TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

CHP'Lİ DEMİREL, TBMM BAŞKANLIĞI'NA BAŞVURARAK, MİLLETVEKİLLERİNİN ORGAN BAĞIŞI KAMPANYASI BAŞLATMALARINI İSTEDİ


TBMM Bakanlığı'na başvuran CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, milletvekilleri olarak organ bağışında öncülük etmeleri gerektiğini, kendisinin geçen yıl Bursa'da organlarını bağışladığını belirtti.

12 Ocak 2005 Çarşamba

TBMM Başkanı öncülüğündeki örnek davranışla milletvekillerinin ''ulusal organ bağışı kampanyası'' başlatmasının, bu konuda yeni bir adımın atılmasını sağlayacağına işaret eden Demirel, ''Organ bekleyen hasta sayısının her geçen gün arttığı ülkemizde, toplumun bu konuda bilinçlenmesini sağlamak zorunlu hale gelmiştir. Bugüne kadar çok sayıda hasta, organ vericisi bulunamaması nedeniyle hayatını kaybetmiştir'' dedi.

Demirel, organ bağışından vazgeçen kişinin, Organ Bağış Kartı'nı üzerinde taşımaması ve bunu, kayıtlı bulunduğu merkeze bildirmesinin yeterli olacağını söyledi.

Organ bağışı konusunda alınan kararın doğruluğundan tereddüt edilmemesi gerektiğini vurgulayan Demirel, ''Bu konuda göstereceğiniz duyarlılık, Meclisimizin yüceliğini daha iyi bir şekilde gösterecek ve halkımız tarafından da takdirle karşılanacak'' diye konuştu.

Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.