MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2019
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) yönelik açıklama ve eleştirilerde bulundu.
25 Ocak 2019 Cuma
2018
"8 ULUSLARARASI BUHARA MEDYA ÖDÜLLERİ TÖRENİ"...

TBMM Başkanı İsmail Kahraman,"Bizim tarihten gelen mesuliyetlerimiz var. O yüzden Afrin'de yapılan harekat çok mühimdir. Evet, harbin içindeyiz ve evet biiznillah kazanacağız." dedi.
25 Ocak 2018 Perşembe
GÜNEY KORE PARLAMENTO HEYETİNİN TBMM'DEKİ TEMASLARI...

Güney Kore-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı An Min Suk ve beraberindeki heyet, TBMM'de, Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Emrullah İşler ile ayrı ayrı görüştü.
25 Ocak 2018 Perşembe
TBMM BAŞKANVEKİLİ TÜZÜN'ÜN KABULÜ...

TBMM Başkanvekili Yaşar Tüzün, Güney Kore-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı An Min Suk ve beraberindeki heyeti Genel Sekreterlik Toplantı Salonu'nda kabul etti.
25 Ocak 2018 Perşembe
2017
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TANAL'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, terörün olduğu ülkelerde demokrasinin, hukuk devletinin, insan haklarının gelişemeyeceğini belirterek, "İktidarın varlık amacı ise terörist eylemlerle mücadele etmektir, halkın huzurunu, refahını sağlamaktır." dedi.
25 Ocak 2017 Çarşamba
2016
AB HEYETİ MHP GRUBUNDA...

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, AB Komisyonunun Genişleme Müzakereleri ve Komşuluk Politikasından Sorumlu Üyesi Johannes Hahn ile İnsani Yardım ve Kriz Yönetiminden Sorumlu Üyesi Christos Stylianides ve beraberindeki heyet, MHP Grubunu ziyaret etti.
25 Ocak 2016 Pazartesi
2016 YILI BÜTÇESİ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU'NDA...

Plan ve Bütçe Komisyonunda, 2016 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine devam ediliyor.
25 Ocak 2016 Pazartesi
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, IRAK'TA TÜRK BÜYÜKELÇİLİĞİ'Nİ ZİYARET ETTİ

TBMM Başkanı İsmail Kahraman Irak'taki ziyaretleri çerçevesindeki Bağdat'taki dini türbeleri ile Türk Büyükelçiliği'ni ziyaret etti.
25 Ocak 2016 Pazartesi
ESKİ MİLLETVEKİLİ DİKMENOĞLU VE SENATÖR KARAAĞAÇLIOĞLU VEFAT ETTİ

Eski Milletvekili Ekrem Dikmenoğlu ile Cumhuriyet Senatosu Üyesi Kazım Karaağaçlıoğlu vefat etti.
25 Ocak 2016 Pazartesi
2015
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK ÇEK CUMHURİYETİ'NDE...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, teröre karşı ortak mücadele çağrısında bulunarak, "Ülkeler buna kalıcı tedbir almakta zorlanıyor. Niye? Çünkü bunlar sınır aşan suçlar. Karar veren X ülkesinde, uygulayan B ülkesinde, kaynak başka yerden sağlanıyor. Bu, üç-beş ülke iş birliği yapmaz, elindeki bilgileri paylaşmasa haliyle kopukluk oluyor" dedi.
25 Ocak 2015 Pazar
2013
ADIYAMAN MİLLETVEKİLİ FIRAT'IN BASIN AÇIKLAMASI...

CHP'den istifa eden Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, TBMM'deki çalışmalarına bağımsız milletvekili olarak devam edeceğini açıkladı.
25 Ocak 2013 Cuma
AK PARTİ'Lİ ATALAY'IN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in, anadilde savunmaya imkan veren tasarının TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmelerinde "Türk ulusuyla Kürt milliyetini bana eşit gördüremezsiniz" sözlerini eleştirdi. Atalay, "Utanç verici, aşağılayıcı, tahkir ve tahrik edici bir beyanda bulundu, CHP ve MHP sıralarından da alkış aldı" dedi.
25 Ocak 2013 Cuma
TBMM ADALET KOMİSYONU…

TBMM Adalet Komisyonu'nda, Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Yasa Tasarısı kabul edildi.
25 Ocak 2013 Cuma
BDP GRUP BAŞKANVEKİLİ BULDAN'IN BASIN TOPLANTISI…

