MECLİS HABER PORTALI

TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Mithat Sancar başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, Kapadokya'nın tarihi, kültürel ve doğal dokusunun birlikte korunması, farklı kurumlara ait planlama yetkilerinin kurulacak Kapadokya Alan Başkanlığında toplanmasını öngören kanun teklifi kabul edilerek yasalaştı.

23 Mayıs 2019 Perşembe

HAYVAN HAKLARININ ARAŞTIRILMASI KOMİSYONU...


TBMM Hayvan Haklarının Araştırılması Komisyonu, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel başkanlığında toplandı.

23 Mayıs 2019 Perşembe

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇEVİKÖZ'ÜN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, dış politikadaki sıkışıklığın giderek keskinleştiğini, Türkiye'nin önünde çok önemli gündem maddelerinin bulunduğunu ifade etti.

23 Mayıs 2019 Perşembe

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ MUŞ'UN BASIN AÇIKLAMASI...


AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Mecliste düzenlediği basın açıklamasında, kanun teklifinin Asker Alma ve Yedek Subaylık kanunlarında değişiklik öngördüğünü ifade etti. Muş, TBMM Başkanlığına sundukları yeni askerlik sistemine ilişkin kanun teklifine göre askerliğin 6 aya düşürüleceğini, bu süreyi dolduranların kanun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren terhis olma imkanına kavuşacağını söyledi.

23 Mayıs 2019 Perşembe

HDP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ KENANOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "İstanbul Ayazağa'da cemevi önüne korsan hoparlör takılarak Alevilere ezan yayını yapılıyor. Alevi gençlerin bu hoparlörleri sökmesi sağlanarak yeni provokasyonlar amaçlanıyor." iddiasında bulundu.

23 Mayıs 2019 Perşembe

HDP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ GERGERLİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, cezaevleriyle ilgili çok büyük sorunların olduğunu iddia etti.

23 Mayıs 2019 Perşembe

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KAYA'NIN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıkladığı liselerdeki yeni eğitim modeline ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

23 Mayıs 2019 Perşembe

HDP AĞRI MİLLETVEKİLİ KOÇ'UN BASIN TOPLANTISI...


HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Ağrı'nın tarihi ve doğal güzellikleriyle müstesna bir il olduğunu, geçmişte uygulanan yanlış politikalardan dolayı kentin diğer illere göre geri kaldığını söyledi.

23 Mayıs 2019 Perşembe

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Mithat Sancar başkanlığında toplandı.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ŞENTOP İZMİR'DE...


TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İzmir Ticaret Odasında (İZTO) düzenlenen "Üçüncü Binyılın Başında Dünya ve Türkiye" isimli toplantıda yaptığı konuşmada, İzmir'de olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU HÜKÜMLÜ VE TUTUKLU HAKLARI İNCELEME ALT KOMİSYONU...


TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu, Sincan Ceza İnfaz Kurumu İnceleme Raporu'nu kabul etti.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

TIBBİ VE AROMATİK BİTKİ ÇEŞİTLİLİĞİNİN KORUNMASI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...


TBMM Tıbbi ve Aromatik Bitki Çeşitliliğinin Korunması Araştırma Komisyonu, AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın başkanlığında toplandı.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...


TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan başkanlığında toplandı. Komisyonda, AK Parti İstanbul Milletvekili Nevzat Şatıroğlu ve AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

KEFEK ALT KOMİSYONU...


TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) bünyesinde kurulan Başta Kız Çocukları Olmak Üzere Gençlerin Bilim, Teknoloji, Matematik ve Mühendislik Alanlarına Yönlendirilmesi Alt Komisyonu AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak başkanlığında toplandı.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

DIŞİŞLERİ KOMİSYONU...


TBMM Dışişleri Komisyonu, uluslararası anlaşmaların onaylanmasının uygun bulunduğuna dair 10 kanun teklifini kabul etti.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

DOWN SENDROMU, OTİZM VE DİĞER GELİŞİM BOZUKLUKLARININ YAYGINLIĞININ TESPİTİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU...


TBMM Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişim Bozukluklarının Yaygınlığının Tespiti Araştırma Komisyonu, AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik Başkanlığında toplandı.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

HAYVAN HAKLARININ ARAŞTIRILMASI KOMİSYONU...


TBMM Hayvan Haklarının Araştırılması Komisyonu, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel başkanlığında toplandı.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ BAĞIMLILIĞI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...


Bilişim teknolojileri bağımlılığının etkilerinin incelenerek olası zararlarının önlenmesi, bu teknolojilerin kontrollü kullanımının sağlanması için yapılması gerekenlerin saptanması amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı başkanlığında toplandı.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ŞENTOP KANADA SENATOSU BAŞKANI FUREY İLE GÖRÜŞTÜ


TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kanada Senatosu Başkanı George Furey ve beraberindeki heyet ile görüştü.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

ALS, SMA VE BENZERİ HASTALIKLARI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...


