TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ KAPUSUZ: ''OLAĞANÜSTÜ TOPLANTIDA SADECE GENSORU GÖRÜŞÜLECEK'


Salih Kapusuz ''Meclis neye karar verirse biz onu baştacı sayıyoruz'' dedi.

02 Ağustos 2004 Pazartesi

AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, CHP'nin istemi üzerine Çarşamba günü toplanacak TBMM'de yalnızca gensoru önergesinin görüşüleceğini söyledi.

Kapusuz, TBMM'de gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında, Meclis'in olağanüstü toplantısına değindi. CHP'nin sayısal çoğunluğunun Meclis'in çalışması için yeterli olmadığını, AK Parti olarak böyle önemli bir konunun görüşülmesine fırsat verileceğini daha önce kamuoyuna açıkladıklarını ve milletvekillerine de davette bulunduklarını anlatan Kapusuz, gensoru görüşmelerinin Çarşamba günü yapılacağını belirtti.

Gensoru görüşmelerinden sonra TBMM'nin çalışmalarına devam edip etmeyeceği sorusuna Kapusuz, ''TBMM İçtüzüğüne göre, TBMM'yi çalıştırma imkanına sahibiz. Ancak arkadaşlarımızla bu konuda net bir karar aldığımız husus yok. O nedenle sadece gensoru görüşülecek, ondan başka bir şey görüşülmesini düşünmüyoruz'' diye yanıtladı.

Salih Kapusuz, ''Gensoruya AK Parti milletvekillerinden destek gelir mi?, Gensoru gündeme alınır mı?'' yönündeki soru üzerine, ''Meclis neye karar verirse biz onu baştacı sayıyoruz'' dedi. Kapusuz, önergenin gündeme alınmaması halinde Meclis'in çalışmalarını tamamlayacağını, aksi takdirde İçtüzüğe göre çalışmaların süreceğini anımsattı.

Salih Kabusuz, bir başka soru üzerine, Hükümet'te değişiklik yapılması konusunun tamamen Başbakan'ın takdirinde olduğunu, bu yönde
bir gelişme olup olmayacağını bilmediğini söyledi. Kapusuz, İçtüzüğe göre TBMM Başkanlık Divanı ve grup başkanvekilliği seçimlerinin bu yıl yenileneceğini ve bu görevlere çok sayıda arkadaşının talip olduğunu sözlerine ekledi.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.