MECLİS HABER PORTALI

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, "YASSIADA MAHKEMESİ YARGILANIYOR" PROGRAMINDA KONUŞTU

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, "Merhum Menderes'i darağacına götüren hataları değil, icraatları ve doğruları karşısında öfkelenen millet ve Türkiye düşmanlarının kinidir. 27 Mayıs Darbesi, millet ve Türkiye düşmanlarının kininin eseridir." dedi.

27 Mayıs 2022 Cuma 18:16

YENİLİK PARTİSİ GENEL BAŞKANI YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI


Yenilik Partisi Genel Başkanı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, açlık ve geçim sıkıntısının şu anda en büyük sorun olduğunu savundu.

27 Mayıs 2022 Cuma 11:30

HDP'Lİ KENANOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, son dönemde konserlere, bazı buluşmalara yönelik yoğun yasaklama ve baskıların uygulandığını iddia etti.

27 Mayıs 2022 Cuma 13:25

AK PARTİ'Lİ AYDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, kimsenin bir başkasının değerlerini aşağılamaması gerektiğini söyledi.

27 Mayıs 2022 Cuma 12:55

CHP'Lİ ÜNSAL'IN BASIN TOPLANTISI


CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminde, İstanbul seçimlerinde olduğu gibi sandıklara sahip çıkacaklarını söyledi.

27 Mayıs 2022 Cuma 10:57

BASIN, SOSYAL MEDYA VE İNTERNET HABERCİLİĞİNE İLİŞKİN DÜZENLEME TBMM'DE


Basın, sosyal medya ve internet haberciliğine ilişkin düzenlemeler içeren "Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi" TBMM Başkanlığına sunuldu.

26 Mayıs 2022 Perşembe 23:59

TİM VE İHRACATÇI BİRLİKLERİNE YÖNELİK DÜZENLEMELER İÇEREN KANUN TEKLİFİ, TBMM GENEL KURULUNDA


TBMM Genel Kurulunda, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmelerine başlandı.

26 Mayıs 2022 Perşembe 22:33

BANKACILIK KANUNU İLE BAZI KANUNLARDA VE 655 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMEDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ, TBMM GENEL KURULUNDA KABUL EDİLDİ -2-


Genel Kurulda kabul edilerek kanunlaşan düzenlemeye göre; Bilançolarında yer alan yabancı paralarını, bu yılın sonuna kadar dönüşüm kuru üzerinden Türk lirasına çevirerek en az 3 ay vadeli Türk lirası mevduat ve katılma hesaplarında değerlendiren şirketlerin, vade sonunda elde ettiği faiz ve kar payları ile diğer kazançlarından kurumlar vergisi alınmayacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca yapımı tamamlanarak büyükşehir belediyelerine devredilen metro projeleri için merkezi yönetim bütçesinden harcanan tutarlar, belediyelerin genel bütçe vergi gelirleri tahsilat toplamı üzerinden ayrılacak paylarının azami yüzde 5'i oranında tahsil edilecek.

26 Mayıs 2022 Perşembe 22:22

BANKACILIK KANUNU İLE BAZI KANUNLARDA VE 655 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMEDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ, TBMM GENEL KURULUNDA KABUL EDİLDİ -1-


Kabul edilerek kanunlaşan düzenlemeye göre; Resmi kuruluşlar, kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlara ait olanlar dışındaki tüm ticari mevduat ve katılım fonu, TMSF tarafından sigorta edilecek. Kovid-19 salgını nedeniyle kapalı ceza infaz kurumunda bulunup da açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan, denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezasının infazına karar verilen ve denetimli serbestlik tedbirinden yararlanan hükümlüler 31 Temmuz 2023'e kadar izinli sayılacak.

26 Mayıs 2022 Perşembe 22:19

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, TRABZON GÜNLERİ ETKİNLİĞİNE KATILDI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Ankara'da düzenlenen Trabzon Günleri programına katıldı.

26 Mayıs 2022 Perşembe 17:16

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, "VAN'DA KATLİAM, YIKIM, İŞGAL: TEHCİRE GİDEN YOL" SEMPOZYUMUNA VİDEO MESAJ İLE KATILDI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Ermenistan ile başlatılan normalleşme sürecini, bölge için önemli ve tarihi bir fırsat olarak değerlendirdiklerini belirterek, "Özellikle diasporadaki radikal kesimlerin sürece zarar vermesine, ilişkileri zehirlemesine ve Ermenistan'ı esir almasına müsaade edilmemelidir. İlgili bütün aktörleri de yapıcı davranmaya ve söz konusu sürece destek vermeye davet ediyoruz" dedi.

