TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

728. ERTUĞRUL GAZİ'Yİ ANMA VE SÖĞÜT ŞENLİKLERİ...


Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, 728. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri nedeniyle Bilecik Valisi Musa Çolak'a bir mesaj gönderdi.

12 Eylül 2009 Cumartesi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, 728. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri nedeniyle Bilecik Valisi Musa Çolak'a bir mesaj gönderdi.

TBMM Başkanı Şahin'in mesajı şöyle:

" Söğüt'te doğan ve üç kıta üzerinde köklü bir medeniyet haline gelen Osmanlı Devleti'nde çeşitli din, dil ve ırktan toplumlar yüzyıllar boyu huzur ve barış içerisinde yaşamıştır.

Dünya tarihine damgasını vuran Osmanlı Devleti'nin bu başarısının altında Ertuğrul Gazi ve ondan sonra gelen devlet adamlarının tesis ettikleri kardeşlik ruhu ve hoşgörü anlayışı yatmaktadır.

Milletimize geçmişten miras kalan ortak değerlerimizin yaşatılması, tarihimizin ve tarihi şahsiyetlerimizin daha iyi öğrenilmesi geleceğimiz için büyük önem taşımaktadır.

Tarih bilincinden yoksun toplumların, kimliklerini koruyarak yükselmesi, uygarlık ailesinin saygın üyelerinden biri konumuna gelmesinin mümkün olamayacağı açıktır.

Şanlı tarihimizin yaşatılması ve gençlerimize aktarılması için büyük önem taşıyan bu tür faaliyetler nedeniyle şahsınızda emeği geçenleri tebrik ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ertuğrul Gazi'yi vefatının 728. yılında rahmet ve minnetle anıyor, Söğüt halkına sevgi ve selamlarımı iletiyorum."

Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.