MECLİS HABER PORTALI

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, JAPONYA MİLLİ GÜNÜ'NÜ KUTLADI

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Japonya Milli Günü dolayısıyla Japonya Üst Meclisi Başkanı Akiko Santo'ya ve Japonya Temsilciler Meclisi Başkanı Tadamori Oshima'ya bir tebrik mesajı gönderdi.

24 Şubat 2021 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'UN KABULLERİ


TBMM Başkanı Mustafa Şentop,Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay'ı makamında kabul etti.

24 Şubat 2021 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, MECLİS'TE GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, milletvekilliği dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin 33 farklı fezlekenin dün akşam itibarıyla Meclis'e geldiğini bildirdi.

24 Şubat 2021 Çarşamba

TBMM GENEL KURULU


TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, Türkiye ve Irak arasında su alanında imzalanan anlaşmanın da yer aldığı 10 uluslararası anlaşmanın onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun teklifleri ele alındı.

24 Şubat 2021 Çarşamba

AK PARTİ TBMM GRUP TOPLANTISI


Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geriye doğru bakıldığında Cumhur İttifakı'nın, Türk siyasi hayatının sadece en başarılı değil aynı zamanda en ilkeli, onurlu ve hasbi ittifakı olduğunu gördüklerini belirterek, "Ülkemizin bütünlüğü, milletimizin birliği, devletimizin bekası çerçevesinde oluşturduğumuz anlayış birliğinin, Türkiye'nin uluslararası alanda yürüttüğü tarihi mücadelenin başarısında çok büyük katkısı vardır." diye konuştu.

24 Şubat 2021 Çarşamba

KİT KOMİSYONU


TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu'nda, Türkiye Elektrik İletim AŞ'nin 2017 ve 2018 yılı hesapları, görüşüldü.

24 Şubat 2021 Çarşamba

TBMM KARMA ALT KOMİSYONU


TBMM Dilekçe Komisyonu ile İnsan Hakları İnceleme Komisyonu üyelerinden oluşan Karma Alt Komisyon, kamu denetçilerini dinledi.

24 Şubat 2021 Çarşamba

TBMM HÜKÜMLÜ VE TUTUKLU HAKLARINI İNCELEME ALT KOMİSYONU


Meclis Hükümlü ve Tutuklu Haklarını İnceleme Alt Komisyonu, cezaevleri ziyaretleri gündemiyle toplandı.

24 Şubat 2021 Çarşamba

CHP'Lİ KAYA'NIN BASIN TOPLANTISI


CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Bakanlığın 2021'de 20 bin öğretmen ataması yapmaya hazırlandığını ancak kendi tespitlerine göre 250 bin, Sayıştay'ın tespitine göre 138 bin öğretmen açığı olduğunu kaydeden Kaya, 1 Mart'ta yüz yüze eğitime başlanması halinde en az 60 bin öğretmen ataması yapılması gerektiğini söyledi.

24 Şubat 2021 Çarşamba

HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ OLUÇ'UN BASIN TOPLANTISI


HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Meclis'te düzenledği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

24 Şubat 2021 Çarşamba

AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ AYDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'ye sağlık konusunda gıpta ile bakıldığını söyledi.

24 Şubat 2021 Çarşamba

AK PARTİ AMASYA MİLLETVEKİLİ ÇİLEZ'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, "Aile içindeki bireyleri yaşlarına göre X, Y, Z kuşağı olarak tanımlarken aslında bir hatanın da esiri oluyoruz. Aile bireylerini anneyi babaya, evlatlarını da ebeveynine karşı bilinmez kılıyoruz." dedi.

24 Şubat 2021 Çarşamba

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ'NİN BASIN TOPLANTISI


Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin terörle mücadelesinin tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, Bitlis-Siirt bölgesinde 781 personelin katılımıyla yapılan Eren-11 Sehi Ormanları Operasyonu'na katılan bütün güvenlik güçlerine üstün başarılar diledi.

24 Şubat 2021 Çarşamba

AK PARTİ MERSİN MİLLETVEKİLİ TAŞKIN'IN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, 2023 hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlemeye devam ettiğini belirtti.

24 Şubat 2021 Çarşamba

HDP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ KAYA'NIN BASIN TOPLANTISI


HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, "28 Şubat sürecinde on binlerce başörtülü kadın o sürecin ağır bedellerini ödediler." dedi.

24 Şubat 2021 Çarşamba

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BEKAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın, hakkında açtığı davada, 10 bin lira tazminata mahkum olduğunu söyledi.

24 Şubat 2021 Çarşamba

TBMM ÇEVRE KOMİSYONU BAŞKANI VE AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ BALTA'NIN BASIN TOPLANTISI


TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümünü hep birlikte büyük bir coşku ve gururla kutladıklarını belirtti.

24 Şubat 2021 Çarşamba

AK PARTİ BİLECİK MİLETVEKİLİ SELİM YAĞCI'NIN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 100 yıl önce Milli Mücadele'yi verenlere, "Arayanınız da var. Soranınız da var." diyebilmek için Akif'i Anla Asım'ı Yaşa Çocuk Şiirleri Yarışması ile cevap vermek istediklerini belirtti.

