MECLİS HABER PORTALI

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK AÇILIŞ TÖRENİ...

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Fikirler akademik yapının temelidir ve tehdit altında asla olmamalıdır. Güvenlik ve özgürlük ortamında serbestçe her fikir konuşulmalı, tartışılmalıdır. Öğretim görevlisi ve üyesi olmak kendini bilime adamak demektir. Her eline fırça alan ressam olamayacağı gibi her önüne gelen de akademik personel olamaz." dedi.

19 Ekim 2018 Cuma

CHP ARDAHAN MİLLETVEKİLİ YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

19 Ekim 2018 Cuma

ESKİ MİLLETVEKİLİ AKGÖNENÇ İÇİN TBMM'DE CENAZE TÖRENİ...


Vefat eden eski milletvekili Prof. Dr. Oya Akgönenç için TBMM'de tören düzenlendi.

19 Ekim 2018 Cuma

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ'UN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Meclis'te gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin itibarını sarsıcı gelişmelerin Türk milletini çok üzdüğünü belirterek, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan başkonsolosluğuna girdikten sonra ortadan kaybolmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

19 Ekim 2018 Cuma

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BEKAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirisini alkışladığını iddia ederek, "Diyanet İşleri Başkanı'nın derhal istifa etmesi gerekiyor" dedi.

19 Ekim 2018 Cuma

MARMARA ÜNİVERSİTESİ'NDEN TBMM BAŞKANI YILDIRIM'A FAHRİ DOKTORA...


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Marmara Üniversitesi'nin 2018-2019 Akademik Yılı Açılışı ve Fahri Doktora Tevcih Töreni'ndeki konuşmasında, fahri doktora unvanı dolayısıyla Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar ile üniversite senatosu, öğretim üyeleri ve akademisyenlere teşekkür etti.

18 Ekim 2018 Perşembe

TBMM BAŞKANI YILDIRIM, "ADIYAMAN TANITIM GÜNLERİ"NE KATILDI


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Adıyaman Valiliği'nin himayesinde, Adıyaman Dernekler Federasyonu ve Adıyamanlılar Vakfı tarafından Adıyaman Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Yenikapı Etkinlik Alanı'nda düzenlenen "Adıyaman Tanıtım Günleri"ne katıldı.

18 Ekim 2018 Perşembe

BÜYÜK DAHİ GAZİ MUSTAFA KEMAL SERGİSİ...


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yaşadığı yıllar ve fotoğraf sanatçısının imkanları göz önüne alındığında dönemin ilerisinde bir lider olduğunu göstermiştir." dedi.

18 Ekim 2018 Perşembe

TBMM BAŞKANI YILDIRIM'DAN ARA GÜLER'İN VEFATI DOLAYISIYLA TAZİYE MESAJI...


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, duayen foto muhabiri Ara Güler'in vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.

18 Ekim 2018 Perşembe

KİT KOMİSYONU...


Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu'nda, EÜAŞ'nin 2015 ve 2016 yılı hesapları görüşüldü.

18 Ekim 2018 Perşembe

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ BAŞARIR'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'ne göre, 65 yaşındakilerin ticari araç kullanmasının engellendiğini belirtti.

18 Ekim 2018 Perşembe

MHP ORDU MİLLETVEKİLİ ENGİNYURT'UN BASIN TOPLANTISI...


MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, fındık üreticisinin sorunlarına yönelik Meclis Araştırması istediklerini anımsattı.

18 Ekim 2018 Perşembe

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ SERTEL'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, TRT'nin iyi bir sınav vermediğini, giderek tek ses olduğu iddiasında bulundu.

18 Ekim 2018 Perşembe

2019 YILI MERKEZİ YÖNETİM BÜTÇE KANUN TEKLİFİ TBMM BAŞKANLIĞI'NA SUNULDU


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan, 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

18 Ekim 2018 Perşembe

TBMM BAŞKANI YILDIRIM, ŞAİR KARAKOÇ'UN VEFATI DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Şair Bahaettin Karakoç'un vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.

17 Ekim 2018 Çarşamba

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu Başkanvekili Mithat Sancar başkanlığında toplandı. TBMM Genel Kurulunda, trafik cezalarını artıran, uyuşturucuyla mücadeleye yönelik önlemleri içeren, yabancıların Türkiye'de iş ve işlemlerini kolaylaştıran düzenlemelerin de yer aldığı Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi.

17 Ekim 2018 Çarşamba

TBMM BAŞKANI YILDIRIM'IN KABULLERİ...


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, ASO, ATO ve TBMM Spor Kulübü heyetlerini ayrı ayrı kabul etti.

17 Ekim 2018 Çarşamba

İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU...


Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda kaybolması konusu, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nda gündeme geldi.

17 Ekim 2018 Çarşamba

DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI BOZKIR, KKTC BAŞBAKAN YARDIMCISI ÖZERSAY İLE GÖRÜŞTÜ


Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, "Çok vahim bir tablo ile karşı karşıyayız. Bu gelişmeyi sükunet içinde uluslararası antlaşma ve kurallara sadık kalarak ve yapılacak soruşturmaların sonuçlarında ortaya çıkacak tabloya bakarak değerlendirmek daha doğru olacaktır." dedi.

17 Ekim 2018 Çarşamba

ÇEVRE KOMİSYONU...


Çevre Komisyonu, yeni yasama döneminde ele alınacak konuları ve izlenecek yol haritasını belirlemek üzere toplandı.

17 Ekim 2018 Çarşamba

KİT KOMİSYONU...


Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonunda, TEDAŞ'ın 2015 ve 2016 yılı hesapları görüşüldü.

