MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2020
TBMM'YE ZİYARETÇİ YASAĞI UZATILDI

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında TBMM'ye ziyaretçi yasağı 30 Nisan 2020 tarihinde kadar uzatıldı.
31 Mart 2020 Salı
2017
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ GÖK'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
31 Mart 2017 Cuma
MHP ISPARTA MİLLETVEKİLİ OKUTAN'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan, "Evet diyenlere bütün meydanlar, salonlar, televizyon kanalları, basın yayın ve internet ortamları sonuna kadar açılırken, hayır diyenlere neredeyse tüm kapılar kapatılıyor." görüşünü savundu.
31 Mart 2017 Cuma
TBMM İDARE AMİRİ ÖNDER'İN BASIN TOPLANTISI...

TBMM İdare Amiri, HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, partisinin Muş Milletvekili Burcu Çelik ile Meclis'te basın toplantısı düzenledi.
31 Mart 2017 Cuma
2016
İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU BAŞKANVEKİLİ BENLİ'NİN KABULÜ...

İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili Fatma Benli, Avrupa'dan gelen işitme engelli Türk vatandaşlarını kabul etti.
31 Mart 2016 Perşembe
KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU BÜNYESİNDE KURULAN "TÜRKİYE'DE YAŞAYAN ENGELLİ KADINLAR İLE ENGELLİLERE BAKMAKTA OLAN KİŞİLERİN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ALT KOMİSYONU"…

Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu bünyesinde kurulan "Türkiye'de Yaşayan Engelli Kadınlar ile Engellilere Bakmakta Olan Kişilerin Sorunları ve Çözüm Önerileri Alt Komisyonu" AK PARTİ Bursa Milletvekili Bennur Karaburun başkanlığında toplandı.
31 Mart 2016 Perşembe
AK PARTİ BURDUR MİLLETVEKİLİ PETEK'İN BASIN TOPLANTISI...

AK PARTİ Burdur Milletvekili Reşat Petek, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın bir yıl önce şehit edildiğini hatırlatarak, saldırıyı gerçekleştiren teröristleri, onlara destek verenleri ve terörü mazur göstermeye çalışanları lanetledi.
31 Mart 2016 Perşembe
AK PARTİ'DEN CHP'YE "DOKUNULMAZLIK" ZİYARETİ...

AK PARTİ Grup Başkanvekili Naci Bostancı ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, dokunulmazlıklar konusunu görüşmek için Meclis'te bir araya geldi.
31 Mart 2016 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Yasa Tasarısı'nın 1. bölümü kabul edildi.
31 Mart 2016 Perşembe
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BERBEROĞLU'NUN BASIN AÇIKLAMASI...

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, bugün bazı gazetelerde yer alan, "Savcılık, Can Dündar'a, MİT tırlarıyla ilgili ihanet görüntülerini Enis Berberoğlu'nun servis ettiğini ortaya çıkardı." haberleriyle ilgili TBMM'de açıklama yaptı.
31 Mart 2016 Perşembe
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ GÖK'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök,dört partinin grup başkanvekillerinin TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın başkanlığında yaptığı toplantıya ilişkin, TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
31 Mart 2016 Perşembe
İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU BÜNYESİNDE KURULAN" MÜLTECİ HAKLARI ALT KOMİSYONU"...

İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan ''Mülteci Hakları Alt Komisyonu'' AK PARTİ Antalya Milletvekili Atay Uslu başkanlığında toplandı. Komisyon, nüfusu kadar Suriyeli sığınmacı misafir eden Kilis'in Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilmesine ilişkin teklifi üst komisyona sunmayı kararlaştırdı.
31 Mart 2016 Perşembe
PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 25 yaşa kadar genel sağlık sigortası primlerinin silinmesi, 15 bin polis ve 2 bin 610 Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) denetmeni alınması, Şanlıurfa'ya İstiklal Madalyası verilmesi ile zorunlu trafik sigortası, "Kanal İstanbul", terörizmin finansmanıyla ilgili konularda düzenlemeler içeren "Torba kanun" tasarısının 7 maddesi daha kabul edildi.
31 Mart 2016 Perşembe
AİLE BÜTÜNLÜĞÜNÜN KORUNMASINI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

Aile Bütünlüğünü Olumsuz Etkileyen Unsurlar ile Boşanma Olaylarının Araştırılması ve Aile Kurumunun Güçlendirilmesi İçin Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, Komisyon Başkanvekili, AK PARTİ Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, başkanlığında toplandı.
31 Mart 2016 Perşembe
CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ DEMİR İLE ANTALYA MİLLETVEKİLİ KARA'NIN ORTAK BASIN TOPLANTISI...

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Meclis'te düzenledikleri ortak basın toplantısında, Sağlık Bakanlığınca yayınlanan "Hukuki Yardım ve Beyaz Kod Uygulaması Hakkındaki" genelgeyi eleştirdi.
31 Mart 2016 Perşembe
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TANRIKULU'NUN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, son 6-7 aydır sokağa çıkma yasaklarıyla, bölgenin çok ağır insan hakları ihlalleriyle karşı karşıya kaldığını savundu.
31 Mart 2016 Perşembe
ADALET KOMİSYONU...

