MECLİS HABER PORTALI

2019 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULU'NDA...

TBMM Genel Kurulu Başkanvekili Mustafa Şentop başkanlığında toplandı. Bütçe görüşmelerinin 2. turunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Nükleer Düzenleme Kurumu, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, Nadir Toprak Elementleri Araştırma Enstitüsü, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Ticaret Bakanlığı, Rekabet Kurumu ile Helal Akreditasyon Kurumunun 2019 yılı bütçeleri kabul edildi.

12 Aralık 2018 Çarşamba

TBMM BAŞKANI YILDIRIM "MÜLTECİLER, GÖÇMENLER VE UYUM POLİTİKALARI SEMPOZYUMU"NA KATILDI


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Suriye'de barışın mutlaka tesis edileceğini ve ülkenin güvenli hâle geleceğini belirterek, "Bu kardeşlerimiz ülkelerine, doğdukları, büyüdükleri, acı tatlı hatıralarının olduğu kendi evlerine mutlaka dönecektir." dedi.

12 Aralık 2018 Çarşamba

TBMM BAŞKANI YILDIRIM, ŞEHİT EMNİYET MÜDÜRÜ ALTUĞ VERDİ'NİN CENAZE TÖRENİNE KATILDI


Makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Mersin'de son yolculuğuna uğurlandı.

12 Aralık 2018 Çarşamba

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, artan gıda fiyatlarını "devlet zoru" ile baskılama politikasının devam ettiğini savundu.

12 Aralık 2018 Çarşamba

AK PARTİ GİRESUN MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK'ÜN BASIN TOPLANTISI...


Türkiye-Kırgızistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK PARTİ Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, "Kırgız yazar Cengiz Aytmatov, bir sanatçı olarak halkına asla yabancı olmamış, onun acılarını eserlerinde işlemiş ve çözüm yollarına dair yol ve yöntem göstermiş, yüreklere dokunmuştur." dedi.

12 Aralık 2018 Çarşamba

KİT KOMİSYONU...


Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonunda, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünün, 2015-2016 yıllarına ilişkin bilanço ve netice hesapları ibra edildi.

12 Aralık 2018 Çarşamba

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ'UN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, bazı siyasi partilerin, "Kimse vatandaşa 'sokağa çık' demesin" söyleminde bulunduğunu belirterek, "Biz de diyoruz ki kimse vatandaşı sokağa çıkartacak duruma düşürmesin." dedi.

12 Aralık 2018 Çarşamba

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ'NİN BASIN TOPLANTISI...


BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

12 Aralık 2018 Çarşamba

CHP'Lİ MİLLETVEKİLLERİNDEN KUMBARALI TASARRUF ÇAĞRISI...


CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, "Ülkemizi saraydan yöneten kişiye bu kumbarayı göndererek, tasarrufta Türkiye'ye örnek olmasını rica ediyorum." dedi.

12 Aralık 2018 Çarşamba

2019 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULU'NDA...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Levent Gök'ün başkanlığında toplandı. Bütçe görüşmelerinin 1. turunda Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay, Kamu Denetçiliği Kurumu, Hakimler ve Savcılar Kurulu, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği, Diyanet İşleri Başkanlığı, İletişim Başkanlığı, Savunma Sanayi Başkanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı, Devlet Arşivleri Başkanlığının 2019 yılı bütçeleri kabul edildi. Ayrıca, MİT Müsteşarlığı, Basın–Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Kalkınma Bakanlığı, Başbakanlığın kesinhesabı da Genel Kurulda oylanarak kabul edildi.

11 Aralık 2018 Salı

KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU...


Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunda (KEFEK), başkanvekilliğine AK PARTİ Kayseri Milletvekili Hülya Nergis seçildi.

11 Aralık 2018 Salı

TBMM BAŞKANI YILDIRIM, TÜRK-İŞ'İ ZİYARET ETTİ


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ı makamında ziyaret ettikten sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

11 Aralık 2018 Salı

TBMM BAŞKANI YILDIRIM'IN KABULÜ...


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Estonya Savunma Bakanı Jüri Luik'i kabul etti.

11 Aralık 2018 Salı

İYİ PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ TATLIOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, Türkiye'nin, büyüme oranları bakımından gelişmekte olan ülkelerin gerisinde kaldığını söyledi.

11 Aralık 2018 Salı

ESTONYA HEYETİ TBMM'DE…


Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, Estonya Cumhuriyeti Savunma Bakanı Jüri Luik ve beraberindeki heyet ile TBMM'de görüştü.

11 Aralık 2018 Salı

TİP GENEL BAŞKANI BAŞ'IN BASIN TOPLANTISI...


Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, parlamentoda 9 siyasi partinin temsil edildiğini, TBMM İçtüzüğü'nün bu yeni gerçekliği gözardı etmeyecek şekilde yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

11 Aralık 2018 Salı

2019 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULUNDA...


TBMM Genel Kurulunda, 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın tümü üzerine görüşmeler tamamlandı.

10 Aralık 2018 Pazartesi

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BEKAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilmesinden sonra, Cumhurbaşkanı'na yürütme dışında yasama ve yargı yetkisi de tanındığını, bunun yanlış olduğunu savundu.

10 Aralık 2018 Pazartesi

TBMM BAŞKANI YILDIRIM, BAŞKANLIK DİVANI ÜYELERİ VE GRUP BAŞKANVEKİLLERİYLE BİR ARAYA GELDİ


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, TBMM Tören Salonu'nda, Başkanlık Divanı üyeleri ve Grup Başkanvekilleriyle kahvaltıda bir araya geldi.

10 Aralık 2018 Pazartesi

TBMM BAŞKANI YILDIRIM, KKTC ULUSAL BİRLİK PARTİSİ GENEL BAŞKANI TATAR'I KABUL ETTİ


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, KKTC Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar'ı kabul etti.

10 Aralık 2018 Pazartesi

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TANRIKULU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, partisinin İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu ve Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ile İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin Türkiye tarafından kabulünün 70. yıl dönümü dolayısıyla Mecliste basın toplantısı düzenledi.

10 Aralık 2018 Pazartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.