MECLİS HABER PORTALI

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, FRANSA'NIN 1961'DE CEZAYİRLİLERİ KATLEDİŞİNİN YIL DÖNÜMÜNDE TEPKİ MESAJI PAYLAŞTI

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Fransa'nın 1961'de yüzlerce Cezayirli göstericiyi katletmesinin yıl dönümünde sosyal medya hesabından tepki mesajı paylaştı.

17 Ekim 2021 Pazar

TBMM'DE 2022 YILI BÜTÇE MARATONU BAŞLIYOR


Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'nin sunumunu, 20 Ekim Çarşamba günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yapacak.

17 Ekim 2021 Pazar

TBMM'DE BU HAFTA


TBMM, bu hafta Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti tezkeresi ile kooperatiflere yeni düzenlemeler getiren kanun teklifi için mesai yapacak.

17 Ekim 2021 Pazar

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİKLERİNİN AÇILIŞINDA KONUŞTU


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, mezhepçilik fitnesinin, kabilecilik taassubunun zihinleri esir aldığı bir dönemden geçildiğini, Müslümanlık değerlerinin tarihte hiç olmadığı kadar saldırı altında olduğunu belirterek, "Umut ışıklarını aradığımız, zulümlerin sona ermesini beklediğimiz, sulh ve barışı özlediğimiz bu günlerde bize çare olacak kurtuluş yolu aslında önümüzde durmaktadır, bu yol Allah'ın kitabı Kur'an ve onun alemlere rahmet olarak gönderdiği Resulünün rehberliğidir" dedi.

16 Ekim 2021 Cumartesi

2022 YILI MERKEZİ YÖNETİM BÜTÇE KANUNU TEKLİFİ TBMM'YE SUNULDU


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.

16 Ekim 2021 Cumartesi

TBMM BAŞKANI MUSTAFA ŞENTOP, ÇANKIRI'DA TAŞ MESCİT'İ ZİYARET ETTİ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, çeşitli ziyaretlerde bulunmak ve Karatekin Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni'ne katılmak üzere geldiği Çankırı'da Taş Mescit'e ziyarette bulundu.

15 Ekim 2021 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, ÇANKIRI'DA GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI


Çankırı'da basın mensuplarıyla bir araya gelen TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, siyasi cinayetler işlenebileceği iddialarıyla ilgili, "Doğru bilgi varsa, somut bilgi varsa bunun intikal ettirileceği yerler emniyet, güvenlik güçleri ve savcılıklardır. Onlar gerekeni yaparlar. Böyle bir ortam yok Türkiye'de ve böyle bir ortama müsaade edilmez." dedi

15 Ekim 2021 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ'NDE KONUŞTU


Çankırı Karatekin Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı Açılış Töreni'nde Konuşan TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, "İstikbale bizimle birlikte yürüme arzusundaki mazlum halklar bizim gayretimizi, daha da güçlenmemizi bekliyor." dedi.

15 Ekim 2021 Cuma

ZAFER PARTİSİ GENEL BAŞKANI, İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÖZDAĞ'IN BASIN TOPLANTISI


Zafer Partisi Genel Başkanı, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, silah ruhsatı başvurusunda bulunduğu ancak verilmediği açıklamasına, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı'dan gelen yanıtı eleştirdi.

15 Ekim 2021 Cuma

TBMM BAŞKANI MUSTAFA ŞENTOP, ÇANKIRI'DA


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, çeşitli ziyaretlerde bulunmak ve Karatekin Üniversitesi Akademik Yıl Açılış törenine katılmak üzere Çankırı'ya geldi.

15 Ekim 2021 Cuma

AK PARTİ'Lİ AYDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin "bir nimet hali" olduğunu ifade ederek "Milletin iktidar bulmasının nimetidir." dedi.

15 Ekim 2021 Cuma

TBMM KADINA YÖNELİK ŞİDDETİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU, İSTANBUL'DA İNCELEMELERDE BULUNDU


Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM), kadına yönelik şiddetin sebeplerinin tüm yönleriyle araştırılarak alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan komisyon, İstanbul'da incelemelerde bulundu.

