TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

CUMHURBAŞKANI VEKİLİ VE TBMM BAŞKANI MEHMET ALİ ŞAHİN
KAHRAMANMARAŞ'IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU'NUN 90'INCI
YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI


Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 90'ıncı yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

12 Şubat 2010 Cuma

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 90'ıncı yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Meclis Başkanı Şahin'in mesajı şöyle:

Aziz Milletimiz, Birinci Dünya Savaşı'nın ardından vatan topraklarının işgali karşısında, dünyada eşine az rastlanır bir bağımsızlık mücadelesi gerçekleştirmişti.

Bu mücadelede, Kahramanmaraşlıların bağımsızlık ve ülke sevgisiyle illerinde verdikleri büyük direniş, istiklal mücadelemize büyük güç katmış ve onun sembollerinden olmuştur.

Kahramanmaraşlıların gösterdikleri büyük kahramanlık ve ülke sevgisi Milli mücadelemizin onur sayfalarındandır.

Milli iradenin merkezi olan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz Kahramanmaraş'ın İstiklal Mücadelemizde gösterdiği destansı direnişin bir nişanesi olarak bu şehre 'kahraman' unvanı vererek, onun bu onurunu ebedileştirmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun coşkusunu yürekten paylaşıyor, başta İstiklal Mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

Tüm Kahramanmaraşlı vatandaşlarımıza sevgi ve selamlarımı iletiyorum. (10:20)

Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.