MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2018
AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLİ ÖZKAN'IN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel ile Mecliste düzenlediği basın toplantısında, CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi'nde il başkanlığına seçilen Canan Kaftancıoğlu'nun sosyal medyadaki paylaşımlarına tepki gösterdi.
17 Ocak 2018 Çarşamba
DİLEKÇE VE İNSAN HAKLARINI İNCELEME KARMA KOMİSYONU...

Dilekçe Komisyonu ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyelerinden oluşan karma komisyon, kamu denetçiliğine, eski TBMM Genel Sekreteri Sadettin Kalkan'ı seçti.
17 Ocak 2018 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ahmet Aydın başkanlığında toplandı. Aydın, konuşmaların ardından MHP önerisi üzerinde yapılan üç yoklamada da karar yeter sayısı bulunamayınca, birleşimi yarın saat 14.00'de toplanmak üzere kapattı.
17 Ocak 2018 Çarşamba
CHP BURSA MİLLETVEKİLİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gıda zincirinin en önemli halkası olan tohum piyasasının, çok uluslu şirketlerin tekeline bırakıldığını savundu.
17 Ocak 2018 Çarşamba
MADDE BAĞIMLILIĞI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

Madde Bağımlılığı Araştırma Komisyonu, AK Parti Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan başkanlığında ilk toplantısını yaptı. Toplantıda, komisyon çalışma takvimi; komisyonda görevlendirilecek uzmanların belirlenmesi ve komisyona davet edileceklerin tespiti konuları ele alındı.
17 Ocak 2018 Çarşamba
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ AKÇAY'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Atatürk karşıtı, bir FETÖ operasyonu olan Ergenekon Davası'nın savunucusu, sözde Ermeni soykırımı avukatı birisinin CHP'nin İstanbul il başkanlığına getirildiğini ifade etti.
17 Ocak 2018 Çarşamba
TBMM BAŞKANVEKİLİ TÜZÜN, FİNLANDİYA HEYETİNİ KABUL ETTİ

Finlandiya Parlamentosu Başkan İkinci Vekili Arto Satonen ve beraberindeki heyet, TBMM'yi ziyaret etti.
17 Ocak 2018 Çarşamba
İYİ PARTİ İZMİR MİLLETVEKİLİ ÇIRAY'IN BASIN TOPLANTISI...

İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, İYİ Parti Başkanlık Divanının, gerçek milli ve yerli politikanın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözde milli ve yerli politikalarının iç yüzünü teşhir etmekten geçtiğine karar verdiğini belirtti.
17 Ocak 2018 Çarşamba
CHP BURSA MİLLETVEKİLİ İRGİL'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, okulların cuma günü yarıyıl tatiline gireceğini anımsatarak, eğitim öğretim yılını değerlendirdi.
17 Ocak 2018 Çarşamba
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'IN İRAN TEMASLARI...

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Katar Şura Meclisi Başkanı Ahmed bin Abdullah Bin Zeyd Al Mahmut ve Mozambik Meclis Başkan Yardımcısı Antonio Jose Amelia ile görüştü.
17 Ocak 2018 Çarşamba
2017
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, kabul edildi.
17 Ocak 2017 Salı
CHP GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,partisinin TBMM Grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
17 Ocak 2017 Salı
HDP GRUP TOPLANTISI...

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, HDP TBMM Grup Toplantısı'nda gündemdeki konuları değerlendirdi.
17 Ocak 2017 Salı
ANKARA BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ NAZLIAKA'NIN BASIN TOPLANTISI...

Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Yüksek Disiplin Kurulu kararıyla 4 Mart 2016 tarihinde CHP'den ihraç edildiğini anımsatarak, o tarihten itibaren hak arama mücadelesine başladığını ve ihracının iptali istemiyle açtığı davanın bugün sonuçlandığını söyledi.
17 Ocak 2017 Salı
AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLİ ÖZDAĞ'IN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Kadınlarımız yanı başımızdaydı' diyor ama CHP, seçme ve seçilme hakkını kadınlarımıza altın tepside sunmadığı gibi, 9 yıl engel oldu." dedi.
17 Ocak 2017 Salı
TBMM'DE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI...

TBMM Başkanlığı, Türk Kızılayının başlattığı "Kan Acil Değil Sürekli İhtiyaçtır" kampanyasına destek vermek amacıyla, Mecliste kan bağışı kampanyası düzenledi.
17 Ocak 2017 Salı
CEZAYİR ULUSAL HALK MECLİSİ HEYETİ TBMM'DE...

Cezayir Ulusal Halk Meclisi Dışişleri, İşbirliği ve Göç Komisyonu Başkanı Noreddine Belmeddah ve beraberindeki heyet, Milli Savunma Komisyonu Başkanı, AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt ve Dışişleri Komisyonu Başkanı, AK Parti Malatya Milletvekili Taha Özhan ile Meclis'te ayrı ayrı görüştü.
17 Ocak 2017 Salı
2015
İSİPAB 10. KONFERANSI BÜNYESİNDE 5. FİLİSTİN KOMİTESİ TOPLANTISI…

İstanbul'da, Türkiye'nin ev sahipliğinde devam eden İSİPAB toplantısında 5. Filistin Komitesi Toplantısı, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay başkanlığında gerçekleşti.
17 Ocak 2015 Cumartesi
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, İSİPAB 10. KONFERANSI İCRA KOMİTESİ AÇILIŞ TOPLANTISINA KATILDI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Ülkeler Parlamenter Birliği (İSİPAB) 10. Konferansı İcra Komitesi'nin açılış toplantısına katıldı.
17 Ocak 2015 Cumartesi
2014
BDP'Lİ KAPLAN'IN BASIN TOPLANTISI...

