MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2018
AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grubunda Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
23 Ekim 2018 Salı
MHP GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 24 Eylül 2018 Pazartesi günü TBMM'ye sundukları kanun teklifinin, mana ve muhtevası itibariyle bir af olmadığını söyledi.
23 Ekim 2018 Salı
İYİ PARTİ GRUP TOPLANTISI...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Krizin daha derinleşmesini önlemek için atılması gereken adımlar var. Öncelikle Türkiye İstatistik Kurumu'nu rahat bırakın. Ülkenin ve ekonominin durumun net görelim. Buradan uyarıyorum sakın verilerle oynamayın. Bunu yaparsanız bugünleri mumla ararız." dedi.
23 Ekim 2018 Salı
TBMM'DE BUGÜN…

TBMM Genel Kurulu saat 15:00'te toplanacak. Genel Kurulda, Sayıştay'da boş bulunan 5 üyelik için seçim yapılacak. Plan ve Bütçe Komisyonunda, saat 15:30'da, 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi sunulacak. İYİ PARTİ Grup Toplantısı saat 09:45'te, MHP Grup Toplantısı saat 10:45'te, AK PARTİ Grup Toplantısı saat 11:30'da, HDP Grup Toplantısı saat 12:45'te, CHP Grup Toplantısı saat 13:30'da başlayacak. CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin saat 11:00'de basın toplantısı düzenleyecek.
23 Ekim 2018 Salı
2017
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN SIRBİSTAN'DA...

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile görüştü.
23 Ekim 2017 Pazartesi
HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ KERESTECİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısına, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
23 Ekim 2017 Pazartesi
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'IN SIRBİSTAN TEMASLARI...

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Sırbistan'a gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında Ulusal Meclisi Başkanı Maja Gojkovic ile bir araya geldi. TBMM Başkanı Kahraman daha sonra Sırbistan Başbakanı Ana Brnabic ile görüştü.
23 Ekim 2017 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ GÖK'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, 15 Temmuz'daki darbe girişimiyle ilgili her gün yeni gelişmelerin ortaya çıktığına işaret ederek, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Abidin Ünal'ın açıklamalarının, izaha muhtaç olduğunu ve yeni açıklamalarla desteklenmesi gerektiğini söyledi.
23 Ekim 2017 Pazartesi
BAĞIMSIZ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ OK'UN BASIN TOPLANTISI...

Bağımsız Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, ilgili kanunlarda belediye başkanlarının nasıl açığa alınacağı ve görevinin nasıl sonlandırılacağının belli olduğunu ifade etti.
23 Ekim 2017 Pazartesi
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında dış politikadaki gelişmeleri değerlendirdi.
23 Ekim 2017 Pazartesi
PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

Plan ve Bütçe Komisyonunda, kamuoyunda "Torba tasarı" olarak bilinen Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde (KHK) Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, kabul edildi.
23 Ekim 2017 Pazartesi
2015
MACARİSTAN MECLİS BAŞKAN YARDIMCISI GULYAS'IN TBMM'Yİ ZİYARETİ…

AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya, Macaristan Ulusal Meclis Başkan Yardımcısı Gergely Gulyas ile TBMM'de bir araya geldi.
23 Ekim 2015 Cuma
CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ EMİR'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatilinin idari izinle uzatılmasını eleştirdi.
23 Ekim 2015 Cuma
TBMM'DE BUGÜN...

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir saat 11.00'de ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar saat 11.30'da basın toplantısı düzenleyecek.
23 Ekim 2015 Cuma
2014
TBMM KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU...

AK Parti Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül'ün AK Parti Kadın Kolları Başkanı olması nedeniyle başkanlıktan istifa etmesi üzerine Komisyon'da seçim yapıldı. TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanlığı'na AK Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz seçildi.
23 Ekim 2014 Perşembe
TBMM KİT KOMİSYONU...

Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ) ve bağlı ortaklıkları ile Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'nin 2011 ve 2012 yıllarına ilişkin bilançoları TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu toplantısında görüşüldü. TEMSAN'ın 2011 ve 2012 yıllarına ilişkin bilançoları ibra edildi
23 Ekim 2014 Perşembe
TÜRKİYE-ŞİLİ PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI YILDIZ'IN KABUL܅

Türkiye- Şili Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, Ağrı Milletvekili Mehmet Kerim Yıldız, Şili'nin Ankara Büyükelçisi Fernando Varela Palma'yı TBMM'de kabul etti.
23 Ekim 2014 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı. TBMM Genel Kurulu'nda elektronik ticaretin düzenlenmesine ilişkin kanun tasarısı kabul edilerek yasalaştı.
23 Ekim 2014 Perşembe
AK PARTİ ADIYAMAN MİLLETVEKİLİ METİNER'İN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "IŞİD Kobani'ye niye yöneldi?" sorusunun cevabı verilmeden bölgedeki gelişmeleri anlamlandırmanın uygun olmayacağını söyledi.
23 Ekim 2014 Perşembe
MHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ BELEN'İN BASIN TOPLANTISI...

MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, üniversite öğrencilerinin barınma sorunu yaşadığını ifade etti.
23 Ekim 2014 Perşembe
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

Üniversitelerde görev yapan öğretim üyeleri ile araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, okutmanlar, uzmanlar, çevirici, eğitim ve öğretim planlamacılarına yeni mali haklar getiren Yükseköğretim Personel Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
23 Ekim 2014 Perşembe
CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ GÜMÜŞ'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Balıkesir Milletvekili Haluk Ahmet Gümüş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin tarih ve kültürel miras açısından bir hazine olduğunu vurguladı.
23 Ekim 2014 Perşembe
HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ TAN'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, İstanbul'da yapılan imar değişiklikleriyle ilgili "Bizans'tan bu yana İstanbul'da bu kadar talan yapılmadı" dedi.
23 Ekim 2014 Perşembe
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ EYİDOĞAN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Haluk Eyidoğan, düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de inşaat sektöründe meydana gelen ölümlü iş kazalarının diğer sektörlerle karşılaştırıldığında açık ara önde olduğunu ifade ederek, her yıl meydana gelen ölümlü iş kazalarının yüzde 35'inin inşaat sektöründe yaşandığını kaydetti.
23 Ekim 2014 Perşembe
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÇELEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam ile TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Mecidiyeköy'de 10 işçinin yaşamını yitirdiği Torun Center'daki asansör faciasına ilişkin yürütülen soruşturmanın tamamlandığını söyledi.
23 Ekim 2014 Perşembe
2013
BDP'Lİ ÜÇ MİLLETVEKİLİ PARTİLERİNDEN İSTİFA ETTİ

BDP İstanbul Milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder ve Sebahat Tuncel ile BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkcü, partilerinden istifa etti.
23 Ekim 2013 Çarşamba
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Marmaray Projesi ile ilgili konuşmasında, söz konusu projenin uygulanması konusunda kimsenin teşebbüs edemedeğini söylediğini belirtti.
23 Ekim 2013 Çarşamba
CHP'Lİ HALICI, GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI'NDAN İSTİFA ETTİ

CHP Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı, Genel Başkan Yardımcılığı'ndan istifa etti.
23 Ekim 2013 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği Komisyonu Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun tasarısı kabul edildi.
23 Ekim 2013 Çarşamba
TBMM İNSAN HAKLARI KOMİSYONU...

Komisyon, AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün başkanlığında toplandı.
23 Ekim 2013 Çarşamba
CHP'Lİ SARIBAŞ'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Marmaray projesiyle ilgili ortaya atılan iddialar konusunda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi verdiğini, ancak önergesinin İçtüzüğe uygun olmadığı gerekçesiyle iade edildiğini belirtti.
23 Ekim 2013 Çarşamba
YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI...

TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda üzerinde uzlaşılan 60 maddenin yasalaşması konusunda AK Parti ile CHP grup yöneticileri bir araya geldi
23 Ekim 2013 Çarşamba
TBMM İÇTÜZÜĞÜ İÇİN TOPLANTI YAPILDI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Meclis İçtüzüğü için grup başkanvekilleriyle kahvaltıda bir araya geldi.
23 Ekim 2013 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN...

CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, saat 11:00'de, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, saat 13:00'te basın toplantısı düzenleyecek. TBMM Genel Kurul'u saat 14:00'te toplanacak. Genel Kurul'da, bazı uluslararası anlaşmaları uygun bulan kanun tasarıları ele alınacak.
23 Ekim 2013 Çarşamba
2012
TBMM DARBE VE MUHTIRALARI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın da aralarında bulunduğu dönemin siyasetçilerini dinleyecek.
23 Ekim 2012 Salı
CHP KONYA MİLLETVEKİLİ ATİLLA KART'IN BASIN TOPLANTISI…

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart parlamentoda düzenlediği basın toplantısında TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu bünyesindeki 1 No'lu Yazım Komisyonu çalışmaları hakkında bilgi verdi.
23 Ekim 2012 Salı
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ TARHAN'NIN BASIN TOPLANTISI…

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, TBMM'de yaptığı basın toplantısında, Ankara Valiliği'nin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Ulus'ta düzenlenecek yürüyüşü yasaklamasını eleştirerek "Bir değerin kutlanması sadece bedenle olmaz, yürekle olur. Yasaklansa da yasaklanmasa da biz orada olacağız" diye konuştu.
23 Ekim 2012 Salı
TBMM GENEL KURULU

TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, Başkanlık Divanı'nın oluşmaması nedeniyle çalışmalara başlayamayacaklarını belirterek, 30 Ekim Salı günü saat 15.00'de toplanmak üzere birleşimi kapattı.
23 Ekim 2012 Salı
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Genel Kurulu, saat 15.00'de toplanacak.
23 Ekim 2012 Salı
2011
VAN'DAKİ DEPREM FELAKETİ…

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Van Valisi Münir Karaoğlu'nu telefonla arayarak bilgi aldı. TBMM'den yapılan yazılı açıklamaya göre TBMM Başkanı Çiçek, bilgi almasının ardından aynı acıların tekrar etmemesi temennisiyle hayatını kaybeden vatandaşlara başsağlığı, yaralı vatandaşlara da geçmiş olsun dileklerini iletti.
23 Ekim 2011 Pazar
TBMM ANAYASA UZLAŞMA KOMİSYONUNUN ÇALIŞMALARINA TEKNİK HEYET DESTEĞİ SAĞLANMASI BENİMSENDİ

Anayasa yapım sürecine vatandaşların katılımına önem veren TBMM Başkanlığı, ''www.tbmm.gov.tr/yenianayasa'' adlı web sayfasına yazılan görüşleri teknik heyete iletecek.
23 Ekim 2011 Pazar
2010
''KADININ GÜÇLENDİRİLMESİ VE BEŞERİ GÜVENLİĞİN İNŞASI''...

Küresel Eylem İçin Parlamenterler (PGA) Kuruluşunun, Conrad Otel'de düzenlenen ''Kadının Güçlendirilmesi ve Beşeri Güvenliğin İnşası'' konulu 32. Yıllık Forumu'nda konuşan TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Güldal Akşit, ''Kadınların eğitim düzeyinin yükselmesi, ekonomik ve politik karar alma süreçlerine etkin katılımı hayati önem taşımaktadır'' dedi.
23 Ekim 2010 Cumartesi
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER ÖRGÜTÜ'NÜN KURULUŞUNUN 65. YILDÖNÜMÜ...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Birleşmiş Milletler Örgütü'nün kuruluşunun 65. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
23 Ekim 2010 Cumartesi
TBMM BAŞKANI ŞAHİN ANKARA'YA GELDİ

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Japonya'ya yaptığı resmi ziyareti tamamlayarak Ankara'ya geldi.
23 Ekim 2010 Cumartesi
2009
AKDENİZ PARLAMENTER ASAMBLESİ 4.GENEL KURUL TOPLANTISI..

