TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM'DE BUGÜN


TBMM Başkanı Köksal Toptan, saat 11.00'de 5. Dönem Hatay Milletvekili Sabahattin Adalı'nın cenaze törenine katılacak. Toptan, saat 11.15'te Cezayir'in Ankara Büyükelçisi Smail Allaoua'yı makamında kabul edecek, saat 12.30'da ise 92. dönem kaymakam adaylarına tören salonunda yemek verecek.

26 Mart 2008 Çarşamba

Milli Savunma Komisyonu, saat 10.30'da toplanarak Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Yasası ile Askerlik Yasası'nda değişiklik öngören yasa tasarılarını ele alacak.

Zeytin ve Zeytinyağı Üreticilerinin Sorunlarını Araştırma Komisyonu, saat 10.30'da toplanacak.

DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş saat 10.30'da, DTP Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal ise saat 11.00'de basın toplantısı düzenleyecek.

Saat 11.00'de toplanacak olan Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, TRT Yasası'nda değişiklik yapılmasına ilişkin tasarı görüşülecek.

Sivil toplum örgütleri, ''Kaz Dağları ve Madra Dağı'nda yaşanan çevre felaketine'' ilişin topladıkları imzaları, saat 11.00'de TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu ve TBMM İdare Amiri Çanakkale Milletvekili Ahmet Küçük'e Mumcu'nun makamında teslim edecekler.

Saat 14.00'te toplanacak olan TBMM Genel Kurulu'nda, Toprak Koruma Yasası'nda değişiklik öngören yasa teklifinin görüşmeleri sürecek.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.