17 Ekim 2018 Çarşamba

CHP NİĞDE MİLLETVEKİLİ GÜRER'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, emeklilikte yaşa takılanların ciddi bir mağduriyet yaşadığını belirterek, "İktidar ve muhalefetiyle bu sorunu çözmek zorundayız." dedi.

17 Ekim 2018 Çarşamba

DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI UYSAL'IN BASIN TOPLANTISI...


Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, "Suudi Arabistan Başkonsolosu'nun, herhangi bir kovuşturma ya da soruşturmaya dahil edilmeden Türkiye'yi terk etmesi ülkemiz açısından meseleyi daha da karmaşık hale getirmiştir" dedi.

17 Ekim 2018 Çarşamba

AK PARTİ KOCAELİ MİLLETVEKİLİ ŞEKER'İN BASIN TOPLANTISI...


AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, "Çağımızın en büyük hastalığı obezitedir. Bunun en büyük nedeni de hareketsiz yaşamdır." dedi.

17 Ekim 2018 Çarşamba

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ'UN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, "CHP'nin kasasına Türkiye İş Bankasından girmiş tek bir kuruş yoktur. Türkiye'nin her vatandaşının bunu bilmesini istiyoruz." dedi.

17 Ekim 2018 Çarşamba

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇEVİKÖZ'ÜN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, son günlerde Türkiye'yi ciddi şekilde etkileyen, ülkenin itibar kaybına ve uluslararası alanda da imajının zedelenmesine yol açan bazı olayların yaşandığını söyledi.

17 Ekim 2018 Çarşamba

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ KARABAT'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, staj süresinin emekliliğe sayılmasına ilişkin toplumun çeşitli kesimlerinin talepleri bulunduğunu söyledi.

17 Ekim 2018 Çarşamba

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TANAL'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Cemal Kaşıkçı'nın planlı, programlı ve tasarlanmış bir cinayete kurban gittiğini iddia etti.

17 Ekim 2018 Çarşamba

CHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ KASAP'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan sağlıkta şiddetin önlenmesi ve diğer konularla ilgili görüşmek üzere 20 gün önce bir hekim ve milletvekili olarak randevu talep ettiğini ancak cevap gelmediğini savunarak "Bir milletvekilinin parti, şehir ayırımı olmaksızın bakana ulaşamaması faciadır." dedi.

17 Ekim 2018 Çarşamba

CHP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ HÜRRİYET'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, "Vatanı, milleti için, çocuklarımız için terörle mücadele etmiş, bu uğurda yaralanmış ve gazilik bekleyen arkadaşlarımıza bu haklarını çok görmemeliyiz." dedi.

17 Ekim 2018 Çarşamba

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ'NİN BASIN TOPLANTISI...


BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, bazı suçlarla ilgili idam cezasının geri getirilmesi yönünde hazırladıkları Anayasa değişikliği teklif taslağına ilişkin, bir partinin kendilerine dönüş yaptığını söyledi.

17 Ekim 2018 Çarşamba

HDP ANKARA MİLLETVEKİLİ KERESTECİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Ankaralılar için belediyeciliğin sadece imar artışından ibaret olduğunu savundu.

17 Ekim 2018 Çarşamba

CHP ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ EROL'UN BASIN TOPLANTISI...


CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, şehir futbol kulüplerinin aydınlatma giderleri nedeniyle borç batağında olduklarını belirtti.

17 Ekim 2018 Çarşamba

CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ KAYA'NIN BASIN TOPLANTISI...


CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, ulusal tarımda "yerli ve milli politikalara dönülmesi gerektiğini" söyledi.

17 Ekim 2018 Çarşamba

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Mithat Sancar başkanlığında toplandı.Türkiye'nin Lübnan'da konuşlu Birleşmiş Milletler (BM) Geçici Görev Gücü'ne (UNIFIL) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarıyla verdiği desteğin süresinin 31 Ekim 2018 tarihinden itibaren bir yıl uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, Genel Kurulda kabul edildi.

16 Ekim 2018 Salı

CHP GRUP TOPLANTISI...


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

16 Ekim 2018 Salı

İYİ PARTİ GRUP TOPLANTISI...


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, ekonomik şartların vatandaşın cebini yaktığını, pazarlardaki fiyat artışı ile doğalgaz ve elektrik faturalarındaki yüksek rakamların dar gelirli vatandaşları borç sarmalına sürüklediğini söyledi.

16 Ekim 2018 Salı

AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşmasında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

16 Ekim 2018 Salı

MHP GRUP TOPLANTISI...


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, "Herkesin gözü önünde Türkiye’den Evanjelist bir Papaz geçip gitmiştir." ifadesini kullandı.

16 Ekim 2018 Salı

AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ ÖZEN'İN BASIN TOPLANTISI...


AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'in vefatının 15. yılı dolayısıyla Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

16 Ekim 2018 Salı

HDP GRUP TOPLANTISI...


HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, partilerinin 6. kuruluş yıl dönümünü kutlayarak, "Bizler, 6 yaşında bir parti olarak çok genç, usu 40 yıllık geleneği olan bir parti olarak çok köklüyüz." ifadesini kullandı.

16 Ekim 2018 Salı

HDP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ KAYA'NIN BASIN TOPLANTISI...


HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Kirazlıtepe Kentsel Dönüşüm İmar ve Güzelleştirme Derneği üyeleriyle Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

16 Ekim 2018 Salı

CHP NİĞDE MİLLETVEKİLİ GÜRER'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, belediye ve il özel idarelerinde çalışan geçici işçilerin, çalışma sürelerine ilişkin mağduriyetlerinin sonlandırılmasını istedi.

16 Ekim 2018 Salı

AVRUPA PARLAMENTOSU TÜRKİYE RAPORTÖRÜ HDP'Yİ ZİYARET ETTİ


HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Kati Piri ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

16 Ekim 2018 Salı
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.