MECLİS HABER PORTALI

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, DEPREM BÖLGESİNDE

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Elazığ'da deprem bölgesinde incelemelerde bulundu.

25 Ocak 2020 Cumartesi

KARDEŞ ÜLKELERİN MECLİS BAŞKANLARINDAN TÜRKİYE'YE BAŞSAĞLIĞI VE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI


Kardeş ülkelerin Meclis Başkanları, Elazığ'daki deprem nedeniyle Meclis Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop'u arayarak, başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

25 Ocak 2020 Cumartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN ELAZIĞ'DAKİ DEPREME İLİŞKİN "GEÇMİŞ OLSUN" MESAJI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremden etkilenen bütün illerdeki vatandaşlara ve Türkiye'ye "geçmiş olsun" dileğinde bulundu.

24 Ocak 2020 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN, EGE ADALARININ YUNANİSTAN TARAFINDAN SİLAHLANDIRILMASINA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Yunanistan'ın Ege adalarını silahlandırmasına ilişkin, "Türkiye bunları yakından takip ediyor. Tabii adalara 3-5 silah koymakla Türkiye açısından bir risk, bir tehdit oluşturacağını düşünenler varsa yanılıyorlar, hata ediyorlar. Ama Türkiye uluslararası hukukun ve anlaşmaların kendisine tanımış olduğu tüm hakların ve yetkilerin peşinde ve onları yakından takip ediyor. Türkiye, gereken zamanda gereken adımları atar. Kimsenin endişesi olmasın" dedi.

24 Ocak 2020 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, KUVEYT MECLİS BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Kuveyt Ulusal Meclis Başkanı Marzuk Ali El Ganim ile görüştü.

23 Ocak 2020 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun "Milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ilgili" açıklamalarına ilişkin, "Dokunulmazlığın kaldırılması, sadece hakkında soruşturma ve kovuşturma yürütülen, dolayısıyla bir dosyası Meclise intikal eden milletvekilleri bakımından söz konusuydu. 550 milletvekilinin dokunulmazlığı kaldırılmadı. Dokunulmazlık dosyası olan, soruşturma, kovuşturması olan AK Partili 29 milletvekili arasında ona ait bir dosya yoktu." değerlendirmesinde bulundu.

23 Ocak 2020 Perşembe

HDP'Lİ GERGERLİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, OHAL Komisyonuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

23 Ocak 2020 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'UN KABULLERİ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Delcy Eloina Rodriguez Gomez'i, KEİPA Genel Sekreteri Asaf Hajiyev ile KEİPA Türk Grubu Başkanı Giresun Milletvekili Cemal Öztürk'ü ve Filipinler Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Raul Salavaria Hernandez'i Mecliste ayrı ayrı kabul etti.

22 Ocak 2020 Çarşamba

MHP KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ AYCAN'IN BASIN TOPLANTISI


MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, 4B statüsünde sözleşmeli olarak kamuda çalışanların oluşturduğu platform üyeleriyle TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

22 Ocak 2020 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI


TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçiliği tarafından Meclis'te düzenlenen "Kanlı 20 Ocak 1990 Olaylarının 30. Yılı" fotoğraf sergisinin açılışının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

21 Ocak 2020 Salı

CHP'Lİ TANAL'IN BASIN TOPLANTISI


CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonunun alt komisyonu Çocuk Hakları Komisyonu olarak, mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının sorunlarını incelemek üzere geçen hafta Şanlıurfa'ya gittiklerini anlattı.

21 Ocak 2020 Salı

TİP GENEL BAŞKANI BAŞ'IN BASIN TOPLANTISI


Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, metal sektörünün, ekonominin üçte birini oluşturduğunu, İstanbul Sanayi Odası rakamlarına göre 500 büyük sanayi kuruluşu içerisindeki en büyük 10 şirketin 9'unun metal sektöründe faaliyet gösterdiğini söyledi.

21 Ocak 2020 Salı

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALTAY'IN BASIN TOPLANTISI


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

21 Ocak 2020 Salı

BAKÜ KATLİAMINI ANLATAN "KARANFİLİN AĞLADIĞI GECE" SERGİSİ MECLİS'TE AÇILDI


Azerbaycan'da, bağımsızlığın sembolüne dönüşen ve tarihe "Kanlı Ocak" olarak geçen 20 Ocak Katliamının fotoğraflarından oluşan "Karanfilin ağladığı gece" sergisi TBMM'de açıldı.

21 Ocak 2020 Salı
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.