MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2021
İYİ PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ TÜRKKAN'IN BASIN TOPLANTISI

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
19 Ocak 2021 Salı
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALTAY'IN BASIN TOPLANTISI

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
19 Ocak 2021 Salı
TİP GENEL BAŞKANI BAŞ'IN BASIN TOPLANTISI

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu ve KRT TV programcısı Afşin Hatipoğlu'na yapılan saldırıların faillerinin açıklanmasını talep etti.
19 Ocak 2021 Salı
TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN, KKTC CUMHURİYET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA SEÇİLEN ÖNDER SENNAROĞLU'NA KUTLAMA

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı'na seçilen Önder Sennaroğlu'nu tebrik etti.
19 Ocak 2021 Salı
DEVA PARTİ'Lİ YENEROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Yeniçağ Gazetesi Ankara temsilcisi Orhan Uğuroğlu ve KRT TV programcısı Afşin Hatipoğlu'na gerçekleştirilen saldırıları eleştirdi.
19 Ocak 2021 Salı
2018
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ADAN'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, Türkiye'nin, Afrin'deki terör örgütü PYD/PKK hedeflerine yönelik muhtemel harekatıyla ilgili, "ABD geri adım atmalıdır. Menfaatlerimizi koruma adına Türk milleti hiç kimseden icazet alacak değildir." dedi.
19 Ocak 2018 Cuma
CHP BURSA MİLLETVEKİLİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer ile parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, planlanan 70 termik santralin yapılması durumunda Türkiye'nin dünyayı en çok kirleten 3. ülke olacağını iddia etti.
19 Ocak 2018 Cuma
CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ EMİR'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, partisinin Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ile TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, olağanüstü halin altıncı kez uzatılmasını eleştirdi.
19 Ocak 2018 Cuma
2017
HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ KERESTECİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, HDP'li kadın milletvekilleriyle düzenlediği basın toplantısıda, Genel Kurulda "vahim bir şiddet olayı" yaşadıklarını kaydetti.
19 Ocak 2017 Perşembe
ANKARA BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ NAZLIAKA'NIN BASIN TOPLANTISI...

Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, kendisini Genel Kurul kürsüsüne kelepçeleyerek topluma ve tüm dünyaya mesaj vermek istediğini söyledi.
19 Ocak 2017 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nin 8, 9, 10 ve 11. Maddeleri kabul edildi.
19 Ocak 2017 Perşembe
ALMAN AVUKAT DERNEĞİ ÜYELERİ TBMM'DE...

Almanya Federal Cumhuriyetinden Alman Avukat Derneği Başkanı Ulrich Schellenberg ve beraberindeki heyet, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu ile TBMM'de ayrı ayrı görüştü.
19 Ocak 2017 Perşembe
CHP BURSA MİLLETVEKİLİ İRGİL'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, olası referandumdan kaynaklı kutuplaşma ve çatışma iklimi ihtimali nedeniyle endişe duyduklarını dile getirdi.
19 Ocak 2017 Perşembe
CHP BURSA MİLLETVEKİLİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Hrant Dink'in ölümünün üzerinden 10 yıl geçtiğini belirterek, "Cinayet meçhul kalmadı, öldüren bulundu ancak onun tetikçi olduğunu biliyoruz. Arkasındakilerinin de çözülmesi gerekir." diye konuştu.
19 Ocak 2017 Perşembe
HDP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ TOĞRUL'UN BASIN TOPLANTISI...

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Gaziantep'te HDP'nin tabanına yönelik sebepsiz gözaltı ve tutuklamaların yaşandığını öne sürdü.
19 Ocak 2017 Perşembe
STRATEJİK PLAN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

TBMM'de Strateji Geliştirme Başkanlığı'nın Stratejik Plan çalışmaları kapsamında organize ettiği "Stratejik Plan Bilgilendirme Toplantısı" yapıldı.
19 Ocak 2017 Perşembe
HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ TAN'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 24. dönemde telefonlarının dinlendiğine ilişkin haberlerin olduğunu anımsattı.
19 Ocak 2017 Perşembe
2016
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Pervin Buldan başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, Gelir Vergisi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın tümü üzerindeki görüşmeler tamamlanarak, maddelerine geçilmesi kabul edildi.
19 Ocak 2016 Salı
CHP GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Grup Toplantısı'nda, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
19 Ocak 2016 Salı
HDP TBMM GRUP TOPLANTISI...

