MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2020
CHP'Lİ ÖZKOÇ'UN BASIN TOPLANTISI

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında hükümetin ekonomi ve tarım politikalarını eleştirdi. Hem Türkiye'nin hem de dünyanın zor bir dönemden geçtiğini belirten Özkoç, dünyada pek çok ülkenin bu zor dönemlere hazırlıklı olduğunun görüldüğünü, sağlık altyapıları zayıf ülkeler bulunmasına karşın bu ülkelerin vatandaşlarını ekonomik açıdan mağdur etmemek için yeterince destek çıktıklarını söyledi.
04 Haziran 2020 Perşembe
CHP'Lİ MİLLETVEKİLLERİ MECLİS BAŞKANI PROF. DR. MUSTAFA ŞENTOP'UN MAKAM BİNASI GİRİŞİNE ANAYASA KİTAPÇIĞI BIRAKTI

TBMM Genel Kurul toplantısının ardından CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile bir grup milletvekili, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un makam binası girişine anayasa kitapçığı bıraktı.
04 Haziran 2020 Perşembe
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ERKEK'İN BASIN TOPLANTISI

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bugün TBMM'ye ve milli iradeye bir kumpas kurulduğunu iddia ederek, Berberoğlu'nun milletvekilliğinin Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı makamının gönderdiği bir yazıyla düşürüldüğünü ileri sürdü.
04 Haziran 2020 Perşembe
CHP'Lİ BERBEROĞLU, HDP'Lİ GÜVEN VE FARİSOĞULLARI'NIN MİLLETVEKİLLİĞİ DÜŞÜRÜLDÜ

TBMM Genel Kurulunda, CHP İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu ile HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları hakkında mahkemelerce verilen, kesinleşmiş cezalara ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkereleri okunarak bilgiye sunuldu.
04 Haziran 2020 Perşembe
TBMM GENEL KURULU TOPLANDI

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı.
04 Haziran 2020 Perşembe
CHP'Lİ KARABAT'IN BASIN TOPLANTISI

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES) kapsamındaki öğretmenlerin, önemli bir görevi 4 yıldır başarıyla yerine getirdiğini ve kadro talep ettiğini belirtti.
04 Haziran 2020 Perşembe
İYİ PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ TÜRKKAN'IN BASIN TOPLANTISI

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, tarım sektörünün sorunlarını değerlendirdi.
04 Haziran 2020 Perşembe
MHP'Lİ OSMANAĞAOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI

MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, İzmir'in son aylarda olumsuzluklarla gündeme geldiğini belirterek, kentin siyaset tacirlerinin rant ve ikbal arama merkezi haline dönüştüğünü savundu.
04 Haziran 2020 Perşembe
TBMM ADALET KOMİSYONUNDA "İKİNCİ YARGI PAKETİ" KABUL EDİLDİ

İkinci yargı paketini içeren Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi.
04 Haziran 2020 Perşembe
HDP'Lİ DUNDAR'IN BASIN TOPLANTISI

HDP Mardin Milletvekili Pero Dundar, bazı HDP'li milletvekilleri ile Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Mardin'in Derik ve Kızıltepe ilçeleri başta olmak üzere Şanlıurfa ve Diyarbakır'ın bazı köylerinde yaşanan elektrik kesintilerine tepki gösterdi.
04 Haziran 2020 Perşembe
2016
TBMM ÇOCUK 3. KARNE ŞENLİĞİ…

Çocukların Meclisinde, çocuklarımıza güzel anlar yaşatmak ve onlara güzel hatıralar bırakarak eğitim-öğretim yılının yorgunluğunu üzerlerinden eğlendirerek atmak için TBMM Ana Bina Ön Bahçesinde "TBMM Çocuk 3. Karne Şenliği" düzenlendi.
04 Haziran 2016 Cumartesi
2015
TBMM BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLATI'NIN BASIN AÇIKLAMASI…

TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı, bazı basın ve yayın organlarında "Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Konutu'nun kullanımı" hakkındaki haberler üzerine basın açıklamasında bulundu.
04 Haziran 2015 Perşembe
2014
TBMM SOMA'DAKİ MADEN FACİASINI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

