TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM YAŞLILARIN SORUNLARINI ARAŞTIRMA KOMİSYONU TOPLANDI


TBMM Yaşlıların Sorunlarını Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, şehirleri ve meskenleri yaşlılara saygıyı esas alan bir anlayışla inşa etmenin vazife olarak bilinmesi gerektiğini söyledi.

22 Haziran 2022 Çarşamba 17:00

TBMM Yaşlıların Sorunlarını Araştırma Komisyonu, AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya başkanlığında toplandı.

Kaya, bugüne kadar yapılan toplantılarda bakımdan sağlığa, istihdamdan erişilebilir çevreye, hayat boyu öğrenmeden sosyal koruma sistemine kadar her alanda yaşam kalitesini artırmaya yönelik yapılan çalışmaların incelendiğini kaydetti.

Türkiye'de yaklaşık 25 bin yaşlının huzurevlerinde kaldığını belirten Kaya, "Maddi olarak biz ne yaparsak yapalım bir yaşlıya ruh dünyasındaki aile ortamını veremeyiz çünkü her biri farklı bir hayattan gelmekte. Ancak ne olursa olsun hiçbir yaşlımızı da sahipsiz bırakamayız. Bu bizim öncelikle hem vicdani hem hukuki borcumuzdur. Şehirlerimizi ve meskenlerimizi yaşlılarımıza saygıyı esas alan bir anlayışla inşa etmeyi vazife bilmeliyiz." diye konuştu.

Komisyonda, Adalet Bakanlığı Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Dairesi Başkanı Ramazan Gürkan, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Demografi İstatistikleri Daire Başkanı Önder Değirmenci ve Dünya Yaşlanma Konseyi Başkanı Kemal Aydın yürüttükleri faaliyetlerle ilgili sunum yaptı.

Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.