TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

CHP HATAY MİLLETVEKİLİ TOPAL'IN BASIN TOPLANTISI


CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, kapanma sürecinde mağdur olacak kesimlere hiçbir destek açıklanmadığını savundu.

29 Nisan 2021 Perşembe

Topal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, pandemiyle mücadelenin bir kararlılık gerektirdiğini ifade etti.

Devleti yönetenlerin, aldıkları kararlara kendilerinin riayet etmediğini öne süren Topal, aşılamanın yeterli seviyede olmadığını söyledi.

Topal, "Aşı olan vatandaşlarımız yüzde on bile değil. Aşılamada kargocular, postacılar, öğretmenler, belediye çalışanları yok. Her gün binlerce vatandaşımızla muhatap olan kurumlarımızın personelleri yok." dedi.

Hükümetin salgın sürecini doğru yönetemediği savunan Topal, bugünden itibaren "tam kapanma" sürecine girileceğini anımsattı. Bu kapanma yapılırken nasıl tedbirler alınması gerektiğini defalarca dile getirdiklerini belirten Topal, şunları kaydetti:

"Kapanma sürecinde mağdur olacak kesimlere hiçbir destek açıklanmadı. Kapanalım ama vatandaşlarımız aç mı kalsın? Milletin dizinde yürüyecek derman bırakmadınız. Milletin zaten sokağa çıkacak hali kalmadı. Esnafın vergilerini neden ertelemiyorsunuz? Bu insanlar vergilerini, SGK primlerini nasıl ödeyecek? Devlet olarak ‘ben alacağımı alırım, ne halinizi varsa görün’ diyorsunuz. Esnafa ve vatandaşlara gerekli destekler verilmelidir. Sosyal devlet olmanın gereği titizlikle uygulanmalıdır. Aşı süreci ivedilikle tamamlanmalıdır."
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.