TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM GENEL KURULU'NDA BU HAFTA..


Ramazan dolayısıyla 13.00-17.00 saatleri arasında çalışacak olan Genel Kurul, ihtiyaç duyulması halinde 19.00'dan sonra çalışmalarını sürdürecek. TBMM, bu hafta denetim çalışmaları yapacak; ayrıca, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in veto ettiği yasaları görüşecek.

10 Ekim 2005 Pazartesi

Ramazan dolayısıyla 13.00-17.00 saatleri arasında çalışacak Genel Kurul, ihtiyaç duyulması halinde 19.00'dan sonra çalışmalarını sürdürecek.

Genel Kurul'da, 11 Ekim Salı günü denetim yapılacak. Bakanların sözlü sorulara yanıt vermesinin ardından, çalışmalarını tamamlayan ''Patates Yetiştiriciliğinin ve Patates Üreticilerinin Sorunlarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu''nun raporu görüşülecek.

Genel Kurul'da 12 Ekim Çarşamba günü, bir saat sözlü soruların yanıtlanmasından sonra, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in bir daha görüşülmek üzere geri gönderdiği Bankacılık Yasası ele alınacak.

Cumhurbaşkanı Sezer'in bir kez daha görüşülmek üzere iade ettiği, eleman temininde güçlük çekilen yerlerde sözleşmeli sağlık personeli çalıştırılmasıyla ilgili yasa ise Plan ve Bütçe Komisyonu'nun ardından, 13 Ekim Perşembe günü Genel Kurul'da görüşülecek. Yasanın
Cumhurbaşkanı'nca iade edilen maddesi, Sağlık Bakanlığı eğitim ve araştırma hastanelerinde klinik şefi ve şef yardımcılığı kadrolarına, ilgili dalda uzman olan profesör, doçent veya doktorlar arasından bakanlıkça atama yapılmasını düzenliyor.


TBMM'deki ihtisas ve araştırma komisyonları da bu hafta gündemlerindeki konuları görüşecek.

Plan ve Bütçe Komisyonu, 11 Ekim Salı günü, Cumhurbaşkanı Sezer'in geri gönderdiği, eleman temininde güçlük çekilen yerlerdeki sözleşmeli sağlık personelinin yöneticilik yapmasına imkan tanıyan yasayı ele alacak.

İçişleri Komisyonu, terör ve terörle mücadeleden doğan zararların karşılanması hakkında kanunda değişiklik öngören yasa tasarısı ile Köy Kanunu'nda değişiklik içeren yasa tasarısı, kadroları il özel idarelerine ait kütüphane ve müze personelinin aylıklarının genel bütçeden ödenmesiyle ilgili düzenlemeyi yürürlükten kaldıran yasa tasarısını, 12 Ekim Çarşamba günü görüşecek.

Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu, 13 Ekim Perşembe günü yapacağı toplantıda, uluslararası sözleşmelerin onaylanmasının uygun bulunduğuna dair yasa tasarılarını ele alacak.

ARAŞTIRMA KOMİSYONLARI
Bazı girişimcilerin holding adı altında gerçekleştirdikleri izinsiz halka arz yoluyla tasarruf sahiplerinin mağduriyetine yol açılmasının neden ve sonuçlarını ve bu süreçte SPK'nın sorumluluğunu araştırmak üzere kurulan Meclis araştırma komisyonu, 11 Ekim Salı günütoplanarak, YİMPAŞ Holding temsilcilerini dinleyecek.

Milletvekili lojmanlarında Mustafa Güngör'ün öldürülmesinin aydınlatılması ve sorumluların belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, 12 Ekim Çarşamba ve 13 Ekim Perşembe günü toplanarak, çalışmalarını sürdürecek.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.