Adalet Komisyonu, Cezai Konularda Uluslararası Adli İşbirliği Kanunu Tasarısı'nı görüşmek üzere AK PARTİ Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya başkanlığında toplandı.
31 Mart 2016 Perşembe
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AYHAN'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin terör konusunda geldiği noktanın AK PARTİ iktidarının öngörüsüzlüğü, ilkesizliği, milli politika ve strateji benimseme konusundaki zafiyetinden kaynaklandığını ileri sürdü.
31 Mart 2016 Perşembe
MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU...

Milli Savunma Komisyonu, AK PARTİ Düzce Milletvekili Faruk Özlü başkanlığında toplandı. Komisyon, Türkiye'nin 7 ülkeyle çeşitli tarihlerde imzaladığı anlaşmaları onaylayan kanun tasarılarını benimsedi.
31 Mart 2016 Perşembe
KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU BÜNYESİNDE KURULAN "KIRSAL ALANDA KADININ GÜÇLENDİRİLMESİ VE KIRSALDA KADIN GİRİŞİMCİLİĞİNİN DESTEKLENMESİ KONULU ALT KOMİSYON"...

Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu bünyesinde kurulan "Kırsal Alanda Kadının Güçlendirilmesi ve Kırsalda Kadın Girişimciliğinin Desteklenmesi Konulu Alt Komisyon" AK PARTİ Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç başkanlığında toplandı.
31 Mart 2016 Perşembe
CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ TÜM'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, taşeron işcilere kadro konusunda değerlendirmelerde bulundu.
31 Mart 2016 Perşembe
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÇİÇEK'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında CHP Düzce İl Başkanı'na yönelik düzenlenen saldırıyı kınadı.
31 Mart 2016 Perşembe
2015
TBMM MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİN SORUNLARINI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

TBMM Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunlarını Araştırma Komisyonu son toplantısında, raporda yer alacak önerileri değerlendirdi.
31 Mart 2015 Salı
TBMM ANAYASA KOMİSYONU...

AK Parti'nin, 25 olan milletvekili seçilme yaşının 18'e indirilmesine ilişkin Anayasa değişikliği teklifi, TBMM Anayasa Komisyonu'nda kabul edildi.
31 Mart 2015 Salı
BAĞIMSIZ KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ BAL'IN BASIN TOPLANTISI...

Kütahya Milletvekili İdris Bal, kurucusu ve Genel Başkanı olduğu Demokratik Gelişim Partisi'ndeki tüm görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.
31 Mart 2015 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında toplandı. TBMM Genel Kurulu'nda, biri devlet, 2'si vakıf 3 üniversitenin kurulmasını öngören Yükseköğretim Teşkilatı Kanunu'nda değişiklik içeren tasarı kabul edilerek yasalaştı. Japonya tarafından Sinop'ta nükleer santral yapımını öngören uluslararası anlaşma kabul edildi.
31 Mart 2015 Salı
TBMM'DE ÜLKE UZMANLIĞI PROJESİNİN İKİNCİ UZMANI BELİRLENDİ

Ülke Uzmanlığı Projesinin ikinci uzmanı, gerçekleştirilen mülakatla belirlendi. Yabancı dil ve ülkeye ilişkin bilgi olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilen mülakat sonucunda Araştırma Hizmetleri Başkanlığı personeli Selçuk Kaplan, Ülke Uzmanlığı Projesi Kazakistan Ülke Uzmanı oldu.
31 Mart 2015 Salı
132. PAB GENEL KURUL TOPLANTISI…

Parlamentolararası Birlik (PAB) 132. Genel Kurulu, 28 Mart-1 Nisan 2015 tarihleri arasında Vietnam'ın başkenti Hanoi'de gerçekleştiriliyor.
31 Mart 2015 Salı
AK PARTİ ADIYAMAN MİLLETVEKİLİ METİNER'İN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında,"Şu an Türkiye'de fiili bir başkanlık sistemi vardır" dedi.
31 Mart 2015 Salı
CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son dört yılda, sadece Türkiye'de değil bütün dünyada en hızlı değişimi yaşayan partinin CHP olduğunu belirterek, "Daha bu bir başlangıç. İlk kurultayda yapacağımız tüzük değişikliği ile kontenjan hakkını bir kez kullanan ikinci kez kullanamayacak" dedi.
31 Mart 2015 Salı
AK PARTİ TBMM GRUP TOPLANTISI...

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Biz hem şeytan taşladık hem tavaf ettik. Hem şerri def eyledik hem hayra 'hoşgeldin' dedik. Bundan sonra da nerede bir hayır varsa onu fetih yolunda yürüyeceğiz, nerede önümüze bir şer gelirse ona karşı kaya gibi dimdik duracağız ve onu def edeceğiz" dedi.
31 Mart 2015 Salı
TÜRKİYE-ALMANYA PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI ÖKTEN, BADEN-WÜRTTEMBERG EYALETİ MECLİSİ DOSTLUK GRUBU ÜYELERİ ONURUNA YEMEK VERDİ.