Manisa'nın Soma İlçesinde Meydana Gelen Kaza Başta Olmak Üzere Maden Kazalarının Araştırılarak Bu Sektörde Alınması Gereken İş Sağlığı ve İş Güvenliği Tedbirlerinin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu ilk toplantısını yaptı; Başkanlığına AK Parti Aksaray Milletvekili Ali Rıza Alaboyun seçildi.
04 Haziran 2014 Çarşamba
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü AK Parti Grup Toplantısı'ndaki konuşmasının her zaman olduğu gibi MHP'ye ve millete hakaret, terör örgütüne muhabbet şeklinde geçtiğini savundu.
04 Haziran 2014 Çarşamba
HDP'Lİ TAN'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Güneydoğu'da çiftçilere, kaçak elektrik tüketimine ilişkin, 50 bin lira ile 200 bin lira arasında ceza yazıldığını söyledi.
04 Haziran 2014 Çarşamba
"DÜNYA TÜTÜNSÜZ GÜNÜ ETKİNLİĞİ" TOPLANTISINDA TBMM'YE ÖDÜL...

Sağlık Bakanlığı tarafından, ''Dünya Tütünsüz Günü Etkinliği'' toplantısı düzenlendi. Toplantıda Türkiye'nin tütünle mücadele kapsamında yaptığı çalışmalara verdiği katkılardan dolayı TBMM'ye ödül verildi. Ödülü, TBMM adına TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu aldı.
04 Haziran 2014 Çarşamba
HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ BALUKEN'İN BASIN TOPLANTISI...

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında çözüm süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
04 Haziran 2014 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Sadık Yakut'un başkanlığında toplandı. TBMM Genel Kurulu'nda, yargı paketi olarak bilinen Türk Ceza Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Tasarı'nın ilk 5 maddesi kabul edildi.
04 Haziran 2014 Çarşamba
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Soma'da hayatını kaybeden 301 madencinin 234'ünün 632 hak sahibine ölüm geliri ve ölüm aylığı bağlama işleminin tamamlandığını, hak sahiplerinin aylıklarını bu ay alacağını belirterek, "67 kardeşimizin aylıkları ise gün eksiği, prim borcu, ana-babalarının muhtaçlık şartını taşımamaları nedeniyle bağlanamamıştır. Ancak bu tasarıda yer alan maddeler sayesinde 67 kardeşimizin yakınlarına da aylık bağlamış olacağız" dedi.
04 Haziran 2014 Çarşamba
TBMM BAŞKANLIĞI'NDAN YAZILI AÇIKLAMA...

TBMM Başkanlığı, milletvekili ve personelin kullandığı TBMM, TBMM Yeni Halkla İlişkiler binaları kablosuz yayını ve tüm kablolu hatlardan Instagram ve benzeri dosya paylaşım sitelerine erişimde herhangi bir sınırlama yapılmadığını bildirildi.
04 Haziran 2014 Çarşamba
MHP'Lİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, son zamanlarda gerçekleştirilen çocuk kaçırma, şantiye basma, karakol inşaatlarına kitlesel saldırı yapma olaylarına değinerek, terör örgütünün hem kendi gücünün hem devletin sabrının sınırlarını test ettiğini savundu.
04 Haziran 2014 Çarşamba
"TÜRKİYE'DE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ İÇİN ELVERİŞLİ ORTAMIN GELİŞTİRİLMESİ ORTAK PROGRAMI" KAPANIŞ TOPLANTISI…

TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, Birleşmiş Milletler Kadın ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı İşbirliği ile yürütülen "Türkiye'de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İçin Elverişli Ortamın Geliştirilmesi Ortak Programı'nın Kapanış Toplantısı" TBMM'de gerçekleştirildi.
04 Haziran 2014 Çarşamba
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALTAY'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'ten dolayı Meclis'in, 20 günde iki top gereksiz yere kağıt harcadığını savundu.
04 Haziran 2014 Çarşamba
CHP'Lİ IŞIK'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, polisin sert müdahalesini önlemek ve yumuşatmak amacıyla 1 Haziran 2013 tarihinde Güvenpark'taki eyleme gittiğini belirtti.
04 Haziran 2014 Çarşamba
CHP'Lİ ÖZTÜRK'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum ile Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Balyoz davasıyla ilgili, "Eğer Haşim Kılıç gerçekten cumhurbaşkanı adayı olmak istiyorsa bu davalarla ilgili vereceği karar çok önemlidir. Ya hukuk devletinin anayasa mahkemesi başkanı olduğunu gösterecektir, son 2-3 ayda izlediği, çizdiği portreleri devam ettirecektir ya da ondan vazgeçecek" dedi.
04 Haziran 2014 Çarşamba
CHP'Lİ MİLLETVEKİLLERİNİN BASIN TOPLANTISI...