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ partisinin TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada, Hrant Dink'in öldürülmesinin üzerinden 9 yıl geçtiğini hatırlatarak, 9 yıl boyunca göstermelik yargılamalar yapıldığını ileri sürdü.
19 Ocak 2016 Salı
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, 6 asker ve polisin şehit olduğunu anımsatarak, şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. 22 Temmuz'dan bu yana 103 emniyet personeli, 131 asker ve 5 köy korucusunun şehit olduğunu belirten Vural, "Aziz milletimiz kendisini bölmek, devletimizi yok etmek isteyenlere karşı yürüttüğü mücadeleden hiçbir zaman vazgeçmedi ve vazgeçmeyecek. Ölmek var, dönmek yok" diye konuştu.
19 Ocak 2016 Salı
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZDAĞ'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, sözlerine Şırnak'ta ve Sur ilçesinde şehit olan güvenlik görevlilerini anarak başladı.
19 Ocak 2016 Salı
AK PARTİ ORDU MİLLETVEKİLİ GÜNDOĞDU'NUN BASIN TOPLANTISI...

AK PARTİ Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin en köklü partisi CHP'nin başında bulunan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Hükümete yönelik sözlerinin yakışıksız ve üslupsuz olduğunu söyledi.
19 Ocak 2016 Salı
AK PARTİ, ANAYASA UZLAŞMA KOMİSYONU ÜYELERİNİ BELİRLEDİ

MHP ve CHP'nin ardından AK PARTİ de komisyona vereceği isimleri belirledi. Eski Meclis Başkanı ve Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya ile AK PARTİ Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül'ü komisyon üyesi olarak belirleyen AK PARTİ, bugün resmi yazıyla üyelerini TBMM Başkanlığına iletecek.
19 Ocak 2016 Salı
AK PARTİ BURDUR MİLLETVEKİLİ PETEK'İN BASIN TOPLANTISI...

AK PARTİ Burdur Milletvekili Reşat Petek, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin kurultayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerini eleştirdi.
19 Ocak 2016 Salı
2015
İSİPAB 10. KONFERANSI BÜNYESİNDE 4. MÜSLÜMAN KADIN PARLAMENTERLER TOPLANTISI…

İstanbul'da devam eden İSİPAB toplantısı bünyesinde 4. Müslüman Kadın Parlamenterler Toplantısı bugün gerçekleşti. TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu AK Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, dönem başkanlığı görevini İranlı meslektaşından devraldı.
19 Ocak 2015 Pazartesi
TÜRKİYE - IRAK PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI DİNDAR, IRAK TEMSİLCİLER MECLİSİ BAŞKANI CUBURİ VE BERABERİNDEKİ HEYET ONURUNA YEMEK VERDİ

Türkiye-Irak Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar, Irak Temsilciler Meclisi Başkanı Selim Cuburi ve beraberindeki heyeti TBMM'de görmekten ve ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.
19 Ocak 2015 Pazartesi
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TANAL'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, dört eski bakan hakkındaki Meclis Soruşturma Komisyonu raporlarını değerlendirdi.
19 Ocak 2015 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK IRAK MECLİS BAŞKANI CUBURİ İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Irak Meclis Başkanı Selim Cuburi ile TBMM'de bir araya geldi.
19 Ocak 2015 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI,,,

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.
19 Ocak 2015 Pazartesi
CHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ALİ SERİNDAĞ'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, sosyal paylaşım sitesinde bir mesaj paylaşan AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu'ya tepki gösterdi.
19 Ocak 2015 Pazartesi
2013
MEHMET ALİ BİRAND'IN CENAZE TÖRENİ...

