MECLİS HABER
Meclis Başkanı Haberleri

TBMM BAŞKANI MUSTAFA ŞENTOP: "ARTIK CAHİLLİK KAVRAMI MAHİYET DEĞİŞTİRDİ"

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Aksaray Belediyesi tarafından yaptırılan Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezinin açılış töreninde, insanları mutlu etmek isteyenlerin, onlar için faydalı hizmetler yapması gerektiğini söyledi.
20 Kasım 2019 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: "AÇTIĞIMIZ ÜNİVERSİTELERİMİZ SAYESİNDE ÖZELLİKLE KIZ ÇOCUKLARIMIZ ARASINDA ÜNİVERSİTELEŞME ORANI HIZLICA YÜKSELDİ"

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Aksaray Üniversitesi tarafından, üniversitenin konferans salonunda düzenlenen "12 Dev Eser Açılış Programı"nda, Aksaray'ın Anadolu'yu aydınlatan birçok ilim ve irfan insanını yetiştirdiğini, Aksaray'ın tarihine bakıldığında köklü medreselerinin görülebileceğini, şehir merkezinde ziyaret edilebilen ve 1136 tarihinde yapılan Zinciriye Medresesi'nin en önemli eserlerden olduğunu belirtti.
20 Kasım 2019 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ŞENTOP: "YARINLARA HAKLARININ VE SORUMLULUKLARININ BİLİNCİNDE OLAN ÇOCUKLARLA ULAŞMAK EN BÜYÜK HEDEFİMİZDİR"

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, 81 ilden çocuk hakları temsilcileri çocukların katıldığı 20. Ulusal Çocuk Forumu'nun, TBMM oturumunda konuştu. TBMM Başkanı Şentop, "Sözüm ona medeni dünya, Aylan bebeği maalesef çok çabuk unuttu. Ancak, sizler unutmayın ki bir gün aynı acı durum sizlerin de başına gelebilir. Çünkü Aylan bebekler bir değil binler, hatta milyonlardır" dedi.
20 Kasım 2019 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ŞENTOP, BANGLADEŞ MALİYE BAKANI İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Bangladeş Maliye Bakanı ve Karma Ekonomik Komisyonu Başkanı Mustafa Kamal'ı kabul etti.
19 Kasım 2019 Salı
TBMM BAŞKANI ŞENTOP, İYİ PARTİ GRUP BAŞKANI VE BAŞKANVEKİLLERİ İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Meclisin açılışının 100. yıl dönümü etkinliklerinin planlanmasına ilişkin görüş ve önerilerini almak üzere, İYİ Parti Grup Başkanı Orhan Çakırlar ve grup başkanvekilleriyle görüştü.
19 Kasım 2019 Salı

Sayfa

1 / 1809 Sonraki
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.