MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2018
TBMM BASIN, YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞININ BASIN AÇIKLAMASI...

TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, TBMM'nin 2018 ajandası ile ilgili basında çıkan haberler üzerine bir açıklama yaptı.
21 Ocak 2018 Pazar
2017
ESKİ DIŞİŞLERİ BAKANI HALEFOĞLU VEFAT ETTİ

Eski Dışişleri Bakanı ve 17. Dönem Ankara Milletvekili Vahit Melih Halefoğlu vefat etti.
21 Ocak 2017 Cumartesi
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı.
21 Ocak 2017 Cumartesi
2016
SANAYİ, TİCARET, ENERJİ, TABİİ KAYNAKLAR, BİLGİ VE TEKNOLOJİ KOMİSYONU...

Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu, AK PARTİ Konya Milletvekili Ziya Aytunyaldız başkanlığında toplandı. Komisyon. Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısını görüştü.
21 Ocak 2016 Perşembe
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, İŞ ADAMI MUSTAFA KOÇ'UN VEFATI DOLAYISIYLA TAZİYE MESAJI GÖNDERDİ

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un vefatı dolayısıyla babası Rahmi Koç ve kardeşi Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Ömer Koç'a taziye mesajı gönderdi.
21 Ocak 2016 Perşembe
GÜVENLİK VE İSTİHBARAT KOMİSYONU...

Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu, basına kapalı gerçekleşen toplantısının ardından yaptığı açıklamaya göre, "Devlet İstihbarat Hizmetleri ile Güvenlik ve İstihbari Nitelikteki Faaliyetlere İlişkin 2014 Yılı Raporu"na ilişkin müzakerelere devam edildi.
21 Ocak 2016 Perşembe
DIŞİŞLERİ KOMİSYONU...

Dışişleri Komisyonu, AK PARTİ Malatya Milletvekili Taha Özhan başkanlığında toplanarak, gündemindeki tasarıları görüştü.Dışişleri Komisyonu'nda, Türkiye'nin çeşitli ülkelerle imzaladığı uluslararası anlaşmaları onaylayan 15 kanun tasarısı kabul edildi.
21 Ocak 2016 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Pervin Buldan başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, Gelir Vergisi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın dört maddesi daha kabul edildi.
21 Ocak 2016 Perşembe
CHP AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ KÖKSAL'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bu sabah vefat eden işadamı Mustafa Koç'a Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına ise sabırlar diledi.
21 Ocak 2016 Perşembe
AİLE BÜTÜNLÜĞÜNÜN KORUNMASI KOMİSYONU...

Aile Bütünlüğünü Olumsuz Etkileyen Unsurlar ile Boşanma Olaylarının Araştırılması ve Aile Kurumunun Güçlendirilmesi için Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, AK Parti Düzce Milletvekili Keşir başkanlığında toplandı.
21 Ocak 2016 Perşembe
KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU BAŞKANI KATIRCIOĞLU, DÜNYA KADINLAR KONSEYİ GENEL BAŞKANI COSİMA SCHENK ONURUNA YEMEK VERDİ

Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu, Dünya Kadınlar Konseyi Genel Başkanı Cosima Schenk ve beraberindeki heyet onuruna TBMM'de öğle yemeği verdi.
21 Ocak 2016 Perşembe
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gündemdeki bazı konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
21 Ocak 2016 Perşembe
İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU BÜNYESİNDE KURULAN "MÜLTECİ HAKLARI ALT KOMİSYONU"...

İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan ''Mülteci Hakları Alt Komisyonu'' AK PARTİ Antalya Milletvekili Atay Uslu başkanlığında toplandı.
21 Ocak 2016 Perşembe
HDP ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ ÖCALAN'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Çözüm Süreci müzakerelerine kalındığı yerden devam edilmesi için çağrıda bulunmak istediğini belirtti.
21 Ocak 2016 Perşembe
2015
TBMM SANAYİ, TİCARET, ENERJİ, TABİİ KAYNAKLAR, BİLGİ VE TEKNOLOJİ KOMİSYONU...

