MECLİS HABER PORTALI

ADALET KOMİSYONU...

TBMM Adalet Komisyonunda, AK PARTİ Kütahya Milletvekili İshak Gazel ve arkadaşlarının imzasını taşıyan Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, kabul edildi.

15 Şubat 2019 Cuma

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KAYA'NIN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Mecliste düzenlediği basın toplantısında üniversitelerdeki norm kadro düzenlemesine yönelik eleştiri ve açıklamalarda bulundu.

15 Şubat 2019 Cuma

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Soçi'de Türkiye, İran ve Rusya'nın bir kez daha bir araya geldiğini, ortak açıklamanın, Türkiye'nin dış politikada nasıl savrulmaya uğradığını gösterdiğini belirtti.

15 Şubat 2019 Cuma

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Mustafa Şentop başkanlığında toplandı. Maden Kanunu ile bazı kanun ve KHK'lerde değişiklik öngören kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

14 Şubat 2019 Perşembe

OMBUDSMANLIĞIN DÜNÜ, BUGÜNÜ VE YARINI ÇALIŞTAYI


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, TBMM'de düzenlenen, "Kamu Denetçiliği Kurumunun 6. Yılında Ombudsmanlığın Dünü Bugünü ve Yarını" konulu çalıştayın açılışında yaptığı konuşmada, görevlerine yeniden seçilmesi dolayısıyla Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ı ve Yargıtay Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit'i tebrik etti.

14 Şubat 2019 Perşembe

GENÇLERİ MÜHENDİSLİK ALANLARINA TEŞVİK ETMEYİ AMAÇLAYAN KEFEK ALT KOMİSYONU...


Gençleri mühendislik alanlarına teşvik etmeyi amaçlayan KEFEK Alt Komisyonu, AK PARTİ Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak başkanlığında toplandı.

14 Şubat 2019 Perşembe

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Mecliste düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

14 Şubat 2019 Perşembe

GÜVENLİK VE İSTİHBARAT KOMİSYONU BAŞKANI ALTINOK'UN KABULÜ...


TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı ve AK PARTİ Erzurum Milletvekili Selami Altınok, Romanya'nın Ankara Büyükelçisi Gabriel Şopanda'yı makamında kabul etti.

14 Şubat 2019 Perşembe

CHP NİĞDE MİLLETVEKİLİ GÜRER'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, yaptıkları bölge ziyaretleri çerçevesinde esnaf ve sanatkarlarla bir araya geldiklerini, şikayet ve talepleri de kendilerinin gündeme taşıma gayretinde bulunduklarını söyledi.

14 Şubat 2019 Perşembe

İYİ PARTİ KONYA MİLLETVEKİLİ YOKUŞ'UN BASIN TOPLANTISI...


İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Türkiye gibi tarımda kendine yetme potansiyelinde olan bir ülkede tarım ürünlerinin denetimli satışa sunulmasının, "uygulanan tarım politikalarının yanlışlığının bir göstergesi" olduğunu söyledi.

14 Şubat 2019 Perşembe

HDP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ GERGERLİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, "Birtakım bahanelerle il ve ilçe yöneticilerimiz gözaltına alınarak etkisiz hale getirilmeye ve HDP seçimlerde başarısız kılınmaya çalışılıyor." iddiasında bulundu.

14 Şubat 2019 Perşembe

CHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ YÜCEER'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, "İstanbul Sözleşmesi gereği, taraf devletler kendilerine ait raporları parlamentolarına sunmak ve dağıtmak zorundalar. İstanbul Sözleşmesi Türkiye Raporu'nun açıklanmasının üzerinden yaklaşık 4 ay geçmesine rağmen halen parlamentoya sunulmadı." dedi.

14 Şubat 2019 Perşembe

TBMM'DE "TROYA HAZİNELERİ ASIRLIK HASRET" BELGESELİ GÖSTERİMİ...


