TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM'DE 1443 PERSONELE ÇEŞİTLİ KONULARDA EĞİTİM VERİLDİ


TBMM'nin 22. Dönem 2. Yasama yılında açılan 16 ayrı eğitim çalışmasında, aralarında üst düzey yönetici ve müdürlerin de bulunduğu toplam 1443 Meclis personeli çeşitli konularda kursa tabi tutuldu.

19 Ağustos 2004 Perşembe

TBMM'nin 22. Dönem 2. Yasama yılında açılan 19 ayrı eğitim çalışmasında, aralarında üst düzey yönetici ve müdürlerin de bulunduğu toplam 1443 Meclis personeli çeşitli konularda kursa tabi tutuldu.

Dönem başında başlatılan Avrupa Birliği Reformu çalışmaları kapsamında TBMM Personel ve Muhasebe Dairesi Başkanlığı Personel Eğitim ve Yönetim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kurslarda, TBMM'nin çalışan kalitesini yükseltilmesi, görev alanlarında gelişen teknolojiye ve değişen standartlara uyum sağlanması amaçlandı.

Bu amaca yönelik olarak milletvekili danışmaları başta olmak üzere ilgili personele "Temel Bilgisayar Kullanımı Eğitimi" verilirken, "Kanun ve Disiplin Hukuku Eğitimi", "AB Müktesebatı Çerçevesinde ve Uygulamasında Görev Alacak Kamu ve Özel Sektör Personelinin AB Hukuku Konusunda Eğitimi", "Analitik Bütçe Uygulamaları Eğitimi Hızlı ve Etkili Okuma Teknikleri Semineri" gibi alanlarda eğitim çalışmaları uygulandı.

"TBMM.INFO Sitelerinin Tanıtımı, Sitelerin Oluşturulması, Güncellenmesi ve Arama Motorlarına Kayıt" konularında 8 grup halinde 437 milletvekili danışmanına kurs verildi.

İtfaiye görevlilerine "Yangın Söndürme Eğitimi", aşçı ve garsonlara "İşbaşı Eğitim Kursu"; İç Hizmetler Müdürlüğü'nde şef ve yönetim memuru olarak görev yapan 16 personele "Birimle İlgili Mevzuat, Kurum Kültürü, Motivasyon, Yönetim Süreçleri, Sevk ve İdare Yeteneği ve Liderlik" konularının işlendiği eğitim çalışmaları uygulandı.

TBMM'nin halkla ilişkilerinin geliştirilmesi yönündeki çalışmalara paralel olarak üst düzey yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 150 personel konunun uzmanlarınca "İleri İletişim Becerileri ve Yüksek Motivasyon Semineri" adlı programda halkla ilişkiler eğitimine katıldılar. Bu seminere çoğunlukla Basın ve Halkla İlişkiler, Parlamenter Hizmetler ve Emniyet Müdürlüğü elemanları katıldılar.


Bu arada, düzenlenen "Bilgisayar Kullanım Eğitimi" konusunda Ocak ayı içerisinde milletvekilleri için uygulanan programda ise "Genel Sistem Tanıtımı, Bilgi İşlem Merkezi'ndeki donanım ve İletişim Ağı Hakkında Genel Bilgi, Dizüstü Bilgisayar ve Teknik Özellikleri, Windows-XP İşletim Sistemi, İnternet, İntranet, E-Posta, Outlook Express, Word ve Excell" konularına yer verildi. Bu programa da 231 milletvekili katıldı.

22. Yasama Döneminin ikinci yılında düzenlenen eğitim çalışmalarının ayrıntılarına "ilgili dokümanlar" bölümünden ulaşabilirsiniz.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.