Maden Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda kabul edildi.
21 Ocak 2015 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, İSİPAB HEYETİ ONURUNA YEMEK VERDİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, TBMM'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Ülkeleri Parlamento Birliği (İSİPAB) 10. Konferansı'na katılanlar konuklarla akşam yemeğinde bir araya geldi.
21 Ocak 2015 Çarşamba
TBMM İÇİŞLERİ KOMİSYONU...

TBMM İçişleri Komisyonu, AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy başkanlığında toplandı. Komisyon, 43 maddelik "İç Güvenlik Paketi"nin 10 maddesini daha kabul ederek 35. maddeye geldi.
21 Ocak 2015 Çarşamba
TBMM KİT KOMİSYONU...

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü ile bağlı ortaklıklarının 2012 yılına ilişkin hesapları TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu'nca ibra edildi.
21 Ocak 2015 Çarşamba
TBMM KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN SEBEPLERİNİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerini Araştırma Komisyonu, AK Parti İstanbul Milletvekili Alev Dedegil başkanlığı'nda toplandı.
21 Ocak 2015 Çarşamba
TBMM MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİN SORUNLARINI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

TBMM Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunlarını Araştırma Komisyonu, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar başkanlığında toplandı.
21 Ocak 2015 Çarşamba
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ELİTAŞ'IN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, dört eski bakan hakkında dün TBMM Genel Kurulu'nda yapılan Yüce Divan oylamasını değerlendirdi.
21 Ocak 2015 Çarşamba
İSİPAB 10. KONFERANSI…

TBMM'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen İSİPAB 10. Konferansı, genel komite ve diğer komite toplantılarının ardından bugün başladı. Konferansta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek birer konuşma yaptı.
21 Ocak 2015 Çarşamba
IRAK TEMSİLCİLER MECLİSİ SAĞLIK KOMİSYONU BAŞKANI FARİS S.N. AL - BRAİFKANİ'NİN TBMM'Yİ ZİYARETİ…

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, Irak Temsilciler Meclisi Sağlık Komisyonu Başkanı Faris S.N. Al - Braifkani ve beraberindeki heyet ile TBMM'de bir araya geldi.
21 Ocak 2015 Çarşamba
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Genel Kurulu'nda alınan dört eski bakanın Yüce Divan'a gönderilmemesi kararını değerlendirdi.
21 Ocak 2015 Çarşamba
HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ TAN'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, dört eski bakanın Yüce Divan'a gönderilmemesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
21 Ocak 2015 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU TOPLANAMADI

TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, birleşimi açtıktan sonra, Başkanlık Divanı oluşmadığından dolayı çalışmalara başlayamadıklarını belirterek, birleşimi, yarın saat 14.00'te toplanmak üzere kapattı.
21 Ocak 2015 Çarşamba
CHP SAKARYA MİLLETVEKİLİ ÖZKOÇ'UN BASIN TOPLANTISI...

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 116 yıllık Sakarya Garı'nın, işlevsiz bırakıldığını, alışveriş merkezi yapılmak istendiğini söyledi.
21 Ocak 2015 Çarşamba
MHP ANKARA MİLLETVEKİLİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Genel Kurulu'nda alınan dört eski bakanın Yüce Divan'a gönderilmemesi kararını değerlendirdi.
21 Ocak 2015 Çarşamba
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, dört eski Bakanla ilgili Yüce Divan oylamasında parlamentonun kötü bir sınav verdiğini savundu.
21 Ocak 2015 Çarşamba
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÖZKES'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, dört eski bakanın Yüce Divan'a gönderilmemesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
21 Ocak 2015 Çarşamba
TBMM İLE BEZMİÂLEM VAKFI ÜNİVERSİTESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ile Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi arasında sağlık protokolü imzalandı.
21 Ocak 2015 Çarşamba
2014
TBMM BAŞKANI CEMİL ÇİÇEK, ESKİ MECLİS BAŞKANLARINA YEMEK VERDİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, eski Meclis Başkanlarına yemek verdi.
21 Ocak 2014 Salı
MİLLİ SAVUNMA BAKANI YILMAZ GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz TBMM'de gazetecilerin sorularını cevapladı. Yılmaz, askere alma yaşında hiçbir değişiklik olmadığını belirterek, "Tasarıdaki yaş, kanunda belirtilen yaşla aynı yaş" dedi.
21 Ocak 2014 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Sadık Yakut'un başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da HSYK'nın yapısında değişiklik öngören yasa teklifi görüşüldü.
21 Ocak 2014 Salı
CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grubu'nda yaptığı konuşmada, HSYK teklifinin, TBMM Genel Kurulu'nda görüşüleceğine işaret ederek, "Ya devletin dibine dinamit koyacaksınız ya bu ülke aydınlığa kavuşmuş olacak. Adalet Bakanı'na mahkemeleri bağlıyorsunuz Anayasa Mahkemesi'ni de kalkıp Başbakan'a bağlayın. Aynı şey. Böyle bir şey olabilir mi?" dedi.
21 Ocak 2014 Salı
BDP TBMM GRUP TOPLANTISI...