CHP'nin TBMM Plan ve Bütçe ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler komisyonlarının üye milletvekilleri, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bugün görüşülmeye başlayacak olan İş Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'larda değişiklik yapan tasarıya ilişkin parlamentoda basın toplantısı düzenledi.
04 Haziran 2014 Çarşamba
2013
TBMM ÇEVRE GRUBU, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Dünya Çevre Günü nedeniyle "Hayalimdeki çevre" temalı fotoğraf, "Yeşil Kamera" yarışması kapsamında TBMM'de düzenlenen afiş, fotoğraf ve makale sergisinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile TBMM Çevre Grubu bir araya geldi.
04 Haziran 2013 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında toplandı. Mumcu, gündemdışı konuşmalara geçmeden önce, son bir haftadır yaşanan olaylarla ilgili değerlendirmesini paylaşmak istediğini söyledi.
04 Haziran 2013 Salı
CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Taksim Gezi Parkı'ndaki olayları, "Son olaylar bizi dünyaya rezil etti. Türkiye Cumhuriyeti'ni rezil etmeye, kimin, ne hakkı var? Gençler, demokrasi, özgürlük istiyor. Vereceksiniz efendim; demokrasiyi ve özgürlüğü vereceksiniz." diye değerlendirdi.
04 Haziran 2013 Salı
BDP TBMM GRUP TOPLANTISI...

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bütün bu karışıklığı, eylemleri, direnişi yaratan, kıvılcımı çakan bu ülkenin Başbakanının kendisidir. İsyanın fitilini ateşlemiştir” dedi.
04 Haziran 2013 Salı
İSPANYA PARLAMENTO HEYETİ TBMM'DE…

Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Avrupa Birliği'nin ortaklaşa yürüttüğü Parlamentolar Arası Değişim ve Diyalog Projesi çerçevesinde ülkemizi ziyaret eden İspanya parlamento heyeti TBMM'de TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam ve TBMM AB Uyum Komisyonu üyeleri ile bir görüşme gerçekleştirdi.
04 Haziran 2013 Salı
ÇEK CUMHURİYETİ PARLAMENTO HEYETİ TBMM'DE…

Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Avrupa Birliği'nin ortaklaşa yürüttüğü Parlamentolar Arası Değişim ve Diyalog Projesi çerçevesinde ülkemizi ziyaret eden Çek Cumhuriyeti Parlamento heyeti TBMM'de temaslarda bulundu.
04 Haziran 2013 Salı
DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, Dünya Çevre Günü nedeniyle, "Hayalimdeki çevre" temalı fotoğraf, "yeşil kamera" yarışması kapsamındaki afiş, resim ve makale sergisi TBMM Tören Salonu'nda açıldı.
04 Haziran 2013 Salı
MHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Taksim Gezi Parkı'nda başlayan çeşitli illerde devam eden gösterilerle ilgili sağduyu çağrısında bulundu. Bahçeli parti olarak Taksim’deki olayların içinde olmadıklarını vurgulayarak, "Bizim için AKP’nin devrileceği, görevden alınacağı tek yer sandıktır ve bunu da yapacak olan Türk milletinin kutlu iradesidir" dedi.
04 Haziran 2013 Salı
TBMM'DE BUGÜN...

Saat 10:30'da MHP, 12:30'da BDP, 13:30'da CHP Grup Toplantıları yapılacak.Saat 15:00'de toplanacak TBMM Genel Kurulu'nda 5 yeni vakıf üniversitesi kurulmasına ilişkin tasarının görüşmelerine devam edilecek.
04 Haziran 2013 Salı
2012
TBMM DARBELERİ ARAŞTIRMA VE İNCELEME KOMİSYONU SÖZCÜSÜ ŞAHİN'İN YAZILI AÇIKLAMASI...

TBMM Darbeleri Araştırma ve İnceleme Komisyonu Sözcü, AK Parti Çankırı Milletvekili İdris Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu'nun 7 Haziran Perşembe günü, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile Güniz Sokak'taki konutunda görüşeceğini belirtti.
04 Haziran 2012 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ TARHAN'IN KABULÜ...

