MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2022
AK PARTİ'Lİ AYDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), şehrin 34 farklı noktasına Şahmeran heykeli yapacağını söyleyerek, "Bunların 3,5 yıldır bir eseri yok. '7 milyon liraya heykel yapmak', işleri bu." dedi.
16 Mayıs 2022 Pazartesi
AK PARTİ'Lİ KARAHOCAGİL'İN BASIN TOPLANTISI

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, "CHP'lilerin büyük bir çoğunluğu ile diğer ittifak partileri, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun çizdiği imajdan ve Genel Başkan'ın ona sahip çıkmasından rahatsızlık duyuyor." dedi.
16 Mayıs 2022 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ŞENTOP, AZERBAYCAN'A GİTTİ

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, beraberindeki parlamenter heyetiyle Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye gitti.
16 Mayıs 2022 Pazartesi
HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ OLUÇ'UN BASIN TOPLANTISI

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, işsizliğin çok ciddi bir sorun olduğunu dile getirdi.
16 Mayıs 2022 Pazartesi
CHP'Lİ ÖZDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI

CHP İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Rusya-Ukrayna Savaşı'nın, Türkiye-AB ilişkilerinde yeni bir süreci ortaya çıkardığını söyledi.
16 Mayıs 2022 Pazartesi
CHP'Lİ ÜNSAL'IN BASIN TOPLANTISI

CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki kararını eleştirdi.
16 Mayıs 2022 Pazartesi
2021
TBMM BAŞKANI ŞENTOP, DÜNYANIN, İSRAİL'İN DEVLET TERÖRÜNÜ SESSİZCE İZLEDİĞİNİ KAYDETTİ

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, İsrail'in devlet terörünün, dünya tarafından sessizce izlendiğini belirtti.
16 Mayıs 2021 Pazar
TBMM BAŞKANI ŞENTOP, BM'NİN İSRAİL VE FİLİSTİN'E ÇATIŞMALARA SON VERME ÇAĞRISININ YETERLİ OLMADIĞINI KAYDETTİ

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Birleşmiş Milletlerin (BM) İsrail ve Filistin'e yönelik çatışmalara son verme ve müzakerelere dönme çağrısının, olumlu olsa da yeterli bir adım olmadığını ifade etti.
16 Mayıs 2021 Pazar
TBMM BAŞKANI ŞENTOP, CEZAYİR SENATO BAŞKANI İLE TELEFONLA GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, "İsrail'in devlet terörü uyguladığını, insanlığa karşı suç işlediğini, masum Müslümanların kanını akıttığını ve dünyanın buna sessiz kalışını teessürle takip ediyoruz. İsrail'e artık 'dur' demenin, Filistin'i haklı davasında en kuvvetli şekilde desteklemenin vakti gelmiştir, çoktan geçmektedir." dedi.
16 Mayıs 2021 Pazar
2019
TBMM BAŞKANI ŞENTOP RUMELİ TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ'NİN İFTARINA KATILDI

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin iftarına katıldı.
16 Mayıs 2019 Perşembe
TBMM'DE TÜRKPA 10. YIL DÖNÜMÜ FOTOĞRAF SERGİSİ VE NİŞAN TAKDİM TÖRENİ...

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Mecliste Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) 10. Kuruluş Yıl Dönümü Fotoğraf Sergisi'nin açılışını yaptı ve TÜRKPA 10. yıl nişanlarını takdim etti.
16 Mayıs 2019 Perşembe
TBMM BAŞKANI ŞENTOP GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Mecliste gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. TBMM Başkanı Şentop, "YSK da şüphesiz eleştirilebilir. Kararları, gerekçeleri eleştirilebilir. Fakat ben hakimlerin, yargıçların bu anlamda hakarete uğramalarını doğru bulmuyorum." dedi.
16 Mayıs 2019 Perşembe
KEFEK İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİN ETKİN UYGULANMASI VE İZLENMESİ ALT KOMİSYONU...

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) bünyesinde kurulan İstanbul Sözleşmesinin Etkin Uygulanması ve İzlenmesi Alt Komisyonu, AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis başkanlığında toplandı.
16 Mayıs 2019 Perşembe
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TANAL'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Mecliste DHKP-C ile bağlantılı olduğu belirlenen biri kadın iki kişinin gerçekleştirdiği terör eylemi girişimine ilişkin, "İktidarın medyası sokaktaki çetelere ve tetikçilere beni hedef gösteriyor. Bu gazetelerin attıkları manşetlerle saldırıya uğrarsam, yaralanırsam, başıma gelecek işlerde bu gazeteler sorumludurlar. Bu konuda Cumhuriyet Savcılarını derhal göreve davet ediyorum." dedi.
16 Mayıs 2019 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Levent Gök başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, Kapadokya'nın tarihi, kültürel ve doğal dokusunun birlikte korunması, farklı kurumlara ait planlama yetkilerinin, kurulacak Kapadokya Alan Başkanlığında toplanmasını öngören kanun teklifinin 1. bölümü kabul edildi.
16 Mayıs 2019 Perşembe
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BEKAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, bütün gayretlere rağmen enflasyon oranının 19,20 olduğunu dile getirerek, enflasyonla ilgili çalışmalar yapılmadan önce, TÜİK'in elemanlarının gideceği yerdeki marketlerin aranarak ürünlerin etiket fiyatlarının ayarlandığını öne sürdü.
16 Mayıs 2019 Perşembe
İYİ PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÖZDAĞ'IN BASIN TOPLANTISI...

