MECLİS HABER PORTALI

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, II. ULUSLARARASI GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TEKİRDAĞ'DA DİNİ VE KÜLTÜREL HAYAT SEMPOZYUMU'NDA KONUŞTU

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, "Ekmeğini yiyip suyunu içtiğimiz Tekirdağ'ımızın sahip olduğu dini, kültürel ve tarihi değerlerini ortaya çıkarmayı, korumayı ve gelecek kuşaklara aktarmayı görev addediyoruz." dedi.

19 Haziran 2021 Cumartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, AK PARTİ HANİ İLÇE BAŞKANLIĞINA YAPILAN SALDIRIYI KINADI


TBMM Başkanı Prof. Dr Mustafa Şentop, Diyarbakır'ın AK Parti Hani İlçe Başkanlığına molotofkokteyliyle gerçekleştirilen saldırıyı kınadığını bildirdi.

18 Haziran 2021 Cuma

RTÜK ÜYELİK SEÇİMLERİ HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI


RTÜK Üyelik seçimleri ile ilgili bazı basın yayın organlarında çıkan haberler üzerine TBMM Başkanlığından bir basın açıklaması yapıldı.

18 Haziran 2021 Cuma

4. YARGI PAKETİ TBMM'YE SUNULDU


AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt ile AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.

18 Haziran 2021 Cuma

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ AKBAŞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, İnsan Hakları Eylem Planı kapsamında hazırlanan 4. Yargı Paketi'ne ilişkin kanun teklifini TBMM Başkanlığına sunduklarını bildirdi.

18 Haziran 2021 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU İLE GÖRÜŞMESİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPTI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dün kendisini ziyaret ettiğini, "10 bin dolar alan siyasetçi" konusundaki mektubuna, yazılı bir cevap sunduğunu bildirdi.

17 Haziran 2021 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, HDP İZMİR İL BİNASINA YAPILAN SALDIRIYI KINADI


TBMM Başkanı Prof. Dr Mustafa Şentop, İzmir'de HDP il binasında gerçekleştirilen saldırıyı kınadığını bildirdi.

17 Haziran 2021 Perşembe

TBMM KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ARAŞTIRILMASI KOMİSYONU


TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Tüm Yönleriyle Araştırılarak Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık başkanlığında toplandı. Komisyon, medya temsilcilerini dinledi.

17 Haziran 2021 Perşembe

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ AKBAŞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, İnsan Hakları Eylem Planı kapsamında hazırlanan 4. Yargı Paketi'ne ilişkin kanun teklifini, yarın TBMM Başkanlığına sunacaklarını bildirdi.

17 Haziran 2021 Perşembe

TBMM KİT KOMİSYONU


TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonunda, Ziraat Bankası ve bağlı ortaklıklarının 2017-2018 yıllarına ilişkin hesapları görüşüldü.

17 Haziran 2021 Perşembe

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALTAY'IN BASIN TOPLANTISI


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

17 Haziran 2021 Perşembe

TBMM GENEL KURULU


TBMM Genel Kurulunda, Meclis Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş Başkanlık Divanı oluşmadığı için, birleşimi 22 Haziran Salı günü saat 15.00'te toplanmak üzere kapattı.

17 Haziran 2021 Perşembe

HDP'Lİ TURAN'IN BASIN TOPLANTISI


HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, Türkiye'de 12 binden fazla tarımsal kooperatifin olmasına rağmen neredeyse tümünün dayanışma ilkelerinden uzak olduğunu ileri sürerek "HDP olarak Kooperatifler Kanun Teklifi hazırladık. Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı altında yönetilen kooperatifleri tek bir bakanlığa dönüştürüyoruz. Bunun adına da Kooperatifler Bakanlığı diyoruz." dedi.

17 Haziran 2021 Perşembe

TBMM DİJİTAL MECRALAR KOMİSYONU


Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, dijital mecraların, hukuk güvenliğinin ve özgürlüğün ana konusu olduğunu belirterek, "İnsanların haksız yere ceza almasına yönelik geçmişte FETÖ'nün önayak olduğu delil üretme, kumpas davalarıyla bu delillerin dijital alanlarda nasıl oluşturulduğu hepimizin zihinlerinde yer edinmiştir." dedi.

17 Haziran 2021 Perşembe

CHP'Lİ KAYA'NIN BASIN TOPLANTISI


CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, HDP'nin İzmir il binasına yapılan saldırının sadece İzmirlileri değil dünyadaki bütün barışsever insanları üzdüğünü söyledi.

