TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, LÜBNAN MECLİS BAŞKANI NEBİH BERRİ İLE TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPTI


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri'ye Beyrut'taki patlamayla ilgili taziyelerini ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

05 Ağustos 2020 Çarşamba

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirerek Beyrut patlamasıyla ilgili taziyelerini ve geçmiş olsun dileklerini iletti ve Türkiye'nin Lübnan halkıyla daima dayanışma içinde olduğunu belirtti.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop görüşmede, Beyrut Limanı’nda meydana gelen patlamalar neticesinde yaşanan can kayıpları ve yaralılardan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar dileyen Şentop, Lübnan Meclis Başkanı’nın şahsında da kardeş Lübnan halkına taziyelerini sundu. Şentop, “Türkiye, daima Lübnan’ın yanında olmuştur. Bu çerçevede, bu zor süreçte de ihtiyaç duyulabilecek her konuda, tüm imkânlarımızla Lübnan’a destek ve yardım sağlamaya hazırız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün Lübnan Cumhurbaşkanı Avn’la telefonda görüşerek, yardım önerisini ilettiğini hatırlatan Şentop, Lübnan’dan gelecek yönlendirmeye göre yardımların planlanıp kısa süre içinde ulaştırılabileceğini belirtti.

Berri de aramasından dolayı Şentop’a teşekkür ederken, “Böyle zor zamanlarda dostluklar kardeşlikler belli olur” Diyerek teşekkür etti. Patlamada Beyrut’un büyük bir kısmının zarar gördüğünü söyledi.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.