TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM DANIŞMA KURULU...


TBMM Danışma Kurulu'nda, AK Parti ve CHP'nin gündemin değiştirilmesine ilişkin teklifleri üzerinde uzlaşma sağlanamadı.

01 Temmuz 2005 Cuma

TBMM Başkanı Bülent Arınç başkanlığında toplanan Danışma Kurulu'nda, AK Parti Grubu, Osmangazi Üniversitesi'nin isminin değiştirilmesiyle ilgili tasarıyı, Belediye Yasa Tasarısı'nın temel yasa kapsamında 4 madde halinde görüşülmesini, eleman temininde güçlük çekilen yerlere sözleşmeli sağlık personeli alınmasıyla ilgili kanun tasarısının gündemin ön sıralarına çekilmesini teklif etti.

CHP de kredi kartlarıyla ilgili düzenleme getiren tasarının ön sıralara alınmasını önerdi. Gruplar önerilerini Genel Kurula getirecekler.

CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, Genel Kurulda grup önerisinin lehinde ve aleyhinde konuşma yapacaklarını, daha sonra partilerinin siyasi stratejisi içinde konuyu değerlendireceklerini belirterek, ''Muhalefetsiz, tek başına iktidar, istediğini yapabilir'' dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Çelik de Bankalar Kanunu Tasarısı'nı yarın görüşebileceklerini, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bugün görüşülmeye başlanan Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısı'nı konusunda da gelişmelere göre değerlendirme yapacaklarını bildirdi.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.