TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM DİLEKÇE KOMİSYONU


TBMM Dilekçe Komisyonu, AK Parti İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır başkanlığında toplandı. Komisyon, ön ödemeli gayrimenkul satışlarında yaşanan sorunların belirlenerek, alınabilecek önlemlerin tespiti amacıyla bünyesinde kurulan alt komisyonun raporunu kabul etti.

14 Temmuz 2021 Çarşamba

Satır, Kilis ve Diyarbakır'dan kendilerine gelen dilekçelere ilişkin yerinde incelemelerde bulunduklarını söyledi.

Daha sonra komisyon bünyesinde Sosyal Kooperatifçilik Kapsamında İsrafın Önlenmesine Yönelik Uygulamaların Araştırılması ve Yaygınlaştırılması Alt Komisyonu kuruldu.

Komisyonda ayrıca Ön Ödemeli Gayrimenkul Satışlarında Yaşanan Sorunların Araştırılması ve Alınabilecek Önlemlerin Belirlenmesi Alt Komisyonu raporu görüşüldü.

Alt Komisyon Başkanı, AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, komisyonun ilgili tarafların da katılımıyla altı toplantı yaptığını, 7 Temmuz'daki son toplantılarında komisyon raporunu kabul ettiklerini, 9 Temmuz'da TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanlığına sunduklarını kaydetti.

Kendirli, raporda yer alan tespitleri anlattı.

Konuşmaların ardından Ön Ödemeli Gayrimenkul Satışlarında Yaşanan Sorunların Araştırılması ve Alınabilecek Önlemlerin Belirlenmesi Alt Komisyonu raporu kabul edildi.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.