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Demokrasi ve Özgürlükler İçin Avrupalı Yargıçlar ve Savcılar Yönetim Kurulu Üyelerini kabul etti. Tarhan, kabul öncesinde gazetecilerin sorularını cevapladı.
04 Haziran 2012 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ AKİF HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI…

Akif Hamzaçebi: "Laik sistem içinde hukuku, dini kurallara göre düzenleyemezsiniz. Diyanet İşleri Başkanı yaptığı açıklamalarla, kanun yapıcılara mesaj vermek istiyorsa bu doğru değildir. Bırakın kürtaj konusunu kadınlar tartışsın. Bu konu kadınlara bırakılmalıdır."
04 Haziran 2012 Pazartesi
İSTANBUL BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ LEVENT TÜZEL'İN BASIN TOPLANTISI…

İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel, Aliağa'da yapılmak istenen termik santral ve Tuzla tersanelerindeki işçilerin durumu ile ilgili parlamentoda bir basın toplantısı düzenledi.
04 Haziran 2012 Pazartesi
TÜRKİYE ŞAMPİYONU BAYAN VOLEYBOL TAKIMI TBMM'DE…

Türkiye Şampiyonu Başkent İşitme Engelliler Bayan Voleybol Takımı, AK Parti Ankara Milletvekili ve Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyon Üyesi Tülay Selamoğlu'nu TBMM'de ziyaret etti.
04 Haziran 2012 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'TEN BAŞSAĞLIĞI…

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde yürütülen operasyon sırasında iki askerin şehit olması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e bir başsağlığı mesajı gönderdi.
04 Haziran 2012 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN...

Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel saat 12.00'de, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi saat 13:30'da, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural saat 14:00'de basın toplantısı düzenleyecek. Türkiye Şampiyonu Başkent İşitme Engelliler Bayan Voleybol Takımı AK Parti Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu'nu saat 12.15'te ziyaret edecek. CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan saat 14:30'da Avrupalı Yargıçlar ve Savcılar Birliği Yönetim Kurulu Üyelerini kabul edecek.
04 Haziran 2012 Pazartesi
2010
İLKÖĞRETİM MÜFETTİŞLİĞİ UNVANI DEĞİŞTİ

İlköğretim müfettişlerinin adı ''eğitim müfettişi'' olarak değiştirildi. Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek, yasalaştı.
04 Haziran 2010 Cuma
İSRAİL'İN YARDIM GEMİLERİNE SALDIRISI...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısını kınayan mektubu birçok ülkedeki 75 muadil komisyon ile uluslararası kuruluşlara gönderdi.
04 Haziran 2010 Cuma
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında toplandı. Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, et ithalatı kararının tedbir amaçlı olduğunu belirterek, ''Bu da etkisini gösterdi. Fiyat, yüzde 19 düştü'' dedi.
04 Haziran 2010 Cuma
İSRAİL'İN YARDIM GEMİLERİNE SALDIRISI...

Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit, ''İsrail'le olan ilişkilerin yeniden gözden geçirilmesini'' istedi.
04 Haziran 2010 Cuma
TBMM KANSER ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

Kanserin araştırılarak, alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, çalışmalarına TÜİK yetkililerini dinleyerek başladı.
04 Haziran 2010 Cuma
TBMM KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU...

AK Parti İstanbul Milletvekili Güldal Akşit başkanlığında toplanan TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'nda, AK Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman Kotan'ın, ''başlık parası'' ve ''doğan çocukların cinsiyeti nedeniyle kadın üzerinde oluşturulan psikolojik şiddet'' konuları hakkında çalışma yapılması istemini içeren dilekçeleri görüşüldü.
04 Haziran 2010 Cuma
CHP KONYA MİLLETVEKİLİ KART'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Deniz Fenerindeki Kayıt Dışı Yapılanma ve Karanlık İlişkilerin devam ettiğini iddia etti.
04 Haziran 2010 Cuma
BDP GRUP BAŞKANVEKİLLERİ YILDIZ VE AKAT ATA'NIN BASIN TOPLANTISI...

