MECLİS HABER PORTALI

2020 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULUNDA

TBMM Genel Kurulunda, Adalet, Milli Savunma ile Hazine ve Maliye bakanlıklarının 2020 yılı bütçeleri kabul edildi.

11 Aralık 2019 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ŞENTOP ANKARA'DA KAZAKİSTAN BAĞIMSIZLIK GÜNÜ RESEPSİYONUNA KATILDI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, "Kazakistan'ın bağımsızlık, istikrar ve kalkınma yolundaki büyük hamlelerini yakından takip ediyor, bundan büyük mutluluk duyuyoruz." dedi.

11 Aralık 2019 Çarşamba

RABİA NAZ VATAN BAŞTA OLMAK ÜZERE ŞÜPHELİ ÇOCUK ÖLÜMLERİNİN ARAŞTIRILMASI KOMİSYONU


Rabia Naz Vatan başta olmak üzere, şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması ve bu konuda alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu başkanlığında toplandı.

11 Aralık 2019 Çarşamba

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ'DEN NOBEL EDEBİYAT ÖDÜLÜ TEPKİSİ


BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, soykırıma sahip çıkan bir yazara Nobel Edebiyat Ödülü verildiğini belirterek, "Sanki dünyada başka edebiyatçı kalmadı. Bu bütün insanlığa, özellikle mazlum Bosna Hersek halkına hakarettir." dedi.

11 Aralık 2019 Çarşamba

CHP'Lİ SARIBAL: "TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ 20 YILDIR DENETLENMİYOR"


CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

11 Aralık 2019 Çarşamba

ESKİ MİLLETVEKİLİ ŞAHİN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI


Vefat eden eski Kayseri Milletvekili Mustafa Şahin için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi.

11 Aralık 2019 Çarşamba

CHP NİĞDE MİLLETVEKİLİ GÜRER'İN BASIN TOPLANTISI


CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görevlendirdiği heyette yer alan Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel ile Erzincan'da yaptıkları ziyaretlere ilişkin bilgi verdi.

11 Aralık 2019 Çarşamba

CHP'Lİ BAKIRLIOĞLU MANİSA'DAKİ TEKEL ÖZELLEŞTİRMELERİNE TEPKİ GÖSTERDİ


CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Akhisar Sigara Fabrikası'nın yaklaşık bin 200 dönümlük bir arazi üzerine kurulduğunu belirterek, 2017'de ihaleye çıkıldığını ve 20 milyon 233 bin lira ile bir süt firmasınca teklif verildiğini söyledi.

11 Aralık 2019 Çarşamba

İYİ PARTİ SURİYELİ SIĞINMACILARLA İLGİLİ ÇALIŞTAY DÜZENLEYECEK


İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, yapılan açıklamalardan, Suriyelilere vatandaşlık verilmesi çalışmalarının devam ettiğinin anlaşıldığını savundu.

11 Aralık 2019 Çarşamba

CHP'Lİ YAVUZYILMAZ'DAN, TDK SÖZLÜĞÜNDEKİ "KADIN"LA İLGİLİ İFADELERE TEPKİ


CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türk Dil Kurumu (TDK) sözlüğünde kadınları alenen aşağılayan, hakaret eden ifadelerin bulunduğunu belirterek, bu ifadelerin ivedilikle çıkarılması ve sözlüğün güncellenmesi gerektiğini belirtti.

11 Aralık 2019 Çarşamba

CHP MİLLETVEKİLLERİ HANDKE'YE NOBEL EDEBİYAT ÖDÜLÜ VERİLMESİNİ KINADI


CHP Milletvekilleri, Peter Handke'ye Nobel Edebiyat Ödülü verilmesine tepki göstererek, Nobel Komitesi'nin söz konusu ödülü geri almasının hak, hukuk mücadelesi veren bütün dünya halklarının vicdanlarını bir nebze olsa rahatlatacağı çağrısında bulundu.

11 Aralık 2019 Çarşamba

2020 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULUNDA


TBMM Genel Kurulunda, Meclis, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile bağlı ve ilgili kurumların 2020 yılı bütçeleri ile 2018 yılı kesin hesapları kabul edildi.

10 Aralık 2019 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP KATAR MİLLİ GÜNÜ RESEPSİYONUNA KATILDI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop: "Zor günlerde birbirinin yanında durmayı bilen ülkelerimiz arasındaki ilişkinin güçlenerek sürmesini temenni ediyorum."

10 Aralık 2019 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN İNSAN HAKLARI EVRENSEL BİLDİRGESİ'NİN KABUL EDİLİŞİNİN 71. YIL MESAJI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin kabul edilişinin 71. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Şentop mesajında, "Türkiye Büyük Millet Meclisi, hem demokrasinin kökleşmesini sağlayacak, hem de insan hakkı ihlallerini, "sıfır ihlal" hedefiyle, en aza indirecek iradeyi sürdürmekte kararlıdır." ifadelerini kullandı.

10 Aralık 2019 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP TBMM TV'NİN 25. YAŞINI KUTLADI


Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, TBMM TV'nin kuruluşunun 25'inci yılı sebebiyle bir mesaj yayımlayarak, TBMM TV'nin 25. yaşını kutladı.

10 Aralık 2019 Salı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, MECLİS'TE DÜZENLENEN "İNSAN HAKLARI: GENÇLİĞİN SESİ SEMPOZYUMU"NA KATILDI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, "BM'nin yapısı dahil, yeniden adaletin temel ve değişmez ilkeleri doğrultusunda bir bakışın filizlenip, hepimizi gölgesi ve şemsiyesi altına alacak bir çınara dönüşmesi, bizim ifademiz ve özlemimiz ama öncelikle bütün insanların hayati ihtiyacıdır" dedi

10 Aralık 2019 Salı

SP'Lİ KARADUMAN: "ASGARİ ÜCRETE ZAM SOKAĞIN RAKAMLARIYLA YAPILMALI"


Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Mecliste düzenlediği basın toplantısında asgari ücret konusunda değerlendirme ve eleştirilerde bulundu.

