MECLİS HABER PORTALI

TBMM GENEL KURULU

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) yürürlükte olan disiplin nizamında ihtiyaç duyulan düzenleme ve değişikliklerin yapılması ile harekat etkinliğinin artırılması amacıyla hazırlanan kanun teklifinin geneli üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

11 Temmuz 2020 Cumartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, SREBRENİTSA KATLİAMININ 25. YILI NEDENİYLE BİR MESAJ PAYLAŞTI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, sosyal medya hesabından, Bosna Hersek'in doğusundaki Srebrenitsa'da 1995'te yapılan soykırımın 25. yılı nedeniyle paylaşımda bulundu.

11 Temmuz 2020 Cumartesi

AK PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ CANBEY'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, partisinin Balıkesir Milletvekilleri Yavuz Subaşı ve Belgin Uygur ile yaptığı basın toplantısında, Ayasofya'nın ibadete açılmasına yönelik karardan dolayı gururlu, mutlu ve heyecanlı olduklarını söyledi.

11 Temmuz 2020 Cumartesi

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ'UN BASIN TOPLANTISI


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirme ve eleştirilerde bulundu.

11 Temmuz 2020 Cumartesi

CHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ KASAP'IN BASIN TOPLANTISI


CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 11 Temmuz 1995'te Bosna Hersek'te gerçekleştirilen etnik katliamın yıl dönümü olduğunu belirterek Avrupa'nın, sözde medeniyetin ortasındaki soykırımı kınadığını söyledi.

11 Temmuz 2020 Cumartesi

AK PARTİ'Lİ USLU VE TAŞKIN'IN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu ile AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, Meclis'te düzenledikleri basın toplantısında Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

11 Temmuz 2020 Cumartesi

TBMM BAŞKANI MUSTAFA ŞENTOP, İLBER ORTAYLI'YA TAZİYE DİLEKLERİNİ İLETTİ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, tarihçi, bilim insanı ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın annesi Şefika Karaşay Ortaylı'nın vefatı dolayısıyla sosyal medya hesabından başsağlığı dileğinde bulundu.

10 Temmuz 2020 Cuma

TBMM GENEL KURULUNDA BAROLARA İLİŞKİN KANUN TEKLİFİ KABUL EDİLDİ


TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, barolara ilişkin düzenlemeleri de içeren "Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi" kabul edildi

10 Temmuz 2020 Cuma

TBMM GENEL KURULUNDA AYASOFYA'NIN İBADETE AÇILMASI KARARI OKUNDU


Ayasofya'nın Diyanet İşleri Başkanlığına devredilerek ibadete açılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı TBMM Genel Kurulunda okundu. Milletvekilleri kararı ayakta alkışladı.

10 Temmuz 2020 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP AYASOFYA'NIN İBADETE AÇILMASINI DEĞERLENDİRDİ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Ayasofya Camisi'nin ibadete açılması kararına ilişkin, "Bu kararla, uzun zamandır milletimizin içinde, kalbinde, gönlündeki bir hasret sona ermiştir." dedi.

10 Temmuz 2020 Cuma

AK PARTİ'Lİ ÇAKIR'IN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, partisinin Bursa milletvekilleri Vildan Yılmaz Gürel ve Müfit Aydın, Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın ile Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Ayasofya'nın Diyanet İşleri Başkanlığına devredilerek ibadete açılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı'nı değerlendirdi.

10 Temmuz 2020 Cuma

HDP'Lİ ÇOŞKUN'UN BASIN TOPLANTISI


HDP Muş Milletvekili Şevin Coşkun, Mecliste düzenlediği basın toplantısında nisan, mayıs ve haziran aylarını kapsayan, "Basın Hak İhlalleri Raporunu" açıkladı.

10 Temmuz 2020 Cuma

HDP'Lİ PAYLAN'IN BASIN TOPLANTISI


HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, işverenlerin ekonomik iklime güvenmediğini ve yeni işçi almak istemediğini iddia etti.

10 Temmuz 2020 Cuma

HDP'Lİ GERGERLİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) işsizlik rakamlarını değerlendirdi.

10 Temmuz 2020 Cuma

MHP'Lİ AYDIN'IN BASIN TOPLANTISI


MHP Genel Başkan Yardımcısı, Erzurum Milletvekili Kamil Aydın, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, içeride ve dışarıda terörle mücadele halindeki Türkiye'nin, mavi vatanı ilgilendiren meselelerde diplomatik mücadelesini yoğunlukla sürdürdüğünü söyledi.

