TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM GENEL SEKRETERLİĞİNDEN AÇIKLAMA


TBMM Genel Sekreterliği, bir milletvekilinin sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşım ile ilgili olarak basın açıklaması yaptı.

28 Mart 2022 Pazartesi 15:10

Açıklama şöyle:

"Bir Sayın Milletvekilinin sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı paylaşım üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması ihtiyacı doğmuştur.

Meclis Hastanesi tarafından, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında; milletvekilleri, idari teşkilat personeli ve bunların emeklileri ile bakmakla yükümlülerine, ayrıca kurumumuzda görev yapan sözleşmeli ve geçici görevli personel ile bunların bakmakla yükümlülerine sağlık hizmeti verilmektedir.

Hastanenin çalışma saatlerinin TBMM'nin uyguladığı mesai saatlerine göre olacağı söz konusu protokolde hüküm altına alınmıştır.

Bu kapsamda, Genel Kurul'un çalıştığı dönemlerde 09.00-18.00 saatleri arasında, Genel Kurul'un tatile girdiği dönemlerde ise 08.30-17.30 saatleri arasında hastane tarafından hizmet sunulmaktadır.

Ayrıca, süre sınırlaması olmaksızın Genel Kurul'un çalışmaları ile komisyon toplantılarının bitimine kadar da nöbetçi sağlık personeli ile hizmet sunumuna devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.