MECLİS HABER PORTALI

İYİ PARTİ'Lİ TATLIOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Kovid-19 salgınından en fazla etkilenen sektörlerin başında yer alan turizm sektörünün sorunlarına değindi.

01 Haziran 2020 Pazartesi

CHP'Lİ ÇAKIRÖZER'İN BASIN TOPLANTISI


CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, mayıs ayına ilişkin hazırladıkları "Basın Özgürlüğü Raporu"nu değerlendirdi.

01 Haziran 2020 Pazartesi

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, DİYARBAKIR VE HAKKARİ ŞEHİTLERİ İÇİN MESAJ YAYIMLADI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Diyarbakır'da şehit olan polis memuru Atakan Arslan ve Hakkari'de şehit olan Uzman Çavuş Uğur Bora ile Er Mehmet Günay için sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı yayımladı.

30 Mayıs 2020 Cumartesi

MECLİS'TE SALGIN SONRASI İLK CUMA NAMAZI


Meclis Camisi'nde, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında toplu ibadete ara verilmesinin ardından ilk cuma namazı kılındı.

29 Mayıs 2020 Cuma

İYİ PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ DERVİŞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bugün 29 Mayıs İstanbul'un Fethi'nin 567'inci yıl dönümü olduğuna işaret ederek "Medeniyetlerin beşiği bu güzide şehri bize miras bırakan Fatih Sultan Mehmet Han'ın ve kutlu ecdadımızın manevi huzurlarında saygıyla eğiliyorum. Fethin ruhunu doğru anlayacak, kavrayacak ve ona layık olacak nesiller temenni ediyorum." diye konuştu.

29 Mayıs 2020 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, CUMA NAMAZINI HACI BAYRAM-I VELİ CAMİSİ'NDE KILDI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ara verilen cemaatle ibadete yeniden başlanması kararının ardından ilk cuma namazını Hacı Bayram-ı Veli Camisi'nde kıldı.

29 Mayıs 2020 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, MECLİS'TE GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Meclis'te gazetecilere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

29 Mayıs 2020 Cuma

İYİ PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ ÖRS'ÜN BASIN TOPLANTISI


İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bu yıl çay sezonunun koronavirüs ile mücadele edilen bir döneme denk geldiğini, çay üreticilerinin bu nedenle büyük sorunlarla karşı karşıya olduğunu belirtti.

29 Mayıs 2020 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, İSTANBUL'UN FETHİNİN YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, İstanbul'un Fethinin 567. Yıl Dönümü dolayısıyla sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladı.

29 Mayıs 2020 Cuma

AK PARTİ KOCAELİ MİLLETVEKİLİ KATIRCIOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, dünyanın zor bir salgın sürecinden geçtiğini, Türkiye'de ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde atılan önemli adımlar neticesinde salgının kontrol altına alındığını ve belli kurallarla normalleşme sürecine geçilmeye başlandığını ifade etti.

29 Mayıs 2020 Cuma

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN İRAN İSLAMİ DANIŞMA MECLİSİ BAŞKANLIĞI'NA SEÇİLEN GALİBAF'A TEBRİK TELEFONU


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, İran İslami Danışma Meclisi Başkanlığı'na seçilen Muhammed Bager Galibaf'ı telefonla arayarak tebrik etti.

29 Mayıs 2020 Cuma

TBMM YURTDIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLARI ALT KOMİSYONU BAŞKANI SIRAKAYA'NIN AÇIKLAMASI


TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu Başkanı Zafer Sırakaya, Fransa'da yaşayan ancak bu ülkede tedavisi yapılmayan kanser hastası Emine Eskil'in Sağlık Bakanlığının göndereceği ambulans uçakla yurda getirileceğini bildirdi.

28 Mayıs 2020 Perşembe

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ TURAN GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ


AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, milletvekili transferini engellemeye yönelik Siyasi Partiler Kanunu'ndaki değişiklik önerisi tartışmalarına ilişkin, "Bir çalışma önümüze gelmedi. Kanunla siyaset dizayn etme imkanı yoktur, bu ahlak meselesidir. Halk bunu değerlendirecektir. Bizim kimseden korkumuz yok. Her parti seçime girsin, boyunun ölçüsünü alsın." dedi.

28 Mayıs 2020 Perşembe

HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ OLUÇ'UN BASIN TOPLANTISI


HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

28 Mayıs 2020 Perşembe

TBMM'YE ZİYARETÇİ YASAĞI 30 HAZİRAN'A KADAR UZATILDI


TBMM'de yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında uygulanan ziyaretçi yasağı 1-30 Haziran tarihleri arasında devam edecek.

28 Mayıs 2020 Perşembe

İYİ PARTİ'Lİ ERGUN'UN BASIN TOPLANTISI


İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, mayısta yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle narenciye üreticilerinin zor durumda kaldığını belirterek, Ege ve Akdeniz bölgelerinin "afet bölgesi" olarak ilan edilmesi gerektiğini söyledi.

28 Mayıs 2020 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN AZERBAYCAN CUMHURİYETİ'NİN 102. YILI PAYLAŞIMI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, Azerbaycan Cumhuriyeti'nin ilan edilmesinin 102. yıl dönümünü kutladı.

28 Mayıs 2020 Perşembe

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, 27 MAYIS DARBESİNİN YIL DÖNÜMÜ NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, 27 Mayıs darbesinin yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

27 Mayıs 2020 Çarşamba

DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜKLER ADASI TÖRENLE AÇILDI


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen törende TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop da konuşma yaptı.

27 Mayıs 2020 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.