10 Temmuz 2020 Cuma

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL'İN BASIN TOPLANTISI


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlendiği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

10 Temmuz 2020 Cuma

CHP'Lİ HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI


CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edilen Gıda, Tarım ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Teklifi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

09 Temmuz 2020 Perşembe

CHP'Lİ ŞAHİN'İN BASIN TOPLANTISI


CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, sağlık çalışanlarına Kurban Bayramı öncesinde bir maaş ikramiye verilmesini talep etti.

09 Temmuz 2020 Perşembe

CHP'Lİ ANTMEN'İN BASIN TOPLANTISI


CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasında toplanan paraların akıbetini sordu.

09 Temmuz 2020 Perşembe

TBMM GENEL KURULU


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı. Genel Kurulda barolara ilişkin düzenlemeleri de içeren Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin, 2'nci bölümünün tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

09 Temmuz 2020 Perşembe

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Sakarya'daki havai fişek fabrikasında yaşanan patlamanın ardından, bölgedeki patlayıcı maddenin bir kamu kuruluşuna ait kamyonla taşınıp imha edilmeye çalışıldığını ifade ederek, "Maalesef bugün bu kamyonlardan biri Taşkısığı'ndaki imha bölgesine girdikten sonra boşaltma anında patlamış ve 3 kişi hayatını kaybetmiş. Gerçekten çok üzgünüm." dedi.

09 Temmuz 2020 Perşembe

CHP'Lİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI


CHP Genel Başkan Yardımcısı, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Gelibolu'daki orman yangınına ilişkin, "Ciğerimiz yanıyor. 450 hektar orman alanımız yandı. Bu çok büyük bir alan, ormanlar sadece yangınlarla değil, maden ve inşaat alanlarıyla da yanıyor. Ormanlarımız paranın kurbanı oluyor." dedi.

09 Temmuz 2020 Perşembe

SAADET PARTİLİ KARADUMAN'IN BASIN TOPLANTISI


Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, "Bana baronu söyle sana partini söyleyeyim gibi bir anlayışı yerleştirecek olan çoklu baro sistemini kabul etmiyoruz." dedi.

09 Temmuz 2020 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP BARO BAŞKANLARINI MECLİS'E DAVET ETTİ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop'un, Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin Meclis Genel Kurulu'ndaki görüşmelerini takip etmek isteyen baro başkanlarına davette bulunduğu, davet üzerine iki baro başkanının Meclis'e geldiği, diğer baro başkanlarının daveti kabul etmedikleri belirtildi.

09 Temmuz 2020 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP SEMİHA YILDIRIM İLE İLGİLİ İFADELERİ KINADI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım'ı sosyal medyada hedef alan ifadeleri kınadı.

09 Temmuz 2020 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN SAKARYA'DAKİ PATLAMADA ŞEHİT OLAN ASKERLER İÇİN TAZİYE MESAJI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde patlayıcıların intikalleri sırasında meydana gelen patlamada şehit olan 3 jandarma personeli için taziye mesajı yayımladı.

09 Temmuz 2020 Perşembe

CHP'Lİ GÜRER'İN BASIN TOPLANTISI


CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, seçim bölgesi Niğde'de kiraz ve patates üretimi yapan çiftçilerin sorunlarına değindi.

09 Temmuz 2020 Perşembe

ASYA PARLAMENTER ASAMBLESİ (APA) KOVİD 19 SALGININI GÖRÜŞMEK ÜZERE OLAĞANÜSTÜ TELEKONFERANS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ


Türkiye'nin dönem başkanlığını yürüttüğü Asya Parlamenter Asamblesi'nin (APA) "Koronavirüs (Kovid 19) Salgını Birinci Olağanüstü Telekonferans Toplantısı" APA Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, katılımcı üye ülkelere hitap etmek üzere bir video mesaj yayınladı.

09 Temmuz 2020 Perşembe

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ GÜNEŞ'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, "Gönlümüzde kapanmayan bir yara olarak duran Srebrenitsa katliamının derin izleri kalplerimizde ve hafızalarımızda hala aynı sıcaklığını korumaktadır." dedi.

09 Temmuz 2020 Perşembe
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.