BDP Grup Başkanvekilleri Bengi Yıldız ve Ayla Akat Ata, parlamentoda düzenledikleri basın toplantısında, dün Silopi'de, içinde belediye başkanları ve BDP'li milletvekillerinin de bulunduğu bir grubun, bölgedeki çatışmaların sona ermesi için yürüyüş yapmak istediklerini kaydetti. Yıldız, yürüyüş öncesinde, Şırnak milletvekilleri Sevahir Bayındır ve Hasip Kaplan'ın, ilçenin Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü yetkilileriyle görüşerek, böyle bir etkinlik yapılacağını bildirdiğini ifade etti.
04 Haziran 2010 Cuma
2009
DTP GRUP BAŞKANVEKİLLERİNİN AÇIKLAMASI

DTP Grup Başkanvekilleri Fatma Kurtulan ve Selahattin Demirtaş, yazılı bir basın açıklaması yaptı.
04 Haziran 2009 Perşembe
AK PARTİ YOZGAT MİLLETVEKİLİ AKGÜL'ÜN OĞLUNUN NİKAHI

TBMM Başkanı Köksal Toptan ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül'ün oğlu Naim Akgül'ün nikah törenine katıldı.
04 Haziran 2009 Perşembe
MHP'Lİ VURAL: "PARLAMENTO SİZİN KAPI KULUNUZ DEĞİL"

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Suriye sınırındaki mayınların temizlenmesini öngören yasanın görüşülmeleri sırasında, tüm demokratik haklarını kullandıklarını söyledi.
04 Haziran 2009 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde terör örgütü mensupları ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada bir askerin şehit olması ve üç askerin yaralanması dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'a başsağlığı ve geçmiş olsun mesajı gönderdi.
04 Haziran 2009 Perşembe
YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI

TBMM Sanayi Komisyonunda, yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı elektrik üretiminde önemli teşvikler öngören kanun teklifi kabul edildi.
04 Haziran 2009 Perşembe
TBMM KİT KOMİSYONU'NDA TRT'NİN 2007 YILI HESAPLARI İBRA EDİLDİ…

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, kendisinin ve kurumunun her kesime aynı mesafede durduğunu ifade ederek, ''Sayın Deniz Baykal'a da arz ettim. Hiçbir genel müdür, üç defa bizzat ayağıyla gidip bir genel başkandan randevu talep etmez. Ben ettim ve yüksünmedim. Benim derdim kavga değil'' dedi.
04 Haziran 2009 Perşembe
DSP'DEN İSTİFALAR

DSP Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı ve DSP Ankara Milletvekili Mücahit Pehlivan, partilerinden istifa etti.
04 Haziran 2009 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Eyyüp Cenap Gülpınar'ın başkanlığında toplandı.
04 Haziran 2009 Perşembe
TBMM DANIŞMA KURULU...

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, partisinin, denetim yollarını zorlamak için, TBMM Genel Kurulunun olduğu her gün Danışma Kurulunu toplantıya çağıracağını söyledi.
04 Haziran 2009 Perşembe
SURİYE SINIRINDAKİ MAYINLARIN TEMİZLENMESİ...

Görüşmelerine 12 Mayıs'ta başlanan Suriye sınırındaki mayınların temizlenmesini öngören yasa tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
04 Haziran 2009 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Genel Kurulu saat 11.00'de, TBMM KİT Komisyonu ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji ve Tabii Kaynaklar Komisyonu ise saat 10.30'da toplanacak.TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil, saat 12:30'da Sancak Boşnak Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Esad Dzudzcevic ve beraberindeki heyeti, saat 13:30'da ise Amerika'nın Georgia eyaletinden gelen öğrenci ve öğretmenleri makam odasında kabul edecek. Eğitim-Sen Genel Başkanı Zübeyde Kılıç ve Genel Sekreter Mehmet Bozgeyik, saat 14.30'da ÖDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras'ı TBMM Halkla İlişkiler Binası B Bloktaki odasında ziyaret edecek.
04 Haziran 2009 Perşembe
2008
SPORCULARA YAPILAN ÖDEMELERDEN; EN ÜST LİGDEKİLER İÇİN YÜZDE 15 KESİNTİ YAPILACAK

TBMM Genel Kurulu'nda, Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunda ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı kabul edilerek yasalaştı. Tasarıya göre, 31 Aralık 2017 tarihine kadar sporculara yapılan ücret ve ödemelerden hangi oranda gelir vergisi kesintisi yapılacağı belirlendi.
04 Haziran 2008 Çarşamba
AMME ALACAKLARINA YENİ DÜZENLEME...

