TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI


KARADENİZ'İN EN BÜYÜK TERSANESİ KURULUYOR


TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Trabzon Milletvekili Cevdet Erdöl, Karadeniz'in en büyük tersanesinin Trabzon'un Sürmene ilçesinde kurulacağını belirtti. İhalesi tamamlanan ve 5 bin kişinin çalışacağı tersane üç yıl içinde hizmete girecek.

10 Ekim 2006 Salı

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Trabzon Milletvekili Cevdet Erdöl, Karadeniz'in en büyük tersanesinin Trabzon'un Sürmene ilçesinde kurulacağını belirterek, ''İhalesi tamamlanan ve 5 bin kişinin çalışacağı tersane üç yıl içinde hizmete girecek'' dedi.

Erdöl, TBMM'deki çalışma odasında yaptığı basın açıklamasında, bölgede bulunan tersane alanında, atadan babadan kalma yöntemlerle gemi yapıldığını hatırlatarak, yeni tersanenin bölgeye büyük bir hareketlilik ve canlılık getireceğini söyledi.

''Bu tersane, bölgede lokal olan denizcilik sektörünü ayağa kaldıracak ve gemi yapımını bilimsel bir temele oturtacaktır'' diyen Erdöl, 3 yıl içinde tamamlanacak olan Karadeniz'in en büyük tersanesinde 5 bin kişinin çalışacağını ve en büyük tonajlı gemilerin yapılabileceğini anlattı.

Cevdet Erdöl, tersane alanı içinde daha bilimsel çalışmalar yapmak üzere, Deniz Bilimleri Fakültesi, Denizcilik Meslek Yüksek Okulu ve Denizcilik Lisesinin bulunacağını sözlerine ekledi.

KTÜ BÜNYESİNDE ECZACILIK FAKÜLTESİ KURULACAK

Öte yandan Sağlık Komisyonu Başkanı Erdöl, Türk Eczacılar Birliği (TEB) Başkanı Mehmet Domaç'ı da kabul ederek bir süre görüştü.

Domaç, kabulde yaptığı konuşmada, Türkiye'de eczacılık fakültelerinin uygun mekanlarda ve ülke gerçeklerinin gözetilerek kurulması gerektiğini kaydetti.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) bünyesinde kurulacak olan Eczacılık Fakültesinin projesini Erdöl'e sunan Domaç, ''Bu proje, Türkiye'deki 12 eczacılık fakültesi arasında projesi en iyi olandır'' diye konuştu.

Erdöl ise proje için TEB Başkanı Domaç'a teşekkür ederek, KTÜ bünyesinde yapılacak olan Eczacılık Fakültesinin projesinin en kısa zamanda ihaleye çıkarılacağını bildirdi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.