TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ İPEK: "BAŞBAKAN'IMIZIN BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÖNEMİ İSTANBUL İÇİN ALTIN BİR DÖNEMDİR VE BAŞARILARIYLA TARİHE GEÇMİŞTİR''


Haluk İpek "AK Parti temiz siyaset anlayışıyla iktidara gelmiştir ve her türlü yanlışın üzerine kararlılıkla gitme cesaretine sahiptir" dedi

19 Ağustos 2004 Perşembe

AK Parti Grup Başkanvekili Haluk İpek, ''Başbakan'ımızın Belediye Başkanlığı dönemi İstanbul için altın bir dönemdir ve başarılarıyla tarihe geçmiştir'' dedi.

İpek, yaptığı yazılı açıklamada, CHP'nin Hükümet'in icraatlarını eleştiremediğini, alternatif üretemediğini öne sürdü. ''CHP yönetimi doğal afetlerden medet umar bir hale geldi. Kendi iç sıkıntıları sebebiyle gergin olduğu anlaşılan CHP yöneticilerinin sel felaketini bile Adalet ve Kalkınma Partisi'ne fatura etmeye kalkması üzüntü vericidir'' görüşünü ifade eden İpek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sağanak yağış sonrasında gösterdiği performansın her kesimden insanın takdir ettiğini, CHP'nin bu durumu bir başarısızlık gibi lanse etmek istemesinin ise çarpık bir anlayış olduğunu kaydetti.

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol'un, son 10 yıldır İstanbul'un AK Parti zihniyetiyle yönetildiğini söyleyerek, ''sel felaketinin sorumlusu AK Parti'dir'' şeklinde konuştuğunu bildiren İpek, "Sayın Başbakanımızın Belediye Başkanlığı dönemi İstanbul için altın bir dönemdir ve başarılarıyla tarihe geçmiştir. Bahsedilen binaların tamamı daha önceki dönemlerde yapılmıştır" dedi.

MİT-YARGITAY
AK Parti Grup Başkanvekili İpek, CHP'nin Yargıtay ve MİT'le ilgili tartışmalarda da benzer bir davranış sergilediğini ifade ederek, açıklamasını şöyle tamamladı:

''Olayların arka planını araştırmadan ve gerekli incelemeler yapmadan bu kurumlar üzerine söz söylemek son derece yanlıştır. (Önce asalım sonra yargılarız) anlayışıyla bir yere varılamaz. Şeffaf ve temiz yönetim her konunun açıklıkla sorgulanmasını gerektirir, ancak
Türkiye'nin çok önemli iki kurumuyla ilgili olarak daha hassas bir dil kullanılmalıdır. Kişisel hatalar varsa bunu kurumsal bir yanlış gibi göstermeye kalkışılmamalıdır.

AK Parti, temiz siyaset anlayışıyla iktidara gelmiştir ve her türlü yanlışın üzerine kararlılıkla gitme cesaretine sahiptir. Ancak bu arada saygın kurumlarımızı yıpratacak davranışlardan da herkesin kaçınması gerekir.

Tren kazalarını da CHP tutunacak dal gibi görmektedir. Bu konuda hem adli, hem idari her türlü araştırma ve çalışma Anayasada öngörülen yasama-yürütme-yargı dengesi ve yetkileri gözetilerek en ince ayrıntısıyla ve özenle sürmektedir. Yargıyı yönlendirici davranışlardan, muhalefet de dahil olmak üzere herkes kaçınmalıdır.''

Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.