MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2019
CUMHURBAŞKANLIĞI SAĞLIK VE GIDA POLİTİKALARI KURULU ÜYESİ ÜNÜVAR, BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ BAĞIMLILIĞI KOMİSYONUNDA

Bilişim Teknolojileri Bağımlılığının Etkilerinin İncelenerek Olası Zararlarının Bertaraf Edilmesi ve Bu Teknolojilerin Kontrollü Kullanımının Sağlanması İçin Yapılması Gerekenlerin Saptanması Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı başkanlığında toplandı.
22 Ekim 2019 Salı
TBMM HAYVAN HAKLARININ ARAŞTIRILMASI KOMİSYONU ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI

TBMM Hayvan Haklarının Araştırılması Komisyonu Başkanı Mustafa Yel başkanlığındaki komisyon üyeleri, hazırlanan taslak raporu Meclis Başkanlığına sundu.
22 Ekim 2019 Salı
BDDK'NIN BAZI YETKİLERİNİN TCMB'YE DEVREDİLMESİNE İLİŞKİN TEKLİF, PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA

Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
22 Ekim 2019 Salı
HDP TBMM GRUP TOPLANTISI

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
22 Ekim 2019 Salı
CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU: "ŞEHİTLER HEPİMİZİN ORTAK ACILARI, ORTAK ONURLARIDIR"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grubu'nda yaptığı konuşmada, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
22 Ekim 2019 Salı
MENGÜLLÜOĞLU'DAN İKİNCİ YARGI PAKETİNE ELEŞTİRİ

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
22 Ekim 2019 Salı
KKTC CUMHURİYET MECLİSİ BAŞKANVEKİLİ TÖRE, TBMM'DE

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanvekili Zorlu Töre, Türkiye ziyareti kapsamında BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile TBMM'de bir araya geldi. KKTC Meclis Başkanvekili Töre, Kıbrıs davasının, Türk milletinin milli davası olduğunu, bu milli davada herkesin hassasiyet içerisinde olması gerektiğini söyledi.
22 Ekim 2019 Salı
TBMM GENEL KURULU TOPLANDI

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı. Lübnan'da Birleşmiş Milletler Geçici Görev Gücü (UNIFIL) kapsamında bulunan Türk askerinin görev süresinin bir yıl daha uzatılması konusunda Cumhurbaşkanına yetki verilmesini öngören Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
22 Ekim 2019 Salı
AK PARTİ'Lİ ÖZEN, İZZETBEGOVİÇ'İ ANDI

AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Bosna Hersek'in ilk cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'e, vefatının 16. yılında Allah'tan rahmet diledi.
22 Ekim 2019 Salı
NÖBETÇİ BAKAN UYGULAMASI BAŞLADI

TBMM'de her hafta için üç "nöbetçi bakan" uygulaması bugün başladı. İlk nöbetçi bakan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk oldu.
22 Ekim 2019 Salı
BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ:"HAREKÂTI SAHADA KAZANDIK AMA MASA BAŞINDA KAYBETMEYELİM"

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Türkiye'nin, Barış Pınarı Harekâtı'yla sahada kazandığını, ancak "masa başında kaybetmemesi" gerektiğini belirterek, "Dolayısıyla asla ve kat'a masada geri adım atmamalıyız." değerlendirmesinde bulundu.
22 Ekim 2019 Salı
AKŞENER'DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A, "SENİN DOSTUN MİLLETİNDİR"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
22 Ekim 2019 Salı
2018
TBMM BAŞKANI YILDIRIM, ERZİNCAN'DA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Erzincan'da düzenlenen bir yemekte muhtarlarla bir araya geldi. Yıldırım, Türkiye'nin bir ekonomik taarruzla karşı karşıya olduğunu, dış politikada da sıkıntılı günler yaşandığını söyledi.
22 Ekim 2018 Pazartesi
MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU...

