet adamlığı vasfıyla bağdaşmadığını ifade etti.
26 Mayıs 2006 Cuma
'DEĞİŞEN DÜNYADA KADIN'' PANELİ...

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği'nin Ankara Şubesi tarafından TBMM'de düzenlenen paneli yöneten gazeteci Nur Batur Türk kadınlarının, birçok ülkeden daha önce seçme ve seçilme hakkına kavuştuğunu, bunu Atatürk'e borçlu olduklarını ifade ederek, ''Parlamentoda sadece 24 kadın milletvekilinin olması bizi üzüyor'' dedi.
26 Mayıs 2006 Cuma
ESKİ MİLLETVEKİLİ KARAKEÇİLİ VEFAT ETTİ

14. Dönem Adalet Partisi, 17. ve 18. Dönem Anavatan Partisi Şanlıurfa Milletvekilliği yapan Bahri Karakeçili için yarın TBMM'de tören düzenlenecek.
26 Mayıs 2006 Cuma
TBMM'DE "DEĞİŞEN DÜNYA VE KADIN" KONULU PANEL

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Ankara Şubesi bugün saat 10:30'da TBMM'de Eski Cumhuriyet Senatosu Salonu'nda "Değişen Dünya ve Kadın" konulu panel düzenliyor.
26 Mayıs 2006 Cuma
ESKİ SENATÖRLERDEN ÖMER NACİ BOZKURT DÜN VEFAT ETTİ

1924 yılında Bayburt'ta doğan Ömer Naci Bozkurt, Emniyet Genel Müdürlüğü ile Adıyaman, Antalya ve Ankara valiliği görevlerinde de bulunmuştu.
26 Mayıs 2006 Cuma
2005
CHP KARS MİLLETVEKİLİ SELAMİ YİĞİT, PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ

Yiğit, istifasının ardından yaptığı yazılı açıklamada, CHP'de siyaset yapma şansı kalmadığı için istifa ettiğini kaydetti.
26 Mayıs 2005 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ: "ABD'DEKİ LAİKLİK ANLAYIŞI, TÜRKİYE İÇİN DAHA UYGUN"

Bülent Arınç, George Town Üniversitesi Müslüman-Hıristiyan Anlayış Merkezi'ni ziyaretinde yaptığı konuşmada, 11 Eylül terör eyleminden sonra medeniyetler arası çatışmadan bahsedenlerin, Hıristiyanlarla Müslümanlar arasındaki bir çatışmayı ima ettiklerini belirterek "Kanaatimce bu tez iki dinin mensuplarına yapılmış en büyük haksızlık ve ithamdır" dedi
26 Mayıs 2005 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ, WASHİNGTON "CSIS" DÜŞÜNCE KURULUŞU'NDA "ÖZGÜRLÜKLER VE DEMOKRASİ ORTAĞI TBMM" BAŞLIKLI BİR KONFERANS VERDİ

Arınç "Türkiye-ABD ilişkileri değişik boyutlarıyla geniş bir yelpazede önemli ortak hedeflere yönelik olarak gelişmektedir" dedi
26 Mayıs 2005 Perşembe
MECLİS KREŞİ ÇOCUKLARI RESİM VE EL BECERİLERİNİ SERGİLEDİLER.

Birbirinden güzel resim ve el becerilerinin yer aldığı sergide, miniklerin gösterileri ilgiyle izlendi
26 Mayıs 2005 Perşembe
TBMM GENEL KURULU'NDA, YENİ TCK'DA DEĞİŞİKLİK ÖNGÖREN TEKLİFİN 14 MADDESİ KABUL EDİLDİ

Kabul edilen maddelere göre, TCK'nın ''kanunun bağlayıcılığı'' başlıklı 4. maddesindeki ''ancak sakınamayacağı bir hata nedeniyle kanunu bilmediği için meşru sanarak bir suç işleyen kimse cezaen sorumlu olmaz'' fıkrası, maddeden çıkarılıyor.
26 Mayıs 2005 Perşembe
ORDUYA KATILMADAN ÖNCE TIPTA UZMANLIK VEYA DOKTORA ÖĞRENİMİNİ TAMAMLAMIŞ OLANLARLA DOÇENTLİK UNVANI ALANLARA, 15 YILA KADAR KIDEM VERİLMESİNİ ÖNGÖREN DÜZENLEMEYİ YÜRÜRLÜKTEN KALDIRAN TASARI, MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU'NDA KABUL EDİLDİ

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, GATA'nın öğretim elemanı ihtiyacının karşılanması, lisansüstü eğitim görmüş personel miktarındaki yetersizlik nedeniyle 1982 yılında bir yasal değişiklik yapıldığını belirtti.
26 Mayıs 2005 Perşembe
SÜMER HALI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN 2003 YILI HESAPLARI, TBMM KİT KOMİSYONU'NDA İBRA EDİLDİ

Genel Müdürlüğün faaliyetleri hakkında komisyona bilgi veren Genel Müdür Fahrettin Kayıpmaz, bütün kültürel birikime karşın dünya el halı ticareti içinde Türkiye'nin payının yüzde 1'lere düştüğünü bildirdi.
26 Mayıs 2005 Perşembe
TBMM VE GENÇLİK SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN ORTAKLAŞA DÜZENLEDİĞİ OKÇULUK MÜSABAKALARI DEVAM EDİYOR

22 milletvekilinin katılımıyla sürdürülen müsabakalar sonunda dereceye giren milletvekillerine, yarın saat 15.00'de Cebeci İnönü Stadyumu'nda, madalyaları verilecek.
26 Mayıs 2005 Perşembe
TBMM TARIM, ORMAN VE KÖYİŞLERİ KOMİSYONU, MİLLİ PARKLAR KANUNU'NDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ'Nİ KABUL ETTİ

