TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ANTMEN'İN BASIN TOPLANTISI


CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamındaki tam kapanma sürecinde uygulanacak alkollü içecek satış yasağını eleştirerek, "Alkol satışı yasağı, salgını fırsat bilip kendi hayat tarzlarını dayatma girişimidir." dedi.

29 Nisan 2021 Perşembe

Antmen, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, tam kapanmaya gidildiğinde, düzenli geliri olmayan vatandaşların açlığa mahkum edileceğini savundu.

IMF'nin ülkelerin GSYH'lerine göre salgın döneminde vatandaşlarına yaptıkları yardım ve destek oranlarına ilişkin rapor yayımladığını anlatan Antmen, "Türkiye, yüzde 1,9 oranla en az yardım yapan ülkeler arasında yerini aldı. Çok şükür nerede iyi bir şey varsa en sonuncuyuz." diye konuştu.

Tam kapanma sırasında alkollü içecek satış yasağını eleştiren Antmen, "Bir avukat olarak söylüyorum, yasağın hiçbir hukuki dayanağı, gerekçesi yok; Anayasaya, hak ve özgürlüklere açıkça aykırı. Hınca hınç salonlarda, binlerce kişilik tarikat şeyhi cenaze törenlerinde bulaşmayan virüs, alkol alırken mi bulaşacak? Alkol satışı yasağı, salgını fırsat bilip kendi hayat tarzlarını dayatma girişimidir. İnsanların yaşam tarzına müdahale edemezsiniz, on binlerce kişinin rızkıyla oynayamazsınız. Halkımız, ne zaman içip ne zaman içmeyeceğini onlardan daha iyi bilir. Salgın bahane, gizli ajandalarındaki gerici sistemin provasını yapmak şahane, tabii halkımız bunu yerse." ifadelerini kullandı.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.