MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2019
BAĞIMSIZ ARDAHAN MİLLETVEKİLİ YILMAZ: "ABD KİM Kİ KÜRTLERE SAHİP ÇIKSIN"

Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Barış Pınarı Harekâtı'na ilişkin Türkiye ile ABD arasındaki mutabakatın ABD'nin cingözlüğü sebebiyle sekteye uğramamasını ümit ettiğini söyledi.
18 Ekim 2019 Cuma
CHP'DEN 2020 YILI BÜTÇESİ DEĞERLENDİRMESİ

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, 2020 yılı bütçesinin, sihirli bir formülmüş gibi sunulduğunu savunarak, "Bütçe rakamları büyüdü ve trilyonu geçti ama vatandaşın ekmeği büyümüyor. Bütçenin içinde EYT'liler, enflasyona ezilen memur, işçi, traktörüne haciz gelen çiftçi, hastanelerine icra gelen tıp fakülteleri, yurt bulamayan öğrenciler, sokakta işsiz gezen gençlerimiz yok. Trilyonluk bütçede halka düşen vergi ve zam." ifadelerini kullandı.
18 Ekim 2019 Cuma
SREBRENİTSA ANNELERİ, BARIŞ PINARI HAREKÂTI'NA DESTEKLERİNİ BİLDİRMEK İÇİN TBMM'DE

Çocukları soykırımda katledilen Srebrenitsa anneleri, Diyarbakır annelerinin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlattığı oturma eylemi ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'de yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtı'na desteklerini bildirmek için TBMM'yi ziyaret etti.
18 Ekim 2019 Cuma
2020 YILI MERKEZİ YÖNETİM BÜTÇE KANUN TEKLİFİ TBMM'YE SUNULDU

2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ile "fiyat istikrarı, finansal istikrar ve cari işlemler dengesinde son bir yılda elde edilen kazanımları koruyup geliştirmek", "kamu borçluluğunu düşük düzeylerde tutmak", "mali disipline kararlılıkla devam etmek", "yeni tarımsal destekleme modeliyle üretim ve verimde artış sağlamak" hedefleniyor.
18 Ekim 2019 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN EDEBİYATÇI PAKDİL İÇİN TAZİYE MESAJI

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, vefat eden Türk edebiyatının önemli isimlerinden yazar, şair ve düşünür Nuri Pakdil için sosyal medya hesabından mesaj yayımlayarak, okurlarına ve sevenlerine başsağlığı diledi.
18 Ekim 2019 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞENTOP: "TÜRKİYE'NİN ASKERÎ VE SİYASİ GÜCÜ GÖRÜLMÜŞTÜR"

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, sosyal medya hesabından Türkiye ve ABD arasında yürütülen Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin mesaj yayımladı.
18 Ekim 2019 Cuma
2018
BÜYÜK DAHİ GAZİ MUSTAFA KEMAL SERGİSİ...

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yaşadığı yıllar ve fotoğraf sanatçısının imkanları göz önüne alındığında dönemin ilerisinde bir lider olduğunu göstermiştir." dedi.
18 Ekim 2018 Perşembe
KİT KOMİSYONU...

Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu'nda, EÜAŞ'nin 2015 ve 2016 yılı hesapları görüşüldü.
18 Ekim 2018 Perşembe
TBMM BAŞKANI YILDIRIM, "ADIYAMAN TANITIM GÜNLERİ"NE KATILDI

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Adıyaman Valiliği'nin himayesinde, Adıyaman Dernekler Federasyonu ve Adıyamanlılar Vakfı tarafından Adıyaman Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Yenikapı Etkinlik Alanı'nda düzenlenen "Adıyaman Tanıtım Günleri"ne katıldı.
18 Ekim 2018 Perşembe
MHP ORDU MİLLETVEKİLİ ENGİNYURT'UN BASIN TOPLANTISI...