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Fener Rum Patriği Bartholomeos'un, Muğla'nın Yatağan ilçesindeki tarihi bir kalıntıya papaz atamasını eleştirerek, "Fener Rum Patriği, bir süreden beri Türkiye'de çeşitli il ve ilçelere metropolitler atıyor. Patriğin atama yaptığı yerlerde bir tane bile Rum yok. Cemaati olmayan yerlere papaz atanıyor ve buralarda düzenli ayinler yapılıyor. Ayine katılımı Yunanistan'dan gelen kişiler sağlıyor." değerlendirmesinde bulundu.
16 Mayıs 2019 Perşembe
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ YALIM'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 23 Mart 2015'te tüm emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramları'nda birer maaş ikramiye sözü verdiğini anımsattı.
16 Mayıs 2019 Perşembe
2018
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, GÜRCİSTAN PARLAMENTOSU BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Gürcistan Parlamentosu Başkanı Irakli Kobakhidze ile bir araya geldi.
16 Mayıs 2018 Çarşamba
MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ERDEM'İN BASIN TOPLANTISI...

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba'nın, dün, 11 bin 551 personel alımı yapacaklarını açıkladığını anımsatarak, 2,5 yıldır bu konuda mücadele verdiklerini ifade etti.
16 Mayıs 2018 Çarşamba
HDP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ PAYLAN'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Mecliste düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
16 Mayıs 2018 Çarşamba
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÖZCAN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özcan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, seçimlerde çıkmayan parmak boyası kullanılmasına ilişkin hazırladığı kanun teklifi hakkında bilgi verdi.
16 Mayıs 2018 Çarşamba
CHP BURSA MİLLETVEKİLİ İRGİL'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, zorunlu olarak yurt dışında yaşayan vatandaşların ceza tehdidi bulunmaksızın Türkiye'ye dönmelerinin sağlanmasını isteyerek, "12 Eylül bitti, yargılandı, darbe hukuku tescil edildi, tarih önünde mahkum oldu ama 12 Eylül askeri darbesinin mağdurları için 12 Eylül hukuku halen sürüyor." dedi.
16 Mayıs 2018 Çarşamba
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, "Seçim sürecinde Filistin gündeminin fotoğraf vermek dışında bir anlam taşıyabilmesi için mutlaka somut bazı adımların atılması gerekiyor ve bu adımlar da umarız cuma günkü zirvede atılır." dedi.
16 Mayıs 2018 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Yaşar Tüzün başkanlığında toplandı. Karayollarında geçiş ihlaline ilişkin para cezalarını yüzde 60 azaltan düzenleme ile AOÇ'nin belirlenen arazisinin Ankara Büyükşehir Belediyesine 29 yıllığına tahsis edilmesini de içeren "torba teklif", TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Meclis, 24 Haziran kesin seçim sonuçlarının YSK tarafından ilamını takip eden üçüncü günü saat 14.00'de toplanmak üzere tatile girdi.
16 Mayıs 2018 Çarşamba
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, sözlerine, Ramazan'ın ülkeye ve dünyaya huzur ve barış getirmesini dileyerek, İsrail'in mazlum Filistin halkına uyguladığı şiddeti ve vahşeti kınayarak başladı.
16 Mayıs 2018 Çarşamba
CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ TÜM'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, İsrail ordusunun, tüm dünyanın gözü önünde hunharca bir insanlık suçu işlediğini söyledi.
16 Mayıs 2018 Çarşamba
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İsrail askerlerinin Gazze'deki Filistinlilere yönelik katliamına ilişkin "İsrail bir saldırıya maruz değil. Birleşmiş Milletler kararında, öteden beri devam eden bir statüyü çiğneme ve yanlış yapma durumunda bir devletin kendini savunması diye bir hadise yok. Tersine terörize bir faaliyet mevzubahis. BM kararına göre, Kudüs üç semavi dinin kutsal şehri ve orada herhangi bir büyükelçilik açılamaz. Onu çiğneyerek yapılan hareket yanlıştır." dedi.
16 Mayıs 2018 Çarşamba
KEİPA 25. YILDÖNÜMÜ: MECLİS BAŞKANLARI ZİRVESİ...

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi'nin (KEİPA) 25. Yıldönümü: Meclis Başkanları Zirvesi"ne katıldı.
16 Mayıs 2018 Çarşamba
2017
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'IN KABUL܅

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Karadağ Müftüsü Rıfat Feyziç'i makamında kabul etti.
16 Mayıs 2017 Salı
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'IN KABUL܅

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, BM Mukim Koordinatörü ve Kalkınma Programı Mukim Temsilcisi İrena Vojackava'yı makamında kabul etti.
16 Mayıs 2017 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Akif Hamzaçebi başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) seçiminin ikinci turunda; Yaşar Şimşek, Mehmet Ademoğlu, Alp Arslan, Cafer Ergen, Ali Cengiz Köseoğlu, Songül Yazar ve Hamit Kocabey, HSK üyeleri olarak seçildi.
16 Mayıs 2017 Salı
CHP GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Emin olun hiçbir askeri darbe döneminde bu kadar büyük acılar yaşanmadı. Şimdi 15 Temmuz'u fırsat bilip, karşı darbe yaptılar, kontrollü darbe yaptılar ve şimdi milyonları perişan ettiler." dedi.
16 Mayıs 2017 Salı
BAŞBAKAN YILDIRIM, RESİM SERGİSİ AÇILIŞI YAPTI

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk'ün kişisel resim sergisinin açılışını yaptı.
16 Mayıs 2017 Salı
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'IN BANGLADEŞ BÜYÜKELÇİSİNİ KABUL܅

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Bangladeş'in Ankara Büyükelçisi Allama Siddiki'yi makamında kabul etti.
16 Mayıs 2017 Salı
HDP GRUP TOPLANTISI...

HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir, "Son dönemlerde bir hukuk garabeti ile karşı karşıyayız. Yakala, tutukla, sonra bırakma şeklinde tezahür eden bir hukuk oyunuyla karşı karşıyayız." dedi.
16 Mayıs 2017 Salı
MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU BAŞKANI BEYAZIT'IN KABULÜ...

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Birleşik Krallık Kraliyet Savunma Etütleri Koleji heyetini kabul etti.
16 Mayıs 2017 Salı
AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Cumhuriyetin kurucularına öyle veya böyle dil uzatmak kimsenin haddi değildir. Türkiye'nin bu kısır, toplumun kardeşlik hukukuna kasteden bu yersiz tartışmalarla kaybedecek bir dakika bile vakti yoktur." dedi.
16 Mayıs 2017 Salı
MHP GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ABD Başkanıyla yapacağı görüşmenin kritik ve tarihi önemde olduğunu belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanı’nın ardında Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinin kudreti vardır. Makamı ve mevki ne olursa olsun, hiç kimse gaflete düşüp Türkiye’yi aciz görmemeli, terör örgütleriyle aynı seviyeye indirmemeli, küçümseme yanlışına düşmemelidir." dedi.
16 Mayıs 2017 Salı
2017 KAMU FUTBOL TURNAVASI...

2017 Kamu Futbol Turnuvası 11. grupta yer alan TBMM Futbol Takımımız, grubunda yaptığı 5 karşılaşmada 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet alarak grup ikincisi olmuş ve 2. kademe turuna kalmıştır. Takımımıza 2. Turda başarılar diler ve tüm personelimizi 21 Mayıs 2017 Pazar günü saat 19:00'da 19 Mayıs Stadyumu 2 nolu Dış Saha'da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığıyla oynayacağımız karşılaşmaya bekleriz.
16 Mayıs 2017 Salı
2016
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ TURAN'IN BASIN AÇIKLAMASI...

AK PARTİ Grup Başkanvekili Bülent Turan, TBMM'de gazetecilerle düzenlediği sohbet toplantısında, hakkında dosya bulunan milletvekilleri hakkındaki anayasa değişikliği teklifinin görüşme sürecine ilişkin, "Planladığımız takvimde hiçbir aksama, gecikme yok." değerlendirmesinde bulundu.
16 Mayıs 2016 Pazartesi
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, BAŞBAKAN DAVUTOĞLU'NU KABUL ETTİ

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu makamında kabul etti.
16 Mayıs 2016 Pazartesi
HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ BALUKEN'İN BASIN TOPLANTISI...

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, dokunulmazlık teklifinin Genel Kurul'a gelip gelmeyeceğine ilişkin AK PARTİ'den kendilerine ulaşan bir bilgi olmadığını bildirdi.
16 Mayıs 2016 Pazartesi
AİLE BÜTÜNLÜĞÜNÜN KORUNMASI ARAŞTIRMA KOMİSYONU ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRME KAPANIŞ PROGRAMI...

Aile Bütünlüğünü Olumsuz Etkileyen Unsurlar İle Boşanma Olaylarının Araştırılması Ve Aile Kurumunun Güçlendirilmesi İçin Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonunun Çalışmalarının Değerlendirildiği Kapanış Programı, TBMM Tören Salonu'nda gerçekleşti.
16 Mayıs 2016 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ GÖK'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
16 Mayıs 2016 Pazartesi
HDP ADANA MİLLETVEKİLİ BEŞTAŞ'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, seçim bölgesindeki cezaevlerinden kendilerine gelen çok sayıda ihlal iddiası olduğunu belirtti.
16 Mayıs 2016 Pazartesi
2015
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, ÖZ İPLİK-İŞ SENDİKASI 12. GENEL KURULU'NA KATILDI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, istikrarın şart olduğunu, şu veya bu partiyle alakası bulunmadığını belirterek, "İstikrar olmadığı zaman mesafe almamız geçmişte mümkün olmadı, bundan sonra da mümkün olmayacaktır" dedi.
16 Mayıs 2015 Cumartesi
2014
TBMM'DEN SOMA'YA YARDIM KAMPANYASI…

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'nca 13 Mayıs 2014 tarihinde Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden kazasında hayatını kaybeden madencilerimizin acılı ailelerine destek olmak amacıyla yardım kampanyası başlatıldı.
16 Mayıs 2014 Cuma
ENGELLİ ÖĞRENCİLER MECLİS'TE…