Milli Savunma Komisyonu, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz başkanlığında toplandı. Komisyon, Türk Silahlı Kuvvetlerini (TSK) Güçlendirme Vakfı Kanunu'nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'ni kabul etti.
22 Ekim 2018 Pazartesi
CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ ÇAKIRÖZER'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi olayının örtbas edilmesine izin verilmemesi gerektiğini belirterek, tüm Batı, AB ve uygar dünyanın, Suudi Arabistan'a karşı tek vücut olması, yaptırımları Türkiye ile birlikte uygulaması gerektiğini söyledi.
22 Ekim 2018 Pazartesi
TBMM BAŞKANI YILDIRIM, ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİ 2018-2019 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Bizim huzur, barış ve kardeşliğimizden her zaman birileri rahatsız olmuştur. İçeride ve dışarıda rahatsız olanlar aramıza fitne sokup, işbirlikçi hainler yetiştirmeye çalışmıştır. FETÖ terör örgütü son zamanlarda karşı karşıya kaldığımız o hain ve sinsi planın bir sonucudur." dedi.
22 Ekim 2018 Pazartesi
AK PARTİ VAN MİLLETVEKİLİ GÜLAÇAR'IN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, Van Milletvekili Abdulahat Arvas ile düzenlediği basın toplantısında, 23 Ekim 2011 tarihinin, Van Depremi'nin yıl dönümü olduğunu anımsattı.
22 Ekim 2018 Pazartesi
HDP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ GERGERLİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, OHAL uygulamaları nedeniyle binlerce tıp fakültesi mezunu ve alanında ihtisas yapmış doktorun mağdur olduğunu ileri sürdü. Gergerlioğlu, Devlet Memurları Kanunu'na eklenen "Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılması şartı"nın bu mağduriyetlere neden olduğunu iddia etti.
22 Ekim 2018 Pazartesi
HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ BİLGEN'İN BASIN TOPLANTISI...

HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Kaşıkçı'nın öldürülmesine karşı bugüne kadar etkin, ciddi ve kararlı bir tepki sergilenmemesinin ve Suudi Arabistan'ın müttefiklerinin tavrının benzer operasyonlarla infazların gerçekleşme tehlikesi açısından dikkate değer olduğunu söyledi.
22 Ekim 2018 Pazartesi
2017
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, SIRBİSTAN'DA...

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, üç günlük Sırbistan ziyaretine başladı.
22 Ekim 2017 Pazar
2015
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ GÖK'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
22 Ekim 2015 Perşembe
2014
TBMM KİT KOMİSYONU...

TTK'nın ve bağlı müesseselerinin 2011 ve 2012 yıllarına dair bilançoları TBMM KİT Komisyonunda görüşüldü.
22 Ekim 2014 Çarşamba
TBMM SOMA'DAKİ MADEN FACİASINI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

Soma'daki Maden Faciasını Araştırma Komisyonu, 30 Ekim Perşembe günü, madende kazanın meydana geldiği bölüme inerek, inceleme yapma kararı aldı.
22 Ekim 2014 Çarşamba
HDP ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ KAPLAN'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında "Yargı paketi" ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
22 Ekim 2014 Çarşamba
MHP KONYA MİLLETVEKİLİ BAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Konya Milletvekili Faruk Bal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında "AKP'nin 12 yılda inşa ettiği korku imparatorluğu, Türkiye Cumhuriyeti devletini AKP devletine dönüştürmüştür" dedi.
22 Ekim 2014 Çarşamba
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU...

TBMM Dışişleri Komisyonu, uluslararası anlaşma ve sözleşmeleri uygun bulan dört ayrı tasarıyı kabul etti.
22 Ekim 2014 Çarşamba
MHP HATAY MİLLETVEKİLİ ŞEFİK ÇİRKİN'İN BASIN TOPLANTISI...