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, fındık üreticisinin sorunlarına yönelik Meclis Araştırması istediklerini anımsattı.
18 Ekim 2018 Perşembe
MARMARA ÜNİVERSİTESİ'NDEN TBMM BAŞKANI YILDIRIM'A FAHRİ DOKTORA...

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Marmara Üniversitesi'nin 2018-2019 Akademik Yılı Açılışı ve Fahri Doktora Tevcih Töreni'ndeki konuşmasında, fahri doktora unvanı dolayısıyla Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar ile üniversite senatosu, öğretim üyeleri ve akademisyenlere teşekkür etti.
18 Ekim 2018 Perşembe
CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ BAŞARIR'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'ne göre, 65 yaşındakilerin ticari araç kullanmasının engellendiğini belirtti.
18 Ekim 2018 Perşembe
2019 YILI MERKEZİ YÖNETİM BÜTÇE KANUN TEKLİFİ TBMM BAŞKANLIĞI'NA SUNULDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan, 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
18 Ekim 2018 Perşembe
CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ SERTEL'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, TRT'nin iyi bir sınav vermediğini, giderek tek ses olduğu iddiasında bulundu.
18 Ekim 2018 Perşembe
TBMM BAŞKANI YILDIRIM'DAN ARA GÜLER'İN VEFATI DOLAYISIYLA TAZİYE MESAJI...

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, duayen foto muhabiri Ara Güler'in vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.
18 Ekim 2018 Perşembe
2017
AK PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ ÜNÜVAR'IN BASIN TOPLANTISI...

Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Azerbaycan'ın bağımsızlık gününe ilişkin, "Tesadüf olmayan bir şey varsa o da Türklerin asla esarete mahkum olmayacağıdır. Esareti bugüne kadar asla kabul etmedik, bundan sonra da kabul etmeyeceğiz." dedi.
18 Ekim 2017 Çarşamba
NATO PARLAMENTER ASAMBLESİ TÜRK GRUBU BAŞKANI ÇONKAR'IN BASIN TOPLANTISI...

NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, NATO Parlamenter Asamblesinin, Türkiye'nin içişleri ve siyasetiyle alakalı karanlık mihrakların rapor yayınlayabilecekleri ortam olmadığını belirtti.
18 Ekim 2017 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ahmet Aydın başkanlığında toplandı. Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının 20 maddeden oluşan birinci bölümü TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
18 Ekim 2017 Çarşamba
CHP BURSA MİLLETVEKİLİ İRGİL'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, "Müftülüklere evlendirme makamı olarak resmi nikah kıyma yetkisi verilmesi, laik medeni kanundan vazgeçiştir." dedi.
18 Ekim 2017 Çarşamba
CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ KARA'NIN BASIN TOPLANTISI...

CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, "Anadolumuzun yoksul insanlarının birçoğunun evladı askerlik görevi sırasında ya kaza kurşunuyla ya da intihar gibi sebeplerle ölüyor. Bu çocukların ölümlerinin çoğunun şüpheli olmasının çeşitli sebepleri var." dedi.
18 Ekim 2017 Çarşamba
AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ METİNER'İN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "Davutoğlu eski genel başkanımız ve başbakanımızdır ama an itibariyle partimizin milletvekilidir. Partimizin politikalarını liderimiz ortaya koymuştur. Hiçbir AK Parti'li milletvekilinin bunun dışında seçenekler sunmaya hakkı yoktur." dedi.
18 Ekim 2017 Çarşamba
PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

Plan ve Bütçe Komisyonunda, kamuoyunda "Torba Tasarı" olarak bilinen Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve KHK'larda Değişiklik Tasarının 16 maddesi daha kabul edildi.
18 Ekim 2017 Çarşamba
MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ERDEM'iN BASIN TOPLANTISI...

