TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

GAZETECİ HASAN TAHSİN'İN ŞEHİT EDİLİŞİNİN YILDÖNÜMÜ..


Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan: "Hasan Tahsin gazeteci kimliğinin yanında, gerçek bir vatansever olarak düşmana ilk kurşunu atarak bağımsızlık mücadelemizin kahramanları arasında yerini almıştır."

15 Mayıs 2009 Cuma 09:12

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, gazeteci Hasan Tahsin'in şehit oluşunun yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

TBMM Başkanı Toptan'ın mesajı şöyle:

"Gazeteci Hasan Tahsin, İzmir'in işgali sırasında gösterdiği bağımsızlık aşkı ve vatan sevgisiyle Kurtuluş Savaşımızın simge isimlerinden biri olarak tarihe ismini yazdırmıştır.

Hasan Tahsin gazeteci kimliğinin yanında, gerçek bir vatansever olarak düşmana ilk kurşunu atarak bağımsızlık mücadelemizin kahramanları arasında yerini almıştır.

Türk milletinin her ferdinin işgaller karşısında canı pahasına direneceğinin işaretini veren Hasan Tahsin'in şehitlikle sonuçlanan eylemi yüksek vatan sevgisinin en eşsiz ifadesidir.

Türkiye Cumhuriyeti bugün bu kahraman vatan evlatlarının manevi varlığından aldığı güç, azim ve kararlılıkla yoluna devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazeteci Hasan Tahsin'i, tüm şehitlerimizi ve başta Kurtuluş Savaşımızın önderi Aziz Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum."
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.