TBMM, Dünya Engelliler Haftası sebebiyle Kemal Yurtbilir Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerini ağırladı. TBMM Genel Kurulu'nu, kulisleri ve bahçeyi gezen öğrencilere, TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu bir konuşma yaptı.
16 Mayıs 2014 Cuma
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZTRAK'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar ve AK Parti milletvekillerinin, Soma'da facianın meydana geldiği maden şirketine karşı toleranslı davrandıklarını savunarak, "Madenleri işleten firma ile AKP arasında bir bağ mı var?" diye sordu.
16 Mayıs 2014 Cuma
CHP BURSA MİLLETVEKİLİ AYKAN ERDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, düzenlediği basın toplantısında, 3 günden beri yas tutulan Soma'daki iş cinayetinin benzerinin 17 Mayıs 2010'da Zonguldak'ta meydana geldiğini ve 30 madencinin öldüğünü belirterek, o dönemde ısrarla dile getirilen talebin Türkiye'nin, Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (İLO) 176 numaralı "Madenlerde Güvenlik ve Sağlık Sözleşmesi"ne taraf olması ve imzalanması olduğunu kaydetti.
16 Mayıs 2014 Cuma
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ MEVLÜT ASLANOĞLU VEFAT ETTİ

CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu hayatını kaybetti.
16 Mayıs 2014 Cuma
2013
AK PARTİ'Lİ TUNÇ'UN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Avrupa Parlamentosu (AP) Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda'nın, CHP ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik açıklamalarına işaret ederek, ''CHP ve Genel Başkanı'nı yerin dibine batıran açıklamalar, CHP'nin içinde bulunduğu durumu açıkça gösteriyor'' dedi.
16 Mayıs 2013 Perşembe
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK BRÜKSEL'DE BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Brüksel'de temaslarda bulunan TBMM Başkanı Çiçek, Türkiye'nin AB Daimi Temsilciği'nde basın toplantısı düzenledi.
16 Mayıs 2013 Perşembe
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, AVRUPA PARLAMENTOSU BAŞKANI SCHULZ İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz'la görüştü.
16 Mayıs 2013 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Sadık Yakut'un başkanlığında toplandı. TBMM Genel Kurulu'nda, MHP'nin, kamu ve özel sektörün borçları ile ilgili araştırma önergesinin bugün görüşülmesine ilişkin grup önerisi ele alındı. Aranın ardından ikinci kez toplantı yeter sayısı bulunamaması üzerine Yakut, 20 Mayıs Pazartesi günü saat 14.00'de toplanmak üzere birleşimi kapattı.
16 Mayıs 2013 Perşembe
TBMM KİT KOMİSYONU...

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni'nin başkanlığında toplanan Komisyon, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün 2010 yılı hesaplarını görüştü. TBMM KİT Komisyonu'nda, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün 2011 yılı hesapları ibra edildi.
16 Mayıs 2013 Perşembe
BDP'Lİ BİRTANE'NİN BASIN TOPLANTISI...

BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, BDP Hakkâri Milletvekili Adil Zozani ile parlamentoda düzenlediği basın toplantısında ana dilde eğitimin, okul öncesinden başlayarak üniversiteye kadar yürürlüğe girmesi gerektiğini öne sürdü.
16 Mayıs 2013 Perşembe
CHP'Lİ BAYRAKTUTAN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Artvin'deki bakır madeni ihalesinde "görevi kötüye kullanma" ve "ihaleye fesat karıştırma" suçu işlendiğini iddia ederek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız hakkında gensoru önergesi vereceklerini ve suç duyurusunda bulunacağını söyledi.
16 Mayıs 2013 Perşembe
MHP TOKAT MİLLETVEKİLİ REŞAT DOĞRU'NUN BASIN TOPLANTISI...

MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, Türkiye'nin küresel ısınma ve iklim değişiklikleri tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu ifade ederek, "Gelecek yıllarda fakir köylü sulama için su bulamayacak, yüksek fiyatlarla satın almak zorunda kalacak" dedi.
16 Mayıs 2013 Perşembe
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AYHAN'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin, siyasi, sosyal, ekonomik açıdan sorunlarla dolu olduğunu, sorunların da giderek arttığını savundu.
16 Mayıs 2013 Perşembe
GÜVENLİ TRAFİK PROJESİ…

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar'ın himayesinde, Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Ofisi, Uluslararası Polis Birliği Türkiye Başkanlığı ve Polis Akademisi Başkanlığı işbirliğinde Milletvekilleri arasında emniyet kemeri konusunda duyarlılığın arttırılması, konunun önemine dikkat çekerek kamuoyuna duyurulması ve farkındalık yaratılması amacıyla TBMM'de bir etkinlik düzenlendi.
16 Mayıs 2013 Perşembe
TBMM BAŞKANVEKİLİ SAĞLAM, BURKİNA FASO MİLLET MECLİSİ BAŞKAN YARDIMCISI TRAORE İLE GÖRÜŞTÜ.

TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, Burkina Faso Millet Meclisi Başkan Yardımcısı Lorcendy Traore ile makamında görüştü.
16 Mayıs 2013 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN…

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, saat 11.00'de, MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru saat 11.30'da, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart saat 12.00'de, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan saat 12.30'da, BDP Hakkâri Milletvekili Adil Zozani ise saat 13.00'te basın toplantısı düzenleyecek. TBMM Başkanı Vekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam, saat 11.00'de, Burkina Faso Millet Meclisi Başkan Yardımcısı Lorcendy Traore'yi makamında kabul edecek. TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar'ın himayelerinde ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Türkiye Ofisi, Uluslararası Polis Birliği (İPA) Türkiye Başkanlığı ve Polis Akademisi Başkanlığı İşbirliğinde, milletvekilleri arasında emniyet kemeri konusunda duyarlılığın artırılması, konunun önemine dikkat çekilerek kamuoyuna duyurulması ve farkındalık yaratılması amacıyla, saat 11:00'de TBMM Yonca Havuzlu Bahçe'de, emniyet kemeri simülasyon aracının ve alkol gözlüğünün kullanılacağı bir etkinlik düzenlenecek. TBMM Genel Kurulu saat 14.00'te toplanacak. Genel Kurul'da, varlık barışının da içinde yer aldığı tasarının görüşmelerine devam edilecek.
16 Mayıs 2013 Perşembe
2012
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK,FENERBAHÇE'Yİ KUTLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ziraat Türkiye Kupası final karşılaşmasında galip gelerek kupayı almaya hak kazanan Fenerbahçe Spor Kulübü'nü kutladı.
16 Mayıs 2012 Çarşamba
TBMM ANAYASA UZLAŞMA KOMİSYONU...

TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu,''Temel hak ve özgürlükler'' ana başlığı üzerinde çalıştı.
16 Mayıs 2012 Çarşamba
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, Wall Street Journal Gazetesi'nde Uludere olayı ile ilgili çıkan haberin İngilizce orjinalini bulup Türkçe'ye çevirisini yaptırdığını belirterek, ''Haberin aslında, ABD'nin istihbarat verdiği konusunda bir iddia yok'' dedi.
16 Mayıs 2012 Çarşamba
CHP TUNCELİ MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN AYGÜN'ÜN BASIN TOPLANTISI…

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ve İstanbul Milletvekili Melda Onur parlamentoda basın toplantısı düzenledi.
16 Mayıs 2012 Çarşamba
TBMM ÜSTÜN YETENEKLİ ÇOCUKLARI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Necate Baykoç Dönmez, Türkiye'de çok sayıda üstün yetenekli çocuğun dünyaya geldiğini belirterek, ''Ancak küçük yaşlarda fark edilemedikleri veya özel eğitim programlarına tabi olamadıkları için değerlendirilemiyorlar'' dedi.
16 Mayıs 2012 Çarşamba
BATMAN'DAN GELEN ÖĞRENCİLER TBMM'DE...

TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ile birlikte Batman'dan gelen öğrencileri kabul etti.
16 Mayıs 2012 Çarşamba
TBMM İNTERNET ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

TBMM Bilgi Toplumu Olma Yolunda Bilişim Sektöründeki Gelişmeler ile İnternet Kullanımının Başta Çocuklar, Gençler ve Aile Yapısı Üzerinde Olmak Üzere Sosyal Etkilerinin Araştırılması Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar'ın başkanlığında çalışmalarına devam ediyor.
16 Mayıs 2012 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Tasarısı ve İstanbul'da 2 vakıf üniversitesi kurulmasını öngören kanun tasarısı kabul edilerek, yasalaştı.
16 Mayıs 2012 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, ARNAVUTLUK'TA...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Arnavutluk'taki resmi temasları çerçevesinde İşkodra Valisi Voltana Ademi ve İşkodra Belediye Başkanı Lorenc Luka'yı ziyaret etti.
16 Mayıs 2012 Çarşamba
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI BOZKIR'IN KABUL܅

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Makedonya Dışişleri Bakanı Nikola Poposki ve beraberindeki heyeti TBMM'deki makamında kabul etti.
16 Mayıs 2012 Çarşamba
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ MELDA ONUR'UN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Onur, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve İzmir Milletvekili Erdal Aksünger ile birlikte parlamentoda düzenlediği basın toplantısında yirmi yıl öncesinde yapılan ilk karakol baskınında ve sonraki baskınlarda kaçırılan askerlere değindi.
16 Mayıs 2012 Çarşamba
TBMM KİT KOMİSYONU...

TBMM KİT Komisyonu'nda, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü'nün 2009-2010 yılı hesapları ibra edildi. TBMM KİT Komisyonu'nda, Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi'nin (BOTAŞ) 2009 ve 2010 yıllarına ait hesapları şartlı ibra edildi.
16 Mayıs 2012 Çarşamba
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OKTAY VURAL'IN BASIN TOPLANTISI…

Oktay Vural: "Verilen zam günde 1 simit, 1 çaydır. Hükümetin amacı, ölümü gösterip sıtmaya razı etmektir. Başbakan, yandaşa dağıtma, çalışanlara istikrarlı süründürme politikası uyguluyor."
16 Mayıs 2012 Çarşamba
TBMM MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU...

TBMM Milli Savunma Komisyonu, Askerlik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısını kabul etti.
16 Mayıs 2012 Çarşamba
TBMM İÇİŞLERİ KOMİSYONU...

