TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

CHP KIRKLARELİ MİLLETVEKİLİ DİBEK'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, '' Kırklareli Valisi Hüseyin Avni Coş'un, bir doktoru taciz ettiği'' iddialarını gündeme getirdi.

10 Ekim 2008 Cuma

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Kırklareli Milletvekili Tansel Barış ile TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, '' Kırklareli Valisi Hüseyin Avni Coş'un, bir doktoru taciz ettiği'' iddialarını gündeme getirdi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a bir yazı yazarak, Coş'a yönelik taciz iddialarının araştırılmasını istediğini belirten Dibek, iki kişi arasında
yaşananların kendisini ilgilendirmediğini ancak Kırklareli'nde her evde bu konunun konuşulduğunu, Coş'a yönelik bir güvensizliğin oluştuğunu savundu.

Dibek, Coş'un, ''Bu iddiaları ortaya atanlar, siyasi hesapların içinde, yaklaşan yerel seçimler öncesi bizi buradan tasfiye etme hesabı yapmaktadırlar'' dediğini ifade ederek, Coş'un, ''biz'' diyerek kimi kastettiğini öğrenmek istedi.

Vali Coş'un masasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın iki tane çerçeveli fotoğrafının yer aldığını iddia eden Dibek, başka hangi il valilerinin makamında Erdoğan'ın fotoğrafının olduğu sorusunu yöneltti.

Dibek, Coş'un görev ve konumunu unutarak, kendisine bir misyon ve görev seçtiğini ileri sürerek, Coş'a, ''CHP karşısında siz AKP'nin il başkanı, belediye başkanı ve milletvekili misiniz?'' diye sordu.

Coş'un, Kırklareli'ndeki bazı CHP'li belediyelerde, valilikçe başlatılan soruşturmaların önünü kesmek için bu iddiaların ortaya atıldığını söylediğini öne
süren Dibek, Coş'un kendisini, iktidar partisi üyesi gibi gördüğünü iddia etti.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.