MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2016
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÇALIŞMALARI...

AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, anayasa çalışmaları çerçevesinde 5. toplantılarını yaptı.
19 Ağustos 2016 Cuma
HDP ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ İRMEZ'İN BASIN TOPLANTISI...

HDP Şırnak Milletvekili Aycan İrmez, TBMM Genel Kurulunda görüşülen "torba tasarı"daki, Hakkari ve Şırnak'ın ilçe yapılmasını öngören maddenin metinden çıkarılmasının kendileri için çok önemli, halk açısından da çok sevindirici olduğunu söyledi.
19 Ağustos 2016 Cuma
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, torba tasarı olarak bilinen "Yatırımların Proje Bazında Desteklenmesi ve Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" görüşmeleri tamamlandı. TBMM Genel Kurulu, 1 Ekim 2016'ya kadar tatile girdi.
19 Ağustos 2016 Cuma
HDP ANAYASA KOMİSYONU ÜYELERİNİN BASIN TOPLANTISI...

HDP'nin Anayasa Komisyonu üyeleri Mardin Milletvekili Mithat Sancar ile Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş ve İstanbul Milletvekili Garo Paylan ile Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, Meclis'te basın toplantısı düzenleyerek, anayasa çalışmaları ve güncel konularda açıklamalarda bulundu.
19 Ağustos 2016 Cuma
CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ EMİR'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, TBMM Genel Kurulunda görüşülen "torba tasarı"daki, Hakkari ve Şırnak'ın ilçe yapılmasını öngören maddenin metinden çıkarılmasının isabetli bir karar olduğunu söyledi.
19 Ağustos 2016 Cuma
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BEKAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, beraberinde Başta cinsel istismar ile çocuklara yönelik her türlü istismarı belirlemek üzere kurulan, Meclis Araştırma Komisyon üyesi CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ile parlamentoda basın toplantısı düzenledi.
19 Ağustos 2016 Cuma
2015
TBMM BAŞKANI YILMAZ'IN KABULÜ...

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile yeni atanan kuvvet komutanlarını kabul etti.
19 Ağustos 2015 Çarşamba
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ADAN, MECLİS'TE GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Biz HDP'nin olduğu hiçbir yerde olmayız" dedi. Meclis'te gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Adan, "Olası seçime giden bir azınlık hükümetine destek verir misiniz?" sorusuna, azınlık hükümetinin doğru olmadığını baştan beri söylediklerini anımsatarak, azınlık hükümetine ve seçim hükümetine karşı MHP'nin bakışının belli olduğunu söyledi.
19 Ağustos 2015 Çarşamba
HDP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ KERESTECİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de milliyetçilik ve militarizmin kadınları hem siyasi sahneden dışladığını hem de yarattığı şiddet ortamıyla kadınları daha fazla şiddete açık hale getirdiğini iddia ederek, eğitime, sığınaklara, iş ve barınma sorunlarına harcanacak bütçenin yıllarca askeri harcamalara ayrıldığını savundu.
19 Ağustos 2015 Çarşamba
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ GÖK'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, ülkenin doğu ve güneydoğusundan her gün üzüntü verici haberlerin geldiğini, ülkenin yangın yerine döndüğünü söyledi.
19 Ağustos 2015 Çarşamba
2014
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI TANRIKULU, AĞBABA VE CHP MİLLETVEKİLİ ÖZEL'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Manisa Milletvekili Özgür Özel ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek, IŞİD'den kaçarak Türkiye'ye sığınan Yezidiler'i dün Silopi'de ziyaret ettiklerini söyledi.
19 Ağustos 2014 Salı
KÜTAHYA BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ İDRİS BAL'IN BASIN TOPLANTISI...

Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında sabah saatlerinde İzmir'de başlayan operasyonla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
19 Ağustos 2014 Salı
2013
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Parti iktidarının Mısır konusunda İslam ülkeleri nezdinde gerekli inisiyatifi oluşturamadığını ve İslam Ülkeleri İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri üzerinden bunun üzerini örtmeye çalıştığını ileri sürdü.
19 Ağustos 2013 Pazartesi
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI LOĞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Irak ziyaretine ilişkin, "Hiçbir şekilde AKP'nin ve çok yanlış bulduğumuz Irak politikasını orada şikayet etmek, gündeme getirmek şeklinde bir yaklaşımımız olmayacak. Hazırladığımız hiçbir notta AKP'nin adı bile geçmiyor" dedi.
19 Ağustos 2013 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, kentsel dönüşüm çerçevesinde Ankara Saraçoğlu Mahallesi'nin riskli alan olarak ilan edilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararının kanuna aykırı olduğunu savundu.
19 Ağustos 2013 Pazartesi
CHP'Lİ ACAR'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, açılım süreci ile ilgili soruların hiçbirinin yanıtlanmadığını ileri sürerek, "Bu açılımın karşılığında ne sözler verildiği bilinmiyor" dedi.
19 Ağustos 2013 Pazartesi
TÜRK PARLAMENTERLER BİRLİĞİ BAŞKANI PAKDİL'İN BASIN TOPLANTISI…