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında "İmralı'daki terörist başının, caninin konumu değişmiştir; Hükümet ile PKK arasında ara buluculuğa soyunmuştur" dedi.
22 Ekim 2014 Çarşamba
CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ DEMİR'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, emniyet görevlilerine yönelik operasyonla gündem algısının değiştirildiğini savundu.
22 Ekim 2014 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Akşener başkanlığında toplandı.Genel Kurul'da, CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, Trabzon'un fethedilişinin 553. yıl dönümü, Van Bağımsız Milletvekili Kemal Aktaş, Suriye ve Irak'tan gelen göçmenlere yapılan insani yardımlar ve MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan Ankara'da doğalgaz abonelerinin yaşadığı sorunlar hakkında gündemdışı söz aldı. TBMM Başkanvekili Akşener, birleşimi yarın saat 14.00'te toplanmak üzere kapattı.
22 Ekim 2014 Çarşamba
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında Peşmerge'nin bir ülkenin silahlı kuvveti olmadığını belirterek, Türkiye'den geçemeyeceğini ve Türkiye'de bulundurulamayacağını söyledi.
22 Ekim 2014 Çarşamba
MHP ANKARA MİLLETVEKİLİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısına, temsili olarak getirdiği "17 ve 25 Aralık soruşturma dosyaları"nın üzerine "yolsuzluk örtüsü" yazılı bir bez sererek başladı. Yeniçeri, "Biz iktidara gelmeden bu örtü kalkmaz" diye konuştu.
22 Ekim 2014 Çarşamba
CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ KUŞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "İç Güvenlik Reformu"na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
22 Ekim 2014 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN GÜNEY KORE TEMASLARI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Güney Kore Cumhurbaşkanı Park Geun-Hye ile görüştü. Meclis Başkanı Çiçek ve beraberindeki heyet daha sonra Birleşmiş Milletler Kore Anıtsal Mezarlığı’na gitti. Burada Türk Şehitliğini ziyaret eden Çiçek, resmi törenle şehitliğe çelenk koydu. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Türk şehitlerin mezarlarını ziyaret eden Çiçek ve beraberindeki heyet mezarlara tek tek gül bıraktı. Meclis Başkanı Çiçek, dua ederken gözyaşlarına hakim olamadı. Milletvekillerinin de mezarları gezerken duygulandıkları gözlendi.
22 Ekim 2014 Çarşamba
TBMM İLE YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOL܅

TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi arasında sağlık hizmeti alımında protokol imzalandı.
22 Ekim 2014 Çarşamba
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ONUR'UN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, Karadeniz yerel çevre platformlarıyla birlikte Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, heyetin dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret ettiğini söyledi.
22 Ekim 2014 Çarşamba
ANKARA MİLLETVEKİLİ LEVENT GÖK, CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ SEÇİLDİ

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, CHP Grup Başkanvekilliği'ne seçildi.
22 Ekim 2014 Çarşamba
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÖZKES'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Anadolu yakasında insanları nefes alabileceği en büyük yer olarak Validebağ Korusu'na "göz dikildiğini" söyledi.
22 Ekim 2014 Çarşamba
HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ TAN'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Diyarbakır Milletvekili AltanTan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Ortadoğu'nun yeniden şekillendiğini, özellikle Kürt siyasetinin değiştiğini ifade etti.
22 Ekim 2014 Çarşamba
2013
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Başkanvekili Güldul Mumcu, Müezzinoğlu'nun soruları yanıtlamasının andından, sıradaki tasarı ve tekliflerin görüşmelerinde hükümet ve komisyonun yerine oturmaması üzerine birleşimi, yarın saat 14.00'de toplanmak üzere kapattı.
22 Ekim 2013 Salı
2014 YILI BÜTÇESİ TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU'NDA...

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2012 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda sundu.
22 Ekim 2013 Salı
CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın partisini yolsuzlukla suçlayan sözlerine ilişkin, "Neymiş? 'CHP yolsuzluk yaparmış'. Bir şeyin gerçekten hakkını teslim etmek lazım, yolsuzluk konusunda Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Recep Tayyip Erdoğan'ın eline su dökecek ikinci bir adam yok" dedi.
22 Ekim 2013 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK KARADAĞ'DA...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek çeşitli temaslarda bulunmak üzere dün geldiği Karadağ'ın başkenti Podgoritsa'da Cumhurbaşkanı Filip Vuyanoviç ve Başbakan Milo Cukanoviç'le görüştü.
22 Ekim 2013 Salı
BDP TBMM GRUP TOPLANTISI...

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, demokratikleşme paketinin "kabak çıktığını" öne sürerek, "Bu paket çok daha güçlü, kalıcı ve sorunları kökten çözen anlayışla hazırlanabilirdi. Ancak oluşan bütün bu ortamı heba ettiler" dedi.
22 Ekim 2013 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK KARADAĞ'DA...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, başörtülü vekil tartışmalarına ilişkin,"Grup başkanvekilleri toplantısında gündeme gelmeyecek. İçtüzük toplantısıyla ilgili konu, doğrudan gündemle ilgili bir konu değil" dedi.
22 Ekim 2013 Salı
AK PARTİ TBMM GRUP TOPLANTISI...

