MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2018
HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ BEŞTAŞ'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, bazı illerde Nevruz Bayramı kutlamalarının engellendiğini öne sürdü.
26 Mart 2018 Pazartesi
CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ AKIN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, partisinin Zonguldak milletvekilleri Ünal Demirtaş ve Şerafettin Turpcu ile TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
26 Mart 2018 Pazartesi
2015
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, WASHİNGTON'DA...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, ABD’deki resmi temasları kapsamında başkent Washington’a yakın mesafede bulunan Maryland’de inşaatı devam eden Türk-Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezi’ni gezdi.
26 Mart 2015 Perşembe
TBMM MİLLİ EĞİTİM KOMİSYONU BAŞKANI İŞLER; HİNDİSTAN STK HEYETİNİ KABUL ETTİ

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Emrullah İşler, Hindistan'dan gelen bir grup gazeteci ve sivil toplum kuruluşu temsilcisini kabul etti.
26 Mart 2015 Perşembe
TBMM İDARE AMİRİ USLU'NUN KABUL܅

TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Fas İstiklal Partisi Genel Başkanı ve Fas Büyükşehir Belediye Başkanı Hamid Chabat Maire ve beraberindeki heyet ile makamında bir araya geldi.
26 Mart 2015 Perşembe
AKPM VE TÜRKPA'DAN "SEÇİLMİŞ ORGANLAR, ŞEFFAF İŞLEYİŞ VE HESAP VEREBİLİRLİK KONFERANSI

AKPM, İstanbul'da TBMM'nin ev sahipliğinde ve Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi'nin (TÜRKPA) katılımıyla "Seçilmiş Organlar, Şeffaf İşleyiş ve Hesap Verebilirlik" konulu seminer düzenledi.
26 Mart 2015 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Sadık Yakut başkanlığında toplandı. Çocuk yardımı, çeyiz hesaplarına devlet katkısı, 47 bin öğretmen kadrosu düzenlemelerini de içeren "Torba Kanun Teklifi", ile kamuoyunda "İç Güvenlik Paketi" olarak bilinen, Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı Genel Kurul'da kabul edilerek yasalaştı.
26 Mart 2015 Perşembe
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, çözüm sürecinin "aldatma, kandırma süreci" olduğunu, çözüm ortaklarının her gün birbirlerini tekzip ettiğini öne sürdü.
26 Mart 2015 Perşembe
TBMM DIŞİŞLER KOMİSYONU...

TBMM Dışişleri Komisyonu, uluslararası anlaşmanın uygun bulunmasına dair bir kanun tasarısını kabul etti.
26 Mart 2015 Perşembe
CHP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ KAPLAN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bazı domuz gribi vakalarının yoğun bakımda tedavi görmesi gerektiğini ancak hastanelerin diğer hastaları riske etmek istemeyeceği için bu kişilerin kabul etmeyeceğini kaydetti.
26 Mart 2015 Perşembe
CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı davalarla ilgili "aldatıldık" açıklaması yaptığını anımsattı.
26 Mart 2015 Perşembe
FİLDİŞİ SAHİLİ CUMHURBAŞKANI OUATTARA TBMM'DE…

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Fildişi Sahili Cumhurbaşkanı Alassane Dramane Ouattara onuruna TBMM'de öğle yemeği verdi.
26 Mart 2015 Perşembe
2014
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Nijer Ombudsmanı Amadou Cheiffou ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.
26 Mart 2014 Çarşamba
2013
TBMM ADALET KOMİSYONU...

TBMM Adalet Komisyonu, birden fazla dairesi bulunan büyük adliyelerdeki hukuk mahkemelerine gelen dosyaların dava konularına göre tevzi edilerek mahkemelerin uzmanlaşmasını amaçlayan tasarıyı kabul etti.
26 Mart 2013 Salı
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Kamu Finansmanı ve Borç Yönetiminin Düzenlenmesi Hakkında Tasarı kabul edildi.
26 Mart 2013 Salı
TBMM SANAYİ KOMİSYONU...

