TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

ROMANYA MECLİS BAŞKANI BOGDAN OLTENAU TBMM'DE...


TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın resmi konuğu olarak Türkiye'de bulunan Romanya Meclis Başkanı Oltenau ve beraberindeki heyet, temaslarına başladı.

09 Kasım 2007 Cuma

TBMM Başkanı Köksal Toptan, resmi konuğu olarak Türkiye'de bulunan Romanya Meclis Başkanı Bogdan Olteanu ve beraberindeki heyeti kabul etti.

TBMM Başkanlık Divanı'nda gerçekleşen kabule TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, Türkiye-Romanya Dostluk Grubu Başkanı Hasan Çalış, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Ceylan, Hatay milletvekili Gökhan Durgun ve Balıkesir milletvekili Hüseyin Pazarcı katıldı.

Kabulde bir konuşma yapan TBMM Başkanı Toptan, bu ziyaretin iki ülke ilişkilerinde oluşturduğu katkılara dikkat çekti.

Romanya'yı AB üyeliğinden ötürü tebrik eden Toptan, bu sürecin zorluğuna değinerek: "Romanya'nın başarısı bizim için hem yol gösterici hem teşvik edicidir" dedi.

Uluslarası pek çok meselede bugüne kadar beraber hareket etmiş olan iki ülkenin birbirine destek olduğunu söyleyen Toptan, terör konusuna da değindi.

TOPTAN: "ROMANYA TERÖR ÖRGÜTÜ'NE HİÇBİR ZAMAN DESTEK OLMAMIŞTIR"

Toptan: "Türkiye'de önemli bir terör sorunu zaman zaman kendini göstermektedir. Terör örgütüne zaman zaman bazı Avrupa ülekleri tarafından destek verilmektedir. Romanya, yerleşmeye çalışan örgüte izin vermiyor, bu da bizi mutlu ediyor" dedi.

Toptan, Bükreş'te Kobal isimli bir derneğin terör amacıyla çalışmalar yaptığına dair haberlerin duyulduğunu sözlerine ekledi.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.