MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2019
PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, 11. Kalkınma Planı'nı görüşmek üzere, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın katılımıyla Lütfi Elvan başkanlığında toplandı.
15 Temmuz 2019 Pazartesi
TBMM GENEL KURULU ÖZEL GÜNDEMLE TOPLANDI

TBMM Genel Kurulu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla TBMM Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında özel gündemle toplandı.
15 Temmuz 2019 Pazartesi
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TBMM'DE...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulunda, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yapılacak özel oturumu izlemek üzere TBMM'ye geldi.
15 Temmuz 2019 Pazartesi
TBMM'DE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA TÖRENİ...

TBMM Şeref Salonu'nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni düzenlendi. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "15 Temmuz gecesi yüce ve gazi Meclis'in uğradığı saldırı, o saldırı karşısında milletvekillerimizin ve çalışanlarımızın gösterdiği direniş, milletimizin o gece bütün yurt sathında sergilediği kahramanlığın adeta bir hülasası gibidir." dedi.
15 Temmuz 2019 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ŞENTOP GÖLBAŞI ÖZEL HAREKAT BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığını ziyaret etti.
15 Temmuz 2019 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ŞENTOP 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLİĞİ'NDEKİ ANMA PROGRAMINA KATILDI

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un katılımıyla 15 Temmuz Demokrasi Şehitliği ile Polis Şehitliği'nde anma programı düzenlendi.
15 Temmuz 2019 Pazartesi
ESKİ GİRESUN MİLLETVEKİLİ KARADENİZ İÇİN TBMM'DE CENAZE TÖRENİ...

Vefat eden 18. Dönem Giresun Milletvekili Mehmet Ali Karadeniz için TBMM'de tören düzenlendi.
15 Temmuz 2019 Pazartesi
2018
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ...

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen programa katıldı.
15 Temmuz 2018 Pazar
TBMM BAŞKANI YILDIRIM'IN TÜRKSAT ZİYARETİ...

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, TÜRKSAT Genel Müdürlüğünde düzenlenen 15 Temmuz şehitleri anma programına katıldı.
15 Temmuz 2018 Pazar
TBMM BAŞKANI YILDIRIM "15 TEMMUZ MİLLET DARBEYE DUR DEDİ" SERGİSİNİN AÇILIŞINA KATILDI

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, TBMM Şeref Holü'nde "15 Temmuz Millet Darbeye Dur Dedi" temalı artırılmış gerçeklik teknolojisi içeren fotoğraf sergisinin yanı sıra, Zeki Ünal imzalı "15 Temmuz Direnişinden Tuvale Yansıyanlar" yağlı boya çalışması ile TBMM Şeref Kapısı önünde darbe girişiminde tankların altında ezilerek hasar gören araçlardan oluşan serginin açılışını yaptı.
15 Temmuz 2018 Pazar
TBMM BAŞKANI YILDIRIM KARŞIYAKA MEZARLIĞINDA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ZİYARET ETTİ

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, FETÖ'nün alçak darbe girişiminin ikinci yılında, Karşıyaka Mezarlığı 15 Temmuz Şehitliği'nde düzenlenen anma programına katıldı.
15 Temmuz 2018 Pazar
TBMM BAŞKANI YILDIRIM'DAN "15 TEMMUZ" YAZISI...

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün ikinci yıl dönümü sebebiyle Hürriyet'e bir yazı kaleme aldı.
15 Temmuz 2018 Pazar
2017
ALMANYA'DAN ANKARA'YA GELEN BİSİKLETÇİLER, TÜRK BAYRAĞINI TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'A SUNDU

Abdurrahman Serdar Çakmak başkanlığında Almanya Münih'ten Ankara'ya 2700 kilometrelik yolu bisikletle gelen ekip TBMM Başkanı Kahraman'a Türk Bayrağı takdim etti.
15 Temmuz 2017 Cumartesi
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN PTT PUL MÜZESİ'NDEKİ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ PROGRAMINA KATILDI

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, yeni bir darbe girişimi olabileceğine ilişkin "tekrar hazırlık var", "acaba bu cuma ne olacak", "gelecek ayın filan günü ne yapacaklar" şeklindeki söylemlerle endişe tohumları saçılmaya çalışıldığını belirterek, "Hiçbir şey olmayacak. Türkiye tekrar bir darbeyle karşılaşmayacak. 15 Temmuz'un gösterdiği iyi taraftır bu. Çünkü millet demokrasiyi özümsediğini ispat etti." dedi.
15 Temmuz 2017 Cumartesi
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TEZCAN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, hain darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçtiğini anımsattı.
15 Temmuz 2017 Cumartesi
TBMM FETÖ'NÜN DARBE GİRİŞİMİNİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU BAŞKANI PETEK'İN BASIN TOPLANTISI...