15 Ekim 2021 Cuma

İHRACATA YÖNELİK YATIRIM VE ÜRETİMİN TEŞVİKİ TEKLİFİ TBMM'DE


AK Parti milletvekillerinin, ihracata yönelik yatırım ve üretimin teşvik edilmesine yönelik kanun teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.

15 Ekim 2021 Cuma

TBMM BAŞKANI MUSTAFA ŞENTOP, ÇANKIRI'DA OKUL ZİYARETİNDE KONUŞTU


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, "Gençlerimize, çocuklarımıza mümkün olan en iyi eğitim öğretimi verebilmek için, Türkiye'nin geleceğini en iyi şekilde yetiştirebilmek için gayret sarf ediyoruz." dedi.

15 Ekim 2021 Cuma

AK PARTİ'Lİ AYDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, gelecek dönemin çok daha özel ve güzel gelişmelere gebe olduğunu söyledi.

14 Ekim 2021 Perşembe

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ BEKO'NUN BASIN TOPLANTISI


CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, kullanılmış kağıdın geri dönüşümünün hava kirliliğini yüzde 74, su kirliliğini yüzde 35, su kullanımını yüzde 45 azalttığını belirterek "Geri dönüşüm, ekonomiye en az yıllık 35-40 milyar lira katkısı olan sektördür." dedi.

14 Ekim 2021 Perşembe

HDP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ GERGERLİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "Türkiye öylesine garip, hukuk dışı bir ülke oldu ki gece yarıları Merkez Bankası görevlileri görevlerinden alınıyor." diye konuştu.

14 Ekim 2021 Perşembe

AK PARTİ'Lİ KARAHOCAGİL'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, muhalefetin AK Parti'nin yaptığı hizmetlere yaklaşımını eleştirdi.

14 Ekim 2021 Perşembe

İYİ PARTİ'Lİ ÖRS'UN BASIN TOPLANTISI


İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, 2021 yılı fındık fiyatlarının, 2020 yılı fiyatlarının da altında seyrettiğini ifade etti.

14 Ekim 2021 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, AYBÜ AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ'NDE KONUŞTU


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin (AYBÜ) Esenboğa Külliyesi'nde düzenlenen 2021-2022 Akademik Yılı Açılış Töreni'nde "ilk ders" başlıklı yaptığı konuşmada, üniversitelerin günümüzde artan önemine dikkati çekerek, üniversitelerin aktüel gündem içerisinde bulunan birçok konuda toplumu ve siyaseti, karar alıcıları besleyen çok önemli çalışmalar yaptığını belirtti.

14 Ekim 2021 Perşembe

TBMM SOSYAL KOOPERATİFÇİLİK ALT KOMİSYONU TOPLANDI


TBMM Dilekçe Komisyonu bünyesinde kurulan Sosyal Kooperatifçilik Kapsamında İsrafın Önlenmesine Yönelik Uygulamaların Araştırılması ve Yaygınlaştırılması Alt Komisyonu Başkanlığına AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın seçildi.

14 Ekim 2021 Perşembe

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ'UN BASIN TOPLANTISI


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, partisinin cumhurbaşkanı adayı hakkındaki tartışmalara ilişkin "CHP'nin siyasi hayatı içerisinde hiç adayını açıklamadığı, aday çıkartmadığı oldu mu? Niye merak ediyorsunuz, kendinizden mi kuşku duyuyorsunuz? Bu ülkede seçim ilan edildiğinde CHP de öteki gün çıkar 'adayımız budur' der." değerlendirmesinde bulundu.

14 Ekim 2021 Perşembe

TBMM GENEL KURULU TOPLANDI


TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Haydar Akar başkanlığında toplandı. Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

14 Ekim 2021 Perşembe

CHP'Lİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI


CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, iktidarın yanlış politikaları nedeniyle Türkiye'de gıda güvenliğinin tehlike altında olduğunu iddia etti.

14 Ekim 2021 Perşembe
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.