MECLİS HABER PORTALI

"TBMM, ESNAF VE SANATKÂRLARLA İLGİLİ İYİLEŞTİRİCİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRECEK"

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Kırşehir'de Ahilik Haftası etkinliklerine katıldı.

21 Eylül 2019 Cumartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: "TÜRKİYE İLE ENDONEZYA İLİŞKİLERİ HER ALANDA GELİŞEREK GÜÇLENECEK"


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Endonezya'nın Ankara Büyükelçiliğinin ev sahipliğinde düzenlenen, "Endonezya Cumhuriyeti 74. Bağımsızlık Günü" resepsiyonuna onur konuğu olarak katıldı.

20 Eylül 2019 Cuma

MECLİS HİZMET KALİTESİNİ ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYOR


TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı 2019 Yılı Eğitim Planı kapsamında, Mecliste çalışan personel için özel eğitim programları devreye alındı. Temel ve Oryantasyon, Elektronik Belge Yönetim Sistemi, İş Kanunu, Sıfır Atık Projesi Bilinçlendirme, Disiplin Hukuku, Milletvekili Personeli Yasama ve Banko Memurları Motivasyon Eğitimleri başta olmak üzere düzenlenecek eğitim programları ile Meclis personelinin verimliliğinin ve hizmet kalitesinin artırılması amaçlanıyor.

20 Eylül 2019 Cuma

TBMM YENİ YASAMA YILINA HAZIRLANIYOR


TBMM'de, 27. Dönem 3. Yasama yılına yönelik hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

20 Eylül 2019 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: "UĞRUNA BÜYÜK BEDELLER ÖDENEREK KAZANILAN BU VATAN, BİZLERE ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN EN KUTSAL EMANETİDİR"


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

19 Eylül 2019 Perşembe

"KIBRIS DAVASI, TÜRKİYE'NİN MİLLİ DAVASI"


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, KKTC Başbakanı Ersin Tatar ve beraberindeki heyeti kabul etti. Meclis Başkan Şentop, KKTC Başbakanı ve konuk heyete, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Meclisin bombalanan alanları ile TBMM Genel Kurul Salonu'nu gezdirdi.

19 Eylül 2019 Perşembe

TBMM, ENDONEZYA DOSTLUK GRUBU HEYETİNİ AĞIRLADI


TBMM Türkiye-Endonezya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, Endonezya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı H. Roem Kono ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi.

19 Eylül 2019 Perşembe

HDP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ GERGERLİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI…


HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, "Bizim için Diyarbakır'daki, Ankara'daki, İstanbul'daki annelerin acıları birdir, acıları yarıştırmayız." dedi.

19 Eylül 2019 Perşembe

TBMM, KEİPA TOPLANTISINA GİRESUN'DA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR


Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türkiye Delegasyonu Başkanı Cemal Öztürk: "Diliyoruz ki tüm ülkeler arasında çifte vergi kaldırılsın ve ticaret gelişsin, ekonomi gelişsin, insanlarımızın refah düzeyi, ülkelerimizin refah düzeyi daha yükselsin"

18 Eylül 2019 Çarşamba

CHP KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ ÖZTUNÇ'UN BASIN TOPLANTISI…


CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Mecliste düzenlediği basın toplantısında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in, Kahramanmaraş biberini kendi iline mal etmeye çalıştığını savunarak, tepki gösterdi.

18 Eylül 2019 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, 2019-2020 YÜKSEKÖĞRETİM AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİNDE…


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'ne katıldı.

18 Eylül 2019 Çarşamba

TÜRKPA TÜRK GRUBU ÜYESİ MUSTAFA CANBEY, PARAGUAY BÜYÜKELÇİSİNİ KONUK ETTİ


Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Türk Grubu Üyesi ve AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Paraguay'ın Ankara Büyükelçisi Ceferino Valdez'i Meclisteki makamında kabul etti.

18 Eylül 2019 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: "MENDERES VE ARKADAŞLARINI HAKSIZ YERE İDAM EDENLER TARİHİN KARANLIK DEHLİZLERİNDE YERLERİNİ ALMIŞLARDIR"


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Adnan Menderes ile Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ın idam edilmelerinin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

17 Eylül 2019 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, KANADA BÜYÜKELÇİSİNİ KABUL ETTİ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Kanada'nın Ankara Büyükelçisi Chris Cooter'i makamında kabul ederek, bir süre görüştü.

17 Eylül 2019 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, MİLLİ GÜREŞCİ KAYAALP'I KUTLADI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında, Dünya Güreş Şampiyonası grekoromen stil 130 kilo finalinde, altın madalya kazanarak dördüncü kez dünya şampiyonluğuna ulaşan Rıza Kayaalp'i tebrik etti.

17 Eylül 2019 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'UN SOMALİ TEMSİLCİLER MECLİSİ BAŞKANI ABDURAHMAN'I KABULÜ...


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Somali Temsilciler Meclisi Başkanı Mohamed Mursal Sheikh Abdurahman'ı makamında kabul etti.

17 Eylül 2019 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, ROMANYA PRENSİNİ KABUL ETTİ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Romanya Prensi Radu de Hohenzollern-Veringen'i makamında kabul ederek, bir süre görüştü.

17 Eylül 2019 Salı

ÖZBEK GAZETECİLER TBMM'DE…


TBMM Türkiye-Özbekistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, Özbekistan'dan gelen basın mensubu heyetini Mecliste kabul etti.

16 Eylül 2019 Pazartesi

EĞİTİME AYRILAN PAY 17 YILDA 15 KAT ARTARAK 114 MİLYARA ULAŞTI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde hayırsever Yusuf Şenel tarafından yaptırılan 32 derslikli okulun açılış töreninde yaptığı konuşmada, öğrencilere, vatana, millete ve devlete bağlılık anlayışı ile eğitim verilmesi gerektiğini söyledi.

16 Eylül 2019 Pazartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.