MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2019
TBMM GENEL KURULU TOPLANDI

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, üç milletvekili gündem dışı söz aldı.
21 Kasım 2019 Perşembe
HDP'Lİ KOÇ: "GÜVENLİK GEREKÇE GÖSTERİLEREK ENGELLENMEKTEYİZ"

HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na rağmen mülki idarelerin yasaklamaları ile karşı karşıya olduklarını öne sürdü.
21 Kasım 2019 Perşembe
RABİA NAZ VATAN BAŞTA OLMAK ÜZERE ŞÜPHELİ ÇOCUK ÖLÜMLERİNİN ARAŞTIRILMASI KOMİSYONU

Rabia Naz Vatan başta olmak üzere şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması ve bu konuda alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu başkanlığında toplandı.
21 Kasım 2019 Perşembe
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞININ 2020 YILI BÜTÇESİ, PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Savunma Bakanlığı bütçesinin görüşmelerine başlandı.
21 Kasım 2019 Perşembe
CHP'Lİ ŞAHİN, ŞEHİR HASTANELERİ HAKKINDA KONUŞTU

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, şehir hastanelerinin durumu ve kamu zararının ne ölçüde olduğuna yönelik TBMM Başkanlığına sundukları araştırma önergesinin, Genel Kurulda karşılık bulmadığını söyledi.
21 Kasım 2019 Perşembe
İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA İLİŞKİN YENİ DÜZENLEMELER TEKLİFİ KOMİSYONDA

TBMM İçişleri Komisyonunda, Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin görüşmeleri başladı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un Türk Vatandaşlığı Kanununda değişikliğe gidilmesine yönelik kanun teklifi, söz konusu teklifle birleştirildi.
21 Kasım 2019 Perşembe
2018
TBMM BAŞKANI YILDIRIM, 17. MÜSİAD EXPO AÇILIŞINA KATILDI

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) düzenlediği, 17. MÜSİAD EXPO'nun açılış yemeğinde davetlilere hitap etti.
21 Kasım 2018 Çarşamba
TÜRKİYE - FİLİSTİN PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI TURAN'IN KABULÜ...

TBMM İdare Amiri, Türkiye-Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Filistin Yasama Meclisi Üyesi Muhammed İbrahim Ebu Ali ve beraberindeki heyeti kabul etti.
21 Kasım 2018 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı. Milletvekili ve mahalli idareler seçimlerinde adaylık için görevinden ayrılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) başkan ve üyelerinin, seçilemedikleri takdirde eski görevlerine dönebilmelerine imkan tanıyan kanun teklifi, Genel Kurulda kabul edildi.
21 Kasım 2018 Çarşamba
TBMM BAŞKANI YILDIRIM'DAN TEBRİK TELEFONU...

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, KKTC Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı seçilen Ersin Tatar'ı telefonla arayarak tebrik etti.
21 Kasım 2018 Çarşamba
İYİ PARTİ AYDIN MİLLETVEKİLİ SEZGİN'İN BASIN TOPLANTISI...

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, "Denetimi aksayan jeotermal enerji santralleri nedeniyle Aydın'ın tarihi, bugünü ve geleceği tahrip edilmektedir." dedi.
21 Kasım 2018 Çarşamba
MHP SİVAS MİLLETVEKİLİ ÖZYÜREK'İN BASIN TOPLANTISI...

MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii A.Ş.'nin (TÜDEMSAŞ), Sivas'tan daha önce bir bir götürülen ya da kapatılan işletme kervanına katılmasına asla müsaade edilmemesi gerektiğini söyledi.
21 Kasım 2018 Çarşamba
KİT KOMİSYONU...

TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonunda, Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ (TÜRKŞEKER) Genel Müdürlüğü ile Şeker Kurumu Başkanlığının 2015-2016 yılı hesapları ibra edildi.
21 Kasım 2018 Çarşamba
TÜRKPA 8. GENEL KURULU SONA ERDİ

TBMM tarafından düzenlenen Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) 8. Genel Kurulunun ikinci gününde konuşmaların ardından komisyonlardan gelen raporlar görüşüldü, TÜRKPA Sekretaryasının 2019 yılı bütçesi oylanarak kabul edildi.
21 Kasım 2018 Çarşamba
CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ BAŞARIR'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Ankara veya İstanbul'da, doktorların DMD kas hastalığı konusunda çalışabileceği bir hastane kurulmasını istedi.
21 Kasım 2018 Çarşamba
GÖÇ VE UYUM ALT KOMİSYONU...

İnsan Hakları Komisyonu bünyesinde kurulan Göç ve Uyum Alt Komisyonu AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu başkanlığında toplandı.
21 Kasım 2018 Çarşamba
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BEKAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Mahalli İdareler Seçimlerine ilişkin CHP'deki sürecin devam ettiğini belirterek, "Aralık sonuna kadar CHP'nin bütün belediye başkan adayları büyük ihtimalle açıklanmış olacak." dedi.
21 Kasım 2018 Çarşamba
CHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ KASAP'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, "emeklilikte yaşa takılanlar için 750 milyar lira gerektiği" söyleminin "kandırmaca olduğunu" iddia etti. Kasap, söz konusu mağduriyetin giderilmesinin maliyetinin 18 milyar lira olduğunu söyledi.
21 Kasım 2018 Çarşamba
CHP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ HÜRRİYET'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetleri yönetmeliğinin "yüzde 40 uzuv kaybı şartına" takılan ve gazilik unvanı alamayan 19 bin kişi bulunduğunu belirtti.
21 Kasım 2018 Çarşamba
2019 YILI BÜTÇESİ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU'NDA...

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün 2019 yılı bütçeleri kabul edildi.
21 Kasım 2018 Çarşamba
TÜRKPA 8. GENEL KURULU...

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, TBMM tarafından düzenlenen Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) 8. Genel Kurulunun ikinci gününde yaptığı konuşmada, toplantının gerçekleştiği İzmir'in Türkiye'nin üçüncü büyük şehri, hem iktisadi hem kültür olarak Türk dünyasının Akdeniz'e ve Avrupa'ya açılan önemli kapılarından biri olduğunu söyledi.
21 Kasım 2018 Çarşamba
2017
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN APA KATILIMCILARINA YEMEK VERDİ

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 10. Genel Kurulu katılımcıları onuruna Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda akşam yemeği verdi.
21 Kasım 2017 Salı
APA 10. GENEL KURULU AÇILIŞ TOPLANTISI...