Teşvikiye Camisi'nde öğle vakti düzenlenen cenaze töreninde, Birand'ın oğlu Umur Ali Birand ile birlikte Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Raif Akbaş, AK Parti genel başkan yardımcıları Hüseyin Çelik ve Menderes Türel, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, DSP Genel Başkanı Masum Türker, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Fener Rum Patriği Bartholomeos da saf tuttu.
19 Ocak 2013 Cumartesi
ESKİ MİLLETVEKİLİ OĞUZ AYGÜN'ÜN CENAZE TÖRENİ...

Vefat eden eski milletvekili Oğuz Aygün için TBMM'de tören düzenlendi.
19 Ocak 2013 Cumartesi
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'TEN BAŞSAĞLIĞI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Prof. Dr. Toktamış Ateş'in vefatını Türkiye için önemli bir kayıp olarak nitelendirdi ve ailesi ile sevenlerine başsağlığı diledi.
19 Ocak 2013 Cumartesi
2012
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, CANLI YAYINDA SORULARI CEVAPLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Hrant Dink suikastı ile ilgili olarak, ''Türkiye'yi içeride de dışarıda da çok farklı bir konuma getiren, parça tesirli bir olay bu. Hem iç barış, hem de Türkiye'nin imajı açısından da çok olumsuz tesirleri oldu'' dedi.
19 Ocak 2012 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Sadık Yakut başkanlığında toplandı. 11. Cumhurbaşkanı'nın görev süresini 7 yıl olarak belirleyen Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu Tasarısı kabul edildi.
19 Ocak 2012 Perşembe
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI…

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in açıkladığı "Yargı reformu" paketini eleştirerek, "Yargı reformunun cücüğü terör örgütüne üye olanların cezasını affetmek, hafifletmektir" dedi.
19 Ocak 2012 Perşembe
CHP'Lİ AKAR'IN BASIN TOPLANTISI…

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında ''Sadece Kocaeli'nde görevden alınması gereken 2 tane belediye başkanı var'' dedi.
19 Ocak 2012 Perşembe
TBMM ANAYASA KOMİSYONU BAŞKANI BURHAN KUZU, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Hrant Dink cinayeti davasında verilen kararı değerlendirirken, ''Dava devam ediyor, temyiz aşamasını bekleyeceksiniz'' dedi.
19 Ocak 2012 Perşembe
BDP'Lİ ÜÇER'İN BASIN TOPLANTISI…

BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, BDP Van Milletvekili Nazmi Gür ve Bağımsız Van Milletvekili Aysel Tuğluk ile parlamentoda düzenlediği basın toplantısında ''Van neden afet bölgesi ilan edilmedi?'' diye sordu.
19 Ocak 2012 Perşembe
TBMM ANAYASA KOMİSYONU...

TBMM İçtüzüğünde değişiklik yapılmasını öngören teklif, TBMM Anayasa alt Komisyonuna sevkedildi.
19 Ocak 2012 Perşembe
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU...

TBMM Dışişleri Komisyonu, bildiri yayımlayarak, Fransa Ulusal Meclisinde kabul edilen 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddini suç sayan teklifin yasalaşmamasını, Fransa Senatosu Kanunlar Komisyonunda sergilenen sağduyunun, Senato Genel Kurulunda da hakim olmasını istedi.
19 Ocak 2012 Perşembe
MHP ANKARA MİLLETVEKİLİ ÖZCAN YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI…

Yeniçeri: "19 Mayıs törenleriyle ilgili tartışmaların odağında Atatürk, devlet, Cumhuriyet ve Türkiye Cumhuriyeti tarihi vardır. Milli bayramları tartışmaya açmak, Cumhuriyet'e yönelik psikolojik bir harekattır. Milli bayramların yapılış biçimini totoliter yapılaşmanın aygıtı olarak görmek, rafine edilmiş milliyet düşmanlığıdır."
19 Ocak 2012 Perşembe
İSTANBUL BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ LEVENT TÜZEL'İN BASIN TOPLANTISI…

Tüzel, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında; Derince-Gebze demiryolu hattının, 1 Şubat tarihinden itibaren 30 ay süreyle kapatılacağını ve bunun vatandaşın ucuz ve güvenli ulaşım hakkının engellenmesi anlamına geldiğini ifade etti.
19 Ocak 2012 Perşembe
CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ NAZLIAKA'NIN BASIN TOPLANTISI...