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ile TBMM Tören Salonu'nda gerçekleştirilen "Troya Hazineleri Asırlık Hasret" adlı belgesel filmin özel gösterimine katıldı.

13 Şubat 2019 Çarşamba

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Mustafa Şentop başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve KHK'lerde Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin birinci bölümünde yer alan 25 madde kabul edildi.

13 Şubat 2019 Çarşamba

TBMM BAŞKANI YILDIRIM GÜRCİSTAN MECLİS BAŞKANI KOBAKHIDZE İLE GÖRÜŞTÜ


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Gürcistan Meclis Başkanı İrakli Kobakhidze ile Meclis'te bir araya geldi.

13 Şubat 2019 Çarşamba

TBMM BAŞKANI YILDIRIM KKTC BAŞBAKANI ERHÜRMAN'I KABUL ETTİ


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Tufan Erhürman'ı makamında kabul etti.

13 Şubat 2019 Çarşamba

KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU BÜNYESİNDE KURULAN "İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİN ETKİN UYGULANMASI VE İZLENMESİ" ALT KOMİSYONU...


Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu bünyesinde kurulan "İstanbul Sözleşmesinin Etkin Uygulanması ve İzlenmesi" Alt Komisyonu AK PARTİ Kayseri Milletvekili Hülya Nergis başkanlığında toplandı.

13 Şubat 2019 Çarşamba

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ MUŞ'UN BASIN AÇIKLAMASI...


AK PARTİ Grup Başkanvekili Mehmet Muş, kitap ve dergilerde KDV'nin sıfıra indirilmesi, emeklilerin bayram ikramiyelerinin gelir testi kapsamı dışında tutulması gibi düzenlemeleri de içeren kanun teklifini TBMM Başkanlığına sunduklarını bildirdi.

13 Şubat 2019 Çarşamba

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında Milli Eğitim Bakanlığınca 8 Şubat'ta 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapıldığını, sınav sürecinin şaibeleri gündeme getirdiğini, ülkenin iddialarla çalkalandığını savundu.

13 Şubat 2019 Çarşamba

DİLEKÇE İLE İNSAN HAKLARINI İNCELEME KARMA KOMİSYONU...


Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) 2018 Yılı Raporu'nu, Dilekçe ile İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyelerinden kurulu Karma Komisyon'a sundu.

13 Şubat 2019 Çarşamba

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BEKAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Çekmeköy'de askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan askerlere Allah'tan rahmet diledi.

13 Şubat 2019 Çarşamba

HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ PAYLAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Mecliste düzenlediği basın toplantısında sebze ve meyve fiyatlarındaki artışa ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

13 Şubat 2019 Çarşamba

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TANAL'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, parlamento muhabirlerinin, yıllarca Meclis çatısı altında halkın haber alma özgürlüğü için çalıştığını, bazen milletvekillerinden daha fazla mesai yaptığını söyledi.

13 Şubat 2019 Çarşamba

CHP NİĞDE MİLLETVEKİLİ GÜRER'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, hükümetin tarım politikalarını eleştirdi, soruları yanıtladı.

13 Şubat 2019 Çarşamba

BAĞIMSIZ ARDAHAN MİLLETVEKİLİ YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...


Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, ABD öncülüğünde Polonya'nın başkenti Varşova'da düzenlenen Orta Doğu konulu zirveye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

13 Şubat 2019 Çarşamba

CHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ AYGUN'UN BASIN TOPLANTISI...


CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, "Seçimlere kadar olan sürede sadece ve sadece popülist yaklaşımlarla fiyatlar baskı altında aşağı indirilmeye çalışılıyor." dedi.

13 Şubat 2019 Çarşamba

AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BAYRAM'IN BASIN TOPLANTISI...


Türkiye-Venezuela Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK PARTİ İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, "Dünyanın her yanında demokrasiden yana olduğumuz gibi Venezuela'da da demokrasinin devam etmesinden yanayız." dedi.

13 Şubat 2019 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.