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Asya Parlamenterler Asamblesi 10. Genel Kurulu Açılış Toplantısında konuştu.
21 Kasım 2017 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu Meclis Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, "Torba tasarı" olarak bilinen, Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın, dördüncü bölümünde yer alan 17 maddesi daha kabul edildi.
21 Kasım 2017 Salı
ANAYASA VE ADALET KARMA KOMİSYONU...

TBMM Anayasa ve Adalet komisyonlarının üyelerinden kurulu Karma Komisyon, HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana'nın "devamsızlık nedeniyle" milletvekilliğinin düşürülmesi yönünde oy çokluğuyla karar aldı. Nihai karar TBMM Genel Kurulu'nda verilecek.
21 Kasım 2017 Salı
AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLİ ÖZKAN'IN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, NATO tatbikatındaki "Atatürk ve Erdoğan düşmanlığı" skandalına ilişkin, "Katı bir askeri disipline sahip NATO'nun tatbikatında, böyle bir rezaletin, akla sığmayan bir işin yapılmasının hiç bir izahati olamaz. Bu olayı bir iki kişinin hatası olarak göstermeye çalışmak büyük bir skandalı, çocuksu gerekçelerle örtmeye çalışma gayretinden başka bir anlam taşımaz. Aptallıkla açıklanamaz, sadece alçaklıkla izah edilebilir." dedi.
21 Kasım 2017 Salı
MHP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ SANCAKLI'NIN BASIN TOPLANTISI...

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, dini, ahlaki, vicdani tüm değerleri hiçe sayarak, Boşnaklara yönelik sarfettiği sözler nedeniyle Rasim Ozan Kütahyalı hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.
21 Kasım 2017 Salı
APA DELEGASYON BAŞKANLARINDAN, TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'A NEZAKET ZİYARETLERİ...

Asya Parlamenter Asamblesi (APA) delegasyon başkanları ve APA Genel Sekreteri Muhammed Reza Majidi, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a nezaket ziyaretinde bulundu.
21 Kasım 2017 Salı
CHP GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda, geçen hafta vefat eden eski Milli Halterci Naim Süleymanoğlu'na Allah'tan rahmet, Türk milletine de başsağlığı diledi.
21 Kasım 2017 Salı
HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ TAN'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın banka faizlerine ilişkin açıklamalarını eleştirdi.
21 Kasım 2017 Salı
HDP GRUP TOPLANTISI...

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, "Atatürkçüler, Atatürk'ü andığı için; milliyetçiler, 'yerli ve milli' dediği için; mütedeyyinler 'kazanımlarımızı ancak bu iktidar korur' diyerek, bu iktidarı desteklemesinler. Herkes şunu bilsin ki kazanımlarımızı ancak ve ancak demokrasi güvence altına alabilir." dedi.
21 Kasım 2017 Salı
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, İRAN MECLİS BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İran Meclis Başkanı Ali Laricani ile görüştü.
21 Kasım 2017 Salı
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU BAŞKANI YENEROĞLU'NUN KABUL܅

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Norveç'in Ankara Büyükelçisi Vegard Ellefsen'i TBMM'de makamında kabul etti.
21 Kasım 2017 Salı
ASYA PARLAMENTERLER ASAMBLESİ 10. OTURUMU...

Türkiye'nin Dönem Başkanı olduğu Asya Parlamenter Asamblesi (APA), 2. APA Yürütme Kurulu Toplantısı TBMM'nin ev sahipliğinde bugün başladı.
21 Kasım 2017 Salı
AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim için her seçim sadece bir güven tazeleme değil onunla birlikte yeni bir yol açma, yeni bir vites yükseltmedir. Dünyada ve özellikle de bölgemizde öyle bir değişim süreci yaşanıyor ki eğer hedeflerimizin çıtasını ve çalışma tempomuzu sürekli yükseltmezsek hem kendimizi hem de ülkemizi geriletiriz. Böyle bir vebalin altına giremeyiz." dedi.
21 Kasım 2017 Salı
2018 YILI BÜTÇESİ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, DSİ Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Türkiye Su Enstitüsünün 2018 yılı bütçeleri kabul edildi.
21 Kasım 2017 Salı
2016
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ GÖK'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'nün dün kutlandığını anımsatarak, Türkiye'nin geçen haftadan bu yana utanç vesilesine dönüşen bir yasayı tartıştığını söyledi.
21 Kasım 2016 Pazartesi
NATOPA 62. GENEL KURULU SONA ERDİ

TBMM'nin ev sahipliğinde düzenlenen NATO Parlamenterler Asamblesi 62. Genel Kurulu sona erdi.
21 Kasım 2016 Pazartesi
AYDIN MİLLETVEKİLİ BAYDAR, NATOPA BAŞKAN YARDIMCISI SEÇİLDİ

NATO Parlamenter Asamblesi Türk Delegasyonu üyesi Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar 18-21 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen NATO Parlamenter Asamblesi 62. Yıllık Genel Kurulu'nda NATO Parlamenter Asamblesi Başkan Yardımcılığına seçildi.
21 Kasım 2016 Pazartesi
MHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ OK'UN BASIN TOPLANTISI...

MHP Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, düzenlediği basın toplantısında, tarım ve hayvancılığın sorunlarına değindi.
21 Kasım 2016 Pazartesi
CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ BALBAY'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, İzmir'in Menderes ilçesinde 6 ila 11 yaş arası 6 çocuğu taciz eden öğretmenin tutuklu yargılandığı davanın 1 Aralık'ta görüleceğini hatırlattı. Balbay, "Eğer AKP'nin yasa değişikliği önerisi kabul edilirse bu kişi, çocuklardan biriyle evlendiğinde serbest kalacak. Öğretmen 105 yıl hapisle yargılanıyor." ifadesini kullandı.
21 Kasım 2016 Pazartesi
2017 YILI BÜTÇESİ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU'NDA...