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Ankaragücü Spor Kulübünün zor bir dönemden geçmekte olduğunu söyledi.
19 Ocak 2012 Perşembe
CHP HATAY MİLLETVEKİLİ AKGÖL'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, sayaç okuma bedellerinin tüketicilerden tahsil edilmesine ilişkin Danıştay'ın verdiği kararla tüketicilerden yapılan tahsilatın haksız olduğunun yargı kararıyla kesinleştiğini belirtti.
19 Ocak 2012 Perşembe
TBMM BAŞKANLIĞI, İDARİ TEŞKİLATA İLİŞKİN YÖNETMELİKLERİ ÇALIŞANLARLA BİRLİKTE HAZIRLAYACAK

TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı Kanununun uygulanmasına ilişkin yönetmelikler TBMM intranet sayfası üzerinden bütün personelin katılımıyla hazırlanacak.
19 Ocak 2012 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 12.00'de Dünya Azerbaycanlılar Kongresi Başkanı Asıf Kurban'ı kabul edecek. CHP Milletvekili Hasan Akgöl saat 10.30'da, CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka saat 10.45'de, Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel saat 11.30'da, MHP Milletvekili Özcan Yeniçeri saat 12.00'de, BDP Milletvekili Özdal Üçer saat 13.00'de, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural saat 13:30'da, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise saat 14:00'te basın toplantısı düzenleyecek. Saat 13.00'de toplanacak olan TBMM Genel Kurulunda, Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu Tasarısının görüşmelerine devam edilecek.
19 Ocak 2012 Perşembe
2011
MESUT YILMAZ PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ

Rize Milletvekili Mesut Yılmaz, Demokrat Parti'den (DP) istifa etti.
19 Ocak 2011 Çarşamba
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ELİTAŞ GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, ''Adalet adil olmadığı, ideolojik davrandığı sürece Türkiye'de yargıya olan güvenin zafiyete uğradığını, yargının güven verici ortamdan uzaklaştığını görürüz ki en büyük tehlike buradadır'' dedi.
19 Ocak 2011 Çarşamba
CHP'Lİ KART'IN BASIN TOPLANTISI…

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, CHP Ordu Milletvekili Rahmi Güner ile parlamentoda düzenlediği basın toplantısında dönemin Kayseri Valisi bugünün İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Osman Güneş hakkında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağını bildirdi.
19 Ocak 2011 Çarşamba
TBMM KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU BAŞKANI AKŞİT'İN KABULÜ...

Avrupa Birliği Komisyonu yargı ve temel haklar faslı uzmanları, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Güldal Akşit'i ziyaret etti.
19 Ocak 2011 Çarşamba
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ İNCE'NİN BASIN TOPLANTISI…

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, AKP hükümetinin milletin 80 yıllık birikimi olan kurumları özelleştirerek sattığını ifade etti.
19 Ocak 2011 Çarşamba
2010
TAM GÜN YASA TASARISI...

TBMM Genel Kurulu'nda, Üniversite ve Sağlık Personelinin Tam Gün Çalışmasına ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının 1. Bölümünde yer alan 9. maddesi kabul edildi.
19 Ocak 2010 Salı
TBMM ANAYASA KOMİSYONU...

Anayasa değişikliklerinin halkoylamasına sunulma süresini 60 güne indiren düzenleme, TBMM Anayasa Komisyonunda kabul edildi.
19 Ocak 2010 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Nevzat Pakdil başkanlığında toplandı. AK Parti Malatya Milletvekili Mahmut Mücahit Fındıklı, CHP İstanbul Milletvekili Esfender Korkmaz gündem dışı söz aldı. Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, gündemdışı konuşmalara cevap verdi.
19 Ocak 2010 Salı
CHP GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti kutlamalarında harcanan trilyonların içinde, TEKEL işçisinin de hakkı bulunduğunu ifade ederek, ''İstanbul'da havai fişek gösterisini gözünü kırpmadan yapabilen Hükümet, TEKEL işçilerinin statüsünü güvence altına alacak bir çözümü bulmaktan aciz mi?'' diye sordu.
19 Ocak 2010 Salı
BDP GRUP TOPLANTISI…

BDP Grup Başkanı Nuri Yaman, Güvenlik Müsteşarlığı adı altında yeni bir yapılanmaya gidildiğini belirterek, ''Kürt sorunu gibi köklü bir sorun, halen asayiş mantığıyla ele alınmaya çalışılıyor'' dedi.
19 Ocak 2010 Salı
İSRAİL DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI MÜSTEŞARI YOSSI GAL TBMM'DE...