24 Şubat 2021 Çarşamba

AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ GÜREL'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, üyesi olduğu ve çalışmalarını tamamlayan, "Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişim Bozukluklarının Yaygınlığının Tespiti, Bu Bireyler ve Ailelerinin Sorunlarının Çözümü" için kurulan Meclis Araştırması Komisyonunun faaliyetleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

24 Şubat 2021 Çarşamba

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ANTMEN BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ


CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği'nin (MIP), kendi başına, şehrin dinamiklerine, belediyeye, sivil toplum örgütlerine danışmadan ve onların onayını almadan Mersin Limanı'nı sözde genişletme projesine giriştiğini iddia etti.

24 Şubat 2021 Çarşamba

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ'UN BASIN TOPLANTISI


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, PKK terör örgütünün Gara'daki katliamına ilişkin açıklamalarda bulundu.

24 Şubat 2021 Çarşamba

İYİ PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ TÜRKKAN'IN BASIN TOPLANTISI


İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Merkez Bankasının net rezervinin eksi 45 milyar dolar olduğunu savundu.

24 Şubat 2021 Çarşamba

İYİ PARTİ GRUP TOPLANTISI


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, gündemi değerlendirdi.

23 Şubat 2021 Salı

CHP GRUP TOPLANTISI


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmda, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

23 Şubat 2021 Salı

MHP GRUP TOPLANTISI


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gençlere, "Biz de bu çağlardan geçtik, ne yaşamışsanız benzerlerini az çok yaşadık. Bir anlık öfkeyle bir ömrü heba etmeyin. Direnmeyi zalimlere, Türkiye düşmanlarına karşı yapın. Analarınızın gözyaşlarını akıtmayın. Babalarınızın ahını almayın. Terör örgütlerinin istismarlarına aldanmayın." diye seslendi.

23 Şubat 2021 Salı

KİT KOMİSYONU


TEDAŞ'ın 2017 ve 2018 yılı hesapları TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu'nda görüşüldü.

23 Şubat 2021 Salı

AK PARTİ KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ SEZAL, BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ


AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, HDP milletvekillerinin dile getirdiği "Türkiye halkları" söylemini ayrımcılık olarak gördüklerini, bunu kabul etmediklerini vurguladı.

23 Şubat 2021 Salı

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ AKBAŞOĞLU BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ


AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

23 Şubat 2021 Salı

AK PARTİLİ GÜLTEKİN'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, AK Parti olarak sağlık alanında gerçekleştirdikleri reformların tüm dünyanın örnek aldığı bir sağlık sistemini ortaya koyduğunu söyledi.

23 Şubat 2021 Salı

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ZENGİN BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ


AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

23 Şubat 2021 Salı

AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ İSMAİL GÜNEŞ'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, SMA hastalarına yönelik gen tedavisinin olumlu sonuç verdiğine ilişkin kesin veri bulunmadığını belirterek, "Herhangi bir yenilik varsa, mutlaka bunu hastalarımıza uygularız ama bilimin önermediği, destek vermediği bir ilacı, sırf birtakım çevreler istiyor diye de kullanamayız." dedi.

23 Şubat 2021 Salı

AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ AYDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Erzurum Milletvekii İbrahim Aydemir, Erzurumspor-Hatayspor maçındaki hakem kararlarını eleştirdi

23 Şubat 2021 Salı

HDP GRUP TOPLANTISI


HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Meclis grup tolantısında milletvekilerine hitap etti.

23 Şubat 2021 Salı

AK PARTİ TRABZON MİLLERVEKİLİ CORA'NIN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, "CHP'nin derdi hizmet yapmak değil, nerede bir sorun varsa o sorunu kaşıyacak yaklaşımları ortaya koymaktır." dedi.

23 Şubat 2021 Salı

AK PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ CANBEY'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, muhalefetin son dönemde dozunu artırdığı yalan ve iftira siyasetinin bitmek bilmediğini söyledi.

23 Şubat 2021 Salı

AK PARTİ AYDIN MİLLETVEKİLİ YAVUZ'UN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, hem içeride hem de dışarıda terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüldüğünü ifade etti.

23 Şubat 2021 Salı

AK PARTİ KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ ÖÇAL'IN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin hakkındaki paylaşıma ilişkin, "Özlem Zengin Hanımefendinin ve onun şahsında tüm kadınların uğradığı bu küfür ve hakaretlere zemin oluşturan, sizin hadsiz, kindar ve tehditkar muhalefet anlayışınızdır." dedi.

22 Şubat 2021 Pazartesi

İYİ PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ USTA'NIN BASIN TOPLANTISI


İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında SGK ve vergi alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin ilk taksit ödemesinin bu yıl sonuna kadar ertelenmesi talebinde bulundu.

22 Şubat 2021 Pazartesi

AK PARTİ KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ ÖÇAL'IN BASIN TOLANTISI


AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, terör örgütü PKK'nın Gara'da alıkoyduğu 13 Türk vatandaşını kalleşçe katlettiğini söyledi.

23 Şubat 2021 Salı

HDP'Lİ GERGERLİOĞLU BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ


HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin, hakkında, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan verilen 2 yıl 6 ay hapis cezasını onamasına ilişkin, bugün Anayasa Mahkemesi'ne başvuruda bulunacağını söyledi.

22 Şubat 2021 Pazartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.