TBMM Genel Kurulu'nda, Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunda ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı kabul edilerek yasalaştı.
04 Haziran 2008 Çarşamba
TBMM ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

Uyuşturucu Başta Olmak Üzere Madde Bağımlılığı ve Kaçakçılığı Sorunlarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, ESPAD (Avrupa Gençlerde Madde Kullanımı Değerlendirme Projesi) konusunda bazı öğretim üyelerinin görüşlerini dinledi.
04 Haziran 2008 Çarşamba
İNGİLTERE BAŞBAKANI'NIN IRAK ÖZEL TEMSİLCİSİ CLWYD, TBMM'DE...

TBMM Dışişleri Komisyonu Sözcüsü ve Türkiye-İngiltere Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu, Ann Clwyd ve beraberindeki heyet ile TBMM'de görüştü.
04 Haziran 2008 Çarşamba
CHP KONVOYUNDAKİ KAZA...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı telefonla arayarak, Gençlik Kolları Genel Sekreteri Ersin Çıldır'ın, parti konvoyunda geçirdiği kazada hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı diledi.
04 Haziran 2008 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU

TBMM Genel Kurulunda, Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunda ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısının tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.
04 Haziran 2008 Çarşamba
İKAM HEYETİ TBMM'DE...

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, İstanbul Kadın Araştırmaları Merkezi (İKAM) heyeti ile 4 ülkeden gelen genç kadınları kabul etti.
04 Haziran 2008 Çarşamba
CHP'DEN MECLİS SORUŞTURMASI İSTEMİ

CHP, ''Özel hayatın gizliliği ve korunmasının ihlal edilmesine göz yumup, Emniyet güçleri içinde özel birimler eliyle yasal olmayan dinleme yapılmasının zeminini oluşturarak, görevi kötüye kullandığı'' gerekçesiyle, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Beşir Atalay hakkında Meclis soruşturması açılmasını istedi.
04 Haziran 2008 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU

Genel Kurul, 29 Mayıs Perşembe günü, TRT Kanunu ile Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Hakkında Kanunda değişiklik yapılmasına ilişkin tasarının görüşmeleri sırasında yapılan kapalı oturumun tutanaklarının okunması için kapalı oturuma geçti.
04 Haziran 2008 Çarşamba
TBMM KİT KOMİSYONU..

CHP Amasya Milletvekili Hüseyin Ünsal, Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın'ın Koç Holding'e de teminatsız kredi verildiği şeklindeki sözlerinin Koç Holding CEO'su Bülent Bulgurlu tarafından yalanlandığını belirterek, ''Halkbank Genel Müdürü Komisyonda doğruyu söylememiş ve hepimizi yanıltmıştır'' dedi.
04 Haziran 2008 Çarşamba
TBMM ADALET KOMİSYONU...

TBMM Adalet Komisyonunda, Ceza İnfaz Kurumları Dış Güvenlik Hizmetleri Kanunu Tasarısı milletvekillerinin de talebi doğrultusunda alt komisyona gönderildi.
04 Haziran 2008 Çarşamba
CHP'Lİ İNCE, TRT GENEL MÜDÜRÜNÜN İSTİFASINI İSTEDİ

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında TRT Genel Müdürü'nün maaşının 50 bin YTL olduğunu ileri sürdü. "İbrahim Şahin'in olduğu yerde gerçek dışı beyan vardır" diyen İnce, TRT Genel Müdürünün istifasını istedi.
04 Haziran 2008 Çarşamba
MHP'Lİ DOĞRU'NUN BASIN TOPLANTISI…

MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, TEKEL'in özelleştirilmesini eleştirerek, "AKP izlemiş dolduğu ekonomik politika neticesinde, üretimi değil rantiyeyi, fabrika yapmak yerine yapılmışları babalar gibi satmayı tercih etmiştir."dedi.
04 Haziran 2008 Çarşamba
14. TÜRK DÜNYASI ÇOCUK ŞÖLENİ..