Türkiye- Almanya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Çiğdem Münevver Ökten, Almanya Federal Cumhuriyeti Baden - Württemberg Eyaleti Meclisi Dostluk Grubu Üyeleri onuruna TBMM Tören Salonu'nda yemek verdi.
31 Mart 2015 Salı
TBMM BAŞKANVEKİLİ SADIK YAKUT, ALMANYA BADEN-WÜRTTEMBERG EYALETİ MECLİSİ DOSTLUK GRUBU ÜYELERİNİ KABUL ETTİ.

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Almanya Federal Cumhuriyeti Baden - Württemberg Eyaleti Meclisi, Almanya - Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Üyelerini TBMM'de makamında kabul etti.
31 Mart 2015 Salı
HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ TAN'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, "Bir Cumhurbaşkanı'nın bu kadar, pervasızca bir parti lideri gibi davranması doğru değil" dedi.
31 Mart 2015 Salı
TBMM'DE BUGÜN…

AK Parti Grubu saat 11:15'te, CHP Grubu saat 13:30'da toplanacak. HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan saat 10:30'da, CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk 11:00'de, CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz 13:00'te, AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner 14:30'da, DGP Genel Başkanı İdris Bal 15:00'te basın toplantısı düzenleyecek. TBMM Genel Kurulu, gündemindeki konuları görüşmek üzere saat 14.00'de toplanacak.
31 Mart 2015 Salı
2013
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, İKİNCİ İNÖNÜ ZAFERİ'NİN 92. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Anadolu topraklarının Sevr'de hazırlanan plan doğrultusunda paylaşılmasını amaçlayan işgalin amacına ulaşamayacağının en güçlü mesajının İnönü cephesinde verildiğini bildirdi.
31 Mart 2013 Pazar
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN MESAJI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Hristiyanların Paskalya Bayramı'nı kutlayarak, barış, huzur ve insani değerlerin yaşatılması gibi duygular üzerinde daha çok yoğunlaşılan bugünlerde, bütün toplumların barış, sevgi ve saygı odağında buluşmanın önemini anlamasının en büyük dileği olduğunu ifade etti.
31 Mart 2013 Pazar
2012
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kenya'da Somaliler'in kaldığı kampı ziyaret ettiğini anımsatarak, ''Sayın Kılıçdaroğlu Somalilerin kaldığı kampı ziyaret ederken, Deniz Feneri logosunu görebildi mi-'' diye sordu. TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, 2 Nisan Pazartesi günü saat 14.00'te toplanmak üzere birleşimi kapattı.
31 Mart 2012 Cumartesi
BDP'Lİ TAN'IN BASIN TOPLANTISI...

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Diyarbakır Valiliği'nin, BDP'nin açtığı ve 4 talebin yer aldığı imza kampanyasını, Anayasa'ya aykırı olduğu gerekçesiyle yasakladığını söyledi.
31 Mart 2012 Cumartesi
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, dün TBMM Genel Kurulunda kabul edilen, zorunlu eğitimi kademeli olarak 12 yıla çıkaran yasa ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
31 Mart 2012 Cumartesi
CHP'Lİ KORUTÜRK'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Hükümet'in uyguladığı dış politikayı eleştirerek, " Türkiye, Suriye politikasında bir açmaza girmiş görülmektedir.'' diye konuştu.
31 Mart 2012 Cumartesi
CHP'Lİ ERDOĞDU'NUN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın, kömür ihaleleri ile ilgili yolsuzluk yaptığını iddia etti.
31 Mart 2012 Cumartesi
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Sadık Yakut başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, CHP'nin, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınması kabul edilmedi.
31 Mart 2012 Cumartesi
İKİNCİ İNÖNÜ ZAFERİ’NİN 91’İNCİ YILI…

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, İkinci İnönü Zaferinin 91’inci yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
31 Mart 2012 Cumartesi
TBMM'DE BUGÜN...

CHP İstabul Milletvekili Aykut Erdoğdu saat 13.00'de, CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk saat 13.30'da ve BDP İstanbul Milletvekili Altan Tan saat 14.30'da basın toplantısı düzenlecek. TBMM Genel Kurulu'nda, CHP'nin Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç için verdiği gensoru önergelerinin ön görüşmeleri yapılacak
31 Mart 2012 Cumartesi
2011
TBMM GENEL KURULU...

Sporda şiddetin önlenmesini amaçlayan tasarı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
31 Mart 2011 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda 3 uluslararası anlaşmaya ilişkin tasarılar kabul edildi.
31 Mart 2011 Perşembe
İDAM CEZASI TARTIŞMALARI…

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, son günlerde kamuoyunda idam cezasının yeniden gündeme getirilmesi konusunda yaptığı açıklamada, idamın gündeme getirilmesinin bile Avrupa Konseyi'nin saygın bir üyesi olan Türkiye'ye zarar vereceğini ifade etti.
31 Mart 2011 Perşembe
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Vural parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, "Sayın Başbakan ABD'nin oluşturduğu Irak Meclisini Milli Mücadele ile kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisinden üstün görüyor." diye konuştu.
31 Mart 2011 Perşembe
''ASYA ÇAĞININ BAŞLANGICINDA DÜNYA FİNANSI'' KONULU KONFERANS…

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu Prag'da ''Asya Çağının Başlangıcında Dünya Finansı'' konulu konferansta konuşma gerçekleştirdi.
31 Mart 2011 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

''Yargıyı hızlandırmak'' amacıyla bazı kanunlarda değişiklik öngören tasarı TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek, yasalaştı.
31 Mart 2011 Perşembe
TBMM ADALET KOMİSYONU...