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, eğitimle ilgili değerlendirmelerde bulunarak, Eğitimin amacının, Türk milletinin gurur ve şuuruna sahip, manevi, kültürel değerleri benimsemiş, yeni gelişmelere açık, sorumluluk duygusu ve toplumsal duyarlılığı yüksek, girişimci, demokrat, erdemli, inançlı nesiller yetirştirmek olduğunu söyledi.
18 Ekim 2017 Çarşamba
CHP BURSA MİLLETVEKİLİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de insan ve çevre sağlığını koruyucu önlemlerin yeretli oranda gelişmediğini, mevcut yasalarda belirtelen önlem ve denetimlerinin de gerekli şekilde yapılmadığını iddia etti.
18 Ekim 2017 Çarşamba
CHP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ TARHAN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına, PTT Genel Müdürlüğüne ilişkin sunduğu soru önergesini anımsatarak, TRT gibi bir örnek daha yaşanmasın diye halktan gelen birtakım şikayetleri Bakanlığa sorduklarını söyledi.
18 Ekim 2017 Çarşamba
CHP EDİRNE MİLLETVEKİLİ GAYTANCIOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, devletin ciddi bir kamu kurumu olan Toprak Mahsülleri Ofisinin (TMO) hem piyasaları düzenleme görevini yerine getiremediğini hem de çalıştırdığı işçilere adaletli davranmadığını ileri sürdü.
18 Ekim 2017 Çarşamba
GAZİANTEP BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ÖZDAĞ'IN BASIN TOPLANTISI...

Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, "Bugün Barzani ile de ABD ile de yaşanan sorunlar, AKP'nin izlemiş olduğu, ilkesiz, zeminsiz, çekingen politikaların sonucudur." dedi.
18 Ekim 2017 Çarşamba
2016
FETÖ 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek başkanlığında toplandı. Komisyon, Genelkurmay İkinci Başkan Orgeneral Ümit Dündar'ı ve eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Efkan Efkan Ala'yı dinledi.
18 Ekim 2016 Salı
İSİPAB 36. İCRA KOMİTESİ TOPLANTISINA KATILAN HEYETİN TBMM TEMASLARI...

İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliğinin (İSİPAB) 36. İcra Komitesi Toplantısına katılan Meclis başkanı ve başkanvekillerinden oluşan heyet, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Meclis'in hasar gören yerlerini gezdi.
18 Ekim 2016 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi başkanlığında toplandı. Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan ilk ve 667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek, kanunlaştı.
18 Ekim 2016 Salı
CHP GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda, Azerbaycan'ın bağımsızlık gününü kutlayarak, CHP'nin her zaman kardeş Azerbaycan'la beraber olduğunu söyledi.
18 Ekim 2016 Salı
HDP GRUP TOPLANTISI...

HDP'li Demirtaş, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Musul'da bir savaş yaşandığını ve bunun bilgisayar oyunu olmadığına değinerek, savaşın çok sayıda insanın ölmesi anlamına geldiğine işaret etti.
18 Ekim 2016 Salı
AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım,Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin güvenliği ve huzuru için yurt içi ve yurt dışında barış ve kardeşlik mücadelesi veren güvenlik güçlerini selamlayarak, "Unutmayın millet sizinle beraberdir. Allah yar ve yardımcınız olsun." diye konuştu.
18 Ekim 2016 Salı
İSİPAB 36. İCRA KOMİTESİ TOPLANTISI'NDA İKİNCİ GÜN...

İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB) 36. İcra Komitesi Toplantısı'nın ikinci gün oturumunda konuşan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İSİPAB'a özel önem verdiklerini belirterek, Türkiye'nin bu kuruluşların uluslararası alandaki etkinliklerinin daha da artmasına güçlü destek verdiğini söyledi.
18 Ekim 2016 Salı
MHP GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, geçen haftaki grup toplantısında yeni anayasa ekseninde yaptığı değerlendirmelerin hafta boyunca tüm yönleriyle tartışıldığını kaydetti.
18 Ekim 2016 Salı
2012
TBMM ANAYASA UZLAŞMA KOMİSYONU...

TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu, Meclis Başkanı Çiçek başkanlığında toplandı.
18 Ekim 2012 Perşembe
TBMM BAYINDIRLIK KOMİSYONU...