TBMM FETÖ Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı, AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun komisyona ilişkin "Araştırma değil, savuşturma" şeklindeki ithamını reddettiklerini söyledi.
15 Temmuz 2017 Cumartesi
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla özel gündemle toplandı.
15 Temmuz 2017 Cumartesi
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TBMM'DE...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yapılacak özel oturumu izlemek üzere TBMM'ye geldi.
15 Temmuz 2017 Cumartesi
TBMM'DE "15 TEMMUZ MİLLET DARBEYE DUR DEDİ" FOTOĞRAF SERGİSİ...

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, TBMM Şeref Holü'nde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı ile Anadolu Ajansı özel arşivinden seçilen fotoğraflardan hazırlanan "15 Temmuz Millet Darbeye Dur Dedi" fotoğraf sergisinin açılışını gerçekleştirdi.
15 Temmuz 2017 Cumartesi
"15 KAREDE 15 TEMMUZ" KONULU YAĞLIBOYA RESİM SERGİSİ...

AK Parti eski milletvekillerinden Zeki Ünal'ın 15 Temmuz konulu kişisel yağlıboya resim sergisi ile sanatçı Mehmet Korkmaz'ın, "15 Karede 15 Temmuz" konulu resim sergisi, TBMM yeni Halkla İlişkiler Binası'nda açıldı.
15 Temmuz 2017 Cumartesi
2016
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'IN FRANSA'DAKİ TERÖR SALDIRISI İLE İLGİLİ MESAJI...

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Fransa'nın Nice şehrinde meydana gelen terör saldırısı nedeniyle Fransa Meclisi Başkanı Claude Bartolone ile Fransa Senatosu Başkanı Gerard Larcher'e taziyelerini iletti.
15 Temmuz 2016 Cuma
TBMM GENEL SEKRETERİ NEZİROĞLU'NUN FRANSA'DAKİ TERÖR SALDIRISI İLE İLGİLİ MESAJI...

TBMM Genel Sekreteri Doç Dr. İrfan Neziroğlu, terör olaylarına gösterdiğimiz tepki, meydana geldiği ülke veya hedef aldığı kitleye göre değişirse terörün yok edilemeyeceğini belirterek, "Hep birlikte kararlı bir şekilde dünyanın neresinde ve kime karşı olursa olsun terör tehdidine karşı birlik olmalıyız." dedi.
15 Temmuz 2016 Cuma
HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ BALUKEN'İN BASIN TOPLANTISI...

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Fransa'daki terör saldırısını kınadı.
15 Temmuz 2016 Cuma
MHP AYDIN MİLLETVEKİLİ DEPBOYLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Anayasa Mahkemesinin, TCK'nın, çocuğun cinsel istismarını düzenleyen 103. maddesindeki, "15 yaşını tamamlamamış her çocuğa karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranışın cinsel istismar sayılacağına" ilişkin hükmünü iptal etmesini değerlendirdi.
15 Temmuz 2016 Cuma
MHP ISPARTA MİLLETVEKİLİ OKUTAN'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Fransa'daki terör saldırısını kınadı.
15 Temmuz 2016 Cuma
ANKARA BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ NAZLIAKA'NIN BASIN TOPLANTISI...

Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, sözlerine, Fransa'nın Nice şehrindeki terör saldırısını kınadı.
15 Temmuz 2016 Cuma
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TORUN'UN BASIN TOPLANTISI...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, bayram günü Ordu'da yaşanan sel felaketinden dolayı yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dilerken, Fransa'nın Nice kentindeki terör saldırısını kınadı.
15 Temmuz 2016 Cuma
2015
CHP GRUBUNDA ÇOCUK HAKLARI TOPLANTISI...