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'deki faili meçhul cinayetler ile ilgili TBMM'de araştırma komisyonunun kurulmasının zorunlu olduğunu söyledi.
25 Ocak 2013 Cuma
CHP'Lİ ERDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI…

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında AK Parti'nin sadece Türkiye'de değil tüm dünyada da basın mensupları için bir baskı ve tehdit kaynağı oluşturduğunu iddia etti.
25 Ocak 2013 Cuma
CHP'Lİ MİLLETVEKİLLERİNİN BASIN TOPLANTISI…

Musa Çam: "Taşerona müjde başlığı altında günlerdir basına servis edilen kadro müjdesi haberleri sadece halkımızı kandırmaktan ibarettir. AKP'nin oyunlarına ve hayal tacirliğine artık bir son verilmelidir."
25 Ocak 2013 Cuma
TBMM'DE BUGÜN…

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, saat 11.00'de, CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, saat 11.30'da, BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, saat 13.30'da basın toplantısı yapacak.
25 Ocak 2013 Cuma
2012
TBMM ANAYASA KOMİSYONU...

TBMM Anayasa Komisyonu, TBMM İçtüzüğünde Değişiklik Yapılmasına Dair İçtüzük Teklifinin Alt Komisyon Raporu ve Metnini görüşmek üzere 26 Ocak 2012 Perşembe günü saat 13.30'de toplanacak.
25 Ocak 2012 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, GÖKOĞUZ YERİ ÖZERK BÖLGESİ HALK MECLİSİ BAŞKANI HARLAMENKO İLE BİRARAYA GELDİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Moldova Cumhuriyeti Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi Halk Topluşu (Meclisi) Başkanı Anna Harlamenko ve beraberindeki heyet ile bir görüşme gerçekleştirdi.
25 Ocak 2012 Çarşamba
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OKTAY VURAL'IN BASIN TOPLANTISI…

Vural: "Fransa'ya karşı yaptırımların derin yaralar açacağı söyleniyordu. Adım adım misilleme deniyordu. Kükreyen aslan ne oldu? Tedbirler fos çıktı. 8 maddelik yaptırım planı, fasa fisoymuş. Bu milletin namusu, şerefi, onuru söz konusuysa her türlü tedbiri almalısın. Türkiye Cumhuriyeti'nin ağırlığını tarihiyle, milletiyle hissettirmek durumundasın. Sözün de bir namusu olur."
25 Ocak 2012 Çarşamba
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME ALT KOMİSYONU...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde, terör ve şiddet olayları kapsamında yaşam hakkı ihlallerinin incelenmesi amacıyla kurulan alt komisyon, Türkiye İnsan Hakları Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Coşkun Üsterci'yi dinledi.
25 Ocak 2012 Çarşamba
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU...

TBMM Dışişleri Komisyonunda, bazı uluslararası anlaşmaların onaylanmasına ilişkin yasa tasarıları kabul edildi.
25 Ocak 2012 Çarşamba
CHP MİLLETVEKİLİ KAPLAN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan tutuklu öğrenciler ile ilgili parlamentoda basın toplantısı düzenledi.
25 Ocak 2012 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, Aden Körfezi'nde görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri deniz unsurlarının görev süresini 1 yıl daha uzatan Başbakanlık Tezkeresi kabul edildi.
25 Ocak 2012 Çarşamba
MHP'Lİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI…

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Fransa Senatosu'nun Soykırımı İnkârı Cezalandıran Yasayı Onaylanmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Fransa Senatosu'nun kararını her platformda dile getirmenin yeterli olmayacağını savunarak, "Türkiye'ye düşen Fransa'nın canını acıtacak adımları atmaktır." dedi
25 Ocak 2012 Çarşamba
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ŞANDIR KAMU-SEN GENEL BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve merkez yönetim kurulu üyeleri ile görüştü.
25 Ocak 2012 Çarşamba
BDP'Lİ KURT'UN BASIN TOPLANTISI…

BDP Hakkâri Milletvekili Adil Kurt, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Hakkâri'deki patlamayla ilgili ''Devlet yetkilileri, olayın faillerini yargıya teslim etmedikleri sürece töhmet altındalar'' dedi.
25 Ocak 2012 Çarşamba
CHP'Lİ DANIŞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI…