10 Aralık 2019 Salı

TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI BOZKIR, ABD BÜYÜKELÇİSİNİ KABUL ETTİ


TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Michael Satterfield'i kabul etti. Volkan Bozkır, makamında gerçekleşen görüşmenin başında, Satterfield ile tanışmaktan onur duyduğunu söyledi.

10 Aralık 2019 Salı

CHP'Lİ İBRAHİM ÖZDEN KABOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Özden Kaboğlu, "10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü" dolayısıyla CHP'li bazı milletvekilleriyle TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

10 Aralık 2019 Salı

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ENGİN ÖZKOÇ: "NOBEL EDEBİYAT ÖDÜLÜ BUGÜN İTİBARIYLA LEKE ALMIŞTIR, BU LEKENİN SAHİBİ PETER HANDKE'DİR"


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 2019 Nobel Edebiyat Ödülü'nün, Boşnak kardeşlerinin katili, soykırım inkârcısı Peter Handke'ye verildiğini anımsatarak, tepki gösterdi.

10 Aralık 2019 Salı

CHP ORDU MİLLETVEKİLİ ADIGÜZEL'İN BASIN TOPLANTISI


CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Ordu'da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in bir caninin hunharca katliamı sonucu hayatını kaybettiğini anımsattı.

10 Aralık 2019 Salı

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TANRIKULU BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ


CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, 10 Aralık İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin kabulünün 71. yıl dönümü olduğunu anımsattı.

10 Aralık 2019 Salı

CHP'Lİ TANAL'IN BASIN TOPLANTISI


CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda 71 yıl önce kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesiyle herkesin doğal insan haklarına sahip olduğunun ilan edildiğini ancak birçok ülkede insan hakkı ihlalleri yaşandığını savundu.

10 Aralık 2019 Salı

MEKSİKALI ÖĞRENCİLERİN TBMM'Yİ ZİYARETİ


TBMM Türkiye-Meksika Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, bir grup Meksikalı öğrenciyi kabul etti.

10 Aralık 2019 Salı

TBMM GENEL KURULUNDA 2020 YILI BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI


TBMM Genel Kurulu, 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2018 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifinin görüşmeleri için TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, görüşmelerin tamamlanmasının ardından 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2018 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi'nin maddelerine geçilmesi ayrı ayrı oylanarak kabul edildi.

09 Aralık 2019 Pazartesi

GENEL KURUL'DA 2020 YILI BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ


TBMM Genel Kurulunda, aralıksız 12 gün sürecek 2020 yılı bütçe mesaisi takvimi belli oldu.

09 Aralık 2019 Pazartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN ŞEHİT ASKERLER İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Şırnak'ta teröristlerin tuzakladığı patlayıcının imhası sırasında infilak etmesi sonucu şehit olan askerler için başsağlığı mesajı yayımladı.

09 Aralık 2019 Pazartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: "PARÇALANMAMIZI BEKLEYENLER EBEDİYETE KADAR BEKLEYECEKLER"


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından düzenlenen "Ekonomiye Değer Katanlar" ödül töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin maruz kaldığı saldırılara ve küresel güç odaklarına karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde cevap verildiğini belirtti.

06 Aralık 2019 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: "BİZİM İNFAZ SİSTEMİMİZİ CİDDİ BİR ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMEMİZ LAZIM"


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Bursa'nın Orhangazi ilçesinde eğitim hizmeti veren Özel Bahçeşehir Kolejleri'nin Orhangazi Kampüsü'nün açılış törenine katıldı. Program sonrası basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Mustafa Şentop, Ceren Özdemir cinayeti, Libya ile imzalanan mutabakat ve 2020 yılı bütçesine ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

06 Aralık 2019 Cuma

CHP'Lİ EROL'UN BASIN TOPLANTISI


CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 12 Eylül 1980 darbesini gerçekleştiren Kenan Evren'in adının en kısa sürede cadde ve sokaklardan silineceğini söyledi.

06 Aralık 2019 Cuma

AB KOMİSYONU HEYETİ TBMM'DE


TBMM Başkanvekili Levent Gök, Türk halkının ve Türkiye'deki siyasi partilerin, Avrupa Birliği (AB) ile ilişkilere önem verdiğini ve Türkiye'nin AB'ye tam üyeliği konusunda mutabakat bulunduğunu belirtti.

06 Aralık 2019 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: "EĞİTİM HARCAMALARINA 176 MİLYAR LİRA AYIRDIK"


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, "Önümüzdeki yılın bütçesinde, eğitim harcamalarına 176 milyar lira ayırdık. Yani bütçemizin yüzde 16'sını eğitim hizmetlerine ayırdık." dedi.

06 Aralık 2019 Cuma

CHP'Lİ AĞBABA'NIN BASIN TOPLANTISI


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, bir Diyarbakır annesinin, Kılıçdaroğlu'na yönelik "hakkımı helal etmiyorum" tepkisine ilişkin haberi değerlendirirken, "O anneyi vicdanlı olmaya davet ediyoruz. Ben bizzat şahidim. Çocukları PKK tarafından kaçırılan aileler, Genel Başkanımızla sadece Ankara'da değil, birçok ilde bir araya geldiler." dedi.

06 Aralık 2019 Cuma

CHP'Lİ ÖZEL'DEN YENİ İNFAZ REJİMİ İÇİN TOPLUMSAL KATKI ÇAĞRISI


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

06 Aralık 2019 Cuma
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.