TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

DENİZCİLİK ve KABOTAJ BAYRAMI


TBMM Başkanı Toptan: Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Yüce Meclis'in 1 Temmuz 1926 tarihinde çıkardığı Kabotaj Yasası, denizciliğimizin gelişmesi için bir dönüm noktası olmuştur. Kabatoj Yasasıyla denizcilik sektörü güçlenerek, ülkemizin kalkınmasına çok önemli katkılarda bulunmuştur" dedi.

01 Temmuz 2008 Salı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Denizcilik ve Kabotaj Bayramını, yayımladığı bir mesajla kutladı.

TBMM Başkanı Toptan'ın mesajı şöyle:

"Köklü bir geleneği olan denizciliğimizin daha da gelişmesi için denizlerimizden sağlanan imkânların arttırılması, kaynaklarının ekonomiye kazandırılması ve en etkin şekilde kullanılması gerekmektedir.

Yüce Meclis'in 1 Temmuz 1926 tarihinde çıkardığı Kabotaj Yasası, denizciliğimizin gelişmesi için bir dönüm noktası olmuştur. Kabotaj Yasasıyla denizcilik sektörü güçlenerek, ülkemizin kalkınmasına çok önemli katkılarda bulunmuştur.

Toplumsal ve siyasal alandaki yeniden yapılanmanın uzantısını oluşturan Kabotaj Yasası, ekonomik alanda da bağımsızlığın yerleşmesini sağlayan adımlardan biri olmuştur.

Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizin bu zengin potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilerek, dünya deniz taşımacılığındaki payımızın artırılması hepimizin ortak dileğidir.

Denizcilik sektörümüzün son yıllarda taşımacılık, ulaşım, imalat ve turizm gibi alanlarda sağladığı gelişmeler memnuniyet vericidir.

Bu düşüncelerle, Kabotaj Kanunu'nun yürürlüğe girmesi dolayısıyla ilan edilen Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nı en iyi dileklerimle kutluyorum."

Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.