CHP İstanbul Milletvekili Ayşe Eser Danışoğlu, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun teklifi hazırladığını, mevcut kanunun, 1980 darbesinin temel baskıcı felsefesini yok etmeyen düzenlemeler içerdiğini ifade etti.
25 Ocak 2012 Çarşamba
TBMM SAĞLIK, AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU…

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi AK Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu, komisyon toplantı salonunda saat "Kaplıca Sağlık Turizmi" konulu bilgilendirme toplantısı yaptı.
25 Ocak 2012 Çarşamba
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI BOZKIR, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM'de gazetecilerin sorularını cevaplayan TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Fransa'da Senatonun aldığı kararın ''Fransız siyasetinde hiçbir vizyon, izan, dostluğa saygı, AB ve Batı toplumunu kuran değerlere saygının kalmadığını'' gösterdiğini ifade etti.
25 Ocak 2012 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 15.00'de Moldova Cumhuriyeti Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi Halk Meclisi Başkanı Anna Harlamenko ile heyetlerarası görüşme gerçekleştirecek. CHP Milletvekili Ayşe Eser Danışoğlu saat 11.00'de, MHP Milletvekili Özcan Yeniçeri saat 11.30'da, BDP Milletvekili Adil Kurt saat 12.00'de, CHP Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan saat 13.30'da, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural saat 14.00'de basın toplantısı yapacak. Saat 13.00'de toplanacak olan TBMM Genel Kurulunda, Çek Kanununda değişik yapılmasına ilişkin kanun tasarısı görüşülecek.
25 Ocak 2012 Çarşamba
2011
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, ''İller Bankası Anonim Şirketi'' unvanıyla ''İLBANK'' kurulmasını öngören tasarının tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.
25 Ocak 2011 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, ''torba tasarının'' görüşmelerine yarın başlanacak.
25 Ocak 2011 Salı
DEVLET BAKANI ÖZAK GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, sporda şiddetin ve düzensizliğin önlenmesi amacıyla çıkarılacak yasada suçu işleyenin cezayı çekmesi görüşünü savunduklarını belirterek, ''Ben saha kapanmasını istemiyorum. Sahayı kapatmaya sebep olan kişi ya da kişiler cezayı çeksin. Yoksa seyircisiz maç oynatmanın tadı tuzu yok'' dedi.
25 Ocak 2011 Salı
TBMM ADALET KOMİSYONU…

TBMM Adalet Komisyonunda, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun Tasarısı, alt komisyona gönderildi.
25 Ocak 2011 Salı
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI BATUM VE ORAN TBMM'DE GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum TBMM'de gazetecilerin sorularını cevaplarken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ile aralarında hiçbir tartışma olmadığını söyledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ise genel seçim için çok başarılı bir örgütlenme uğraşı içinde olduklarını kaydetti.
25 Ocak 2011 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı. MHP'nin, karşılıksız çeklerle ilgili araştırma önergesinin bugün görüşülmesine ilişkin önerisi kabul edilmedi.
25 Ocak 2011 Salı
ESKİ SENATÖR ATMACA VEFAT ETTİ

Eski Senatör Hüseyin Atmaca vefat etti. Atmaca için yarın TBMM'de tören düzenlenecek.
25 Ocak 2011 Salı
CHP'Lİ ÖĞÜT'ÜN BASIN TOPLANTISI…

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ardahan'da gerçekleştirdiği açılışlar hakkında değerlendirmelerde bulundu.
25 Ocak 2011 Salı
TBMM AB UYUM KOMİSYONU...

TBMM Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Kamu Denetçiliği Kurumu Kanunu Tasarısını görüşmek üzere toplandı. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Kamu Denetçiliği Kurumu ile ilgili bilgi verdi.
25 Ocak 2011 Salı
AKPM 2011 YILI KIŞ DÖNEMİ GENEL KURULU...

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Strazburg'da bir araya geldi. AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun resmi davetlisi olarak AKPM 2011 yılı Kış Dönemi Genel Kurulu'na katılmak üzere Strazburg'a gelen Cumhurbaşkanı Gül'ü AKPM binası girişinde AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu karşıladı.
25 Ocak 2011 Salı
BDP TBMM GRUP TOPLANTISI...