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan, Türkiye ile İsrail Dışişleri Bakanlıkları Müsteşarları arasında yapılan mutad danışma toplantıları nedeniyle Ankara'ya gelen İsrail Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi Yossi Gal'ı bugün kabul etti. Kabul görüntü alınmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.
19 Ocak 2010 Salı
MHP GRUP TOPLANTISI...

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''İhtiyaç duyulacak değişikliklerin, Anayasanın, gerçek bir 'Toplum Sözleşmesi Belgesi' olması için mümkün olabildiğince geniş bir uzlaşmayla gözden geçirilmesi ve gerekli değişikliklerin iç dinamikler hesaba katılarak yapılması şarttır'' dedi.
19 Ocak 2010 Salı
KOSOVA PARLAMENTOSU BÜROKRATLARINA YÖNELİK EĞİTİM PROGRAMI TBMM'DE BAŞLADI

Parlamentolararası işbirliği çerçevesinde yürütülen Kosova Parlamentosu bürokratları eğitim programı TBMM Plan Bütçe Komisyonu Toplantı Salonu'nda başladı. Toplantının açılışında konuşan TBMM Genel Sekreteri Ali Osman Koca, "Kosova'nın Türkiye için ayrı bir yeri olduğunu bilmenizi isterim. Kosova'nın da aynı düşüncede olduğunu biliyorum." dedi.
19 Ocak 2010 Salı
TEKEL İŞÇİLERİ BDP'Yİ ZİYARET ETTİ...

Ankara'da oturma eylemi gerçekleştiren TEKEL işçilerinden bir grup, BDP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etti.
19 Ocak 2010 Salı
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, Sincan 100. Yıl İlköğretim Okulu Müdürü Hacı Yusuf Oğuz ve beraberindeki öğrencileri kabul etti.
19 Ocak 2010 Salı
KOSOVA PARLAMENTOSU BÜROKRATLARINDAN OLUŞAN HEYETİN TBMM'DEKİ TEMASLARI...

Kosova Parlamentosu Genel Sekreteri ve bürokratlarından oluşan heyet, bugün Türkiye Büyük Meclisi'nde inceleme ve araştırmalarda bulunacak
19 Ocak 2010 Salı
2009
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OKAY: ''TRT'NİN HABERCİLİK REFLEKSİ ARTMADI. TRT, AKP'NİN YAYIN ORGANI OLDU''

Mecliste basınla sohbet toplantısı düzenleyen ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, TRT'nin son dönemde yaptığı yayınları eleştirdi.
19 Ocak 2009 Pazartesi
BOSNA HERSEK PARLAMENTO HEYETİ TBMM'DE...

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan, Bosna Hersek-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Heyeti'ni kabulünde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin, Bosna Hersek ile çok yakın tarihi kültürel bağı bulunduğunu ifade etti.
19 Ocak 2009 Pazartesi
İRAN HEYETİ'NİN TEMASLARI

TBMM Başkanı Köksal Toptan, İran İslam Danışma Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaeddin Burucerdi ve beraberindeki heyeti kabul etti. TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan'ın da katıldığı görüşme, görüntü alınmasının ardından basına kapalı gerçekleşti.
19 Ocak 2009 Pazartesi
ESKİ MİLLETVEKİLİ BİBEROĞLU, TOPRAĞA VERİLDİ

