TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

HDP'lLİ ÖZGÜNEŞ'İN BASIN TOPLANTISI


HDP Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş, Şırnak'ta bir bölge hastanesi yapılmasını istedi.

26 Haziran 2020 Cuma

Özgüneş, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında son günlerde Cizre ve Silopi ilçelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının artış gösterdiğini söyledi.

Şırnak'ta koronavirüs vakasının 80, ölü sayısının da 3 olduğunu belirten Özgüneş, bir derneğin yardım dağıtımı sonrasında, dağıtımda bulunan kişilerde virüsün tespit edildiğini öne sürdü.

Özgüneş, vaka sayısının dün 450 olduğunu bildirerek, hayatını kaybedenlerin sayısını da 36 olarak açıkladı.

Vakalardaki artış neticesinde devlet yetkililerinden yardım istediklerini anlatan Özgüneş, "Biz parti olarak halkımızın içine girerek sokak sokak dolaştık, sosyal medyada gerekli uyarıları yaptık."dedi.

Özgüneş, hükümetin Şırnak'ta bir bölge hastanesi yapması önerisini geçmiş dönemlerde gündeme getirdiklerine dikkati çekerek, "Bir an önce Şırnak bölgesinin bir müdahaleye tabi tutulması, teknik elemanların götürülmesi ve buraya müdahale edilmesi, ikinci etapta da sözü edilen bölge hastanesinin açılmasını bekliyoruz." diye konuştu.

Vatandaşlara da çağrıda bulunan Özgüneş, "Tedbirleri kendi elinizle alınız aksi takdirde vaka sayısı artar. Daha trajik bir görüntü ile karşı karşıya kalmamak için kendi tedbirimizi kendimiz alalım." ifadelerini kullandı.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.