BDP eş Başkanı Gültan Kışanak, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesinin üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen cinayetin arkasındaki asıl güçlerin halen ortaya çıkarılamadığını söyledi. Kışanak, mahkemelerin yalnızca tetikçilerle uğraştığını, devletin, bu katliamın arkasındaki güçleri koruduğunu ileri sürdü.
25 Ocak 2011 Salı
CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında, Doğu ve Güneydoğu'da ''bunlar Hizbullah ile görüşüyorlar, beraber gidiyorlar'' dediği için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''esip götürdüğünü'' ifade etti.
25 Ocak 2011 Salı
CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bazı ''Ergenekon'' tutuklularının milletvekili adayı gösterileceği tartışmaları konusunda ''Öyle bir şey yok'' dedi.
25 Ocak 2011 Salı
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ CANİKLİ'NİN BASIN TOPLANTISI…

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında,"Yeni Sayıştay Kanunu ile ilk defa evrensel denetim normları standartlarına uygun bir denetim mekanizması oluşturulmuştur." dedi.
25 Ocak 2011 Salı
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN KABULÜ...

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ile "Şehit Ali Gaffar Okkan Bir Kardeşlik Hikayesi" Anma Programına katılmak üzere Diyarbakır'dan gelen 101 Ali Gaffar isimli çocuk ve beraberindeki heyeti kabul etti.
25 Ocak 2011 Salı
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ İNCE'NİN AÇIKLAMASI...

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, yaptığı yazılı açıklamada, ''her sözün söyleyenin ruh halini ve bilinç düzeyini gösterdiği'' görüşünü ifade etti.
25 Ocak 2011 Salı
MHP TBMM GRUP TOPLANTISI ...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''ileri demokrasinin sözde savunucularının çirkin maskesinin Türk Telekom Arena Stadyumu'nda bir kez daha yerlere düştüğünü, kırıldığını ve dağıldığını'' savunarak, ''Sanırsınız ki Başbakan Erdoğan servetinden ayırdığı paralarla ya da çocuklarının rızkından keserek stadyum yapılmasına katkı sağlamıştır'' dedi.
25 Ocak 2011 Salı
MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ, SORULARI CEVAPLADI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı çıkışında bir gazetecinin sorusu üzerine, Prof. Dr. Yalçın Küçük'ün kendilerinden bir randevu talebi olmadığını söyledi.
25 Ocak 2011 Salı
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, saat 11.45'de Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ile "Şehit Ali Gaffar Okkan Bir Kardeşlik Hikayesi" Anma Programına katılmak üzere Diyarbakır'dan gelen 101 Ali Gaffar isimli çocuk ve beraberindeki heyeti tören salonunda kabul edecek. MHP grubu saat 10.30'da, BDP grubu saat 12.30'da, CHP grubu ise saat 13.30'da toplanacak.
25 Ocak 2011 Salı
2010
MECLİSE ŞAFAK BASKINI'' İDDİASI...

CHP Grup Başkanvekilleri Hakkı Suha Okay, Kemal Kılıçdaroğlu ve Kemal Anadol, CHP'ye hiç kimsenin baskı ya da telkinde bulunamayacağını belirterek, ''Buna da gücü yetmez'' dediler.
25 Ocak 2010 Pazartesi
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ BOZDAĞ'IN AÇIKLAMASI...

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, Meclis'te gazetecilere yaptığı açıklamada, Askere sivil yargı yolunu açan düzenlemenin TBMM'de kabul edilmesinin ardından askerlerin siyasi parti gruplarını ziyareti'' konusundaki tartışmalara değindi.
25 Ocak 2010 Pazartesi
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Abdulkadir Akcan ile parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, partisinin, ''askere sivil yargı yolunu açan düzenlemeyle ilgili' tavrının değişmediğini belirterek, ''Bu tavır, askerlerin, askeri suçlardan dolayı askeri yargıda, bunun dışındaki suçlarla ilgili sivil yargıda yargılanması yönündedir'' dedi.
25 Ocak 2010 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN MESAJI…

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu'nu AKPM Başkanlığı'na seçilmesinden dolayı kutladı.
25 Ocak 2010 Pazartesi
TBMM ADALET KOMİSYONU BAŞKANI İYİMAYA: ''ANAYASAYI DEĞİŞTİRME YETKİSİ, TBMM ÜYELERİNİNDİR''

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya yaptığı yazılı açıklamada, ''Milletvekillerinin Anayasayı değiştirme tekliflerindeki ve değişiklik oylamasındaki iradelerini, Anayasa Mahkememiz dahil, hiç bir yargı organı askıya alamaz, erteleyemez'' dedi.
25 Ocak 2010 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ŞAHİN SORULARI YANITLADI...

Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu'na katılan sporcuları kabulünde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, askere sivil yargı yolunu açan kanunun kabul edilmesinin ardından, ''iki subayın Meclise gelerek grupları ziyaret ettiği'' iddialarına ilişkin, ''Zaman zaman komisyon çalışmalarına, hatta genel kurul çalışmalarına kurumlarımızın temsilcileri davetlidirler. Bu bağlamda kurumlarımızın temsilcileri parlamentoya gelmişlerse, onu farklı şekilde yorumlamayı da doğru bulmam'' dedi.
25 Ocak 2010 Pazartesi
HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI UZMAN YARDIMCILARI TBMM'DE...

Hazine Müsteşarlığı tarafından gerçekleştirilen Temel Eğitim ve Hazırlayıcı Eğitim Programı kapsamında, Hazine Uzman Yardımcıları TBMM'yi ziyaret etti. Hazine Uzman yardımcılarına TBMM Genel Kurul ve Komisyonlarının gezdirilmesinin ardından, katılımcılara sunumlarda bulunuldu.
25 Ocak 2010 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu'na katılan İstanbul Gençlik Spor Kulübü sporcularını kabul etti.
25 Ocak 2010 Pazartesi
CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ ERSİN'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin hükümlü ve tutukluları ziyarete ilişkin yönetmelikte yapılan değişikliğin; ''Adalet Bakanlığı'nın yasama faaliyetine müdahalesi olarak'' değerlendirilmesi gerektiğini ve iptali için Danıştay'da dava açmayı düşündüğünü söyledi.
25 Ocak 2010 Pazartesi
AK PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU, AKPM BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ

AKPM Türkiye Delegasyonu Başkanı AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, genel kurulda bugün İspanyol parlamenter Luis Maria de Puig'in yerine AKPM Başkanlığına getirildi. Avrupa Konseyi tarihinde ilk kez bir Türk parlamenter, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanlık görevine seçildi.
25 Ocak 2010 Pazartesi
ASKERE SİVİL YARGI YOLUNU AÇAN KANUN...

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, askere sivil yargı yolunu açan kanunun kabulünden sonra ''iki subayın Mecliste kendileriyle görüştüğü'' haberlerini, ''Bana ve CHP grubuna, o gün bir tek asker kişi gelmedi'' diye yalanladı.
25 Ocak 2010 Pazartesi
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI TEŞKİLAT YASA TASARISI TASLAĞI...

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Diyanet İşleri Başkanlığı Teşkilat Yasa Tasarısı Taslağı ile Alevi Çalıştayları hakkında, MHP ve CHP Grubu'na bilgi verdi.
25 Ocak 2010 Pazartesi
ASKERE SİVİL YARGI YOLUNU AÇAN KANUN...

MHP Grup Başkanvekilleri Mehmet Şandır ve Oktay Vural, askere sivil yargı yolunu açan kanunun kabul edilmesinden sonra ''iki subayın Meclis'e gelerek kendileriyle görüştüğü'' iddiasının gerçeği yansıtmadığını bildirdiler.
25 Ocak 2010 Pazartesi
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU'NUN CHP'Lİ ÜYELERİ, ÇAĞRIDA BULUNDU

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nun CHP'li üyeleri, TEKEL işçilerinin kazanılmış haklarının verilmesi ve böylece direnişin sona erdirilmesi konusunda Hükümet nezdinde girişim yapması için komisyonu göreve çağırdı.
25 Ocak 2010 Pazartesi
TBMM'DE BU HAFTA...

