TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM DESTEK HİZMETLERİ BAŞKANLIĞININ BASIN AÇIKLAMASI


TBMM Destek Hizmetleri Başkanlığı, bünyesinde çalışan personelin iş kıyafetlerinin verilmediği ile ilgili sosyal medyada yer alan iddialara ilişkin açıklamada bulundu.

27 Ağustos 2020 Perşembe

TBMM Destek Hizmetleri Başkanlığından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"TBMM Destek Hizmetleri Başkanlığında çalışan garson, bulaşıkçı, aşçı, hizmetli, temizlik görevlisi, itfaiyeci, şoför unvanlı personele Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatı Personeli Giyecek Yardımı Yönetmeliği hükümlerine göre her yıl giyecek yardımları yapılmaktadır. Bu çerçevede 2020 yılı kışlık kıyafetleri eksiksiz olarak temin edilmiş; Başkanlık Makamının talimatları doğrultusunda, 657 sayılı Kanun'un 4 üncü maddesinin (D) fıkrasına göre çalıştırılan sürekli işçi statüsündeki personeli de kapsayacak şekilde tüm personele söz konusu kıyafetlerin dağıtımı eksiksiz olarak yapılmıştır.

Personele 2020 yılı Nisan - Mayıs döneminde verilmesi gereken yazlık kıyafetlerin temini ise, Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında personelin dönüşümlü çalıştırılması ve kıyafet alımı yapılabilecek firmaların fabrikalarının salgından ötürü geçici olarak kapanması sebebiyle, zorunlu olarak yapılamamıştır. Fabrikaların faaliyete geçmesini müteakip tedarik yapılabilecek firmalarla gerçekleştirilen görüşmelerde, yazlık kıyafetlerin tesliminin 2020 yılı Eylül ayı sonlarını bulabileceği belirtildiği için yazlık kıyafet temini yoluna gidilmemiş ve doğrudan kışlık kıyafetlerle ilgili çalışma başlatılmıştır. Bu nedenle yazlık kıyafetlerini alamamış bulunan personele kış döneminde, giyecek yardımı kapsamında ilave farklı ürünler verilerek durumun telafisine yönelik çalışmalar devam etmektedir."
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.