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Anadolu Ajansı tarafından yayınlanan Suriye'de savaş suçu belgelerine ilişkin, "Bu görüntüler ortaya çıkmadan da herkes Baas rejiminin halklara neler yaşattığını çok iyi biliyordu" dedi.
21 Ocak 2014 Salı
BDP GENEL BAŞKANI DEMİRTAŞ GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Demirtaş, TBMM'ye sevk edilen Askerlik Kanunu Tasarısı ile ilgili, "AKP'nin yeniden orduyla barışma, ittifak girişimiyle de bağlantısı var. Bugüne kadar ordu için tasfiye operasyonları yapan AKP, kendi iç dengeleri dağıldığı, iç ittifaklarını kaybettiği için pişmanlık ve nedamet göstererek orduya tekrar sarılma ihtiyacı duyuyor" dedi.
21 Ocak 2014 Salı
MHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasına ilişkin gerçeklerin öğrenilmesini kösteklemek, doğruların anlaşılmasını geciktirmek amacıyla olmadık hayali düşmanlar icat ettiğini" öne sürdü.
21 Ocak 2014 Salı
MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısından ayrılırken gazetecilerin sorularını cevapladı. Bahçeli, Askerlik Kanununda Değişiklik Tasarısı'na ilişkin, "Nasıl bir uygulamayı düşünüyorsa Meclis'e geldiği zaman ayrıntılı bir şekilde inceleriz" dedi.
21 Ocak 2014 Salı
TBMM'DE BUGÜN…

MHP TBMM Grubu saat 10.30'da, BDP Grubu saat 12.30'da ve CHP Grubu saat 13.30'da toplanacak. CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş saat 14.40'da basın toplantısı düzenleyecek. TBMM Genel Kurulu saat 15.00'de toplanacak.
21 Ocak 2014 Salı
2013
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, SUDAN'DA İRAN MECLİS BAŞKANI LARICANI İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İran Meclis Başkanı Ali Laricani ile görüştü.
21 Ocak 2013 Pazartesi
SUDAN'DA MECLİSLER BİRLİĞİ 8. DÖNEM TOPLANTISI...

Sudan'ın başkenti Hartum'da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Meclisler Birliği 8. Dönem Toplantısı'nın meclis başkanları düzeyindeki oturumuna TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve TBMM İslam İşbirliği Teşkilatı Meclisler Birliği Komisyonu üyesi 5 milletvekili katıldı.
21 Ocak 2013 Pazartesi
BDP ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ KAPLAN'IN BASIN TOPLANTISI…

Hasip Kaplan: "Kaçak arıyorsanız ihalelerinize, yandaşlarınıza bakın, partinizin ampulü bile kaçak"…" "Bir savcı 'susma hakkını neden kullanıyorsun' diye soruyorsa adaletin çivisi çıkmıştır."
21 Ocak 2013 Pazartesi
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI…

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, dün Nizip'te ''Tutturmuşlar bir şey; 'Kürt sorunu.' Ben Kürt sorunu diye bir şey tanımıyorum'' dediğini anımsatarak değerlendirmelerde bulundu.
21 Ocak 2013 Pazartesi
TÜRKİYE-AB KARMA PARLAMENTO KOMİSYONU EŞ BAŞKANI DEMİRKIRAN'IN BASIN AÇIKLAMASI...

