TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

HATAY MİLLETVEKİLİ DURGUN, ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI HAKKINDA, SAHTE EVRAK DÜZENLEYEREK CEZA KESTİĞİ GEREKÇESİYLE DAVA AÇTI


CHP Hatay Milletvekili Gökhan Durgun, tazminat davası da açmaya hazırlanıyor.

12 Eylül 2007 Çarşamba

Bir yazılı açıklama yapan CHP Hatay Milletvekili Gökhan Durgun, Antakya Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu hakkında, ''sahte evrak düzenletmek, evrakta sahtecilik, görevini kötüye kullanmak ve sahte evrak düzenleyerek ceza kesmek'' fiillerini işlediği gerekçesiyle dava açtığını bildirdi.

Durgun, Antakya Belediyesi'nin düzenlediği tutanağın bir örneğini de eklediği yazılı açıklamasında, tutanakta imzası bulunmadığına, imzası bulunanların imzalarının farklı olduğuna, tarihlerin uyuşmadığına dikkat çekerek, söz konusu tutanağın düzmece olduğunu savundu.

DURGUN: "BU TUTANAK, SUÇUN İŞLENDİĞİ TARİHTEN BİR AY ÖNCE DÜZENLENMİŞ"

Durgun, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "''Zabıta memurlarının ismimin altına attıkları imzalarla, kendi imzaları arasında büyük bir farklılık olduğu görülmektedir. Bu durum, imzaların farklı kişiler tarafından atıldığı şüphesini yaratmaktadır. Kabahatin işlendiği tarih 20.07'dir fakat alt kısımda bulunan düzenleme tarihi 20.06 olarak düzenlenmiştir. Tutanağın suçun işlendiği tarihten bir ay önce düzenlendiği anlaşılmaktadır. Havaalanı ihalesinde Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu'na rüşvet götürdüğü iddia edilen Ali Rıza Tütüncüoğlu ile tutanakta imzası bulunan belediye zabıta memuru Ali Tütüncüoğlu arasındaki akrabalık ilişkisi dikkat çekicidir."

Durgun, yaptığı yazılı açıklamada, Yeloğlu hakkında, sahte evrak düzenletmek, evrakta sahtecilik, görevini kötüye kullanmak ve sahte evrak düzenleyerek ceza kesmek fiillerini işlediği gerekçesiyle dava açtığını, maddi ve manevi zarara uğradığı için tazminat davası da açacağını belirtti.

Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.