TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

HDP'Lİ PEKGÖZÜ'NÜN BASIN TOPLANTISI


HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "Çalışanlar, pandemiye maruz kalmakla karşı karşıya bırakılıyor." iddiasında bulundu.

19 Kasım 2020 Perşembe

HDP'li Pekgözegü, dün TBMM Plan ve Bütçe Komsiyonunda Sağlık Bakanlığının 2021 yılı bütçesinin ele alındığını anımsatarak, pandemi sürecinin yönetilemediğini, bundan dolayı da sağlık emekçilerinin "Tükeniyoruz." dediğini öne sürdü.

Sağlık çalışanlarının her gün yaşamını yitirdiğini belirten Pekgözegü, sağlık emekçileri için pandeminin yayılmasını durduracak çok köklü önlemler alınması gerektiğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni tedbirlerin hiçbir anlam ifade etmediğini savunan Pekgözegü, "İşçiler artık köle statüsünde mi çalışıyor? Nasıl oluyor da pandemiye karşı önlem alındığı söylenirken özellikle üretim ve tedarik zincirinde olan emekçiler başta olmak üzere çalışanlar bu kapsamın dışında bırakılıyor? Çalışanlar, pandemiye maruz kalmakla karşı karşıya bırakılıyor." diye konuştu.

Pekgözegü, Kovid-19'un yaşamını yitiren ya da bu hastalığa yakalanan çalışanlar için meslek hastalığı olarak kabul edilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.