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı ve AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran yazılı basın açıklaması yaptı.
21 Ocak 2013 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, saat 12:30'da, BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, saat 14:00'te basın toplantısı yapacak.
21 Ocak 2013 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, SUDAN'DA...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İslam İşbirliği Teşkilatı Meclisler Birliği 8. Dönem toplantısına katılmak üzere gittiği Sudan'ın başkenti Hartum'da Türkiye dış politikasının büyük bir Afrika açılımı içerisinde olduğunu belirterek, ''Bu yüzyıl öyle inanıyoruz ki bir Afrika yüzyılı olacaktır'' dedi.
21 Ocak 2013 Pazartesi
2012
YENİ ANAYASADA TEMEL SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ SEMPOZYUMU...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek: "Anayasanın kendi dengeleri bozuk, balansı bozuk. Böyle olunca düzenli bir yolculuk yapma şansımız yok'' -''Faaliyet alanı en dar erklerin başında yasama geliyor. Bir taraftan yargı diğer taraftan Hükümet tarafından sürekli sıkıştırıldı'' -''Yarın istediği cümleyi bu anayasada görmeyenler, bu anayasayı yapanları vatan haini diye ilan edecek. Bizim de hain olmaya niyetimiz yok. Biz ülkemizi seviyoruz''
21 Ocak 2012 Cumartesi
2011
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN AÇIKLAMASI...

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, ''AKP'nin, ALES konusundaki yargı kararını gerekçe göstererek, CHP ve yargıyı hedef aldığını'' öne sürdü.
21 Ocak 2011 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN, TBMM TABUR KOMUTANLIĞI ZİYARETİ…

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, TBMM Tören ve Muhafız Tabur Komutanlığını ziyaret etti. Ardından Tabur Komutanlığındaki askerlerle öğle yemeği yedi.
21 Ocak 2011 Cuma
ANTALYA MİLLETVEKİLİ İRBEÇ, PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ

AK Parti Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, partisinden istifa ettiğini açıkladı. İrbeç istifa etmesinin sebebini, "İçinde bulunduğum partinin özellikle iç politikada takip ettiği stratejinin ülkemize getireceği zararlar konusunda endişelerim arttı." diyerek açıkladı.
21 Ocak 2011 Cuma
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ŞANDIR SORULARI CEVAPLADI

MHP Grup Başkanvekili Şandır, TBMM'de gazetecilerin, bir gazetede yer alan ''Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın ev hapsi isteği'' ile ilgili haber hakkındaki sorusuna karşılık, ''Haberin doğru olup olmadığını bilmediklerini'' ifade etti.
21 Ocak 2011 Cuma
CHP MİLLETVEKİLLERİ KART VE ERSİN'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ve CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, parlamentoda düzenledikleri basın toplantısında, hükümetin CIA ile işbirliği içinde işlenen tüm suçların faili konumuna geldiğini iddia etti.
21 Ocak 2011 Cuma
AKPM BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU, KIRIM TATAR MİLLÎ MECLİSİ BAŞKANI KIRIMOĞLU'NU KABUL ETTİ.

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Kırım Tatar Millî Meclisi Başkanı ve Ukrayna Parlamentosu milletvekili, Mustafa Kırımoğlu'nu TBMM'deki makamında kabul etti.
21 Ocak 2011 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker'i makamında kabul etti. Kabul, görüntü alınmasının ardından basına kapalı gerçekleşti.
21 Ocak 2011 Cuma
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, saat 10.45'de Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker'i kabul edecek. CHP Konya Milletvekili Atilla Kart saat 11.15'de, AK Parti Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç ise saat 13.00'de basın toplantısı düzenleyecek.
21 Ocak 2011 Cuma
2010
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda, Türkiye ile Kuveyt arasında üç ayrı anlaşmanın onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun tasarısı kabul edildi.
21 Ocak 2010 Perşembe
KIRŞEHİR GELENEKSEL PİLAV GÜNÜ...