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grubu'nda yaptığı konuşmada, İmralı'ya kimin gideceğine, Hükümet'in karar verdiğini vurgulayarak, "İster gönderir, ister göndermez. Hiçbir zaman şu veya bu nedenle kalkıp da Hükümet'e veya Adalet Bakanlığı'na kimsenin rota çizme yetkisi yoktur. Onun için herkes haddini bilecek, haddini bilmesi halinde de hukuk içinde bundan istifade etme fırsatını bulacak" dedi.
22 Ekim 2013 Salı
İÇİŞLERİ BAKANI GÜLER GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

İçişleri Bakanı Muammer Güler, ODTÜ'de kamu hizmeti engellenmediği sürece polisin herhangi bir müdahalesinin olamayacağını, itirazların yargı yoluyla yapılması gerektiğini söyledi.
22 Ekim 2013 Salı
MHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Kurban Bayramı süresince Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da olayların durmadığını, başta Suriye ve Irak olmak üzere komşu coğrafyalarda 622 kişinin katledildiğini söyledi.
22 Ekim 2013 Salı
MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Grubu'ndan Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda uzlaşılan 60 maddenin yasalaşmasıyla ilgili randevu talebi almadıklarını belirterek, "MHP'nin bu konudaki tavrı bilinmektedir. Bilinen bir tavrın nesini görüşmek için gelecektir? MHP, Anayasa Komisyonu'nun hedefleri doğrultusunda çalışmasını arzulamakta, masada kalmayı tercih etmektedir" dedi.
22 Ekim 2013 Salı
CENEVRE'DE PARLAMENTO GENEL SEKRETERLERİ TOPLANTISI...

Parlamentolararası Birlik 129. Genel Kurul toplantısı ile eşzamanlı olarak toplanan Parlamentolararası Birlik Genel Sekreterler toplantısı 7-9 Ekim 2013 tarihleri arasında İsviçre’de gerçekleşti. Yönetim Kurulu toplantısında altı ay sonra yapılacak toplantının gündeminin görüşmeleri sırasında TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu’nun parlamentoların halkla ilişkilerinin incelenmesi önerisi kabul edildi.
22 Ekim 2013 Salı
TBMM'DE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

TBMM Koruma Daire Başkanlığı’na tahsis edilen 2 adet patlayıcı madde arama köpeği bugün görevine başladı.
22 Ekim 2013 Salı
KIRGIZİSTAN PARLAMENTOSU BÜROKRATLARI TBMM'DE…

Kırgızistan parlamento programını güçlendirme amacıyla dört günlük eğitim programına katılmak üzere TBMM'de bulunan Kırgızistan Parlamentosu basın yayın çalışanları ve parlamento muhabirlerinden oluşan heyet, eğitimlerin ikinci gününde TBMM Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanı Ali Özer ile bir araya geldi.
22 Ekim 2013 Salı
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Genel Kurulu saat 15:00'te toplanacak. MHP grup toplantısı saat 10:30'da, AK Parti 11:15'te, BDP 12:30'da, CHP 13:30'da yapılacak.
22 Ekim 2013 Salı
2012
TBMM ANAYASA UZLAŞMA KOMİSYONU...

TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu bünyesindeki 1 No'lu Yazım Komisyonu Mustafa Şentop başkanlığında toplandı.
22 Ekim 2012 Pazartesi
BDP GRUP BAŞKANVEKİLLERİ BULDAN VE BALUKEN'İN KABUL܅

BDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken, Uludure- Ankara yürüyüşünü gerçekleştiren grup üyelerini BDP Grup Yönetim Salonu'nda kabul etti.
22 Ekim 2012 Pazartesi
CUMHURİYET SENATOSU ARTVİN ÜYESİ RECAİ KOCAMAN'IN CENAZE TÖRENİ

Cumhuriyet Senatosu üyelerinden Recai Kocaman için TBMM'de düzenlenen cenaze törenine TBMM Başkanı Cemil Çiçek, TBMM İdare Amiri Malik Ecder Özdemir, CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve TBMM idari teşkilatı ile Recai Kocaman'ın yakınları katıldı.
22 Ekim 2012 Pazartesi
2011
MEMUR-SEN'İN ULUSLAR ARASI ANAYASA KONGRESİ…

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, yeni anayasa sürecinde toplumun tüm kesimlerinden katkı ve destek beklediklerini belirterek, ''Türkiye'nin her yerinde anayasa meselesini toplumun öncelikleri arasına koymamız gerekiyor'' dedi.
22 Ekim 2011 Cumartesi
2010
SURİYE HALK MECLİSİ HEYETİ, TBMM'DE...

Suriye Halk Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Suleiman Haddad ve beraberindeki parlamento heyeti, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Vahit Kirişçi ile bir araya geldi.
22 Ekim 2010 Cuma
SURİYE HALK MECLİSİ HEYETİ, TBMM'DE...