TBMM Bayındırlık Komisyonu'nda, Kamu İhale Kanunu'nda değişiklik teklifi kabul edildi. Teklife göre, hakkında kamu davası açılan kişilerin, kamu ihalesi için ödedikleri teminatları, kendilerine iade edilecek
18 Ekim 2012 Perşembe
BAŞBAKAN YARDIMCISI BOZDAĞ, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, seçilme yaşını 18'e düşüren anayasa değişikliği teklifine ilişkin, ''Teklif, seçilme yaşını 25'ten 18'e çekiyor. Silah altında bulunan er, erbaş ve askeri öğrencilerin oy kullanma yasağını ortadan kaldırıyor. Milletvekili seçilme şartları arasında yer alan askerliğini yapmış olma kuralını, askerlikle ilişiği bulunmamış olma şeklinde değiştiriyor'' dedi.
18 Ekim 2012 Perşembe
AK PARTİ CHP GÖRÜŞMESİ…

AK Parti Grup Başkanvekilleri Canikli ve Ünal, yerel seçimlerin öne alınmasına ilişkin Anayasa değişikliği teklifini görüşmek üzere CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın ile görüştü.
18 Ekim 2012 Perşembe
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ MAHİR ÜNAL GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, ''BDP Grup Başkanvekili, dokunulmazlıklar konusundaki kendi görüşlerini bize ifade ettiler'' dedi.
18 Ekim 2012 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Yasa Tasarısı kabul edilerek, yasalaştı.
18 Ekim 2012 Perşembe
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ CANİKLİ, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, seçilme yaşının 18'e düşürülmesiyle ilgili Anayasa değişikliği teklifini bugün TBMM Başkanlığı'na vereceklerini söyledi.
18 Ekim 2012 Perşembe
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ NUR SERTER'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, ''4+4+4 eğitim sisteminin birinci ayını'' değerlendirdi.
18 Ekim 2012 Perşembe
TBMM DARBE VE MUHTIRALARI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

AK Parti İstanbul Milletvekili Nimet Baş'ın başkanlığında toplanan TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu, Prof. Dr. Erdoğan'ı, Prof. Dr. Servet Armağanı ve Prof. Dr. Doğu Ergil ve gazeteci Uğur Dündar'ı dinledi.
18 Ekim 2012 Perşembe
BDP'Lİ DORA'NIN BASIN TOPLANTISI…

BDP Mardin Milletvekili Erol Dora, BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkcü ve Muş Milletvekili Demir Çelik ile parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Milli Eğitim Bakanlığı'nın "10. Sınıf Tarih Ders Kitabı" ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
18 Ekim 2012 Perşembe
CHP'Lİ İÇİŞLERİ KOMİSYON ÜYELERİNİN BASIN TOPLANTISI…

CHP'li TBMM İçişleri Komisyon üyeleri, TBMM'de yaptığı basın toplantısında, komisyonda görüşülen, Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
18 Ekim 2012 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN…

CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler saat 11.30'da ve BDP Mardin Milletvekili Erol Dora saat 12.30'da basın toplantısı düzenleyecek. CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter saat 12.00'de CHP Grup Yönetim Toplantı Salonu'nda basın toplantısı düzenleyecek. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce saat 16.00'da CHP Grup Yönetim Toplantı Salonunda AK Parti Grup Başkanvekilleri ile görüşecek. TBMM Genel Kurulu saat 14.00'te toplanacak. Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine devam edilecek.
18 Ekim 2012 Perşembe
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