CHP'li kadın milletvekilleri çocuk hakları alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.
15 Temmuz 2015 Çarşamba
HDP MARDİN MİLLETVEKİLİ SANCAR'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Mardin Milletvekili Enise Güneyli ile basın toplantısı düzenleyen HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, 3,5 yaşındaki Ecrin Tunç'un 14 Haziran'da Mardin'in Midyat ilçesi Harmanlı Köyü'nde evinin önünde oynarken kaybolduğunu, arama çalışmalarından sonuç alınamadığını anlattı.
15 Temmuz 2015 Çarşamba
HDP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ TOĞRUL'UN BASIN TOPLANTISI...

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında HDP Gaziantep ve Kilis parti örgütlerinden oluşan bir grupla Öncüpınar sınır kapısından Erbeyli sınır hattına kadar alanda incelemelerde bulunduklarını belirtti.
15 Temmuz 2015 Çarşamba
CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ SARIHAN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, partisinin bazı milletvekilleriyle TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, cezaevlerindeki doluluk oranlarına ve kapasite sorunlarına değindi.
15 Temmuz 2015 Çarşamba
HDP VAN MİLLETVEKİLİ BOTAN'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Van Milletvekili Lezgin Botan, HDP Van milletvekilleri Adem Özcaner, Remzi Özgökçe ve Tuğba Hezer Öztürk ile Meclis'te basın toplantısı düzenledi.
15 Temmuz 2015 Çarşamba
CHP ARTVİN MİLLETVEKİLİ BAYRAKTUTAN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Cerattepe'deki maden projesine değinerek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın konuya ilişkin açıklamalarını eleştirdi.
15 Temmuz 2015 Çarşamba
2014
CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı seçimine ilişkin, "Bu seçim, sıradan bir iktidar mücadelesi değildir. Partilerin kendi aralarında yaptığı seçim değildir. Demokrasinin, parlamenter rejimin oylandığı seçimdir. Bu seçim, Türkiye'nin geleceğinin oylanacağı seçimdir" dedi.
15 Temmuz 2014 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu Meclis Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı.
15 Temmuz 2014 Salı
MHP'Lİ DEDEOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, eski bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Erdoğan Bayraktar ve Egemen Bağış hakkındaki iddialarla ilgili komisyonun kuruluşunun 8 Temmuz'da tamamlandığını anımsattı.
15 Temmuz 2014 Salı
ADALET BAKANI BOZDAĞ MECLİS'TE GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Meclis'te gazetecilerin, müdafinin dosyayı incelemesine kısıtlama getiren, "Ceza Muhakemesi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi"ne ilişkin sorularını yanıtladı.
15 Temmuz 2014 Salı
AK PARTİ TBMM GRUP TOPLANTISI...

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Soma için toplanan 46,5 milyon nakdi yardımın, hayatını kaybeden 301 işçinin ailelerine 154 bin 450 TL olarak paylaştırılacağını; ayrıca her aile için ikişer konut yaptırılacağını söyledi.
15 Temmuz 2014 Salı
2013
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK "KIRŞEHİRLİLER İFTAR PROGRAMI"NA KATILDI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Kırşehirli Dernekler Federasyonunca düzenlenen Kırşehirliler İftar Programına katılarak, Türk medeniyetinin bir anlamda ramazan medeniyeti olduğunu ve böyle buluşmaların şükredilecek bir husus arz ettiğini söyledi.
15 Temmuz 2013 Pazartesi
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ELİTAŞ'IN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 2011 seçimlerinden bu yana toplam TBMM Genel Kurulu’nda 282 birleşim gerçekleştirildiğini; Genel Kurul’un 1730 saat çalıştığını belirtti.
15 Temmuz 2013 Pazartesi
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ŞANDIR'IN AÇIKLAMASI...

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, yeni anayasa çalışmaları kapsamında üzerinde mutabakat sağlanan 48 maddenin kanunlaştırılması çağrısına ilişkin olarak Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin ifadesi ile kendisinin cevabı arasında hiçbir görüş ve anlayış farkı olmadığını belirtti.
15 Temmuz 2013 Pazartesi
MHP'Lİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, iktidarın, Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını, birliğini ve bütünlüğünü savunmadığını iddia etti.
15 Temmuz 2013 Pazartesi
BDP GRUP BAŞKANVEKİLİ BULDAN'IN BASIN TOPLANTISI...