TBMM İçişleri Komisyonu'nda, korsan taksiciliğe ağır cezalar getiren ve ''değnekçiliğe'' son veren düzenlemelerin de bulunduğu kanun teklifi, alt komisyona sevk edildi.
16 Mayıs 2012 Çarşamba
MİLLİ SAVUNMA BAKANI GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlikten yararlanmak için yapılan başvuru sayısının bugün itibariyle 27 bin 400 olduğunu söyledi.
16 Mayıs 2012 Çarşamba
TBMM KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU...

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, ''Toplumsal Cinsiyet Açısından Anayasa'' konulu alt komisyonun raporunu ele aldı.
16 Mayıs 2012 Çarşamba
BDP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÖNDER'İN BASIN TOPLANTISI...

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, kıdem tazminatı meselesiyle ilgili 62 bine yakın imza toplandığını, bu imzaları TBMM Dilekçe Komisyonu'na sunacaklarını belirtti.
16 Mayıs 2012 Çarşamba
MHP'Lİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Türk Sporu'nda Şiddet ve Tutuklu Milletvekillerinin durumu konularında değerlendirmelerde bulundu
16 Mayıs 2012 Çarşamba
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ DİNÇER'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta ÖSYM tarafından yapılan bir sınavda özürlülerin asansörü olmayan bir binanın 4. Katında sınava girmek zorunda kaldıklarını belirtti.
16 Mayıs 2012 Çarşamba
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AYHAN'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında 2012 Yılı Ocak ve Mart döneminde gelişen ekonomik verileri değerlendirdi.
16 Mayıs 2012 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan saat 10:30'da, MHP Milletvekili Özcan Yeniçeri saat 11:00'de, CHP Milletvekili Celal Dinçer saat 11:30'da, BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder saat 12:00'de, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural saat 12:30'da,CHP Milletvekilleri Melda Onur saat 13:00'de, Hüseyin Aygün ise saat 13:30'da basın toplantısı düzenleyecek. Saat 14:00'de toplanacak TBMM Genel Kurul'unda Afet Riski Alanlarının Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine devam edilecek.
16 Mayıs 2012 Çarşamba
2011
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, KARABÜK'TE...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, ''Türkiye'de kişisel suçlarla ilgili failleri bulma konusunda emniyet teşkilatımız yüzde 95 başarılıdır'' dedi.
16 Mayıs 2011 Pazartesi
2010
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, BURSASPOR'UN TURKCELL SÜPER LİG ŞAMPİYONLUĞUNU KUTLADI

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Bursaspor'un Turkcell Süper Lig şampiyonu olması dolayısıyla Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı ile Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ı tebrik etti.
16 Mayıs 2010 Pazar
'GENÇLİĞİN GÖZÜNDEN' LİSELERARASI KISA FİLM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, BDP'li milletvekilinin sözleriyle ilgili olarak,''Tamamen deli saçması bir şey. Milletvekili sıfatını taşıyan bir kişinin ağzından çıkmaması gereken şeyler. Ben ciddiye almıyorum. Ama bir milletvekili o sözleri söylemişse bunun sonuçlarına da katlanmalı'' dedi.
16 Mayıs 2010 Pazar
90. YILDA 90 BELGE SERGİSİ DOLMABAHÇE'DE…

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Dolmabahçe Sarayı Camlı Köşk'te TBMM'nin kuruluşunun 90. yılı nedeniyle ''90. yılda 90 belge'' adlı serginin açılışını yaptı.
16 Mayıs 2010 Pazar
2009
CUMHURBAŞKANI VEKİLİ ve TBMM BAŞKANI TOPTAN, ''ÜÇ DESTAN'' ADLI MÜZİKLİ ANLATIYI İZLEDİ...

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Köksal Toptan, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ile Korosu'nun ''Üç Destan'' adlı müzikli anlatısını izledi.
16 Mayıs 2009 Cumartesi
EUROVİSİON ŞARKI YARIŞMASI...

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Köksal Toptan, 54. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek sanatçı Hadise'yi telefonla arayarak başarı diledi.
16 Mayıs 2009 Cumartesi
''MİLLİ MÜCADELEDE İLK ADIM YÜRÜYÜŞÜ''

Mustafa Kemal Atatürk'ün, Milli Mücadele'yi başlatmak üzere Bandırma vapuruna binerek Samsun'a gidişi dolayısıyla TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın da katılımıyla ''Milli Mücadelede İlk Adım Yürüyüşü'' gerçekleştirildi.
16 Mayıs 2009 Cumartesi
DTP'Lİ MİLLETVEKİLLERİNİN SAVUNMALARININ İSTENMESİ

TBMM Başkanı Köksal Toptan, DTP'li 5 milletvekilinin süren davalarıyla ilgili savunmalarının istenmesiyle ilgili, ''Anayasa'nın 83. ve 14. maddeleri, açık birtakım hüküm öneriyor. Gitmedikleri takdirde ihzaren, yani polis zoruyla getirileceklerini ifade ediyor'' dedi.
16 Mayıs 2009 Cumartesi
MİLLİ EGEMENLİĞİN 90. YILI KUTLAMA PROGRAMI

Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Kurtuluş Mücadelesini başlattığı İstanbul'dan Samsun'a çıkışının 90. Yıldönümü, ayrıca Havza Mitingi, Amasya Genelgesi, Erzurum Kongresi, Sivas Kongresi ve Atatürk'ün Ankara'ya varışının 90. yılını bugün itibariyle çeşitli etkinliklerle kutlamaya başlıyoruz. Kutlama etkinlikleri Meclisimizin 90. açılış yıldönümü olan 23 Nisan 2010 tarihine kadar devam edecektir.
16 Mayıs 2009 Cumartesi
"TBMM PERSONELİ 6. SPOR ETKİNLİKLERİ"