Sermaye Piyasası Kanunu Tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. Tasarı, sermaye piyasasının, ''güvenilir, şeffaf, etkin, istikrarlı, adil ve rekabetçi bir ortamda işleyişinin ve gelişmesinin sağlanması, yatırımcıların haklarının korunması için sermaye piyasasının düzenlenmesini, denetlenmesini'' amaçlıyor.
18 Ekim 2012 Perşembe
2011
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Danışma Kurulunun toplanamaması üzerine AK Parti ,TBMM Genel Kurulunun gündemi ve çalışma saatlerine ilişkin önerisini , Genel Kurula taşıdı. Kabul edilen öneriye göre, BDP'nin, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin hakkında verdiği gensoru önergesinin TBMM Genel Kurulunda gündeme alınıp alınmayacağına ilişkin görüşmeler, 25 Ekim Salı günü yapılacak.
18 Ekim 2011 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN İÇİŞLERİ BAKANI ŞAHİN'E BAŞSAĞLIĞI MESAJI…

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Bitlis'in Güroymak ilçesinde teröristlerce düzenlenen mayınlı saldırıda şehit edilen polis memurları ve vatandaşlarla ilgili olarak İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e bir başsağlığı telgrafı gönderdi.
18 Ekim 2011 Salı
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI BOZKIR'IN KABUL܅

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, yarın (19 Ekim 2011 Çarşamba günü) saat 09:45'te CTAA (Council of Turco-American Association) Başkanı Furkan Koşar, Pensilvanya Milletvekili Charles Dent ve Bölge Müdürü Adam Eıgoran'ı makamında kabul edecek.
18 Ekim 2011 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında toplandı.
18 Ekim 2011 Salı
BDP TBMM GRUP TOPLANTISI...

BDP Eş Başkanı Gültan Kışanak, ''Kürt sorununu çözmeyecek bir Anayasanın yeni bir Anayasa olamayacağını'' belirterek, ''Temel sorunlarımıza sırtımızı dönmemizi kimse bizden beklemesin'' dedi.
18 Ekim 2011 Salı
AKPM BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU: İSRAİL-HAMAS TUTUKLU DEĞİŞİMİ MEMNUNİYET VERİCİ BİR HABERDİR

AKPM Başkanı Çavuşoğlu konuyla ilgili olarak bugün yaptığı açıklamada, "Barış süreci için zor bir zamanda böyle bir gelişme, Filistinliler ve İsrailliler arasında sürdürülebilir müzakerelerin mümkün ve kilitlenmişliğin devamından daha etkili olduğunu ortaya koyan bir işarettir" dedi.
18 Ekim 2011 Salı
CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın hakkındaki iddialara ilişkin verdiği yanıtı eleştirerek, ''Beşir Atalay yazılı bir açıklama yaptı. Dedi ki 'bunların tamamı külliyen yalandır'. Vallahi de billahi de anlattıklarımın tamamı külliyen doğru'' dedi.
18 Ekim 2011 Salı
KURUMSAL SÜREÇ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Kalite Genel Koordinatörlüğü ve Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) ile ortak yürütülen TBMM Genel Sekreterliği süreçlerinin belirlenmesi projesi çerçevesinde10-13 Ekim 2011 tarihleri arasında Gebze TÜSSİDE kampüsünde süreç yönetimi ve uygulamaları konulu eğitim programı düzenlendi.
18 Ekim 2011 Salı
MHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplahtısında yaptığı konuşmada, son yapılan vergi artışlarını değerlendirirken, ''Güncellenen hayat pahalılığıdır, eziyettir. Anlaşıldığı kadarıyla güncelleme rezaletlerine devam edilecek, her şey ateş pahası olacaktır'' dedi.
18 Ekim 2011 Salı
2012 YILI BÜTÇESİ TBMM'YE SUNULDU

2012 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
18 Ekim 2011 Salı
TBMM'DE BUGÜN...

