MECLİS HABER PORTALI

TBMM'YE ZİYARETÇİ YASAĞI UZATILDI

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında TBMM'ye ziyaretçi yasağı 30 Nisan 2020 tarihinde kadar uzatıldı.

31 Mart 2020 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN "BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM" KAMPANYASINA DESTEK


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan "Biz Bize Yeteriz Türkiyem, Milli Dayanışma Kampanyası"na 5 maaşını bağışlayarak, destek oldu.

30 Mart 2020 Pazartesi

TBMM'DE GÖREVLİ DOKTOR İÇİN KORONAVİRÜS TEDBİRİ


TBMM Başkanlığından yapılan bilgilendirmede Meclis Hastanesinde görev yapan bir doktorda ateş ve boğaz ağrısı belirtilerinin görülmesi üzerine şehir hastanesinde test yaptırıldığı ve test sonucunun negatif çıktığı belirtildi.

30 Mart 2020 Pazartesi

CHP'Lİ ÇAKIRÖZER'İN BASIN TOPLANTISI


CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "İnfaz düzenlemesi mutlaka adil, eşit bir şekilde gerçekleşmelidir." dedi.

27 Mart 2020 Cuma

SP'Lİ KARADUMAN'IN BASIN TOPLANTISI


Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, koronavirüs salgını karşısında bütün vatandaşları tedbirli, duyarlı olmaya ve dayanışmaya davet etti.

27 Mart 2020 Cuma

CHP'Lİ ŞAHİN'İN BASIN TOPLANTISI


CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının önlenmesi açısından, sağlık hizmetleri ile sosyal hizmetlerin entegre şekilde yürütülmesinin önem taşıdığını belirtti.

27 Mart 2020 Cuma

TBMM GENEL KURULU TOPLANAMADI


TBMM Genel Kurulu toplanamadı.

26 Mart 2020 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP "EVDE KAL TÜRKİYE" ÇAĞRISINA UYANLARA KİTAP SETİ HEDİYE ETTİ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında "Evde kal Türkiye" çağrısına uyanlara, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın öğrencilere okumalarını tavsiye ettiği Mustafa Kutlu'nun kitap setini gönderdi.

26 Mart 2020 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, BALKAN ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ İÇİN BİR MESAJ YAYIMLADI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, 26 Mart Balkan Şehitleri Anma Günü için sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladı.

26 Mart 2020 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN ŞEHİTLER İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde şehit düşen askerler için başsağlığı mesajı yayınladı.

26 Mart 2020 Perşembe

TBMM'DE KUMANYA DÖNEMİ


TBMM personel lokantası, koronavirüsle mücadele kapsamında kapatılarak personele bulunduğu alanda kumanya dağıtımı uygulamasına geçildi.

26 Mart 2020 Perşembe

HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ OLUÇ'UN BASIN TOPLANTISI


HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

26 Mart 2020 Perşembe

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ'UN BASIN TOPLANTISI


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bugüne kadar test yapılan 33 bin 44 kişiden 2 bin 433'ünde koronavirüs tespit edildiğinin, 59 kişinin hayatını kaybettiğinin açıklandığını hatırlatarak, bu verinin, Türkiye gerçeğini yansıtmadığını savundu.

26 Mart 2020 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, MUHSİN YAZICIOĞLU'NU VEFATININ 11. YILINDA ANDI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu, vefatının 11. yılında andı.

25 Mart 2020 Çarşamba

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ'UN BASIN TOPLANTISI


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Sağlık Bakanlığınca koronavirüse ilişkin hasta, iyileşen ve hayatını kaybeden vaka sayılarının monitörize edilmesi, kısa zamanlı güncellemelerle kamuoyuna duyurulması gerektiğini belirtti.

25 Mart 2020 Çarşamba

CHP'Lİ ANTMEN'İN BASIN TOPLANTISI


TBMM Adalet Komisyonu üyesi ve CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, prensip olarak infaz düzenlemesini de içeren 3. Yargı Paketi'ne ve böyle düzenlemelere karşı olmadıklarını belirterek, "İnsanlarımızın sağlığı, mahkumların rehabilite ve ıslah edilmesi, toplumla entegre olması için her şey yapılabilir fakat olmazsa olmazların da aşılmaması gerekiyor." dedi.

25 Mart 2020 Çarşamba

TBMM YURTDIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLARI ALT KOMİSYONU BAŞKANI SIRAKAYA'NIN BASIN AÇIKLAMASI


TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, yaptığı yazılı açıklamada, yurtdışından araçlarıyla Türkiye'ye gelip koronavirüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında yaşadıkları ülkelere geri dönemeyen vatandaşların yayımlanan genelge ile mağdur edilmeyeceğini belirtti.

25 Mart 2020 Çarşamba

CHP'Lİ YAVUZYILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI


CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak'a acil olarak koronavirüs tanı kiti gönderilmesini istedi.

25 Mart 2020 Çarşamba

TBMM GENEL KURULU


Meclis Başkanvekili Celal Adan birleşimi açtıktan sonra Başkanlık Divanının oluşmadığını belirtti. Divanın oluşmaması üzerine Adan, birleşimi yarın saat 14.00'te toplanmak üzere kapattı.

25 Mart 2020 Çarşamba

TİP GENEL BAŞKANI BAŞ'IN BASIN TOPLANTISI


TİP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle vatandaşlara evlerinden çıkmamaları yönünde çağrılar yapıldığını anımsatarak, "İnsanlar evde ne yiyecek? Çocuklarına ne yedirecek ve nasıl yaşayacak? Bu gidişle hastalıktan insanlarımızı belki kurtaracağız ama açlıktan ve yoksulluktan ölmelerine maalesef engel olamayacağız." iddiasında bulundu.

25 Mart 2020 Çarşamba

İYİ PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ DERVİŞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


İYİ Parti Grup Başkanvekili Dursun Müsavat Dervişoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirterek, "Önümüzdeki günlerde daha ağır bir tabloyla karşı karşıya kalmamak için, tüm vatandaşlarımızın, uzmanların uyarı ve tavsiyelerine kulak vererek, bu mücadeleye destek vereceklerine yürekten inanıyoruz." diye konuştu.

25 Mart 2020 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'UN TBMM'NİN 100'ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMASI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, TBMM'nin 100'üncü yıldönümü etkinliklerine dair yaptığı basın açıklamasında, "Dünyanın ve Türkiye'nin CoronaVirüs-19 salgını ile mücadele yürüttüğü şu aşamada, TBMM'nin açılışının 100'üncü yıldönümü etkinliklerinin takviminde yeniden bir düzenlemeye gitme mecburiyeti hâsıl olmuştur." değerlendirmesinde bulundu.

25 Mart 2020 Çarşamba

İYİ PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ TÜRKKAN'IN BASIN TOPLANTISI


İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, infaz düzenlemesine ilişkin, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti), üzerinde çalıştığı veya bitirdiği yasa taslağını kamuoyuyla paylaşmasının ardından bu konudaki görüşlerini ifade edeceklerini söyledi.

25 Mart 2020 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.