TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM ÇEVRE KOMİSYONU ELAZIĞ VE MALATYA'YA GİDİYOR


TBMM Çevre Komisyonu, 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen depremde zarar gören yerleşim yerlerine bir çalışma ziyareti düzenleyerek, 27-29 Şubat 2020 tarihleri arasında Malatya ve Elazığ'a gidiyor. Komisyonda temsil edilen partilerden oluşan bir alt komisyon, bölgede incelemelerde bulunacak.

27 Şubat 2020 Perşembe

Bölgeye Çevre Komisyonu Başkanı ve Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Hakkâri Milletvekili Husret Dinç, İzmir Milletvekilleri Murat Bakan ve Murat Çepni, Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy ve Mersin Milletvekili Zeki Hakan Sıdalı da katılıyor.

Bugün bölgeye ulaşacak olan heyet, yarın Malatya Valiliğinden bilgi alacak. Daha sonra Malatya'nın Pütürge ilçesinde deprem bölgesinde incelemelerde bulunacak olan heyet aynı gün Elazığ'a hareket edecek.

Cumartesi günü ise Elazığ Valiliğinden alınacak bilgilendirmenin ardından depremde en çok zarar gören Sivrice ilçesine gidilecek.

Heyet üyeleri, depremzedelerin sorunlarını yerinde inceleyerek, halkın taleplerini dinleyecek. Çevre Komisyonu üyelerinden oluşturulan heyetin bölgeye yapacağı ziyaretin, halk nezdinde moral, umut ve güven duygusu yaratmakla birlikte devletin ve TBMM'nin varlığının yanlarında olduğunu hissetmelerini sağlaması amaçlanıyor.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.