MECLİS HABER PORTALI

TBMM GENEL KURULU

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı.

30 Kasım 2021 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, "PARLAMENTERLER ARASI KUDÜS PLATFORMU 4. KONFERANSI" NA KATILDI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Kudüs meselesinin bir şarkı, bir türkü sözü, bir slogan olmadığını, bunu pratiğe dökecek, reel hayata aktaracak, kalıcı, etkili, tutarlı adımların atılması gerektiğini söyledi.

30 Kasım 2021 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN AZERBAYCAN'A TAZİYE MESAJI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Azerbaycan'da Karaheybet hava eğitim alanında düşen askeri helikopterde şehit olanlar için taziye mesajı yayımladı.

30 Kasım 2021 Salı

TBMM SANAYİ KOMİSYON ÜYELERİNİN BİLKENT TEKNOKENT'İ ZİYARETİ


TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyon üyeleri, Bilkent Üniversitesi Teknokent ile Ulusal Nano Teknoloji Araştırma Merkezi (UNAM)' ne inceleme ziyaretinde bulundu.

30 Kasım 2021 Salı

İNSAN HAKLARINI İNCELEME VE DİLEKÇE KOMİSYONLARINDAN OLUŞAN KARMA KOMİSYON


TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu ile Dilekçe Komisyonu üyelerinden kurulu Karma Alt Komisyonu, görev süresinin dolması nedeniyle boşalan bir kamu denetçiliği için 3 adayı belirlemek üzere toplandı.

30 Kasım 2021 Salı

MHP TBMM GRUP TOPLANTISI


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Geliyor gelmekte olan' diyorlar ya, biz de 'Gidiyor gitmekte olanlar' diyeceğiz. Sonra da gelmeden gittiklerini göreceğiz. Davetsiz gelenin mindersiz oturacağını göstereceğiz. Bir kere eğilenin bir daha dik duramayacağını öğreteceğiz. Türk milletini zillete ikna edemeyecekler." dedi.

30 Kasım 2021 Salı

ENDONEZYA PARLAMENTO HEYETİ TBMM'DE


TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı, AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Endonezya Temsilciler Meclisi Enerji, Maden Kaynakları, Araştırma ve Teknoloji, Çevre İşleri Komisyonu Başkan Yardımcısı Bambang Suharyadi ile Meclis'te bir araya geldi.

30 Kasım 2021 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, POLONYA'YI ZİYARET EDECEK


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti, bugün Polonya'nın başkenti Varşova'ya gidecek.

30 Kasım 2021 Salı

CHP GRUP TOPLANTISI


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Faize karşıysan sana önerim, çiftçinin, esnafın faiz borcunu sileceksin. Silmiyorsun, 'Faizi indirdim' diyorsun." dedi.

30 Kasım 2021 Salı

AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ AYDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, ekonominin yüzde 7,4 büyüdüğünü; büyümenin yatırım, üretim, istihdam ve ihracatın artması anlamına geldiğini söyledi.

30 Kasım 2021 Salı

CHP'Lİ GİRGİN'İN BASIN TOPLANTISI


CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, asgari ücret yetersizliğinin, her gün artan pahalılık karşısında yoksulluğa neden olduğunu söyledi.

30 Kasım 2021 Salı

HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ OLUÇ'UN BASIN TOPLANTISI


HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

30 Kasım 2021 Salı

TİP GENEL BAŞKANI BAŞ'IN BASIN TOPLANTISI


Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, "Ülkenin yarısından çoğu asgari ücretle yaşamaya mahkum edilmiş durumda." dedi.

30 Kasım 2021 Salı

AK PARTİ AMASYA MİLLETVEKİLİ KARAHOCAGİL'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "AK Parti'nin iktidara geldiği 2002 öncesinde, ekonomik ve sosyal hayatta krizlerin egemen olduğu; birikmiş iç meselelerini çözemeyen, halka çözümsüzlüğün çözüm olarak sunulduğu, uluslararası camia önünde temsil edilemeyen ve büyük itibar kaybeden ülkemizde, demokratik hak ve hürriyetlerin askıya alındığı bir dönem yaşanıyordu." dedi.

