TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

KAHRAMANMARAŞ'IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN YILDÖNÜMÜ..


TBMM Başkanı Köksal Toptan, Kahramanmaraş'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 88. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

12 Şubat 2008 Salı

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Kahramanmaraş'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 88. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


TBMM Başkanı Toptan, mesajında şunları kaydetti:

"Yüce Türk milleti, büyük güçlükler ve olanaksızlıklar içinde bulunmasına karşın, Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, Kurtuluş Savaşı'nı büyük bir zaferle sonuçlandırmayı başarmıştır.

Zafere giden süreçte, Türk halkının yurdun farklı bölgelerinde bağımsızlık tutkusu ve yurt sevgisiyle gösterdiği direnişin katkısı inkar edilemez.

Maraşlılar da Sütçü İmam öncülüğünde işgal güçlerine karşı direnerek, önemli bir başarı kazanmış ve milletimize büyük bir moral ve güç kazandırmıştır.

Maraşlıların gerçekleştirdiği bu destan, Türkiye Büyük Millet Meclisimiz tarafından da "Kahraman" unvanı ve "İstiklal Madalyası" verilerek hak ettiği şekilde ödüllendirilmiştir.

Anlam ve önemi yıllar boyu unutulmayacak olan bugün dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm Kurtuluş Savaşı kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor, Kahramanmaraşlıları yürekten kutluyorum.''
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.