Çorum eski Milletvekili Mustafa Kemal Biberoğlu, için TBMM'de düzenlenen törene, ailesi, TBMM Başkanı Köksal Toptan, eski ve yeni bazı milletvekilleri katıldı. Kocatepe Camisinde kılınan namazın ardından Biberoğlu'nun cenazesi, Karşıyaka Mezarlığında toprağa verildi.
19 Ocak 2009 Pazartesi
ÖDP GENEL BAŞKANI UFUK URAS, BİR BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Uras: " Sol partiler ve demokrat kamuoyu, bu konuda ulusalcı/milliyetçi çevreler tarafından ideolojik ve politik bir kuşatma altına alınmaya çalışılıyor. Gürbüz Çapan'ı da kaynak gösterdiklerini de ciddiye almıyoruz."
19 Ocak 2009 Pazartesi
BOSNA HERSEK PARLAMENTO HEYETİNİN TEMASLARI

Bosna Hersek-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Şefik Dzaferoviç, ''Bizden yardımlarınızı esirgemeyin. Bosna Hersek'in yatırıma ve yatırımcıya ihtiyacı var'' dedi.
19 Ocak 2009 Pazartesi
OECD ÇALIŞMA GRUBU, TBMM'DE

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya, OECD Rüşvetle Mücadele Çalışma Grubunu kabul etti.
19 Ocak 2009 Pazartesi
İRAN HEYETİ'NİN TEMASLARI

İran İslam Danışma Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaeddin Burucerdi, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan ile görüştü.
19 Ocak 2009 Pazartesi
BOSNA HERSEK-TÜRKİYE PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU HEYETİ, TBMM'DE TEMASLARDA BULUNACAK

Bosna Hersek-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Şefik Dzaferoviç ve beraberindeki heyet, bugün (19 Ocak 2009 Pazartesi) saat 11.00'de Türkiye-Bosna Hersek Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Feyzullah Kıyıklık ve Dostluk Grubu Üyeleri ile Dış İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda biraraya gelecek.
19 Ocak 2009 Pazartesi
İRAN İSLAMİ DANIŞMA MECLİSİ HEYETİ, TBMM'DE TEMASLARDA BULUNACAK

Konuk heyetin temasları, bugün saat 10:30'da TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan ve komisyon üyeleriyle yapılacak görüşmeyle başlıyor.
19 Ocak 2009 Pazartesi
2008
SOSYAL GÜVENLİK REFORMU...

TBMM Plan ve Bütçe Alt Komisyonu Başkanı AK Parti Ankara Milletvekili Mehmet Zekai Özcan, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasasında değişiklik öngören tasarıya getirilen eleştirilerle ilgili olarak, ''Türk-İş ve Kamu-Sen ile konuşup uzlaştık. Talepleri karşılanırsa tasarıya tepki göstermeyecekler'' dedi.
19 Ocak 2008 Cumartesi
2007
HRANT DİNK'İN ÖLDÜRÜLMESİ...

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Korkmazcan: ''Bu menfur saldırı, sadece Dink'in şahsına değil, Türk basınına, demokrasisine yöneltilmiştir''
19 Ocak 2007 Cuma
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ:"TÜRKİYE'NİN HUZURUNA YÖNELİK BİR SALDIRI"

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.
19 Ocak 2007 Cuma
TBMM BAŞKANI ARINÇ VİETNAM BÜYÜKELÇİSİ XUNG'U KABUL ETTİ..

Vietnam Büyükelçisi Nguyen Sy Xung TBMM Başkanı Arınç'a nezaket ziyaretinde bulundu.
19 Ocak 2007 Cuma
TBMM BAŞKANI ARINÇ'IN BAŞDANIŞMANI ÖZTÜRK: ''AJANDADA 5 AYRI YERDE ATATÜRK'ÜN RESMİ, 50 AYRI YERDE MUSTAFA KEMAL VE ATATÜRK İSMİ YER ALMAKTADIR''

TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın, CHP Kocaeli Milletvekili İzzet Çetin'in, milletvekillerine dağıtılan TBMM ajandalarıyla ilgili iddialarını ''şaşırtıcı ve haksız bulduğu; üzüntüyle karşıladığı'' bildirildi.
19 Ocak 2007 Cuma
MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU BAŞKANI KAPTANOĞLU: "EN BÜYÜK GÜVENCEMİZ OLAN TSK HERŞEYE LAYIKTIR"

Türk Silahlı Kuvvetleri Besleme Kanunu Tasarısı'nı görüşmek üzere dün toplanan Millî Savunma Komisyonu'nda bazı milletvekillerinin sözlerinin basına yansıması üzerine Komisyon Başkanı Cengiz Kaptanoğlu yazılı bir açıklama yaptı.
19 Ocak 2007 Cuma
SİYASİ ETİK KOMİSYONU..