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, HSYK'nın yapısında değişiklik öngören teklife ilişkin, "Biz öyle bakana bağlı bir kurul tanımıyoruz. Öyle bir kurul kesinlikle bağımsız bir yargıyı sağlayamaz" dedi.
17 Ocak 2014 Cuma
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OKTAY VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

Oktay Vural, operasyonda isimleri geçen 4 bakan hakkında fezleke düzenlendiğini anımsatarak, "Niye bekletiyorsunuz? Bu fezlekelerin üzerini kapatacaksanız Meclis'e göndermenizin ne anlamı kalacak? Fezlekeler Meclis'e gelmeli, Meclis gereğini yapmalıdır" dedi.
17 Ocak 2014 Cuma
MHP'Lİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI…

Özcan Yeniçeri: "RTÜK bugün adeta Recep Tayyip Üst Kurulu gibi çalışıyor"… "Vatandaş "hırsız var" diye bağırıyor. Hükümet "Darbe var. Mağdurum yetişin" diyerek vatandaşın sesini kesmeye çalışıyor."
17 Ocak 2014 Cuma
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZTRAK'IN BASIN TOPLANTISI…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, gündem ve ekonomik gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.
17 Ocak 2014 Cuma
TBMM'DE BUGÜN...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak saat 11:00'de, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural 13:00'te, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri 13:30'da, MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin 14:00'te, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart 14:30'da basın toplantısı düzenleyecek.
17 Ocak 2014 Cuma
2013
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN GAZETECİ MEHMET ALİ BİRAND'IN VEFATI İLE İLGİLİ BAŞSAĞLIĞI MESAJI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, gazeteci Mehmet Ali Birand'ın vefatı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
17 Ocak 2013 Perşembe
TBMM KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU...

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'nda bakanlığının bağlı birimlerinde kadına yönelik çalışmalar ve kadın istihdamına ilişkin sunum yaptı.
17 Ocak 2013 Perşembe
YENİ ANAYASA YAZIM KOMİSYONU...

Yeni Anayasa Yazım Komisyonu'nun bugünkü toplantısında, ''TBMM'nin Seçim Dönemi, TBMM Seçimlerinin Ertelenmesi ve Ara Seçimler, Seçimlerin Genel Yönetim ve Denetimi'' başlıklı maddelerin müzakere edildiği bildirildi.
17 Ocak 2013 Perşembe
BAŞBAKAN YARDIMCISI BOZDAĞ GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM'de gazetecilerin sorularını cevaplayan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, hükümetin gündeminde genel affın olmadığını söyledi.
17 Ocak 2013 Perşembe
MAKEDONYA HEYETİNİN, DOSTLUK GRUBU ZİYARETİ…

Makedonya-AB Karma Parlamento Komisyonu ve Makedonya Türk Demokratik Partisi Genel Başkanı ve Komisyon üyelerinden oluşan heyet, Türkiye Makedonya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanvekili İsmail Kaşdemir ve Dostluk Grubu üyeleri AK Parti İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ile görüştü.
17 Ocak 2013 Perşembe
MAKEDONYA HEYETİ TBMM'DE…

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı İsmail Safi, Makedonya - AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı ve Makedonya Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkanı Kenan Hasipi ve beraberindeki komisyon üyelerinden oluşan bir heyet ile TBMM Dış İlişkiler ve Protokol Başkanlığı Toplantı Salonu'nda bir görüşme gerçekleştirdi.
17 Ocak 2013 Perşembe
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, YILMAZ'I KUTLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçilen Muharrem Yılmaz ve Yönetim Kurulu üyelerine birer kutlama mesajı gönderdi.
17 Ocak 2013 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam başkanlığında toplanan TBMM Genel Kurulu'nda, Afrika Kalkınma Fonu Kuruluş Anlaşmasına Katılmayı Uygun Bulan Kanun Tasarısı, Milletlerarası Finansman Kurumu Ana Anlaşmasının Tadil Edilmesine İlişkin Guvernörler Kurulu Kararının Onaylanmasına Dair Kanun Tasarısı ve bazı uluslararası anlaşmaları uygun bulan kanun tasarıları kabul edilerek, yasalaştı.
17 Ocak 2013 Perşembe
ESKİ MİLLETVEKİLİ OĞUZ AYGÜN VEFAT ETTİ

Ankara eski milletvekili Oğuz Aygün vefat etti. Aygün için 19 Ocak 2013 Cumartesi günü TBMM'de tören düzenlenecek.
17 Ocak 2013 Perşembe
AK PARTİ'Lİ BAKIR'IN BASIN TOPLANTISI…

AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin (AKPM) hazırlayacağı ''Avrupa Göçmenlerin Entegrasyonunda Başarısız mı Oluyor!'' konulu raporu için Raportör seçildiğini ve bu bağlamda Almanya'ya bir dizi ziyaretlerde bulunduklarını söyledi.
17 Ocak 2013 Perşembe
TÜRKİYE - BANGLADEŞ DOSTLUK GRUBU BAŞKANI GİZLİGİDER'İN KABUL܅

Türkiye - Bangladeş Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Bangladeş'ten gelen Dost Welfare Foundation isimli kuruluştan Ahmet Samir ve Reyyan Eyyub'u kabul etti.
17 Ocak 2013 Perşembe
CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ LEVENT GÖK'ÜN BASIN TOPLANTISI…

Levent Gök: "Zengin bir babanın mirasının, malın değerini bilmeyen hovarda çocuğuna kalması gibi; Ankara'nın tüm kaynaklarını kullanan, geleceğini yok eden anlayışa sahip bir Belediye Başkanı var."
17 Ocak 2013 Perşembe
TBMM ARAŞTIRMA MERKEZİ BAŞKANLIĞI MAKEDONYA HEYETİNİ AĞIRLADI

Makedonya-AB Karma Parlamento Komisyonu ile Makedonya Türk Demokratik Partisi Genel Başkanı ve beraberindeki heyetin TBMM'deki temasları sürüyor. Heyet, TBMM Araştırma Merkezi Başkanı Doç. Dr. Ahmet Yıldız ile görüştü.
17 Ocak 2013 Perşembe
CHP'Lİ ATICI'NIN BASIN TOPLANTISI…

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında "AK Parti zihniyeti mahrem olan kişisel sağlık bilgilerimiz dâhil her şeyi satacağını göstermiştir!" dedi.
17 Ocak 2013 Perşembe
MAKEDONYA HEYETİ TBMM'DE…

AB Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Tekelioğlu ile Komisyon üyeleri, Makedonya-AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı ve Makedonya Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkanı Kenan Hasipi ve beraberindeki heyet ile Komisyon Toplantı Salonu'nda görüştü.
17 Ocak 2013 Perşembe
MAKEDONYA HEYETİNİN TBMM'Yİ ZİYARETİ…

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Eş Başkanı Afif Demirkıran, Makedonya-AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı ve Makedonya Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkanı Kenan Hasipi ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi.
17 Ocak 2013 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN...

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı saat 11:00'de, AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır 11:30'da, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök 12:00'de, CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt 15:30'da basın toplantısı düzenleyecek. Saat 14:00'de başlayacak TBMM Genel Kurulu'nda, TBMM Genel Kurulu'nda, doğalgazla çalışan elektrik santrallerinde ikincil yakıt alımlarındaki ÖTV muafiyetinin 7 yıl daha uzatılmasını öngören kanun teklifinin görüşülmesine devam edilecek.
17 Ocak 2013 Perşembe
2012
TBMM GENEL KURULU…

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bir kez daha görüşülmek üzere Meclise geri gönderdiği ''Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'', TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Genel Kurulda, yasanın oylamasına 293 milletvekili katıldı. Yasa; 55 ret oyuna karşılık 238 oyla kabul edildi.
17 Ocak 2012 Salı
TBMM GENEL KURUL ÇALIŞMALARI "TWİTTER" VE FACEBOOK'TA…

TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu, Genel Kurul çalışmalarının kamuoyu ile paylaşılması amacıyla "twitter" ve "facebook"ta "tbmmgenelkurulu" adıyla hesap açtıklarını söyledi.Uygulama bugün saat 15.00'te TBMM Genel Kurulunun çalışmalarının yayınlanması ile başladı.
17 Ocak 2012 Salı
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TANRIKULU'NUN BASIN TOPLANTISI…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında; Hrant Dink davasının karara bağlanmasına ilişkin görüşlerini açıkladı. Tanrıkulu: "Yeni ve eski derin devlet, bu cinayetin aydınlatılmaması için işbirliği içinde çalışmışlardır."
17 Ocak 2012 Salı
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME ALT KOMİSYONU...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde, ''terör ve şiddet olayları kapsamında yaşam hakkı ihlallerinin incelenmesine'' yönelik kurulan Alt Komisyon, Yazar Kemal Burkay'ı dinledi.
17 Ocak 2012 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Sadık Yakut başkanlığında toplandı. Yakut, birleşimi açtıktan sonra TBMM Başkanlık Divanınca alınan karar gereğiyle, milletvekillerini, KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş için 1 dakikalık saygı duruşuna davet etti. TBMM Genel Kurulunda, Denktaş için saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından gruplar adına birer temsilci, Denktaş ile ilgili görüşlerini ifade etti.
17 Ocak 2012 Salı
BDP TBMM GRUP TOPLANTISI...

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmaya, ''Hrint Dink'in öldürülmesiyle ilgili dava, tetikçiler cezaya çarptırılsa bile dostları ''bitti'' diyene kadar devam edecek'' sözleriyle başladı. Demirtaş, konuşmasında KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'a Allah'tan rahmet diledi.
17 Ocak 2012 Salı
KOSOVA SAĞLIK KOMİSYONU BAŞKANI DAMKA TBMM'DE...

