TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

AK PARTİ'Lİ ÖZŞAVLI'NIN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, milletvekilliğinin şerefli bir makam olduğunu, tüm milletvekillerinin bu makamın şerefini korumak zorunda olduğunu ifade etti.

22 Haziran 2022 Çarşamba 12:04

"Bir milletvekili nasıl ki bir polise yumruk atamaz; bölücü, ayrıştırıcı faaliyette bulunamazsa, bir milletvekiline de saygısızca, parmak sallayarak konuşulamaz" ifadesini kullanan AK Parti'li Özşavlı, şunları kaydetti:

"Birkaç hafta önce son derece haksız bir şekilde, İstanbul'da köprüye pankart asmaya çalışanlara, polislerimiz sağduyulu bir şekilde milletvekillerine küfür, hakaret etmeden, makama duyduğu saygıdan ötürü vücudunu siper yaptı ve görevini yerine getirdi. Yine bir gösteride, DBP'li milletvekili polisimize yumruk attı, bu görüntü hepimizin canını yaktı. Dokunulmazlığının kaldırılması gerekir, şiddetle kınıyoruz."

Halil Özşavlı, hangi partiden olursa olsun bir milletvekiline hakaret edilmesinin de kabul edilemez olduğunu belirterek, "O polis, milletvekiline hakaret ederek haddini aşmıştır, saygısızlık yapmıştır" diye konuştu.

Özşavlı, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun, Selçuk Bayraktar ve SİHA'larla ilgili açıklamasının anımsatılması üzerine, "Sezgin Tanrıkulu, CHP'nin içindeki HDP'dir. Tanrıkulu'nun Türkiye karşıtı eylemlerini, söylemlerini eskiden beri biliyoruz. Tanrıkulu, SİHA ve İHA'dan neden rahatsızdır? Çünkü İHA'lar ve SİHA'lar destan yazıyor. PKK'nın tepesine bombaları yağdırıyor." değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti'li Özşavlı, HDP'nin, "Kürtlerin yaşadığı coğrafyayı Ermenistan yapmak isteyen PKK'nın sözcüsü" olduğunu belirterek, "PKK, Kürtlerin temsilcisi değil, Kürtlerin katilidir." diye konuştu.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.