Teklifte, milli parklara gelen turistlerin bilgilendirilmesi için alan kılavuzu yetiştirilmesi öngörülüyor.
26 Mayıs 2005 Perşembe
ASKERİ HAKİMLER KANUNU'NDA DEĞİŞİKLİK ÖNGÖREN YASA TASARISI, TBMM ADALET KOMİSYONU'NDA KABUL EDİLDİ

Komisyonda memurlar ile diğer kamu görevlilerinin bazı disiplin cezalarının affı hakkında kanun tasarısı ile aynı yöndeki 2 teklif ise görüşülmedi. Tasarı ve tekliflerin birleştirilerek haftaya ele alınmasına karar verildi.
26 Mayıs 2005 Perşembe
TBMM BAŞKANI VEKİLİ PAKDİL, KAHRAMANMARAŞ'TAN GELEN BİR GRUPÖĞRENCİYİ KABUL ETTİ

Kabulde konuşan Pakdil, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu belirtti. Parlamentonun, halkın tercihleriyle şekillendiğini ifade eden Pakdil, TBMM'de millet iradesinin temsil edildiğini vurguladı.
26 Mayıs 2005 Perşembe
TBMM BAŞKANI VEKİLİ PAKDİL'DEN GENELKURMAY BAŞKANI ÖZKÖK'E BAŞSAĞLIĞI MESAJI...

Batman'ın Gercüş İlçesi'nde 4 güvenlik görevlisinin şehit olması üzerine Özkök'e bir mesaj gönderen Pakdil, "Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve şahsınızda TSK mensuplarına başsağlığı diliyorum" dedi.
26 Mayıs 2005 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ, WASHINGTON'DA MUSEVİ TOPLUMU VE ATAA TEMSİLCİLERİYLE BİRARAYA GELDİ

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Dennis Hastert'ın davetlisi olarak Washington'da bulunan TBMM Başkanı Bülent Arınç, bugün de ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Dennis Hastert ile biraraya gelecek.
26 Mayıs 2005 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, "Meclisimi Geziyorum" programı çerçevesinde TBMM'yi ziyaret edecek olan Kahramanmaraşlı bir grup öğrenciyi, saat 11.00'de makamında kabul edecek.
26 Mayıs 2005 Perşembe
2004
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ TOPUZ: "TBMM'DE YAPILAN GENEL GÖRÜŞMEDEN SONRA AKP, LAİK KELİMESİNDEN RAHATSIZ OLDUĞU İÇİN BİLDİRİ YAYINLANAMADI''

CHP, "Irak'ta tutuklulara kötü muamele, Türkiye'nin Irak politikası ile Filistin'de yaşanan son olaylar" konusunda genel görüşme açılmasına ilişkin genel görüşme önergesinin reddedilmesine tepki gösterdi.
26 Mayıs 2004 Çarşamba
YOLSUZLUKLA MÜCADELE KANUNU TASARISI İÇİŞLERİ KOMİSYONU'NDA KABUL EDİLDİ.

Tasarının esas komisyon olan Adalet Komisyonu ve daha sonra da Genel Kurul'da öncelikle ele alınması bekleniyor.
26 Mayıs 2004 Çarşamba
I. TBMM SPOR OYUNLARI BAŞLADI

İlk gününde, 100 metre koşusu, gülle atma ve uzun atlama yarışmalarının yapıldığı Spor Oyunlarında en başarılı milletvekili, her üç dalda da dereceye giren Ak Parti Uşak Milletvekili Alim Tunç oldu.
26 Mayıs 2004 Çarşamba
MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU İKİ TASARIYI KABUL ETTİ

Milli Savunma Komisyonu'nda Harp araç ve gereçleri silah mühimmat ve patlayıcı madde üreten sanayii kuruluşlarının denetimi ile Savunma Sanayii Güvenliği Kanun tasarıları görüşülerek kabul edildi.
26 Mayıs 2004 Çarşamba
KARMA KOMİSYON 138 DOKUNULMAZLIK DOSYASINI DÖNEM SONUNA BIRAKTI

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül komisyon toplantısına gelerek dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi. Komisyon Başkanı Burhan Kuzu, yarın konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyerek bilgi verecek.
26 Mayıs 2004 Çarşamba
BANKACILIK SEKTÖRÜNÜ ARAŞTIRAN KOMİSYON ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Komisyon Başkanı Aydoğan, Komisyonun çalışma süresinin sonuna geldiğini ve raporunu yazma aşamasına yaklaştığını söyledi.
26 Mayıs 2004 Çarşamba
HALUK İPEK CHP'NİN AK PARTİ'YE YÖNELİK ELEŞTİRİLERİNİ "ÇARPITMA VE HAKSIZ" OLARAK NİTELEDİ

Ak Parti Grup Başkanvekili İpek, "CHP yöneticileri iç ve dış her konuyu bir rejim meselesi olarak değerlendirmeyi siyaset tarzı sanmaktadır. Bu, Türk demokrasisi ve çağdaş siyaset açısından büyük bir talihsizliktir" dedi.
26 Mayıs 2004 Çarşamba
BULGARİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANI PASİ'NİN TEMASLARI...

Solomon Pasi, TBMM Başkanvekili Ateş ve CHP Genel Başkanı Baykal'la görüştü
26 Mayıs 2004 Çarşamba
PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU, TBMM VAKFI KURULMASINA İLİŞKİN KANUN TEKLİFİNİ GÖRÜŞTÜ

Bülent Arınç'ın teklifi, alt komisyona havale edildi
26 Mayıs 2004 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.