17 Haziran 2021 Perşembe

CHP'Lİ ANTMEN'İN BASIN TOPLANTISI


CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM'de, üç haftadır İcra ve İflas Kanunu, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile bazı kanunlarda değişiklik konusunda kanun tekliflerini görüştüklerini hatırlattı.

17 Haziran 2021 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'UN KABULÜ


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu makamında kabul etti.

16 Haziran 2021 Çarşamba

TBMM GENEL KURULU


TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, kabul edilerek yasalaştı.

16 Haziran 2021 Çarşamba

AK PARTİ'Lİ TAŞKIN'IN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, millet iradesinin dışında hiçbir gücün AK Parti'ye istikamet belirleyemeyeceğini söyledi.

16 Haziran 2021 Çarşamba

AK PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLİ ÇAM'IN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam, AK Parti'nin, kurulduğu günden beri mafya ve gayrimeşru yapılarla asla işi olmadığını söyledi.

16 Haziran 2021 Çarşamba

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ AKBAŞOĞLU


AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in imzaladığı Şuşa Beyannamesi ile büyük zaferin tescillendiğini belirterek, "Geçmişten geleceğe çok daha büyük, emin adımlarla ilerleyeceğimiz bölgeye ve bütün dünyaya ilan edilmiştir." dedi.

16 Haziran 2021 Çarşamba

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ'UN BASIN TOPLANTISI


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

16 Haziran 2021 Çarşamba

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BEKAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, "Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı, 'Adliye mensubu yargıçlar ve savcıların yüzde 25'i benden pahalı arabalarla adliyelere geliyor' diyor. Bu bir itiraf. Eskilerin tabiriyle tam bir tefessüh." dedi.

16 Haziran 2021 Çarşamba

TBMM KİT KOMİSYONU


TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu, Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) 2017-2018 yılı hesapları ibra edildi.

16 Haziran 2021 Çarşamba

TBMM KÜRESEL İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU


TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonunda, TÜİK İstatistik Grup Başkan Vekili Hakan Yazıcıoğlu, Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Serpil Günal, Türkiye Sigorta Birliği Koordinatörü Sevgi Unan, komisyon üyelerine sunum yaptı.

16 Haziran 2021 Çarşamba

TBMM KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ARAŞTIRILMASI KOMİSYONU TOPLANDI


Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele edilmesi, kadın istismarının önlenmesi, küçük yaşlardan itibaren çocuk ve gençlerde farkındalık sağlanması, cinsiyet temelli ayrımcılıkla ve kadınlara yönelik baskılarla mücadele edilmesi kapsamında Üst Kurul tarafından 2011 yılından itibaren bin 842 müeyyide uygulanmıştır." dedi.

16 Haziran 2021 Çarşamba

İYİ PARTİ TBMM GRUP TOPLANTISI


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, hükümetin Kovid-19 salgını sürecini yönetemediğini, bu nedenle de toplumun ağır bedeller ödediğini öne sürdü.

16 Haziran 2021 Çarşamba

HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ BEŞTAŞ'IN BASIN TOPLANTISI


HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, HDP hakkındaki kapatma davasının partiyi siyasetin dışına çıkarma davası olduğunu iddia etti.

16 Haziran 2021 Çarşamba

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ KAYIŞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, "Aileyi korumak istiyorsanız yapmanız gereken, aile bütünlüğü neden bozuluyor bunun sebeplerini araştırıp bununla ilgili tedbirler almaktır." dedi.

16 Haziran 2021 Çarşamba

AİBPA GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLIK DİVANI TOPLANTISI VİDEO KONFERANSLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi (AİBPA) Genişletilmiş Başkanlık Divanı Toplantısı, video konferans yöntemi ile gerçekleştirildi.

16 Haziran 2021 Çarşamba

AK PARTİ'Lİ ÇAKIR'IN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, "Bugün hala tek parti döneminin zulümlerinden biri olan Türkçe ezanı savunanların olması, milletin değerlerine saldırıların sürdüğünün apaçık göstergesi." dedi.

16 Haziran 2021 Çarşamba

AK PARTİ'Lİ AYDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, "Hangi dış güç ne hesabı yaparsa yapsın hiçbirinin sonuç alması mümkün değil." dedi.

16 Haziran 2021 Çarşamba

AK PARTİ'Lİ YAYMAN'IN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Türkiye'nin, NATO'nun önemli bir üyesi olduğunu belirterek, NATO Zirvesi'nin "Türkiye'yi NATO'dan çıkaracaklar" diyenlere önemli bir mesaj vermiş olmasını umduğunu söyledi.

16 Haziran 2021 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.