TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ AYDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI


AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 15 Temmuz'un Türk tarihi açısından çok önemli ve özel bir tarih olduğunu ifade etti.

15 Temmuz 2021 Perşembe

Bundan 5 yıl önce 15 Temmuz günü, devletin içine sızan hain bir örgütün darbe girişiminde bulunduğunu hatırlatan Aydemir, "Meclis o gün vatan hainleri tarafından bombalandı. Bizdenmiş, milletin yanındaymış gibi görünerek bu saldırıyı yaptılar. 15 Temmuz'u unutmayalım, unutturmayalım. Su uyur düşman uyumaz. Onlara karşı duruşumuzu milletçe ortaya koymamız lazım." diye konuştu.

Aydemir, 15 Temmuz'u sulandırma girişiminde bulunan bazı siyasi çevrelerin olduğunu dile getirerek, HDP ve CHP'nin "kayıp silahlar" iddialarına ilişkin TBMM'ye ayrı ayrı verdikleri önergeleri anımsattı. "15 Temmuz'dan bir gün önce neden bu önergeler veriliyor?" sorusunu yönelten Aydemir, şunları kaydetti:

"Hainlerle mücadeleye ara verilsin diye bir gayret var. Bu mücadele sonsuza kadar devam edecek. Onlara göre 15 Temmuz'dan sonra 100 bin silah kaybolmuş. Bu yalan ve iftira. İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı. Jandarma Genel Komutanlığı envanterinden 7, Ankara Emniyet Müdürlüğünden 16, İstanbul Emniyet Müdürlüğünden de 1 silahın kayıp olduğu açıklandı. 15 Temmuz'dan sonra kayıplar bu kadar. Devleti zan altında bırakmak ve 15 Temmuz için 'kontrollü darbe' tariflerine haklılık kazandırmak için bu yalanları söylüyorlar."
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.