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, BDP Grup Bakanvekili İdris Baluken ile birlikte basın toplantısı düzenledi. BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Anayasa’da uzlaşılan 48 maddenin yeterli olmadığını düşündüklerini belirterek, "Ancak bu 48 maddenin Meclis’ten geçmesi yeni bir anayasa çalışmasından vazgeçilmesi anlamına gelmez. Uzlaşılan 80 madde bile olsa Türkiye’nin yine de yeni bir anayasaya ihtiyacı var” ifadesini kullandı.
15 Temmuz 2013 Pazartesi
BDP'Lİ TAN'IN BASIN TOPLANTISI...

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, "Başbakan gelip 25 saat de çalışsa, 25 sene de sürse Anayasa Uzlaşma Komisyonu'ndan bir şey çıkmayacaktır" dedi.
15 Temmuz 2013 Pazartesi
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in, MHP ve Genel Başkan Devlet Bahçeli ile ilgili kullandığı ifadelere tepki gösterdi.
15 Temmuz 2013 Pazartesi
CHP'Lİ LOĞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Mısır'da ordunun darbesini onaylamadıklarını, yanlış bulduklarını söyledi.
15 Temmuz 2013 Pazartesi
TBMM'DE "YASAMA BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ" PROGRAMI…

TBMM İnsan Kaynakları Başkanlığı tarafından çeşitli üniversitelerden gelen ve staj zorunluluğu bulunmayan öğrenciler için düzenlenen "Yasama Bilgilendirme Eğitimi" programı TBMM Genel Sekter Yardımcısı Dr. Muhammed Bozdağ'ın katılımı ile TBMM'de başladı.
15 Temmuz 2013 Pazartesi
2012
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN GENELKURMAY BAŞKANI ÖZEL'E TAZİYE MESAJI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Şırnak kırsalında yürütülen operasyonda iki askerin şehit olması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e başsağlığı mesajı gönderdi.
15 Temmuz 2012 Pazar
2011
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda kabul edilen yasaya göre, sendikaların toplu iş sözleşme yapma yetkilerinin tespitinde esas alınan, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında yayımlanması gereken işçi istatistiklerinin Resmi Gazete'de yayımlanması 31 Aralık 2011 tarihine kadar ertelenecek.
15 Temmuz 2011 Cuma
TBMM GENEL KURULU…

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, siyasi parti gruplarının başkanlığa verdiği ortak imzalı önergeyi okudu.
15 Temmuz 2011 Cuma
SİLVAN'DAKİ HAİN SALDIRI MECLİS GÜNDEMİNDE…

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, ''Terör konusunun iç siyaset malzemesi yapılmaması'' gerektiğini belirterek, ''Demokrasi ve terör, aydınlık ve karanlık gibi birbirinin zıttıdır. Bu saldırılar sorunları çözme gayretimizi asla kırmayacaktır'' dedi.
15 Temmuz 2011 Cuma
TBMM GENEL KURULU...

Silvanda'ki hain saldırı TBMM gündeminde ele alındı. TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Meclis Başkanlık Divanı olarak, Türk milletini terörü lanetlemeye, birlik ve beraberliğe davet ederek, ''Zaman artık konuşma, söz söyleme, taziye mesajları yayınlama zamanı değil. Sözün bittiği noktadayız. Terörle ülkemize zarar vermek isteyenler, bumerang misali terör silahının kendilerini de vurduklarını görmelidir'' dedi.
15 Temmuz 2011 Cuma
BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, terörle mücadele konseptinin değiştirilmesi gerektiğini söyledi.
15 Temmuz 2011 Cuma
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ'Yİ KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve Başkanlık Divanı üyelerini kabul etti. Kabul, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam etti.
15 Temmuz 2011 Cuma
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Parlamento Muhabirleri Derneği (PMD) Başkanı Göksel Bozkurt ve beraberindeki heyeti kabul etti. Kabul, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam etti.
15 Temmuz 2011 Cuma
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, KKTC Ankara Büyükelçisi Mustafa Lakadamyalı ve beraberindeki heyeti kabul etti. Kabul, görüntü alınmasının ardından basına kapalı gerçekleşti.
15 Temmuz 2011 Cuma
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Silvan'daki saldırıda hayatını kaybeden 13 şehit ve yapılması gerekenler hakkında açıklamalarda bulundu.
15 Temmuz 2011 Cuma
TBMM SAĞLIK, AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU...

