MECLİS HABER PORTALI

TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı.

20 Haziran 2019 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'UN KABULÜ...


TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Singapur'un Ankara Büyükelçisi Jonathan Tow'u kabul etti.

20 Haziran 2019 Perşembe

TBMM'DE AKDENİZ PARLAMENTER ASAMBLESİ TOPLANTISI...


Akdeniz Parlamenter Asamblesi'nin (AKDENİZ-PA) TBMM'de düzenlenen "Nüfus Hareketleri ile Güvenlik Arasındaki İlişki" konulu toplantısının 3'üncü oturumu, "Göç Hareketleri: Ekonomik Fırsatlara Karşı İnsani ve Güvenlik Zorlukları" başlığı altında yapıldı.

20 Haziran 2019 Perşembe

MİLLİ EĞİTİM KÜLTÜR GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU...


Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu, Komisyon Başkanı AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler başkanlığında toplandı. Komisyonda, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş ve arkadaşlarının imzasını taşıyan Bazı Kanunlarda ve 652 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede (KHK) Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, kabul edildi.

20 Haziran 2019 Perşembe

DOWN SENDROMU, OTİZM VE DİĞER GELİŞİM BOZUKLUKLARININ YAYGINLIĞININ TESPİTİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU...


Down sendromlu, otistik ve diğer gelişim bozukluğuna sahip bireyler ile ailelerin sorunlarının tespiti, çözümü için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik başkanlığında toplandı.

20 Haziran 2019 Perşembe

HDP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ GERGERLİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, bugün Dünya Mülteciler Günü olduğunu belirterek, Türkiye'de mülteci ve sığınmacıların halinin giderek artan bir gerginliğe neden olduğunu ifade etti.

20 Haziran 2019 Perşembe

AK PARTİ AYDIN MİLLETVEKİLİ YAVUZ'UN BASIN TOPLANTISI...


AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Trabzon'un Araklı ilçesinde meydana gelen sel felaketinde yaşamını yitiren vatandaşlara Allah'tan rahmet, ailelerine de başsağlığı ve sabır dilerken, Aydın'da meydana gelen ve yaşamı olumsuz etkileyen sağanak yağış ile fırtına dolayısıyla da hemşehrilerine geçmiş olsun temennisinde bulundu.

20 Haziran 2019 Perşembe

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ'UN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Mecliste düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

20 Haziran 2019 Perşembe

HDP ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ MAÇİN'İN BASIN TOPLANTISI...


HDP Şanlıurfa Milletvekili Nusrettin Maçin, Mecliste düzenlediği basın toplantısında Ceylanpınar'da TİGEM'e bağlı tarım işletmesinde yurt dışından getirilen hayvanlarda Brusella hastalığı nedeniyle birçok büyükbaş hayvanın öldüğünü, kurum çalışanlarından 6 kişinin de aynı hastalığa yakalandığını iddia etti.

20 Haziran 2019 Perşembe

CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ ÜNSAL'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, bu yılın sonuna kadar tamamlanacak olanlarla birlikte şehir hastanelerine 14 milyar lira kira ödeneceğini, bu rakamın 2021'de 16 milyar 670 milyon liraya çıkacağını bildirdi.

20 Haziran 2019 Perşembe

TIBBİ VE AROMATİK BİTKİ ÇEŞİTLİLİĞİNİN KORUNMASI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...


Tıbbi ve Aromatik Bitki Çeşitliliğinin Korunmasında, Bunların Üretiminde ve Pazarlanmasında Karşılaşılan Sorunlar ile Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın başkanlığında toplandı.

19 Haziran 2019 Çarşamba

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ BAĞIMLILIĞI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...


Bilişim teknolojileri bağımlılığının etkilerinin incelenerek olası zararlarının önlenmesi, bu teknolojilerin kontrollü kullanımının sağlanması için yapılması gerekenlerin saptanması amacıyla kurulan araştırma komisyonu, Başkanvekili AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun başkanlığında toplandı.

19 Haziran 2019 Çarşamba

TBMM'DE AKDENİZ PARLAMENTER ASAMBLESİ TOPLANTISI...


TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM'de iki gün sürecek Akdeniz Parlamenter Asamblesi'nin (Akdeniz-PA) "Nüfus Hareketleri ile Güvenlik Arasındaki İlişki" başlıklı toplantının açılışında konuştu. TBMM Başkanı Şentop, insanların, devletlerin eşitliğine, hukukun üstünlüğüne dayanan, çifte standardı içermeyen anlayışla, dünyada barışın hakim olması için kararlılıkla mücadele etmeleri gerektiğini belirterek, "Öldürmeyeceğiz, sömürmeyeceğiz. Bütün insanlık için dünya güvenilir olursa, asgari refah şartları sağlanırsa nüfus hareketleri de doğal dengesi içerisinde gelişecektir." dedi.

19 Haziran 2019 Çarşamba

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, yeni askerlik sistemi teklifinin 30 maddeden oluşan ikinci bölümü kabul edildi.

19 Haziran 2019 Çarşamba

GÜVENLİK VE İSTİHBARAT KOMİSYONU...


TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu, Devlet İstihbarat Hizmetleri ile Güvenlik ve İstihbari Nitelikteki Faaliyetlere İlişkin 2018 Yılı Raporu'nu görüştü.

19 Haziran 2019 Çarşamba

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ANTMEN'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, 6 Nisan 2019 tarihinde Mersin-Akkuyu’da nükleer santralde reaktörün oturacağı temelin iki kere çatladığını belirtti.

