MECLİS HABER PORTALI

SP'Lİ KARADUMAN'IN BASIN TOPLANTISI

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, emniyet mensuplarının özlük haklarına ilişkin sorunları anlattı.

21 Şubat 2020 Cuma

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALTAY'IN BASIN TOPLANTISI


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, hükümetin Suriye politikasına ilişkin eleştirilerde bulundu.

21 Şubat 2020 Cuma

HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ DERSİM DAĞ'IN BASIN TOPLANTISI


HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, "Türkiye'de yaşayan tüm diller anayasal güvence altına alınmalıdır. Kamuda çok dilli hizmet hayata geçirilmelidir." dedi.

21 Şubat 2020 Cuma

TBMM GENEL KURULU TOPLANDI


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Levent Gök başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, kabul edilerek, yasalaştı.

20 Şubat 2020 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP’TAN ALMANYA’DA GERÇEKLEŞEN SALDIRI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop Almanya’nın Hanau şehrinde düzenlenen ırkçı saldırı ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Şentop, daha sonra konu ile ilgili gazetecilerin sorusunu yanıtladı.

20 Şubat 2020 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP MİLLET KÜTÜPHANESİ AÇILIŞ TÖRENİ'NDE


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Açılış Töreni'ne katıldı.

20 Şubat 2020 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, KARADAĞ PARLAMENTO BAŞKANI BRAJOVİÇ İLE GÖRÜŞTÜ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Karadağ Parlamento Başkanı Ivan Brajoviç Mecliste bir araya geldi.

20 Şubat 2020 Perşembe

TBMM MİLLİ EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU


Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, FETÖ'ye ait eğitim birimlerinin dörtte üçünün örgütün kontrolünden çıktığını belirterek, "19 ülkedeki FETÖ iltisaklı 213 okulu devraldık, şu anda bunları biz işletiyoruz." dedi.

20 Şubat 2020 Perşembe

YURTDIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUĞU ALT KOMİSYONU BAŞKANI SIRAKAYA ALMANYA'DA GERÇEKLEŞEN SALDIRIYI KINADI


TBMM Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Alt Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, Almanya'nın Hanau şehrinde düzenlenen ırkçı saldırı ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Irkçılığa karşı insanlık onurunu temsil edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

20 Şubat 2020 Perşembe

HÜKÜMLÜ VE TUTUKLU HAKLARINI İNCELEME ALT KOMİSYONU


TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Hükümlü ve Tutuklu Haklarını İnceleme Alt Komisyonu, Elazığ Ceza İnfaz Kurumları İnceleme Raporu'nu kabul etti.

20 Şubat 2020 Perşembe

MHP MERSİN MİLLETVEKİLİ KILAVUZ'UN BASIN TOPLANTISI


MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de uyuşturucu ve madde bağımlılığının gittikçe yaygınlaştığını ifade etti.

20 Şubat 2020 Perşembe

CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ŞAHİN'İN BASIN TOPLANTISI


CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, şehir hastanelerinin maliyetleri ile kira ve hizmet bedellerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

20 Şubat 2020 Perşembe

CHP NİĞDE MİLLETVEKİLİ GÜRER'İN BASIN TOPLANTISI


CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Orta Anadolu'da tarımsal sulamanın ciddi bir sorun olduğunu ifade etti.

20 Şubat 2020 Perşembe

CHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ KASAP'IN BASIN TOPLANTISI


CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Diyanet İşleri Başkanlığının yayımladığı "Aile" dergisindeki "Tasarruflu Pazar Alışverişi Nasıl Yapılır?" başlıklı yazıya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

20 Şubat 2020 Perşembe

KEFEK BAŞKANI KALSIN'IN BASIN TOPLANTISI


TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Canan Kalsın, AK Parti milletvekilleriyle Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel'in öldürülmesine ilişkin davanın Ankara Adliyesi'nde yarın görülecek duruşmasına, KEFEK olarak ve kadın milletvekilleriyle katılacaklarını bildirdi.

20 Şubat 2020 Perşembe

AK PARTİ AYDIN MİLLETVEKİLİ YAVUZ'UN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, dün yayımlanan Türk Gıda Kodeksi Yönetmeliği ile arıcıların el emeklerinin karşılığını almalarını engelleyen ve sağlığı tehdit eden bal aromalı şurubun üretilmesinin yasaklandığını anımsatarak, bu yasağa uymayarak gıdada taklit ve tağşiş yapmaya devam edenlerin ağır cezalarla karşı karşı kalacaklarına dikkati çekti.

20 Şubat 2020 Perşembe

BAĞIMSIZ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ OK'UN BASIN TOPLANTISI


Bağımsız Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, "İYİ Parti'den istifa etme gerekçemde Sorosçu Hasan Seymen'in ismini beyan etmememin, yol arkadaşlarımı üzdüğünü fark ettim. Bu nedenle töhmet altında kalan tüm arkadaşlarımdan özür diliyorum." dedi.

20 Şubat 2020 Perşembe

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ, KAZAKİSTANLI ÖĞRENCİLERİ KABUL ETTİ


BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Türk dünyasının artık bir araya gelmesi gerektiğini belirterek, "Bugün Doğu Türkistan'da yaşanan acılar ortadadır. Kırım, hala işgal altındadır. Balkanlarda azınlık Türk nüfusu hala kendilerini ifade edememektedir. Oluşturulacak bir Türk birliği, yaşanan sıkıntıların aşılmasında büyük katkı sağlayacaktır." dedi.

