MECLİS HABER PORTALI

TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Levent Gök başkanlığında toplandı. Sosyal Hizmetler Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin adının Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olarak değiştirilmesini öngören kanun teklifi, Genel Kurulda kabul edildi.

21 Şubat 2019 Perşembe

CHP MECLİS BAŞKANLIĞI ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, parti grubu olarak Grup Başkanvekili Engin Altay'ı TBMM başkanlığına aday gösterdiklerine ilişkin dilekçeyi, Geçici TBMM Başkanı Celal Adan'a sundu.

21 Şubat 2019 Perşembe

DİLEKÇE İLE İNSAN HAKLARINI İNCELEME KARMA ALT KOMİSYONU...


Dilekçe ile İnsan Haklarını İnceleme Karma Alt Komisyonu, 2018 yılı Kamu Denetçiliği Kurumu Raporu'nu ele aldı.

21 Şubat 2019 Perşembe

CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ DENİZ BAYKAL YEMİN ETTİ


CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, TBMM Genel Kurulunda yemin etti.

21 Şubat 2019 Perşembe

HDP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ KAYA'NIN BASIN TOPLANTISI...


HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, "postmodern darbe" olarak nitelendirilen 28 Şubat'ın yıl dönümünün yaklaştığını belirterek, o günlerde yaşananların dün gibi akıllarında olduğunu söyledi.

21 Şubat 2019 Perşembe

TÜRKİYE- TAYLAND PARLAMENTOLAR ARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI GÜNDOĞDU'NUN KABULÜ...


Türkiye-Tayland Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Metin Gündoğdu, Tayland'ın Ankara Büyükelçisi Phantipha Iamsudha Ekarohit ile TBMM'de görüştü.

21 Şubat 2019 Perşembe

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BEKAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Türkiye'deki 22 milyon binanın yaklaşık 13 milyonunun ya kaçak ya da başka nedenlerle problemli olduğunu ifade ederek, "En az 8 milyon bina ise çürümüş durumda." dedi.

21 Şubat 2019 Perşembe

CHP ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ CEYLAN'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Çanakkale'nin, tarihi ve doğasıyla eşsiz bir cennet parçası, Türkiye'nin göz bebeği olduğunu söyledi.

21 Şubat 2019 Perşembe

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ'UN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, hiçbir kadının tacizi hak edecek bir davranışla karşı karşıya getirilemeyeceğini söyledi.

21 Şubat 2019 Perşembe

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TANRIKULU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun itham edici, milletvekillerini suçlayan, hedef gösteren üslubundan vazgeçmesi, sözlerinin ne anlama geldiğini tartarak konuşması gerektiğini savundu.

21 Şubat 2019 Perşembe

AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ KARAYEL'İN KABUL܅


AK PARTİ Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Rodos, İstanköy, Onikiada Türkleri Derneği Başkanı Mustafa Kaymakçı'yı TBMM'de makamında kabul etti.

21 Şubat 2019 Perşembe

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ BAŞARIR'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'e yönelttiği soru önergesiyle ilgili, "Önergemin bir kelimesinde 'Akdeniz'de niye petrol arıyoruz, kuyular kapatılsın, neden açıldı' gibi bir cümle kullanmışsam bugün milletvekilliğinden istifa edeceğim." dedi.

21 Şubat 2019 Perşembe

CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ ÖZER'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin ifade ettiği üzere bağışlanan ve tanzim satış mağazalarına teslim edilen ürünlerin halka neden parayla satıldığını sordu.

21 Şubat 2019 Perşembe

HDP SİİRT MİLLETVEKİLİ BEŞTAŞ'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, partisinin Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran ve Mardin Milletvekili Ebrü Günay ile Mecliste düzenlediği basın toplantısında, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in 106 gündür açlık grevinde olduğunu hatırlattı.

21 Şubat 2019 Perşembe

MHP İZMİR MİLLETVEKİLİ OSMANAĞAOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıkladığı gibi Cumhur İttifakı'na sonuna kadar destek olacaklarını belirterek, TBMM Başkanlığı seçiminde aday çıkarmayacaklarını ve AK PARTİ'nin adayını destekleyeceklerini bildirdi.

21 Şubat 2019 Perşembe

AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ ESGİN'İN BASIN TOPLANTISI...


AK PARTİ Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, "Sağlıkta dönüşüm adını verdiğimiz uygulama sonrasında, Türk halkının memnuniyet oranı yüzde 39'lardan 77'lere çıktı." dedi.

21 Şubat 2019 Perşembe

MHP ADANA MİLLETVEKİLİ ERSOY'UN BASIN TOPLANTISI...


MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de lifli bitkilerin yetiştirilmesinin devlet teşvikiyle yeniden başladığını aktardı.

21 Şubat 2019 Perşembe

CHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ YÜCEER'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Ankara'daki bir eylemde gözaltına alınan Merve Demirel'in taciz edildiği iddialarıyla ilgili, "Bu işin peşini bırakmayacağız. Kime yapılırsa yapılsın, kimden gelirse gelsin bu olayların takipçisiyiz." dedi.

21 Şubat 2019 Perşembe

ESKİ BAKAN FİKRET ÜNLÜ İÇİN TBMM'DE CENAZE TÖRENİ...


Eski Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi.

21 Şubat 2019 Perşembe

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Levent Gök başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, kabul edilerek, yasalaştı. Ayrıca Genel Kurulda, 5 parti grubunun ortak önergesiyle hayvanlara uygulanan şiddet ve kötü muamele olaylarının incelenerek, bu olayların önlenmesi için alınacak tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kuruldu.

20 Şubat 2019 Çarşamba

MİLLİ EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU...


Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin adının Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olarak değiştirilmesini öngören kanun teklifi Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda kabul edildi.

20 Şubat 2019 Çarşamba

DIŞİŞLERİ KOMİSYONU...


TBMM Dışişleri Komisyonu, uluslararası anlaşmaların onaylanmasının uygun bulunduğuna dair 11 kanun teklifini kabul etti.

20 Şubat 2019 Çarşamba

HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ PAYLAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "Üretim yoksa, ekonominin çarkları işlemiyorsa istiyorsanız patronların sırtına masaj yapın yine işçi almazlar." dedi.

20 Şubat 2019 Çarşamba

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇEVİKÖZ'ÜN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin Suriye ile ilgili politikasının hala netlik kazanmamış olmasının endişe verici olduğunu söyledi.

20 Şubat 2019 Çarşamba

TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI VOLKAN BOZKIR'IN KABUL܅


TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Belçika'nın Ankara Büyükelçisi Michel François J. Malherbe'yi TBMM'de makamında kabul etti.

20 Şubat 2019 Çarşamba

MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ERDEM'İN BASIN TOPLANTISI...


MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, gençleri intihara kadar sürükleyebildiği belirtilen "mavi balina" adlı sanal oyun hakkında aileleri uyararak, "Dünyayı tehdit eden bu oyun, ülkemizde de ciddi kayıplara sebep olmaktadır. Bu konuda gerekli önlemlerin ivedi olarak alınması, çocuklarımızın bilinçlendirilmesi gerekmektedir." dedi.

20 Şubat 2019 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.