MECLİS HABER PORTALI

TBMM BAŞKANI YILDIRIM, KKTC'NİN BAĞIMSIZLIĞININ 35. YILINI KUTLADI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin bağımsızlığının 35'inci yılı sebebiyle bir mesaj yayımladı.

15 Kasım 2018 Perşembe

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Mithat Sancar başkanlığında toplandı.

15 Kasım 2018 Perşembe

2019 YILI BÜTÇESİ, PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU'NDA...


Plan ve Bütçe Komisyonu AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı. Komisyonda, İçişleri Bakanlığı ile bağlı kuruluşların 2019 yılı bütçelerinin görüşmeleri başladı.

15 Kasım 2018 Perşembe

ÇEVRE KOMİSYONU...


Çevre Komisyonu, plastik poşetlerin kullanımının azaltılmasını amaçlayan, atıkların geri dönüşümünün sağlanması için oluşturulan sıfır atık yönetim sisteminin etkin bir şekilde uygulanması için idari para cezaları ve teşvikleri düzenleyen, imar planlarında bisiklet yolu yapılması gibi hükümleri içeren kanun teklifinin görüşmelerine başladı.

15 Kasım 2018 Perşembe

MHP ORDU MİLLETVEKİLİ ENGİNYURT'UN BASIN TOPLANTISI...


MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, AK Parti için 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde durumun hiç de iyi görünmediğini gerek anketlerin gerekse sokağın alarm verdiğini iddia etti.

15 Kasım 2018 Perşembe

İYİ PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ YAŞAR'IN BASIN TOPLANTISI...


İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin Engellilerin İnsan Haklarına Dair Birleşmiş Milletler Sözleşmesinin ilk imzacılarından olduğunu anımsatarak, sözleşme hükümlerinin yerine getirilmesi için bir eylem planının hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etti.

15 Kasım 2018 Perşembe

CHP ARDAHAN MİLLETVEKİLİ YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, "Tedbirli olarak disipline sevk edilmiştim. Buna itiraz ettik. Umuyorum bundan olumlu sonuç alırız ve bu disiplin süreci tamamlanmış olur." dedi.

15 Kasım 2018 Perşembe

İYİ PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ EROZAN'IN BASIN TOPLANTISI...


İYİ Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, "İttifak mı dediniz? Asla. İttifak diye bir şey yok. Bunu lugatımızdan çıkaralım. Biz genç, büyüyen ve iddialı bir partiyiz. Başka bir partinin koltuk değneği olmak istemiyoruz." dedi.

15 Kasım 2018 Perşembe

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ BAŞARIR'IN BASIN AÇIKLAMASI...


CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mecliste gazetecilere yaptığı açıklamada, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından (YÖK) diplomalarına denklik alamayan 30 bin gencin işsiz ve çaresiz olduğunu belirtti.

15 Kasım 2018 Perşembe

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BEKAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, partisinin Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun'u, Trabzon ile ilgili kullandığı ifadelerden dolayı kınadığını belirterek, "Çok büyük bir yanlışlık yapmıştır. Özür dilemeyle de halledilebilecek bir şey değildir. Şiddetle ve nefretle kınıyorum. Kabul edilebilecek bir şey değil. Kim olursa olsun." dedi.

15 Kasım 2018 Perşembe

HDP MARDİN MİLLETVEKİLİ ÇELİK'İN BASIN TOPLANTISI...


HDP Mardin Milletvekili Tuma Çelik, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, kayyumlarla yönetilen belediyelerde partizanlık yapıldığını öne sürdü.

15 Kasım 2018 Perşembe

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Mithat Sancar başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin ilk 22 maddesini kapsayan birinci bölümü kabul edildi.

14 Kasım 2018 Çarşamba

2019 YILI BÜTÇESİ, PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU'NDA...


Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Dışişleri Bakanlığı'nın 2019 yılı bütçesi kabul edildi.

14 Kasım 2018 Çarşamba

KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU...


TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) bünyesinde başta kız çocukları olmak üzere gençlerin bilim, teknoloji, matematik ve mühendislik alanlarına yönlendirilmesi ile İstanbul Sözleşmesi'nin etkin uygulanması ve izlenmesi için alt komisyon kurulması kararı alındı.

14 Kasım 2018 Çarşamba

GÜVENLİK VE İSTİHBARAT KOMİSYONU...


Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu, Devlet İstihbarat Hizmetleri ile Güvenlik ve İstihbari Nitelikteki Faaliyetlere İlişkin 2017 yılı Raporu'nun görüşmelerine devam etti.

14 Kasım 2018 Çarşamba

İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU...


TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu başkanlığında toplandı.

14 Kasım 2018 Çarşamba

KİT KOMİSYONU...


TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonunda, Ziraat Bankasının 2015 ve 2016 yıllarına ilişkin hesapları genel görüşe sunuldu.