TBMM Sabit Osman Avcı Sosyal Tesislerinde, Meclis'te çalışan Kırşehirliler tarafından Geleneksel 3. Pilav Günü etkinliği düzenlendi.
21 Ocak 2010 Perşembe
"TAM GÜN YASA TASARISI" KABUL EDİLDİ

Kamuoyunda ''Tam Gün Yasa Tasarısı'' olarak adlandırılan, Üniversite ve Sağlık Personelinin Tam Gün Çalışmasına ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Yasaya göre, personelin katkısıyla elde edilen döner sermaye gelirlerinden personele bir ayda yapılacak ek ödemenin tutarı, ilgili personelin bir ayda alacağı aylık, yan ödeme ve her türlü tazminat toplamının; klinik şefleri ve şef yardımcıları ile uzman tabip kadrosuna atanan profesör ve doçentlerde yüzde 800'ünü geçemeyecek.
21 Ocak 2010 Perşembe
BİYOGÜVENLİK YASA TASARISI...

TBMM AB Uyum Komisyonunda, ''Biyogüvenlik Yasa Tasarısı'' kabul edildi.
21 Ocak 2010 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda ''Tam Gün Yasa Tasarısı'' olarak bilinen ''Üniversite ve Sağlık Personelinin Tam Gün Çalışmasına ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı''nın görüşülmesi sürüyor.
21 Ocak 2010 Perşembe
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU...

TBMM Dışişleri Komisyonunda, Türkiye ile bazı ülkeler arasında imzalanan işbirliği anlaşmalarının uygun bulunduğuna ilişkin 7 tasarı kabul edildi.
21 Ocak 2010 Perşembe
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Hindistan Parlamento İşleri ve Su Kaynakları Bakanı Pawan Kumar Bansal ve beraberindeki heyeti kabul etti.
21 Ocak 2010 Perşembe
2009
SİCİL AFFI KANUN TASARISI TBMM GENEL KURULU'NDA

TBMM Genel Kurulu'nda, kamu oyunda sicil affı olarak bilinen Karşılıksız Çek ve Protestolu Senetler ile Kredi ve Kredi Kartları Borçlarına İlişkin Kayıtların Dikkate Alınmaması Hakkında Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine başlandı.
21 Ocak 2009 Çarşamba
HUKUK MUHAKEMELERİ KANUNU DEĞİŞİYOR...

TBMM Adalet Komisyonu'nda, yargılamanın doğru, hızlı ve etkin yürütülmesini sağlamak için hazırlanan 455 maddelik Hukuk Muhakemeleri Kanunu Tasarısının 26 maddesi kabul edildi.
21 Ocak 2009 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU

Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmündeki Kararnamede değişiklik yapan kanun tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
21 Ocak 2009 Çarşamba
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN KABULÜ..

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Umman Savunma Bakanı Sayyid Badr Bin Saud Bin Al Busaidi ve beraberindeki heyeti kabul etti.
21 Ocak 2009 Çarşamba
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU

Gümrük Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
21 Ocak 2009 Çarşamba
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU...

TBMM Dışişleri Komisyonu, Türk vatandaşlarının Suriye'deki taşınmazlarıyla ilgili sorunlar hakkında ilgili kurumlardan bilgi aldı. Komisyon, ilgili kuruluşlara ''Daimi Komisyon'' kurulmasını önerecek.
21 Ocak 2009 Çarşamba
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ANADOL, CUMHURBAŞKANI GÜL'ÜN DAVETİNİ DEĞERLENDİRDİ

Anadol: "Yüksek yargı organlarının başkanları, Meclis Başkanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanı, dava dosyasını masanın üstüne koyup tartışacaklarsa, Anayasanın 138. maddesini ihlal etmiş olurlar. 'Yargıya talimat verme, yol gösterme, öneride bulunma' yetkileri yok. 'Bu siyasal krizden nasıl çıkarız, çözüm yollarınız nedir?' diye soracaklarsa, yüksek yargı organlarının başkanlarını,siyasal tartışmanın içine çekmiş olurlar. Yüksek yargı organlarının başkanlarının, siyasal sorunlara çözüm aramak diye bir görevleri yok.
21 Ocak 2009 Çarşamba
TBMM ANAYASA KOMİSYONU...