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, sağlık hizmetlerinin hızlandırılmasını amaçlayan yasa teklifini görüşmek üzere komisyon başkanı Cevdet Erdöl başkanlığında toplandı. Görüşmeler sonrası teklif Komisyonda kabul edildi ve alınan karar gereğince, TBMM Genel Kurulu'nun saat 18.00'de başlayacak birleşiminde görüşülerek, yasalaştırılacak.
15 Temmuz 2011 Cuma
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, DENKTAŞ'I ZİYARET ETTİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, KKTC'nin 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.
15 Temmuz 2011 Cuma
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, dün şehit olan 13 askere Allah'tan rahmet, ailelerine ve Türk milletine de baş sağlığı ve sabır diledi.
15 Temmuz 2011 Cuma
CHP AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ TOPTAŞ'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Afyonkarasihar Milletvekili Ahmet Toptaş, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Silvan'daki terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu.
15 Temmuz 2011 Cuma
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, SODEP GENEL BAŞKANI ERGÜN'Ü KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, SODEP Genel Başkanı Hüseyin Ergün ve beraberindeki heyeti kabul etti. Kabul görüntü alındıktan sonra basına kapalı gerçekleşti.
15 Temmuz 2011 Cuma
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ve beraberindeki heyeti kabul etti. Kabul, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam etti.
15 Temmuz 2011 Cuma
2010
TBMM GENEL KURULU...

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TBMM Genel Kurulunda görüşülen, Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına ilişkin ''torba tasarı''nın tümü üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.
15 Temmuz 2010 Perşembe
TBMM GEREL KURULU...

AK Parti'nin gündeme ilişkin grup önerisi kabul edilerek, gündemin ön sırasındaki tasarılar yeniden düzenlendi. Kabul edilen öneriye göre, Meclis, 23 Temmuz Cuma gününe kadar çalışacak. Ancak geçen salı günü kabul edilen grup önerisinde yer alan Mali Kural Tasarısı ile bazı uluslararası anlaşmaların onayının uygun bulunduğuna dair kanun tasarıları ele alınmayacak.
15 Temmuz 2010 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda BDP, MHP ve CHP'nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.
15 Temmuz 2010 Perşembe
TBMM DİLEKÇE KOMİSYONU...

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman Başkanlığında toplanan Meclis Dilekçe Komisyonunda, TBMM Madenciliğin Sorunlarının Araştırılması Komisyonunun başvurusu ele alındı.
15 Temmuz 2010 Perşembe
BDP MUŞ MİLLETVEKİLİ YAMAN'IN BASIN TOPLANTISI...

BDP Muş Milletvekili Nuri Yaman, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, basında kendisiyle ilgili çıkan haberin gerçeği yansıtmadığını belirtti.
15 Temmuz 2010 Perşembe
BAŞBAKAN ERDOĞAN, SORULARI CEVAPLADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmenin ardından TBMM'deki makamında geçti. Burada bir süre kurmaylarıyla değerlendirme toplantısı yapan Başbakan Erdoğan, Meclis'ten ayrılırken gazetecilerin sorularını cevapladı.
15 Temmuz 2010 Perşembe
ERDOĞAN-KILIÇDAROĞLU GÖRÜŞMESİ...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu.
15 Temmuz 2010 Perşembe
ERDOĞAN-KILIÇDAROĞLU GÖRÜŞMESİ SONA ERDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşme sona erdi.
15 Temmuz 2010 Perşembe
TBMM 2010 ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLLERİ TÖRENİ...

