MECLİS HABER PORTALI

TBMM GENEL KURULU TOPLANDI

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, üç milletvekili gündem dışı söz aldı.

21 Kasım 2019 Perşembe

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞININ 2020 YILI BÜTÇESİ, PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA


TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Savunma Bakanlığı bütçesinin görüşmelerine başlandı.

21 Kasım 2019 Perşembe

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA İLİŞKİN YENİ DÜZENLEMELER TEKLİFİ KOMİSYONDA


TBMM İçişleri Komisyonunda, Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin görüşmeleri başladı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un Türk Vatandaşlığı Kanununda değişikliğe gidilmesine yönelik kanun teklifi, söz konusu teklifle birleştirildi.

21 Kasım 2019 Perşembe

İYİ PARTİ'Lİ YOKUŞ, GIDA SAHTECİLİĞİNİN ARTTIĞINI SÖYLEDİ


İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de gıda sahteciliği adı altında yapılan gıda terörünün ciddi oranda arttığını söyledi.

21 Kasım 2019 Perşembe

RABİA NAZ VATAN BAŞTA OLMAK ÜZERE ŞÜPHELİ ÇOCUK ÖLÜMLERİNİN ARAŞTIRILMASI KOMİSYONU


Rabia Naz Vatan başta olmak üzere şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması ve bu konuda alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu başkanlığında toplandı.

21 Kasım 2019 Perşembe

CHP'Lİ ŞAHİN, ŞEHİR HASTANELERİ HAKKINDA KONUŞTU


CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, şehir hastanelerinin durumu ve kamu zararının ne ölçüde olduğuna yönelik TBMM Başkanlığına sundukları araştırma önergesinin, Genel Kurulda karşılık bulmadığını söyledi.

21 Kasım 2019 Perşembe

HDP'Lİ KOÇ: "GÜVENLİK GEREKÇE GÖSTERİLEREK ENGELLENMEKTEYİZ"


HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na rağmen mülki idarelerin yasaklamaları ile karşı karşıya olduklarını öne sürdü.

21 Kasım 2019 Perşembe

HDP AĞRI MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK'ÜN BASIN TOPLANTISI


HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, partisinden bir grup milletvekiliyle Meclis'te yaptığı basın toplantısında, Demokratik Toplum Kongresinin (DTK) baskılar, tutuklamalar ve gözaltılarla itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını öne sürdü.

21 Kasım 2019 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: "AÇTIĞIMIZ ÜNİVERSİTELERİMİZ SAYESİNDE ÖZELLİKLE KIZ ÇOCUKLARIMIZ ARASINDA ÜNİVERSİTELEŞME ORANI HIZLICA YÜKSELDİ"


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Aksaray Üniversitesi tarafından, üniversitenin konferans salonunda düzenlenen "12 Dev Eser Açılış Programı"nda, Aksaray'ın Anadolu'yu aydınlatan birçok ilim ve irfan insanını yetiştirdiğini, Aksaray'ın tarihine bakıldığında köklü medreselerinin görülebileceğini, şehir merkezinde ziyaret edilebilen ve 1136 tarihinde yapılan Zinciriye Medresesi'nin en önemli eserlerden olduğunu belirtti.

20 Kasım 2019 Çarşamba

İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ 2020 YILI BÜTÇESİ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA


TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Komisyonda, İçişleri Bakanlığının bütçesinin yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının bütçeleri ile Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığının kesin hesabı kabul edildi.

20 Kasım 2019 Çarşamba

TBMM BAŞKANI MUSTAFA ŞENTOP: "ARTIK CAHİLLİK KAVRAMI MAHİYET DEĞİŞTİRDİ"


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Aksaray Belediyesi tarafından yaptırılan Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezinin açılış töreninde, insanları mutlu etmek isteyenlerin, onlar için faydalı hizmetler yapması gerektiğini söyledi.

20 Kasım 2019 Çarşamba

TBMM GENEL KURULU TOPLANDI


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı. TBMM Genel Kurulunda, Dijital Hizmet Vergisi ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin ikinci bölümünde yer alan üç maddesi daha kabul edildi.

20 Kasım 2019 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: "YARINLARA HAKLARININ VE SORUMLULUKLARININ BİLİNCİNDE OLAN ÇOCUKLARLA ULAŞMAK EN BÜYÜK HEDEFİMİZDİR"


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, 81 ilden çocuk hakları temsilcileri çocukların katıldığı 20. Ulusal Çocuk Forumu'nun, TBMM oturumunda konuştu. TBMM Başkanı Şentop, "Sözüm ona medeni dünya, Aylan bebeği maalesef çok çabuk unuttu. Ancak, sizler unutmayın ki bir gün aynı acı durum sizlerin de başına gelebilir. Çünkü Aylan bebekler bir değil binler, hatta milyonlardır" dedi.