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl, Kosova Sağlık Komisyonu Başkanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi Milletvekili Fikrim Damka ve beraberindeki heyet ile görüştü.
17 Ocak 2012 Salı
RAUF DENKTAŞ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANIYOR

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, vefat eden KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın eşi Aydın Denktaş'a başsağlığı dileğinde bulundu.
17 Ocak 2012 Salı
KOSOVA MECLİSİ MİLLETVEKİLLERİ TBMM'DE…

TBMM Türkiye-Kosova Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Kosova Meclisi milletvekilleri onuruna TBMM Mermerli Salonu'nda öğle yemeği verdi.
17 Ocak 2012 Salı
KKTC KURUCU CUMHURBAŞKANI RAUF DENKTAŞ'IN CENAZE TÖRENİ...

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda bulunan naaşı düzenlenecek törenin ardından top arabasıyla Selimiye Camii'ne götürülecek. Merhum Cumhurbaşkanı'nın naaşı, öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından, Cumhuriyet Parkı'nda defnedilecek. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cenaze törenine katılacak.
17 Ocak 2012 Salı
TBMM'DE BUGÜN...

BDP grubu, saat 12.30'da toplanacak. Saat 15.00'de toplanacak olan TBMM Genel Kurulu'nda, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün geri gönderdiği, milletvekillerinin emekli aylıklarında düzenleme yapan yasa görüşülecek. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Alt Komisyonu, saat 15.00'de toplanacak.
17 Ocak 2012 Salı
2011
''KANUN YAPIM SÜRECİ SEMPOZYUMU''

TBMM'de düzenlenen ''Kanun Yapım Süreci Sempozyumu''nun 3. oturumunda, ''Siyasi Parti Gruplarının Kanun Yapım Sürecine Yaklaşımı'' tartışıldı.
17 Ocak 2011 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ İNCE'NİN BASIN TOPLANTISI…

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığının, Zeytinburnu Belediyesiyle ilgili raporunu gündeme getirdi.
17 Ocak 2011 Pazartesi
"2011 ULUSLARARASI ORMAN YILI"

Orman Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "2011 Uluslararası Orman Yılı" açılışı töreni ve sergisi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin'in himayelerinde TBMM'de gerçekleştirilecek.
17 Ocak 2011 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ŞAHİN VE UKRAYNA PARLAMENTO BAŞKANI LYTVYN GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Türk Telekom Arena'nın açılışı sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik tribün protestosuyla ilgili ''Doğrusu Sayın Başbakan'a haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Spor sahalarına lütfen siyasal görüşlerimizi taşımayalım ve yansıtmayalım; bu çok çirkin oluyor'' dedi.
17 Ocak 2011 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ŞAHİN UKRAYNA PARLAMENTO BAŞKANI LYTVYN İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Ukrayna Parlamento Başkanı Volodimir Lytvyn ve beraberindeki heyet ile görüştü. Ukrayna'nın 1991 yılında bağımsızlığını ilan etmesinden sonra iki parlamento arasında işbirliği sürecinin başladığını belirten TBMM Başkanı Şahin, parlamentolar arasında örnek sayılabilecek ilişkiler olduğunu kaydetti.
17 Ocak 2011 Pazartesi
TÜRK TELEKOM ARENA'NIN AÇILIŞI…

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yapımına emek ve destek verdiği Türk Telekom Arena'nın açılışında ''Teşekkür beklerken protesto ile karşılaşmasının hoş olmadığını'' belirterek, ''Ancak sonuçta protestoyu yapan seyircidir, seyirciye kızmak doğru değil'' dedi.
17 Ocak 2011 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, saat 10.00'da TBMM Eski Senato Salonunda yapılacak "Kanun Yapım Süreci Sempozyumu"na, saat 11.45'de ise Ukrayna Parlamento Başkanı Volodimir Lytvyn ve beraberindeki heyet ile divan salonunda yapılacak heyetlerarası görüşmeye katılacak. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, saat 12.30'da basın toplantısı düzenleyecek.
17 Ocak 2011 Pazartesi
UKRAYNA PARLAMENTOSU BAŞKANI VOLODYMYR LYTVYN'İN TBMM'DEKİ TEMASLARI...

Ülkemize bir ziyaret gerçekleştirmekte olan Ukrayna Parlamentosu Başkanı Volodymyr Lytvyn ve beraberindeki parlamento heyeti, bugün TBMM'de temaslarda bulunacak.
17 Ocak 2011 Pazartesi
"KANUN YAPIM SÜRECİ SEMPOZYUMU"

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kanun yapım sürecinin bütün aşamalarının tartışılacağı "Kanun Yapım Süreci Sempozyumu" TBMM eski senato salonunda başladı.
17 Ocak 2011 Pazartesi
TBMM KOMİSYON GÜNDEMLERİ VE MECLİS BÜLTENİ DERGİSİ ARTIK İNTERNETTE…

TBMM Komisyon gündemlerine ve Eylül 1990 yılında ilk sayısı çıkan Meclis Bülteni Dergisine artık internetten ulaşılabilecek.
17 Ocak 2011 Pazartesi
2009
-TBMM BAŞKANI TOPTAN: ''BİRLİK VE BERABERLİĞİN SAĞLANAMADIĞI YERLERDE BAŞKA MİLLETLERİN BAŞINA NELER GELDİĞİNİ BİLMEKTEYİZ''