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, törende yaptığı konuşmada, TBMM Onur ve Üstün Hizmet ödüllerinin, ilk kez, bundan 5 yıl önce Meclisin kuruluşunun 85. yıldönümünde verildiğini anımsattı. Bu uygulamanın öncülüğünü, dönemin Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın üstlendiğini belirten Şahin, Arınç'a, TBMM ile millet arasındaki sıcak ilişkiler kurma açısından önemli ve anlamlı gördüğü bu hizmeti başlattığı için teşekkür etti.
15 Temmuz 2010 Perşembe
TBMM BAŞKANVEKİLİ YAKUT, İSTANBUL GÜNGÖREN'DEKİ PATLAMADA HAYATINI KAYBEDENLERİN YAKINLARINI KABUL ETTİ

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Güldal Akşit ile birlikte İstanbul Güngören'deki patlamada hayatını kaybeden 17 kişinin yakınlarını kabul etti.
15 Temmuz 2010 Perşembe
ERDOĞAN, KILIÇDAROĞLU İLE BİR ARAYA GELDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terör konusunu görüşmek üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.
15 Temmuz 2010 Perşembe
TBMM MADENCİLİĞİN SORUNLARINI ARAŞTIRMA KOMİSYONU RAPORUNU TAMAMLADI

Çalışma süresi tamamlanan Meclis Madenciliğin Sorunlarını Araştırma Komisyonu, raporunu tamamladı. Komisyon Başkanı AK Parti Bursa Milletvekili Altan Karapaşaoğlu, dünya standartları ile karşılaştırıldığında, Türkiye de çok ilkel yöntemlerle madencilik yapıldığı sonucuna ulaştıklarını bildirdi.
15 Temmuz 2010 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, Türkiye ile Rusya Arasında Akkuyu'da Nükleer Güç Santralinin Tesisine ve İşletimine Dair İşbirliğine İlişkin Anlaşmayı Onaylayan Kanun Tasarısı, kabul edilerek yasalaştı.
15 Temmuz 2010 Perşembe
2009
PARLAMENTODAN BİR HEYET'İN ÇİN'E GİTMESİ BEKLENİYOR...

TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın 13 Temmuz 2009 Pazartesi günü gerçekleştirilen Çin Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Özel Temsilcisi Aiguo Song ile görüşmesinde Sincan Uygur Özerk Bölgesindeki olaylarla ilgili olarak parlamenter diyaloğun geliştirilmesinin faydalı olacağı vurgulandı.
15 Temmuz 2009 Çarşamba
CHP'Lİ ÖĞÜT'ÜN BASIN TOPLANTISI.

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında ÖSS'de 30 bin öğrencinin sıfır puan almasından utandığını ifade ederek, ''Bu, devletin ayıbıdır'' dedi.
15 Temmuz 2009 Çarşamba
2008
TBMM GENEL KURULU

TBMM Genel Kurulunda görüşülen KEY kesintilerinin ödemelerini de içeren kamu finansmanı ve borç yönetimini yeniden düzenleyen kanun tasarısının tümü üzerinde CHP Grubu adına Oğuz Oyan, DTP Grubu adına ise Hasip Kaplan söz aldı. Devlet Bakan Mehmet Şimşek milletvekillerinin sorularını yanıtladı.
15 Temmuz 2008 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, Konut Edindirme Yardımı (KEY) kesintilerinin ödemelerini de içeren kamu finansmanı ve borç yönetimini yeniden düzenleyen kanun tasarısının görüşmelerine başlandı.
15 Temmuz 2008 Salı
TBMM TARIM, ORMAN ve KÖYİŞLERİ KOMİSYONU

Komisyon, Atatürk Orman Çiftliğinin (AOÇ) 258 bin 186 metrekare arazisi ile bu arazi üzerinde bulunan spor tesislerinin 49 yıl süreyle bedelsiz olarak Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne (GSGM) tahsis edilmesini öngören kanun teklifini benimsedi.
15 Temmuz 2008 Salı
TBMM ÇEVRE SORUNLARINI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

AK Parti Uşak Milletvekili Nuri Uslu başkanlığında toplanan komisyona bilgi veren TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Yaşar Gürses, 2B arazileri satılmadan, vatandaşın kullanımına verilmelidir. Bu kullanım 49 veya 99 yıllığına olmalı, üzerindeki yapıların satışına ve kiralanmasına imkan tanınmalıdır'' dedi.
15 Temmuz 2008 Salı
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU

Serbest Bölgeler Kanunu ile Gümrük Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
15 Temmuz 2008 Salı
TBMM BAYINDIRLIK, İMAR,ULAŞTIRMA ve TURİZM KOMİSYONU...