TBMM İdari Teşkilatı Personeli arasında dostluk ve dayanışmayı arttırmak amacıyla, her yıl geleneksel olarak yapılan spor etkinlikleri kapsamında, Personel ve Muhasebe Dairesi Başkanlığı koordinatörlüğünde, Personel Eğitim ve Yönetim Müdürlüğü tarafından "TBMM Personeli 6. Spor Etkinlikleri" düzenlenecek.
16 Mayıs 2009 Cumartesi
"MİLLİ MÜCADELENİN BAŞLAMASININ 90. YILI KUTLAMALARI"

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Köksal Toptan, saat 10.00'da ''Milli Mücadelenin Başlamasının 90. Yıl Kutlamaları'' kapsamında, ''Şişli Atatürk Evi''nden Dolmabahçe'ye gerçekleştirilecek yürüyüş, saat 11.00'de ise temsili Bandırma Vapuru'nun uğurlanması törenine katılacak. Toptan, saat 18.30'da Kadıköy Süreyyapaşa Operası'nda gerçekleştirilecek ''Kuzey Nokta 55'' kitabının tanıtım resepsiyonunu, saat 20.00'de de Ankara Devlet Opera ve Balesi orkestrasıyla korosunun ''Üç Destan'' adlı müzikli anlatısını izleyecek.
16 Mayıs 2009 Cumartesi
2008
MÜZELER HAFTASI...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, 'Müzeler Haftası' dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
16 Mayıs 2008 Cuma
TBMM BAŞKANI KÖKSAL TOPTAN'IN MESAJI...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, Jandarma Komando Çavuş Ömer Çınar'ın şehit olması dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a, bir başsağlığı mesajı gönderdi.
16 Mayıs 2008 Cuma
BATMANLI ÖĞRENCİLER TBMM'DE…

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Batman'dan gelen başarılı lise öğrencilerini kabul etti. 90 öğrenciden oluşan grup, 'Tarihe Yolculuk' projesi kapsamında yarın Kayseri'ye geçecek.
16 Mayıs 2008 Cuma
ŞERAFETTİN HALİS'İN BASIN TOPLANTISI…

DTP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, son dönemde üniversitelerde yaşanan gerginliklerden AK Parti Hükümetini sorumlu tuttu.
16 Mayıs 2008 Cuma
ERSİN: " AKP DENETİMDEN KAÇMANIN YOLLARINI ARIYOR"

İzmir CHP Milletvekili Ahmet Ersin, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 23. Dönemde TBMM Başkanlığına 105 yazılı soru önergesi verdiğini ve bunların 37 tanesinin cevaplanmadığını söyledi.
16 Mayıs 2008 Cuma
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Köksal Toptan, saat 10.00'da Ankara'da yapılacak üstün zekalı çocuklar kongresine katılacak. Toptan, saat 14.00'te ise Batman'dan gelen başarılı lise öğrencilerini Meclis'te kabul edecek.
16 Mayıs 2008 Cuma
2007
17 YENİ ÜNİVERSİTE KURULUYOR...

TBMM Genel Kurulu'nda tasarının, Karaman, Ağrı, Sinop, Siirt, Nevşehir, Karabük, Kilis, Çankırı, Artvin, Bilecik, Bitlis, Kırklareli, Osmaniye, Bingöl, Muş, Mardin ve Batman'da üniversite kurulmasını öngören 7. maddesi kabul edildi.
16 Mayıs 2007 Çarşamba
GAP BÖLGE KALKINMA İDARESİ BAŞKANLIĞI...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının görev süresinin 5 yıl daha uzatılmasını öngören kanun teklifi, kabul edildi.
16 Mayıs 2007 Çarşamba


16 Mayıs 2007 Çarşamba
BAŞBAKAN ERDOĞAN: ''DEMOKRASİNİN BÜTÜN YÜKÜNÜ, AĞIRLIĞINI TAŞIMAK BİZİM İÇİN ONURDUR''

Başbakan Erdoğan: ''Milli iradeyi bir yük, milletin tercihlerini bir tehlike, halkoyunu bir sıkıntı olarak görenler, milletimizin sandıkta vereceği cevabı görecek, milli iradenin ne demek olduğunu seçimlerde anlayacaktır."
16 Mayıs 2007 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN

Saat 10.00'da toplanacak AK Parti TBMM grup toplantısında, son gelişmeler değerlendirilecek. TBMM Genel Kurulu, saat 11.00'de toplanarak, 17 üniversite kurulmasına ilişkin tasarının görüşmelerine devam edecek.
16 Mayıs 2007 Çarşamba
2006
CHP GENEL BAŞKANI BAYKAL: ''AKP'NİN ÖRGÜT KADROLARININ, YOLSUZLUK KONUSUNDA TÜRKİYE'YE ÖNCÜLÜK YAPMAKTA OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ''

Baykal, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, 3 gün sonra 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının kutlanacağını anımsatarak, 19 Mayıs 1919'un, çok önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi.
16 Mayıs 2006 Salı
ALMANYA HEYETİ TBMM'DE...