MHP grubu saat 11.00'de, BDP grubu saat 12.30'da, CHP grubu ise saat 13.30'da toplanacak. Saat 15.00'de toplanacak olan TBMM Genel Kurulunda, bazı uluslararası anlaşma ve sözleşmelerin onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun tasarıları görüşülecek.
18 Ekim 2011 Salı
2010
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, JAPONYA'DA...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Japonya tarihi açısından büyük öneme sahip olduğu belirtilen Osaka Kalesini gezdi.
18 Ekim 2010 Pazartesi
MHP'Lİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI…

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında HSYK'nın dün gerçekleştirilen seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
18 Ekim 2010 Pazartesi
PARLAMENTOLARARASI BİRLİK İNGİLİZ GRUBU HEYETİ'NİN ÜLKEMİZİ ZİYARETİ…

Parlamentolararası Birlik (PAB) İngiliz Grubu Heyet Başkanı Lord Dykes ve beraberindeki heyet İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül ile görüştü.
18 Ekim 2010 Pazartesi
ALMANYA FEDERAL CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANI WULFF, TBMM'Yİ ZİYARET EDECEK

Almanya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Christian Wulff ülkemize gerçekleştirdiği resmi ziyaret çerçevesinde, yarın (19 Ekim 2010) beraberindeki bir heyetle TBMM'yi ziyaret edecek.Saat 14.45'te TBMM'ye gelecek olan konuk Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı Vekili Nevzat Pakdil ile kürsü arkası dinlenme odasında bir görüşme gerçekleştirecek ve saat 15.00'te TBMM Genel Kuruluna hitap edecek.
18 Ekim 2010 Pazartesi
PARLAMENTOLARARASI BİRLİK İNGİLİZ GRUBU HEYETİ'NİN ÜLKEMİZİ ZİYARETİ…

Parlamentolararası Birlik (PAB), İngiliz Grubu Heyet Başkanı Lord Dykes ve beraberindeki heyet, Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Başkanı Fazilet Dağcı Çığlık ve PAB Üyeleri ile görüştü.
18 Ekim 2010 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, JAPONYA'DA...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, resmi ziyaret amacıyla Japonya'ya gitti. TBMM Başkanı Şahin'i, Osaka Kansai Havalimanı'nda, Türkiye'nin Tokyo Büyükelçisi Sermet Atacanlı ve Japonya Temsilciler Meclisi Uluslararası İlişkiler Genel Müdürü Masaharu Yoshida karşıladı.
18 Ekim 2010 Pazartesi
2009
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, ERZURUM'DA...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Erzurum'da, 2011 Dünya Üniversiteler Arası Kış Oyunları için yapılan spor tesislerinde incelemelerde bulundu.
18 Ekim 2009 Pazar
2008
2009 YILI BÜTÇESİ TBMM BAŞKANLIĞINA SUNULDU

2009 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Tasarısı, Maliye Bakanlığı, Devlet Planlama Teşkilatı ve Hazine Müsteşarlığı bürokratları tarafından son şeklinin verilmesinin ardından, Meclis Başkanlığı'na verildi.
18 Ekim 2008 Cumartesi
2007
BEŞAĞAÇ KATLİAMI HAKKINDA ALT KOMİSYON RAPORU AÇIKLANDI

29 Eylül'de Şırnak ili, Beytüşşebab ilçesine bağlı Beşağaç Köyü yakınlarında bir minibüsün taranması sonucu 12 kanal işçisinin öldürüldüğü, iki işçinin yaralı olarak kurtulduğu olayı araştırmak üzere kurulan alt komisyon, raporunu tamamladı. Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal ise rapora karşı görüş bildirdi.
18 Ekim 2007 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN, MACARİSTAN SAVUNMA BAKANI SZEKERES'İ KABUL ETTİ

Toptan: İki ülke arasında askeri alanda varolan ilişkilerin bu dönemde dahada artacağını umut ediyoruz." Szekeres: ''Macaristan, Türkiye'nin AB'ye girmesini destekliyor''
18 Ekim 2007 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN KABULLERİ...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Toptan, Arjantin Büyükelçisi Sebastian Brugo Marco, Umman Büyükelçisi Muhammet Nazır El Vohaybi, Almanya Büyükelçisi Eckart Cuntzve ve Sudan Büyükelçisi Muhammed El Hasan Ahmet Elhaj ile ayrı ayrı biraraya geldi. Toptan bugün ayrıca,Zonguldaklılar Derneği Genel Başkanı Şerafettin Üstünkol ve beraberindeki heyeti kabul etti.
18 Ekim 2007 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