Ege Karadenizliler Kültür Vakfı'nın İzmir'de düzenlediği 'Birlik ve Beraberlik Gecesi'ne katılan Toptan, bir konuşma yaptı.
17 Ocak 2009 Cumartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN: "'ERMENİLERDEN ÖZÜR DİLEME KAMPANYASI VAHİM BİR OLAY"

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Emekli Büyükelçi Gündüz Aktan anısına, düzenlenen ''Tarih Boyunca Türk ve Ermeni İlişkileri'' konulu panele katıldı.
17 Ocak 2009 Cumartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN ANKARA VE İZMİR PROGRAMI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Ankara ve İzmir'de bazı etkinliklere katılacak.
17 Ocak 2009 Cumartesi
2008
TBMM BAŞKANI TOPTAN ZONGULDAK'TA...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, ''Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) TBMM tezkeresinin gereğini, bir milim şaşmayan büyük terör mücadelesini şu iklim şartlarında ve coğrafyada yüzde 100 başarıyla yerine getirmektedir'' dedi.
17 Ocak 2008 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda, temel ceza kanunlarına uyum amacıyla hazırlanan ve 170 kanunda değişiklik öngören 651 maddelik tasarının 649 maddesi üzerindeki görüşmeler tamamlandı.
17 Ocak 2008 Perşembe
ÜNİVERSİTELERİN KURULMA ŞARTI DEĞİŞİYOR

Yeni üniversiteler kurulurken, bünyesinde fen, edebiyat veya fen-edebiyat fakültesi bulunma zorunluluğu kaldırılıyor.
17 Ocak 2008 Perşembe
TBMM DOSTLUK GRUPLARINDA SEÇİM...

Bahreyn, Belçika ve Suriye Parlamentolararası Dostluk Gruplarının Başkanları seçildi
17 Ocak 2008 Perşembe
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU…

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Sulukule sakinlerinin, kentsel dönüşüm alanı projesi nedeniyle evlerinden çıkarılmalarında, ''insan hakkı ihlali olmadığına'' oy çokluğuyla karar verdi.
17 Ocak 2008 Perşembe
MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ'DEN AÇIKLAMA…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, ''Mevcut Anayasa'nın 10. maddesinin 4. fıkrasına yapılacak ek bir ifade ile konu (başörtüsü sorunu) hukuki zeminde siyasal ve toplumsal gerginliklere yol açmadan çözüme kavuşmuş olacaktır'' dedi.
17 Ocak 2008 Perşembe
HOLLANDA HRİSTİYAN DEMOKRAT PARTİSİ GRUP BAŞKANI PETER VAN GEEL, TBMM'Yİ ZİYARET EDECEK

Hollanda Hristiyan Demokrat Partisi Grup Başkanı Peter van Geel, beraberindeki parlamento heyeti ile birlikte yarın TBMM'yi ziyaret edecek.
17 Ocak 2008 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN: 'GÖNÜL, BİR ÜLKEDE HUZUREVİNE İHTİYAÇ OLMASIN İSTER, ANCAK BU KURUMLARA ÇEŞİTLİ NEDENLERDEN DOLAYI İHTİYAÇ VAR''

Köksal Toptan, Zonguldak'taki Bahçelievler Mahallesi'nde inşa edilecek huzurevinin temel atma töreni ile Mithatpaşa Pfizer 50. Yıl İlköğretim Okulunun ek derslik binasının açılış törenine katıldı.
17 Ocak 2008 Perşembe
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ERGÜN: "MHP'NİN BAŞÖRTÜSÜ KONUSUNDAKİ TEKLİFİNİ DEĞERLENDİRECEĞİZ"

AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Ergün, gazetecilerin MHP'nin başörtüsü teklifiyle ilgili soruları yanıtlarken, ''bu teklifi, başörtüsü sorununun çözümüne dönük bir beyan olarak algıladıklarını'' bildirdi.
17 Ocak 2008 Perşembe
MHP'DEN BAŞÖRTÜSÜ İÇİN ÖNERİ...

Anayasa değişikliğine ilişkin teklifleri konusunda ortak basın açıklaması yapan, MHP Grup Başkanvekilleri Oktay Vural ve Mehmet Şandır, başörtüsü sorununun çözümü için Anayasanın 10. maddesinin 4. fıkrasında değişiklik yapılmasına ilişkin teklifleriyle ilgili olarak, ''Bu teklif tamamıyla TBMM'yi göreve çağırma teklifidir. Bundan sonraki süreci hep birlikte izleyeceğiz'' dedi.
17 Ocak 2008 Perşembe
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU...

Komisyon, "Sulukule Kentsel Dönüşüm Alanı" ile ilgili bilgileri değerlendirmek üzere toplandı. Komisyon Başkanı Zafer Üskül, toplantıdan önce yaptığı kısa açıklamada, daha önce kurulmasına karar verdikleri, sürekli çalışacak alt komisyonların üyelerini belirleyeceklerini söyledi.
17 Ocak 2008 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN ZONGULDAK'TA..