TBMM Adalet Komisyonu, ''Çocuk tecavüzcülerine ağır cezalar getiren'' kanun teklifini, tartışmaların ardından alt komisyona gönderdi.
31 Mart 2011 Perşembe
TBMM BAŞKANI MEHMET ALİ ŞAHİN'İN MESAJI…

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, Almanya'nın Dortmund şehrinde düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Fatih Çakıroğlu'na bir kutlama telgrafı gönderdi.
31 Mart 2011 Perşembe
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Hükümete KHK çıkarma yetkisi veren yasa tasarısının görüşmelerine, yaşanan ''imza'' tartışması nedeniyle başlanamadı.
31 Mart 2011 Perşembe
II. İNÖNÜ ZAFERİ'NİN 90. YIL DÖNÜMÜ...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, İkinci İnönü Zaferi'nin 90.yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
31 Mart 2011 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN...

Saat 10.30'da toplanacak olan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, hükümete, bazı konularda Kanun Hükmünde Kararname çıkarma yetkisi verilmesine ilişkin yasa tasarısı ele alınacak. TBMM Adalet Komisyonu, cinsel suçlara cezaları artıran yasa teklifini görüşmek üzere saat 10.30'da toplanacak. Saat 14.00'de toplanacak olan TBMM Genel Kurulunda, yargı sürecinin hızlandırılmasını öngören yasa tasarısı görüşülecek.
31 Mart 2011 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, ''yargı sürecinin hızlandırılmasını'' amaçlayan kanun tasarısının birinci bölümünde yer alan maddeler kabul edildi.
31 Mart 2011 Perşembe
2010
CHP'NİN ANAYASA TEKLİFİNDEKİ İMZALARLA İLGİLİ İDDİASI...

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, CHP'nin Anayasa teklif metnindeki imzalara ilişkin iddiasıyla ilgili suç duyurusunda bulunacağını belirterek, ''Kimse sahteciliği yapan, ortaya çıksın, yargılansın'' dedi.
31 Mart 2010 Çarşamba
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OKAY'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında TBMM Başkanlığına sunulan Anayasa değişiklik teklifinin, daha önce milletvekillerinin hazır halde bulunan imzalarıyla sunulduğunu ve bu imzaların içinde, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in de imzasının bulunduğu iddia etti.
31 Mart 2010 Çarşamba
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Karayolları Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Tasarısının görüşülmesine başlandı. Alt Komisyon Başkanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Aydoğan'ın, yapılan değişiklikler hakkında bilgi vermesinin ardından tasarının geneli üzerinde görüşmelere geçildi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 2023 yılına kadar karayollarıyla ilgili projeleri gerçekleştirmek için yaklaşık 150 milyar lira yatırım yapılmasının öngörüldüğünü söyledi.
31 Mart 2010 Çarşamba
TBMM DEPREM ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

TBMM Deprem Riskinin Araştırılarak Deprem Yönetiminde Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti İstanbul Milletvekili İdris Güllüce başkanlığında toplandı. ODTÜ'den Prof. Dr. Murat Balamir yaptığı sunumda, Türkiye'deki kentlerin deprem açısından ''risk havuzları'' olduğunu ifade etti.
31 Mart 2010 Çarşamba
TBMM ARAŞTIRMASI KOMİSYONU...

AK Parti İstanbul Milletvekili Halide İncekara başkanlığında toplanan Kayıp Çocuklar Başta Olmak Üzere Çocukların Mağdur Olduğu Sorunların Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal'ı dinledi.
31 Mart 2010 Çarşamba
TBMM GENEL SEKRETERİ SADETTİN KALKAN, YENİ GÖREVİYLE İLGİLİ SORULARI YANITLADI

TBMM Genel Sekreteri Sadettin Kalkan, Türkiye'nin en kutsal yeri olan TBMM'de göreve başladığı için duyduğu heyecanı ve memnuniyeti dile getirdi.
31 Mart 2010 Çarşamba
TBMM İDARE AMİRİ ÖMER FARUK ÖZ'ÜN KABUL܅

TBMM İdare Amiri Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, Ankara'da yerleşik yaşayan Alman sosyal Etkinlikler Derneği'nin (ASED) üyelerini kabul etti.
31 Mart 2010 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, İstanbul'da Türk-Alman Üniversitesi kurulmasına dair kanun tasarısının 1. maddesi kabul edildi. Bu üniversitelerin, Türkiye'de kurulan birer devlet üniversitesi ve Türk üniversite sisteminin kazancı olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, ''Almanya'da bir Türk üniversitesi, ortaöğretim kurumları kurulması bir gerekliliktir" dedi.
31 Mart 2010 Çarşamba
CUMHURBAŞKANI VEKİLİ VE TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN KABUL܅

TBMM Başkanı Şahin, Avrupa Liberal Demokrat Reform Partisi (ELDR) Başkanı Annemie Neyts ve beraberindeki heyet ile Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (Tuskon) Yönetim Kurulu Başkanı Rızanur Meral'i kabul etti.
31 Mart 2010 Çarşamba
DENİZCİLİK SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI…

MHP İstanbul Milletvekili Ali Torlak, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında denizcilik sektörüne yönelik tedbir alınmaması halinde bütün tersanelerin kapanacağını söyledi.
31 Mart 2010 Çarşamba
AZERBAYCAN PARLAMENTO HEYETİ TBMM'DE...

Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Sekreteri Ramiz Mehdiyev ve beraberindeki parlamento heyeti, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan ile görüştü.
31 Mart 2010 Çarşamba
TBMM ARAŞTIRMASI KOMİSYONU...

TBMM Madencilik Sektöründeki Sorunların Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Alan ile İç Anadolu Madenciler Derneği Başkanı Mustafa Tütüncü'yü dinledi.
31 Mart 2010 Çarşamba
CHP'Lİ KILIÇDAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI…

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya'daki Deniz Feneri e.V davasında ''kurye'' olarak adlarının geçtiğini belirttiği iki kişi arasındaki para teslimatına ilişkin ''belgeleri'' açıkladı.
31 Mart 2010 Çarşamba
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ...

TBMM Kanunlar Kararlar Daire Başkanlığı tarafından yapılan incelemenin ardından Anayasa Komisyonuna sevk edilen Anayasa değişikliği teklifi, komisyonun gündemine alındı. Teklif, 7 Nisan Çarşamba günü Komisyonda görüşülecek.
31 Mart 2010 Çarşamba
TBMM İÇİŞLERİ KOMİSYONU...

TBMM İçişleri Komisyonunda, büyükşehir belediyelerinin kentsel dönüşüm ve gelişim projelerinin uygulandığı alanları genişletmeyi öngören kanun teklifi, alt komisyona gönderildi.
31 Mart 2010 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında toplanan Genel Kurulda, CHP Balıkesir Milletvekili Ergün Aydoğan, BDP Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır ve MHP Eskişehir Milletvekili Beytullah Asil gündemdışı söz aldı.
31 Mart 2010 Çarşamba
TBMM IV. SPOR OYUNLARI...

TBMM Spor Oyunlarının dördüncüsü TBMM'nin kuruluşunun 90. yılı etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in yaptığı açılışla bugün başladı. Spor Oyunları'nın startı TBMM Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen TBMM Futbol Takımı ve Şöhretler Takımı Karşılaşması ile verildi. Galip takım 13-3 lük skor ile Şöhretler Takımı oldu.
31 Mart 2010 Çarşamba
CHP'Lİ DİBEK'İN BASIN TOPLANTISI…

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğünün 9 Mart 2010 Tarih ve 2791 sayılı bir Tamim yayımlayarak, özelleştirme kapsamındaki fabrikalarında çalışan işçilerin 4C Statüsüne geçmeleri için başvurmaları gerektiğini belirterek Tamim sonrasında şeker fabrikaları işçilerine de Tekel işçilerine yapıldığı gibi 4C formlarını imzalamaları yönünde baskı yapıldığını savundu.
31 Mart 2010 Çarşamba
ANAYASA DEĞİŞİKLİK PAKETİ…

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Şahin, gazetecilerin Anayasa Değişiklik Paketi ile ilgili sorularını yanıtladı. Şahin: Anayasa değişiklik paketi uzmanlarca incelendi. İçtüzüğe aykırı bir husus bulunmadı ve Anayasa Komisyonuna sevkedildi. Dolayısı ile itirazları saygıyla karşılıyoruz ancak konuya içtüzük açısından bakmanın daha doğru olacağını düşünüyorum
31 Mart 2010 Çarşamba
TBMM GENEL SEKRETERLİĞİ'NE SADETTİN KALKAN ATANDI

TBMM Genel Sekreterlik görevine Sadettin Kalkan, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin tarafından atandı.
31 Mart 2010 Çarşamba
II. İNÖNÜ ZAFERİ'NİN 89. YILDÖNÜM܅

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin: "Birinci ve İkinci İnönü Savaşları, dünyanın en özel coğrafyasında yer alan bu toprakları bize vatan kılan eşsiz zaferlerimizden birisidir. Milletimizin bağımsızlık azminin ve kararlılığının ifadesi olan bu zaferler, birlik ve beraberlik içerisinde ne tür güçlüklerin üstesinden gelebileceğimizi göstermesi bakımından tarihi önem taşımaktadır.
31 Mart 2010 Çarşamba
TBMM IV. SPOR OYUNLARI...

Milletvekillerinin spora gösterdikleri ilgi ışığında, ülkemizde spor kültürünün yerleşmesi ve yaygınlaşması hedefine ulaşmak için düzenlenen TBMM Spor Oyunlarının dördüncüsü, TBMM'nin kuruluşunun 90. yılı etkinlikleri kapsamında bugün başlıyor.
31 Mart 2010 Çarşamba
2009
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda kabul edilen Danışma Kurulu önerisine göre, ABD Başkanı Barack Obama, 6 Nisan Pazartesi günü TBMM Genel Kurulunda milletvekillerine hitap edecek.
31 Mart 2009 Salı
MÜCADELE DOLU BİR YAŞAM...

