MECLİS HABER PORTALI

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, SIRBİSTAN'DA...

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Parlamentolar Arası Birlik 141. Genel Kurulu kapsamında Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a gitti.

13 Ekim 2019 Pazar

ANKARA'NIN BAŞKENT OLUŞUNUN 96'NCI YILI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Ankara'nın Türkiye Cumhuriyeti'nin Başkenti İlan Edilişinin 96'ncı Yılı sebebiyle bir mesaj yayımladı.

13 Ekim 2019 Pazar

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, BELGRAD'DA BİR DİZİ GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop Belgrad’da düzenlenen Parlamentolararası Birlik Genel Kurulu öncesi bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

13 Ekim 2019 Pazar

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: "TERÖR ÖRGÜTLERİ ARASINDA AYRIM YAPILMASI TERÖRLE MÜCADELEDE ZAFİYET SEBEBİDİR"


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, TBMM'nin ev sahipliğinde düzenlenen, "Terörle Mücadele ve Bölgesel Bağlantılılığın Güçlendirilmesi" konulu 3. Parlamento Başkanları Konferansı'nın açılışında konuştu.

12 Ekim 2019 Cumartesi

3. PARLAMENTO BAŞKANLARI TOPLANTISI KAPANIŞ OTURUMU


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, İstanbul'da düzenlenen "Terörle Mücadele ve Bölgesel Bağlantılılık" konulu 3. Parlamento Başkanları Toplantısı'nın kapanış oturumunda, konuk ülkelerin parlamento başkanları ile ortak deklarasyon metnini okudu.

12 Ekim 2019 Cumartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, RUSYA FEDERASYONU FEDERAL MECLİSİ DEVLET DUMASI İLE GÖRÜŞTÜ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Başkanı Vyacheslav Volodın ile ikili görüştü.

12 Ekim 2019 Cumartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, PAKİSTAN ULUSAL MECLİS BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop Pakistan Ulusal Meclisi Başkanı Asad Qaıser ve Pakistan Senato Başkan Vekili Saleem Mandvıwalla ile heyetlerarası görüşme gerçekleştirdi.

12 Ekim 2019 Cumartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, AFGANİSTAN HALK MECLİSİ BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Afganistan Halk Meclisi Başkanı Mir Rahman Rahmani ve Afganistan Senato Başkan Yardımcısı Mohammad Alam Ezedyar ile heyetler arası görüşme gerçekleştirdi.

12 Ekim 2019 Cumartesi

3. PARLAMENTO BAŞKANLARI TOPLANTISINDA AİLE FOTOĞRAFI


TBMM'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Terörle Mücadele ve Bölgesel Bağlantılılığın Güçlendirilmesi" konulu 3 Parlamento Başkanları Konferansında TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, diğer katılımcılarla aile fotoğrafı çektirdi.

12 Ekim 2019 Cumartesi

3. PARLAMENTO BAŞKANLARI TOPLANTISI AÇILIŞ RESEPSİYONU


TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Bu harekatın yegane amacı son yıllarda Suriye'nin kuzeyinde oluşan istikrarsız ve kontrolsüz bölgelerden Türkiye’ye yönelecek terör tehdidini önlemektir. Bunun dışında Türkiye’nin, herhangi bir komşusunun veya başka bir ülkenin toprak bütünlüğüne yönelik ne bir niyeti vardır ne de Türkiye bu türden tehdit içerecek bir adım atar. Türkiye, Suriye’nin toprak bütünlüğünden ve siyasi birliğinden yanadır." dedi.

11 Ekim 2019 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, ÇİN HALK CUMHURİYETİ ULUSAL MECLİSİ BAŞKAN VEKİLİ DONGMİNG WANG İLE GÖRÜŞTÜ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, "Terörle Mücadele ve Bölgesel Bağlantılılık Konulu Üçüncü Parlamento Başkanları Toplantısı" çerçevesinde, Çin Halk Cumhuriyeti Ulusal Halk Meclisi Başkan Vekili Dongming Wang ile görüştü

11 Ekim 2019 Cuma

HDP BATMAN MİLLETVEKİLİ ACAR'IN BASIN TOPLANTISI


HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

11 Ekim 2019 Cuma

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SARIBAL'DAN TARIM POLİTİKASINA ELEŞTİRİ


CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin tarımda önemli bir potansiyele sahip olduğunu ancak bu potansiyelini gerekli ölçüde değerlendiremediğini öne sürdü.

11 Ekim 2019 Cuma

CHP'Lİ TEZCAN PAMUK ÜRETİCİLERİNİN SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ


CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, bir grup CHP'li milletvekiliyle birlikte Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, pamuk üreticisinin sorunlarına ilişkin değerlendirmede ve çözüm önerilerinde bulundu.

11 Ekim 2019 Cuma

CHP'Lİ KAYA'DAN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NA ELEŞTİRİ


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, "Milli Eğitim Bakanlığı yayımladığı yönetmelikle, vakıf ve dernek kurarak örgütlenen cemaat ve tarikatların sivil toplum kuruluşu adı altında okullarda daha rahat hareket etmesini sağlıyor." diye savundu.