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Zonguldak'ta Özel Yeşeren Düşler Özel Eğitim Okulu ve İş Eğitim Merkezinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'de engellilik alanında pek çok şeyi başarmış, pek çok önemli yasal düzenlemeyi yapmış bir Meclisin başkanı olduğunu söyledi.
17 Ocak 2008 Perşembe
KÜBA BÜYÜKELÇİSİ GOMEZ ABASCAL, MECLİS'TE...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, Küba'nın Ankara Büyükelçisi Ernesto Gomez Abascal ile görüştü.
17 Ocak 2008 Perşembe
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ANADOL:''SAYIN BAŞBAKAN, ŞİFRELİ KONUŞMAKTAN VAZGEÇSİN''

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, ''Balık çiftlikleri ve turizme etkileri'' konusunda Parlamentoda, CHP'li milletvekilleriyle düzenlediği basın toplantısının sonunda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
17 Ocak 2008 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, saat 11.00'de basın toplantısı düzenleyecek. Saat 14.00'te toplanacak olan TBMM Genel Kurulu'nda, Temel Ceza Kanunlarına Uyum Amacıyla Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Yasa Tasarısı'nın görüşmeleri sürecek.
17 Ocak 2008 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN, ZONGULDAK'TA AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENLERİNE KATILACAK

Toptan, saat 14.30'da Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) ile Zonguldak Valiliğinin ortaklaşa düzenledikleri ''Türk Dış Politikası-Küresel Gelişmeler ve Türkiye'ye Yansımaları'' konulu toplantıya, saat 17.00'de ise ''Demir Medya Mehmetçikle El Ele Kampanyası''na katkı sağlayanlara plaket sunulması törenine iştirak edecek.
17 Ocak 2008 Perşembe
2007
TBMM BAŞKANI ARINÇ YURDA DÖNDÜ..

TBMM İletişim Daire Başkanlığı'ndan Arınç'ın ziyaretine ilişkin yapılan yazılı açıklamada, ziyaret vesilesiyle iki ülke arasındaki ilişkilerin ve karşılıklı işbirliğinin daha da geliştirilmesinde iki ülke Parlamentolarının üzerine düşen görevlerin ele alındığı belirtilerek Parlamentolararası işbirliğine kurumsal boyut kazandırabilmek amacıyla bir Mutabakat Muhtırasının imzalandığı ifade edildi.
17 Ocak 2007 Çarşamba
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ'IN SUDAN ZİYARETİ DÖNÜŞÜ BASIN AÇIKLAMASI

Sudan ziyareti dönüşü basın açıklaması
17 Ocak 2007 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, yerli ve yabancı sermayenin petrol arama ve üretme faaliyetlerine daha fazla katılımını sağlamak için teşvikler getiren Türk Petrol Kanunu Tasarısı, kabul edilerek yasalaştı.
17 Ocak 2007 Çarşamba
TBMM BAŞKANVEKİLİ ALPTEKİN UKRAYNA BAŞBAKANI YANUKOVİÇ'İ KABUL ETTİ

Ukrayna Başbakanı Yanukoviç Türkiye ile ilişkilere eskiden beri önem verdiklerini belirterek ekonomik, ticari ve askeri ilişkilere yeni bir dinamizm kazandırmak istediklerini söyledi.
17 Ocak 2007 Çarşamba
NÜKLEER SANTRALLERİN KURULMASINA DAİR KANUN TBMM ÇEVRE KOMİSYONU'NDA BENİMSENDİ

TBMM Çevre Komisyonu toplantısında görüşülen Nükleer Güç Santrallerinin Kurulması ve İşletilmesi ile Enerji Satışına İlişkin Kanun Tasarısı üzerinde milletvekilleri görüşlerini dile getirdi.
17 Ocak 2007 Çarşamba
ÇOCUK VE GENÇLERDEKİ ŞİDDETİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

Çocuk ve gençlerdeki şiddet eğilimi ile okullarda meydana gelen olayları araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, RTÜK Başkanı Zahid Akman'ı dinledi.
17 Ocak 2007 Çarşamba
DIŞİŞLERİ BAKANI GÜL HAKKINDAKİ GENSORU ÖNERGESİ...

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül hakkında ANAVATAN milletvekillerinin verdiği gensoru önergesinin, gündeme alınıp alınmamasına ilişkin görüşmeler yarın yapılacak.
17 Ocak 2007 Çarşamba
YENİ VAKIF ÜNİVERSİTELERİ...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, İstanbul ve İzmir'de 5 yeni vakıf üniversitesi kurulmasına ilişkin kanun tasarısını kabul etti.
17 Ocak 2007 Çarşamba
SUDAN CUMHURİYETİ ULUSAL MECLİSİ İLE TBMM ARASINDA MUTABAKAT MUHTIRASI İMZALANDI

TBMM Başkanı Bülent Arınç ile Sudan Ulusal Meclisi Başkanı Ahmet İbrahim El Tahir'in, Hartum'daki Hilton Otelinde imzaladıkları mutabakat muhtırasına göre, Türkiye ile Sudan arasındaki tarihten gelen ortak kültürel değerler, yakın dostluk ve kardeşlik temeline dayalı birliktelikten esinlenilerek, iki ülke arasında her alanda mevcut dostane ilişkilere parlamentolararası işbirliği bağlamında da kurumsal boyut ve içerik kazandırılacak.
17 Ocak 2007 Çarşamba
TBMM ADALET KOMİSYONU...