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin: "Bugün, burada, Dünyanın en eski uygarlıklarından bazılarına ev sahipliği yapmış bir bölgenin halklarının temsilcileri olarak bulunuyoruz."
23 Ekim 2009 Cuma
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ANADOL'UN BASIN TOPLANTISI…

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Habur Sınır Kapısı'nda yargılama yapılmasını eleştirdi. ''Hukukun genelliği yoksa üniter devlet yoktur'' diyen Anadol, Habur'da ''hukukun genelliği'' ilkesinin ihlal edildiğini öne sürdü.
23 Ekim 2009 Cuma
MHP'Lİ SERDAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI…

MHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Serdaroğlu, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında kredi kartı borçlarının 24 ayı geçmemek üzere tüketici kredisine çevrilmesi amacıyla kanun teklifi hazırladığını söyledi.
23 Ekim 2009 Cuma
2008
SERBEST BÖLGELERE YENİ DÜZENLEME...

TBMM Genel Kurulu'nda, Serbest Bölgeler Kanunu ile Gümrük Kanununda değişiklik öngören tasarının 4. maddesi kabul edildi.
23 Ekim 2008 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN, KIRGIZİSTAN MECLİS BAŞKANI TAGAYEV İLE GÖRÜŞTÜ

Kazakistan'daki temaslarının ardından Kırgızistan'a geçen Toptan ve beraberindeki heyeti Bişkek'teki hava alanında Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Serpil Alpman, Kırgızistan Meclis Başkan Yardımcısı Azizbek Tursunbayev ve eşi Asel Bolokbayeva karşıladı.
23 Ekim 2008 Perşembe
TBMM GENEL KURULU

Serbest Bölgeler ile Gümrük Kanunlarında Değişiklik Öngören Tasarının tümü üzerindeki görüşmeler tamamlanarak, maddelere geçildi.
23 Ekim 2008 Perşembe
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU

TBMM Dışişleri Komisyonu, Hırvatistan ve Arnavutluk'un NATO'ya katılımına ilişkin protokolün onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun tasarısının da aralarında bulunduğu bazı uluslararası anlaşmaları kabul etti.
23 Ekim 2008 Perşembe
TBMM GENEL KURULU…

TBMM Genel Kurulunda, ''Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu''nda değişiklik yapan kanun tasarısı kabul edildi.
23 Ekim 2008 Perşembe
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI

Vural, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Hükümetin ÇTTH ile ilgili paralarının yarısını ödemediğini ileri sürerek, bu paraların Hazineye aktırıldığını, bunun da Sayıştayın hazırladığı raporda yer aldığını söyledi.
23 Ekim 2008 Perşembe
TBMM GENEL KURULU

Organize Sanayi Bölgesi Kanununda Değişiklik öngören tasarının görüşmelerine devam ediliyor.
23 Ekim 2008 Perşembe
DTP'Lİ TUNCEL'İN BASIN TOPLANTISI...

DTP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, son günlerde cezaevlerinde yaşanan işkence ve kötü muamele olaylarına her gün yenisinin eklendiğini ileri sürerek, ''Adalet Bakanının özür dilemesi cezaevindeki koşulları düzeltmiyor'' dedi.
23 Ekim 2008 Perşembe
HIRVATİSTAN SAVUNMA BAKANI TBMM'DE

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanvekili ve Karabük Milletvekili Mehmet Ceylan, Türkiye'nin, Hırvatistan ve diğer aday ülkelerin NATO'ya üyeliklerini desteklediğini söyledi.
23 Ekim 2008 Perşembe
IRAK İSLAMİ YÜKSEK KONSEYİ'NDEN BİR HEYET TBMM'DE….