Milletvekili seçimlerinin 4 yılda bir yapılmasını ve nüfusu 2 milletvekili çıkarmaya yetmeyen illerle ilgili hüküm de içeren yasa teklifi, TBMM Anayasa Komisyonunda kabul edildi.
21 Ocak 2009 Çarşamba
TBMM ADALET KOMİSYONU...

AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya başkanlığında toplanan TBMM Adalet Komisyonunda, yargılamanın doğru, hızlı ve etkin yürütülmesini sağlamak için hazırlanan Hukuk Muhakemeleri Kanunu Tasarısının görüşülmesine başlandı.
21 Ocak 2009 Çarşamba
DTP GRUP BAŞKANVEKİLİ DEMİRTAŞ'IN BASIN TOPLANTISI

DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, öldürülen bazı kişilerin BOTAŞ kuyularına atıldığını iddia ederek, ''O kuyulardan bomba, silah değil cesetler çıkacak'' dedi.
21 Ocak 2009 Çarşamba
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ KILIÇDAROĞLU'NDAN AÇIKLAMA..

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, KKTC'de yayın yapan bir internet sitesine, KKTC'nin eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı eleştiren bir mektup göndermediğini ifade ederek, ''Kıbrıs'ın bağımsızlığında, ana harcı temele koyan kişi Denktaş'tır'' dedi.
21 Ocak 2009 Çarşamba
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU...

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ceylan başkanlığında toplanan Komisyonda, Türkiye Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile Filistin Tarım Bakanlığı arasında Tarım Alanında İşbirliği Konulu Mutabakat Zabtının onaylanmasının uygun bulunduğuna ilişkin tasarı ele alındı.
21 Ocak 2009 Çarşamba
TBMM BAŞKANI TOPTAN: "ATEŞKESİ, DAHA ÇOK BEBEK ÖLÜMÜ OLMAYACAĞI ÜMİDİYLE ÖNEMLİ BİR GELİŞME OLARAK KAYDEDİYORUZ. İNŞALLAH BİR DAHA BÖYLE ŞEYLER OLMAZ"

TBMM Başkanlığı'nın öncülüğünde, Filistin'e yardım için başlatılan kampanya çerçevesinde, AK Parti Grubu milletvekillerinin iştirakiyle toplanan yardım, Grup Başkanvekilleri; Elitaş, Bozdağ ve Ergin tarafından, TBMM Genel Sekreteri Ali Osman Koca'nın da katılımıyla TBMM Başkanı Toptan'a sunuldu.
21 Ocak 2009 Çarşamba
ESKİ SENATÖR ESATOĞLU VEFAT ETTİ

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay'ın dayısı Fevzi Hakkı Esatoğlu'nun cenazesi, İstanbul Erenköy'de bulunan Galip Paşa Camisinde kılınacak öğle namazının ardından, Üsküdar'da Çengelköy Mezarlığında bugün toprağa verilecek.
21 Ocak 2009 Çarşamba
2008
TBMM KÜTÜPHANESİ, OKUYUCULARINA YENİ BİR HİZMET SUNUYOR

37 dilden, 500'ün üzerinde gazeteyi biraraya getiren online gazete portalı Library Pressdisplay, TBMM Kütüphanesi aracılığıyla okurla buluşuyor.
21 Ocak 2008 Pazartesi
SUDAN CUMHURBAŞKANI ÖMER HASSAN AHMET EL BEŞİR TBMM'DE..

TBMM Başkanı Toptan'ı ziyaret eden Sudan Cumhurbaşkanı El Beşir, Türkiye ile Sudan arasında stratejik bir ilişki hedeflediklerini söyledi.
21 Ocak 2008 Pazartesi
CHP'DEN, ''KAYIP TRİLYON'' İÇİN SUÇ DUYURUSU...