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile bağlı kurumların 2017 yılı bütçesi kabul edildi.
21 Kasım 2016 Pazartesi
2015
TBMM BAŞKANLIĞI İÇİN ADAYLIK BAŞVURULARI SONA ERDİ

TBMM Başkanlığı için adaylık başvuruları sona erdi. TBMM Başkanlığı için AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman, CHP Ankara Milletvekili Ayşe Gülsün Bilgehan, HDP İstanbul Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat ve MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu yarışacak.
21 Kasım 2015 Cumartesi
TBMM'DE PALAMUT TOPLAMA ŞENLİĞİ…

"TBMM Sosyal Meclis Projesi" kapsamında başlatılan "Çocuklarda Çevre Bilincinin Geliştirilmesi" temalı 4. Palamut Toplama Şenliği bugün gerçekleştirildi.
21 Kasım 2015 Cumartesi
2014
TBMM'DEN ERMENEKLİ MADENCİLERİN AİLELERİNE YARDIM KAMPANYASI...

TBMM'de, Ermenek'teki maden kazasında hayatını kaybeden madencilerin aileleri için yardım kampanyası başlatıldı.
21 Kasım 2014 Cuma
2015 YILI BÜTÇESİ TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU'NDA...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Milli Eğitim Bakanlığı, ÖSYM, YÖK ve üniversitelerin 2015 yılı bütçeleri kabul edildi.
21 Kasım 2014 Cuma
CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ TÜRMEN'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, G-20 Zirvesi'ndeki konuşmasına işaret ederek, Türkiye'nin gelecek yıl başkanlığı üstleneceğini anımsattı.
21 Kasım 2014 Cuma
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AYHAN'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, çözüm sürecine ilişkin eleştirilerde bulundu.
21 Kasım 2014 Cuma
2013
TBMM SAĞLIK, AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU...

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, kabul ettiği ancak daha sonra bazı değişiklikler yapmak üzere geri çektiği "tam gün" olarak da adlandırılan, sağlıktaki torba tasarıyı yeniden ele almaya başladı.
21 Kasım 2013 Perşembe
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN BELARUS'TAKİ TEMASLARI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Belarus'un başkenti Minsk'teki temasları kapsamında, Bakanlar Kurulu binasında, Belarus Başbakanı Myasnikovic ile bir araya geldi. Daha sonra TBMM Başkanı Çiçek, Çiçek, Belarus'ta yaşayan Türk vatandaşlarının sorunlarını dinledi.
21 Kasım 2013 Perşembe
AK PARTİ'Lİ BAL'IN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Kütahya Milletvekili İdris Bal, kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak partisinin Müşterek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesini, "Kimseye ne küfrettim ne laf attım ne yan baktım. Dilim de şimdiye kadar sürçmedi. Kendim için üzülmem ama Türk demokrasisi adına üzülürüm. Aceleci insan değilim. Mantıklı şekilde düşünüp gereği neyse onu yaparım" diye değerlendirdi.
21 Kasım 2013 Perşembe
BDP GRUP BAŞKANVEKİLİ BALUKEN'İN BASIN TOPLANTISI...

BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Suriye'nin kuzeyinde geçen hafta geçici yönetim ilan edildiğini ve bütün halkları kucaklayan demokratik bir yönetimin şekillendiğini söyledi.
21 Kasım 2013 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Güldal Mumcu'nun başkanlığında toplandı.
21 Kasım 2013 Perşembe
ESKİ DENİZLİ MİLLETVEKİLİ MÜFTÜLER VEFAT ETTİ

19 ve 20. Dönem Denizli Milletvekili Mustafa Haluk Müftüler vefat etti.
21 Kasım 2013 Perşembe
TÜRKİYE - ARNAVUTLUK PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI SAİT'İN KABUL܅

Türkiye - Arnavutluk Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Rifat Sait, Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Başkanları ile birlikte Arnavutluk Büyükelçisi Genci Mucay'ı TBMM'de kabul etti.
21 Kasım 2013 Perşembe
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "Artık mızrak çuvala sığmıyor. Vatanımızı parçalamak, Kürdistan oluşturmak, miletimizi bölüp içinden Kürt milleti inşa etmek, devletin gücünü özerk Kürdistan'a devretmek, birleşik Kürdistan oluşturmak Başbakan Erdoğan'ın hayali olmuştur ve attığı her adım bu hayalleri gerçekleştirmek için atılmaktadır" diye konuştu.
21 Kasım 2013 Perşembe
CHP MANİSA MİLLETVEKİLİ SAKİNE ÖZ'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, Yakut'un karma eğitimi yanlışlık sayan sözlerinin Meclis için utanç olduğunu savundu.
21 Kasım 2013 Perşembe
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ EKŞİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, milletvekillerine yaptığı, Meclis'in işleyişinden memnun olup olmadıklarına yönelik anketin sonuçlarını açıkladı.
21 Kasım 2013 Perşembe
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ İNCE'NİN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, okullarda kız ve erkek öğrencilerin kantinlerinin, merdivenlerinin ayrıldığını ifade ederek, "Mezarlıkları ayıracaklar mı? Bu soruya cevap vermeleri lazım. Kadın erkek mezarlıkları ayrı olacak mı? Ultrasonda çocukların cinsiyeti belli olduktan sonra doğum evleri ayrılacak mı? Mesela Meclis'te kadın erkek ayıracaklar mı? 5 sene önce biri bunları söylese gülerdik. Bunların hepsi olacak" şeklinde konuştu.
21 Kasım 2013 Perşembe
HDP'Lİ TÜZEL'İN BASIN TOPLANTISI...

HDP İstanbul Milletvekili Levent TüzeL, Uluslararası İşçi Dayanışma Derneği temsilcileriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında, 2013 yılında kazalarda ölen işçi sayısının 1070 olduğu, bunların 55'ini ise çocuk işçilerin oluşturduğunu dile getirdi.
21 Kasım 2013 Perşembe
CUMHURİYET SENATOSU ÜYESİ RASİM GEZMİŞ'İN CENAZE TÖRENİ...

