MECLİS HABER PORTALI

2019 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULUNDA...

TBMM Genel Kurulunda, 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın tümü üzerine görüşmeler tamamlandı.

10 Aralık 2018 Pazartesi

TBMM BAŞKANI YILDIRIM, KKTC ULUSAL BİRLİK PARTİSİ GENEL BAŞKANI TATAR'I KABUL ETTİ


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, KKTC Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar'ı kabul etti.

10 Aralık 2018 Pazartesi

TBMM BAŞKANI YILDIRIM, BAŞKANLIK DİVANI ÜYELERİ VE GRUP BAŞKANVEKİLLERİYLE BİR ARAYA GELDİ


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, TBMM Tören Salonu'nda, Başkanlık Divanı üyeleri ve Grup Başkanvekilleriyle kahvaltıda bir araya geldi.

10 Aralık 2018 Pazartesi

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BEKAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilmesinden sonra, Cumhurbaşkanı'na yürütme dışında yasama ve yargı yetkisi de tanındığını, bunun yanlış olduğunu savundu.

10 Aralık 2018 Pazartesi

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TANRIKULU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, partisinin İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu ve Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ile İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin Türkiye tarafından kabulünün 70. yıl dönümü dolayısıyla Mecliste basın toplantısı düzenledi.

10 Aralık 2018 Pazartesi

TBMM BAŞKANI YILDIRIM, İRAN CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ


TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani bir araya geldi.

08 Aralık 2018 Cumartesi

TBMM BAŞKANI YILDIRIM, İRAN'DA RUSYA DEVLET DUMASI BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Tahran’da Rusya Devlet Duması Başkanı Vyacheslav Volodin ile bir araya geldi.

08 Aralık 2018 Cumartesi

TBMM BAŞKANI YILDIRIM, İRAN'DA "TERÖRİZMLE VE AŞIRICILIKLA MÜCADELE" KONULU MECLİS BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Çin Meclis Başkan Yardımcısı Çen Zu, Rusya Devlet Duması Başkanı Vyacheslav Volodin, Pakistan Milli Meclisi Başkanı Esed Kayser, Afganistan Ulusal Meclis Başkanı Abdul Rauf İbrahimî ve İran Meclis Başkanı Ali Laricani’nin katılımıyla Tahran’da gerçekleştirilen "Terörizmle ve Aşırıcılıkla Mücadele konulu Meclis Başkanları İkinci Toplantısı"nda konuştu.

08 Aralık 2018 Cumartesi

TBMM BAŞKANI YILDIRIM, İRAN'DA...


Çin ve Kırgızistan temaslarının ardından "Terörizmle ve Aşırıcılıkla Mücadele konulu Meclis Başkanları Toplantısı"na katılmak üzere Tahran'a giden TBMM Başkanı Binali Yıldırım, İran'ın başkenti Tahran'da İran Meclis Başkanı Ali Laricani ile bir araya geldi.

07 Aralık 2018 Cuma

TBMM BAŞKANI YILDIRIM, KIRGIZİSTAN TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİNDE...


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Türkiye ile Kırgızistan'ın birliğini ve kardeşliğini bozmaya çalışan alçak girişimlere asla fırsat vermeyeceklerini belirterek, "Manas Üniversitesi, FETÖ'nün tüm iftiralarını çöpe atmış, başarılı bir üniversite olarak kararlılıkla geleceğe yürüyor." dedi.

07 Aralık 2018 Cuma

TBMM BAŞKANI YILDIRIM BİŞKEK'TE...


TBMM Başkanı Yıldırım, Ata-Beyt anıt mezarlığındaki Kırgızların Rus çarlığına karşı isyanında hayatını kaybedenlerin anısına yaptırılan anıta, Stalin rejimince katledilen Kırgız aydınlarının ve Cengiz Aytmatov'un kabrine çiçek bıraktı.

07 Aralık 2018 Cuma

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...


Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi Kurulması, yaşlılık aylıkları için 1000 liranın alt sınır belirlenmesi gibi düzenlemelerin de bulunduğu kanun teklifi, Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

07 Aralık 2018 Cuma

CHP KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ ÖZTUNÇ'UN BASIN TOPLANTISI...


CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş Yeniköy Muhtarı Kenan Yılmaz ile Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, kürsüye pamukla çıkarak, pamuk üretiminin zor olduğunu belirtti.

07 Aralık 2018 Cuma

BAĞIMSIZ ARDAHAN MİLLETVEKİLİ YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...


Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Fransa'daki Sarı Yeleklilerin gösteri yaptıklarını belirterek, "Umarız bu olaylar halkın talepleri dikkate alınmak suretiyle önlenir. Aksi takdirde yaygınlaşacak bu olaylar, sadece orada kalmaz, her ülkeye sirayet eder." dedi.

07 Aralık 2018 Cuma

HDP GENEL BAŞKANI TEMELLİ'NİN KABULÜ...


HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Emekliler Sendikası üyelerinden oluşan heyeti kabul etti.

07 Aralık 2018 Cuma

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ'UN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, MİT Başkanı Hakan Fidan'ın dün ABD Kongresi'nde olduğunu belirterek, "TBMM'yi hiçe sayan, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu'nu hiçe sayan, TBMM'nin muhalefet parti liderlerini hiçe sayan namuhterem, Amerikan Senatosunda selam verdi." dedi.

07 Aralık 2018 Cuma

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ MUŞ'UN BASIN AÇIKLAMASI...


AK PARTİ Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Türkiye'deki madencilik faaliyetlerinin geliştirilmesini ve madenlerden elde edilen katma değerin ülke içerisinde kalmasını hedefleyen, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun alanına giren düzenlemeler içeren teklifi TBMM Başkanlığına sunduklarını bildirdi.

07 Aralık 2018 Cuma
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.