19 Haziran 2019 Çarşamba

HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ PAYLAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, ekonomi yönetiminin son 17 yıldaki tek çıpasının bütçe disiplini olduğunu, tüketim harcamaları üzerinden alınan vergilerle bir tüketim toplumunun yaratıldığını ve sonunda bütçe dengesinin bozulduğunu iddia etti.

19 Haziran 2019 Çarşamba

MHP İZMİR MİLLETVEKİLİ OSMANAĞAOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, bölgede yaşanan, sosyal, siyasi ve ekonomik krizlerin, Türkiye'ye etkilerinin minimize edilmesi ve Türkiye'de hayata geçirilmeye çalışılan kirli senaryoların bertaraf edilmesinin her şeyden evvel sorumluluk bilinciyle hareket edilmesine bağlı olduğunu söyledi.

19 Haziran 2019 Çarşamba

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ'UN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Mecliste beraberindeki CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar ve CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ile düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

19 Haziran 2019 Çarşamba

BAĞIMSIZ ARDAHAN MİLLETVEKİLİ YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...


Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, "Türkiye'nin Kıbrıs müzakeresinin sonlandırıldığını açıklayan mektubu BM Genel Sekreterine göndermesi gerekir. Gelinen noktada müzakerelerin bir anlamı kalmamıştır." dedi.

19 Haziran 2019 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'UN KABULÜ...


TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kosova'daki siyasi partilerden Vetevendosje Hareketi Lideri Albin Kurti ve beraberindeki heyeti kabul etti.

18 Haziran 2019 Salı

TİP GENEL BAŞKANI BAŞ'IN BASIN TOPLANTISI...


Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Mecliste düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

18 Haziran 2019 Salı

CHP GRUP TOPLANTISI...


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, parlamentodaki gruplarının ağırlıklı olarak İstanbul'da olduğunu, milletvekilleriyle il ve ilçe başkanlarının yerel seçim için çalıştığını söyledi.

18 Haziran 2019 Salı

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, Askeralma Kanunu Teklifi'nin ilk 30 maddesini içeren birinci bölümü kabul edildi.

18 Haziran 2019 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP MUHAMMED MURSİ'NİN GIYABİ CENAZE NAMAZINA KATILDI


TBMM Başkanı Mustafa Şentop, mahkeme salonunda hayatını kaybeden Mısır'ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Hacı Bayram Camii'nde kılınan gıyabi cenaze namazına katıldı.

18 Haziran 2019 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'UN MUHAMMED MURSİ'NİN VEFATI İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI...


TBMM Başkanı Mustafa Şentop, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Mısır'ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin mahkeme salonunda hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı diledi. TBMM Başkanı Şentop, Mursi'nin, meşruiyetin safında yer alma cesaretini gösteren büyük bir lider olduğunu belirterek, "Mursi, hapsedilmişti ama onu hapsedenlerden daha hürdü. Allah, halkının meşru Cumhurbaşkanı, Türkiye'nin ve milletimizin sağlam bir dostu olan Muhammed Mursi'ye rahmet eylesin ve şehadetini kabul etsin." ifadesini kullandı.

17 Haziran 2019 Pazartesi

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ MUŞ'UN BASIN TOPLANTISI...


AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, TBMM Başkanlığına sundukları kanun teklifiyle ilkokula başlama yaşının 66 aydan 69 aya çıkarılacağını bildirdi.

17 Haziran 2019 Pazartesi

HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ OLUÇ'UN BASIN TOPLANTISI...


HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, İstanbul seçimleri öncesinde adaylar Yıldırım ve İmamoğlu'nun katıldığı ortak yayını değerlendirdi.

17 Haziran 2019 Pazartesi

TBMM'DE GDAÜ PA EKONOMİ, ALT YAPI VE ENERJİ GENEL KOMİTESİ TOPLANTISI...


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, "Birbirimize komşu olduğumuz Güneydoğu Avrupa Bölgesi'nin de enerjinin iş birliği için oluşturduğu önemli fırsatlardan faydalanmamız önem arz etmektedir. Bölgemizde enerji ticaretinin ve yatırımlarının artması için bölge ülkelerince gerekli çabanın gösterilmesi elzemdir." dedi.

17 Haziran 2019 Pazartesi

ÇİN HEYETİ TBMM'DE...


Türkiye'de yetiştirilen tıbbi ve aromatik bitkilerin ticaretine yönelik istişarelerde bulunmak üzere Çin'den Türkiye'ye gelen iş insanları heyeti, TBMM'ye çalışma ziyaretinde bulundu.

17 Haziran 2019 Pazartesi

İYİ PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ KONCUK'UN BASIN TOPLANTISI...


İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi öncesi, AK Parti adayı Binali Yıldırım ile CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nun katıldığı ortak yayına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

17 Haziran 2019 Pazartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP "20. MERKEZEFENDİ GELENEKSEL TIP FESTİVALİ"NE KATILDI


TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Zeytinburnu Belediyesince mesir macununun mucidi Merkez Efendi adına düzenlenen "20. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali"nin açılış törenine katıldı.

15 Haziran 2019 Cumartesi

ESKİ RİZE MİLLETVEKİLİ NAZİKOĞLU İÇİN TBMM'DE CENAZE TÖRENİ...


18. Dönem (1987-1991) Rize Milletvekili Mustafa Nazikoğlu için TBMM'de cenaze tören düzenlendi.

15 Haziran 2019 Cumartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.