MECLİS HABER PORTALI

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, PARLAMENTERLER ARASI KUDÜS PLATFORMUNUN YENİ BİNASININ AÇILIŞ TÖRENİ'NDE KONUŞTU

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, "Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü"nde TBMM himayelerinde gerçekleşen Parlamenterler Arası Kudüs Platformunun İstanbul'daki yeni binasının açılışını gerçekleştirdi. TBMM Başkanı Şentop, açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Kudüs meselesi, 21. yüzyılın en önemli meselesidir, kilit meselesidir." dedi.

29 Kasım 2020 Pazar

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN CHP'Lİ BAŞARIR'IN TSK ALEYHİNDEKİ İFADELERİNE TEPKİ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ı, Türk Silahlı Kuvvetleri hakkındaki ifadeleri nedeniyle kınadı.

29 Kasım 2020 Pazar

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, PROF. DR. KOÇKUZU İÇİN TAZİYE MESAJI YAYIMLADI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, vefat eden Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Osman Koçkuzu için sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı yayımladı.

29 Kasım 2020 Pazar

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, TEKİRDAĞ-HAYRABOLU YOLU KANDAMIŞ KESİMİ AÇILIŞ TÖRENİ'NE KATILDI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile birlikte Hayrabolu-Tekirdağ yolunun birinci etabı olan (Hayrabolu-Kandamış) arasının açılışını gerçekleştirdi.

28 Kasım 2020 Cumartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, İSKEÇE MÜFTÜSÜ'NE YAPILAN SALDIRIYI KINADI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Yunanistan'da İskeçe Müftüsü Ahmet Mete'ye ırkçı tehdit mesajı yazılmasını kınayarak, "Umarım AB de saldırıya uğrayan bir Müslüman olduğu zaman da insan haklarını hatırlar." şeklinde mesajı verdi.

28 Kasım 2020 Cumartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN AVRUPA PARLAMENTOSUNUN KAPALI MARAŞ VE KIBRIS MESELESİNE İLİŞKİN KARARI HAKKINDA AÇIKLAMA


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu'nda Kapalı Maraş'a ve Kıbrıs meselesine ilişkin olarak kabul edilen karar hakkında bir açıklama yaparak karara tepki gösterdi.

28 Kasım 2020 Cumartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, İRANLI NÜKLEER BİLİMCİ FAHRİZADE SUİKASTİNİ DEĞERLENDİRDİ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, İranlı nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesini bir terör faaliyeti olarak değerlendirerek, suikasti illegal bir örgütün veya devletin yapmasının işin mahiyetini değiştirmeyeceğini belirtti.

28 Kasım 2020 Cumartesi

TBMM’DE DÖRT PARTİDEN FRANSA SENATOSU’NA ORTAK TEPKİ


AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'nin TBMM grupları ortak bildiri yayımlayarak, Fransa Senatosunun Yukarı Karabağ ihtilafına ilişkin aldığı kararı kınadı.

27 Kasım 2020 Cuma

2021 YILI BÜTÇESİ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA


TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşların 2021 yılı bütçeleri üzerindeki görüşmeleri tamamlandı. Toplantıda, Cumhurbaşkanlığının yanı sıra Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği, Diyanet İşleri Başkanlığı, Devlet Arşivleri Başkanlığı, Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığı, İletişim Başkanlığı ile Savunma Sanayii Başkanlığının 2021 yılı bütçeleri de kabul edildi. Komisyonda ayrıca 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi kabul edildi.

27 Kasım 2020 Cuma

HDP'Lİ PAYLAN'IN BASIN TOPLANTISI


HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, iktidarın toplumsal taleplere cevap vermediğini savundu. Emeklilikte yaşa takılanlar, ataması yapılmayan öğretmenler ve gençlerin KYK borçlarının silinmesi gibi çok sayıda konuda verdikleri önergelerin kabul edilmediğini ifade eden Paylan, "Halkın dertlerinden kopuk bir iktidarla karşı karşıyayız." dedi.

27 Kasım 2020 Cuma

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ'UN BASIN TOPLANTISI


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, "ihale mafyasının" çok kar getiren işleri yaptığını ve gözünün paradan başka bir şey görmediğini söyledi. Bu kesimin, saldırgan olduğunu, ihale alacağı kişileri önceden "yemlediğini" ve fakir fukara milleti asla düşünmediğini anlatan Özkoç, ihale mafyasının, zamanla çok güçlenerek devlet yönetiminde söz sahibi olabildiğini savundu.

27 Kasım 2020 Cuma

AK PARTİ ADIYAMAN MİLLETVEKİLİ TOPRAK, AVUSTURYA PARLAMENTOSU DOSTLUK GRUBU BAŞKANI YILMAZ İLE GÖRÜŞTÜ


TBMM Türkiye-Avusturya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Avusturya Parlamentosu Türkiye İlişkileri Grubu Başkanı Nurten Yılmaz ile video konferans yöntemiyle görüştü. Görüşmede, Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun da yer aldı.

27 Kasım 2020 Cuma

BASIN AÇIKLAMASI


TBMM İletişim Koordinatörlüğü, Plan ve Bütçe Komisyonunun 19 Kasım günü yapılan görüşmelerinde bir milletvekiline ait ifadelerin tutanakta değiştirildiğine ilişkin iddialarla ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

27 Kasım 2020 Cuma

2021 YILI BÜTÇESİ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA


TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının 2021 yılı bütçeleri kabul edildi.

26 Kasım 2020 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP KAZAKİSTAN CUMHURİYETİ KURUCU CUMHURBAŞKANI GÜNÜ DOLAYISIYLA DÜZENLENEN KONFERANSA KATILDI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Kazakistan Meclisi tarafından Kazakistan Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı Günü dolayısıyla düzenlenen, "Elbaşı Nursultan Nazarbayev'in Kazakistan parlamentarizminin oluşumu ve gelişimindeki rolü" konulu programa videokonferansla katıldı.

26 Kasım 2020 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN AKINCI ÜSSÜ DAVASI KARARINA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada verilen kararla ilgili, "Adalet tecelli etmiştir. Şehitlerimizin ruhu şad, mekanları cennet olsun." değerlendirmesinde bulundu.

26 Kasım 2020 Perşembe

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ'UN BASIN TOPLANTISI


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, sağlık sektöründen gelen ve beyaz önlük giyen CHP'li milletvekilleriyle Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

26 Kasım 2020 Perşembe

CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ ÜNSAL'IN BASIN TOPLANTISI


CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Ankara Mezarlıklar Müdürlüğü verilerine göre, şehirde mart ve nisan aylarında 1 önceki yılın aynı dönemine göre defnedilenlerin sayısının 400 fazla olduğunu söyledi.

26 Kasım 2020 Perşembe

HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ BEŞTAŞ'IN KABULÜ


HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borcu olan gençlerle bir araya geldi.

26 Kasım 2020 Perşembe

HDP'Lİ KOÇ'UN BASIN TOPLANTISI


HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, partisinden Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir ile düzenlediği basın toplantısında, Ağrı'nın yaşadığı sorunlara değindi.

26 Kasım 2020 Perşembe

SP KONYA MİLLETVEKİLİ KARADUMAN'IN BASIN TOPLANTISI


Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Kovid-19 saygınıyla ilgili "hayret verici bir süreç yönetimine" şahit olduklarını savundu.

26 Kasım 2020 Perşembe

HDP'Lİ GERGERLİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın semptomsuz vakaların da hasta olarak kabul edilmesiyle dün 28 bin 351 kişinin Kovid-19'a yakalandığını açıkladığını söyledi.

26 Kasım 2020 Perşembe
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.