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ve 17 milletvekili, TBMM'de ''Siyasi Etik Komisyonu'' kurulması ve mal bildiriminde gizliliğin kaldırılmasını amaçlayan yasa teklifini, TBMM Başkanlığına sundu.
19 Ocak 2007 Cuma
TBMM BAŞKANI ARINÇ'TAN ABD TEMSİLCİLER MECLİSİ BAŞKANI PELOSI'YE TEBRİK MEKTUBU

TBMM Başkanı Bülent Arınç ABD Temcilsiler Meclisi Başkanı Nancy Polesi'yi başkanlığa seçilmesinden dolayı tebrik etti. Arınç, aynı şekilde ABD Temsilciler Meclisi Çoğunluk lideri Steny Hoyer ve ABD Senatosu Çoğunluk Lideri Harry Reid'e de tebriklerini iletti.
19 Ocak 2007 Cuma
HALİDE İNCEKARA: "GENÇLERİN GELECEĞE HAZIRLANMAYA İHTİYAÇLARI VAR"

Çocuklarda ve Gençlerde Artan Şiddet Eğilimini Araştırma Komisyonu Başkanı İncekara, düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında, komisyon çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.
19 Ocak 2007 Cuma
ÇOCUKLARDA VE GENÇLERDE ARTAN ŞİDDET EĞİLİMİNİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU'NUN KAHVALTILI BASIN TOPLANTISI

Çocuklarda ve Gençlerde Artan Şiddet Eğilimini Araştırma Komisyonu, kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Bugün saat 10.00'da TBMM Üyeler Lokantası alt salonunda yapılacak toplantıda, komisyonun bugüne kadar yaptığı çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi verilecek.
19 Ocak 2007 Cuma
2006
PASAPORT KANUNU DEĞİŞİYOR...

TBMM AB Uyum Komisyonu, kimlere diplomatik pasaport verileceğini tartıştı.
19 Ocak 2006 Perşembe
KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU OLUŞTURULUYOR

TBMM AB Uyum Komisyonu, Kamu Denetçiliği Kurumu Kanunu Tasarısı'nı alt komisyona sevk etti.
19 Ocak 2006 Perşembe
MALİ SUÇLARI ARAŞTIRMA KURUMU (MASAK) YASA TASARISI...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen Mali Suçları Araştırma Kurumu (MASAK) kanun tasarısı alt komisyona sevk edilirken Komisyonda konuşan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan 'Tasarıyla ilk kez terörizmin finansmanı suçu, Türk Hukuk sistemine giriyor' dedi.
19 Ocak 2006 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ, İÇİŞLERİ BAKANI AKSU VE BERABERİNDEKİ VALİLERİ KABUL ETTİ

Arınç, kabulde yaptığı konuşmada, 9'u yeni atanan, 1'i yer değiştiren valileri tebrik ederek görevlerinde başarılar diledi. Arınç, ''Bu bir onur, en çok sorumluluk taşıyan bir işin içindesiniz'' dedi.
19 Ocak 2006 Perşembe
ALMAN HEYETİ TBMM'DE...

Türkiye-Almanya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ahmet Yaşar, Almanya Dışişleri Bakanlığı Türkiye Dairesi Genel Müdür Yardımcısı Jutta Wölke'yi kabul etti.
19 Ocak 2006 Perşembe
TBMM DANIŞMA KURULU TOPLANAMADI

CHP dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili önerisini Genel Kurul gündemine getirecek.
19 Ocak 2006 Perşembe
TACİKİSTAN CUMHURBAŞKANI RAHMANOV TBMM'DE...