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda ''Kamu İhale Sözleşmeleri Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'' kabul edildi.
15 Temmuz 2008 Salı
CHP GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin TBMM Grubunda, ekonomide, KKTC'de ve Ergenekon soruşturmasındaki gelişmeleri değerlendirdi.
15 Temmuz 2008 Salı
DTP GRUP TOPLANTISI...

DTP Grup Başkanı ve Mardin Milletvekili Emine Ayna, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, ''Ergenekon'' davasının Türkiye'nin uzun süre gündeminde kalmaya aday, tarihi davalarından biri olacağını söyledi.
15 Temmuz 2008 Salı
AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada özellikle AK Parti kadrosunun milletle kader birliği bulunduğunu belirterek, ''Bu birlikteliği bozmak isteyenler, her şeyden önce kendi sorunlarını, millet nezdinde düştükleri o büyük meşruiyet krizini gözden geçirmeleri gerekir'' dedi.
15 Temmuz 2008 Salı
TBMM'DE BUGÜN

AK Parti TBMM Grubu saat 11.15'te, DTP Grubu saat 12.30'da, CHP Grubu ise saat 13.30'da toplanarak gündemdeki gelişmeleri değerlendirecek. TBMM Genel Kurulu saat 15.00'te toplanacak.
15 Temmuz 2008 Salı
2005
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ: "BÜTÜN İNSANLIĞI TEHDİT EDEN TERÖR OLAYLARININ, ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ İLE ORTADAN KALDIRILACAĞINA YÜREKTEN İNANIYORUM"

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Londra'da 7 Temmuz'da meydana gelen terör saldırılarında hayatını kaybeden Türk öğrenci Gamze Günoral'ın hayatını kaybetmesi dolayısıyla bir başsağlığı mesajı yayımladı.
15 Temmuz 2005 Cuma
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ FATSA'DAN ÇOCUKLARIN KOBAY OLARAK KULLANILACAĞI İDDİASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Eyüp Fatsa, ''çocukların bilimsel deneyler amacıyla kullanılabileceği yönünde kamuoyunda yanlış bir endişeye yol açan ve milletvekillerini töhmet altında bırakan yanlış haberleri kabul etmediklerini" bildirdi
15 Temmuz 2005 Cuma
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ'IN KUTLAMA MESAJLARI

Bülent Arınç, yeni seçilen Bulgaristan ve Moğolistan meclis başkanlarını kutladı
15 Temmuz 2005 Cuma
GAZETECİ-YAZAR ÖMER TARKAN VEFAT ETTİ

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Tarkan'ın vefatı nedeniyle Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç'e bir başsağlığı mesajı gönderdi
15 Temmuz 2005 Cuma
GENÇLİK MECLİSİ TBMM'DE TOPLANDI... PAKDİL: ''SİZE OLAN GÜVENİMİZ TAM"

TBMM Başkanvekili Pakdil, "Burayı, ülke gerçeklerinden uzakta, sadece elit insanların ortaya çıkardığı parlamento olarak görürseniz yanılırsınız''
15 Temmuz 2005 Cuma
SONA EREN 3. YASAMA YILINDA 166 KANUN ÇIKARTILDI

Yasama ve denetim faaliyetleri nedeniyle Kanunlar Kararlar Daire Başkanlığı çalışanlarına teşekkür eden Arınç "Zira Türkiye'de kanun üreten tek merkez olan bu bölümümüz, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sıfır yasama hatasıyla çalışmalarını tamamlamıştır" dedi.
15 Temmuz 2005 Cuma
2004
ARINÇ, ''HOŞGÖRÜNÜN VATANI OSMANLI'' SERGİSİNİ AÇTI

Serginin açılışında konuşan TBMM Başkanı Arınç, "geçmişine sırt dönen, geleceğini bilemez" dedi.
15 Temmuz 2004 Perşembe
TBMM TARIM, ORMAN VE KÖYİŞLERİ KOMİSYONU, TOHUMCULUK KANUNU TASARISI'NI KABUL ETTİ

Tasarıya göre; sadece, bitkisel ve tarımsal özellikleri belirlenerek kayıt altına alınan bitki çeşitlerine ait tohumlukların üretimine izin verilecek.
15 Temmuz 2004 Perşembe
DOLMABAHÇE SARAYI ''2. DEĞERLİ EŞYALAR BÖLÜMÜ'' AÇILDI

