MECLİS HABER PORTALI

TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Mithat Sancar Başkanlığında toplandı.

16 Ocak 2019 Çarşamba

TBMM BAŞKANI YILDIRIM HIRVATİSTAN CUMHURBAŞKANI KITAROVİÇ İLE GÖRÜŞTÜ


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar Kitaroviç ile TBMM'de bir araya geldi.

16 Ocak 2019 Çarşamba

AB DELEGASYON HEYETİ TBMM'DE...


Avrupa Birliği (AB) Delegasyonu Siyasi İşler Bölüm Başkanı Eva Horelova ve beraberindeki heyet, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu ile Mecliste bir araya geldi.

16 Ocak 2019 Çarşamba

HDP BATMAN MİLLETVEKİLİ BAŞARAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, HDP'nin tutuklu Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in açlık grevine ilişkin, "Artık gözümüzü kapatmaktan, duymuyor numarası yapmaktan vazgeçmenin zamanı gelmiştir. Aksi takdirde Leyla Güven'in başına gelebilecek herhangi bir şeyden tepki vermeyen başta iktidar, parlamento ve bütün toplum olarak sorumlu olacağız." dedi.

16 Ocak 2019 Çarşamba

CHP EDİRNE MİLLETVEKİLİ GAYTANCIOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Türkiye'nin önümüzdeki yaz buğday üretiminde açıklarla karşılaşacağını öne sürdü.

16 Ocak 2019 Çarşamba

HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ PAYLAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "ABD Başkanı'nın tehdidini kınıyorum. Yarın Rusya Başkanı'nın da başka tehditleri olabilir. Büyük devletlerin burada at koşturmasından büyük rahatsızlık duyuyorum." dedi.

16 Ocak 2019 Çarşamba

TÜRKİYE-ÇEK CUMHURİYETİ PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI ÇİVİTCİOĞLU'NUN KABULÜ...


Türkiye-Çek Cumhuriyeti Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK PARTİ Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çekya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pavel Kafka ile görüştü.

16 Ocak 2019 Çarşamba

TÜRKİYE-ZAMBİYA PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI ÖDÜNÇ'ÜN KABULÜ...


Türkiye-Zambiya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK PARTİ Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Zambiya'nın Ankara Büyükelçisi Joseph Chilengi ile bir araya geldi.

16 Ocak 2019 Çarşamba

CHP SİVAS MİLLETVEKİLİ KARASU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, "Devlet Sivas'a istihdam sağlamadığı gibi, özel sektörün de yatırım yapması için gerekli olan teşviklerin önünü keserek şehrimizi cezalandırıyor." iddiasında bulundu.

16 Ocak 2019 Çarşamba

KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ BÜNYESİNDE KURULAN "GENÇLERİN MÜHENDİSLİK ALANLARINA YÖNLENDİRİLMESİ" ALT KOMİSYONU...


Kadın Erkek Fırsat Eşitliği bünyesinde kurulan "Başta kız çocukları olmak üzere gençlerin bilim, teknoloji, matematik ve mühendislik alanlarına yönlendirilmesi" alt komisyonu, AK PARTİ Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak başkanlığında toplandı.

16 Ocak 2019 Çarşamba

TBMM GENEL KURULU...


Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin 43. maddesinin kabul edilmesinin ardından verilen aradan sonra komisyonun yerinde olmaması üzerine Başkanvekili Mithat Sancar, birleşimi saat 14.00'te toplanmak üzere kapattı.

15 Ocak 2019 Salı

TBMM BAŞKANI YILDIRIM'IN KABULLERİ...


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Meclisteki makamında sırasıyla Ruanda'nın Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunziza, KKTC'nin Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü, Portekiz'in Ankara Büyükelçisi Paula Leal Da Silva, Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuli ve Küba'nın Ankara Büyükelçisi Luis Alberto Amoros Nunez'i ayrı ayrı kabul etti.

15 Ocak 2019 Salı

İYİ PARTİ GRUP TOPLANTISI...