1979-1980 Cumhuriyet Senatosu üyesi Rasim Gezmiş için TBMM'de resmi cenaze töreni düzenlendi.
21 Kasım 2013 Perşembe
2014 YILI BÜTÇESİ TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU'NDA...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Dışişleri Bakanlığı ile AB Bakanlığı'nın 2014 yılı bütçeleri görüşüldü.
21 Kasım 2013 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN...

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce saat 11:00'de, HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel 11:30'da, CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi 12:00'de, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural 12:30'da, CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz 13:00'te, CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu 13:30'da, BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken 14:00'te basın toplantısı düzenleyecek.
21 Kasım 2013 Perşembe
2012
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ÇELİK, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ''Kıdem tazminatı fonunu rafa koysanız da koyamıyorsunuz. Taşeronu görüşüyorsanız, bu konu konuşulacak. Kıdem tazminatı gündemi yok, o rafta. Ama siz, alt işvereni konuşacaksanız tazminatı konuşmak durumundasınız. Böyle sıkıntılı bir konu var'' dedi.
21 Kasım 2012 Çarşamba
TBMM, BÜYÜKŞEHİR KANUNU ÜZERİNDEKİ ÇALIŞMASINI TAMAMLADI

TBMM Kanun ve Kararlar Başkanlığı, 13 İlde Büyükşehir Belediyesi Kurulması ile Bazı Kanun ve KHK'larda değişiklik yapan kanun üzerindeki çalışmalarını tamamladı.
21 Kasım 2012 Çarşamba
TBMM ANAYASA UZLAŞMA KOMİSYONU...

Anayasa Uzlaşma yazım komisyonları, ''Doğal Servetlerin ve Kaynakların Aranması ve İşletilmesi'', ''Ormanlar ve Orman Köylüsü'' ve ''Toprak Mülkiyeti'' maddeleri ile hükümet sistemine ilişkin genel hususları müzakere etti.
21 Kasım 2012 Çarşamba
BDP'Lİ ÇELİK'İN BASIN TOPLANTISI…

BDP Muş Milletvekili Demir Çelik, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısını değerlendirdi.
21 Kasım 2012 Çarşamba
CHP'Lİ BATUM'UN BASIN TOPLANTISI...

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, özel yetkili mahkemelerin hepsinin kötü olduğunu ancak en insanlık dışı uygulamaların bu dönemde yapıldığını iddia etti.
21 Kasım 2012 Çarşamba
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ İNCE'NİN YAZILI AÇIKLAMASI...

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın kendisi hakkındaki iddialarına ilişkin, ''Arınç'ın şahsıma yönelik tutanaklara yansıyan sözlerinden anlıyoruz ki organizasyon çok daha yukarılarda hazırlanmış'' ifadesini kullandı.
21 Kasım 2012 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı. Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.
21 Kasım 2012 Çarşamba
TBMM SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÖNELİK ŞİDDETİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

TBMM Sağlık Çalışanlarına Yönelik Artan Şiddet Olaylarının Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar'ın başkanlığında toplandı.
21 Kasım 2012 Çarşamba
BDP'Lİ TAN'IN BASIN TOPLANTISI…

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında gündeme dair gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.
21 Kasım 2012 Çarşamba
CHP'Lİ MİLLETVEKİLLERİNİN BASIN TOPLANTISI…

Veli Ağbaba: "Hukuk, iktidarın elinde oyuncak haline getirilmiştir. İronik olan bu durum, ileri demokrasi savcılarının eseridir."
21 Kasım 2012 Çarşamba
TBMM'DE"ERİŞKİNLERDE SOLUNUM YOLU ENFEKSİYONLARI VE AŞILAMA" KONULU TOPLANTISI…

Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi TBMM Sağlık Merkezi tarafından, "Erişkinlerde Solunum Yolu Enfeksiyonları ve Aşılama" konulu toplantısı TBMM Tören Salonu'nda gerçekleşti.
21 Kasım 2012 Çarşamba
MHP'Lİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI…

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında "ana dilde savunma hakkı" konusunda değerlendirmelerde bulundu.
21 Kasım 2012 Çarşamba
İÇİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKAN VEKİLİ KIYIKLIK, MISIR HEYETİNİ KABUL ETTİ

TBMM İçişleri Komisyonu Başkan Vekili, AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık; Mısır Parlamentosu milletvekillerinden oluşan heyeti kabul etti.
21 Kasım 2012 Çarşamba
CHP'Lİ AKSÜNGER, BİLİŞİM SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, bilişim sektörü temsilcileriyle bir araya geldi.
21 Kasım 2012 Çarşamba
2013 YILI BÜTÇESİ PLAN BÜTÇE KOMİSYONU'NDA...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 2013 yılı bütçesinin görüşmelerine başlandı. Bakan Çelik'in konuşmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu ile Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün 2013 yılı bütçesi ve Bakan Bayraktar'ın konuşmasının ardından da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı'nın 2013 yılı bütçesi kabul edildi.
21 Kasım 2012 Çarşamba
CHP'Lİ SARI'NIN BASIN TOPLANTISI…

CHP İstanbul Milletvekili Müslim Sarı, TkMM Meclis Koordinatörü Oya Özden ile TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, TkMM'nin toplantıları hakkında değerlendirmelerde bulundu.
21 Kasım 2012 Çarşamba
TBMM BAŞKANI CEMİL ÇİÇEK'İN KABUL܅

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Mısır Parlamentosu milletvekillerinden oluşan heyet ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı Başkanı Güven Sak'ı kabul etti.
21 Kasım 2012 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN GALATASARAY KULUBÜ BAŞKANI AYSAL'A KUTLAMA MESAJI...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Galatasaray Spor Kulübü Futbol takımının UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Manchester United'ı 1-0 yenmesi dolayısıyla Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Aysal'a bir kutlama mesajı gönderdi.
21 Kasım 2012 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN…