30 Kasım 2021 Salı

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ'NİN BASIN TOPLANTISI


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, HDP'nin kapatılmasına ilişkin, "Uluslararası hukuka göre, şiddet ve terörü kınamamak bile kapatma nedeni sayılmıştır. Sadece bu ayrıntıya rağmen bile HDP'nin faaliyetlerini sürdürmesi, uluslararası hukuka aykırı bir durum teşkil etmektedir." dedi.

30 Kasım 2021 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, KATAR ŞURA MECLİSİ BAŞKANI GANİM İLE BİR ARAYA GELDİ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, İspanya'nın başkenti Madrid'de organize edilen Parlamentolar Arası Birlik (PAB) Toplantısı'nın ilk görüşmesini Katar Şura Meclisi Başkanı Hasan bin Abdullah El Ganim ile yaptı.

26 Kasım 2021 Cuma

İYİ PARTİ GRUP BAŞKANI TATLIOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye Cumhuriyeti'nin çok güçlü bütçe geleneğine sahip olduğunu ancak "partili cumhurbaşkanlığı sistemine" geçilmesinden sonra bunun zayıfladığını iddia etti.

29 Kasım 2021 Pazartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, İSİPAB KOORDİNASYON TOPLANTISI'NDA KONUŞTU


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Madrid’de Parlamentolar Arası Birlik Genel Kurulu kapsamında İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB) Koordinasyon Toplantısının açılış konuşmasını yaptı.

26 Kasım 2021 Cuma

ESKİ MARDİN MİLLETVEKİLİ NEHROZOĞLU İÇİN MECLİS'TE CENAZE TÖRENİ


Tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesinde vefat eden 17. Dönem Mardin Milletvekili Kenan Nuri Nehrozoğlu için Meclis'te cenaze töreni düzenlendi.

29 Kasım 2021 Pazartesi

AK PARTİ AMASYA MİLLETVEKİLİ KARAHOCAGİL'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Suluova Tarıma Dayalı İhtisas (TDİ) Besi Organize Sanayi Bölgesi'ne 24 besi parseli ile 3 sanayi parselinin daha ekleneceğini bildirdi.

29 Kasım 2021 Pazartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, PAB 143. GENEL KURULUNDA KONUŞMA YAPTI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 143. Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, Avrupa Konseyinin başörtüsü kampanyasını veto ederek durduran Fransa'yı "ikiyüzlülükle" suçlayarak düzensiz göçmen krizi karşısında Avrupa'nın tutumunu eleştirdi.

28 Kasım 2021 Pazar

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, BAĞLANTISIZLAR HAREKETİ PARLAMENTER AĞI TOPLANTISINDA KONUŞTU


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile birlikte dünyada artan adaletsizliklerin, ayrımcılıkların ve değişen dengelerin aşılması için parlamenter diplomasinin ve iş birliğinin daha fazla önem kazandığını söyledi.

28 Kasım 2021 Pazar

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, PAB BAŞKANI PACHECO İLE GÖRÜŞTÜ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 143. Genel Kurul Toplantısında PAB Başkanı Duarte Pacheco ile ikili görüşme yaptı.

28 Kasım 2021 Pazar

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, ARNAVUTLUK VE MORİTANYA'NIN MİLLİ GÜNLERİNİ KUTLADI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, ülkelerinin milli günleri dolayısıyla Arnavutluk Meclis Başkanı Lindita Nikolla ile Moritanya Ulusal Meclisi Başkanı Cheikh Ould Baya'ya ayrı ayrı tebrik mektubu gönderdi.

28 Kasım 2021 Pazar

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, İSPANYA'DA TÜRK VE YABANCI BASIN MENSUPLARININ SORULARINI CEVAPLADI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, "Avrupa'nın sebeplerinden biri olduğu göç krizinin sorumluluğunu üstlenmesini ve insanlık borcunu yerine getirmesini" istedi.

28 Kasım 2021 Pazar
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.