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ABD Başkanı Donald Trump'un sosyal medya üzerinden Türkiye'ye yönelik açıklamalarına ilişkin, "Sayın Trump'a seslenmek isterim. Türk devleti, Kürtlerle değil, teröristlerle mücadele ediyor. Yıllarca, Orta Doğu'daki kaoslarda, perperişan yollara düşen mazlumlara hep Türkiye kucak açmıştır. Türk milleti ve Türk devleti saldırmaz, katletmez. Herkes kendi tarihine ve geçmişine bakacak." dedi.

15 Ocak 2019 Salı

AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...


Cumhurbaşkanı ve AK PARTİ Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, mahalli seçimlerle ilgili hazırlıklarını hızlı şekilde sürdürdüklerini söyledi.

15 Ocak 2019 Salı

MHP GRUP TOPLANTISI...


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Trump'ın "travmatik bir kişilik bozukluğuna savrulduğunu, gözünü nefret bürüdüğünü" belirterek, "Zannederseniz ki Twitter başında bitmek bilmeyen bir nöbete girmiştir. ABD Başkanı Türkiye'nin tehditlere aldırmayacağını, Türk milletinin hiçbir zulmete eyvallah etmeyeceğini ya unutmuş ya da hafızasının ve etrafının oyununa gelmiştir." ifadesini kullandı.

15 Ocak 2019 Salı

AK PARTİ KONYA MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI...


AK PARTİ Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, partisinin Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ve İstanbul Milletvekili Serkan Bayram ile Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı seçmenin, seyyar sandıklara kaydının yapılması ve oy kullanmasına imkan sağladığını belirtti.

15 Ocak 2019 Salı

TİP GENEL BAŞKANI BAŞ'IN BASIN TOPLANTISI...


Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, ABD Başkanı Donald Trump'un, Türkiye'ye yönelik sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımına ilişkin, "Trump, bugün dünyanın en saldırgan, geçmişi en kirli devletin başındaki kişi olarak görevini yapıyor. Başta Trump olmak üzere, emperyalizmin tüm temsilcilerine açıkça ifade ediyoruz, kanlı ellerinizi bölgemizden ve ülkemizden derhal çekin." dedi.

15 Ocak 2019 Salı

HDP GRUP TOPLANTISI...


HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

15 Ocak 2019 Salı

ESKİ MİLLETVEKİLİ ÖZDENOĞLU İÇİN TBMM'DE CENAZE TÖRENİ...


14. Dönem Ankara Milletvekili Mustafa Şinasi Özdenoğlu için TBMM'de tören düzenlendi

14 Ocak 2019 Pazartesi

HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ BİLGEN'İN BASIN TOPLANTISI...


HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Suriye'de yaşanan sürecin geldiği noktanın, telafisi imkansız ve geri dönüşü olmayacak riskleri içerdiğini söyledi.

14 Ocak 2019 Pazartesi

TBMM BAŞKANI YILDIRIM'IN KABULÜ...


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Lüksemburg Dışişleri ve Avrupa Bakanı Jean Asselborn'u kabul etti.

14 Ocak 2019 Pazartesi

CHP ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ YAVUZYILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, 5 Ocak'taki Sayısal Loto çekilişinde 5 bilen kişi sayısının bin 901 olmasının önceki çekilişlere göre bilimsel gerçekliğin üzerinde olduğunu belirterek, "Gerek Sayısal Loto gerekse Milli Piyango'da şaibeler var." dedi.

14 Ocak 2019 Pazartesi

BAĞIMSIZ ARDAHAN MİLLETVEKİLİ YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...


Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, ABD Başkanı Donald Trump'ın dengesizce ve sorumsuzca bir açıklama yaptığını belirterek, "Hükümetin buna sert bir tepki vermesi gerekir." dedi.

14 Ocak 2019 Pazartesi

CHP HATAY MİLLETVEKİLİ TOPAL'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Hatay'daki şiddetli yağış ve su baskınına dikkati çekerek, bölgenin bir an önce afet bölgesi kapsamına alınması çağrısında bulundu.