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 11.00'de Mısır Parlamentosu Milletvekillerinden oluşan heyet ile TEPAV-TÜRKİYE Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı Başkanı Güven Sak'ı TBMM Divan Salonu'nda kabul edecek. TBMM Sağlık Merkezi önderliğinde gerçekleştirilecek olan "Erişkinlerde Solunum Yolu Enfeksiyonları ve Aşılama" konulu toplantı saat 11.00'de TBMM Tören Salonu'nda yapılacak. CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, saat 10.30'da, CHP İstanbul Milletvekili Müslim Sarı, saat 11.00'de, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, saat 11.30'da, CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, saat 12.00'de, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, saat 12.30'da, BDP Muş Milletvekili Demir Çelik, saat 13.00'te, BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, saat 13.30'da, CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, saat 14.00'te, MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, saat 14.30'da basın toplantısı düzenleyecek. TBMM Genel Kurulu saat 15.00'te toplanacak. Genel Kurul'da Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Yasa Tasarısı'nın görüşülmesine devam edilecek.
21 Kasım 2012 Çarşamba
2011
2012 YILI BÜTÇESİ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU'NDA...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile bağlı kurumların 2012 yılı bütçeleri kabul edildi.
21 Kasım 2011 Pazartesi
YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI...

Yeni anayasa çalışmalarını yürüten TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu bünyesinde oluşturulan alt komisyonlar, çalışma esaslarını belirlemek üzere toplandı.
21 Kasım 2011 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, ÇEK CUMHURİYETİ'NDE...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, resmi ziyareti çerçevesinde, Çek Dışişleri Bakanı ve Başbakan Birinci Yardımcısı Karel Schwarzenborg'u ziyaret etti. Daha sonra TBMM Başkanı Çiçek, Charles Üniversitesini ziyaret ederek Türkoloji Bölümü'nde okuyan öğrencilerle bir araya geldi.
21 Kasım 2011 Pazartesi
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DEMİREL'İN BASIN TOPLANTISI…

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, " 20 Kasım Çocuk Hakları Günü." dolayısıyla parlamentoda basın toplantısı düzenledi.
21 Kasım 2011 Pazartesi
BDP MİLLETVEKİLİ ATA'NIN BASIN TOPLANTISI...

BDP Milletvekili Ayla Akat Ata, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, güvenlik güçlerinin yaşama hakkına karşı sınır tanımadan saldırmakta olduğunu iddia etti.
21 Kasım 2011 Pazartesi
AVRUPA KONSEYI ÇOCUK HAKLARI STRATEJİSİ KONFERANSI...

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu bugün Monoka'da düzenlenen Avrupa Konseyi 2012-2015 Çocuk Hakları Stratejisi Konferansı'nın açılışında bir konuşma gerçekleştirdi.
21 Kasım 2011 Pazartesi
AK PARTİ ADIYAMAN MİLLETVEKİLİ METİNER'İN YAZILI AÇIKLAMASI...

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Tunceli adının ''Dersim'' olarak değiştirilmesi gerektiğini belirterek, ''CHP sıcak yaklaşım gösterirse, bunu ortak mutabakata dönüştürebiliriz'' dedi.
21 Kasım 2011 Pazartesi
TBMM BAŞKANVEKİLİ SAĞLAM, İKÖPAB HEYETİ ONURUNA YEMEK VERDİ

TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, İslam Konferansı Örgütü Parlamenter Asamblesi (İKÖPAB) üyeleri onuruna öğle yemeği verdi.
21 Kasım 2011 Pazartesi
CHP'Lİ TEZCAN'IN BASIN TOPLANTISI…

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Terörizmin Finansmanının Önlenmesine Dair Kanun Tasarısı'nın, iktidara ''kişiler üzerinde devlet terörü uygulama imkanı vereceğini'' savundu.
21 Kasım 2011 Pazartesi
TBMM KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU…

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu yarın (22 Kasım 2011 Salı günü) saat 15.15'te TBMM Ana Bina 2. Kat 248 nolu toplantı salonunda toplanacak.
21 Kasım 2011 Pazartesi
CHP'Lİ MİLLETVEKİLLERİNİN BASIN TOPLANTISI…

CHP'nin hukukçu milletvekilleri, parlamentoda ortak bir basın toplantısı düzenledi. CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum: "Tutukluluk süreleri artık bir hukuk konusu değil, vicdan ve ahlak sorunu haline gelmiştir."
21 Kasım 2011 Pazartesi
2012 YILI BÜTÇESİ, TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Ekonomi Bakanlığının 2012 yılı bütçesi kabul edildi.
21 Kasım 2011 Pazartesi
2012 YILI BÜTÇESİ, TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA...

Saat 11.00'de toplanacak olan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Ekonomi Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının 2012 yılı bütçeleri görüşülecek.
21 Kasım 2011 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN...

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan saat 11.00'de, CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan saat 11.30'da, MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel saat 14.30'da, BDP Milletvekili Ayla Akat Ata ise saat 15.00'te basın toplantısı düzenleyecek. TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, saat 12.30'da İslam Konferansı Örgütü Parlamenter Asamblesi (İKÖPAB) üyeleri onuruna öğle yemeği verecek. Saat 18.30'da İKÖPAB İcra Komitesi 26. Toplantı Raporu ile Ankara Deklarasyonu kabul edilecek.
21 Kasım 2011 Pazartesi
TBMM BAŞKANI CEMİL ÇİÇEK, ÇEK CUMHURİYETİ'NDE...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Çek Cumhuriyetine gerçekleştirdiği resmi ziyaretin ikinci gününe, Temsilciler Meclisi Başkanı Miroslava Nemcova, Çek Cumhuriyeti Başbakanı Petr Necas ve Çek Senatosu Başkan Yardımcısı Premysl Sobotka ile görüştü.
21 Kasım 2011 Pazartesi
2010
TBMM'DE BU HAFTA...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki bütçe maratonu, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla verilen aranın ardından bu hafta tamamlanacak.
21 Kasım 2010 Pazar
2009
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, ÖZEL ANDEVA YILDIZ HASTANESİ İLE MÜSİAD ANTALYA ŞUBESİ YENİ HİZMET BİNASININ AÇILIŞ TÖRENLERİNE KATILDI