TBMM Başkanlığı'nın konuğu olarak ülkemizde bulunan Suriye Halk Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Suleiman Haddad ve beraberindeki parlamento heyeti, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkan Yardımcısı Yılmaz Helvacıoğlu ile görüştü.
22 Ekim 2010 Cuma
BDP'Lİ KAPLAN'IN BASIN TOPLANTISI…

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında "Kişi güvenliği ve Özgürlüğü" ve çeşitle kanunlarda değişiklik içeren 10 ayrı kanun teklifi hazırladıklarını ve TBMM Başkanlığı'na sunduklarını söyledi.
22 Ekim 2010 Cuma
SURİYE HALK MECLİSİ HEYETİ, TBMM'DE...

TBMM Başkanlığı'nın konuğu olarak ülkemizde bulunan Suriye Halk Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Suleiman Haddad ve beraberindeki parlamento heyeti, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan ile görüştü.
22 Ekim 2010 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN JAPONYA'DA...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, 23'ü Türk, 22 ayrı ülkeden 110 öğrencinin eğitim gördüğü Uluslararası Etkileşim Okulunu ziyaret etti.
22 Ekim 2010 Cuma
KÜRESEL EYLEM İÇİN PARLAMENTERLER KURULUŞUNUN 32. YILLIK TOPLANTISI...

Küresel Eylem İçin Parlamenterler kuruluşunun "Kadının Güçlendirilmesi-Beşeri Gücün Artırılması" konulu 32. Yıllık toplantısı, TBMM'nin ev sahipliğinde 23-24 Ekim 2010 tarihlerinde İstanbul Conrad Otelde yapılacak.
22 Ekim 2010 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, JAPONYA'DA...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Japonya'ya yaptığı resmi ziyareti tamamlayarak Türkiye'ye hareket etti.
22 Ekim 2010 Cuma
SURİYE HALK MECLİSİ HEYETİ, TBMM'DE TEMASLARDA BULUNACAK

TBMM Başkanlığı'nın konuğu olarak ülkemizde bulunan Suriye Halk Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Suleiman Haddad ve beraberindeki parlamento heyeti, bugün saat 11.15'de TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan ile komisyon toplantı salonunda bir araya gelecek.
22 Ekim 2010 Cuma
2009
TBMM GENEL KURULU...

Milletvekili seçimlerinin 4 yılda bir yapılmasını öngören ve nüfusu 2 milletvekili çıkarmaya yetmeyen illere 2 milletvekili çıkarma hakkı tanıyan kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
22 Ekim 2009 Perşembe
KAZAKİSTAN CUMHURBAŞKANI NAZARBAYEV, BAYKAL'I KABUL ETTİ

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı kabul etti. Swissotel'de basına kapalı gerçekleşen görüşme öncesinde, basın mensuplarının bir süre görüntü almasına izin verildi.
22 Ekim 2009 Perşembe
KAZAKİSTAN CUMHURBAŞKANI NAZARBAYEV, BAHÇELİ'Yİ KABUL ETTİ

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi kabul etti. Swissotel'de basına kapalı gerçekleşen görüşme öncesinde, basın mensuplarının bir süre görüntü almasına izin verildi.
22 Ekim 2009 Perşembe
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU...

TBMM Dışişleri Komisyonunda, uluslararası anlaşmalar ile bazı ülkelerle yapılan mutabakat zabtının onaylanmasının uygun bulunduğuna dair 5 tasarı benimsendi.
22 Ekim 2009 Perşembe
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU...

CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir ile CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, Ergenekon davası ile Türkiye'ye giriş yapan 34 PKK üyesinin yargılanma sürecini incelemek üzere alt komisyon kurulması önerilerinin kabul edilmemesine tepki gösterdi.
22 Ekim 2009 Perşembe
TBMM ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

Eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla kurulan TBMM Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, kazayla ilgili cep telefonu kayıtlarının, Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığında mevcut olduğunu bildirdi.
22 Ekim 2009 Perşembe
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, yeni dönemin ilk buluşmasında ele alınan konular hakkında bilgi verdi.
22 Ekim 2009 Perşembe
NAZARBAYEV: ''TÜRK DÜNYASININ İKİ BÜYÜK ÜLKESİ KAZAKİSTAN VE TÜRKİYE'NİN BİRLİKTE YAPACAĞI ÇOK İŞ VAR''

