TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TUNCELİ BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ GENÇ'İN BASIN TOPLANTISI...


Kamer Genç: "BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin yerinin tespit edilememesi Türkiye için çok acı bir sonuç."

26 Mart 2009 Perşembe

Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Genç, sözlerine Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düşmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek başladı. Yazıcıoğlu'nun helikopterine 24 saattir ulaşılamadığını ifade eden Genç, Türkiye'nin, helikopterin yerini tespit edebilecek teknolojiye sahip olup olmadığını sordu. Hala helikopterin yerinin belirlenmemiş olmasının, Türkiye için çok acı bir sonuç olduğunu belirten Genç, Yazıcıoğlu ve beraberindeki kişilerin yaşadığına ilişkin haberin bir an önce gelmesini diledi.

Genç, Ergenekon soruşturmasında 2. iddianamenin yerel seçimlere kısa süre kala açıklanmasına tepki gösterdi. Bunu, ''Muhalefete kurulmuş tuzak, iktidara verilmiş destek'' diye niteleyen Genç, yerel seçimlere gölge düşürüldüğünü iddia etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin BOTAŞ'tan doğalgaz alımına ilişkin İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi hakkında da açıklamalarda bulunan Genç, belediyenin, birim enerji (kalorifik değer) üzerinden satın aldığı doğalgazı, halka metreküp olarak sattığı öne sürdü. Bu nedenle, her yıl Ankara halkından 110 milyon dolar tahsil edildiğini, bunun ''soygun'' olduğunu öne süren Genç, Atalay'a, ''Halkı yılda 110 milyon dolar soyan bu Belediye Başkanı hakkında soruşturma açmayı düşünüyor musunuz? Ankaralılardan haraç olarak tahsil edilen bu paraları iade etmeyi düşünüyor musunuz?'' diye sordu.

Genç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ise RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın 2000 ile 2008 yılları arasında İstanbul ve Ankara'da yaptığı gayrimenkul alım ve satımlarını sordu. Genç, gayrimenkullerin, hangi kaynaktan sağlanan paralarla alındığının açıklanmasını istedi.

Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.