Genel Kurul, TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında saat 15.00'de açıldı. Elektronik cihazla yapılan iki yoklamada da toplantı yeter sayısı için gerekli çoğunluğun bulunamaması üzerine Mumcu, Genel Kurul'u 23 Ekim Salı günü saat 15.00'de toplanmak üzere kapattı.
18 Ekim 2007 Perşembe
ERMENİ PATRİĞİ MUTAFYAN, TBMM BAŞKANI KÖKSAL TOPTAN'I ZİYARET ETTİ

TBMM Başkanlığına seçilmesi dolayısıyla, Başkan Toptan'a kutlama ziyaretinde bulunan Ermeni Patriği Mesrob Mutafyan, Amerikan Kongresindeki tasarıya karşı olduğunu bir kez daha dile getirdi.
18 Ekim 2007 Perşembe
BAŞER ESAD, TBMM'DE...

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ve beraberindeki heyet, TBMM Başkanı Köksal Toptan'a ziyarette bulundu.
18 Ekim 2007 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN: "TÜRKİYE ve SURİYE'NİN ORTAK ULUSLARARASI SORUNLARI BERABER ELE ALMASI BARIŞA HİZMET EDECEKTİR"

TBMM Başkanı Köksal Toptan, resmi ziyaret için ülkemizde bulunan, Suriye Devlet Başkanı Başer Esad ve beraberindeki heyetle yaptıkları görüşmeyi, TBMM Haber Sitesi'ne değerlendirdi.
18 Ekim 2007 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN

Suriye Devlet Başkanı Bashar Al-Assad ve beraberindeki heyet, TBMM Başkanı Toptan'ı Meclis'te ziyaret edecek. Al-Assad-Toptan görüşmesi, saat 09.30'da Divan Salonunda gerçekleşecek. Toptan, saat 12.30'da Ermeni Patriği Mesrob Mutafyan'ı kabul edecek.
18 Ekim 2007 Perşembe
2006
BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN RAHATSIZLIĞI...

Başbakan Erdoğan ile telefon görüşmesi gerçekleştiren TBMM Başkanı Bülent Arınç, "geçmis olsun "dileklerini iletti.
18 Ekim 2006 Çarşamba
DİLOVASI KOMİSYONU...

Dilovası'ndaki sanayi atıklarının çevre ve insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerinin araştırılması için kurulan Meclis Araştırma Komisyonunun bugünkü toplantısında, TBMM Başkanlığına sunulacak taslak rapor ele alındı.
18 Ekim 2006 Çarşamba
TBMM ADALET KOMİSYONU...

TBMM Adalet Komisyonu, büyük kentlerde artan hırsızlık ve yaralama olaylarına karışan kişilerin serbest bırakılmasının toplumda yarattığı rahatsızlığı dikkate alarak düzenleme yaptı. Komisyon, ''silahla kasten yaralama, hırsızlık ve yağma'' suçlarını, tutuklama kararı verilecek suçlar arasına aldı.
18 Ekim 2006 Çarşamba
ÖZÜRLÜLERE BAKIM DESTEĞİ...

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda benimsenen yasa teklifi ile sosyal güvencesi olan ancak ailesinde fert başına düşen gelir, asgari ücretin üçte ikisinden az olan özürlülere ''bakım hizmeti'' verilecek.
18 Ekim 2006 Çarşamba
2007 YILI BÜTÇESİ...

TBMM'ye sunulan Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısına göre,1 Ocak-30 Haziran arasını kapsayan 2007 yılının ilk yarısı için aylık katsayısı 0.04605, memuriyet taban aylığına uygulanacak katsayı 0.5864, yan ödeme katsayısı 0.01461 olacak. 1 Temmuz-31 Aralık arasını kapsayan yılın ikinci döneminde ise aylık katsayısı 0.04739, taban aylığı katsayısı 0.61417, yan ödeme katsayısı ise 0.01503 olarak uygulanacak.
18 Ekim 2006 Çarşamba
2005
DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA UZLAŞMA SAĞLANAMADI..

