TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

İYİ PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÖZDAĞ'IN BASIN TOPLANTISI


İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "AKP iktidarının başından beri profesyonel olmayan bir yönetim tarzı sergilediğini" savunarak, bu yönetim tarzının sonuçlarının tren ve uçak kazalarında görüldüğünü iddia etti.

13 Şubat 2020 Perşembe

Ulaştırma kazasının çocuk oyuncağı olmadığını, insanların hayatının söz konusu olduğunu belirten İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, "Ulaştırma Bakanı, kaza sabahı 'pist yorgunluğu' diye bir kavram ortaya attı. Bu kavram teknik bir kavram değil, havacılıkta böyle bir kavram kullanılmıyor. Ulaştırma Bakanının pist yorgunluğu kavramını ne anlamda kullandığını kamuoyuna açıklaması gerekir." diye konuştu.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda ikinci pistin ihalesinin 2014 yılında yapıldığını aktaran Özdağ, "Madem pist yorgun, 'Uzmanların iki yılda bitirilebilir' dediği ikinci pist neden bitirilemiyor? İhalesi bitmiş ikinci pistin yapımı tamamlanmayarak vatandaşlar yeni yapılan İstanbul Havalimanı'na mı yönlendirilmek isteniyor?" sorularının yanıtlanması gerektiğini belirtti.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki kazanın, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün bir kriz yönetim planın olmadığını gösterdiğini savunan Ümit Özdağ, "Sivil havacılık alanında yaşanan sorunların çözülmemesinin bedelini vatandaş canıyla ödemektedir. Bu son kaza kapsamlı bir inceleme için fırsat olmalıdır." diye konuştu.

Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.