TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM BAŞKANI TOPTAN, KAZAKİSTAN VE KIRGIZİSTAN'A GİDECEK


Bugün Kazakistan'ın başkenti Astana'ya hareket edecek olan TBMM Başkanı Toptan, Astana temaslarının ardından 23 Ekim Perşembe günü Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'e geçecek.

19 Ekim 2008 Pazar

TBMM Başkanı Köksal Toptan, 19-24 Ekim tarihlerinde Kazakistan ve Kırgızistan'a temaslarda bulunacak.

Bugün, Ankara'dan özel uçak ''ATA'' ile Kazakistan'ın başkenti Astana'ya hareket edecek olan Toptan ve beraberindeki parlamento heyeti,
ziyaretin ikinci gününde, Kazakistan Parlamento Senatosu Başkanı Kasım-Jomart Tokayev ve Kazakistan Parlamento Meclisi Başkanı Oral Muhamedjanov ile görüşecek.

Toptan, 21 Ekim Salı günü, Kamu Yönetimi Akademisinde öğretim görevlisi ve öğrencilere hitap edecek. Aynı gün, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev tarafından kabul edilecek olan Toptan ve beraberindeki heyet, bu görüşmeden sonra Başbakan Karim Masimov ile bir araya gelecek.

Astana'daki temaslarının ardından, 22 Ekim Çarşamba günü Almatı'ya geçecek olan Toptan, burada, Türk toplumu temsilcileriyle görüşecek.

Toptan ve beraberindeki heyet, 23 Ekim Perşembe günü Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'e geçecek.

Kırgızistan Jogorku Keneş Başkanı Aytıbay Tagayev ile görüşecek olan Toptan, dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'un kabrini ziyaret edecek.

Toptan ve beraberindeki heyet, Cumhurbaşkanı Kurmanbek Bakıyev tarafından kabul edilecek.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.