TBMM Başkanlık Divanı'nda ANAVATAN Partisi'ne bir üyelik verilmesi TBMM Genel Kurulu'na getiriliyor.
18 Ekim 2005 Salı
TBMM GENEL KURULU

Danışma Kurulu'nun gündem ve çalışma saatlerine ilişkin önerisi, Genel Kurul'da kabul edildi. Buna göre, Genel Kurul bugün 17.30'a kadar çalışacak ve sporda şiddet, şike, rüşvet ve doping iddialarının araştırılarak alınması gereken önlemleri belirlemek üzere kurulan ve çalışmalarını tamamlayan Meclis Araştırma Komisyonu Raporu'nu görüşecek.
18 Ekim 2005 Salı
TÖRE VE NAMUS CİNAYETLERİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU TOPLANDI.

Komisyon Başkanı, AK Parti Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, bu konuda çalışma yapan herkesi, bir ay boyunca dinleyeceklerini söyledi.
18 Ekim 2005 Salı
2006 MALİ YILI BÜTÇESİ...

2006 Mali Yılı Konsolide Bütçesi 174 milyar 339 milyon 990 bin 202 YTL olarak belirlendi. Bütçede, faiz giderleri kalemine 46 milyar 260 milyon 25 bin YTL, personel giderleri kalemine ise 36 milyar 9 milyon 944 bin 918 YTL kaynak ayrıldı.
18 Ekim 2005 Salı
ELEKTRONİK HABERLEŞME KANUNU TASARISI TBMM'DE...

Tasarıyla elektronik haberleşme hizmetlerinin yürütülmesi, elektronik haberleşme altyapı ve şebekesinin tesisi ve işletilmesi, geliştirilmesi, yeni elektronik haberleşme şebeke ve hizmetlerin teşvik edilmesi hususları ile ilgili politika, hedef ve ilkelerin tespiti, kaynakların etkin ve verimli kullanılması amaçlanıyor.
18 Ekim 2005 Salı
ANAVATAN PARTİSİ'NE KATILIM

Muğla Milletvekili Hasan Özyer, ANAVATAN Partisi'ne geçti.
18 Ekim 2005 Salı
TBMM'DE BUGÜN

Saat 15.00'de toplanacak TBMM Genel Kurulu'nda ''Sporda Şiddet, Şike, Rüşvet ve Doping İddialarını Araştırmak ve Alınacak Önlemleri Tespit Etmek'' amacıyla kurulan ve çalışmalarını tamamlayan Meclis Araştırma Komisyonu'nun raporu görüşülecek. AK Parti Grubu saat 11.00'de, CHP Grubu ise saat 13.00'de toplanacak.
18 Ekim 2005 Salı
2006 YILI BÜTÇESİ, TBMM BAŞKANLIĞI'NA SUNULDU

Bakanlar Kurulu'nda görüşülen 2006 yılı bütçesi, üzerindeki çalışmaların tamamlanmasının ardından saat 24.00'te, TBMM Genel Evrak ve Arşiv Müdürlüğü'ne teslim edildi.
18 Ekim 2005 Salı
2004
TBMM HEYETİ, REJKJAVİK'E GİDİYOR

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Dumanoğlu başkanlığındaki heyet, EFTA tarafından düzenlenecek ''Yeni Avrupa'da Avrupa ekonomik alanı ve EFTA'' konulu konferansa katılacak.
18 Ekim 2004 Pazartesi
ARINÇ ALMAN PARLAMENTO HEYETİNİ KABUL ETTİ

Almanya Federal Cumhuriyeti Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Parlamentosu Almanya-Türkiye Dostluk Grubu üyelerinden oluşan heyet Ankara'da temaslarına başladı
18 Ekim 2004 Pazartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.