20 Kasım 2019 Çarşamba

AK PARTİLİ MİLLETVEKİLLERİNDEN CHP'Lİ ÖZKOÇ'UN İFADELERİNE KINAMA


AK Parti milletvekilleri, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un, Genel Kurul'daki bir tartışma sırasında AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e yönelik kullandığı ifadeleri ortak açıklamayla kınadı.

20 Kasım 2019 Çarşamba

DOWN SENDROMLU VE OTİSTİK BİREYLERİN SORUNLARINI ARAŞTIRMA KOMİSYONU


Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişim Bozukluklarının Yaygınlığının Tespiti ile İlgili Bireylerin ve Ailelerinin Sorunlarının Çözümü İçin Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik başkanlığında toplandı.

20 Kasım 2019 Çarşamba

TBMM DİLEKÇE KOMİSYONU "MARKETTEN KONUT SATIŞI"NI ARAŞTIRACAK


Dilekçe Komisyonu, "Maketten satışı" yapılan gayrimenkullerle ilgili yaşanan sorunlara çözüm arayışında bulunmak amacıyla alt komisyon kurulmasını kararlaştırdı.

20 Kasım 2019 Çarşamba

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI AKŞENER: "MİLLİ DEĞERLERE SAHİP ÇIKABİLMEK İÇİN İNSANIN ÖNCE KENDİ ONURUNA SAHİP ÇIKMASI GEREKİR."


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşmasına, KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ile Dr. Fazıl Küçük'ü anarak başladı.

20 Kasım 2019 Çarşamba

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ, GENEL KURULDA YAŞANAN TARTIŞMAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Mecliste düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Bir kadın başkanvekilimize ahlaksızca saldıracak kişilere parlamentonun gereken cezayı vermesi gerek." sözlerine yanıt verdi.

20 Kasım 2019 Çarşamba

AK PARTİ'Lİ ŞEKER, KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAKKINDA KONUŞTU


AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, 2004 yılında CHP'den devralınan Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin borçlarına ilişkin Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

20 Kasım 2019 Çarşamba

CHP'Lİ TANRIKULU'DAN ÇOCUK HAKLARI İHTİSAS KOMİSYONU KURULMASI TALEBİ


CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Birleşmiş Milletler Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin imzalanmasının 30. yılı olduğunu anımsattı.

20 Kasım 2019 Çarşamba

MHP KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ AYCAN'IN BASIN TOPLANTISI


MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda 20 Kasım 1989'da kabul edilen "Çocuk Haklarına Dair Sözleşme"nin ardından her yıl 20 Kasım tarihinin, Dünya Çocuk Hakları Günü olarak kutlandığını söyledi.

20 Kasım 2019 Çarşamba

HDP'Lİ PAYLAN AİLE. ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI BÜTÇESİNİ ELEŞTİRDİ


HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında dün Plan ve Bütçe Komisyonunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın bütçesini görüştüklerini hatırlattı.

20 Kasım 2019 Çarşamba

CHP'Lİ SARIBAL'DAN TARIM ELEŞTİRİSİ


CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, bugünün Dünya Çocuk Hakları günü olduğunu ancak Türkiye dâhil dünyanın birçok ülkesinde çocukların haklarına erişemediğini söyledi.

20 Kasım 2019 Çarşamba

İYİ PARTİ'Lİ ÖZDAĞ'IN BASIN TOPLANTISI


İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bütçe açığı ve işsizlik oranının arttığını iddia etti.

20 Kasım 2019 Çarşamba

AK PARTİ'Lİ ÇELEBİ: "2020, İSHAK PAŞA SARAYI YILI OLSUN"


AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, İshak Paşa Sarayı'nın, 2000 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alındığını ve Osmanlı mimarisinin, Anadolu'da bugüne ulaşabilen tek saray yapısı olarak kabul edildiğini belirterek, "İshak Paşa Sarayı'nı gezerken, attığınız her adımda tarih, baktığınız her bir köşede sanat, incelediğiniz her bir motifte Türk- İslam kültürüyle yoğrulmuş Selçuklu sanatının geleneksel örnekleri ile karşılaşmanız mümkündür." ifadesini kullandı.

20 Kasım 2019 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.