TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

HDP'Lİ GERGERLİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI


HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, HDP'nin kapatılmasına ilişkin tartışmalara tepki gösterdi.

14 Ocak 2021 Perşembe

HDP Kocaeli Milletvekili Gergerlioğlu, Türkiye'de çözümsüz bırakılmaya çalışılan konular olduğunu öne sürerek, "Kürt meselesi, KHK meselesi çözümsüz bırakılmaya çalışılıyor ve bu yüzden de birçok olaylar oluyor." diye konuştu.

Cezaevlerinde yaşanan sorunları anlatan Gergerlioğlu, cezaevlerinde "çıplak arama" yapıldığı iddialarının yer aldığı ve kendisine gönderilen bazı mektupları okuyarak, basın mensuplarına gösterdi.

Kendilerine, "sözde milletvekili", "terörist" diye tanımlarla saldıran milletvekilleri ve bakanlar olduğunu savunan Gergerlioğlu, "Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanına, 'Sözde Cumhurbaşkanı' dedi. Seçilmiş bir Cumhurbaşkanına 'sözde' demek de doğru değil ama seçilmiş bir vekile, istediğiniz kadar görüşüne katılmayın, 'sözde vekil' demeniz de yanlış. Böyle bir at gözlüğü ile hareket ederseniz bu ülke bir çekişmeden, itişmeden kurtulamaz. Biz diyoruz ki; milletin iradesine saygı duyalım, hangi görüşten olursa olsun kimse 'sözde' ifadesini kullanmasın." değerlendirmesinde bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin HDP'nin kapatılmasına yönelik açıklamalarını anımsatan Gergerlioğlu, HDP'nin Türkiye'nin üçüncü büyük partisi olduğunu söyledi.

Gergerlioğlu, "Devlet Bahçeli zaten yüzde 10'un altına düşmüş bir partinin genel başkanı. Kendi hallerine baksınlar. Millet kendilerine oy vermiyor. İtibar kaybetmişler. Türkiye'nin sorunlarıyla uğraşmıyorlar. Hamaset, slogan, yaftalamaktan başka bir şeyle uğraşmıyorlar. Türkiye'nin en can alıcı sorunuyla uğraşan bir partinin kapatılması için canhıraş bir şekilde gayret sarf ediyorlar. Bu Türkiye'ye bir kötülüktür, boşuna bir çabadır." dedi.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.