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Ünaldı'nın imzasını taşıyan, ''yürürlük'' ve ''yürütme'' maddelerinin kanun metinlerinde yer almamasına ilişkin kanun teklifi, komisyonda tartışmalara neden oldu. Teklife, ''muhalefetin sesi kısılıyor'' diye karşı çıkan CHP'li üyeler, salonu terk etti
17 Ocak 2007 Çarşamba
TBMM ADALET KOMİSYONU TOPLANDI…

Komisyonda, Uygulama İmkanı Kalmayan 117 Kanunun Yürürlükten Kaldırılmasını Öngören Tasarı kabul edilirken, uluslararası anlaşmalar ve Medeni Kanuna uyum için hazırlanan Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku Hakkında Kanun Tasarısı da benimsendi.
17 Ocak 2007 Çarşamba
TBMM İÇTÜZÜĞÜNDE ''TEMEL KANUN'' DEĞİŞİKLİĞİ...

TBMM İçtüzüğünün, ''temel yasa'' ile ilgili maddesinde değişiklik yapılmasına ilişkin teklif, Anayasa Komisyonunda benimsendi.
17 Ocak 2007 Çarşamba
TBMM ÇEVRE KOMİSYONU..

Komisyonunda, Nükleer Güç Santrallerinin Kurulması ve İşletilmesi ile Enerji Satışına İlişkin Kanun Tasarısı ele alındı. Bakan Güler'in sunumunun ardından kameraların çıkarılmasına tepki gösteren CHP'li milletvekilleri komisyonu terk etti.
17 Ocak 2007 Çarşamba
CHP'Lİ ÇEVRE KOMİSYONU ÜYELERİNİN BASIN TOPLANTISI..

Nükleer Güç Santrallerinin Kurulması ve İşletilmesi ile Enerji Satışına İlişkin Kanun Tasarısının görüşmelerinde, Çevre Komisyonunu terk eden CHP'li milletvekilleri, TBMM'de basın toplantısı düzenlediler.
17 Ocak 2007 Çarşamba
MİLLETVEKİLİ DANIŞMANLARI İÇİN AB EĞİTİMİ...

Milletvekili ve bakan danışmanlarının AB vizyonunu geliştirmek ve seçime hazırlamak amacıyla, 22-30 Ocakta ''Parlamenter Danışmanları AB Eğitimi'' başlıklı eğitim programı düzenlenecek.
17 Ocak 2007 Çarşamba
''KADINA YÖNELİK AİLE İÇİ ŞİDDETE SON''

Milletvekillerine, kadına yönelik şiddet sorununu ele alan ve çözüm önerilerini sıralayan ''Kadına Yönelik Aile İçi Şiddete Son'' kitapçığı dağıtıldı. Avrupa Konseyinin üye ülkeler parlamentoları arasında başlattığı ve iki yıl sürecek kampanya çerçevesinde hazırlanan kitapçıktan 1000 adet basıldı.
17 Ocak 2007 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ARINÇ SUDAN'DA...

Sudan Cumhurbaşkanı Ömer Hassan Ahmed El Beşir, TBMM Başkanı Bülent Arınç'ı kabul etti.
17 Ocak 2007 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ARINÇ SUDAN-TÜRK OKULU'NUN AÇILIŞINI YAPTI..

TBMM Başkanı Arınç ile Sudan Ulusal Meclisi Başkanı Ahmet İbrahim El Tahir, Manisa Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından Hartum'da yaptırılan, Sudan Türk Okulunun yeni hizmet binasını açtı.
17 Ocak 2007 Çarşamba
TBMM BAŞKANI VEKİLİ SADIK YAKUT'UN MESAJI..

TBMM Başkanı Vekili Sadık Yakut, Jandarma Astsubay Kadir Aydın'ın, teröristlerle çıkan çatışmada şehit olması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a bir başsağlığı mesajı gönderdi.
17 Ocak 2007 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ARINÇ: ''IRAK TAM BİR CEHENNEME DÖNMÜŞTÜR''

Meclis Başkanı Bülent Arınç TBMM ve hükümetin Irak ile ilişkileri her gün takip ettiğini belirterek "Bunun için yarın TBMM'de iktidar ve muhalefetin birlikte verdiği önergeyle genel görüşme toplantısı yapılacaktır. 23 Ocak Salı günü ise Irak'la ilgili kapalı oturumda bütün gelişmeler daha yakın takip edilmiş, konuşulmuş olacaktır." dedi.
17 Ocak 2007 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ARINÇ'IN SUDAN'DAKİ TEMASLARI SÜRÜYOR...

