MECLİS HABER PORTALI

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, AZERBAYCAN'DA GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, göçmenlerin Türkiye'nin sorunu olmadığını belirterek "Suriye'deki, Afganistan'daki sorunları Türkiye ortaya çıkarmadı ama bütün bu sorunların sonuçlarını Türkiye üstleniyor. Bu bütün dünyanın sorunudur. Her ülkenin bu konuda sorumluluğunu fark etmesi ve elini taşın altına koyması gerekiyor." dedi.

28 Temmuz 2021 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'UN BAKÜ TEMASLARI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'u kabul etti. Şentop, daha sonra Türk iş insanları ve STK temsilcileriyle bir araya geldi.

28 Temmuz 2021 Çarşamba

MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ YÖNTER'İN BASIN TOPLANTISI


MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında mevzuattaki malulen emeklilik oranı nedeniyle gazi sayılmayan güvenlik personellerinin sorunlarını anlattı.

28 Temmuz 2021 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI ALİYEV İLE GÖRÜŞTÜ


Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u kabul etti.

27 Temmuz 2021 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, BAKÜ'DE ALİYEV'İN MEZARINI VE ŞEHİTLİKLERİ ZİYARET ETTİ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, Haydar Aliyev'in anıt mezarını, Şehitler Hıyabanı'nı ve Bakü Türk Şehitliği'ni ziyaret etti.

27 Temmuz 2021 Salı

TÜRKİYE, AZERBAYCAN VE PAKİSTAN PARLAMENTO BAŞKANLARI BAKÜ BEYANNAMESİ'Nİ KABUL ETTİ


Azerbaycan-Pakistan-Türkiye Üçlü Parlamento Başkanları Birinci Toplantısı, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahiba Gafarova'nın ev sahipliğinde, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Pakistan Milli Meclis Başkanı Asad Kaiser'in katılımıyla başkent Bakü'de yapıldı.

27 Temmuz 2021 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, BAKÜ'DE GÜNDEME İLİŞKİN SORULARI YANITLADI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Azerbaycan-Pakistan-Türkiye Parlamento Başkanları Birinci Toplantısı için bulunduğu Bakü'de, Haber Global canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

27 Temmuz 2021 Salı

YENİLİK PARTİSİ GENEL BAŞKANI YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI


Yenilik Partisi Genel Başkanı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin, Suriye ve Afganistan'dan gelenlerle adeta bir "göçmenistan" olduğunu ileri sürdü.

26 Temmuz 2021 Pazartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP AZERBAYCAN'A GİTTİ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Azerbaycan-Pakistan-Türkiye Üçlü Parlamento Başkanları Birinci Toplantısı'na katılmak üzere Pakistan Milli Meclisi Başkanı Asad Kaiser ile Azerbaycan'a gitti.

26 Temmuz 2021 Pazartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, TUNUS CUMHURBAŞKANININ KARARLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPTI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tunus'ta seçilmiş parlamentoyu ve milletvekillerini görev yapmaktan meneden kararları anayasal düzene karşı darbe olarak niteleyerek, "Tunus halkı, anayasal düzene ve hukuka sahip çıkacaktır." dedi.

26 Temmuz 2021 Pazartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, TUNUS'UN MİLLİ GÜNÜNÜ TEBRİK ETTİ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tunus'un milli günü dolayısıyla Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi'yi tebrik etti.

25 Temmuz 2021 Pazar

TBMM BAŞKAN ŞENTOP, YARIN AZERBAYCAN'A GİDECEK


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Azerbaycan-Pakistan-Türkiye Üçlü Parlamento Başkanları Birinci Toplantısı'na katılmak üzere yarın Azerbaycan'a gidecek.

25 Temmuz 2021 Pazar

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, GAZETECİLERLE HALI SAHA MAÇI YAPTI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla basın mensuplarıyla halı saha maçı yaptı.

24 Temmuz 2021 Cumartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, ERZURUM KONGRESİ'NİN 102. YIL DÖNÜMÜ SEBEBİYLE MESAJ YAYIMLADI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Erzurum Kongresi'nin 102. yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

23 Temmuz 2021 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, HATAY'IN ANAVATANA KATILIŞININ 82. YIL DÖNÜMÜ SEBEBİYLE MESAJ YAYIMLADI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Hatay'ın Türkiye Cumhuriyeti'ne katılışının 82. yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

23 Temmuz 2021 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, DOST VE KARDEŞ ÜLKELERİN MECLİS BAŞKANLARIYLA TELEFONDA BAYRAMLAŞTI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Pakistan Milli Meclisi Başkanı Asad Kaiser, Özbekistan Yasama Meclisi Başkanı Nurdincan M. İsmailov, Kuzey Makedonya Meclis Başkanı Talat Caferi, Kuveyt Ulusal Meclisi Başkanı Sayın Marzuk Ali Al-Ganim, Türkmenistan Meclis Başkanı Gülşat Mammedova, Fas Danışmanlar Meclisi Başkanı Abdelhakim Benchamach ve Afganistan Senato Başkanı Sayın Fazıl Hadi Müslimyar ile telefon görüşmesi gerçekleştirerek, Kurban Bayramı'nı kutladı.

23 Temmuz 2021 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, DOST VE KARDEŞ ÜLKELERİN MECLİS BAŞKANLARIYLA TELEFONDA BAYRAMLAŞTI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Sahibe Gafarova, Cezayir Millet Konseyi (Senato) Başkanı Salah Goudjil, Cezayir Halk Meclisi Başkanı İbrahim Buğali, Endonezya Halkın Danışma Meclisi Başkanı Bambang Soesatyo, Kırgızistan Meclis Başkanı Talant Mamıtov, Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri, Malezya Meclis Başkanı Azhar Azizan Harun ve Irak Temsilciler Meclisi Başkanı Muhammed el-Halbusi ile telefonda görüştü.

22 Temmuz 2021 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, AFGANİSTAN HALK MECLİS BAŞKANI RAHMANİ İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, "Türkiye'nin gayretleri, son zamanlarda almaya çalıştığı inisiyatif Afganistan'da barışı sağlayacak ve sürekli kılabilecek bir gaye, hedef içeriyor. Afganistan'da barışın galip geleceğine ve kalıcı olacağına inanıyoruz." dedi.

22 Temmuz 2021 Perşembe
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.