Almanya Saksonya Eyaleti Devlet Bakanı Hermann Winkler ve beraberindeki heyet, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış'ı ziyaret etti.
16 Mayıs 2006 Salı
TBMM DANIŞMA KURULUNDA UZLAŞMA SAĞLANAMADI

Batı Trakya Türk azınlığının içinde bulunduğu durum konusunda genel görüşme açılmasına ilişkin önergenin Genel Kurulun bu günkü gündeminde ilk sırada yer alması konusunda uzlaşma sağlanamadı.
16 Mayıs 2006 Salı
17. DÖNEM ISPARTA MİLLETVEKİLİ M. KEMAL TOGAY İÇİN TBMM'DE RESMİ TÖREN DÜZENLENDİ

17. Dönem Anavatan Partisi Milletvekili Mustafa Kemal Togay, evli ve üç çocuk babasıydı.
16 Mayıs 2006 Salı
BAŞBAKAN ERDOĞAN: ''DALGALI KUR REJİMİNDE BU TÜR HAREKETLİLİKLER, İNİŞLER, ÇIKIŞLAR, GELGİTLER TAMAMEN DOĞALDIR''

Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ekonomide son günlerde yaşanan gelişmelere değindi
16 Mayıs 2006 Salı
TBMM 3. SPOR OYUNLARI YARIN BAŞLIYOR..

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen TBMM Spor Oyunları, yarın saat 11.00'de Atütürk Spor Salonu'nda (19 Mayıs Spor Kompleksi) milletvekillerinden oluşacak takım ile Efes Pilsen Basketbol Takımı arasında yapılacak karşılaşmayla başlayacak..
16 Mayıs 2006 Salı
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Bülent Arınç, saat 12.00'de Anavatan Partisi 17. Dönem Isparta Milletvekili Mustafa Kemal Togay'ın cenaze törenine katılacak. Arınç, saat 12.30'da ise Danışma Kurulu toplantısına başkanlık edecek.
16 Mayıs 2006 Salı
2005
TBMM BAŞKANI ARINÇ, BİRİNCİ SÜPER LİGE ÇIKMAYI GARANTİLEYEN KAYSERİ ERCİYERSSPOR'U KUTLADI

Arınç, ayrıca karateci Yıldız Aras'ı da 40. Büyükler Avrupa Karate Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu olması dolayısıyla kutladı.
16 Mayıs 2005 Pazartesi
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ KAPUSUZ, ÖCALAN'IN YENİDEN YARGILANMASIYLA İLGİLİ OLARAK, ''ÜLKEMİZİN, MİLLETİMİZİN ÇIKARI NEYSE, O DOĞRULTUDA HAREKET ETMEK GEREKİYOR''

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Kapusuz, AİHM'in verdiği kararın daha önceki kararları ve dava konularından farklılık gösterdiğine vurguladı.
16 Mayıs 2005 Pazartesi
TBMM BAŞKANVEKİLİ YAKUT, TÜRK-ALMAN DOSTLUK FEDERASYONU GENEL BAŞKANI REINEMANN'I KABUL ETTİ

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, ''Avrupa'daki bazı dostlarımız, terörü yenme konusunda Türkiye'nin yanında olmadılar'' dedi.
16 Mayıs 2005 Pazartesi
DENİZLİ MİLLETVEKİLİ KANDOĞAN: ''SAYIN AĞAR, MİLLETVEKİLLERİNE VERDİĞİ SÖZÜ TUTMADIĞI İÇİN İSTİFA ETTİK''

DYP'den istifa ettiklerine ilişkin dilekçelerini bugün TBMM Başkanlığı'na sunan milletvekilleri, düzenledikleri ortak basın toplantısında, Genel Başkan Mehmet Ağar'ı eleştirdi.
16 Mayıs 2005 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ANADOL: ''ÇANAKKALE, ANITKABİR'E ALTERNATİF BİR MEKAN YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR''

Anadol, Parlamento'da düzenlediği basınla sohbet toplantısında, geçen hafta CHP milletvekilleri ile birlikte Çanakkale'ye düzenledikleri geziye ilişkin izlenimleri anlattı.
16 Mayıs 2005 Pazartesi
CHP'NİN, ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI GÜLER HAKKINDA GENSORU ÖNERGESİ, BU HAFTA GÖRÜŞÜLECEK

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bu hafta 2 gün çalışacak olan TBMM Genel Kurul'u, 17 Mayıs Salı ve 18 Mayıs Çarşamba günü 14.00-21.00 saatleri arasında çalışacak.
16 Mayıs 2005 Pazartesi
KEİPA KÜLTÜR, EĞİTİM VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU İZMİR'DE TOPLANDI

TBMM Başkanı Bülent Arınç, toplantıya gönderdiği mesajda, "Kültür turizminin Karadeniz Havzasında da değer kazanması önemli" dedi.
16 Mayıs 2005 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, saat 11.30'da CHP Grup Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda "Basınla Sohbet" toplantısı yapacak. DYP'den istifa eden bağımsız milletvekilleri Akdemir, Kandoğan, Balandı ve Özdoğan, saat 13.30'd, AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, saat 14.00'de basın toplantısı düzenleyecek.
16 Mayıs 2005 Pazartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.