14 Kasım 2018 Çarşamba

CHP ORDU MİLLETVEKİLİ ADIGÜZEL'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, "Ordu il sağlık müdürü, sağlık hizmetinin kesintisiz devamlılığını ve kalitesini üst düzeyde tutarak hizmet yapmak yerine daha çok ihale ve inşaat işleri ile uğraşır hale geldi." dedi.

14 Kasım 2018 Çarşamba

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ'NİN BASIN TOPLANTISI...


BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, İsrail'in Gazze'ye saldırılarıyla ilgili eleştirilerde bulundu.

14 Kasım 2018 Çarşamba

HDP ANTALYA MİLLETVEKİLİ BÜLBÜL'ÜN BASIN TOPLANTISI...


HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, Tunceli'nin isminin Dersim olarak değiştirilmesi gerektiğini savundu.

14 Kasım 2018 Çarşamba

TİP HATAY MİLLETVEKİLİ MENGÜLLÜOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu, parti olarak Türkiye'nin ulaşabildikleri her noktasında "halk toplantıları" başlatacaklarını söyledi.

14 Kasım 2018 Çarşamba

SP KONYA MİLLETVEKİLİ KARADUMAN'IN BASIN TOPLANTISI...


Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Furkan Vakfı ile kurucu başkanı Kuytul'a yönelik operasyonları eleştirdi.

14 Kasım 2018 Çarşamba

CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ ARI'NIN BASIN TOPLANTISI...


CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, "2007-2017 yılları arasında devlet hastanelerine yapılan müracaat sayısı yüzde 86 artarken özel sektörde bu artışın oranı yüzde 194 olarak görünüyor. Bu da sistemli bir şekilde hastaların özel hastanelere yönlendirildiğini gösteriyor." dedi.

14 Kasım 2018 Çarşamba

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ SERTEL'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, partisinin KİT Komisyonu üyeleriyle düzenlediği basın toplantısında, bugünlerde birilerinin kul hakkından söz ettiğini, kul hakkı yemenin çok yanlış olduğunu ve asla yapılmaması gerektiğini söyledi.

14 Kasım 2018 Çarşamba

CHP HATAY MİLLETVEKİLİ GÜZELMANSUR'UN BASIN TOPLANTISI...


CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, ekonomide, 1994 ve 2001'den daha derin bir krizinden daha derin olduğunu, iktidarın ise "kriz yok" diyerek ve enflasyon sepetiyle oynayarak vatandaşın cebindeki yangını yok saymaya çalıştığını ileri sürdü.

14 Kasım 2018 Çarşamba

2019 YILI BÜTÇESİ, PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU'NDA...


TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Sağlık Bakanlığının 2019 yılı bütçesi kabul edildi.

13 Kasım 2018 Salı

TBMM BAŞKANI YILDIRIM BELARUS'TA...


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ile görüştü.

13 Kasım 2018 Salı

İYİ PARTİ GRUP TOPLANTISI...


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Ülkemizde 4 milyon Suriyeli, burnumuzun dibinde de bir terör devletçiği var. İYİ Parti olarak, Fırat'ın doğusu-batısı demeden, sınırımızın hemen dibindeki bütün terör odaklarının yerle bir edilmesini savunuyor ve destekliyoruz." dedi.

13 Kasım 2018 Salı

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Mithat Sancar başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

13 Kasım 2018 Salı

TBMM BAŞKANI YILDIRIM'IN BASIN TOPLANTISI...


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, parlamento heyeti ile resmi ziyarette bulunacağı Belarus'a hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

13 Kasım 2018 Salı

HDP GRUP TOPLANTISI...


HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, MYK toplantısında yerel seçim çalışmalarını planladıklarını, MYK'nin ardından Kadın Meclisi ve PM toplantılarını gerçekleştirdiklerini, yarın da il eş başkanları toplantısını yapacaklarını söyledi.

13 Kasım 2018 Salı

TBMM BAŞKANI YILDIRIM'IN BELARUS ZİYARETİ...


Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, Türkiye ile Belarus arasındaki ikili ticaret hacminde yılda 1 milyar dolar hedefine yaklaşıldığını bildirdi. Yıldırım, bazı temaslarda bulunmak üzere gittiği Belarus'un başkenti Minsk'te, Belarus basınına açıklamalarda bulundu.

13 Kasım 2018 Salı

TBMM BAŞKANI YILDIRIM, BELARUS BAŞBAKANI İLE GÖRÜŞTÜ


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Belarus Başbakanı Sergey Rumas ile bir araya geldi.

13 Kasım 2018 Salı

MHP GRUP TOPLANTISI...


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "(10 Kasım saat 9'u 5 geçe kenefe gidin) diyen, Yunan galibiyetine özlem çeken bir çukur şahsiyete geçmiş olsun demek, bunu da milletimize kafa tutar gibi ulu orta yapmak fesli münafığı manen onaylamak, yanında olmak, arka çıkmak değil midir?" diye sordu.

13 Kasım 2018 Salı

CHP GRUP TOPLANTISI...


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Grup toplantısına, bütün Türkiye'de huzur ve barış istediklerini söyleyerek başladı.

13 Kasım 2018 Salı
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.