Amyotrofik Lateral Skleroz (ALS), Spinal Müsküler Atrofi (SMA), Multipl Skleroz (MS) ve Duchenne Musküler Distrofi (DMD) ile Kesin Tedavisi Bilinmeyen Diğer Hastalıklarda Uygulanan Tedavi ve Bakım Yöntemleri il Bu Hastalıklara Sahip Kişiler ile Yakınlarının Yaşadıkları Sorunların ve Çözümlerinin Belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan başkanlığında toplandı.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

HDP SİİRT MİLLETVEKİLİ BEŞTAŞ'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, kadın cinayetlerinin önlenmesi için tedbir alınmasını istedi.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BAYRAM'IN BASIN TOPLANTISI...


AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, "Ekrem İmamoğlu, savcımız Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden teröristleri öven Dicle Deli'nin cenazesine katılıyor da neden PKK'nın şehit ettiği Trabzonlu Eren Bülbül'ün cenazesine katılmıyor?" dedi.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

CHP NİĞDE MİLLETVEKİLİ GÜRER'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Mecliste yanında getirdiği lokum, çikolata ve bayram şekeriyle düzenlediği basın toplantısında, yurttaşların Ramazan Bayramı'nda birbirlerine ikram edecekleri şekeri, lokumu ve çikolatayı geçen yıla göre en az yüzde 40-50 artışla alacağını söyledi.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI BOZKIR'IN KABULÜ...


TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Yeni Zelanda'nın Ankara Büyükelçisi Wendy Hinton'u kabul etti.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

AK PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ USLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, kendisi ve AK Parti'li bazı milletvekillerinin imzasıyla hazırlanan Turizm Teşvik Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun Teklifi hakkında bilgi verdi.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ'NİN BASIN TOPLANTISI...


BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, kardeş, soydaş ve dindaş coğrafyalarda zulümlerin devam ettiğini vurguladı.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

İYİ PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÖZDAĞ'IN BASIN TOPLANTISI...


İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye politikasının "Müslüman Kardeşler" ideolojisine dayandığını iddia ederek, bu politikanın 2011 yılından bu yana Türkiye'nin milli çıkarlarına ağır zararlar verdiğini ileri sürdü.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ'UN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, yeni askerlik sistemine ilişkin düzenlemenin toplam 100 maddeyi aştığını belirterek, "Oturacağız konuşacağız, Genel Kurul'da tartışacağız. Türkiye Cumhuriyeti'nin bel kemiği olan askerlerimizle ilgili, savunmayla ilgili bundan sonra herhangi bir aksaklığa neden vermeden güçlü Türkiye'nin güçlü bir savunması olması yönünde olacak gelişmeleri değerlendireceğiz, ona göre kararımızı vereceğiz." dedi.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

MHP ORDU MİLLETVEKİLİ ENGİNYURT'UN BASIN TOPLANTISI...


MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Ordu'nun Aybastı ilçesinde meydana gelen heyelanda Sağlık Mahallesi'nde evlerin yıkıldığını, arazilerin tahrip olduğunu belirtti.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ PAYLAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, "Acilen S-400 füzesi alımından vazgeçilmeli ve anlaşması iptal edilmelidir." ifadesini kullandı.

22 Mayıs 2019 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN MİLLETVEKİLLERİNE İFTAR...


TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Meclis Şeref Holü'nde tüm dönem milletvekillerine iftar verdi.

21 Mayıs 2019 Salı

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Mithat Sancar başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, Kapadokya'nın tarihi, kültürel ve doğal dokusunun birlikte korunması, farklı kurumlara ait planlama yetkilerinin kurulacak Kapadokya Alan Başkanlığında toplanmasını öngören kanun teklifinin üç maddesi daha kabul edildi.

21 Mayıs 2019 Salı

İYİ PARTİ GRUP TOPLANTISI...


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsun'daki 19 Mayıs törenlerine katılmamasına ilişkin, "Katılmadığımız tören bir devlet töreni değil, iktidar partisi ve ortağının şovuydu." dedi.

21 Mayıs 2019 Salı

HDP GRUP TOPLANTISI...


HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

21 Mayıs 2019 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP ZAHİDE SEVİM GÜZEL'İN CENAZE TÖRENİNE KATILDI


TBMM Başkanı Mustafa Şentop, eski bakanlardan Hasan Celal Güzel'in vefat eden annesi Zahide Sevim Güzel'in cenaze törenine iştirak etti.

21 Mayıs 2019 Salı

CHP GRUP TOPLANTISI...


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

21 Mayıs 2019 Salı
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.