20 Şubat 2020 Perşembe

GAZİ MECLİS'TE İLK BOMBANIN DÜŞTÜĞÜ YERE 15 TEMMUZ ANITI


15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ'cü hainlerce Meclis'e ilk bombanın atıldığı noktaya anıt dikiliyor. O kanlı geceyi unutturmamak için yapılan prizma şeklindeki anıtın ana figürü ay yıldız olacak ve üzerinde 248 şehidin ismi yer alacak.

20 Şubat 2020 Perşembe

HDP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ GERGERLİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin davada Osman Kavala, Yiğit Aksakoğlu ve Ayşe Mücella Yapıcı'nın beraat ettiğini anımsattı.

20 Şubat 2020 Perşembe

BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ YENEROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


Bağımsız İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Almanya'daki ırkçı terör saldırısına ilişkin TBMM'de özel bir oturum gerçekleştirilmesi ve partilerden ortak açıklama yapılması çağrısında bulundu.

20 Şubat 2020 Perşembe

CHP'Lİ ÖZER'İN BASIN TOPLANTISI


CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında hükümetin tarımı kendisine yük kabul ettiğini öne sürdü.

20 Şubat 2020 Perşembe

KKTC MECLİSİ HEYETİ TBMM'DE


TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu, KKTC Meclisi Ekonomi, Maliye, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sunat Atun ve beraberindeki heyet ile TBMM'de görüştü.

20 Şubat 2020 Perşembe

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ENGİN ALTAY'IN BASIN TOPLANTISI


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

20 Şubat 2020 Perşembe

KKTC MECLİSİ EKONOMİ, MALİYE, PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU HEYETİNİN TBMM ZİYARETİ


KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, KKTC Meclisi Ekonomi, Maliye, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sunat Atun ve beraberindeki heyet ile TBMM'de biraraya geldi.

20 Şubat 2020 Perşembe

DIŞİŞLERİ KOMİSYONU ULUSLARARASI ANLAŞMALARA İLİŞKİN 10 KANUN TEKLİFİNİ KABUL ETTİ


AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır başkanlığında toplanan TBMM Dışişleri Komisyonu, çeşitli uluslararası anlaşmaların onaylanmasını uygun bulan 10 kanun teklifini kabul etti.

19 Şubat 2020 Çarşamba

TBMM'DE GÜVENLİK KAPI NİZAMİYE BİNASI YENİLENDİ


TBMM Güvenlik Caddesi girişindeki nizamiye binası yenilendi.

19 Şubat 2020 Çarşamba

TBMM GENEL KURULU


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Levent Gök başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin ilk bölümünü oluşturan 21 madde kabul edildi.

19 Şubat 2020 Çarşamba

ÇOCUK HAKLARI ALT KOMİSYONU


TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Çocuk Hakları Alt Komisyonu, AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu başkanlığında toplandı.

19 Şubat 2020 Çarşamba

HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ PAYLAN'IN BASIN TOPLANTISI


HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin davada beraatine ve tahliyesine karar verilen Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın, 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınmasına ilişkin TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

19 Şubat 2020 Çarşamba

AK PARTİ ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ BULUT'UN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Elazığ'da yaşanan depremin ardından ilde yapılan son çalışmalar hakkında bilgi verdi.

19 Şubat 2020 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN GÖRME ENGELLİ ESRA KANSOY'A TEBRİK TELEFONU


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışmasında 3. olan görme engelli Esra Kansoy'u telefonla arayarak tebrik etti.

19 Şubat 2020 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN FRANSA CUMHURBAŞKANI MACRON'A TEPKİ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, "Darbeci Hafter'in silah tedarikçisi Macron'un, 'İslami ayrılıkçılık' ile mücadele edeceğine dair sözleri ilkel bir İslam düşmanlığıdır." ifadelerini kullandı.

19 Şubat 2020 Çarşamba

HDP MİLLETVEKİLLERİNİN BASIN TOPLANTISI


HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, HDP milletvekilleriyle birlikte Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, ülkede sorunlardan birinin de cezaevlerindeki hasta mahkumlar olduklarını kaydetti.

19 Şubat 2020 Çarşamba

AK PARTİ TBMM GRUP TOPLANTISI


Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'de FETÖ'nün serpilmesinde, büyümesinde, güçlenmesinde herkesin payı olabilir ama bu ülkede FETÖ'yü terör örgütü olarak ilan edip, ona savaş açan şahsım ve AK Parti'dir." dedi.

19 Şubat 2020 Çarşamba

CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ŞAHİN'İN BASIN TOPLANTISI


CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, toplum sağlığının korunmasında bulaşıcı hastalıklara karşı yapılan aşıların koruyucu sağlık hizmetlerinin en etkili ve en ekonomik basamağını oluşturduğunu ifade etti.

19 Şubat 2020 Çarşamba

RABİA NAZ VE ŞÜPHELİ ÇOCUK ÖLÜMLERİNİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU


Başta Rabia Naz Vatan olmak üzere şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu başkanlığında toplandı.

19 Şubat 2020 Çarşamba

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALTAY'IN BASIN TOPLANTISI


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda dile getirdiği konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

19 Şubat 2020 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.