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfınca İnönü Stadı'nda düzenlenen 14. Türk Dünyası Çocuk Şöleni'ne katılan TBMM Başkanı Köksal Toptan, Atatürk'ün, çocuk ve gençlere güvenerek yola çıktığını belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti'nin başarılarının arkasında bu doğru hareket yatıyor'' dedi.
04 Haziran 2008 Çarşamba
MOĞOLİSTAN-TÜRKİYE PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI ERDENEBUREN, TBMM'Yİ ZİYARET EDECEK

Moğolistan-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Erdeneburen ve beraberindeki heyet, yarın (05 Haziran 2008 Perşembe) saat 19.00'da, Türkiye-Moğolistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan'la Halkla İlişkiler Binası A Blok 1. Kat 4. Banko 9 Nolu odasında bir görüşme gerçekleştirecek.
04 Haziran 2008 Çarşamba
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYON SÖZCÜSÜ KINIKLIOĞLU, İNGİLTERE BAŞBAKANI'NIN IRAK'TAKİ ÖZEL TEMSİLCİSİ İLE GÖRÜŞECEK

Kınıklıoğlu'nun Clwyd ve beraberindeki heyetle görüşmesi, bugün (04 Haziran 2008 Çarşamba) saat 14.45'te AK Parti Grup Yönetim Kurulu Toplantı Salonu'nda gerçekleşecek.
04 Haziran 2008 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN

MHP Tokat Milletvekili Reşat Dorf saat 11.00'de, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ise saat 11.30'da basın toplantısı düzenleyecek. Saat 13.00'te toplanacak olan TBMM Genel Kurulu'nda, TRT Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine devam edilecek.
04 Haziran 2008 Çarşamba
TBMM BAŞKANI TOPTAN, İSTANBUL ÇOCUK ŞENLİĞİ'NE KATILACAK

TBMM Başkanı Köksal Toptan, saat 09.30'da, İstanbul Beşiktaş'taki İnönü Stadyumu'nda gerçekleştirilecek, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı İstanbul Çocuk Şenliği'ne katılacak.
04 Haziran 2008 Çarşamba
CHP'Lİ SAV'IN DİNLENİLDİĞİ İDDİASI...

TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti'li milletvekillerinin, ''CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın dinlenildiği'' iddialarına ilişkin verdiği araştırma önergesi kabul edildi.
04 Haziran 2008 Çarşamba
2007
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANI BÜLENT ARINÇ'IN MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç, Tunceli'nin Pülümür ilçesinde 3 askerin şehit olması, 8 askerin de yaralanması ile ilgili olarak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a bir başsağlığı mesajı gönderdi.
04 Haziran 2007 Pazartesi
TÜRKÇEDEKİ BOZULMA VE YABANCILAŞMA...

Türkçe'deki Bozulma ve Yabancılaşmanın Araştırılması, Türkçe'nin Korunması ve Etkin Kullanımı İçin Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan TBMM Araştırma Komisyonu Başkanı Ekrem Erdem, Komisyon olarak, Türkçe'ye yönelik milli bir dil politikası olmadığını belirlediklerini söyledi.
04 Haziran 2007 Pazartesi
TÜRKÇE'NİN KORUNMASI VE ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLERİN BELİRLENMESİ AMACIYLA KURULAN ARAŞTIRMA KOMİSYONU RAPORUNU TBMM BAŞKANI ARINÇ'A SUNDU

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Türkçe'de özellikle son yıllardaki yabancılaşma ve yozlaşmanın üzüntü verici olduğunu, konuyla ilgili yapılabileceklerin ve sorunların tesbiti için kurulan komisyonun görevini başarıyla tamamladığını ve komisyon raporunu ilgili kurumlara göndereceklerini kaydetti.
04 Haziran 2007 Pazartesi
2005
ANAVATAN PARTİSİ TÜZÜK KONGRESİ...

Iğdır Milletvekili Dursun Akdemir ile Demokrat Parti Anatavan Partisi'ne katıldı
04 Haziran 2005 Cumartesi
2004
MECLİS'TE HIZLI OKUMA KURSU DÜZENLEDİ

Hızlı okuma kursunda, TBMM personeline bilimsel yöntemlerle hıızlı okuma yöntemleri öğretildi
04 Haziran 2004 Cuma
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ BUGÜN YURDA DÖNÜYOR

Saint Petersburg'da yapılan KEİPA 23. Genel Kurulu'na katılan ve Dönem Başkanlığını devralan Bülent Arınç bu gece Ankara'ya dönecek.
04 Haziran 2004 Cuma
TBMM FAZLA MESAİ YAPACAK…

Anayasa değişiklikleri paralelinde çıkarılması gereken kanunlarla Hükümetin ve Meclis'in gündeminde bulunan yasaların çıkarılması için TBMM'nin Temmuz ayı ortalarına kadar çalışması bekleniyor.
04 Haziran 2004 Cuma
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.