TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM BAŞKANI ARINÇ, HIRVATİSTAN PARLAMENTO BAŞKANI ŞEKS İLE GÖRÜŞECEK


TBMM Başkanı Arınç, saat 11.00'de Hırvatistan Parlamento Başkanı Vladimir Şeks ile makamında baş başa bir görüşme yapacak. Arınç-Şeks görüşmesinin ardından TBMM Başkanlık Divanı Toplantı Salonu'nda heyetler arası görüşmelere geçilecek. TBMM Başkanı Arınç, saat 13.45'de ise Avustralya Dışişleri Bakanı Alexander Downer ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

12 Şubat 2007 Pazartesi

TBMM Başkanı Arınç, saat 11.00'de Hırvatistan Parlamento Başkanı Vladimir Şeks ile makamında baş başa bir görüşme yapacak. Saat 11.15'te TBMM Başkanlık Divanı Toplantı Salonu'nda heyetler arası görüşmeye geçilecek.

Türkiye-Hırvatistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Süleyman Gündüz, konuk heyet onuruna saat 12.30'da TBMM Mermerli Salonda öğle yemeği verecek.

Hırvatistan Parlamento Başkanı Şeks ve beraberindeki heyet, saat 14.00'te Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Soner Aksoy ile Sanayi Komisyonu Toplantı Salonunda bir araya gelecek.

TBMM Başkanı Arınç ve Hırvatistan Parlamento Başkanı Şeks, saat 15.00'te Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından Çankaya Köşkü'nde kabul edilecek.

TBMM Başkanı Arınç, saat 20.30'da Hırvatistan Parlamento Başkanı Vladimir Şeks ve beraberindeki heyet onuruna Devlet Konukevi'nde (Ankara Palas) akşam yemeği verecek.

Konuk heyet, 13 Şubat 2007 Salı günü saat 08.30'da Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan TBMM Başkanvekili Sadık Yakut tarafından İstanbul'a uğurlanacak.

Başta Dolmabahçe Sarayı olmak üzere, İstanbul'daki tarihi ve turistik yerleri gezecek olan Hırvatistan Parlamento Başkanı Şeks ve beraberindeki heyet, aynı gün saat 19.00'da Türkiye'den ayrılacak.

Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.