MECLİS HABER PORTALI

EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİ VE ÖĞRENCİ AFFINI DA İÇEREN KANUN TEKLİFİ, TBMM GENEL KURULUNDA KABUL EDİLDİ (3)

Genel Kurulda kabul edilen Ek gösterge ile öğrenci affı düzenlemesini de içeren ekonomiye ilişkin kanun ile; "Varlık barışı" uygulamasından yararlanma süresi 31 Mart 2023'e uzatıldı. İşverenlere, 2022 yılı Temmuz-Aralık döneminde aylık 100 lira asgari ücret desteği sağlanacak. Açıktan atanan bakan yardımcılarından görevden alınan veya görevleri sona erenler bakanlık müşaviri kadrosuna atanacak. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü personeline "havacılık tazminatı" ödenecek. Genel müdür ve üzeri üst kademe kamu yöneticilerinin, sona eren yöneticilik görevine dair iki yıl süren mali haklarından daha alt düzeydeki üst kademe yöneticileri de yararlanacak."

01 Temmuz 2022 Cuma 23:59

EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİ VE ÖĞRENCİ AFFINI DA İÇEREN KANUN TEKLİFİ, TBMM GENEL KURULUNDA KABUL EDİLDİ (2)


Genel Kurulda kabul edilen Ek gösterge ile öğrenci affı düzenlemesini de içeren ekonomiye ilişkin kanun ile; "Yükseköğretim kurumlarında öğrenim görmekte iken ilişiği kesilenler ile bu yükseköğretim kurumlarına kayıt hakkı elde ettiği halde çeşitli sebeplerle kayıt yaptıramamış öğrencilere geçmişe yönelik süre sınırlaması olmaksızın yüksek öğrenimlerine devam etme hakkı kazandı. Askerlik görevini yapmakta olanlar terhislerini takip eden 2 ay içinde ilgili yükseköğretim kurumuna başvurmaları halinde bu maddede belirtilen haklardan yararlanabilecek. Araştırma görevlisi kadrolarına atanıp doktora veya diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların kadro ile ilişikleri bir yıl uzatılacak."

01 Temmuz 2022 Cuma 23:56

EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİ VE ÖĞRENCİ AFFINI DA İÇEREN KANUN TEKLİFİ, TBMM GENEL KURULUNDA KABUL EDİLDİ (1)


Genel Kurulda kabul edilen Ek gösterge ile öğrenci affı düzenlemesini de içeren ekonomiye ilişkin kanun ile, "Devlet Memurları Kanuna tabi kamu görevlilerinin ek gösterge rakamları, hiyerarşi, hizmet sınıfları, öğrenim durumu ve dereceler dikkate alınarak yeniden belirleniyor. Subay ve astsubay, hakim ve savcılar, öğretim üyeleri, öğretim görevlileri ve araştırma görevlilerinin ek gösterge rakamları da yeniden yapılandırılıyor."

01 Temmuz 2022 Cuma 23:55

EK GÖSTERGE VE ÖĞRENCİ AFFINA İLİŞKİN TEKLİF TBMM GENEL KURULUNDA


TBMM Genel Kurulunda, ek gösterge ile öğrenci affı düzenlemesini de içeren Devlet Memurları Kanunu'nda ve Bazı Kanunlar ile 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine başlandı.

01 Temmuz 2022 Cuma 18:06

E-TİCARETE YÖNELİK KANUN TEKLİFİ, TBMM GENEL KURULUNDA KABUL EDİLDİ


Genel Kurulda kabul edilen Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile ; "Ticaret Bakanlığı, e-ticaretin gelişimini sağlamaya, etkin ve adil rekabet ortamını korumaya, hizmet sağlayıcı ve aracı hizmet sağlayıcının faaliyetlerine yönelik düzenleme yapmaya yetkili olacak. Kendine ait e-ticaret ortamları arasında erişim imkanı sunan ve bu ortamlarda birbirinin tanıtımını yapan sağlayıcıya ve aracı hizmet sağlayıcıya 10 milyon lira idari para cezası verilecek."

01 Temmuz 2022 Cuma 15:50

TBMM GENEL KURULU


TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı.

01 Temmuz 2022 Cuma 15:33

TBMM KİT KOMİSYONUNDA, TÜRK EXİMBANK'IN 2019-2020 HESAPLARI GÖRÜŞÜLDÜ


TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonunda, Türk İhracat Kredi Bankası'nın (Türk Eximbank) 2019-2020 yıllarına ilişkin hesapları ibra edildi.

01 Temmuz 2022 Cuma 17:27

TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU TOPLANDI


TBMM Dışişleri Komisyonu, uluslararası anlaşmaların onaylanmasını uygun bulan 4 kanun teklifini kabul etti.

01 Temmuz 2022 Cuma 16:21

AK PARTİLİ TAŞKIN'IN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, büyük ölçekli liman yatırımlarını tek tek hayata geçirdiklerini söyledi.

01 Temmuz 2022 Cuma 18:10

AK PARTİ'Lİ POYRAZ'IN BASIN TOPLANTISI


AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te çıkan olaylar hakkında düzenlediği basın toplantısında, yaşanan olayların kurgulanarak sahneye konulduğunu, Sivas olayları üzerinden siyaset yapılmaması gerektiğini söyledi.

01 Temmuz 2022 Cuma 17:56

AK PARTİ'Lİ ÇİLEZ'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, yıllardan beri süregelen yatırımlar neticesinde özellikle son yıllarda uluslararası alanda Türkiye'yi sporda sözü geçen ülkeler klasmanına taşıdıklarını söyledi.