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev TBMM Genel Kuruluna hitap etti. Genel Kurula gelişinde milletvekillerinin ayakta alkışladığı Nazarbayev, TBMM'ye hitap etmekten onur duyduğunu söyledi.
22 Ekim 2009 Perşembe
KAZAKİSTAN CUMHURBAŞKANI NAZARBAYEV TBMM'DE...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün resmi davetlisi olarak Türkiye'de bulunan Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'i ziyaret etti.
22 Ekim 2009 Perşembe
AKDENİZ PARLAMENTER ASAMBLESİ IV. GENEL KURULU…

Akdeniz Parlamenterler Asamblesi IV. Genel Kurulu ve I. Genel Sekreterler Toplantısı 23-25 Ekim 2009 tarihleri arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ev sahipliğinde İstanbul Conrad Otel'de gerçekleştirilecektir.
22 Ekim 2009 Perşembe
2008
CHP'Lİ SAV'IN YASA DIŞI DİNLENİLDİĞİ İDDİASI...

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın yasa dışı dinlendiği iddiasının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, Sav'ı bilgi vermek için komisyona davet etme kararı aldı.
22 Ekim 2008 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda, Serbest Bölgeler Kanunu ile Gümrük Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının görüşmelerine başlandı.
22 Ekim 2008 Çarşamba
TBMM BAŞKANI TOPTAN, KAZAKİSTAN'DAKİ TÜRK İŞADAMLARIYLA GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Türkiye ve Kazakistan'ın, pek çok konuda ortak hareket ederek, küresel mali krizden fırsatlar yaratabilme imkanına sahip olduklarını söyledi.
22 Ekim 2008 Çarşamba
ÖĞRENCİ AFFI YASALAŞTI

Öğrenci affıyla ilgili yasa tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.
22 Ekim 2008 Çarşamba
AVRUPA - AKDENİZ PARLAMENTER ASAMBLESİ TOPLANTISI İSTANBUL'DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ev sahipliğinde, Avrupa - Akdeniz Parlamenter Asamblesi (AAPA) Ekonomik ve Mali Konular, Sosyal İşler ve Eğitim Komite Toplantısı, 24-25 Ekim 2008 tarihlerinde İstanbul Hilton Oteli'nde gerçekleştirilecek.
22 Ekim 2008 Çarşamba
TBMM ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

TBMM Uyuşturucu Başta Olmak Üzere Madde Bağımlılığı ve Kaçakçılığı Sorunlarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu Başkanı AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, yaptığı yazılı açıklamada taslak raporu tamamladıklarını, rapora son şeklini verme aşamasına geldiklerini bildirdi.
22 Ekim 2008 Çarşamba
ÖĞRENCİ AFFINI DÜZENLEYEN KANUN TASARISI..

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter: ''Af, başarısızlığa verilen bir ödün değil, başarılı olmak için getirilen son fırsat olarak algılanmalı'', AK Parti'li Özden: ''Hocalarımız, affın ardından okula dönen öğrencilere, daha önce kullanamadıkları imkanı iyi değerlendirmeleri için rehberlik etmeli'', MHP'li Asil: ''YÖK, üniversiteden ilişiği kesilen öğrencilerle ilgili kapsamlı rapor hazırlayarak, hükümete sunmalı'', DTP'li Tuncel: ''Eğitimde adalet için öğrenci affı sadece bir adım'', ÖDP Genel Başkanı, Uras: ''Bu, insanları kazanmanın bir yoludur, lütuf değil''
22 Ekim 2008 Çarşamba
MHP'DEN FİNANSAL KRİZLE İLGİLİ RAPOR...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Toskay; "Hükümet bu konudaki sorumluluğunu kabul etmelidir."
22 Ekim 2008 Çarşamba
AVRUPA KOMİSYONU HEYETİ TBMM'DE

Dışişleri Komisyonu Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Avrupa Komisyonu Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Orta Doğu Dairesi Direktörü Tomas Dupla Del Moral ve beraberindeki heyetle görüştü.
22 Ekim 2008 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU

Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu'nun sözlü soru önergelerini yanıtlamasının ardınadn, TBMM Genel Kurulunda, öğrenci affıyla ilgili yasa tasarısının görüşmelerine başlandı.
22 Ekim 2008 Çarşamba
ADALET BAKANI ŞAHİN'İN AÇIKLAMALARI