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, Irak İslami Yüksek Konseyi'nden oluşan heyeti kabul etti.
23 Ekim 2008 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN KIRGIZİSTAN TEMASLARI

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Kazakistan'daki temaslarını tamamladıktan sonra Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'e geçti. İlk temasları çerçevesinde Kırgızistan Meclis Başkanı Aitibay Tagayev ile görüşecek olan Toptan, daha sonra Kırgız-Türk Manas Üniversitesini ziyaret edecek. Toptan, daha sonra Aytıbay Tagayev'in onuruna vereceği akşam yemeğine katılacak.
23 Ekim 2008 Perşembe
2009 BÜTÇESİ, PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA...

Maliye Bakanı Unakıtan, Komisyona sunuş yapıyor.
23 Ekim 2008 Perşembe
TBMM KİT KOMİSYONU

TÜRKSAT A.Ş'nin 2006 yılı bilanço ve hesapları TBMM KİT Komisyonunda ibra edildi. Komisyonda sunum yapan TÜRKSAT A.Ş. Genel Müdürü Özkan Dalbay, ''e-Devlet Kapısı''nın, aralık ayının başı itibariyle vatandaşların kullanımına açılacağını belirterek, ''Vatandaş bilgilendirme sayfaları olan 'e-Devlet Portalı' ile kamu kurumlarının içeriklerinin 'www.turkiye.gov.tr' adresinden sunumu planlanmaktadır'' dedi.
23 Ekim 2008 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN

Saat 10.30 ve 14.00'te toplanacak olan KİT Komisyonu'nda, TÜRKSAT VE PETKİM'in 2006 yılı kesin hesapları görüşülecek. Saat 11.00'de toplanacak olan TBMM Genel Kurulu'nda, Organize Sanayi Bölgeleriyle ilgili kanun tasarısının görüşülmesine devam edilecek. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, saat 11.00'de 2009 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nı, Plan ve Bütçe Komisyonu'na sunacak. TBMM Milli Savunma komisyonu Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, saat 11:00'de, Irak İslami Yüksek Konseyi'nden oluşan bir heyeti Milli Savunma Komisyonu Toplantı Salonu'nda kabul edecek. DTP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, saat 12.00'de basın toplantısı düzenleyecek.
23 Ekim 2008 Perşembe
2007
KÜRESEL ISINMA, ÇEVRE VE SU SORUNLARI KONUSUNDA MECLİS ARAŞTIRMASI AÇILMASI KABUL EDİLDİ

Küresel ısınma, çevre ve su sorunları konusunda verilen 13 önerge birleştirilerek ele alındı. Görüşmelerin ardından yapılan oylamada, küresel ısınma, çevre ve su sorunları konusunda Meclis Araştırması açılması yönündeki önerge kabul edildi.
23 Ekim 2007 Salı
TBMM GENEL KURULU..

TBMM Genel Kurulunda, terör konusunda gündemdışı söz alan MHP'li Şandır: "Akan kanın sorumlusu hükümettir" CHP'li Öymen: "Hükümet TSK'ya siyasi direktif verdimi?" Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Çiçek: ''Güvenlik birimlerimiz; 'şu gün, şu tarih, şu saatte bu işi yapmam gerekiyor' diyorsa bize düşen, o noktadaki kararı vermektir''
23 Ekim 2007 Salı
GÜRCİSTAN PARLAMENTO BAŞKANI TBMM'Yİ ZİYARET EDECEK

Gürcistan Parlamento Başkanı ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Dönem Başkanı Nino Burjanadze, 24 Ekim 2007 Çarşamba günü TBMM Başkanı Köksal Toptan, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan ve Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hasan Kemal Yardımcı ile görüşmelerde bulunacak.
23 Ekim 2007 Salı
TBMM GENEL KURULU, BAŞKANVEKİLİ MERAL AKŞENER BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI

Akşener, TBMM'yi yöneten üçüncü kadın başkanvekili olarak birleşimi açtı.
23 Ekim 2007 Salı
CHP GRUP TOPLANTISI

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin grup toplantısında, hükümetin terörle mücadele politikasını eleştirdi.
23 Ekim 2007 Salı
TBMM BAŞKANI TOPTAN AGİT PA TÜRK GRUBU ÜYELERİNİ KABUL ETTİ

TBMM Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı İstanbul Milletvekili Alaattin Büyükkaya ve AGİTPA üyeleri Meclis Başkanı Toptan'a nezaket ziyaretinde bulundu.
23 Ekim 2007 Salı
KESK, TMMOB VE TTB TEMSİLCİLERİ TBMM'DE..

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı ile Türk Tabipleri Birliği (TTB) Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Biriken, Uras'ı TBMM'deki odasında ziyaret ederek, Ankara'da 3 Kasım Cumartesi günü ''Özgür, Demokratik ve Eşitlikçi Bir Türkiye İçin'' adıyla düzenleyecekleri mitinge davet ettiler.
23 Ekim 2007 Salı
TBMM BAŞKANVEKİLİ PAKDİL SUDAN PARLAMENTO HEYETİNİ KABUL ETTİ

Sudan Milli Kongre Partisi Gençlik Başkanı ve Parlamento Üyesi Hwaida Hussein Shabo ile beraberindeki heyeti kabulde bir konuşma yapan Pakdil, 'Türkiye ile Sudan arasındaki uzaklık, gönüllerimizdeki sıcaklığı gidermeye kafi değildir"
23 Ekim 2007 Salı
CHP'DE GRUP BAŞKANVEKİLLİĞİ SEÇİMİ

CHP TBMM grubunda yapılan grup başkanvekilliği seçiminde, Ankara Milletvekili Hakkı Suha Okay, Adana Milletvekili Tacidar Seyhan ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce yarıştı. Yapılan seçimlerin dört turunda da sonuç alınamadı.
23 Ekim 2007 Salı
TBMM SANAYİ KOMİSYONU

10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in bir kez daha görüşülmesi için geri gönderdiği Nükleer Güç Santrallarının Kurulması ve İşletilmesi ile Enerji Satışına İlişkin Kanun, yarın TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda ele alınacak.
23 Ekim 2007 Salı
TBMM ADALET KOMİSYONU..

TBMM Adalet Komisyonu, 22. Dönemde Genel Kurulda görüşülemediği için kadük olan ve bu dönem Hükümet tarafından yenilenen 1535 maddelik Türk Ticaret Kanunu Tasarısını yarın görüşecek.
23 Ekim 2007 Salı
MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ: "BİZİM ÖDECEYECEĞİMİZ BEDEL KALMAMIŞTIR. ŞİMDİ BEDEL ÖDETTİRME ZAMANIDIR"

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, hükümete çağrıda bulundu. "Milletimiz bölücülük ve terörle mücadelede derhal harekete geçmenizi ve sonuç almanızı beklemektedir. Meydanlardan yükselen tepkiyi bunun sonucu olarak görmek gerekir"
23 Ekim 2007 Salı
TBMM'DE BUGÜN

MHP TBMM grubu saat 10.30'da, CHP grubu ise saat 13.30'da toplanacak. ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras, saat 13.00'te KESK Genel Başkanı İsmail Tombul, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı ve TTB Genel Sekreteri Altan Ayaz'ı birlikte kabul edecek. Saat 15.00'te toplanacak TBMM Genel Kurulu'nda, su kaynakları ile küresel ısınmaya ilişkin araştırma önergeleri birleştirilerek görüşülecek.
23 Ekim 2007 Salı
2004
TBMM BİNİCİLİK KUPASINI MERT ALICIOĞLU KAZANDI

TBMM Başkanı Arınç, dereceye giren tüm sporculara şilt verdi.
23 Ekim 2004 Cumartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.