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, özel sağlık kuruluşlarının kurallar içerisinde, hiç bir istismara yeltenmeden sağlık hizmeti vereceğine inandığını belirterek, ''Hiç bir istismara yol açmadan, devletimizin imkanlarını istismar etmeden, sağlık sektörünün özel sektörümüz tarafından yürütülüyor olmasından memnunum. Bunun desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum'' dedi.
21 Kasım 2009 Cumartesi
MARDİN'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN YILDÖNÜMÜ

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Mardin'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünü kutladı.
21 Kasım 2009 Cumartesi
2008
BAŞKENTTE POLİSİN VATANDAŞI ÖLDÜRDÜĞÜ İDDİASI

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, Ankara'nın Altındağ İlçesinde, bir kişinin polis tarafından vurulduğu iddiasıyla ilgili olarak, Ankara Valiliğinden bilgi istedi
21 Kasım 2008 Cuma
BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ

Dışişleri Bakanı Babacan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Bakanlığının bütçesi üzerinde soru ve eleştirileri yanıtladı. Görüşmelerin ardından Dışişleri Bakanlığı ve Avrupa Birliği Genel Sekreterliğinin 2009 yılı bütçeleri kabul edildi.
21 Kasım 2008 Cuma
KILIÇDAROĞLU: "İŞTEN ÇIKARMALARIN SORUMLUSU, ZAMANINDA ÖNLEM ALMAYAN HÜKÜMETTİR"

KESK Genel Başkanı Sami Evren ve beraberindeki heyet, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti.
21 Kasım 2008 Cuma
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN MESAJI

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, teröristlerin açtığı havan atışı sonucunda yaralanarak hastaneye kaldırılan Topçu Er Abdülkerim Aytiş'in tedavi gördüğü hastanede şehit olması dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'a başsağlığı mesajı gönderdi.
21 Kasım 2008 Cuma
BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ

Dışişleri Bakanı Babacan: "İran'ın nükleer programı uluslararası toplum için endişe kaynağı oluşturmaktadır"
21 Kasım 2008 Cuma
TÜRK DİLİ KONUŞAN ÜLKELER PARLAMENTO BAŞKANLARI KONFERANSI

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Türk dili konuşan ülkeler arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesinin hem bölge, hem de dünya barışına katkı sağlayacağını bildirdi.
21 Kasım 2008 Cuma
KESK'TEN DTP GENEL BAŞKANI AHMET TÜRK'E ZİYARET

Türk, KESK'in düzenleyeceği mitinge destek sözü verdi.
21 Kasım 2008 Cuma
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ KILIÇDAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI

Kılıçdaroğlu; "Yozgat Belediyesinde, imar değişiklikleriyle yandaşlara rant sağladığına yönelik Yozgat Savcılığında bulunan bir dosya uzun süredir sonuçlandırılmadı. Düzenlenen rapor açıkça bazı kişilere rant sağlandığını ifade ediyor"
21 Kasım 2008 Cuma
KAPLAN: "KÜRESEL KRİZİN ETKİLERİ ARAŞTIRILMALI"

DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
21 Kasım 2008 Cuma
BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ

TBMM, Plan ve Bütçe komisyonunda Dışişleri Bakanlığının 2009 yılı bütçesi üzerinde görüşmeler başladı.
21 Kasım 2008 Cuma
MARDİN'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Mardin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 89. Yıldönümü dolayısıyla Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar'a bir kutlama mesajı gönderdi.
21 Kasım 2008 Cuma
'PARLAMENTO BİLİŞİMİ-BÜTÇE SÜRECİNDE PARLAMENTOLARIN ROLÜ-PARLAMENTO İÇTÜZÜKLERİNE DAİR İNCELEMELER...'

TBMM Araştırma Merkezi Müdürlüğü, ürünlerini kullanıcılarına tanıtmak amacıyla TBMM kulislerindeki standlarda sergiliyor
21 Kasım 2008 Cuma
2007
"TÜRKİYE EURO 2008 FİNALLERİNDE"

TBMM Başkanı Köksal Toptan, (A) Milli Futbol Takmı'nın Bosna-Hersek Milli Takımı'nı yenerek 13. Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkını elde etmesi nedeniyle Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'a kutlama mesajı gönderdi
21 Kasım 2007 Çarşamba
TBMM BAŞKANI TOPTAN, AP KARMA PARLAMENTO ÜYELERİ ONURUNA RESEPSİYON VERDİ

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu 58. Genel Kurulu çerçevesinde, Ankara Palas'ta verilen resepsiyona, aralarında TBMM Başkan Vekili Güldal Mumcu, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Yaşar Yakış, AB Dönem Başkanı Portekiz'in Ankara Büyükelçisi Jose Manuel de Carvalho Lameiras ve TBMM eski Başkanı Bülent Arınç'ın da bulunduğu çok sayıda milletvekili ve davetli katıldı.
21 Kasım 2007 Çarşamba
TÜRKİYE-AB KARMA PARLAMENTO KOMİSYONU TOPLANTISI...

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu toplantısında bugün ''Türkiye ve AB'de Siyasi Durum'' ile ''AB Reform Anlaşması ve Türkiye'nin Katılımı İçin Önemi'' konulu iki oturum düzenlendi.
21 Kasım 2007 Çarşamba
2008 YILI BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Maliye Bakanlığı,Gelir İdaresi Başkanlığı, Kamu İhale Kurumu, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ve Gelir Bütçesi kabul edildi.
21 Kasım 2007 Çarşamba
EÜAŞ'NİN 2005 YILI HESAPLARI, TBMM KİT KOMİSYONU'NDA İBRA EDİLDİ

Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdürü Sefer Bütün, Irak'a elektrik ihraç eden Karadeniz Toptan Elektrik Ticaret A.Ş.'ye (KARTET), ihraç etmesi şartıyla, maliyetlerin üzerinde ve makul bir fiyatla elektrik verildiğini bildirdi.
21 Kasım 2007 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU

Yoklama ve terhis işlemlerini yaptırmayanlara verilecek para cezalarını artıran tasarı, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
21 Kasım 2007 Çarşamba
TÜRKİYE-AB KARMA PARLAMENTO KOMİSYONU TOPLANTISI...