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, TBMM'de gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
22 Ekim 2008 Çarşamba
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OKAY'IN BASIN TOPLANTISI

Okay: "Adalet Bakanı Şahin, derhal görevinden istifa etmelidir."
22 Ekim 2008 Çarşamba
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ŞANDIR: "KORKULAR BİZİ KUŞATMASIN''

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, partisine mensup Eskişehir Milletvekili Beytullah Asil, Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut ve Mersin Milletvekili Akif Akkuş ile TBMM'de düzenlediği basın toplantısında ''Öğrenci Af Yasası'' konusunda partisinin görüşlerini dile getirdi.
22 Ekim 2008 Çarşamba
BÜTÇE MARATONU BAŞLIYOR

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 2009 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısını yarın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna sunacak.
22 Ekim 2008 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU

Başkanvekili Nevzat Pakdil başkanlığında toplanan TBMM Genel Kurulu çalışmalarına devam ediyor.
22 Ekim 2008 Çarşamba
TBMM BAŞKANI TOPTAN, KAZAKİSTAN'DA...

Astana'daki temaslarını tamamlayan TBMM Başkanı Köksal Toptan, Almatı'ya geçti.
22 Ekim 2008 Çarşamba
2007
TBMM BAŞKANI TOPTAN BARTIN'DA..

Toptan, Bartın İnci Bankoğlu Kız Öğrenci Yurdu'nun açılış töreninde yaptığı konuşmada, Kuzey Irak'ta ve bizim bazı bölgelerimizde barınma imkanı bulan sayıları 5-6 bin civarındaki teröristin güvenlik güçlerimize, silahlı kuvvetlerimize gücü yetmesi mümkün müdür? Ağzını bile açması mümkün değil ancak onları cesaretlendiren yerler var'' dedi.
22 Ekim 2007 Pazartesi
MHP GENEL BAŞKANVEKİLİ ŞANDIR: ''TÜRK TOPLUMUNA, SAĞDUYU İÇİNDE BİR DAVRANIŞTA BULUNMALARINI TAVSİYE EDİYORUZ''

TBMM'deki makamında gazetecilerle sohbet eden Şandır, ''TBMM'nin 507 kabul oyuyla çıkarttığı tezkere, Türk milletinin AKP'ye verdiği bir görev emridir. AKP'liler sürekli konuşacaklarına, bu görevin gereğini yerine getirsinler'' dedi
22 Ekim 2007 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLLERİ, REFERANDUMU DEĞERLENDİRDİ..

CHP Grup Başkanvekilleri Kemal Anadol ve Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de bir basın toplantısı düzenlediler.
22 Ekim 2007 Pazartesi
"TBMM 2007 YILI KURUMLARARASI FUTBOL TURNUVASI"

"TBMM 2007 Yılı Kurumlararası Futbol Turnuvası, bugün saat 18.00'de Merkez Bankası ile Devlet Personel Başkanlığı (DPB) arasında yapılacak maçla başlıyor.
22 Ekim 2007 Pazartesi
2008 YILI BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ 30 EKİM'DE BAŞLIYOR..

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 25 Ekim Perşembe günü bütçeyi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna sunacak. Bütçenin tümü üzerindeki görüşmeler ise 30 Ekim Salı günü yapılacak. Komisyonun bütçe üzerindeki mesaisi, yaklaşık 1 ay sürecek.
22 Ekim 2007 Pazartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN'DAN KUTLAMA..

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Anayasa Mahkemesi Başkanlığına seçilen Haşim Kılıç'a gönderdiği kutlama mesajında, "Yıllardır sürdürmekte olduğunuz yargı hizmetlerinize bundan böyle Anayasa Mahkemesi Başkanı sıfatıyla devam edecek olmanız kuşkusuz büyük bir onurdur."dedi.
22 Ekim 2007 Pazartesi
ÖDP GENEL BAŞKANI UFUK URAS'IN BASIN AÇIKLAMASI

Uras: ''Ardı ardına yaşanan ve esefle kınadığımız acı ölümlerin toplumda yarattığı infiali anlamamakta direnen ve şiddet ortamının yükselmesinden medet umanların, Türkiye toplumunu bir felakete sürüklemek istediklerini düşünüyoruz.''
22 Ekim 2007 Pazartesi
TBMM İÇİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI AKBULUT: "NEFRET VE ŞİDDETLE KINIYORUM"

