MECLİS HABER PORTALI

İYİ PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ ÖRS'ÜN BASIN TOPLANTISI...

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Trabzonspor'un emeklerinin yok edildiğini ve büyük haksızlıklara maruz kaldığını iddia etti.

22 Ocak 2019 Salı

CUMHURİYET SENATOSU TABİİ ÜYESİ KAPLAN İÇİN TBMM'DE CENAZE TÖRENİ


1961-1980 Cumhuriyet Senatosu Tabii Üyesi Mehmet Kadri Kaplan için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi.

22 Ocak 2019 Salı

CHP HATAY MİLLETVEKİLİ TOPAL'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş hakkında açılan soruşturmaya değindi.

21 Ocak 2019 Pazartesi

CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ ÇAKIRÖZER'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş hakkında açılan soruşturmayı eleştirerek, "Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a, gördüğü bir gerçeği sosyal medyada paylaştı diye soruşturma açılmasını kabul etmiyoruz. Kendisinin yanındayız." dedi.

21 Ocak 2019 Pazartesi

TBMM BAŞKANI YILDIRIM, ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ KULE KESON TEMELLERİNİN YÜZDÜRÜLMESİ TÖRENİ'NE KATILDI


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Dünyaya, dosta, düşmana mesaj veriyoruz. 'Öldük bittik', kıyamet senaryosu yazanlara inat Türkiye, gururla, güvenle nasıl bir kalkınma hamlesi içinde olduğunu herkese gösteriyor." dedi.

18 Ocak 2019 Cuma

TBMM BAŞKANI YILDIRIM, ÇANAKKALE'DE...


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, dünyanın en uzun teknoloji harikası 1915 Çanakkale Köprüsü'nün denizin dibindeki ayaklarını suya indireceklerini belirterek, "Bu temellerin yerden yüksekliği 20 metredir. Denizin 40-50 metre aşağısında bir çukur açılıyor, altı kazıklarla sağlamlaştırılıyor, açılan o çukura yerleştiriliyor, sonra da İstanbul'daki köprüler gibi 318 metrelik kule yukarı çıkıyor." dedi.

18 Ocak 2019 Cuma

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALTAY'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, öğrencilerin yarı yıl tatiline girdiğini anımsatarak, tatilde ders çalışmayıp, dinlenmelerini önerdi.

18 Ocak 2019 Cuma

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ GÖKÇEL'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, "2017'den 2018'e ülkemizin soğan üretiminde 200 bin ton kayıp var. Bunun birçok sebebi var ama bizce tek sebebi planlı bir üretimin olmaması." dedi.

18 Ocak 2019 Cuma

CHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ AYGUN'UN BASIN TOPLANTISI...


CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, "Zeytin Dalı Harekatı'nda yaşamını yitiren ÖSO mensuplarının bilgi kayıtlarının karşısına 'şehit' ibaresi düşüldü. Bu kişilerin yaklaşık 800 kişiden oluşan aile fertleri Türk vatandaşlığına geçirildi." dedi.

17 Ocak 2019 Perşembe

MHP KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ AYCAN'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, nişasta bazlı şeker ve mısır şurubu içeren gıdaların etiketlerinde bu içeriklerin belirtilmesi, Tarım ve Orman Bakanlığının bu tür yiyecek ve içeceklerin paketlerine ilişkin düzenleme yapması gerektiğini söyledi.

18 Ocak 2019 Cuma

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Mithat Sancar başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılması ile Desteklenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı. TBMM Başkanvekili Mithat Sancar, birleşimi 5 Şubat Salı günü saat 15.00'te toplanmak üzere kapattı.

17 Ocak 2019 Perşembe

TBMM BAŞKANI YILDIRIM'IN KABULLERİ...


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Makedonya Dışişleri Bakanı Nikola Dimitrov, Peru'nun Ankara Büyükelçisi Luis Alberto Campana Boluarte, Sudan'ın Ankara Büyükelçisi Yusuf el-Kordofani ve İspanya'nın Ankara Büyükelçisi Juan Gonzalez Barba'yı ayrı ayrı kabul etti.

17 Ocak 2019 Perşembe

SP KONYA MİLLETVEKİLİ KARADUMAN'IN BASIN TOPLANTISI...


Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, şeker fabrikalarının özelleştirilmesini eleştirerek, "Sam amca, haşhaşın ardından şeker pancarı üretimini sınırlandırmak istemektedir." dedi.

17 Ocak 2019 Perşembe

BOSNA HERSEK BÜYÜKELÇİSİ TBMM'DE...


Türkiye-Bosna Hersek Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve Bursa Milletvekili Refik Özen, Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Bakir Sadovic ile bir araya geldi.

17 Ocak 2019 Perşembe

HDP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ PİROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu, Türkiye'de iş kazalarının yüzde 90'ının basit tedbirlerle durdurulabileceğini söyledi.

17 Ocak 2019 Perşembe

CHP GİRESUN MİLLETVEKİLİ TIĞLI'NIN BASIN TOPLANTISI...


CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet'in ölümüne ilişkin davayı, 6 Şubat'ta başlayacak ilk duruşmadan son duruşmaya kadar takip edeceğini belirtti.

17 Ocak 2019 Perşembe

CHP NİĞDE MİLLETVEKİLİ GÜRER'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, 24 Haziran seçimlerinden sonra Niğde Ulukışla'daki seçmen sayısında bin 700 artış olduğunu ve savcılığın seçmen sayısıyla ilgili inceleme başlattığını anımsattı.

17 Ocak 2019 Perşembe

TBMM BAŞKANI YILDIRIM'IN KABULLERİ...


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Tayland, Slovakya, Gabon ve Burkina Faso'nun Ankara büyükelçilerini ayrı ayrı kabul etti.

16 Ocak 2019 Çarşamba

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Mithat Sancar Başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı.

16 Ocak 2019 Çarşamba

TBMM BAŞKANI YILDIRIM HIRVATİSTAN CUMHURBAŞKANI KITAROVİÇ İLE GÖRÜŞTÜ


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar Kitaroviç ile TBMM'de bir araya geldi.

16 Ocak 2019 Çarşamba

KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ BÜNYESİNDE KURULAN "GENÇLERİN MÜHENDİSLİK ALANLARINA YÖNLENDİRİLMESİ" ALT KOMİSYONU...


Kadın Erkek Fırsat Eşitliği bünyesinde kurulan "Başta kız çocukları olmak üzere gençlerin bilim, teknoloji, matematik ve mühendislik alanlarına yönlendirilmesi" alt komisyonu, AK PARTİ Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak başkanlığında toplandı.

16 Ocak 2019 Çarşamba

AB DELEGASYON HEYETİ TBMM'DE...


Avrupa Birliği (AB) Delegasyonu Siyasi İşler Bölüm Başkanı Eva Horelova ve beraberindeki heyet, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu ile Mecliste bir araya geldi.

16 Ocak 2019 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.