TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

CHP'Lİ ÜNSAL'IN BASIN TOPLANTISI


CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, orman yangınlarına müdahalede sıkıntı olduğunu iddia ederek "Türkiye'deki ormanlar dünyadaki en yalnız ve en şanssız ormanlar." dedi.

23 Haziran 2022 Perşembe 16:49

CHP'li Ünsal, Marmaris'teki orman yangınına değinerek, Türkiye'nin ciğerlerinin, geleceğinin yandığını söyledi. Ünsal, geçen yıl yaşanan yangınlara rağmen ders alınmamış olduğunu gördüklerini savunarak üçüncü gün olmasına rağmen partisinin milletvekillerinin, orada bir tane uçak görmediklerini söylediğini aktardı. Geçen yıl 135 bin hektar ormanın kaybedildiğini ifade eden Ünsal, bunun 250 bin futbol sahası büyüklüğüne denk olduğunu öne sürdü.

Ünsal, 20 yılda yanan ormanların tamamının geçen sene, 1 yılda yandığını iddia ederek var olduğu söylenen uçakların, helikopterlerin, kepçe ve dozerlerin nerede olduğunu sordu.

Tedbir alınmadığını iddia eden Ünsal, "Türkiye'deki ormanlar dünyadaki en yalnız ve en şanssız ormanlar. Ama biz iktidara geldiğimizde ormanlarımızın güvenle yaşayacağı ve yaşatacağı bir Türkiye yaratacağız. Bu ormanlar zenginlere rant olsun diye yakılmayacak, halkımızın oksijen kaynağı olacak." dedi.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Türkiye'ye ziyaretine de değinen Ünsal, Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın ziyareti sırasında kral muamelesi gördüğünü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ise Suudi Arabistan'a gittiğinde onunla görüşmekte bile sıkıntı yaşadığını iddia etti.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.