TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM BAŞKANI ARINÇ, ESKİ BAŞBAKAN ADNAN MENDERES'İN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA OĞLU AYDIN MENDERES'E BİR MESAJ GÖNDERDİ.


Arınç mesajında; "Demokrasi mücadelesini, fukaralığın yenilmesi, herkesin iş, aş ve ekmek sahibi olması yolundaki hizmetleriyle taçlandıran merhum babanız, bu hizmetleriyle kadirşinas milletimizin gönlünde erişilmez bir taht kurmuştur" dedi

17 Eylül 2004 Cuma

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç, eski Başbakan Adnan Menderes'in ölüm yıldönümü dolayısıyla oğlu Aydın Menderes'e bir mesaj gönderdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç'ın mesajı şöyle :

"Büyük devlet ve halk adamı, eski Başbakan, babanız, merhum Adnan Menderes'i, ölüm yıldönümünde bir kez daha rahmet ve derin saygıyla anıyorum.

Merhum Menderes, ülkemizde demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesi, milletimizin devlet yönetiminde tek söz sahibi olması yönünde unutulmaz hizmetlerde bulunmuştur.

Demokrasi mücadelesini, fukaralığın yenilmesi, herkesin iş, aş ve ekmek sahibi olması yolundaki hizmetleriyle taçlandıran merhum babanız, bu hizmetleriyle kadirşinas milletimizin gönlünde erişilmez bir taht kurmuştur.

Hizmetleriyle gönüllerde yaşamaya devam eden merhum Menderes'i ölüm yıldönümünde bir kez daha rahmet ve derin saygıyla anıyorum. Milletimizin ve ailenizin çektiği acıları yürekten paylaşıyor, merhuma Allah'tan rahmet diliyorum."
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.