Açılışta konuşan TBMM Başkanı Arınç, "Milli Saraylarla ilgili daha önce açıkladığımız projelerin yüzde 90'nını gerçekleştirdik" dedi.
15 Temmuz 2004 Perşembe
ARINÇ: ''ANAYASA'DA VE KANUNLARDA KAMUSAL ALAN DİYE AÇIKÇA TARİF EDİLMİŞ HİÇBİR ŞEY YOK''

İstanbul'da gazetecilerin çeşitli konulardaki sorularını yanıtlayan Arınç, bir soru üzerine "istifa bireysel bir haktır. Milletvekilleri isterlerse istifa ederler. İsterlerse başka yere katılırlar" dedi.
15 Temmuz 2004 Perşembe
AK PARTİLİ DÖRT MİLLETVEKİLİ SAĞLIK TARAMASI YAPMAK VE 2000 AFGANLI ÇOCUĞU SÜNNET ETTİRMEK İÇİN AFGANİSTAN'A GİDİYOR

Ak Parti Afyon Milletvekili Mahmut Koçak, Muğla Milletvekili Seyfi Terzibaşoğlu, Afyon Milletvekili Ahmet Koca ve Bartın Milletvekili Asım Kulak ile birlikte TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Afganistan'a yapacakları gezi hakkında bilgi verdi.
15 Temmuz 2004 Perşembe
KAMU VAKIFLARI KOMİSYONU, ANKARA DIŞINDAKİ ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI

Komisyon Başkanı Gündüz, İstanbul'da yaptıkları çalışmaların çok verimli geçtiğini anlattı.
15 Temmuz 2004 Perşembe
MEHMET DÜLGER, TÜRKİYE-İSRAİL İLİŞKİLERİ KONUSUNDA SON YAŞANAN GELİŞMELERİ DEĞERLENDİRDİ; '' TÜRKİYE TAVIR ALMAYA ZORUNLUYDU''

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Dülger, Parlamento'da düzenlediği basın toplantısında Komisyonun 22. Dönem 2. Yasama Yılı çalışmaları hakkında bilgi verdi.
15 Temmuz 2004 Perşembe
MECLİS, GÜNDEMİNDEKİ 7 TASARI VE YASAYI ÇIKARDIKTAN SONRA TATİLE GİRECEK

TBMM, gündemindeki 7 tasarı ve yasayı görüştükten sonra tatile girecek. TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Yılmaz Ateş başkanlığında saat 11.00'de toplandı. Genel Kurul'da, Danışma Kurulu kararı okunarak kabul edildi.
15 Temmuz 2004 Perşembe
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI FIRAT: ''AK PARTİ'NİN GÜNDEMİNDE TRANSFER YOK''

CHP'den ayrılıp Ak Parti'ye geçen Başoğlu ile ilgili iddialara yanıt veren Fırat, kapılarının herkese açık olmadığını belirterek, "açık olsaydı, bugün Meclis aritmetiği çok farklı olurdu" dedi.
15 Temmuz 2004 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ, İSTANBUL'DA...

TBMM Başkanı Arınç, bu sabah Dolmabahçe Sarayı'nda incelemelerde bulunacak. Öğleden sonra "Osmanlı Fermanları Sergisi"nin açılışına katılacak olan Arınç, akşam da Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Vakfı 8. Kuruluş Yıldönümü Törenine katılacak.
15 Temmuz 2004 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ: ''MİLLETVEKİLLERİ BEDELİNİ ÖDEYEREK KONUT SAHİBİ OLACAK''

TBMM Başkanı Bülent Arınç, milletvekillerinin kamu maliyesine "gelir getirsin" diye lojmanlarından çıktığını, maaşlarına zam almadıklarını hatırlattı. Arınç, ''Benim milletvekili arkadaşlarımın bir konut edinmesine yardımcı olmamdan, bunun için TOKİ'yi aracı kılmamdan daha tabii ne olabilir'' dedi.
15 Temmuz 2004 Perşembe
2003
KIRKPINAR BAŞPEHLİVANI KENAN ŞİMŞEK VE BAŞALTI BAŞPEHLİVANI YAŞAR KALE'Yİ KABULÜNDE YAPTIKLARI KONUŞMA VE GAZETECİLERİN SORUSUNA VERDİKLERİ CEVAP

15 Temmuz 2003 Salı
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.