TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

ADNAN MENDERES'İN ÖLÜMÜNÜN 46. YILI


Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, eski Başbakan Adnan Menderes'in ölüm yıldönümü dolayısıyla oğlu Aydın Menderes'e bir mesaj gönderdi.

17 Eylül 2007 Pazartesi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Toptan, eski Başbakan Adnan Menderes'in ölüm yıldönümü dolayısıyla oğlu Aydın Menderes'e gönderdiği
mesajında, "Merhum Menderes, ülkemizde demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesi, milletimizin devlet yönetiminde tek söz sahibi olması yönünde unutulmaz hizmetlerde bulunmuştur." dedi.

TBMM Başkanı Toptan'ın mesajı şöyle:

Büyük devlet ve halk adamı, eski Başbakan, babanız merhum Adnan Menderes'i, ölüm yıldönümünde bir kez daha rahmet ve derin saygıyla anıyorum.

Merhum Menderes, ülkemizde demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesi, milletimizin devlet yönetiminde tek söz sahibi olması yönünde unutulmaz hizmetlerde bulunmuştur.

Demokrasi mücadelesini, yoksulluğun yenilmesi, herkesin iş, aş ve ekmek sahibi olması yolundaki hizmetleriyle taçlandıran merhum babanız, bu hizmetleriyle kadirşinas milletimizin gönlünde erişilmez bir taht kurmuştur.

Hizmetleriyle gönüllerde yaşamaya devam eden merhum Menderes'i ölüm yıldönümünde bir kez daha rahmet ve derin saygıyla anıyorum. Milletimizin ve ailenizin çektiği acıları yürekten paylaşıyor, merhuma Allah'tan rahmet diliyorum.Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.