01 Temmuz 2022 Cuma 17:37

AK PARTİ'Lİ ATABEK'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, dış ilişkilerde ulusal menfaatleri ilgilendiren konuların siyaset üstü olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, NATO zirvesinde Türkiye'nin tezleri temelinde güçlü kazanım elde edildiğini kaydetti.

01 Temmuz 2022 Cuma 17:31

AK PARTİ'Lİ ÖDÜNÇ'ÜN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı spor okullarının yaz tatilinde 81 ilde 5-18 yaş arasındaki çocuklara ve gençlere hizmet verecek şekilde açık olacağını bildirdi.

01 Temmuz 2022 Cuma 16:15

AK PARTİ'Lİ ÇANKIRI'NIN BASIN TOPLANTISI


AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, "Topraktan Toprağa Biyobozunur Atık Yönetimi Projesi ile pazar yerinde bırakılan gıdanın kullanılamaz durumda olanı, komposta dönüştürülerek çiftçiye ücretsiz olarak dağıtılıyor. Kullanılabilir durumda olan gıda, paketli gıdaya dönüştürülerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor, böylece gıda israfının en aza indirilmesi hedefleniyor." dedi.

01 Temmuz 2022 Cuma 16:14

CHP'Lİ ÜNSAL'IN BASIN TOPLANTISI


CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, Kovid-19 vakalarındaki artışa dikkati çekerek, "Tekrar maske, mesafe, aşı ve test mutlaka olmalı." dedi.

01 Temmuz 2022 Cuma 15:31

HDP'Lİ PAYLAN'IN BASIN TOPLANTISI


HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, kamuda hiç kimsenin yoksulluk sınırının altında maaş almaması gerektiğini söyledi.

01 Temmuz 2022 Cuma 14:12

CHP'Lİ ÇAKIRÖZER'İN BASIN TOPLANTISI


CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Çakırözer, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, geçen ay çok sayıda basın mensubuna ve basın yayın kuruluşuna haksız uygulamalarda bulunulduğunu iddia etti.

01 Temmuz 2022 Cuma 12:33

E-TİCARETE YÖNELİK KANUN TEKLİFİ, TBMM GENEL KURULUNDA


TBMM Genel Kurulunda, Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

30 Haziran 2022 Perşembe 23:59

BEDELLİ ASKERLİK DÜZENLEMESİNİ DE İÇEREN KANUN TEKLİFİ TBMM GENEL KURULUNDA KABUL EDİLDİ


TBMM Genel Kurulunda kabul edilen Bedelli askerlik düzenlemesini de içeren Askeri Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile yoklama kaçağı, saklı veya bakaya olup bedelli askerlik hizmetinden yararlanamayan yükümlüler bu hizmetten faydalanabilecek. Genelkurmay Başkanının yaş haddi, birer yıllık süre ile 72 yaşına kadar Cumhurbaşkanınca uzatılabilecek. Yüksekokul mezunu astsubaylara bir kademe intibakı sağlanarak astsubayların dokuzuncu derecenin ikinci kademesinden göreve başlatılması sağlanacak.

30 Haziran 2022 Perşembe 23:30

TBMM GENEL KURULU TOPLANDI


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, gündem dışı konuşmaların ardından grupların gündeme ilişkin önerileri ele alındı.

30 Haziran 2022 Perşembe 14:30

BEDELLİ ASKERLİK DÜZENLEMESİNİ DE İÇEREN KANUN TEKLİFİ TBMM GENEL KURULUNDA


TBMM Genel Kurulunda, Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile Askeri Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmeleri sürüyor.

30 Haziran 2022 Perşembe 19:30

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, AZERBAYCAN MİLLİ MECLİS BAŞKANI GAFAROVA İLE BİR ARAYA GELDİ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Bağlantısızlar Hareketi Parlamenter Ağı Bakü Konferansı'na katılmak üzere geldiği Azerbaycan'da Milli Meclis Başkanı Sahibe Gafarova ile bir araya geldi.

30 Haziran 2022 Perşembe 19:30

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI ALİYEV İLE BİR ARAYA GELDİ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Bağlantısızlar Hareketi Parlamenter Ağı Bakü Konferansı'na katılmak üzere gittiği Azerbaycan'da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.

30 Haziran 2022 Perşembe 14:45

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, BAĞLANTISIZLAR HAREKETİ PARLAMENTER AĞI KONFERANSI'NDA KONUŞTU


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, dünyada yaşanan sorunların küresel güç rekabeti, silahlanma yarışı ve emperyal emellerin bir sonucu olduğunu belirterek "Tüm bu yaşananlar BM Güvenlik Konseyinin işlevsizliğinin ve yapısının ivedilikle değiştirilmesi, yeniden yapılandırılması gerektiğinin açık bir göstergesidir." dedi.

30 Haziran 2022 Perşembe 13:50

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, CEZAYİR ULUSAL HALK MECLİSİ BAŞKANI BOUGHALİ GÖRÜŞTÜ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Cezayir Ulusal Halk Meclisi Başkanı İbrahim Boughali ve beraberindeki heyet ile bir görüşme gerçekleştirdi.

30 Haziran 2022 Perşembe 14:15

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'UN KABULÜ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Bakü'de Libya Temsilciler Meclisi Başkan Birinci Yardımcısı Fevzi El-Tahir EL-Nuveyri'yi ve beraberindeki heyeti kabul etti.

30 Haziran 2022 Perşembe 14:00
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.