TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

AK PARTİ'Lİ AYDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in, PKK'lı teröristle fotoğraflarının basına yansımasına işaret ederek, "Millet, hem Kılıçdaroğlu hem de Akşener'den bu fotoğrafa dönük sahici cevaplar bekliyor." dedi.

13 Ocak 2022 Perşembe

Aydemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, HDP'li Güzel'e tepki göstererek, "Bu, masum bir fotoğraf değil. Orta yere aldıkları silahtan çıkan kurşunlar, 2 askerimizi ve 1 korucumuzu şehit etmiş." ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, konuya tepkisiz kaldığını söyleyen Aydemir, "Sayın Kılıçdaroğlu kendisine bir masumiyet kılıfı geçiriyor, HDP'yi de küstürmemek, kızdırmamak için böyle bir yol izliyor. Ayıp. Milleti ne zannediyorsunuz, milleti akılsız mı görüyorsunuz? Bu milletin feraseti, basireti herkesin fevkinde." diye konuştu.

Aydemir, teröristle fotoğraf çektiren bir milletvekili olduğunu dile getirerek, "Herkes buraya yönelmiş, ama Kılıçdaroğlu hiç oralı değil, bizi suçluyor. Millet, senden buna dönük bir şey bekliyor. HDP'den korkmayın, neyinden korkuyorsunuz? Böyle bir şey olur mu? Millet, hem Kılıçdaroğlu hem de Akşener'den bu fotoğrafa dönük sahici cevaplar bekliyor. Bunlara dönük düşüncelerini açık biçimde söylesinler. Millet görsün, milletin yanında mısınız, milletin karşısında saf tutmuşlarla beraber misiniz?" sorusunu yöneltti.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.