TBMM Sanayi Komisyonu'nda, Türkiye Petrol Kanunu Tasarısı kabul edildi. Tasarıya göre; Türkiye, 18 petrol bölgesi yerine, bundan sonra kara ve deniz şeklinde iki petrol bölgesine ayrılacak. Üretilen petrolden alınan devlet hissesinde, kuyu başı fiyatı yerine piyasa fiyatı esas alınacak. Üzerinde işletme hakkı sona eren sahalar, işletme ruhsatı verilmek üzere müzayedeye çıkarılabilecek.
26 Mart 2013 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda, Gümrük Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı. Genel Kurul'da, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, sözlü soru önergelerini cevapladı.
26 Mart 2013 Salı
ENERJİ BAKANI YILDIZ, SORULARI CEVAPLADI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, CHP'nin, Türkiye ile Irak'ın kuzeyindeki bölgesel Kürt yönetimi arasında imzalandığı belirtilen yeni petrol boru hattı anlaşmasına ilişkin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu hakkında verdiği gensoru önergesini, ''CHP'nin, Enerji Bakanlığı ile ilgili verdiği gensorunun sonuçsuz kalması, özellikle gensoruyu hazırlayan arkadaşlarımızı birazcık daha hırçınlaşırdı'' diye değerlendirdi.
26 Mart 2013 Salı
BDP TBMM GRUP TOPLANTISI...

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, TBMM'nin, böylesine tarihi helalleşme ve barış sürecine sırtını dönerek ya da tartışmaları başka yöne çekerek tarihsel rolünü oynayamayacağını söyledi.
26 Mart 2013 Salı
CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu: "Recep Tayyip Erdoğan'a şunu sormak isterim: 76 milyonluk Türkiye'nin bütün yurttaşlarını Abdullah Öcalan'ın ağzına baktırdın. Bundan utanmadın mı?''
26 Mart 2013 Salı
KAMERUN CUMHURBAŞKANI BİYA, TBMM'DE...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Kamerun Cumhurbaşkanı Paul Biya onuruna yemek verdi.
26 Mart 2013 Salı
AK PARTİ TBMM GRUP TOPLANTISI...

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in, Mavi Marmara'ya yapılan saldırının ardından belki farklı hesapları olabileceğini belirterek, ''O zamana kadar kan döktüğü bir çok vahim olay gibi bunun da belki unutulacağını, yaptığı tüm hukuksuzluklar gibi belki bunun da üzerinin örtüleceğini zannediyorlardı. Ancak İsrail, bu sefer farklı bir anlayış, yapıyla karşılaştı. AK Parti Hükümeti olarak, bu hukuksuzluk, bu saldırganlık, katliam karşısında biz susmadık'' dedi.
26 Mart 2013 Salı
İÇİŞLERİ BAKANI GÜLER, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

İçişleri Bakanı Muammer Güler, DHKP-C'ye yönelik operasyonda sendikaların izinsiz arandığına ilişkin iddialara karşılık, ''Bizim öyle mahkeme kararı olmadan herhangi bir sivil toplum kuruluşuna, sendikaya, eve, iş yerine girmemiz söz konusu olabilir mi?'' dedi.
26 Mart 2013 Salı
MHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursa mitinginde ''Vur de vuralım, öl de ölelim'' sloganına karşılık, ''Merak etmeyin onun da zamanı gelecektir'' ifadesini kararlılıkla kullandığını belirterek, ''Bugün de bu sözümün sonuna kadar arkasındayım. Herkes bilsin ki yeri ve zamanı geldiğinde ne yapacağımız ve neyi göze alacağımız mutlaka görülecek, tümüyle de anlaşılacaktır. MHP geçilmeden hain niyetler amacına ulaşamayacaktır'' dedi.
26 Mart 2013 Salı
TBMM'DE BUGÜN...

MHP Grubu saat 10:30'da, AK Parti Grubu 11:15'te, BDP Grubu 12:30'da, CHP Grubu 13:30'da toplanacak. TBMM Genel Kurulu bugün saat 15:00'te başlayacak. Genel Kurul'da bugün Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Milletvekillerinin sorularını cevaplayacak.
26 Mart 2013 Salı
2012
TBMM'DE EĞİTİM SEMİNERİ…

TBMM Koruma Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen TBMM polislerine yönelik " İletişim ve İletişimde Problem Çözme Teknikleri" konulu seminer birçok TBMM çalışanı polisin katılımıyla başladı.
26 Mart 2012 Pazartesi
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ CANİKLİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, TBMM Genel Kurulu’nun iki haftalık çalışma takvimi hakkında bilgi verdi.
26 Mart 2012 Pazartesi
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, “Ortadoğu’daki politikaların lokomotifi Obama, vagonu Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’dir.” diye konuştu.
26 Mart 2012 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI…

