MECLİS HABER PORTALI

TBMM GENEL KURULU TOPLANDI

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Celal Adan Başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı KHK'de Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin 2. bölümünde yer alan 7 maddesi daha kabul edildi.

18 Ocak 2022 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP KATAR'A GİTTİ


Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, resmi temaslarda bulunmak üzere Katar'a gitti.

18 Ocak 2022 Salı

CHP TBMM GRUP TOPLANTISI


CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) politika faizini 5 puan düşürdüğünü hatırlatarak "Vatandaş sanıyor ki 'Merkez Bankasında faiz düştü, bütün bankalarda faiz düştü.' Tam bir aldatmaca." dedi.

18 Ocak 2022 Salı

MHP TBMM GRUP TOPLANTISI


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, üniversite öğrencisi Enes Kara'nın intiharının siyasi ve ideolojik önyargılarla istismar edildiğini söyledi.

18 Ocak 2022 Salı

TBMM GÖÇ VE UYUM ALT KOMİSYONU TOPLANDI


TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde faaliyet gösteren Göç ve Uyum Alt Komisyonu, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu başkanlığında toplandı. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, Komisyona Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PİKTES) kapsamındaki yürütülen çalışmalara ilişkin sunum yaptı.

18 Ocak 2022 Salı

HDP TBMM GRUP TOPLANTISI


HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "HDP'nin durduğu nokta demokratik siyaset zeminidir. HDP'yi silah, şiddet ve çatışmayla bağdaştıramaz, öyle bir fotoğrafın içerisine yerleştiremezsiniz." dedi.

18 Ocak 2022 Salı

AK PARTİLİ ÖDÜNÇ'ÜN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Türkiye'de güneş enerjisi kurulu gücünün 7816 megavata ulaştığını söyledi.

18 Ocak 2022 Salı

MHP'Lİ KARADAĞ'IN BASIN TOPLANTISI


MHP Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ, Türkiye-Ermenistan görüşmelerinde, risk taşıyan Metsamor Nükleer Santrali'nin gündeme getirilmesini istedi.

18 Ocak 2022 Salı

AK PARTİ'Lİ AYDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), Ekrem İmamoğlu başkan seçildiğinde 28 milyar lira olan borcunun 40 küsur milyar liraya çıktığını söyledi.

18 Ocak 2022 Salı

CHP'Lİ GAYTANCIOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Edirne'de devam eden projelere, 2022 yılı bütçesinden yeterli payın ayrılmadığını öne sürdü.

18 Ocak 2022 Salı

TİP GENEL BAŞKANI BAŞ'IN BASIN TOPLANTISI


Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, vatandaşın, artan fatura giderleriyle nasıl yaşanacağının sorusuna yanıt aradığını söyledi.

18 Ocak 2022 Salı

CHP'Lİ ÇAKIRÖZER'İN BASIN TOPLANTISI


CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Seyitgazi-Kırka-Afyonkarahisar kara yolu yapımının 2022 yılı Yatırım Programı'na alınmamasını eleştirerek, "Eskişehir halkı bu yolun yapılmasını istiyor, artık ölmek, yaralanmak istemiyor." dedi.

18 Ocak 2022 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ'NDEKİ SALDIRILARI KINADI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de insansız hava araçlarıyla gerçekleştirilen saldırıyı kınadı.

17 Ocak 2022 Pazartesi

İYİ PARTİ GRUP BAŞKANI TATLIOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, yeni yılın ilk tartışmalarının kur, faiz ve enflasyon olduğunu söyleyerek, Türkiye'de ekonomi yönetiminden bahsetmenin mümkün olmadığını savundu.

17 Ocak 2022 Pazartesi

HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ OLUÇ'UN BASIN TOPLANTISI


HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bütçe açıklarının büyük olmasının "kamu bütçesi açısından çanların çaldığını gösterdiğini" öne sürdü.

17 Ocak 2022 Pazartesi

AK PARTİ AMASYA MİLLETVEKİLİ KARAHOCAGİL'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, sanayinin yaygınlaştırılması ve üretim verimliliğinin sağlanması için kurulan organize sanayi bölgelerinin (OSB) gelişiminin, son yıllarda artan devlet desteğiyle hız kazandığını söyledi.

17 Ocak 2022 Pazartesi

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ YALIM'IN BASIN TOPLANTISI


CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, helvacı, pastacı, tatlıcı, şekerlemeci gibi imalatçı esnafın sıkıntı yaşadığını, devlete ait fabrikaların ürettiği şekerin çuvalının 260, özel sektördekilerin ise 450 lira olduğunu söyledi.

17 Ocak 2022 Pazartesi

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BEKAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, görüşmelerine yarın devam edilecek kanun teklifinde Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu'nda "Ek fiyat farkı ve/veya sözleşmelerin devri" başlıklı bir değişikliğe gidildiğini dile getirerek, bunun ilk bakışta anlaşılır bir değişiklik gibi göründüğünü söyledi.

17 Ocak 2022 Pazartesi

AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ AYDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, geçtiğimiz hafta TBMM Genel Kurulunda, memur ve emekliye ek zammı da içeren kanun teklifinin görüşmelerinin yapıldığını anımsattı.

17 Ocak 2022 Pazartesi

TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU


TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, yabancı para ve altınlarını Türk lirasına çeviren kurumlara vergi istisnası getiren, Vergi Usul Kanunu ve Kurumlar Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi.

17 Ocak 2022 Pazartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, GAZETECİ VE YAZAR HEKİMOĞLU İSMAİL'İN CENAZE TÖRENİNE KATILDI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Gazeteci ve yazar Hekimoğlu İsmail (Ömer Okçu) için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde kılınan cenaze namazına katıldı.

16 Ocak 2022 Pazar

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, MİLLET PARTİSİ GENEL BAŞKANI EDİBALİ CENAZE TÖRENİNE KATILDI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde kılınan cenaze namazına katıldı.

16 Ocak 2022 Pazar

TBMM'DE BU HAFTA


TBMM, bu hafta memur ve emekliye ek zammı da içeren kanun teklifini yasalaştırmak için mesaisini sürdürecek.

16 Ocak 2022 Pazar
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.