11 Ekim 2019 Cuma

HDP'Lİ GERGERLİOĞLU'NDAN ORTADOĞU'YA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME


HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Orta Doğu bölgesinde dünyanın en büyük sorunlarının yaşandığını ve en fazla kanın burada döküldüğünü söyledi.

11 Ekim 2019 Cuma

TBMM GENEL KURULU TOPLANDI


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Levent Gök başkanlığında toplandı. TBMM Genel Kurulunda, Yargı reformu paketinin ilk 10 maddesi kabul edildi.

10 Ekim 2019 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: "TERÖR YAPILANMASININ YENİDEN OLUŞMASINA GÖZ YUMAMAYIZ"


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın da katılımlarıyla, Barış Pınarı Harekâtı'nın zaferle sonuçlanması için, Hacı Bayram Veli Camisi'nde sabah namazı öncesi Fetih Suresi okunup dualar edildi.

10 Ekim 2019 Perşembe

DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI BOZKIR, BM 75. GENEL KURUL BAŞKANLIĞINA ADAY


Dışişleri Komisyonu, AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır başkanlığında toplandı.

10 Ekim 2019 Perşembe

ARAŞTIRMA KOMİSYONU'NDAN İKİ GENEL MÜDÜRLÜK İÇİN TAVSİYE KARARI


AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel başkanlığında toplanan Hayvanların Haklarının Korunması ile Hayvanlara Eziyet ve Kötü Muamelelerin Önlenmesi İçin Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün güçlendirilmesi ve Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü ile birleştirilmesine yönelik tavsiye kararı aldı.

10 Ekim 2019 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, RUSYA FEDERASYONU DEVLET DUMASI BAŞKANI VYAÇESLAV VOLODİN’LE GÖRÜŞTÜ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Rusya Federasyonu Devlet Duması Başkanı Vyaçeslav Volodin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

10 Ekim 2019 Perşembe

TBMM GENEL SEKRETERİ KUMBUZOĞLU, "HEPİMİZ ADİL OLMAK ZORUNDAYIZ. ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR."


TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatının 2019 yılı eğitim faaliyetleri kapsamında, şef kadrosuna atanan personel için bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

10 Ekim 2019 Perşembe

TBMM'DE DÜNYA GIDA GÜNÜ PROGRAMI ETKİNLİĞİ...


TBMM'de, Dünya Gıda Günü kapsamında, "Eylemlerimiz geleceğimizdir. Sağlıklı beslenme ile açlığa son verilmiş bir dünya" konulu program düzenlendi.

10 Ekim 2019 Perşembe

PAKİSTAN MİLLİ EĞİTİM BAKANI TBMM'NİN KONUĞU...


Türkiye-Pakistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, dostluk grubu üyesi milletvekilleriyle birlikte Pakistan Milli Eğitim Bakanı Shafqat Mahmood ile Mecliste bir araya geldi.

10 Ekim 2019 Perşembe

ÇOCUK HAKLARI ALT KOMİSYONU BAŞKANI KATIRCIOĞLU: "KIZ ÇOCUKLARININ ELİ ARTIK SİLAH DEĞİL, KALEM TUTACAK"


TBMM Çocuk Hakları Alt Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle yayımladığı basın açıklamasında, günün kız çocuklar için bir bayram değil, eşitsizlikle mücadele günü olduğunu kaydetti.

10 Ekim 2019 Perşembe

CHP'Lİ KÖKSAL, HAŞHAŞ ÜRETİCİLERİNİN SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ


TBMM Kâtip Üyesi ve CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, haşhaş üreticilerinin sorunlarıyla ilgili Mecliste basın toplantısı düzenledi.

10 Ekim 2019 Perşembe

CHP'Lİ TOPAL, ÖĞRENCİLERİN YURT SORUNUNA DEĞİNDİ


CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, devletin üniversite gençliğinin yurt sorununu çözemediğini savundu.

10 Ekim 2019 Perşembe

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ EROZAN'DAN PAKİSTAN'A, HAREKÂT'A DESTEK ÇAĞRISI


İYİ Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında Barış Pınarı Harekâtı'na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

10 Ekim 2019 Perşembe

CHP'DEN YENİ BİR TARIM POLİTİKASI UYGULANMASI ÖNERİSİ


CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, patates ve soğanın geçen yılın en önemli konularından birisi olduğunu anımsatarak, Türkiye'nin yeni bir tarım politikası uygulaması gerektiğini söyledi.

10 Ekim 2019 Perşembe

HDP'Lİ PİROĞLU'NDAN YARGI REFORMUNA İLİŞKİN ELEŞTİRİ...


HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, "Yargı paketinde bir dizi tedbirler var ama bu tedbirlerin içinde engellileri ilgilendiren temel sorunlar yok." dedi.

10 Ekim 2019 Perşembe
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.