MECLİS HABER
Meclis Başkanı Haberleri

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'UN KABULÜ...

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kosova'daki siyasi partilerden Vetevendosje Hareketi Lideri Albin Kurti ve beraberindeki heyeti kabul etti.
18 Haziran 2019 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP MUHAMMED MURSİ'NİN GIYABİ CENAZE NAMAZINA KATILDI

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, mahkeme salonunda hayatını kaybeden Mısır'ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Hacı Bayram Camii'nde kılınan gıyabi cenaze namazına katıldı.
18 Haziran 2019 Salı
TBMM BAŞKANI ŞENTOP'UN MUHAMMED MURSİ'NİN VEFATI İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI...

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Mısır'ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin mahkeme salonunda hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı diledi. TBMM Başkanı Şentop, Mursi'nin, meşruiyetin safında yer alma cesaretini gösteren büyük bir lider olduğunu belirterek, "Mursi, hapsedilmişti ama onu hapsedenlerden daha hürdü. Allah, halkının meşru Cumhurbaşkanı, Türkiye'nin ve milletimizin sağlam bir dostu olan Muhammed Mursi'ye rahmet eylesin ve şehadetini kabul etsin." ifadesini kullandı.
17 Haziran 2019 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ŞENTOP "20. MERKEZEFENDİ GELENEKSEL TIP FESTİVALİ"NE KATILDI

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Zeytinburnu Belediyesince mesir macununun mucidi Merkez Efendi adına düzenlenen "20. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali"nin açılış törenine katıldı.
15 Haziran 2019 Cumartesi
TBMM'DE "ULUSLARARASI MÜLTECİ KORUMASI VE ULUSAL SIĞINMA SİSTEMLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ HAKKINDA BİR REHBER" İSİMLİ KİTABIN TANITIMI...

TBMM Başkanlığı himayesinde Parlamentolar Arası Birlik (PAB) ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) tarafından ortak yayımlanan "Uluslararası Mülteci Koruması ve Ulusal Sığınma Sistemlerinin Geliştirilmesi Hakkında Bir Rehber" isimli kitabın, Türkçe versiyonunun tanıtımı TBMM Tören Salonu'nda gerçekleştirildi. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye'nin, belki de dünyada böyle bir kitabın tanıtımının yapılabileceği en uygun ülke olduğunu dile getirdi.
11 Haziran 2019 Salı

Sayfa
Önceki 2 / 1760 Sonraki
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.