26 Mayıs 2022 Perşembe 12:14

TBMM ÇEVRE KOMİSYONU


TBMM Çevre Komisyonu, tali komisyon olarak görüştüğü müsilaj ve imara ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifinin 9 maddesini benimsedi.

26 Mayıs 2022 Perşembe 22:00

TBMM KİT KOMİSYONUNDA TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN 2019-2020 HESAPLARI GÖRÜŞÜLDÜ


TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonunda, TRT Genel Müdürlüğünün 2019-2020 yıllarına ilişkin hesapları ibra edildi.

26 Mayıs 2022 Perşembe 21:45

TBMM GENEL KURULU TOPLANDI


TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş başkanlığında toplandı.

26 Mayıs 2022 Perşembe 16:00

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, GÜRCİSTAN'IN MİLLİ GÜNÜ'NÜ KUTLADI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, milli gün dolayısıyla Gürcistan Parlamentosu Başkanı Shalva Papuashvili'ye tebrik mektubu gönderdi.

26 Mayıs 2022 Perşembe 10:00

HDP'Lİ KERESTECİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, toplum, kent, doğa ve insanca bir yaşam için mücadele etmekten vazgeçmeyeceklerini söyledi.

26 Mayıs 2022 Perşembe 12:27

HDP'Lİ GERGERLIOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, mahkemelerdeki icra dosyası sayısının geçen yılın sonuna göre 926 bin artarak 23 milyon 497 bin olduğunu söyledi.

26 Mayıs 2022 Perşembe 11:00

HDP'Lİ İPEKYÜZ'ÜN BASIN TOPLANTISI


HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, "Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı illerdeki sorunlar için hepimizin düşünmesi ve çözüm için bir yol bulması lazım." dedi.

26 Mayıs 2022 Perşembe 14:20

HDP'Lİ SÜRÜCÜ'NÜN BASIN TOPLANTISI


HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, Şanlıurfa'nın sembolü Balıklıgöl'de meydana gelen çökme sonrası tadilat başlatıldığını belirterek, "Balıklıgöl'deki bu tadilatın hızla bitirilmesi gerekmektedir." dedi.

26 Mayıs 2022 Perşembe 14:45

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL'İN BASIN TOPLANTISI


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AK Parti'nin, "ulusal menfaatleri bir kenara bırakan, her şeyi iç politikaya tahvil eden bir politika izlediğini" öne sürdü.

26 Mayıs 2022 Perşembe 14:50

AK PARTİ'Lİ ÇAKIR'IN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına ilişkin, "Kılıçdaroğlu şunu unutmasın ki; Sayın Cumhurbaşkanımızın kumaşı temizdir, senin attığın çamurla kirlenmez ama sen ellerine bulaşan pisliği ne yaparsan yap temizleyemeyeceksin." dedi.

26 Mayıs 2022 Perşembe 21:53

AK PARTİ'Lİ CORA'NIN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Kovid-19 salgını sebebiyle son iki yıldır gerçekleştiremedikleri "Her Yönüyle Trabzon" etkinliklerine bu yıl yeniden başladıklarını söyledi.

26 Mayıs 2022 Perşembe 21:30

DP'Lİ ENGİNYURT'UN BASIN TOPLANTISI


Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı nedeniyle iktidarın gelecek ay 50 milyar lira ödeme yapacağını ifade ederek, iktidarın vatandaşı düşünmediğini öne sürdü.

26 Mayıs 2022 Perşembe 16:35

CHP'Lİ EMİR'İN BASIN TOPLANTISI


CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastalığının tedavisinde kullanılan ve Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) geri ödeme kapsamında bulunan "Spinraza" isimli ilaç için yapılan alım sözleşmelerini sordu.

26 Mayıs 2022 Perşembe 12:29

AK PARTİ'Lİ TAŞKIN'IN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, 27 Mayıs askeri müdahalesinin 62. yıl dönümü dolayısıyla, "Bu milleti darbelerle özünden koparıp yabancılaştırma gayretinde oldular." dedi.

26 Mayıs 2022 Perşembe 21:00

AK PARTİ'Lİ YAVUZ'UN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, "Defalarca yalan yanlış ifadeleri nedeniyle tazminata mahkum olan CHP'nin Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu bir kez daha Türk milletine hayal kırıklığı yaşatmıştır." dedi.

26 Mayıs 2022 Perşembe 17:22

AK PARTİ'Lİ AYDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, "Finlandiya, İsveç yetkilileri sürekli Türkiye'ye geliyorlar, nedametlerini ifade ediyorlar. NATO şemsiyesi altına girmek için gayret sarf ediyorlar. Ülkemizin dik duruşundan dolayı adeta diz çöker vaziyetteler." dedi.

26 Mayıs 2022 Perşembe 15:35
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.