TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM ÇOCUK HAKLARI ALT KOMİSYONU ÜYELERİ, BABASI TARAFINDAN DARP EDİLEN BEBEĞİ ZİYARET ETTİ


TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu bünyesindeki Çocuk Hakları Alt Komisyonu Başkanı, AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ile Komisyon üyeleri, babası tarafından darbedilen bebeği ve annesini evlerinde ziyaret etti.

13 Ocak 2022 Perşembe

Katırcıoğlu ile beraberindeki komisyon üyeleri, Şahinbey ilçesi Yeditepe Mahallesi'ndeki ziyarette, yaklaşık 1,5 ay önce babası tarafından darbedilen bebeğin annesi ile sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Ziyaretin ardından Katırcıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuk haklarıyla ilgili çalışmaları yerinde incelemek için Gaziantep'e geldiklerini belirtti.

Bebek ve annesiyle ilgili bütün kurumların gereken işlemleri fazlasıyla yerine getirdiklerini aktaran Katırcıoğlu, bebeğin sağlığının iyi olduğunu söyledi.

Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile kaymakamlara ve il müdürlerine teşekkür eden Katırcıoğlu, şöyle devam etti:

"Bize bir iş kalmamış ama tabi bu süreç devam ediyor. Şiddet meselesi gerçekten çok önemli, kanayan bir yaramız, insanlık suçu. Hele masum bir bebeğe uygulandığı zaman hepimizin ciğeri yanıyor. Gerçekten çok çok üzülüyoruz. Bunların bir daha yaşanmaması için gereken çalışmalarımıza hızla, önemle ve ciddiyetle devam ettireceğiz. Burada oluşumuzun asıl sebebi, bu düşüncede, niyette olanlara da biraz gözdağı olsun. Bu şiddetin her türlüsüne karşı olarak takipçisiyiz. Kime neden, niçin, nerede, nasıl olduğuna bakılmaksızın, amasız fakatsız izin vermeyeceğiz."

Komisyona, ziyaretinde Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Erdem Güzelbey, İl Sağlık Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Yıldırım eşlik etti.

Gaziantep'te baba Y.G'nin yaklaşık 2 aylık oğlu C.G'yi darbederken çekilen görüntüleri 30 Kasım 2021’de ortaya çıkmış, bunun üzerine bebek tedavi altına alınmıştı. Aynı gün yakalanarak tutuklanan baba hakkında "nitelikli kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.