Hamzaçebi: "Başbakan eğitim sistemine karşı toplumsal tepkiyi görünce farklı yöntemler denemeye başladı. 'Dershaneler kapanacak' cümlesine ihtiyatlı yaklaşın, doğru değildir ve hiçbir zaman gerçekleşmeyecektir. Bu, Başbakan'ın eğitime ilişkin teklifi pazarlama stratejisidir."
26 Mart 2012 Pazartesi
BDP GRUP BAŞKANVEKİLİ KAPLAN'IN BASIN TOPLANTISI…

Hasip Kaplan: "Bugüne kadar 7 bin tutuklu var. Hükümet BDP ile müzakereden bunu anlıyor. Bu anlayış, F tipi müzakereye benziyor. Müzakereyi Mecliste değil, F tipinde yapmanız lazım. Hiçbir şartta müzakerenin figüranı olmayız."
26 Mart 2012 Pazartesi
BOSNA HERSEK TEMSİLCİLER MECLİSİ BAŞKANI ZIVKOVIÇ TBMM'DE…

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Bosna Hersek Temsilciler Meclisi Başkanı Milorad Zıvkovıç ve beraberindeki heyet ile görüşme gerçekleştirdi.
26 Mart 2012 Pazartesi
CHP'Lİ BAYRAKTUTAN'IN BASIN TOPLANTISI…

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Türk askerinin, Afganistan'da bulunmasına yönelik Hükümet'ten gelen açıklamalara dikkat çekerek ''Bugün, Afganistan'a koşar adım gitmemiz gerektiğini söyleyen siyasetçiler, bundan 10 yıl önce TBMM'de gitme olayına açıkça hayır oyu vermişlerdir'' dedi.
26 Mart 2012 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Kadın Girişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Türktan ve beraberindeki heyeti kabul etti. Kabul, basına kapalı gerçekleşti.
26 Mart 2012 Pazartesi
2011
TBMM BAŞKANI MEHMET ALİ ŞAHİN ABD'DEN DÖNDÜ

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, New York'taki temaslarını tamamlayarak yurda döndü.TBMM Başkanı Şahin ve beraberindeki heyeti Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve öteki yetkililer karşıladı.
26 Mart 2011 Cumartesi
2010
CHP GRUP BAŞKANVEKİLLERİNİN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekilleri Kemal Anadol, Hakkı Suha Okay ve Kemal Kılıçdaroğlu, düzenledikleri basın toplantısında, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'den, Meclise sunulması halinde anayasa değişiklik teklifini işleme koymayarak, iade etmesini istedi.
26 Mart 2010 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN FAS'TA...

Fas'a resmi ziyarette bulunan TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Kazablanka Bölge Valisi Halab Muhammed ile görüştü. Şahin, "Fas ve Türkiye parlamentoları arasında öteden beri iyi ilişkiler vardı. Perşembe günü Parlamentolar Arası İşbirliği Protokolü imzaladık. Böylece parlamentolar arası ilişkilerimizi kurumsal bir yapıya kavuşturduk" dedi.
26 Mart 2010 Cuma
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÇALIŞMALARI...

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, gazetecilerin Anayasa değişikliği taslağına ilişkin sorularını yanıtladı. Bozdağ, Anayasa değişikliği paketiyle ilgili müzakereye kapalı oldukları hiçbir madde bulunmadığını belirterek, ''Her maddeyi, her şekliyle her türlü yöntemle müzakere edebilir, tartışabiliriz. Hiçbir ön şartımız, hiçbir ön kabulümüz yok'' dedi.
26 Mart 2010 Cuma
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÇALIŞMALARI...

