TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI MERCAN'DAN YAZILI AÇIKLAMA...


TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan yaptığı yazılı açıklamada, dün komisyonda Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla yapılan bilgilendirme toplantısına ilişkin basın yayın organlarında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

16 Mart 2010 Salı

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan, dün komisyonda Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla yapılan bilgilendirme toplantısına ilişkin basın yayın organlarında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Mercan, yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu toplantıda, Bakan Davutoğlu ve TBMM Dışişleri Komisyonu üyelerinin, dış ilişkileri ilgilendiren konularda görüşlerini açık ve samimi biçimde ortaya koyduklarını, toplantıda son derece yararlı görüş alışverişleri gerçekleştirildiğini ifade etti. Mercan, Komisyonun Bakan Davutoğlu ile geçmişte yaptığı bu tür toplantıları, gelecekte de düzenleyeceğini bildirdi.

Toplantıya ilişkin, bugünkü basın yayın organlarında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Mercan, şunları kaydetti:

''Toplantıda ele alınan ve ülkemizin çakırlarını yakından ilgilendiren konulara ilişkin olarak basında yer alan, gerçeği yansıtmayan bu haberlerin,
milli menfaatlerimize ve TBMM'nin saygınlığına zarar verdiği takdir buyrulacaktır. Değerli basın yayın organlarımızın ülkemizin çıkarlarını yakından
ilgilendiren bu gibi konularda daha hassas ve dikkatli davranması beklenmektedir.'' (14.45)
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.