Türk Parlamenterler Birliği Başkanı Nevzat Pakdil, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Mısır'da yaşanan olaylara değinerek" İnsanlık bu vahşete sağır ve dilsiz. Türkiye ve Afrika Birliği dışında ses veren yok. Dünya bu olayları seyrederek, ses çıkarmayarak bu cinayete ve suça iştirak etmektedir." diye konuştu.
19 Ağustos 2013 Pazartesi
2011
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN GENELKURMAY BAŞKANI ÖZEL'E TAZİYE MESAJI...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Siirt'in Eruh ilçesindeki Motorlu Piyade Birliğine terör örgütü mensupları tarafından düzenlenen saldırıda iki güvenlik görevlisinin şehit olması dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e başsağlığı mesajı gönderdi.
19 Ağustos 2011 Cuma
CUMHURBAŞKANI GÜL, TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İ KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'i kabul etti. Kabulün, Cumhurbaşkanı Gül'ün bundan sonra TBMM Başkanı ve anamuhalefet partisi lideri ile iki ayda bir gerçekleştireceği düzenli görüşme çerçevesinde yapıldığı belirtildi.
19 Ağustos 2011 Cuma
2010
ESKİ BAKANLARDAN MEHMET YÜCELER VEFAT ETTİ

Eski bakanlardan ve dört dönem Kayseri'den milletvekili olarak TBMM'ye giren Mehmet Yüceler, Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde vefat etti.
19 Ağustos 2010 Perşembe
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ İNCE'NİN BASIN TOPLANTISI…

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında 12 Eylül'de yapılacak olan referandum ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
19 Ağustos 2010 Perşembe
HALK OYLAMASI...

TBMM'de grubu bulunan siyasi parti yetkililerinin 12 Eylül'de gerçekleşecek olan halk oylamasına ilişkin TRT'deki propaganda konuşmaları, 6 Eylül'de yayınlanmaya başlanacak.
19 Ağustos 2010 Perşembe
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN KABUL܅

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin Kırgızistan Ata Meken Partisi Genel Başkanı Ömürbek Tekebayev ve beraberindeki parti yöneticilerini kabul etti.
19 Ağustos 2010 Perşembe
2009
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, İSTANBUL VALİSİ GÜLER'İ ZİYARET ETTİ

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, ''demokratik açılım'' çalışmaları çerçevesinde Meclise de görevler düşebileceğini, yasal ve anayasal değişiklikler olabileceğini belirtti.
19 Ağustos 2009 Çarşamba
2008
YASAMA YILININ ARDINDAN…

2. Yasama Yılında, milletvekilleri tarafından 4670 adet yazılı, 921 adette sözlü soru önergesi verildi.
19 Ağustos 2008 Salı
TBMM BAŞKANI TOPTAN, TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU BAŞKANI ÖZGENER'İ KUTLADI

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na seçilen Mahmut Özgüner'i bir telgrafla kutladı. Toptan, Özgener'e gönderdiği telgrafta, "Bugün dünyada kendisine saygın bir yer edinen futbolumuzun gösterilecek gayret ve çabalarla çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum" dedi.
19 Ağustos 2008 Salı
ANADOL: ''SAYIN GÜL'Ü, ETTİĞİ YEMİNE SADIK, TARAFSIZ KİMLİK İÇİNDE CUMHURBAŞKANI OLMAYA DAVET EDİYORUZ''

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, rektör atamalarını değerlendirdi.
19 Ağustos 2008 Salı
TBMM'DE BUGÜN

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, saat 11.30'da basın toplantısı düzenleyecek.
19 Ağustos 2008 Salı
2007
23. DÖNEMİN İLK BAŞKANLIK DİVANI 20 AĞUSTOS PAZARTESİ GÜNÜ TOPLANACAK

