TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

AB İLERLEME RAPORU...


ANAVATAN Erzurum Milletvekili İbrahim Özdoğan,TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, hükümetin, dün açıklanan AB İlerleme Raporuna yönelik açıklamalarını eleştirdi.

09 Kasım 2006 Perşembe

ANAVATAN Erzurum Milletvekili İbrahim Özdoğan, hükümetin Kıbrıs Rum Kesimi'ne deniz ve hava limanlarının açılmasını da öngören
ek protokolü onaylama konusunda köşeye sıkıştırıldığını iddia etti.

Özdoğan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, hükümetin, dün açıklanan AB İlerleme Raporuna yönelik açıklamalarını eleştirdi. Raporun ''olumlu
karşılandığı'' yolundaki açıklamaların daha önceden olduğu gibi Türkiye'den tavizler istenmesine yol açacağını ifade eden Özdoğan, ''Hükümet, Ek Protokolü onaylama konusunda köşeye sıkışmıştır'' dedi.

AB'nin Kıbrıs konusunda Türkiye'yi sıkıştırmak için elinden geleni yaptığını anlatan Özdoğan, Hükümetin ise kamuoyunu yanıltıcı açıklamalar yaptığını iddia etti. ''Hükümet, AB siyasetçileri için kolay yutulur bir lokma olmuştur'' diyen Özdoğan, AB'nin Kıbrıs'ı Türkiye'den koparma konusunda yeminli olduğunu öne sürdü.

Özdoğan, AB'nin Aralık ayında Türkiye ile müzakereleri dondurma kararı alamayacağını da savunarak, ''Çünkü AB, müzakerelerin dondurulduğu Türkiye'den taviz alamayacağını bilir. Bu yüzden müzakereler devam edecek ve bizden parça parça taviz koparacaklar'' diye konuştu.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.