TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

ALMANYA BAVYERA EYALETİ MECLİSİ HEYETİ'NİN TBMM'DEKİ TEMASLARI…


Almanya'nın Bavyera Eyalet Parlamentosu Hristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) milletvekillerinden oluşan çalışma heyeti, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan ile Komisyon Toplantı Salonu'nda bir görüşme gerçekleştirdi.

16 Mart 2010 Salı


TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan, yaptığı konuşmada Türkiye-Almanya ilişkilerinin sosyal ve siyasal alanda ilişkilerinin artırılmasından dolayı duyduğu memnuniyetini ifade etti.

Türkiye ile Almanya'nın Avrupa Birliği (AB) ve Türk işcileri ilişkilerinin bağlamının yanı sıra tarihi perspektif içerisinde ele alınması gerektiğini de vurgulayan Mercan, Türkiye ve Almanya ile ilişkilerinin dünya barışı için geliştirilmesinde büyük fayda olduğunu söyledi.

Mercan, Almanya'nın Türkiye ile AB sürecinde yakından ilgilendikleri için memnuniyet duyduğunu, gerçekleştirilen ziyarette de benzeri konuların görüşüleceğini belirtti.

Bavyera Eyalet Parlamentosu Hristiyan Sosyal Birlik Partisi Milletvekili ve Devlet eski Bakanı Prof. Dr. Ursula Mannle ise TBMM'de ağırlanmaktan duyduğu memnuniyetini ifade etti.

Türkiye'nin çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Mannle, Türkiye'nin Ortadoğu'da köprü görevini yaptığını kaydetti. Mannle, Türkiye ve Almanya'nın NATO üyeliğinde omuz omuza mücadele ettiklerini de bildiklerini söyledi.

Konuşmalarının ardından görüşme basına kapalı devam etti. (16:30)
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.