TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

İYİ PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ USTA'NIN BASIN TOPLANTISI


İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, kısa çalışma süresinde, çalışanların sigorta primlerinin İşsizlik Sigortası Fonu'ndan karşılanmasını tavsiye etti.

12 Ocak 2021 Salı

Erhan Usta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Hayata geçirdiğimiz önlem ve teşvikler sayesinde bu zor dönemde ekonomimizin direncini korumayı başardık." açıklamasına işaret ederek, "Bu göstergeler üzerinden 'Ekonominin direncini koruduk' ifadesi son derece yanlış ve yanıltıcı." dedi.

Kısa çalışma süresinde, sigorta primlerinin en azından borçlanmaya sayılması gerektiğini belirten Usta, "Hatta İşsizlik Sigortası Fonu'ndan primler ödenerek, çalışanların emeklilik haklarının zayi olmaması gerekir." ifadelerini kullandı.

Ziraat Bankasının Virgin Adaları'ndaki bir şirkete 1,6 milyar dolar tutarında kredi açtığı ve tahsil edemediği haberlerine ilişkin Usta, "1,6 milyar dolar nerede, bu kredi kime verilmiştir? Ziraat, 'Turkcell nedeniyle verdik' diyor. Turkcell, 'Bizim krediyle ilişkimiz yok' diyor. Ekim 2020'de kredi kimden tahsil edilmiştir? Bu konunun aydınlatılması gerekir." diye konuştu.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.