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahmanov ile görüştü. TBMM'deki ziyarette konuşan Arınç, ''dost ve kardeş'' ülke Tacikistan Cumhurbaşkanı Rahmanov'un ziyaretinden çok memnun olduğunu söyledi.
19 Ocak 2006 Perşembe
TBMM BAŞKANLIĞI TARAFINDAN HAZIRLANAN İÇTÜZÜK TASLAĞI ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİKLER İÇERİYOR

Hazırlanan taslak, soruşturma önergelerinden, komisyon çalışmalarına kadar pek çok değişiklik öneriyor. 186 maddelik İçtüzük, 173 madde olarak yeniden düzenleniyor.
19 Ocak 2006 Perşembe
KORE GAZİLERİ TBMM'DE...

Panmunjon Ateşkes Anlaşması'ndan sonra Kore'ye gönderildikleri için şeref aylığı alamayan bir grup gazi, Meclis'te ziyaretlerde bulundu.
19 Ocak 2006 Perşembe
ERBAKAN'IN MAHKUMİYETİ...

TBMM Başkanı Bülent Arınç, kapatılan RP'nin son genel başkanı ve eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın ''kayıp trilyon'' davasında aldığı cezanın 4. erteleme süresinin dolmasıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, olayın hem hukuki hem de insani boyutu olduğunu söyledi. Arınç, ''Bir eşitsizliğin, adaletsizliğin olduğunu söyleyebiliriz.Siyasi partilerimizin ve milletvekillerimizin bu adaletsizliği giderecek kanun teklifini meclisimize sunması gerekmektedir'' dedi.
19 Ocak 2006 Perşembe
ANAVATAN'LI YİĞİT, İTLAF EDİLEN KANATLI HAYVANLARIN SAHİPLERİNE, PARA YERİNE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN VERİLMESİNİ ÖNERDİ

Anavatan Partisi Kars Milletvekili Selami Yiğit ile TBMM İdare Amiri ve ANAVATAN Iğdır Milletvekili Dursun Akdemir, kuş gribi vakaları ve alınan önlemlere ilişkin TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
19 Ocak 2006 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN…

TBMM Başkanı Arınç, saat 13.00'de, Tacikistan Cumhurbaşkanı Rahmanov ve beraberindeki heyetle Meclis'te görüşecek. Arınç bugün ayrıca, İçişleri Bakanı Aksu ve yeni atanan valileri saat 15.30'da kabul edecek. Anavatan Partisi Iğdır Milletvekili Dursun Akdemir ve Kars Milletvekili SelamiYiğit saat 11.00'de TBMM'de basın toplantısı düzenleyecek.
19 Ocak 2006 Perşembe
2005
TÜRK PARLAMENTERLER BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI HASAN KORKMAZCAN, KURBAN BAYRAMI DOLAYISIYLA KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI

Kurban Bayramı'nın yüzyıllar boyunca sorumluluk ve fedakarlık duygularının ortak bir bilince dönüşmesine yolaçtığını belirten Korkmazcan, günümüzde de aynı bilincin milletçe korunmasının hayati önem taşıdığını kaydetti.
19 Ocak 2005 Çarşamba
TBMM SOKAK ÇOCUKLARI ARAŞTIRMA KOMİSYONU BAŞKANI ERGENÇ: ''HER AİLE ULAŞABİLDİĞİ BİR SOKAK ÇOCUĞUNA KUCAK AÇSIN''

Ergenç, milyonlarca çocuğun ailesinin yanında, sıcak yuvasında bayramını geçirirken, bir kısım çocukların da sokaklarda sefalet içinde, bayramı hiç hissetmeyeceğini ifade etti.
19 Ocak 2005 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ARINÇ: "TÜRKİYE, DEMOKRATİK ATILIMLARIYLA HERKESİ KENDİNE HAYRAN BIRAKIYOR"

Kurban Bayramı mesajında, Güney Asya'da yaşanan felakete kayıtsız kalmadıklarını belirten Arınç, Mecliste, milletvekillerinin ve Meclis personelinin katıldığı bir yardım kampanyası başlattıklarını, toplanan yardımların, felaketi yaşayan insanların yaralarını sarmak üzere bölgeye gönderileceğini bildirdi.
19 Ocak 2005 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.