14 Ocak 2019 Pazartesi

İYİ PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ TATLIOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, "Türkiye 2019'a biriktirdiği ekonomik problemlerle girmiştir. Üretim düşmekte ve ekonomi daralmaktadır. Bunun sonucunda da Türkiye için içeride ve dışarıda olumsuz bir görüntü ortaya çıkmaktadır." dedi.

14 Ocak 2019 Pazartesi

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇEVİKÖZ'ÜN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz, Türkiye'nin gündem maddesinin ekonomik kriz, işsizlik, hayat pahalılığı, yüksek enflasyon, satın alma gücünün giderek azalması olduğunu belirterek, "31 Mart'ta seçmen, Suriye'de ne olursa olsun bunları düşünerek sandığa gidecektir." dedi.

11 Ocak 2019 Cuma

İYİ PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ OK'UN BASIN TOPLANTISI...


İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, "Çiftçi, kamu ve özel sektöre olan borcunu ödeyemediği için haciz tehdidi altında üretim yapamaz duruma gelmiştir." dedi.

11 Ocak 2019 Cuma

TBMM BAŞKANI YILDIRIM, PARLAMENTO MUHABİRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla TBMM Tören Salonu'nda parlamento muhabirleriyle kahvaltıda bir araya geldi.

10 Ocak 2019 Perşembe

KİT KOMİSYONU...


KİT Komisyonu AK PARTİ Aydın Milletvekili Mustafa Savaş başkanlığında toplandı. Komisyonda TTK ve bağlı işletmelerin 2015 ve 2016 yılına ilişkin hesapları ibra edildi.

10 Ocak 2019 Perşembe

TBMM BAŞKANI YILDIRIM "9. İBRAHİM KERESTECİ BASIN ÖDÜLLERİ" TÖRENİNE KATILDI


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "9. İbrahim Keresteci Basın Ödülleri" töreninde yaptığı konuşmada, basının milletin gözü, kulağı olduğunu, millet adına ülkeyi yönetenleri denetlediğini ve bunun bütün demokrasilerde bulunduğunu belirterek, "Demokrasinin, çok sesliliğin savunucusudur basın. Türkiye'de basının bu manada son derece dinamik ve özgür olduğunu biliyorum. Basın özgürlüğü konusunda ülkemize yapılan saldırıları da doğrusu kabul etmek mümkün değildir. Burada bir çifte standardın olduğunu hep gördük." dedi.

10 Ocak 2019 Perşembe

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Başkanvekili Levent Gök, teklifin ikinci bölümünde yer alan 29. maddenin kabul edilmesinin ardından birleşimi, 15 Ocak Salı günü saat 15.00'te toplanmak üzere kapattı.

10 Ocak 2019 Perşembe

CHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ KASAP'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, "Ruh sağlığını düzenlemek için yasa çıkarmak yerine, atama bekleyenlerin, emekli olması gerekirken emekli olamayanların, hakları gasbedilen tüm insanların sorunlarının çözümü için torba yasa çıkaralım ve mağduriyetleri giderelim." dedi.

10 Ocak 2019 Perşembe

SANAYİ, TİCARET, ENERJİ, TABİİ KAYNAKLAR, BİLGİ VE TEKNOLOJİ KOMİSYONU...


Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu, AK PARTİ Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş başkanlığında toplandı. Maden Kanunu'nda değişiklik teklifi komisyonda kabul edildi

10 Ocak 2019 Perşembe

AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ AYDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI...


AK PARTİ Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla değerlendirmelerde bulundu.

10 Ocak 2019 Perşembe

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ'UN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

10 Ocak 2019 Perşembe

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...


Plan ve Bütçe Komisyonu, AK PARTİ Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı.

10 Ocak 2019 Perşembe

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ...


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, siyasi parti grupları ayrı ayrı Parlamento Muhabirleri Derneği'ni ziyaret etti.

10 Ocak 2019 Perşembe
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.