Meclis, bu hafta ekonomik krize karşı alınan önlemlerin 2010 yılında da uygulanmasına ilişkin düzenleme için mesai yapacak.
25 Ocak 2010 Pazartesi
2009
TBMM BAŞKANI TOPTAN, ÇIĞ FACİASI DOLAYISIYLA GÜMÜŞHANE VALİSİ VE TEDAK BAŞKANI'NA BİRER TELGRAF GÖNDERDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Gümüşhane'nin Zigana Dağı'nda yürüyüş yapan dağcıların üzerine çığ düşmesi sonucunda çok sayıda dağcının hayatını kaybetmesi nedeniyle Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu ile Trabzon Tenis Dağcılık Kayak İhtisas Kulübü Derneği (TEDAK) Başkanı Ercan Bostan'a birer telgraf gönderdi.
25 Ocak 2009 Pazar
TBMM BAŞKANI TOPTAN, GAZETECİ ORHAN DURU'NUN VEFATI NEDENİYLE AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI MESAJI GÖNDERDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Gazeteci Orhan Duru'nun vefatı dolayısıyla eşi Sezer Duru'ya bir başsağlığı mesajı gönderdi.
25 Ocak 2009 Pazar
TBMM BAŞKANI TOPTAN, GENELKURMAY BAŞKANI BAŞBUĞ'A BAŞSAĞLIĞI DİLEĞİNDE BULUNDU

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Bingöl'ün Genç ilçesinde gerçekleştirilen operasyon esnasında, bir askerimizin düşme sonucu şehit olması dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'a bir başsağlığı mesajı gönderdi.
25 Ocak 2009 Pazar
2008
TBMM DİLEKÇE KOMİSYONU..

Komisyonda, 22. dönemden devir olan 386 dilekçeyle birlikte toplam bin 491 dilekçe hakkında işlem yapıldı.
25 Ocak 2008 Cuma
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN, YAZILI BASIN AÇIKLAMASI

Kılıçdaroğlu'nun açıklaması, Başbakan Erdoğan'ın; "Biz batının ilmini sanatını almadık, maalesef değerlerimize ters düşen ahlaksızlıklarını" aldık ifadesini merkeze alıyor.
25 Ocak 2008 Cuma
TBMM BAŞKANI TOPTAN ZONGULDAK'TA...

Toptan, Zonguldak'ın Devrek ilçesindeki Misak-ı Milli İlköğretim Okulunun resmi açılış töreninde yaptığı konuşmada, Dünyanın büyük krizle sarsıldığı bugünlerde Türkiye'nin bunu en az zararla atlatmasındaki becerisi, artık bu tür krizlerden etkilenmeyecek kadar sağlam ve ciddi yapısal bir değişimi gerçekleştirdiğini göstermektedir'' dedi.
25 Ocak 2008 Cuma
HAKKI SUHA OKAY ve ONUR ÖYMEN'İN BASIN TOPLANTISI…

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, TBMM'de düzenledikleri basın toplantısında, son açıklanan nüfus sayımı rakamlarının ışığında 22 Temmuz 2007 Genel Seçimleri ile gündemde öne çıkan türban konusunu değerlendirdi.
25 Ocak 2008 Cuma
TBMM'DE BUGÜN..

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Zonguldak ve Bartın'da çeşitli temaslarda bulunacak.
25 Ocak 2008 Cuma
2007
PETROL PİYASASINA YENİ DÜZENLEME...

Petrol Piyasası Kanununda değişiklik yapan yasa tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Yasaya göre, akaryakıt dışında kalan solvent, madeni ve baz yağ, asfalt, solvent nafta ve benzeri petrol ürünlerinden elde edilen akaryakıt ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca belirlenen seviyede ''ulusal marker'' içermeyen akaryakıt, petrol boru hatlarında yapılacak tahribat ile petrol ürünü hırsızlığı da kaçak petrol kapsamında olacak.
25 Ocak 2007 Perşembe
DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI ADAY MESLEK MEMURLARI TBMM'DE…

Dışişleri Bakanlığı Aday Meslek Memurlarına yönelik hizmet içi eğitim programında bir konuşma yapan TBMM Genel Sekreteri Rauf Bozkurt TBMM'nin dünya parlametolarına benzemeyen bir özelliği olduğunu belirterek "TBMM kurucu bir parlamentodur, devlet kuran bir parlamentodur" dedi.
25 Ocak 2007 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI ADAY MESLEK MEMURLARINI KABUL ETTİ..

Dışişleri Eğitim Merkezi Başkanı Büyükelçi Deniz Uzmen başkanlığındaki heyeti Tören Salonunda kabul eden Arınç, burada yaptığı konuşmada, "Böylesine güçlü bir devletin yurtdışında temsilcisi olmak, herkese nasip olmaz'' dedi. Arınç daha sonra konuklarıyla öğle yemeği yedi.
25 Ocak 2007 Perşembe
DEVLETTEKİ ''USULSÜZ SORGULAMA'' OPERASYONU...