19 ve 20. Dönem Sivas Milletvekili olarak parlamentoda görev yapan Yazıcıoğlu 1954 yılında Sivas'ın Sarkışla ilçesi Elmalı Köyü'nde doğdu. 22 Temmuz Erken Genel seçimlerinde Sivas'tan bağımsız milletvekili seçilen Yazıcıoğlu, evli ve iki çocuk babasıydı.
31 Mart 2009 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında saat 15.00'de toplanan Genel Kurul, çalışmalarına başlamadan önce, helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.
31 Mart 2009 Salı
YAZICIOĞLU TBMM'DEN TÖRENLE UĞURLANDI..

Helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP Genel Başkanı Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu için TBMM'de tören düzenlendi.
31 Mart 2009 Salı
II. İNÖNÜ ZAFERİ'NİN YILDÖNÜMÜ...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan II. İnönü Zaferi'nin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
31 Mart 2009 Salı
TBMM DANIŞMA KURULU...

TBMM Başkanı Köksal Toptan başkanlığında toplanan Danışma Kurulunda, Obama'nın Türkiye ziyareti gündeme alındı. Danışma Kurulunda, Barack Obama'nın 6 Nisan Pazartesi günü Genel Kurula hitap etmesi kararlaştırıldı.
31 Mart 2009 Salı
2008
HRANT DİNK CİNAYETİ ALT KOMİSYONU...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde, Hrant Dink cinayetini araştırmak üzere kurulan alt komisyon, çalışmalarına bu hafta devam edecek.
31 Mart 2008 Pazartesi
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ NİHAT ERGÜN, KAPATMA DAVASI KONUSUNDA DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

Ergün: "Referandum bir seçenek olarak masada duruyor."
31 Mart 2008 Pazartesi
KILIÇDAROĞLU: "CUMHURBAŞKANLARI SEÇİLMEDEN ÖNCEKİ FİİLLERİ NEDENİYLE YARGILANABİLİRLER"

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca sunulan AK Parti'nin kapatılmasına dair iddianamenin kabul edilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, Devlet Bakanı Cemil Çiçek'in açıklamalarına da değindi.
31 Mart 2008 Pazartesi
MHP'Lİ ŞANDIR, GÜNDEMDE ÖNE ÇIKAN KONULAR HAKKINDA DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır: "Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısının iddia ve ithamının içeriği şudur: Adalet ve Kalkınma Partisi, devletin bağımsızlığına, ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğüne, insan haklarına, eşitlik ve hukuk devleti ilkelerine, millet egemenliğine ve demokratik ve laik cumhuriyet ilkelerine aykırı faaliyetlerin sürekli ve yaygın işlendiği bir organize suç örgütü olmuştur. Sayın Başbakan bunu milletin gözünden kaçırmaya çalışıyor."
31 Mart 2008 Pazartesi
2. İNÖNÜ ZAFERİ'NİN YIL DÖNÜMÜ...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, kuruluşundan bugüne kadar milletin fedakarlığı, gayreti, dayanışması ve çalışkanlığı ile dünyanın önemli ülkelerinden biri haline gelen Türkiye'nin, bundan sonra da önüne koyduğu hedefler içerisinde çalışmaya devam edeceğini bildirdi.
31 Mart 2008 Pazartesi
ANKARA ESKİ MİLLETVEKİLİ ÇETİNER VEFAT ETTİ

Vefat eden 13. dönem Ankara eski Milletvekili Ali Rıza Çetiner için TBMM'de düzenlenen törene, Çetiner'in ailesi ve yakınları, Cumhurbaşkanı Vekili Nevzat Pakdil, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, TBMM Genel Sekreteri Ali Osman Koca, eski bakanlar Ali Şevki Erek, Esat Kıratlıoğlu ve Saffet Arıkan Bedük katıldı.
31 Mart 2008 Pazartesi
TBMM'DE BU HAFTA...

TBMM, geçen hafta ''temel yasa'' olarak görüşülmeye başlanan ve tümü üzerindeki görüşmeler tamamlanarak 1. bölümüne geçilen Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasasında değişiklik öngören tasarı için bu hafta mesai yapacak.
31 Mart 2008 Pazartesi
2007
TBMM BAŞKANI ARINÇ, YURDA DÖNDÜ

Portekiz Parlamento Başkanı Jaime Gama'nın resmi konuğu olarak Portekiz'e yaptığı ziyareti tamamlayan TBMM Başkanı Bülent Arınç, özel ATA uçağı ile saat 21.45'te yurda döndü.
31 Mart 2007 Cumartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ: ''TBMM İLE BİR TERÖR ÖRGÜTÜ ARASINDA İRTİBAT OLDUĞUNU DÜŞÜNMEK BİLE ÇOK ACI BİR OLAYDIR. BÖYLE BİR ŞEY VARSA GEREKLİ OLAN HER ŞEY YAPILIR''

TBMM Başkanı Arınç, Portekiz'e yaptığı 4 günlük resmi ziyaretinin son gününde Türk gazeteciler için basın toplantısı düzenledi.
31 Mart 2007 Cumartesi
İKİNCİ İNÖNÜ ZAFERİ'NİN YIL DÖNÜMÜ..

