MECLİS HABER
Meclis Başkanı Haberleri

TBMM BAŞKANI ŞENTOP GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun "Milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ilgili" açıklamalarına ilişkin, "Dokunulmazlığın kaldırılması, sadece hakkında soruşturma ve kovuşturma yürütülen, dolayısıyla bir dosyası Meclise intikal eden milletvekilleri bakımından söz konusuydu. 550 milletvekilinin dokunulmazlığı kaldırılmadı. Dokunulmazlık dosyası olan, soruşturma, kovuşturması olan AK Partili 29 milletvekili arasında ona ait bir dosya yoktu." değerlendirmesinde bulundu.
23 Ocak 2020 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'UN KABULLERİ

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Delcy Eloina Rodriguez Gomez'i, KEİPA Genel Sekreteri Asaf Hajiyev ile KEİPA Türk Grubu Başkanı Giresun Milletvekili Cemal Öztürk'ü ve Filipinler Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Raul Salavaria Hernandez'i Mecliste ayrı ayrı kabul etti.
22 Ocak 2020 Çarşamba
BAKÜ KATLİAMINI ANLATAN "KARANFİLİN AĞLADIĞI GECE" SERGİSİ MECLİS'TE AÇILDI

Azerbaycan'da, bağımsızlığın sembolüne dönüşen ve tarihe "Kanlı Ocak" olarak geçen 20 Ocak Katliamının fotoğraflarından oluşan "Karanfilin ağladığı gece" sergisi TBMM'de açıldı.
21 Ocak 2020 Salı
TBMM BAŞKANI ŞENTOP, GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçiliği tarafından Meclis'te düzenlenen "Kanlı 20 Ocak 1990 Olaylarının 30. Yılı" fotoğraf sergisinin açılışının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
21 Ocak 2020 Salı
TBMM BAŞKANI ŞENTOP, IRAK BÜYÜKELÇİSİNİ KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Irak’ın Ankara Büyükelçisi Hasan Janabi'yi kabul etti.
20 Ocak 2020 Pazartesi

Sayfa
Önceki 2 / 1827 Sonraki
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.