TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

MECLİS PERSONELİNDE KORONAVİRÜS ŞÜPHESİ İDDİASI


TBMM personeli içinde yeni tip koronavirüs ( Kovid-19) şüphesine yönelik bazı şüphelerin olduğuna yönelik iddialar üzerine TBMM Başkanlığı'ından yapılan bilgilendirmede, boğaz ağrısı ve ateş şikayetiyle Meclis Hastanesine başvuran Meclis personeli olduğu, ancak yapılan ilk muayenelerinde koronavirüs belirtisine rastlanmadığı belirtildi.

16 Mart 2020 Pazartesi

Yeni tip koronavirüse ( Kovid-19) karşı tüm önlemlerin alındığı TBMM'de, boğaz ağrısı ve ateş şikayetiyle Meclis Hastanesine başvuran personele ilişkin TBMM Başkanlığından bilgilendirme yapıldı.

Yapılan bilgilendirmede şu ifadeler kullanıldı:

"Boğaz ağrısı ve ateş şikayetiyle Meclis Hastanesine başvuran personellerimiz mevcut olup, personellerimizin yapılan ilk muayenelerinde koronavirüs belirtisine rastlanmamıştır.

Detaylı işlem yaptırmak isteyen personellerimize Zekai Tahir Burak Hastanesine gidebilecekleri şeklinde yönlendirme yapılmıştır. Zekai Tahir Burak Hastanesine başvuran personellerimizden yurtdışına çıkıs yapan olmadığı için kendilerine "evde dinlenmelerinin yeterli olacağı" ifade edilmiştir.

Meclis Hastanesinden herhangi bir resmi sevk işlemi olmadığı tespit edilmiş olup, kendiliğinden hastaneye giden personelimiz ile ilgili yapılan işlemlerde de şu ana kadar yeni tip korona virüsü testi pozitif çıkan herhangi bir Meclis çalışanı bulunmamaktadır."
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.