Toplantıda, grup başkanvekilliği 3'ten 2'ye düşen CHP'nin, bu sayının, ''anamuhalefet partisi oldukları'' gerekçesiyle yeniden 3'e çıkarılması talebi ve TBMM Başkanvekilliğine seçilen CHP'li Güldal Mumcu ile MHP'li Meral Akşener'in, birleşimi yönetirken giyecekleri kıyafet konusu görüşülecek.
19 Ağustos 2007 Pazar
TBMM KÜTÜPHANESİ, MECLİSİN YAZAR BÜROKRATLARININ ESERLERİNİ SERGİLEYECEK

TBMM Kütüphane, Dokümantasyon ve Tercüme Müdürlüğü, aralarında bürokratların da bulunduğu Meclis çalışanlarının, çeşitli alanlarda yazdıkları kitapları, Ekim ayında düzenleyeceği bir sergide sunmayı planlıyor.
19 Ağustos 2007 Pazar
KADIN BAŞKANVEKİLLERİ İÇİN FRAK TARTIŞMASI...

TBMM Başkanlığına frak tartışmasıyla ilgili sunulan çalışmada, kadın TBMM başkanvekilleri için ''Siyah döpiyes, içine beyaz bluz ve gömlek'' önerisinde bulunuldu. Bunun için TBMM İçtüzüğünün 56. maddesinde değişikliğe gidilmesi gerektiği ifade edildi.
19 Ağustos 2007 Pazar
2006
TBMM BAŞKANI ARINÇ MANİSA'DA…

TBMM Başkanı Bülent Arınç Filistin ve Lübnan’a gönderilecek insanı yardım tırlarını ziyaret ederek yardım kampanyasında açılan stantları gezdi.
19 Ağustos 2006 Cumartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ MİRAÇ KANDİLİNİ KUTLADI

TBMM Başkanı Bülent Arınç Miraç Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında “Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin barış, huzur ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyorum.” dedi.
19 Ağustos 2006 Cumartesi
2005
MİLLİ EGEMENLİK YILI ETKİNLİKLERİ..

Pakistan Posta İdaresi, üzerinde TBMM binasının silueti, Atatürk ve Muhammed Ali Cinnah'ın resimlerinin bulunduğu posta pulu çıkarttı. Üzerinde "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 85. Yılı" yazan pullar, flateli ve posta merkezlerinde satışa sunuldu.
19 Ağustos 2005 Cuma
2004
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ İPEK: "BAŞBAKAN'IMIZIN BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÖNEMİ İSTANBUL İÇİN ALTIN BİR DÖNEMDİR VE BAŞARILARIYLA TARİHE GEÇMİŞTİR''

Haluk İpek "AK Parti temiz siyaset anlayışıyla iktidara gelmiştir ve her türlü yanlışın üzerine kararlılıkla gitme cesaretine sahiptir" dedi
19 Ağustos 2004 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ, REGAİP KANDİLİ DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI

TBMM Başkanı Arınç, Regaip Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda, kandilin, Türkiye'deki sevgi ve saygı ortamının gelişmesine vesile olmasını diledi.
19 Ağustos 2004 Perşembe
ESKİ MİLLETVEKİLİ OSMAN DEMİRCİ VEFAT ETTİ

TBMM Başkanı Arınç, eski Adalet Partisi Erzurum Milletvekili Osman Demirci'nin vefatı nedeniyle, eşi Gülsenem Demirci'ye bir başsağlığı mesajı gönderdi.
19 Ağustos 2004 Perşembe
CHP, TREN KAZALARININ NEDENLERİ VE TEKNİK AKSAKLIKLARIN ARAŞTIRILMASI AMACIYLA TBMM BAŞKANLIĞI'NA ARAŞTIRMA ÖNERGESİ VERDİ

Araştırma Önergesini hazırlayan Bursa Milletvekili Kemal Demirel ile birlikte basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, İstanbul'daki sel felaketinin verdiği zararın sorumlusunun da AK Parti olduğunu öne sürdü.
19 Ağustos 2004 Perşembe
TBMM'DE 1443 PERSONELE ÇEŞİTLİ KONULARDA EĞİTİM VERİLDİ

TBMM'nin 22. Dönem 2. Yasama yılında açılan 16 ayrı eğitim çalışmasında, aralarında üst düzey yönetici ve müdürlerin de bulunduğu toplam 1443 Meclis personeli çeşitli konularda kursa tabi tutuldu.
19 Ağustos 2004 Perşembe
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.