TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM'DE BUGÜN


TBMM Başkanı Bülent Arınç, saat 10.00'da TBMM Başkanlık Divanı Salonu'nda, Avrupa Sosyalist Partisi Yüksek Danışma Kurulu Başkanı Paavo Lipponen ve beraberindeki heyetle görüşecek.

10 Ekim 2006 Salı

AK Parti Erzurum Milletvekili Ömer Özyılmaz, saat 10.30'da basın toplantısı düzenleyecek.

Saat 10.30'da toplanacak Anayasa Komisyonu, bağımsız adaylara birleşik oy pusulasında yer verilmesini öngören yasa teklifini görüşecek.

Sağlık Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl, saat 10.30'da komisyondaki makam odasında, Sürmene-Trabzon Tersanesi ile ilgili basın açıklaması yapacak.

AK Parti TBMM Grubu saat 11.00'de, ANAVATAN Grubu saat 12.00'de ve CHP Grubu da saat 13.00'te toplanarak gündemlerindeki konuları görüşecekler.

Bayındırlık ve İskan Komisyonu, saat 13.00'te toplanarak, dönüşüm alanı içindeki konutunun 12 Ekim 2004'ten önce yapıldığını belgeleyen gecekondu sahiplerini, 20 yıl vadeyle ev sahibi yapmayı öngören tasarıyı ele alacak.

Saat 14.00'te toplanacak olan TBMM Genel Kurulu'nda, milletvekili seçilme yaşının 25'e düşürülmesini öngören anayasa değişikliği teklifi ile CHP'nin, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik hakkında verdiği gensoru önergesi ele alınacak.

İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, saat 15.00'te komisyon toplantı salonunda , BM Keyfi Tutuklamalar Çalışma Grubu Başkanı Leila Zerrougui ve beraberindeki heyetle görüşecek.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.