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, gazetecilerin Anayasa değişiklik taslağına ilişkin sorularını yanıtladı. Ergün, iş dünyasının daha kapsamlı bir Anayasa değişikliği talebi bulunduğunu belirterek, bugünkü şartlarda daha kapsamlı bir değişikliğin veya yeni bir Anayasa yapmanın koşullarının olmadığını bildirdi.
26 Mart 2010 Cuma
CHP'Lİ DİBEK'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz hakkında, Yeni Şafak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Albayrak ile yaptığı telefon görüşmesi için soruşturma açılması talebinin, ''telefon görüşmesinin özel konuşma olduğu, siyasi bir yanının bulunmadığı'' gerekçesiyle reddedildiğini bildirdi.
26 Mart 2010 Cuma
TBMM'DE BUGÜN...

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek saat 11.30'da basın toplantısı düzenleyecek
26 Mart 2010 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN FAS'TAKİ TEMASLARI SÜRÜYOR

Resmi bir ziyaret için Fas'ta bulunan TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, bugün Casablanca'da Türk işadamlarıyla görüşecek ve Türk okulunu ziyaret edecek.
26 Mart 2010 Cuma
2009
TBMM BAŞKANI TOPTAN, TUNUS'TAN AYRILDI

TBMM Başkanı Köksal Toptan, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin düşmesi sonrasında Tunus'a yaptığı resmi ziyareti yarıda keserek Türkiye'ye hareket etti.
26 Mart 2009 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN, TUNUS'TA...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Tunus'taki resmi temasları kapsamında, Tunus Danışmanlar Meclisi Başkanı Abdullah Kallel ile bir araya geldi. Toptan, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun geçirdiği kaza dolayısıyla bugün yurda dönüyor.
26 Mart 2009 Perşembe
TUNCELİ BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ GENÇ'İN BASIN TOPLANTISI...

Kamer Genç: "BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin yerinin tespit edilememesi Türkiye için çok acı bir sonuç."
26 Mart 2009 Perşembe
TBMM GENEL KURULU

TBMM Genel Kurulu, Başkanlık Divanının oluşmaması nedeniyle toplanamadı. TBMM Başkanvekili Meral Akşener, birleşimi 31 Mart Salı günü saat 15.00'de toplanmak üzere kapattı.
26 Mart 2009 Perşembe
RİZE ESKİ MİLLETVEKİLİ KARAOSMANOĞLU VEFAT ETTİ

Rize eski Milletvekili Osman Yılmaz Karaosmanoğlu'nun cenazesi, yarın İstanbul'da Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camiinde, öğleyin kılınacak namazın ardından Karacaahmet Mezarlığında toprağa verilecek.
26 Mart 2009 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN, TUNUS BAŞBAKANI GANNUCİ'Yİ ZİYARET ETTİ

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Tunus'taki resmi ziyareti kapsamında, Başbakan Muhammed Gannuci'yi ziyaret etti. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Toptan, Gannuci ile ikili ve bölgesel konuları ele aldıklarını ve her konuda görüş birliği içinde bulunduklarını söyledi.
26 Mart 2009 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN, TUNUS'A YAPTIĞI RESMİ ZİYARETİ YARIDA KESİYOR

TBMM Başkanı Toptan, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun geçirdiği kaza dolayısıyla, Tunus'a yaptığı resmi ziyareti yarıda keserek, Türkiye'ye dönecek.
26 Mart 2009 Perşembe
2008
TÜTÜN VE ALKOL ÜRETİMİNE YENİ DÜZENLEME...

TBMM Genel Kurulu'nda, tütün ve alkol üretimine yeni düzenleme getiren ve düzenlemelere uymayanlara, hapis ve para cezası öngören kanun tasarısının tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.
26 Mart 2008 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, 11 Ekim 2004 tarihinden önce gerekli izinler alınmadan tarım dışı kullanıma açılan arazilerin, istenilen amaçla kullanımına imkan sağlayan kanun teklifi kabul edildi.
26 Mart 2008 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

Meclis Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplanan TBMM Genel Kurulunda, CHP'nin sınır ötesi operasyon konusunda verdiği Genel Görüşme önergesinin ön görüşmesinin yapıldığı kapalı oturum tutanağının özeti okundu.
26 Mart 2008 Çarşamba
92. DÖNEM KAYMAKAM ADAYLARI TBMM'DE...

92. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlayanlar için TBMM Tören Salonunda verilen yemekte bir konuşma yapan Meclis Başkanı Toptan, göreve yeni başlayacak kaymakamlardan halkın mutluluğu, refahı ve huzuru için gayret göstermelerini isteyerek, ''Hukuktan ayrılmayın, hukuksuzluğa da göz yummayın. Milletimize güvenin, gücünüzü her zaman milletten alın'' dedi. Toptan, 92. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlayanlar için
26 Mart 2008 Çarşamba
MECLİS ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

Zeytin ve zeytinyağı üreticilerinin sorunlarının belirlenmesi ve çözümlerin tespiti amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, çalışma takvimini belirledi.
26 Mart 2008 Çarşamba
TBMM MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU...

TBMM Milli Savunma Komisyonu, Türk Silahlı Kuvvetlerini ilgilendiren çeşitli kanunlarda değişiklik öngören tasarıları kabul etti.
26 Mart 2008 Çarşamba
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, TRT'nin bazı birimlerinin kapatılmasını, hizmetine ihtiyaç kalmadığına karar verilecek personelin diğer kamu kurum ve kuruluşlarına nakledilmesini öngören yasa tasarısını, alt komisyona gönderdi.
26 Mart 2008 Çarşamba
DTP'Lİ BİRDAL: ''SİİRT, VAN VE HAKKARİ VALİLERİ İLE SİİRT EMNİYET MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINMALI''

DTP Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Nevruz olaylarının faturasının çok ağır olduğunu belirterek, Nevruz kutlamalarına izin veren valiler ile bu kutlamalarda görev alan emniyet görevlilerine teşekkür etti.
26 Mart 2008 Çarşamba
DTP GRUP BAŞKANVEKİLİ DEMİRTAŞ'IN BASIN TOPLANTISI..

DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Yargıtayın ''sanığın seçilmiş olmasının, yargılanmasını durdurmayacağı'' yönündeki kararını ''talihsizlik'' olarak değerlendirdi.
26 Mart 2008 Çarşamba
KAZ DAĞLARI VE MADRA DAĞI'NDAKİ MADEN ARAMA ÇALIŞMALARI...

Kaz Dağları ile Madra Dağı'nda yürütülen altın madeni arama çalışmalarının durdurulması için sivil toplum kuruluşlarınca toplanan 100 bin imza, TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu'ya sunuldu.
26 Mart 2008 Çarşamba
TBMM BAŞKANI TOPTAN: ''TÜRKİYE'NİN ŞİDDETLE BİR YUMUŞAMA ORTAMINA İHTİYACI VAR''

Meclis Başkanı Köksal Toptan, TBMM'de gazetecilerin, ''Parti kapatılmasının zorlaştırılması konusunda anayasa değişikliği yapılmasına karşı mısınız?'' sorusuna karşılık, ''Karşı değilim. Kolay parti kapatılmamalı. Ancak zamanlaması konusunda belki partilerarası bir görüş alışverişinde bulunmakta, tartışmakta yarar var diye düşünüyorum'' dedi.
26 Mart 2008 Çarşamba
ESKİ MİLLETVEKİLİ ADALI İÇİN TBMM'DE TÖREN...

Geçirdiği rahatsızlık sonucu dün Ankara'da vefat eden eski milletvekili Sabahattin Adalı için TBMM'de düzenlenen törene, TBMM Başkanı Toptan, 9. Cumhurbaşkanı Demirel, eski Meclis başkanları Sezgin ve Avcı, MHP Grup Başkanvekili Şandır, TPB Genel Başkanı Korkmazcan ve bazı milletvekilleri katıldı.
26 Mart 2008 Çarşamba
TÜRK PARLAMENTO HUKUKUNUN TEMEL KAVRAMLARI

Türk Parlamento Hukukunun Temel Kavramları TBMM Kanunlar ve Kararlar Müdürü ve Yasama Derneği Başkanı Dr. İrfan Neziroğlu'nun "Türk Parlamento Hukukunun Temel Kavramları" isimli kitabı Seçkin Yayınevinden çıktı.
26 Mart 2008 Çarşamba
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN KABULÜ...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Cezayir'in Ankara Büyükelçisi Smail Allaoua'yı kabul etti.
26 Mart 2008 Çarşamba
DTP'NİN MECLİS ARAŞTIRMA ÖNERGESİ...