TBMM Tören Salonunda devam eden, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu 58.Toplantısının, ''Türkiye ve AB'de Siyasi Durum'' başlıklı oturumda, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Yakış, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Ria Oomen-Ruijten, AB Komisyonunun Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Pierini, AB Dönem Başkanı Portekiz'in Ankara Büyükelçisi Lameiras, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Lagendijk'in konuşmalarının ardından, MHP İstanbul Milletvekili Gündüz Aktan ile CHP Bursa Milletvekili Onur Öymen söz aldı.
21 Kasım 2007 Çarşamba
DTP GRUP TOPLANTISI, BAZI YAZAR ve BİLİM ADAMLARININ KATILIMIYLA YAPILDI

Grup Başkanı Ahmet Türk, partisinin grup toplantısında bir konuşma yaptı.
21 Kasım 2007 Çarşamba
AVRUPA PARLAMENTOSU YEŞİLLER GRUBU EŞBAŞKANI ve ALMAN SOSYAL DEMOKRAT PARTİ SÖZCÜSÜ, DTP GRUP BAŞKANI AHMET TÜRK'Ü ZİYARET ETTİ

Görüntü alınmasının ardından, görüşmeler basına kapalı olarak gerçekleşti.
21 Kasım 2007 Çarşamba
TBMM BAŞKANI KÖKSAL TOPTAN: "DEMOKRASİ BİR ANAHTARDIR"

TBMM Başkanı Toptan, Slovenya Başbakanı Janez Jansa ve beraberindeki heyeti kabul etti.
21 Kasım 2007 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Kanununda değişiklik öngören tasarı ile TSK Hasta Beslenme Kanunu Tasarısı, kabul edilerek yasalaştı.
21 Kasım 2007 Çarşamba
TBMM BAŞKANI TOPTAN: "TÜRKİYE, AB PERSPEKTİFİNDEN UZAKLAŞACAK BİR YOL İZLEMEMELİDİR."

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Çankaya Üniversitesi'nde gerçekleşen "Ülkemizin Güvenliği için Teknolojide Doğru Modelin Belirlenmesi" konulu sempozyumdan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.
21 Kasım 2007 Çarşamba
KÜRESEL ISINMA VE SU KAYNAKLARI KOMİSYONU...

Küresel Isınmanın Etkileri ve Su Kaynaklarının Sürdürülebilir Yönetimi Konusunda Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, ilk toplantısını yaptı. Komisyon, 3 aylık görev süresi içinde bir yol haritası çizerken, ilk olarak Çevre ve Orman Bakanlığı ile DSİ yetkililerinin Komisyona davet edilmelerini kararlaştırdı.
21 Kasım 2007 Çarşamba
AP YEŞİLLER GRUBU EŞBAŞKANI DANIEL COHN BENDIT, ÖDP GENEL BAŞKANI URAS'I ZİYARET ETTİ

ÖDP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Ufuk Uras ile TBMM'de görüşen Bendit, Türkiye'deki siyasi gelişmeleri değerlendirdi.
21 Kasım 2007 Çarşamba
MHP'NİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ

MHP, devletin bütünlüğüne karşı işlenen suçlarda milletvekilliği dokunulmazlığının kaldırılmasını öngören Anayasa değişikliği teklifini, AK Parti, CHP ve DSP Gruplarına ileterek destek istedi.
21 Kasım 2007 Çarşamba
CHP'Lİ KILIÇDAROĞLU: ''SAYIN BAŞBAKAN, BUGÜN BAŞBAKAN OLARAK O KOLTUKTA OTURUYORSA, UNUTMASIN Kİ ONU CHP'YE BORÇLUDUR''

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Herkesin sosyal güvence altında doğmasını hedefleyen bir yasa, CHP tarafından engellendi. Bunun halkçılıkla alakası yok. Bunlar halkçı olamaz. Bunlar, ülkede kaymak takımıyla birlikte yürüyenler'' şeklindeki sözlerine yanıt verdi.
21 Kasım 2007 Çarşamba
TBMM'DE DÜZENLENEN TÜRKİYE-AB KARMA PARLAMENTO 58. TOPLANTISI SÜRÜYOR

Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan: "Avrupa Birliği bir barış projesidir. Türkiye'nin AB üyeliği bu projeye küresel bir boyut kazandırır"
21 Kasım 2007 Çarşamba
TBMM BAŞKANI KÖKSAL TOPTAN: "TÜRKİYE'NİN AB ÜYELİĞİ, AB'NİN DIŞİLİŞKİLERİNDE YENİ UFUKLAR AÇACAKTIR"

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Avrupa Parlamentosu 58. Karma Parlamento Komisyonu toplantısının açılış konuşmasını yaptı.
21 Kasım 2007 Çarşamba
MARDİN'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN YILDÖNÜMÜ...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Mardin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 88. yıldönümü dolayısıyla Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar'a kutlama mesajı gönderdi.
21 Kasım 2007 Çarşamba
BELARUS PARLAMENTO HEYETİNİN TEMASLARI...

Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan'ın resmi konuğu olaraK Türkiye'de bulunan Belarus Parlamento heyeti, saat 11.30'da Türkiye-Belarus Parlamentolararası Dostluk Grubu Kurucular Kurulu Başkanı Reha Çamuroğlu ile TBMM Dış İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Toplantı Salonunda görüşecek.
21 Kasım 2007 Çarşamba
TÜRKİYE AB KARMA PARLAMENTO KOMİSYONU'NUN 58. GENEL KURUL TOPLANTISI...

Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu'nun 58. Genel Kurulu, bugün TBMM'de başlıyor. TBMM Başkanı Toptan, toplantının açılışında üyelere hitap edecek. İki gün serecek toplantı, TBMM Tören ve Mermerli salonlarda gerçekleştirilecek.
21 Kasım 2007 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Toptan, saat 09.30'da TBMM Tören Salonu'nda başlayacak Avrupa Parlamentosu Karma Parlamento Komisyonu Toplantısı'nda üyelere hitap edecek. Toptan, saat 10.00'da Çankaya Üniversitesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek "Ülkemizin Güvenliği İçin Teknolojide Doğru Modelin Belirlenmesi" konulu sempozyuma katılacak.
21 Kasım 2007 Çarşamba
2006
TBMM GENEL KURULU BU HAFTA DA FAZLA MESAİ YAPACAK

TBMM Danışma Kurulunda uzlaşma sağlanamaması üzerine AK Parti, çalışma saatleri ile bazı kanun tasarı ve tekliflerinin gündemin ön sıralarına alınması konusundaki grup önerisini Genel Kurula getirdi. Kabul edilen öneriye göre, Genel Kurul bugün 23.00'e kadar, 22 Kasım Çarşamba günü 14.00-23.00, Perşembe günü ise 14.00-21.00 saatleri arasında çalışacak.
21 Kasım 2006 Salı
TBMM KİT KOMİSYONU...

Türksat A.Ş'nin 2004 yılı hesapları, TBMM KİT Komisyonunda ele alınarak, genel görüşe sunuldu.
21 Kasım 2006 Salı
CHP GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Baykal: ''(Sıfırları attık) diyorsun, bununla övünme Sayın Başbakan! Sıfırları attınız evet ama millete de sıfırı tükettirdiniz"
21 Kasım 2006 Salı
''EĞİTİME KAYNAK, OKULUMA ÖDENEK İSTİYORUM'' KAMPANYASI...

KESK'e bağlı Eğitim-Sen'in başlattığı ''Bütçeden Eğitime Yeterli Kaynak, Okuluma Ödenek İstiyorum'' kampanyasında toplanan imzalar, TBMM Dilekçe Komisyonuna teslim edildi.
21 Kasım 2006 Salı
MECLİSTE ''SİGARA YASAĞI'' UYARISI...

TBMM Genel Sekreteri Rauf Bozkurt imzasıyla tüm birimlere gönderilen duyuruda, 26 Kasım 1996'da yürürlüğe giren Tütün Mamullerinin Zararlarının Önlenmesine Dair Yasanın uygulanması için Başkanlık Divanı tarafından 25 Aralık 1996'da karar alındığı ifade edildi.
21 Kasım 2006 Salı
ANAVATAN PARTİSİ GENEL BAŞKANI MUMCU: ''CUMHURİYETİN İHTİYACI KORUNMAK VE KOLLANMAK DEĞİLDİR. CUMHURİYETİN İHTİYACI YÜCELTİLMEK VE YAŞATILMAKTIR"

Partisinin grup toplantısına gelişinde, lisedeyken edebiyat öğretmeni olan Ayfer Benzet'in elini öpen Mumcu, ''Benim Türkçemi övüyorlar. Övünülecek olan ben değil, beni yetiştirenler'' dedi.
21 Kasım 2006 Salı
AK PARTİ GENEL BAŞKANI VE BAŞBAKAN ERDOĞAN: "TÜRKİYE DÜNYANIN GÜNDEMİNE PARLAYAN BİR YILDIZ OLARAK OTURMUŞTUR"

Partisinin grup toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin dünyanın gündemine parlayan bir yıldız olarak oturduğunu belirterek Türkiye'nin yükselişinden rahatsız olanlar olduğunu, ancak bunların çabalarının boşuna olduğunu ve eski klişelerle yalanlarla Türkiye'nin önünü kesemeyeceklerini kaydetti.
21 Kasım 2006 Salı
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ, YENİ ATANAN BÜYÜKELÇİLERLE BULUŞTU

TBMM Başkanı Bülent Arınç, yeni atanan büyükelçilere TBMM'de bir öğle yemeği verdi. Görüşme basına kapalı olarak gerçekleşti.
21 Kasım 2006 Salı
MARDİN'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU...

TBMM Başkanı Arınç; "Şehri işgale hazırlanan düşman kuvvetlerine, topluca saldırı ruh halini en güzel bir şekilde yansıtan Mardinliler, bu ruh hali ve yürekli tavırları neticesinde şehrin onların eline geçmesini engelleyerek, tüm dünyaya örnek olmuşlardır"
21 Kasım 2006 Salı
TBMM'DE BUGÜN

Saat 15.00'te toplanacak TBMM Genel Kurulu'nda, Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Yasası'nda değişiklik öngören teklifin görüşülmesi sürecek.
21 Kasım 2006 Salı
2007 YILI BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK ve üniversitelerin 2007 yılı bütçesi kabul edildi.
21 Kasım 2006 Salı
2005
MARDİN'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU...

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Mardin'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
21 Kasım 2005 Pazartesi
ANAVATAN'LI ŞİRİN: ''ERDOĞAN ÖNYARGILIDIR VE DEVLETİN GÜVENLİĞİNDEN ZİYADE, BAZI BAŞKA AYRILIKÇI FİKİRLERE PRİM VERİR ŞEKİLDE DAVRANMAKTA VE KONUŞMAKTADIR''

Anavatan Partisi İstanbul Milletvekili Emin Şirin, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Van, Hakkari, Yüksekova ve Şemdinli'deki gezisini eleştirdi.
21 Kasım 2005 Pazartesi
TBMM'DE "ANITLAR ve AĞITLAR" FOTOĞRAF SERGİSİ

AK Parti Sakarya Milletvekili Süleyman Gündüz'ün "Anıtlar ve Ağıtlar" adlı fotoğraf sergisi TBMM Başkanı Bülent Arınç ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yarın saat 10.30'da Meclis Şeref Holü'nde açılacak.
21 Kasım 2005 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Arınç, saat 18.30'da Devlet Resim ve Heykel Müzesi'nde, ''Dünyada Yoksullukla Mücadele'' konulu resim sergisinin açılışına katılacak. ANAVATAN İstanbul Milletvekili Emin Şirin, saat 10:30'da bir basın toplantısı düzenleyecek.
21 Kasım 2005 Pazartesi
TBMM'DE BU HAFTA...

Haftaya Şemdinli olaylarını görüşerek başlayacak Meclis, geçen hafta görüşmeleri yarım kalan Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Yasa Tasarısı'na devam edecek; kamuya ait okulların Milli Eğitim Bakanlığı'na devrini öngören yasa tasarısını da ele alacak.
21 Kasım 2005 Pazartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.