Resmi bir ziyaret için Sudan'ın başkenti Hartum'da bulunan TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın temasları sürüyor. Arınç, Sudan Ulusal Meclisi ile TBMM arasında mutabakat muhtırasını imzaladıktan sonra Türkiye'ye dönecek.
17 Ocak 2007 Çarşamba
TBMM BAŞKANVEKİLİ ALPTEKİN, UKRAYNA BAŞBAKANI YANUKOVİÇ'İ KABUL EDECEK

Alptekin'in kabulü, bugün saat 16.40'ta TBMM Başkanlık Divanı Salonu'nda gerçekleşecek.
17 Ocak 2007 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN

Saat 14.00'te toplanacak olan TBMM Genel Kurulu'nda, Petrol Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine devam edilecek.
17 Ocak 2007 Çarşamba
2006
ŞEMDİNLİ OLAYLARINI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

Şemdinli Olaylarını Araştırma Komisyonu AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cavit Torun'u Dinledi
17 Ocak 2006 Salı
SAĞLIK KOMİSYONU BAŞKANI ERDÖL, TTB İKİNCİ BAŞKANI BAKKALCI'YI KABUL ETTİ

Erdöl, kabulde yaptığı konuşmada, TTB Yasası'nda zorunlu olarak yapılması gereken değişiklik hakkında, Bakkalcı ile fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.
17 Ocak 2006 Salı
TBMM'DE, AB KONUSUNDA GENEL GÖRÜŞME...

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, TBMM Genel Kurulu'nda gündemdışı söz alarak, Avrupa Komisyonu'nun yıllık çalışma programları ve Türkiye'nin AB sürecinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.
17 Ocak 2006 Salı
UKRAYNA-TÜRKİYE DOSTLUK GRUBU TBMM'DE...

Ukrayna-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Rıfat Chubarov ve beraberindeki heyetin temasları sürüyor.
17 Ocak 2006 Salı
CHP GENEL BAŞKAN BAYKAL: ''DOĞALGAZ KONUSUNDA PARMAK HESABIYLA KAPATTIĞINIZ HESABI, YARIN PARLAMENTO ARİTMETİĞİ DEĞİŞTİKTEN SONRA YÜCE DİVAN'DA VERECEKSİNİZ''

Baykal, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin, ''Avrupa'da en ucuz doğalgaz kullanan ülke'' olduğunun, hükümet ve bakanlık yetkilileri tarafından yıllardır söylendiğini, ancak gerçeğin, Rusya ile Ukrayna arasında doğalgaz konusunda yaşanan tartışmadan sonra ortaya çıktığını ifade etti.
17 Ocak 2006 Salı
ARINÇ ERDOĞAN BULUŞMASI

TBMM Başkanı Bülent Arınç, TBMM İçtüzük değişikliği çalışmalarıyla ilgili olarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. TBMM AK Parti Grup Başkanlığı'nda gerçekleşen buluşmada AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, Sadullah Ergin ve Faruk Çelik de hazır bulundu.
17 Ocak 2006 Salı
BAŞBAKAN ERDOĞAN: ''BUGÜNE KADAR YAKLAŞIK 1 MİLYON KANATLI HAYVAN İTLAF EDİLDİ VE BU HAYVAN SAHİPLERİNE TAZMİNATLARI KURUŞU KURUŞUNA ÖDENDİ''

Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada,sözlerine Türk milletinin geçen Kurban Bayramı'nı kutlayarak başladı.Bayramda üzücü gelişmeler yaşandığını belirten Erdoğan, Hac görevini yerine getirirken ölenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.
17 Ocak 2006 Salı
ARINÇ'TAN AFGANİSTAN SENATO BAŞKANI AL MOJADDEDİ'YE GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ..

TBMM Başkanı Bülent Arınç, eşinin tedavisi nedeniyle İstanbul'da bulunan Afganistan Senato Başkanı Sibghatullah AL Mojaddedi'ye geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
17 Ocak 2006 Salı
TBMM'DE BUGÜN…

TBMM Başkanı Arınç, saat 13.30'da Başbakan Erdoğan'ı Meclis'te ziyaret edecek. AK Parti TBMM Grubu saat 11.00'de, CHP Grubu ise saat 13.00'de toplanacak. Saat 15.00'de toplanacak olan TBMM Genel Kurulu'nda, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, AB ile müzakere sürecinde uygulanacak yıllık çalışma planları konusunda bilgi verecek.
17 Ocak 2006 Salı
2005
DEVLET MEMURLARI YASASI VE İŞ YASASI'NDA DEĞİŞİKLİK YAPAN YASA TASARISI TBMM BAŞKANLIĞI'NA SUNULDU

Tasarıda, evlat edinmek üzere geçici bakım sözleşmesi yapan kadın ve erkek çalışanlara, doğum yapan kadınlar gibi 8 hafta süre ile ücretli izin verilmesi de yer alıyor.
17 Ocak 2005 Pazartesi
2003
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANI SAYIN BÜLENT ARINÇ'IN TÜRK PARLAMENTERLER BİRLİĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN 'KIBRIS' KONULU SEMPOZYUMDA YAPTIKLARI KONUŞMA (2)

17 Ocak 2003 Cuma
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANI SAYIN BÜLENT ARINÇ'IN TÜRK PARLAMENTERLER BİRLİĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN 'KIBRIS' KONULU SEMPOZYUMDA YAPTIKLARI KONUŞMA (1)

17 Ocak 2003 Cuma
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.