TBMM Başkanı Toptan, DTP Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır ve arkadaşlarınca imzalanan ve toplumu tek tipleştirildiği iddia edilerek, bu konuda Meclis Araştırması açılmasına ilişkin verilen önergeyi işleme almadı.
26 Mart 2008 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Köksal Toptan, saat 11.00'de 5. Dönem Hatay Milletvekili Sabahattin Adalı'nın cenaze törenine katılacak. Toptan, saat 11.15'te Cezayir'in Ankara Büyükelçisi Smail Allaoua'yı makamında kabul edecek, saat 12.30'da ise 92. dönem kaymakam adaylarına tören salonunda yemek verecek.
26 Mart 2008 Çarşamba
2007
ARINÇ'TAN MİRONOV'A YEMEK...

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Rusya Federasyonu Konseyi Başkanı Sergey Mironov ve beraberindeki heyet onuruna Devlet Konukevi'nde bir akşam yemeği verdi. Arınç, yemekte yaptığı konuşmada, Mironov'u Türkiye'de ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.
26 Mart 2007 Pazartesi
TBMM KİT KOMİSYONU, 3-26 NİSAN TARİHLERİ ARASINDA 41 KURUMUN 2005 HESAPLARINI İNCELEYECEK

Komisyon, Nisan ayındaki denetim programını belirledi. Buna göre, 3 Nisan'da TMO ile ET ve Balık Kurumunun 2005 yılı hesaplarıyla çalışmaya başlayacak. Komisyon, haftada 3 gün çalışarak, 26 Nisan'a kadar 41 KİT ve yan kuruluşunun hesaplarını ele alacak.
26 Mart 2007 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ'IN KABULÜ...

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner'i makamında kabul etti.
26 Mart 2007 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HALUK KOÇ'UN BASIN TOPLANTISI..

Koç, Parlamentoda düzenlediği basınla sohbet toplantısında, Erdoğan'ın bir yandan Çankaya hazırlığı içinde olduğunu, diğer yandan hemşehri dernekleri, kavşak açılışları, özel gecelerde günde 5 kez konuşma alışkanlığını sürdürdüğünü savundu.
26 Mart 2007 Pazartesi
RUSYA FEDERASYONU FEDERASYON KONSEYİ BAŞKANI MIRINOV TBMM'DE…

Rusya Federasyonu Federasyon Konseyi Başkanı Mırınov ile bir araya gelen TBMM Başkanı Arınç Türkiye ile Rusya ilişkilerinin 600 yüzyıl öncesine dayandığını belirterek "Hem hükümet, hem de parlamento olarak bu ilişkileri artırmak ve işbirliğine dönüştürmek gayretindeyiz" dedi.
26 Mart 2007 Pazartesi
2006
TBMM BAŞKANI ARINÇ, 466. MANİSA ULUSLARARASI MESİR FESTİVALİ'NE KATILDI

Manisa'da bu yıl 466. kez düzenlenen ve ilk kez uluslararası nitelikte yapılan Manisa Mesir Festivali, mesir macununun Sultan Camii'nin kubbe ve minarelerinden halka saçılması töreniyle sona erdi.
26 Mart 2006 Pazar
2005
MİLLİ EGEMENLİK HALK KONSERİ (MANİSA)

Millî Egemenlik Yılı kutlama programı çerçevesinde Manisa'da düzenlenen ve onbinlerce kişinin katıldığı halk konserinde sanatçı Kıraç ve İzel izleyicilere coşkulu anlar yaşattılar.
26 Mart 2005 Cumartesi
MİLLÎ EGEMENLİK YILINDA İLK MİLLETLE KUCAKLAŞMA MANİSA'DA GERÇEKLEŞTİ

Millî Egemenlik Yılı kutlama programı çerçevesinde Manisa'da düzenlenen ve onbinlerce kişinin katıldığı halk konserinde sanatçı Kıraç ve İzel izleyicilere coşkulu anlar yaşattılar. Konseri izleyen Arınç, ''Egemenlik hakkının büyük ve vazgeçilmez bir değer olduğunu tekrar göstermek istiyoruz'' dedi.
26 Mart 2005 Cumartesi
2003
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANI SAYIN BÜLENT ARINÇ'IN İÇİŞLERİ BAKANI SAYIN ABDULKADİR AKSU VE BERABERİNDEKİ 87. DÖNEM MEZUNU KAYMAKAMLARI KABULLERİNDE YAPTIKLARI KONUŞMA

26 Mart 2003 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.