TBMM Başkanı Vekili Ali Dinçer, İkinci İnönü Zaferi'nin yıl dönümü dolayısıyla Bilecik Valisi Musa Çolak'a gönderdiği kutlama mesajında, bu zaferlerin ''Bitip tükendiği var sayılan bir milletin vatana ve bağımsızlığına olan inancının zaferi'' olduğunu belirtti.
31 Mart 2007 Cumartesi
2006
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ YURDA DÖNDÜ

Finlandiya Parlamento Başkanı'nın davetiyle bu ülkeye ziyarette bulunan TBMM Başkanı Bülent Arınç: "Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı'nı üstlenecek olan Finlandiya'nın önümüzdeki dönemde de bu ilkeli tavrını ve desteğini sürdürmeye devam edeceği hususunu memnuniyetle müşahede ettik" dedi.
31 Mart 2006 Cuma
TBMM BAŞKANI ARINÇ, FİNLANDİYA'DAN AYRILDI

Arınç, 3 günlük temaslarını tamamlamasının ardından, Helsinki Havaalanı'ndan Türkiye'ye hareket etti.
31 Mart 2006 Cuma
TBMM BAŞKANI ARINÇ FİNLANDİYA BAŞBAKANI VANHANEN İLE GÖRÜŞTÜ

Finlandiya Başbakanı Matti Vanhanen ile görüşen TBMM Başkan Bülentı Arınç, Türkiye'nin Helsinki Büyükelçisi Reha Keskintepe'nin onuruna verdiği resepsiyonda Finlandiya'da yaşayan Türklerle de biraraya geldi.
31 Mart 2006 Cuma
İKİNCİ İNÖNÜ ZAFERİ"NİN 85.YILDÖNÜMÜ..

TBMM Başkanı Arınç: Makus talihimizin tersine çevrilmesi hususunda çok büyük anlam ve öneme sahip olan 2. İnönü Zaferi'nin 85. yıldönümü vesilesiyle, başta Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, ilk Meclis üyelerini, şehit ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyororum.
31 Mart 2006 Cuma
TBMM BAŞKANI ARINÇ: ''TÜRKİYE'NİN AB İLE İLİŞKİSİ DUYGUSAL BİR İLİŞKİ DEĞİLDİR''

Arınç, Finlandiya'daki temaslarının son gününde, kaldığı otelde Türk ve Finli gazetecilerle bir araya geldi.
31 Mart 2006 Cuma
FİNLANDİYA'DA BULUNAN TBMM BAŞKANI ARINÇ YURDA DÖNÜYOR

Parlamento Başkanı Paavo Lipponen'in davetlisi olarak Finlandiya'da bulunan TBMM BAşkanı Bülent Arınç Finlandiya dönüşünde saat 19.00'da İstanbul'da temaslarına ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.
31 Mart 2006 Cuma
2005
MECLİS'TE,TÜRK MÜZİK TARİHİ DİNLETİSİ

Yönetmenliğini Sanatçı Ahmet Özhan'ın yaptığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tarihi Türk Müziği Topluluğu'nun "Kopuzdan Günümüze" adlı gösterisi büyük beğeni topladı. Programın ikinci bölümünde Ahmet Özhan solo bir konser verdi.
31 Mart 2005 Perşembe
MECLİS'TE,TÜRK MÜZİK TARİHİ DİNLETİSİ (Kopuzdan Günümüze)

Yönetmenliğini Sanatçı Ahmet Özhan'ın yaptığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tarihi Türk Müziği Topluluğu'nun "Kopuzdan Günümüze" adlı gösterisi büyük beğeni topladı. Programın ikinci bölümünde Ahmet Özhan solo bir konser verdi
31 Mart 2005 Perşembe
ALMAN ÖĞRENCİLER TBMM'DE..

Türkiye'ye düzenledikleri gezi çerçevesinde Edirne Milletvekili Ali Ayağ'ın konuğu olarak TBMM'ne gelen Türk ve Alman öğrenciler, AK Parti Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa'yı ziyaret etti.
31 Mart 2005 Perşembe
CHP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ MUHSİN KOÇYİĞİT, PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ

Koçyiğit'in istifasının ardından TBMM'deki sandalye dağılımı şöyle oldu: AK Parti:357, CHP:162, DYP:6, ANAP:6, SHP :5, HYP:1, BAĞIMSIZ:12, BOŞ:1
31 Mart 2005 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

Türk Ceza Yasası'nda değişiklik yapılmasını öngören teklif ile TCK'nın yanı sıra 10 yasada daha 1 Nisan 2005 olarak öngörülen yürürlük tarihi 1 Haziran 2005'e ertelendi.
31 Mart 2005 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ, YARGITAY BAŞKANI ARSLAN'I KABUL ETTİ