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının Bilgi İşlem Merkezine giren kişilerin, mal varlığı ve vergi sorgulaması yaptığı isimler arasında bulunan CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ile CHP İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Parlamentoda konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi.
25 Ocak 2007 Perşembe
CHP'Lİ DURGUN'UN BASIN TOPLANTISI..

CHP Hatay Milletvekili Gökhan Durgun, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin'in Hatay'daki Ali Dibo tartışmalarıyla ilgili yanlış bilgi verdiğini savunarak, ''Ergin, istifa etmezse namerttir, onunla ilgili işlem yapmayan partinin yetkilileri namerttir'' dedi.
25 Ocak 2007 Perşembe
ESKİ MİLLETVEKİLİ ÖNSAL İÇİN TBMM'DE TÖREN DÜZENLENDİ

Dün vefat eden eski Demokratik Parti Sakarya Milletvekili Mustafa Vedat Önsal için düzenlenen törene, Önsal'ın ailesi ve yakınları ile TBMM Başkanı Bülent Arınç, Anavatan Partisi Grup Başkanvekili Muzaffer Kurtulmuşoğlu ve eski milletvekilleri katıldı.
25 Ocak 2007 Perşembe
MECLİS'İN KARA KUTULARI: STENOGRAFLAR

Meclis siyasal tarihinin belleğinin oluşturulduğu TBMM Tutanak Müdürlüğü bünyesinde görev yapmakta olan stenograflar, Meclis görüşmelerine halk adına tanıklık etme ve duyulan, görülen her saptamayı tutanaklara geçirme sorumluluğunu taşıyorlar.
25 Ocak 2007 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN

CHP İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu ve Konya Milletvekili Atilla Kart saat 11.00'de, CHP Hatay Milletvekili Gökhan Durgun saat 11.30'da, ANAVATAN Mersin Milletvekilleri Hüseyin Güler ile Hüseyin Özcan ise saat 12.00'de basın toplantısı düzenleyecek.
25 Ocak 2007 Perşembe
DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI ADAY MESLEK MEMURLARI, TBMM'Yİ ZİYARET EDECEK

Dışişleri Eğitim Merkezi Başkanı Büyükelçi Deniz Uzmen başkanlığındaki heyet, bugün saat 12.45'te TBMM Başkanı Bülent Arınç tarafından Tören Salonunda kabul edilecek. Arınç, konuklarına öğle yemeği verecek.
25 Ocak 2007 Perşembe
2006
KALKINMA AJANSLARI KURULMASINA İLİŞKİN TASARI, TBMM GENEL KURULU'NDA KABUL EDİLDİ

Kanuna göre ajanslar, bölgeler esas alınarak DPT Müsteşarlığı'nın bağlı olduğu bakanın teklifi üzerine Bakanlar Kurulu kararı ile kurulacak.
25 Ocak 2006 Çarşamba
İLETİŞİMİN TEK MERKEZDEN DİNLENİLMESİ...

Telekomünikasyon yoluyla yapılan iletişimi tespit, dinleme ve kaydetmeyi gerçekleştirecek ve Telekomünikasyon Kurumu bünyesinde oluşturulacak merkezin en geç 6 ay içinde kurulmasını öngören yasa teklifi, TBMM İçişleri Komisyonu'nda kabul edildi.
25 Ocak 2006 Çarşamba
ANAVATAN GENEL BAŞKANI MUMCU: ''PARTİ GENEL BAŞKANLARININ VE MİLLETVEKİLLERİNİN MAL VARLIĞI BİLDİRİMİ ŞEFFAFLAŞSIN''

Mumcu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'de gündemin çok bereketli olduğunu, konuşacağı gündem konuları arasında tercih yapmaya çalıştığını bildirdi.
25 Ocak 2006 Çarşamba
CHP GENEL BAŞKANI BAYKAL: ''DEVLETİN EĞİTİM GÖREVİNİ TAHRİP ETMEK, BİR EĞİTİM BAKANININ İŞİ DEĞİLDİR''