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Ziyaeddin Akbulut, yaptığı yazılı açıklamada, terör örgütü PKK'nın Hakkari Dağlıca'daki askeri bölüğe yaptığı saldırıyı nefret ve şiddetle kınadığını bildirdi.
22 Ekim 2007 Pazartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN: ''TERÖRÜN AMACI, TÜRKİYE'DE BİR ZAFİYET MEYDANA GETİRMEYE ÇALIŞMAKTIR''

TBMM Başkanı Toptan, Çankaya Üniversitesi'nin yeni kampüsünün temel atma töreninde yaptığı konuşmada, ''Hepimizi derinden yaralayan terör olayları, bizi terörün hedefine değil, tam tersine çağdaş uygarlık düzeyi yönüne çeviren olaylardır'' dedi.
22 Ekim 2007 Pazartesi
TBMM'DE "MATRA-FLEX" SEMİNERİ BAŞLADI..

Parlamento Çalışanlarının Mesleki Bilgilerinin Geliştirilmesi (MATRA-FLEX) Projesi" çerçevesinde Hollandalı ve TBMM yetkilileri arasında düzenlenen bilgilendirme semineri TBMM Genel Sekreteri Ali Osman Koca başkanlığında Plan Bütçe Komisyonu Toplantı Salonu'nda gerçekleştiriliyor.
22 Ekim 2007 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Köksal Toptan, saat 10.00'da Ankara'da Çankaya Üniversitesi'nin yeni kampüsünün temel atma törenine katılacak. Toptan, daha sonra Bartın'a giderek, İnci Bankoğlu Kız Öğrenci Yurdu'nun açılışını yapacak ve ziyaretlerde bulunacak.
22 Ekim 2007 Pazartesi
2006
TBMM BAŞKANI ARINÇ'IN BAYRAM MESAJI...

TBMM Başkanı Arınç: "Kargaşa ve tartışma çıkarma çabalarına itibar etmeden, huzurun ve istikrarın hakim olduğu ülkemizin, bayramlar kadar sevinçli bir geleceğe doğru gittiğine inanın."
22 Ekim 2006 Pazar
2004
TBMM BAŞKANI ARINÇ: "ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ TARAFTARI OLDUĞUM BEŞİKTAŞ KULÜBÜNÜN BİR ÜYESİ OLMAK, BENİ ÇOK MUTLU ETTİ"

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Demirören ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul eden Arınç'a, üzerinde "Bülent Arınç" yazılı Beşiktaş Futbol Takımı forması ve üyelik kartı verildi.
22 Ekim 2004 Cuma
TBMM BAŞKANI ARINÇ: "YASAMA DOKUNULMAZLIĞI, MİLLETVEKİLLERİ İÇİN BİR İMTİYAZ, BİR ZIRH DEĞİLDİR"

Beşiktaş Jimnastik Kulübü yöneticilerini kabulü sırasında gazetecilerin Yargıtay Başkanı Özkaya'nın konuşmasıyla ilgili sorularını yanıtlayan Arınç, bu güne kadar dokunulmazlığı kaldırılıp yargı karşısına çıkarılmış milletvekillerinin varlığına işaret etti.
22 Ekim 2004 Cuma
DANİMARKALI BİSİKLETÇİ STEFFENSEN, 15 GÜNLÜK YOLCULUĞUNUN SONUNDA TBMM'DE...

Kopenhag'dan 15 günde 3125 km yol kat ederek Türkiye'ye gelen Danimarkalı Bisikletçi Peter Kjaer Steffensen TBMM'de AB Uyum Komisyonu Başkanvekili Ömer İnan tarafından karşılandı.
22 Ekim 2004 Cuma
İSVEÇ PARLAMENTO HEYETİ TÜRKİYE'YE GELİYOR.

Konuk heyet, AB Uyum Komisyonu, Dişişleri Komisyonu ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nu ziyaret edecek; ayrıca AKPM Türk Grubu ile görüşecek.
22 Ekim 2004 Cuma
TRAFİK KANUNU'NA ''AB'' UYUMU...

Karayolları Trafik Kanunu'nda değişiklik öngören tasarı, trafik cezalarının peşin tahsil edilemeyeceği ve kredi kartıyla ödeme yapılabileceği hükümlerini de getiriyor .Tasarıda, sürücü belgeleri yeniden düzenleniyor, para cezaları arttırılıyor.
22 Ekim 2004 Cuma
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Arınç Beşiktaş yöneticilerini kabul edecek
22 Ekim 2004 Cuma
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.