MECLİS HABER PORTALI

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN FRANSA CUMHURBAŞKANI MACRON'A TEPKİ

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Müslümanlara yönelik sözlerine tepki gösterdi.

25 Ekim 2020 Pazar

TBMM'DE BU HAFTA


TBMM, yoğun mesai yapacağı bütçe görüşmelerine bu hafta başlıyor. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ile 2019 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi'nin geneli ve Sayıştay raporlarının müzakeresi yapılacak. TBMM, Kamu Denetçiliği Kurumu ve Sayıştay'ın bütçesi ele alınacak.

25 Ekim 2020 Pazar

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, BM'NİN KURULUŞUNUN 75. YILINI KUTLADI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Birleşmiş Milletler'in (BM) kuruluşunun 75. yılını kutladı.

24 Ekim 2020 Cumartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, CANLI YAYINDA GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. TBMM Başkanı Şentop, Enis Berberoğlu ile ilgili karara ilişkin, "Anayasa Mahkemesi kararları bağlayıcıdır. Bireysel başvuru kararları da bu anlamda bağlayıcıdır." dedi.

23 Ekim 2020 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, BERLİN'DE MEVLANA CAMİSİ'NE YAPILAN POLİS BASKININI KINADI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Almanya'nın başkenti Berlin'de bulunan Mevlana Camisi'ne yapılan polis baskınını kınadı.

23 Ekim 2020 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, TEKİRDAĞ'DA


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde bir dizi temasta bulunarak, Hayrabolu Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı ile Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti. Şentop, yapımı devam eden Tekirdağ-Hayrabolu kara yolunda çalışmaları inceleyip yetkilerden bilgi aldı.

23 Ekim 2020 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, MACARİSTAN MİLLİ GÜNÜ'NÜ KUTLADI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Macaristan'ın Milli Günü'nü kutladı.

23 Ekim 2020 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN PROF. DR. KASUMAGİÇ'E TAZİYE MESAJI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Bosna Hersek'in ilk cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'in yakın çalışma arkadaşlarından Prof. Dr. İsmet Kasumagiç'in vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı.

23 Ekim 2020 Cuma

İŞSİZLİK SİGORTASI KANUNU İLE BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN TEKLİFİ, PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA KABUL EDİLDİ


Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılması ile Kovid-19 salgınının istihdam üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılmasını içeren İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

23 Ekim 2020 Cuma

HDP İZMİR MİLLETVEKİLİ ÇEPNİ'NİN BASIN TOPLANTISI


HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, İzmir'in Çeşme ilçesinde planlanan, "Çeşme Kültür, Turizm ve Geliştirme Bölgesi Projesi"ne yönelik kendilerinin ve yerelde çevre mücadelesi verenlerin itirazları olduğunu söyledi.

23 Ekim 2020 Cuma

TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU


TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nin 30 maddesi kabul edildi.

23 Ekim 2020 Cuma

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 2021 Yılı Bütçe Kanun Teklifi'ne ilişkin değerlendirme ve eleştirilerde bulundu.

23 Ekim 2020 Cuma

HDP'Lİ KOÇYİĞİT'İN BASIN TOPLANTISI


HDP Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, partisinin Muş Milletvekili Şevin Coşkun ile Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Muş halkının su sorunuyla karşı karşıya olduğunu ifade ettİ.

23 Ekim 2020 Cuma

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ MUŞ'UN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşmelerine devam edilen İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'ne eklenecek vergi yapılandırmasına ilişkin detayları açıkladı.

23 Ekim 2020 Cuma

HDP BATMAN MİLLETVEKİLİ İPEKYÜZ'ÜN BASIN TOPLANTISI


HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, partisinin İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu ile Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bütçe görüşmelerinin online sistemle herkes tarafından izlenmesini istedi.

22 Ekim 2020 Perşembe

TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU


TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nin geneli üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

22 Ekim 2020 Perşembe

HDP'Lİ BAŞARAN'IN BASIN TOPLANTISI


HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, partisinden bir grup kadın milletvekiliyle Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, pandeminin kadınlar üzerindeki etkisine ilişkin rapor hazırladıklarını söyledi.

22 Ekim 2020 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ESAYAN'IN CENAZE TÖRENİNE KATILDI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tedavi gördüğü hastanede 51 yaşında hayatını kaybeden AK Parti İstanbul Milletvekili Markar Esayan için düzenlenen cenaze törenine katıldı.

22 Ekim 2020 Perşembe

İYİ PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ TÜRKKAN GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ


İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, IMF ve OECD'nin bu yıl Türkiye'nin küçülmesini öngörürken, ekonomiyi yönetenlerin binde üç büyümeden bahsettiklerini belirtti. Türkkan, "IMF ve OECD mi yoksa ekonomiyi yönetenler mi yalan söylüyor?" diye sordu.

22 Ekim 2020 Perşembe

AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ AYDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ile düzenlediği basın toplantısında, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ile kendisinin de yer aldığı heyetin Azerbaycan'a gerçekleştirdikleri ziyarete ilişkin izlenimlerini paylaştı.

22 Ekim 2020 Perşembe

İYİ PARTİ'Lİ EROZAN'IN BASIN TOPLANTISI


İYİ Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Çin'in Uygur Türklerine yönelik baskılarına dikkati çekerek "Uygur Türkü kardeşlerimiz hem ibadetleri hem de milli kimlikleri açısından sıkıntı içerisindeler. Doğu Türkistan'daki camilerin içinde İslam'ın Çinlileşmesi konulu panolar asılı durumda." diye konuştu.

22 Ekim 2020 Perşembe

HDP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ GERGERLİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında cezaevlerinden kendisine gönderilen mektupları okudu. Gergerlioğlu, "Cezaevlerinde tutuklu ve mahkumlara karşı insan hakları ihlalleri yaşanıyor." dedi.

22 Ekim 2020 Perşembe

TBMM GENEL KURULU


TBMM Genel Kurulu, Başkanlık Divanı teşekkül etmediği için toplanamadı.

22 Ekim 2020 Perşembe
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.