CHP Grup başkanvekilleri Hakkı Suha Okay, Kemal Anadol ve Kemal Kılıçdaroğlu, ortak bir basın açıklaması yaparak, "Kayıp trilyon davası''yla ilgili temyiz başvurusunda bulunmayarak ''görevlerini kötüye kullandıkları'' iddiasıyla, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile bakanlık bürokratları hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını belirttiler.
21 Ocak 2008 Pazartesi
TBMM GENEL KURULU'NUN GÜNDEMİNDE, GÖRÜŞMELERİ SÜREN 651 MADDELİK TASARI VAR

Genel Kurul, yarın (22 Ocak Salı) görüşmelerini sürdürdüğü, Temel ceza kanunlarına uyum amacıyla çok sayıda kanunda değişiklik öngören 651 maddelik tasarıyı ele alacak. Yürürlük ve yürütme maddelerine gelinen tasarının bazı maddeleri üzerinde verilen tekriri müzakere (yeniden görüşme) önergelerini görüşecek olan Genel Kurul, daha sonra tasarıyı oylayarak yasalaştıracak.
21 Ocak 2008 Pazartesi
TBMM İÇTÜZÜĞÜ DEĞİŞİYOR..

Meclis Başkanı Köksal Toptan, Divan Salonunda düzenlediği basın toplantısında, TBMM İçtüzüğünün bazı maddelerinde değişiklik öngören teklif hakkında bilgi verdi.
21 Ocak 2008 Pazartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN: ''MİLLET ADINA TBMM TARAFINDAN KULLANILAN YASAMA YETKİSİ MUTLAKTIR''

Köksal Toptan, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, TBMM tarafından kullanılan yasama yetkisinin mutlak olduğunu belirterek, ''Bu yetkiyi kısıtlayabilecek, kullanımını engelleyebilecek, bölecek veya gölgeleyebilecek hiçbir güç yoktur'' dedi.
21 Ocak 2008 Pazartesi
TBMM BAŞKANI KÖKSAL TOPTAN'IN İÇTÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ KONUSUNDAKİ BASIN TOPLANTISINDA YAPTIKLARI KONUŞMA

TBMM BAŞKANI KÖKSAL TOPTAN'IN İÇTÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ KONUSUNDAKİ BASIN TOPLANTISINDA YAPTIKLARI KONUŞMA
21 Ocak 2008 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN..

TBMM Başkanı Köksal Toptan, saat 16:10'da Sudan Cumhurbaşkanı Ömer Hassan Ahmet El Bashır ve beraberindeki heyeti TBMM Divan salonunda kabul edecek.
21 Ocak 2008 Pazartesi
TBMM İÇTÜZÜĞÜ DEĞİŞİKLİĞİ TASLAĞI...

Meclis Başkanı Köksal Toptan, saat 10:30'da "TBMM İçtüzüğünde yapılması düşünülen değişiklikler" konusunda basın toplantısı yapacak.
21 Ocak 2008 Pazartesi
2007
TBMM'DE BU HAFTA...

Meclis, bu hafta Irak'taki gelişmeleri kapalı oturumda ele alacak. Kapalı oturumda, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün Irak'taki durumla ilgili bilgi vermesinin ardından gruplar ve önerge sahipleri görüşlerini ifade edecek.
21 Ocak 2007 Pazar
GAZETECİ HRANT DİNK'İN ÖLDÜRÜLMESİ...

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Dink'in katil zanlısının kısa sürede yakalanması dolayısıyla İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ve İstanbul Valisi Muammer Güler'i telefonla arayarak kutladı.
21 Ocak 2007 Pazar
2003
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANI SAYIN BÜLENT ARINÇ'IN FLASH TV'DE YAYINLANAN 'MERKEZ MASA' PROGRAMINDA GAZETECİ FERHAN ŞAYLIMAN'IN SORULARINA VERDİĞİ CEVAPLAR (2)

21 Ocak 2003 Salı
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANI SAYIN BÜLENT ARINÇ'IN FLASH TV'DE YAYINLANAN 'MERKEZ MASA' PROGRAMINDA GAZETECİ FERHAN ŞAYLIMAN'IN SORULARINA VERDİĞİ CEVAPLAR (1)

21 Ocak 2003 Salı
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.