Baykal, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'de adaletin hak ettiği noktaya taşınmasına ihtiyaç bulunduğunu ifade ederek, ''Bunun için de aklında, yüreğinde, vicdanında adalet duygusu olan bir iktidara ihtiyaç var'' dedi.
25 Ocak 2006 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN

CHP grubu saat 12.00'de, Anavatan Partisi grubu ise saat 13.30'da toplanacak.
25 Ocak 2006 Çarşamba
2005
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ANADOL: ''BU KURULTAYDA, 1 MART TEZKERESİNİN RÖVANŞI ALINMAK İSTENMEKTE''

''Kamyoncular Kooperatifleri Çalışma Grubu''nu TBMM'de kabulu öncesinde, gazetecilerin kurultaya ilişkin soruları üzerine değerlendirmelerde bulunan Anadol, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'nın, Baykal'ın hafta sonu yaptığı ziyarette, karşılama ve uğurlamaya katılmamasını eleştirdi.
25 Ocak 2005 Salı
CHP'NİN ANTALYA, BURDUR, İSPARTA VE AFYON MİLLETVEKİLLERİNDEN GENEL BAŞKAN BAYKAL'A DESTEK...

CHP Ankara Milletvekili Yakup Kepenek de yazılı bir açıklama yaparak, partinin kurultaydan bütünlüğünü, parti içi barış ve dostluğu koruyarak çıkması gerektiğini vurguladı.
25 Ocak 2005 Salı
BULGARİSTAN PARLAMENTO HEYETİ YARIN ANKARA'YA GELİYOR.

Bulgaristan Ulusal Meclisi Dış Politika, Savunma ve Güvenlik Komisyonu Başkanı Venko Alexandrov ve beraberindeki parlamento heyeti, 27 Ocak Perşembe günü TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Dülger ile biraraya geldikten sonra TBMM Başkanı Vekili İsmail Alptekin tarafından kabul edilecek.
25 Ocak 2005 Salı
TBMM BAŞKANI ARINÇ'IN İTALYA ZİYARETİ BAŞLADI

İtalya Temsilciler Meclisi Başkanı Casini'nin davetlisi olarak İtalya'ya giden TBMM Başkanı Arınç ve beraberindeki heyet, İtalya'nın başkenti Roma'ya vardı.
25 Ocak 2005 Salı
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ KETENCİ: "BİZİM, PARTİMİZİN TARİHİYLE, İLKELERİYLE SORUNUMUZ YOK. SORUNUMUZ, BU PARTİYİ 13 YILDIR BAŞARISIZ YÖNETENLERLE"

Ketenci, 14 CHP milletvekili ile TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, hafta sonu yapılacak olağanüstü kurultayın, partiyi 13 yıldır yönetenlere ''Artık yeter deme'' kurultayı olduğunu söyledi.
25 Ocak 2005 Salı
AK PARTİ'Lİ GÜNDÜZ: ''GÜNEY ASYA'DAKİ FELAKET, SANILANDAN ÇOK DAHA BÜYÜK''

AK Parti Sakarya Milletvekili Süleyman Gündüz, Güneydoğu Asya'da meydana gelen felaketin, ''yeryüzünde eşi benzeri olmayan ve sanılandan çok daha büyük'' olduğunu söyledi.
25 Ocak 2005 Salı
GÜNEY ASYA'DA MEYDANA GELEN FELAKET DOLAYISIYLA TBMM'DE AÇILAN YARDIM KAMPANYASINDA ŞİMDİYE KADAR 280.635.40 YTL TOPLANDI

26 Ocak 2005 tarihine kadar sürecek olan kampanyaya, TBMM Başkanı Bülent Arınç 500 YTL ile katılmıştı.
25 Ocak 2005 Salı
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ İTALYA'YA GİTTİ

Arınç, hareketinden önce yaptığı açıklamada, ziyareti sırasında, karşılıklı işbirliği alanlarının daha da arttırılmasına, geliştirilmesine yönelik adımları ve Avrupa Birliği ile başlayacak müzakere süreci konularını ayrıntılarıyla görüşeceklerini açıkladı
25 Ocak 2005 Salı
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Bülent Arınç, İtalya Temsilciler Meclisi Başkanı Pier Ferdinando Casini'nin davetlisi olarak bugün İtalya'ya gidiyor. Arınç, saat 10.00'da İstanbul Atatürk Hava Limanı'nda İtalya ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulunacak.
25 Ocak 2005 Salı
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.