TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK'IN BASIN TOPLANTISI


CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına değindi.

24 Mart 2020 Salı

Koronavirüsle mücadelede sağlık emekçilerinin çeşitli sorunlar yaşadığını vurgulayan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, "82 milyonluk ülkemizde halen günde ortalama 3 bin civarında test yapılıyor. Az test, az tanı, az tanı da karantina önlemlerinde çaresizlik demektir. Bunun için ivedilikle test sayısının artırılması gerekiyor." diye konuştu.

Sağlık çalışanlarının paradan önce, can güvenliklerinin sağlanmasını ve tıbbi malzeme istediğini belirten Arık, "Sağlık çalışanları, 2 saat ömrü olan cerrahi maskeyi 8 saat, tek kullanımlık N95 maskeyi 3 gün kullandıklarını söylüyor. Önce kendi ihtiyaçlarımızı karşılayalım sonra da gücümüz yetiyorsa tabii ki ihtiyacı olan ülkelere maskemizi gönderelim." dedi.

CHP'li Arık, ailelerini riske atmamak için evlerine gitmeyen sağlık çalışanlarının, hastanede veya en yakın yerde izole şekilde dinlenmelerinin sağlanmasını istedi.

Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.