TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ'NİN BASIN TOPLANTISI


BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye ve dünyanın yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele ettiğini belirterek, Türkiye'nin bu mücadelede bugüne kadar doğru ve başarılı bir süreç yönettiğine şahitlik ettiklerini söyledi.

24 Mart 2020 Salı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, başta olmak üzere Bilim Kurulu, sağlık çalışanları ve sürece katkı verenlere şükranlarını sunan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bu bir savaş. İnşallah bu savaşı da birlikte mücadele ederek kazanacağımıza, en azından hafif bir kayıpla atlatacağımıza yürekten inanıyorum ve böyle olmasını da yüce Rabbimden niyaz ediyorum." diye konuştu.

Salgın nedeniyle toplumun birçok kesiminin olumsuz etkilendiğini, bunların başında da ücretli çalışanlar, esnaf, tüccar ve sanayicinin geldiğini ifade eden Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi'nin" güzel olduğunu ancak bu paketin içerisinde yer almadığını düşünen kesimlerin de bulunduğunu kaydetti. Mustafa Destici bu kesimlerin sorunlarının da işveren ve devlet tarafından giderilmesi gerektiğini vurguladı.

25 Mart'ın kendileri için hüzün günü olduğunu, 25 Mart 2009'da Büyük Birlik Partisi'nin kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve onun yol arkadaşlarının hayatını kaybettiğini anımsatan Destici, Yazıcıoğlu ve onunla birlikte hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

"Biz onu hep liderimiz olarak gördük o ise bizi dava arkadaşı, kardeşi gibi gördü ve öyle davrandı. O bizim liderimiz olmasının yanı sıra her zaman örnek aldığımız, ailemizin en önemli ve vazgeçilmez ferdi, abimiz ve dava arkadaşımızdı." diyen BBP Genel Başkanı, Muhsin Yazıcıoğlu'nun milletine ve onun değerlerine aşkla bağlı bir vatan evladı olduğunu kaydetti.

Partilerinin, Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybetmesine ilişkin açılan tüm soruşturma ve davalarda resmi olarak şehit aileleri ile birlikte taraf ve müdahil olduğunu dile getiren Destici, şöyle devam etti:

"Gelinen aşamada daha önce Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca haklarında takipsizlik kararı verilen dokuz üst derecede memurla ilgili soruşturma süreci yeniden başlamıştır. Israrlı takiplerimiz ve görüşmelerimiz neticesinde gerçekleşen Adalet Bakanımız ve Bakanlığın kanun yararına bozma talebi üzerine takipsizlik kararı kaldırılmış Yargıtay 5. Dairesi'nde mahkeme görülmeye başlamıştır."

Yaşanan yargı süreçlerini anlatan Mustafa Destici, "Dosyayı kapattırmadık ve bundan sonra da bütün şüpheler giderilecek şekilde soruşturma ve mahkeme süreçleri tamamlanmadan kapatılmasına Allah'ın izniyle müsaade etmeyeceğiz." diye konuştu.

Destici, 25 Mart'ta BBP'nin kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu anma etkinliği kapsamında yapılacak programı koronavirüs nedeniyle iptal ettiklerini de bildirdi.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.