Makamında gerçekleşen kabul öncesi bir açıklama yapan Arınç, Yargıtay Başkanlığı'na seçilmesi dolayısıyla bir süre önce Arslan'ı ziyaret ettiğini anımsatarak, Yargıtay Başkanı'nın da kendisine iadei ziyarette bulunduğunu belirtti.
31 Mart 2005 Perşembe
TBMM DİLEKÇE KOMİSYONU'NDA, BAZI HOLDİNGLER TARAFINDAN YURTDIŞINDA TOPLANAN TASARRUFLARLA İLGİLİ ŞİKAYET DİLEKÇELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Komisyon Başkanı Yahya Akman, yasal zorunluluklara uyulmadan toplanan tasarruflarla faaliyet gösterdiği iddia edilen bazı ticari kuruluşların, vatandaşların mağduriyetine sebep verdiği iddialarını içeren dilekçelerin birleştirildiğini bildirdi.
31 Mart 2005 Perşembe
CHP, ÖZÜRLÜLERLE İLGİLİ HAZIRLADIĞI KANUN TEKLİFİNİ GELECEK HAFTA TBMM BAŞKANLIĞI'NA SUNACAK

Koç, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Faruk Öztimur ve federasyon temsilcileri ile TBMM'de görüştü.
31 Mart 2005 Perşembe
KONYASPOR, MİLLETVEKİLLERİNİN İSİMLERİNİN YER ALDIĞI VE SEÇİM BÖLGELERİNE GÖRE NUMARALANDIRILAN 549 FORMA HAZIRLATTI

Konyaspor tarafından yaptırılan formaların milletvekillerine dağıtımı öncesinde TBMM'de, AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Işık, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Konyaspor Başkanı Ahmet Şan ve futbolcu Zafer Biryol'un katıldığı basın toplantısı düzenlendi.
31 Mart 2005 Perşembe
TBMM SAĞLIK KOMİSYONU'NDA, BAĞ-KUR'LU VATANDAŞLARIN DA YURTDIŞINDA TEDAVİ OLMALARINA İMKAN SAĞLAYAN YASA TEKLİFİ KABUL EDİLDİ

Teklife göre, Bağ-Kur'a bağlı çalışan, en az 10 ay sağlık sigortası primi ödeyen ve prim borcu bulunmayan sigortalı ve hak sahipleri, yurtdışında tedavi imkanından yararlanabilecek.
31 Mart 2005 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ, "İKİNCİ İNÖNÜ ZAFERİ"NİN 84.YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Arınç, mesajında, "İkinci İnönü Zaferi'nin yıldönümünde, başta Yüce Önder Atatürk olmak üzere, İnönü Savaşlarının değerli komutanı, devlet adamı İsmet İnönü'yü aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, saygı ve şükran duygularımla anıyorum" dedi.
31 Mart 2005 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Arınç, saat 16.00'da Yargıtay Başkanı Osman Arslan'ı kabul edecek. Arınç, saat 19.30'da da ''Kopuzdan Günümüze'' adlı konser ve gösteriyi izleyecek.
31 Mart 2005 Perşembe
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ'IN MESAJI...

TBMM Başkanı Arınç, 2006 Yılı Dünya Kupası Avrupa eleme maçlarında Türk Milli Futbol Takımının, Gürcistan Milli Takımını yenmesi dolayısıyla Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakçı'ya bir kutlama mesajı gönderdi.
31 Mart 2005 Perşembe
TÜRK MÜZİK TARİHİ ÖRNEKLERİ, AHMET ÖZHAN'IN SESİNDEN MECLİS'TE..

Ahmet Özhan'ın yönetmenliğini yaptığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tarihi Türk Müziği Topluluğu'nun "Kopuzdan Günümüze" adlı gösterisi bu akşam Meclis Tören Salonu'nda yapılacak.
31 Mart 2005 Perşembe
2004
RUSYA FEDERASYONU SENATOSU, HUKUK VE YARGI KOMİTESİ BAŞKANI VAVİLOV, ANKARA'DA TEMASLARINA BAŞLADI

Vavilov ve beraberindeki heyet, temasları sırasında, 'yasa çıkarma, anayasa, ceza ve idari hukuk problemleri' konularında görüş alış verişinde bulunuyor
31 Mart 2004 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ARINÇ, BM KALKINMA PROGRAMI TÜRKİYE DAİMİ TEMSİLCİSİ JAKOB SİMONSE VE BM KADINLARA KARŞI HER TÜRLÜ AYRIMCILIĞIN ÖNLENMESİ KOMİTESİ (CEDAW) BAŞKANI PROF. DR. FERİDE ACAR'I KABUL ETTİ

31 Mart 2004 Çarşamba
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ KAPUSUZ: "YEREL SEÇİM SONUÇLARI İKTİDAR İÇİN GÜVENOYUDUR"

Salih Kapusuz, "Milletin; istikrar, demokrasi, güven, geleceğine ve kendisine sahip çıktığını" söyledi
31 Mart 2004 Çarşamba
Meclis'e uluslararası turizm standardı geliyor

TBMM'de çalışan aşçılar, pastacılar, garsonlar ve bulaşıkçılar için eğitim programı düzenlendi
31 Mart 2004 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.