MECLİS HABER PORTALI

TSK PERSONEL KANUNU İLE BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK TEKLİFİ, TBMM BAŞKANLIĞINA SUNULDU

Milli Savunma Bakanlığı kadrolarında görevli personelin tecrübelerinden daha uzun süreli ve etkin şekilde yararlanılması, özlük haklarının iyileştirilmesi gibi düzenlemeleri içeren kanun teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.

22 Ocak 2021 Cuma

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ MUŞ'UN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi'nin Meclis Başkanlığı'na sunulduğunu bildirdi.

22 Ocak 2021 Cuma

HDP'Lİ GERGERLİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, önceki günlerde Kocaeli'de esnaf ve işçileri ziyaret ederek, sorunlarını dinlediğini anlattı.

22 Ocak 2021 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'UN KABULLERİ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş ile Kuzey Makedonya BESA Hareketi Genel Başkanı Bilal Kasami, Kuzey Makedonya Meclisi Başkan Yardımcısı Fadil Zendeli ve Kültür Bakan Yardımcısı Sedat Süleymani’yi makamında ayrı ayrı kabul etti.

21 Ocak 2021 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, "1921 ANAYASASI'NIN KABUL EDİLİŞİNİN 100. YILI SEMPOZYUMU"NA KATILDI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Ankara Üniversitesi ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi tarafından TBMM'de düzenlenen "1921 Anayasası'nın Kabul Edilişinin 100. Yılı Sempozyumu"nun açılış konuşmasını yaptı.

21 Ocak 2021 Perşembe

AK PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ CANBEY'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Sosyal Medya Yasası ile dijital platformların, Türkiye'de temsilcilik açmayı kabul ettiklerini belirterek, "Önümüzdeki dönem Twitter ve Pinterest'in temsilci atamasını bekliyoruz." dedi.

21 Ocak 2021 Perşembe

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALTAY'IN BASIN TOPLANTISI


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

21 Ocak 2021 Perşembe

CHP'Lİ ÜNSAL'IN BASIN TOPLANTISI


CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin ihtiyacının 140 milyon doz koronavirüs aşısı olduğunu kaydetti.

21 Ocak 2021 Perşembe

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ AKBAŞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, muhalefetin "güçlendirilmiş parlamenter sistem" önerisiyle ilgili olarak, "Sizin, 'Eski sisteme geri dönelim' şeklinde, aslında vesayet odaklarını tekrar canlandırmaya dönük bu yaklaşımınızla, milletin kendi uhdesinde olan cumhurbaşkanlığı seçme hak ve yetkisini milletimizden almayı mı düşünüyorsunuz?" sorusunu yöneltti.

21 Ocak 2021 Perşembe

İYİ PARTİLİ KABUKCUOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, şehirlerde çatılardan akan yağmur sularının depolanarak, kuraklığa karşı değerlendirilmesini istedi.

21 Ocak 2021 Perşembe

HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ OLUÇ'UN BASIN TOPLANTISI


HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında Hrant Dink cinayetinin 14. yılı olduğunu anımsatarak, Dink'in ayrımcılık ve nefrete karşı bir duruş sergilediği için hedef haline geldiğini söyledi.

20 Ocak 2021 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, KOVİD-19 AŞISI YAPTIRDI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Ankara Şehir Hastanesi'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının ilk dozunu yaptırdı.

20 Ocak 2021 Çarşamba

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ AKBAŞOĞLU: "ERKEN SEÇİM FALAN YOK."


AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, "Erken seçim filan yok. Millet, milletvekillerimize de cumhurbaşkanına da yasama organına da yürütme organına da doğrudan iradesiyle 5 yıl yetki vermiş. Her şey zamanında yapılacak. Herkes yeni sisteme alışsın, millet iradesini kabullensin." diye konuştu.

20 Ocak 2021 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, 1990 YILINDA ŞEHİT OLAN AZERBAYCANLI ASKERLERİ RAHMETLE ANDI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, 1990 yılında şehit olan Azerbaycanlı 20 askeri rahmetle andı.

20 Ocak 2021 Çarşamba

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALTAY, GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu ve KRT TV programcısı Afşin Hatipoğlu'na yapılan saldırılara ilişkin, "Bir milletvekili, soruşturmayı yürüten savcıyı tehdit ediyor. Adalet Bakanı'ndan tık yok. Üstelik milletvekili 'Sen kimin savcısısın?' diyor, Adalet Bakanı 'Benim savcım.' diyemiyor." ifadelerini kullandı.

20 Ocak 2021 Çarşamba

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALTAY'IN BASIN TOPLANTISI


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

19 Ocak 2021 Salı

DEVA PARTİ'Lİ YENEROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Yeniçağ Gazetesi Ankara temsilcisi Orhan Uğuroğlu ve KRT TV programcısı Afşin Hatipoğlu'na gerçekleştirilen saldırıları eleştirdi.

19 Ocak 2021 Salı

İYİ PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ TÜRKKAN'IN BASIN TOPLANTISI


İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

19 Ocak 2021 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN, KKTC CUMHURİYET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA SEÇİLEN ÖNDER SENNAROĞLU'NA KUTLAMA


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı'na seçilen Önder Sennaroğlu'nu tebrik etti.

19 Ocak 2021 Salı

TİP GENEL BAŞKANI BAŞ'IN BASIN TOPLANTISI


Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu ve KRT TV programcısı Afşin Hatipoğlu'na yapılan saldırıların faillerinin açıklanmasını talep etti.

19 Ocak 2021 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN, PROF. DR. NUR VERGİN İÇİN TAZİYE MESAJI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, vefat eden sosyolog Prof. Dr. Nur Vergin için taziye mesajı yayımladı.

18 Ocak 2021 Pazartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.